Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gipsy Horse, Gipsy Cob, Gipsy Vanner, Irish Cob, stb:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
273 válasz a témához

#121 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 21:37

Sziasztok!! :) Szimpatikusak ezek a paccok. Volna egy költõi kérdésem. A foltos frízek ugyanakkorák mint fekete társaik, nem tudnak véletlenül 160cm-re vagy inkább alább zsugorodni?? :D

#122 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 7:34

Ford!Megmondom őszintén, ha ennyi pénzt szánnék lóra, inkább a tinkert választanám, mint a frízt. :D Szerintem fenomenálisak, mind küllemben, mind jellemben.Gondolom a barátnőd is imádja. :cool:

Sziasztok!! :) Szimpatikusak ezek a paccok. Volna egy költői kérdésem. A foltos frízek ugyanakkorák mint fekete társaik, nem tudnak véletlenül 160cm-re vagy inkább alább zsugorodni?? :D

Inkább alá.Bár anno Ford hírdetéseit nézegetve, voltak köztük 1,60-as példányok is. Bár úgy gondolom ők már túlnőtték a standard-et, de nem tudom kint mennyire heterogén az állomány, úgy egyáltalán. Mivel ennyi nevet adtak neki és állítólag ezek különböznek is alkatban, akkor eléggé.De majd jön Ford, aztán felvilágosít.

#123 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 31. - 20:02

Különösebben nincs igazi fajtastandard ebben a fajtában,mivel sok neve van.És sok féle.És télleg nagyon jók ezek a lovacskák,És amikor lovagoljuk õket(most már csak egyet),olyan mintha egy játék mackón ülne az ember. :) És egy Tinker általában olyan 150 körüli marba.

#124 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 23. - 19:45

Ma megint csak lovagolni mentünk a barátnõmmel.Csúszós terep,pocsolyák mindenhol,pici napsütés,elõjönnek a vadak.Ez volt ma.És egy hatalmas esés,ami igazán szerencsés volt.A barátnõm ült a tinkeren én meg a quarteren.Szép laza,sétálós terepre indultunk,de már megint,mint ahogy szokott lenni a Tyna(tinker) rohanós kedve felûlmúlhatatlan és kontrolálhatatlan.Mentünk szép "nyugisan" már a terep felénél tartottunk és a 3. vaddisznó találkozáskor Tynának rohanni támadt kedve.Meg is történt.Mint valami puskagolyó------------------.Kemény vágta közben a pocsolyák is zavartak,mert azt át kell ugrani és sikerült is volna,ha nem bökött volna le elõtte és ha nem helybõl ugrotta volna.Szépen el is csúszott a wesco nyereg a Tynán a barátnõm meg oldalt kapaszkodva vágtázunk tovább iszonyat iramba.Gyorsítok a Sunnyval(quarter horse),hogy mellé kerüljek,hátha tudok segíteni,de késõ.Az Évi már a ló !ALATT! csúszik a földön,mert még mindig fenn akar maradni,vagy vissza tornázni magát én nem tudom,de elég zûrös volt.Mikor végre elengette egy olyan 4mp után,szépen !ÁTMENT RAJTA! a ló,de figyelmesen!Megúszta egy kis bal mutató ujjbegy fájással és egy ökölnyi daganattal a térdén,meg egy-két patanyommal a nadrágján.Utána visszaültünk............ÉÉÉs nehogymá nyugottan menjünk haza,akkor a kutyám,Dred(fila brasileiro) balhézik egy csomó kutyával.Megáltunk,lecsatoltam az egyik száramat,történetesen a jobb oldalit és ráraktam a kutyámra pórázként.És szépen haza sétáltam vagy 3km-t,de persze most volt a legtöbb autó és busz az úton...........

#125 czikizso

czikizso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 23. - 20:36

Húú Te jó ég!Azéért nagy szerencséje volt a barátnõdnek,hogy nem történ komolyabb baja(mint pl. nekem)az egyépként szerencsés dolog,ha az ember visz magával kutyát terepre?ja és hogy fogtátok meg a lovat?

#126 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 23. - 20:45

A ló megált tõle 10 méterre.Kutyát meg nem akartunk vinni...........elszökött utánunk.

#127 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 24. - 14:35

Azt hiszem járna még egy kis nevelés, annak a Tinker gyorslábúnak. :dev: Jó, hogy nem lett a barátnõdnek nagyobb baja!

