Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyógy- és mérgező növények


  • Please log in to reply
345 válasz a témához

#121 Guest_melucz_*

Guest_melucz_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 9. - 13:28

Eddig én is csak lelkesen olvasgattam a fórumon a sok info-t, most van egy aktuális kérdésem. Tudja valaki, hogy a kurkuma fõzete (ami belsõleg nagyon jó humán ízületi kenõanyag), lovaknak vajon jó-e?

#122 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 20:01

Megpróbálok utánanézni

#123 Guest_melucz_*

Guest_melucz_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 10. - 9:54

Köszi szépen, az nagyon jó lenne. Ha a lovak emésztõrendszerét nem bántaná, akkor jól lehetne alkalmazni lábízületi problémákra.

#124 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:05

Külsõleg okés.

#125 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 10:12

Gyógynövényekkel a betegségek ellen - A fagyöngy Egy élõsködõ, mely közel áll a szívünkhöz, szinte nélkülözhetetlen mindenki számára. A fagyöngy egy élõsködõ növény, mert idegen fákra telepszik. Ebben a madarak segítenek Neki, hiszen õk terjesztik, hordják szét a ragadós magvakat. Szívesen telepszik a jegenyefenyõre, erdeifenyõre, tölgyfára. Orvosi szempontból a tölgyfán élõ fagyöngy a legjobb gyógynövény. A szívünknek az egyik legkiválóbb gyógyszere. Már elõdeink is nagy becsben tartották. Használták gyógyításra, és felhasználták varázslataikhoz is. A druidák /kelte papok/ szentnövényként tisztelték, mert minden bajok gyógyítójának hitték. Mi karácsonykor találkozunk vele, és díszítésre is használjuk, nem csak a szívbajainkra. Nagyon jól mutat az adventi koszorún, és a kopogtatón is. Ez a növény minden képen örömet szerez nekünk, mert szép a szemnek és gyógyító ereje jó hatással van a szívünkre. A vérnyomást szabályozza, és vérkeringést serkenti. Ajánlatos lenne mindenkinek évente egy hathetes fagyöngy tea kúrát tartania, ez idõ alatt rendbe jönne a vérnyomása. A tea kúraszerû használata még ajánlatos a cukorbetegeknél, mert jó hatással van a hasnyálmirigyre. Azoknak, akik anyagcsere problémákkal küzdenek, szintén ajánlom, hogy próbálják ki a teát, mert ha hihetünk a kelta papoknak, akkor ez a gyógynövény minden bajok gyógyítója.Mire használják a teáját: érelmeszesedés, magas illetve alacsony vérnyomás, fejfájás, orrvérzés csillapító, különbözõszívproblémák,hormonháztartás rendbehozatala, anyagcsere szabályzó, cukorbetegséget kiváltó ok megszüntetéseA fagyöngy tea, hideg áztatással készül!Fagyöngy teakészítés: egy kávéskanál fagyöngyöt, 2 dl hideg vízbe teszünk és legalább 8 órán át ásztatjuk benne. Ezután leszûrjük és fogyasztható.Tea magas vérnyomásra: fagyöngy, mezei zsurló, galagonyavirág, fokhagyma 1:1 aránybanTeakészítés: 3 teáskanál fagyöngyöt tegyünk 6 dl hideg vízbe éjszakára. A többi hozzávalót reggel összekeverjük és 3 teáskanál teafüvet 6 dl forrásban lévõ vízzel, leforrázunk. Ha kihûlt leszûrjük, és hozzá öntjük a hideg fagyöngyteát. A teát négy alkalommal ajánlatos fogyasztani. Tea alacsony vérnyomásra: fagyöngy, galagonya virág, csalán, körömvirág. /aki allergiás a hangyasavra, az hagyja ki a csalánt/ Teakészítés: a fent említett módon készül. Ajánlatos a teából napi három csészével fogyasztani.A legújabb kutatások kimutatták, hogy jó hatással lehet a rák kezelésénél is alkalmazni.Szerzõ: Németh Ági Fehér fagyöngy Örökzöld növény, mely elsõsorban lombos puhafákon élõsködik. Magját a madarak viszik át egyik fáról a másikra, s gyökereit a fa kérgébe ereszti. Az évezredek óta ismert örökzöld növény a görög mitológiában a tavasz visszatértébe vetett reményt tartotta fenn, a kelta druidák szerint pedig a tél beálltával természetbõl távozó életerõ e folyton zöldellõ növénybe vonul vissza, ezért különös tiszteletet érdemel. Hitük szerint az egészségadó áldozati italhoz szedett termése nem is érinthette a tisztátalan földet. Egyes néphitek szerint a fagyöngy az új élet záloga és a termékenység szimbóluma. A karácsonyi fagyöngyhasználat a brit szigetekrõl származó szokásában a kelta fagyöngykultusz nyomait fedezhetjük fel.Gyógyhatása A fehér fagyöngy leveleit és hajtásait orvosi célokra mindenekelõtt vérnyomáscsökkentõ hatása miatt alkalmazzák, fõ hatóanyaga, egy acetilkolinnal rokon kolinszármazék, vérnyomáscsökkentõ hatású. Tartalmaz emellett szívre ható polipeptideket, viszkotoxint is. A fagyöngy jó szolgálatot tehet különbözõ elhasználódási betegségekben, például érelmeszesedésben, idõskori szívártalmakban, nyugtató hatású gyógynövényekkel együtt pedig ideges szívpanaszok esetén várhatunk jó eredményt a növénytõl. Az említett fõ hatásokon túl a fagyöngy elõsegítheti a menstruációs vérzések szabályozódását, a méhvérzés-zavarok megszûnését is. Egyes indián törzsek vetélések elõidézésére, illetve a szülés közbeni méhösszehúzódások serkentésére használták az amerikai változatát. A növény hatásmechanizmusát még ma sem sikerült pontosan megfejteni, egyesek szerint hatóanyagai kizárólag intravénásan érvényesülhetnek, mivel azok a gyomorban illetve a bélcsatornában lebomlanak, elpusztulnak. Mások szerint hatásait a vegetatív idegrendszer befolyásolása révén éri el.Kizárólag a fehér fagyöngy levelei és hajtásai gyógyító drogok!Amire figyelnünk kell! Bár megfelelõ felügyelet mellett a fagyöngy alkalmazása veszélytelen, gyermekektõl mindenesetre tartsuk távol a növényt. Egyes források szerint esetükben már 2-3 bogyó is okozhat súlyos mérgezést. Ha karácsonykor felakasztjuk lehetõleg olyan magasságba kerüljön, hogy a bogyókat ne érhessék el, illetve magyarázzuk el nekik, hogy azok fogyasztása veszélyes lehet.A magas vérnyomás orvosi kezelést igénylõ komoly betegség, ezért a fagyöngyöt is csak a kezelõorvos jóváhagyásával, és folyamatos felügyelete mellett alkalmazzuk, különösen idõsebbek terápiájában, mivel rájuk nézve a növénynek váratlan hatásai is lehetnek.