#128 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 25. - 20:01

Régen nem volt semmi baja a tinkernek,de elattuk.Haláli nyugalommal dolgozott karámba és a 9éves öcsém lovagolta terepen.Most nem rég a tulajdonos visszaadta és azóta mintha nem is õ lenne.

#129 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 25. - 20:46

Ügyes, lóhoz értõ volt, biztos. :mad:

#130 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 26. - 19:02

Ja,hogy ennyire elrontani egy tinkert................AZ NAGY MESTERSÉG!!!De szerencsére javítható és csak annyi a baja,hogy rohanós terepen.De egy drágaság!!! :) Nagyon szeretjük,fõleg a barátnõm.

#131 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 19:15

Nem raknál fel róla képet?

#132 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 26. - 19:27

De!Nemsokára lesz!

#133 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 20:40

Ford tinkere:Posted ImageNekem nagyon tetszik! :yeah:

#134

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 20:48

Hahh... :ang:

#135 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 26. - 21:01

Köszönõõõõõõõõõm! :kocc: Õ egy tenyészkanca.6 éves,imád enni(de nagyon) szereti,ha állandóan foglalkozva van vele(ezt a barátnõm meg is adja neki mindennap),és pici termete ellenére nagyon harcias a frízek közt.Bár mostanába mindig a quarter horse-t követi,mert nagyon megtetszett neki.Van nálunk egy lánya is amely 2,5 éves.Fríz apától.Barokk pinto.Ez engedélyezett.

#136 czikizso

czikizso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 21:04

Uhh!Nagyon szépDe a tinker gyakorlatilag egy fajta? :eek:

#137

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 21:09

Ford, a csikóról is van képed?.. És elékpzelhetõ, h lesz még csikója a kancádnak (nem mostanában, csak úgy általánosságban, terveztek-e még tõle csikókat)?

#138 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 26. - 21:23

A csikóról majd csinálok.Elvileg vemhes,de nem mi fedeztettük,hanem az elõbbi tulajdosos.Állítólag fríz vehem van benne :rolleyes: .De kitudja........................Õ se nagyon............

#139 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 9:02

2,5 évesen vemhes??Jaj ne!

#140 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 9:09

Bennem mindenféle rosszindulat nélkül az a kérdés ötlött fel, hogy honnan van az embernek annyi pénze, hogy a tanyájára frízeket, tinkereket, és quartert vegyen. Egy kicsit utánaszámoltam, de ez iszonyatos összeg :huh:

#141 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 27. - 12:38

2,5 évesen vemhes??Jaj ne!

A TINKER vemhes és nem a barokk pinto!!!!!!!!!!!!Aki történetesen 6éves.

Bennem mindenféle rosszindulat nélkül az a kérdés ötlött fel, hogy honnan van az embernek annyi pénze, hogy a tanyájára frízeket, tinkereket, és quartert vegyen. Egy kicsit utánaszámoltam, de ez iszonyatos összeg :huh:

Melózni,melózni,melózni!És ügyesen gondolkodni!

#142 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 13:10

A TINKER vemhes és nem a barokk pinto!!!!!!!!!!!!Aki történetesen 6éves.

Az írások sorrendjében volt akkor a hiba. :)

#143 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 27. - 13:19

Bizonyára. :) Bocsi a kellemetlenségért.

#144 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 27. - 18:57

Uhh!Nagyon szépDe a tinker gyakorlatilag egy fajta? :eek:

Igen.Régen az ír cigányok lovai voltak.

#145 czikizso

czikizso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 27. - 19:48

köszi

#146 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 7. - 21:36

Ha valakit érdekel itt van még egy fotó a Tynáról meg mellette van a Sunny.

#147

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 13. - 21:18

Így kicsit jobban látszik ;) Szééép :ang:Remélem, lesz még folytatás.

#148 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 13. - 22:13

Így kicsit jobban látszik ;) Szééép :ang:Remélem, lesz még folytatás.

De lesz ám:Cora Le Mona 1 éves a képen.Most 2,5.Õ a Tyna csikója.Fríz apától és tinker anyától=barokk pinto.Van fedmén is.A neve Nico.

#149 czikizso

czikizso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 20:30

álomszép ez a lovacska

#150 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 17. - 18:58

álomszép ez a lovacska

Köszi!És egyre szebb!Már elég nagy és hamarosan elkezdjük belovagolni. :yeah:

#151 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 20:16

Szépen el is csúszott a wesco nyereg a Tynán a barátnõm meg oldalt kapaszkodva vágtázunk tovább iszonyat iramba.Gyorsítok a Sunnyval(quarter horse),hogy mellé kerüljek,hátha tudok segíteni,de késõ

Nem akarok okoskodni, de ilyen esetben legjobb ha megállsz a lovaddal azonnal. Ellenkezõ esetben a rohanásnak nincs vége avagy beláthatatlan vége van. 10bõl 9szer megáll az elrohanó ló ha megállt a társa.Nagyon szép az a tinker x fríz csikó, van róla friss képed? Csak érdeklõdésképpen kérdezem az árát ha eladó lenne esetleg.Nekem egy bajom van ezekkel a lovakkal-fajtákkal, mégpedig az, hogy mindenféle lovasfeladatra van náluk megfelelõbb fajta, egy lovassportra sem orientáltak. Nem a sportolás miatt feltétlenül. Szépségben bajnokok az biztos, de hobbilónak alkalmasak csak igazán. Villogni az extra küllem miatt tökéletesek, ha megtehetném nekem is lenne ilyen a természetesen megfelelõ méretû legelõmön és ha meg kell jelenni valami "kivagyokéneztnézzétek" típusú helyen akkor extradrága westerncuccot öltenék és ezekkel mennék talán, vagy legalábbis vezetéklónak vinnék egyet (jól is megy a westernhez :yeah: :kv: annyira kóvbojmájer egy vezetékló ) de vajon mi másra jók amire egy nóniusz nem?Tényleg ne vegye senki kötekedésnek, nem azért írtam.P.

Edited by Petya, 2006 december 17. - 20:17.


#152 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 18. - 10:20

Van róla képem majd rakok fel.De nem eladó!És szerintem,ha ilyen helyzetbe kerülnél,ha a barátnődet tapossa a ló akkor szerintem Te sem állsz meg azon gondolkodni,hogy beleférek-e a 10-9be.Automatikusan reagáltam.Sterintem sok mindenbe különbözik a nóniusztól.Pl a jármódban és idegrendszerben.Nem biztos,hogy egy nóniuszzal elmész egy olyan helyen ahol ezek is.Vagy nem bizti,hogy megtanulnak annyi mindent.

#153

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 10:28

Itt off, de a nóniuszoknak spec ippeghogy jó az idegrendszere :) Nóniusztulajdonosként tanusíthatom. :) És nem is buták, max kicsit dacosabbak néha az átlagnál, de legalább van feladat velük (és ezek nem is pusztán fajta-függõ dolgok, inkább egyed-függõek) :D De abszolút taníthatóak. Az enyém legalábbis. De az idegrendszerre visszatérve, a nóniusz pont nem arról híres, h gond lenne azzal, h elmenjen valahol :)off off

#154 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 11:06

Mert neked Dé szerencséd van és jól idomított lovad. Viszont ismerek pár nóniuszt, melyek vannak olyan idegbetegek és makacsak mint sajnos az "újfajta" lipicaiak.Azok a lovak, melyeket még nem kereszteztek semmivel, hanem évezredek óta ugyanúgy tenyésztik õket, azok általában kiegyensúlyozottabb idegrendszerûek, mint a "kevert" fajták.Ezek között is lehetnek kirívó esetek, de jóval ritkábbak.A tinkereket ugyanúgy jellemzi a higgadtság (szinte minden körülmény között) mint pl. a fjordot, illetve hamarabb túlteszik magukat a félelmeiken.Épp ezért alkalmasabbak ezek a lófajták gyerekek, kezdõk lovagoltatására illetve szívósságuk miatt hosszú túrákra. Ezen túrák alatt nem veszítenek súlyt sem, mert jó hústartók is, ez meg összefügg az idegrendszer stabilitásával.Petyának valahol igaza van, de ezek igazi különlegességek, csemegék, itthon. Írországban lehet, hogy utánaddobják õket, de itthon a kuriózumot meg kell fizetni. Mint ahogy Amerikában is sokkal jobb ára van egy lipp-nek, nóniusznak, mint itthon, vagy ott egy quarter-nek, ami meg itthon drága.