#126 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 21:17

Errõl mesélhetnél nekem is. Általában alacsony a vérnyomásom, de mostanában néha nagyon az ellenkezõjét érzem.

Csak kúraszerûen érdemes alkalmazni, napi min. 1 csészével.Hideg vízben kb. 6-8 órán át áztatni. Bokor különben szinte mindent leírt :) - szerintem a Herbáriákban kapható (igencsak nehéz gyûjteni/szárítani) fagyöngy tea is tökéltes e célra, csak NE filtereset vegyél! Este beáztatod, reggel felhörpinted :kocc:

#127 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 13. - 10:22

Szép napot,megengeditek, hogy okoskodjak- megint?Láttam néhány kérdést, megosztanám Veletek a gondolataimat.Foltos bürök: nagyon nagyon mérgezõ. Semmi szín alatt nem eheti sem ember sem állat. Idegrendszert bénít, elõször a végtagokat, aztán tüdõt bénítja. A középkorban gyilkosságok tömegét követték el a fõzetével, bizonyos mennyiség még bõrön át is felszívódik. A ló a legelõn elvileg nem nyúl hozzá, de ez akkor igaz fõleg, ha nem éhes..Árnika: csak külsõleg jó, sõt kiváló, de etetni, azt nem. Ez is mérgezõ.A diófalevél hasonló, mint a tölygfalevél: cseranyagtartalmú, tehát összehúzó hatású. Belsõleg is lehet adni, de módjával. Gyomorirritációt okozhat, de csak esetenként. Csipás szem: kamillás lemosás az jó, mint már írtátok, plusz még jobb: szemvidítófûves teás lemosás. Pont szemre való.Mi van az Aloe vera-s, körömvirágos lemosással, biotron lámpás kezeléssel? Megkockáztatom, begyógyult a seb. De azért érdeklõdnék..Fagyöngy: leveles ágaiból és nem bogyóiból készült hdeg áztatásos tea. Lovaknál még nem hallottam róla, hogy használnák, talán mert nem vagyok elég tájékozott. Vérnyomás, szívproblémára viszont sokan használnak galagonyát, fohkhagymát.Kurkuma: érdekes. Lovakhoz kapcsolódóan nem tudok semmit, én, lehet, hogy inkább más gyógynövényt választanék, de ettõl még simán lehet jó kis növény.Egy kérdés: bakszakállt (nem bakfû) nem ismerite véletlenül? Tragopogon pratensis. Magyarországon elég ritka, de nálunk van a legelõn. Mikor már alig van virág (értsd: virágzó hajtás) a réten, ez éppen nyílik- újra: sárga hosszúkás szirmai vannak, a termése hasonló a pitypangéhoz: "bolyhos", repítõszõrös. Imádják a lovaim, direkt keresik. Tejnedve is van. Állítólag gyomorpanaszokra jó. Várom a tapsztalatokat! Üdv, Zsófi

#128 Guest_zsozso_*

Guest_zsozso_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 23. - 17:30

sziasztok, uj vagyok a forumon, vegigolvastam a topikot es eztan is fogom, eros iranyultsagom van a gyogynovenyek (es a homeopatia) irant.ami hirtelen eszembe jut: Palastfû - forrazva verzescsillapito es sebosszehuzo hatasu ill a Körömvirág (disznozsirban piritott verzio) - mindennemu borserules hamositasa, ekcéma, horzsolas, ill ismeretlen eredetu szorhullas (nyulnal minden allatorvos lemondott rola csak kopaszodott es nott a felulet, koromvirag 1 het alatt helyrekapta, hogy mi lehett az ok az passz.)chiky: hasznalt e a farkasalma a makacs csudsomorre?

#129 Guest_röganyó_*

Guest_röganyó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 23. - 21:21

Mi van az Aloe vera-s, körömvirágos lemosással, biotron lámpás kezeléssel? Megkockáztatom, begyógyult a seb. De azért érdeklõdnék..