#155 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 12:51

Írországban lehet, hogy utánaddobják õket, de itthon a kuriózumot meg kell fizetni

Pont erre akartam rávilágtani.Egyébként Ilusta, a lippekkel sem érdemes általánosítani, nics újfajta és régifajta lipp. Párszáz éve fajtatisztán tenyésztik és pont ez cáfol rá a saját magad állítására amit épp egy mondattal korábban írtál. Ha ebböl indulunk ki akkor a lippnek fajtatisztaként atombiztos idegrendszerûnek kéne lennie mégis átlagos idegrendszerrel bír.Az pedig szerintem, hogy hol megy el egy ló és hol nem az csak szoktatás és bevelés kérdése amit csikókorban kell kezdeni. Ha a barátnõmet látnám a ló oldalán lógni tutira nem tenném azt az egyetlen dolgot, hogy utánarongyolok egy másik lóval. Jobb ilyen eseben azt kiabálni, hogy csússz le róla ! + lefékezni a saját lovad mert akkor a másik megúszhatja. Egy elrohanó lovat úgysem érsz utol, csak tovább hajtod elõre azzal, hogy utánarobogsz, ha pedig mégis utoléred és még mindig nem esett le az illetõ akkor profi kaszkadõrnek kell lenni ahhoz, hogy segíteni is tudj rajta.Ezek a lovak valóban szépek egyébként, de a használti értéküket akkor tudnám csak lemérni ha nekem is lenne egy amire kevés esélyem van.P.

#156 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 18. - 12:58

Itt off, de a nóniuszoknak spec ippeghogy jó az idegrendszere :) Nóniusztulajdonosként tanusíthatom. :) És nem is buták, max kicsit dacosabbak néha az átlagnál, de legalább van feladat velük (és ezek nem is pusztán fajta-függõ dolgok, inkább egyed-függõek) :D De abszolút taníthatóak. Az enyém legalábbis. De az idegrendszerre visszatérve, a nóniusz pont nem arról híres, h gond lenne azzal, h elmenjen valahol :)off off

Nem akartam megbántani a nóniusz "függõket" én csak leírtam,hogy mi a különbség.Ha Petya egy gidránhoz hasonlítaná akkor is ugyan ezt írtam volna.Na lehet hogy picikét többet......... :D És örülj,hogy jó pacód van és mi is örülünk,hogy van.Mindenkinek a sajátja tetszik a legjobban.Pl én szívesebben ülök a quarteremre mint egy frízre.És sokan ki vannak akadva.Kinek a pap kinek a papné.......

Pont erre akartam rávilágtani.Egyébként Ilusta, a lippekkel sem érdemes általánosítani, nics újfajta és régifajta lipp. Párszáz éve fajtatisztán tenyésztik és pont ez cáfol rá a saját magad állítására amit épp egy mondattal korábban írtál. Ha ebböl indulunk ki akkor a lippnek fajtatisztaként atombiztos idegrendszerûnek kéne lennie mégis átlagos idegrendszerrel bír.Az pedig szerintem, hogy hol megy el egy ló és hol nem az csak szoktatás és bevelés kérdése amit csikókorban kell kezdeni. Ha a barátnõmet látnám a ló oldalán lógni tutira nem tenném azt az egyetlen dolgot, hogy utánarongyolok egy másik lóval. Jobb ilyen eseben azt kiabálni, hogy csússz le róla ! + lefékezni a saját lovad mert akkor a másik megúszhatja. Egy elrohanó lovat úgysem érsz utol, csak tovább hajtod elõre azzal, hogy utánarobogsz, ha pedig mégis utoléred és még mindig nem esett le az illetõ akkor profi kaszkadõrnek kell lenni ahhoz, hogy segíteni is tudj rajta.Ezek a lovak valóban szépek egyébként, de a használti értéküket akkor tudnám csak lemérni ha nekem is lenne egy amire kevés esélyem van.P.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Hülyeség!Ha valakit szeretsz akkor nem gondolsz arra sem,hogy nem vagy kaszkadõr...........És egy elrohanó tinkert utolértem egy quarter horse-al. ;) Nem bizti,hogy szoktatás kérdése a menetel ugyanis volt sportlovam ami nem egy labilis idegrendszerrel bírt és hiába csikó kora óta vittem mindenhova és mutogattam neki mindent akkor sem hajlandó elsõre végrehajtani 1-2 feladatot.És,még1szer,Te sem álltál meg volna,ha ilyen esetbe kerülnél bár nem kivánom.

#157 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 13:14

Nem akarok most itt vitát szítani, de Petyával értek egyet, én sem mentem volna utána, hanem én is megálltam volna. Lehet, hogy hosszabb idő kellett volna, de a másik ló felfogta volna, hogy egyedül maradt és megállt volna, vagy visszafordult volna. Szerencséd volt, mert lehetett volna belőle esztelen verseny is, az meg tömény életveszély.Egyébként voltam már ilyen helyzetben, az én lovamat meg tudtam állítani, bár nem tetszett neki, így tudta a másik lovas is megfogni a lovát...

#158 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 18. - 13:20

Oké,de nem szeretnék errõl többet beszélni,mert kioktatni mindenkit kilehet.Nem most keztem lovagolni és így is úgy is leesett volna szal mindegy,hogy mit csinálsz.Az elmélet jó.De nem minden körülményben.És állítottam meg már lovat,hogy beelõztem és megálltunk.Lehet,hogy nem volt okos döntés,de gyorsabb volt mintha most ácsorgok és várok,hogy mi történik,mert ugyan is nem láttam volna õket.Na hát ez az oka,hogy utánuk mentem.Én így reagáltam az más kérdés,hogy ki hogyan reagálna.Én így éreztem.

#159 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 19:34

Nekem semmi ellenvetésem nincs az érdekes lófajtákkal kapcsolatban. A quaerterrel, frízzel, tinkerrel szemben sincsen. Ha hazsnálhatóak lovaglásra akkor én is maximálisan boldog lennék velük hogy ilyen lovam lehet és nyugodtak lehettek, hogy mutogatnám is õket bõven ahol csak lehet.Én terepen egy-egy lovasom lábát vissza szoktam tenni a kengyelbe ha elveszítették a kengyelt. Normál tempójú vágátban melléjük kerülve persze, ez nem is kaszkadõrmutatvány kategória, sõt egyszer egy épp ledülni készülõ lovasomat raktam vissza szintén vágtában, ez sem mutatvány szerintem és itt nem is elrohanásról volt szó. Ha rohanós lett a tinker az elõzõ (közbeesõ) gazdája miatt akkor arról nyugodt lovaglásokkal le tudjátok szoktatni szerintem csak kergetni nem szabad kint terepen és elhagyja egy idõ után.Szerintem.P.

#160

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 20:13

Most nincs időm az összes azóta született hozzászólást végigolvasni, így ezt a hozzászólást még ki fogom egészíteni, egyelőre csak erre az első sorra reagálok gyorsan... :)

Mert neked Dé szerencséd van és jól idomított lovad.

Ez általam bevallottan nem igaz. :) Vettem egy 13 éves, full belovagolatlan (mármint amikor a "belovaglás" alatt a "megtűri az embert és ha balra húzod balra megy, ha jobbra, akkor jobbra" dolgokon túlmenően még mást is elvárnánk), rohanós volt futószáras és terep-bérlovat. Fizikailag is rendesen leamortizálták, de lovaglásilag is. Agyilag csak a jó alaptermészete miatt nem ment tönkre bele - sok ló nem bírja. Benne is hagyott azért nyomokat a dolog. És nem is vált jól belovagolt lóvá máig sem, mert nem vagyok egy nagy lovas. De ettől függetlenül mindent megteszek, és általában ő is igyekszik. Ennyi. Alaptermészet, nem belovagoltság kérdése. [majd olvasok tovább, tudom, h nem ez a párbeszéd lényege, csak erre szerettem volna most reagálni, mielőtt elfelejtek :)]folyt...

Nem akartam megbántani a nóniusz "függőket" én csak leírtam,hogy mi a különbség.És örülj,hogy jó pacód van és mi is örülünk,hogy van.Mindenkinek a sajátja tetszik a legjobban.

Se nem bántódtam meg, se nem vagyok függő :)Ami pedig a lovamat illeti, én reálisan nézem őt, és szeretem, a hibáival együtt. :) Olyan nincs, hogy "legszebb". Ahogy emberből sem. Szerintem. *Ami az ominózus érjük utol vagy álljunk meg kérdést illeti... Alapból én is veszélyesnek tartom a beérős módszert, mert tényleg ehet belőle fütyülős szelű utlsó terep is. De nem voltunk ott a konkrét szituban, nem ismerjük sem a lovakat, sem a lovasokat. Lehet, h most tényleg ez volt még a jobbik megoldás.*bocs, voltaképp nem is ezt írtad. csak, hogy "legjobban tetszik" :) és ez így már igaz is!

Edited by Dé, 2006 december 18. - 22:21.