(Te jószagú! Lehet hogy most sikerült vén fejemnek az idézést összehozni? Úgy látszik, csak el kell hinni, hogy megtalálom a logikáját és utána sikerül. Bocsi, hogy örvendezek egy óvodás szintû teljesítménynek.)Kedves Lóherba!Köszönöm az érdeklõdésedet. A könyvedet, mint kiderült, már tavasszal megvettem, akkor sokat forgattam és most újra elõvettem.A kanca sebe a mar mögött bal oldalon van, a mar felé bõr fedi, ebbe a lyukba a mutatóujjam befér. Ezt követi hátrafelé egy 8*5 cm-es nyitott seb, minden ki tud folyni. Szépen gyógyul Aloe verára, körömvirág kenõcsre és a bioptron lámpára. A gond elsõsorban az, hogy nagyon rossz pozícióból indultunk májusban és ráadásul a kanca minkét szemére vak. A mostani , a májusihoz képest kedvezõnek mondható állapot a májusi drénezésnek köszönhetõ, így eltûnt a hatalmas gennyes tasak.Sajnos, nem tudtam minden nap kezelni, akkora munkák folytak, a technikai feltételeink rosszak. Nagyon sok baleset volt az utóbbi 2 hétben, annyi plusz munkát okozva a többi munkák és a napi munka mellett, hogy nem tudtam minden nap kezelni.A seb szépen kissebbedik, a felvágása és összevarrása ellen az szól, hogy nem lehetne összehúzni a sebszéleket, vagy úgyis szétnyílna, tehát ki kell várni amíg a másodlagos szövetek beborítják ezt a területet. Amikor átvettem a kezelést, a lyuk a mar felé olyan hosszú volt, hogy nem éreztem az ujjammal a végét, azóta rövidebb és szûkebb. A seb nem gennyezik. Az Aloe vera átütõbbnek tûnik a körömvirág kenõcsnél, ami valószínûleg annak is köszönhetõ, hogy egész nyáron körömvirág kenõccsel kentük a sebmosás után. Lámpázni csak néhányszor tudtam, mert a többi munka miatt annyi idõ sem volt, hogy az áramfejlesztõt odacipeljük. Olyan is volt, hogy 10 percen belül 2 áramfejlesztõ mondta fel a szolgálatot, pedig az egyiket frissen hoztuk el a szervízbõl. Viszont a 80 lónak még nem volt ivóvize szivattyúzva!Ez a kanca annyira szelíd, hogy kötõfékkel kikötöm a karámfához, elé teszem a zabot és hozzáfogahatok a kezeléshez, lámpázáshoz. Csak egy segítség kell, a többi lovat távol tartani, hogy ne zavarjanak.A lámpázás vérkeringés javító hatása szembeötlõ. A lámpázás alatt látszik, ahogyan pirosodik a lámpázott terület vagy néha kiserken a vér.A kanca amikor meghallja a hangunkat, már jön a kezelés helyére, jól tájékozódik és vakon is nagyon tud hízelegni.Még nem adtuk fel a harcot, holnaptól több idõm lesz és most mindkét áramfejlesztõ jó, nem lesz akadálya a lámpázásnak.A mostani átalakítások után önálló helyet tudunk neki adni, így egyedül is fogom tudni kezelni.A bioptron lámpának a kiváló hatásait már korábban is megtapasztaltuk.(A balesetekbõl néhányat: - egy csikót a bolond kutya összeharapdált a csánkjain, most itthon van a kutya, a csikót kezeljük, nem egyszerû, de szépen gyógyul, már vágtázik, - egy kanca belement a patakba a túloldalról behullott almáért és benyelte a mocsár, sikerült kimenteni. Ez a patak más években csontszáraz volt, fene sem tudta, hogy derékig érõ mocsarat rejt.- egy bírkának eltört a lába, utána leléptek és csak harmadnapra tudtuk elkapni és behozni a hátsó ülésen az állatorvoshoz, helyre rakta a csontokat, sínbe rakta, jól van a jószág a fogságában. A kábító hatására az ülés egyik végére kifolyt a nyála, a másik végén mégiscsak ráfolyt a vizelet az ülésre a nylonos védelem ellenére.- újabb csikó ment be a patakba, amit a nagy ködben nem látott az alkalmazottunk, a csikó belefulladt, - egy csikó lesántult, 1 nap alatt becserkésztem, egy heti pihentetés után rendben, újra legel.)Friss seb kezelésére most ajánlotta az állatorvos a bogácskári fõzetét.Pont ott volt a fészer mellett egy példány, meg tudta mutani, melyik az. Meg kell mondjam, az is kiváló volt. Magas csersav tartalma miatt összehúzza a kitisztított sebet.Ez a növény nyár végén virágzik, sárga, fészkes virágzatú. Meg kellene határozni, hogy a latin neve alapján egyértelmû legyen, melyik az. Most szárazon felismerem, virágzásban is, de a növényhatározóból nem tudtam meghatározni.Jövõre nagyon fel fogok készülni a gyógynövénygyûjtésre.

#130 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 21. - 19:06

Áthozom ide, a havas betonon úgysem nõ ;)

Kedves Ági! Akkor most mi az a bogácskóré? Ez tényleg fontos, mert friss sebek kezeléséhez príma gyógynövény. Megismerem, mert az állatorvos megmutatta az õszön, de a magyar vagy latin botanikai nevét õ sem tudja. A meghatározásába belefogtam, de szerintem csak a jövõ évi virágzáskor leszek tuti benne. Tudnál ebben segíteni?Köszi. Röganyó

BojtorjánKözönséges bojtorján, lapu, bogáncs, bogács, bogáncskóró, bogácskóré, ragadvány, útszélilapu, keserûlapu3 faja gyógynövény: - Nagy bojtorján (Arctium lappa L.)- Kis bojtorján (Arctium minus Bernh.)- Pókhálós bojtorján (Arctium tomentosum mill.)A fészkesvirágzatúak családjába tartoznak, kétnyáriak.Az elsõéves, tehát virágzó szárat még nem hajtott növények gyökerét kell gyûjteni. A szárat fejlesztett növények pudvás gyökerei gyógyászati célra nem alkalmasak. Fõzetét magában, vagy teakeverékekben vizelethajtónak, izzasztónak, epe- és vesekõoldónak, vértisztítónak, epehajtóünak használják. Külsõleg mindenbféle bõrbajok: sömör, ekcéma, ótvar ellen.Torokgyulladás esetén gargalizálni is jó vele.Kitûnõ haj és szõrápolószer (azthiszem a Bánfi hajszesz (ha még van ilyen) egyik alapeleme is ez :D)A lapulevél epemûködést serkentõ, vizelethajtó, vértisztító hatású, bõrbajok és daganatok gyógyítására használt népi szer.A lapu magját a népi gyógyászatban epe-; és vesebántalmak ellen használják.

#131 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 7. - 22:02

Friss seb kezelésére most ajánlotta az állatorvos a bogácskári fõzetét.Pont ott volt a fészer mellett egy példány, meg tudta mutani, melyik az. Meg kell mondjam, az is kiváló volt. Magas csersav tartalma miatt összehúzza a kitisztított sebet.Ez a növény nyár végén virágzik, sárga, fészkes virágzatú. Meg kellene határozni, hogy a latin neve alapján egyértelmû legyen, melyik az. Most szárazon felismerem, virágzásban is, de a növényhatározóból nem tudtam meghatározni.Jövõre nagyon fel fogok készülni a gyógynövénygyûjtésre.[/quote]Kedves Röganyó,elhûltem a balesetektõl, amiket felsoroltál. Tulajdonképpen ménesetek van egy tanyán?A bogácskári miatt írok: ezt tényleg így hívják? Melyik részét használtad pontosan? És milyen magasra nõtt meg a növény? Elágazó bokros szára volt, vagy inkább egy hosszú tõ, netán szártalan? Bocsánat a sok kérdésért, de volna tippem, ha többet tudnék róla. És nagyon érdekel..Amúgy mindenkinek BÚÉK, és sok sikert a fitoterápiában 2007-ben!Marton Zsófi

#132 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 11:06

Boszorkák! :)Beysha beteg :(Tegnap 39,5 volt a láza, nem eszik, bágyadt.Volt nála az állatorvos, kapott gyógyszert is, valószínûleg mirigykór.A baj az, hogy a korábbi állkapocs törése miatt, van egy sipoly az állkapcson, amit több orvos szerint rosszabb lenne mozgatni, piszkálni, mert még folyamatosan váladékozik, mozog, nem forrt össze jól.A baj az, hogy aggódom, hogy a nyílt "kapu" miatt komolyabb szövõdmény is lehet, bár most pillanatnyilag nem lázas, a doki mondta, hogy a vénásan adott gyógyszer (elfelejtettem, mi) így fog mûködni.Kapott antibiotikumot, az talán sotapen volt, szombaton is kap.A kérdésem:milyen olyan gyógynövény van, amivel elõsegíthetném a gyógyulását, erõsíthezném az immunrendszerét?Nyilván úgy, hogy a hagyományos gyógykezelést nem hagynám el...Az abrakot egyátalán nem eszi, ezért ma Istvánom vesz neki mash-t, reméljük annak nem olyan fájdalmas a lenyelése és ízleni is fog neki.

#133 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 11:45

Jobbulást Beyshának! :ang:

#134 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 11:51

Immunrendszer erõsítésre én elsõre a kasvirágot ajánlanám, 10-20 g gyökérpor naponta az abrakba keverve, esetleg aranyvesszõ virággal keverve, ebbõl napi 30 g-ot kaphat.Ha tovább kutyulnál akkor egy immunerõsítõ keverék:kasvirág fû (20g)fokhagyma(25g)piytpang gyökér, levél (20g)Nem tudom, mirigykorra, vagy a sipolyra találok e valamit, még keresgélek, és jobbulást!

#135 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 11:57

köszönöm!a fokhagymát már én is kigondoltam.gondolom pitypangot nem lesz nehéz szerezni, kérdés, hogy kasvirághoz hogyan jutok.DE a mashban is lesz gyógynövény, majd azt is megnézem, mibõl mennyi van benne, nehogy túllõjek a célon.A tegnapi örömömben ez volt az üröm.Szegényt ilyen elanyátlanodva sosem láttam, még akkor sem, mikor egy ökölnyi luk volt az állkapocscsontja helyén.Nagyon sajnáltam, a mi kis higanylovunkat, aki mindig fülel, kíváncsiskodik, csak lógatta a fejét, nem érdekelte semmi, nem evett és látszott, hogy inni is fájdalmas neki, csak kortyonként tudott. És folyamatosan nyelt, mint a fájó torkú ember.

#136 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 12:04

Találtam még neked a mirigykórra: tarackbúza gyökértörzs, ezt (is) most csak szárítva kapsz, de nagyon jó a felsõ léguti gyulladásokra, 20-30 g az abrakba keverve.De amilyen enyhe tél volt, lehet, hogy a legelõkön már tudnál elõásni kicsit.A sipolyra pedig kipróbálhatod esetleg a körömvirágot belsõleg, szárítva, 15-20 g naponta.A kasvirágot én a herbáriában rendszeresen szoktam kapni, sokan keresik.

Edited by lilith, 2007 február 15. - 12:04.


#137 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 12:11

és a tarackbúzát?

#138 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 12:13

Szerintem rendelésre azt is hoznak, de mindjárt körülnézek a netes drogériákban, hátha valaki szállít ki.De, ha van legelõtök, ott tutira van, mindjárt keresek képet, tavasszal szinte ez az elsõ, amit kikaparnak a lovak, annyira szeretik a gyökerét.Itt a képe.

Edited by lilith, 2007 február 15. - 12:15.


#139 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 12:23

van legelő, de most le van rágva, úgy meg nem fogom felismerni (mindegyik egyformán kicsi "fű")inkább veszek, ha kapok, ezen már nem múlik.Egyébként agropyron elongata van a cégnél vetve, bár ez nem pont ugyanaz a faj...

Edited by agrobe, 2007 február 15. - 12:25.


#140 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 12:26

Õket találtam, mindent forgalmaznak, amit felsoroltam, szerintem kérdezd meg, hogy nálatok hová szállítanak.

#141 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 12:51

köszi megnéztem, nem is agropyron, ez a mi tarckunk.Ezért azt kilõttem, pedig van belõle jó sok....utánajárok a dolognak.köszönöm

#142 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 13:24

A FoNo-ban a következõ erõsítõ-roboráló teakeveréket találtam: csipkebogyó 30%kökényvirág 10%benedekfû 10%levendulavirág 10%csalánlevél 20%koriandermag 5%majoranna 5%ibolyalevél 5%ibolyagyökér 5%

#143 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 15. - 13:28

köszi.na, feltöltöm a lószágot.a csipkebigyó sose árthat, koriander van is otthon a fûszerek között.mehetek a herbáriát felvásárolni....

#144 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 18. - 13:06

Sziasztok,most látom a mirigykóros-sipolyos lovacska bajait, szegény!Lilith nagyon jó immunerõsítõt javasolt! Én mondjuk nem biztos, hogy tarackbúzával (Agropyron repens) probálkoznék, inkább fehérfûzkéreg-port kellene nyomatni, mert az erõs fájdalom- és gyulladáscsökkentõ. Ehhez fokhagyma meg kasvirág, tökéletes keverék. A pitypang is jó, mert hogy méreganyag jut a vérbe egy ilyen gyulladásból, az 100%. De külsõleg is lehetne, valamilyen Aloe vera-s szerrel kezelni, mert az tényleg csodákra képes!A rozsahegyikft forgalmaz minden gyógynövényt, amit említettem, és postai utánvéttel szállítják.Mellékesen megjegyzem a FONO-es recepthez: a gyártók néha "cselbõl" becsempésznek a receptbe olyan drogokat, amelyek nem sok jelentõsége van, csak hogy a receptjeik "titkosak" maradjanak. Ami 5% alatt van, az olyan, mintha benne sem lenne...Üdv, ZsófiHelló, elfelejtettem írni az elõbb -meg nem is oda tartozik, hogy létrehoztam és még vagy 2 napig erõteljesen dolgozok a www.loherba.dzsar.hu weboldalon, és szeretnélek megkérni Benneteket, hogy észrevételekkel, kérdésekkel segítsétek a munkámat! Nem hanyagolom el az itteni fórumot, de összeszednék minél több anyagot a témához, hogy egy helyen legyen meg.Akinek ötlete van- bármily vad is, jelezzen! Akár itt, akár e-mailen.Köszi elõre is, szép hétvégét!!Zsófi

#145 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 19. - 15:17

Helló,egy gyors infó, a pénteki fitoterápiás-lovas elõadással kapcsolatban:megy a variálás, és egy kisebb termet kaptunk, kevesebb férõhellyel, így is kétséges, hogy mindneki befér-e, aki eredetileg jelentkezett. Elvileg nem nagyon van szabad hely, a gyakorlat meg majd ott kiderül. Amúgy nincs kitiltva senki, fõleg, ha csak az én szövegelésemre jön.Az órarend:február 23.12.15 – 13.00, Megnyitó , Az alternatív állatgyógyászat helye és jelentõségeSemjén Gábor és Mátray Árpád13.00 - 14.30, A fitoterápia farmakológiai háttereGálfi Péter14.45 - 16.15, Fitoterápia a kisállat- és a lópraxisbanCsikó György és Marton Zsófia16.30 - 18.00, A gyógynövényismeret jelentõsége, a fitoterápiás szerek minõségbiztosításaBabulka PéterA helyszín a volt ÁOTE, gyógyszertani gyakorló, amit én sem pontosan tudok, hol van, de a portás útbaigazít.A fentiek miatt senkit nem hívok, hogy jöjjön, de ha jön és befér, örülök neki.Üdv, Zsófi

#146 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 19. - 19:06

Sziasztok!Olvastam a hozzászolások között a farkasalmát. Hol lehet beszerezni olyat? Hosszabb idejig tárolható?

#147 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 21:56

Sziasztok,Lóherba, volna egy kérdésem. A könyved nekem megvan, nagyon hasznosnak találom. Találtam egy receptet benne ami a Sántaság, mozgásrendszeri betegségek c. részhez tartozik. Bnõm lovának kezelését szeretnénk ezzel kiegészíteni.A ló 2 éve folyamatosan lesántul, pedig nincs nagy igénybevételnek kitéve (korábban ugrott ugyan), az ok mindig más, a ló pedig teljesen egészséges a doki szerint( azt leszámítva hogy sánta).... igazán nem tudnak vele mit kezdeni.Most tünetmentes, bnõm pedig eldöntötte elhozza legelõre, félrideg tartásba, ad egy esélyt még a lovának.Ez így drasztikusan hangzik ( mármint a "még egy esély" -jelzem eladáson gondolkodott, nem máson-) de azt hiszem nem kell ecsetelnem a két év alatt mit költött már a lóra.Engem az érdekelne hogy honnan tudnánk megfelelõ minõségû gyógynövényeket beszerezni, nem horror áron, persze már annak is örülnénk...( nem tudom a nagylovasban forgalmazott keverék megfelelõ e )Válaszod elõre is köszönöm. :)

Edited by chyki, 2007 március 10. - 21:57.


#148 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 1. - 18:33

Szia Chyki,elnézésedet kérem a hosszas hallgatásért, de... Nem jártam a fórum ezen részén.Gyógynövény beszerzésr emindig a www.rozshegyikft.hu weboldalt javaslom, mármint a céget, mert nem találtam még jobbat. De õk nem horror áron csinálják. És õk szállítanak a Nagylovasba is.Ha kipróbálod a standard keveréket, tehát, ami a boltban van, szerintem használni fog- mondom ezt úgy, hogy fogalmam nincs mi a lovatok baja. Tehát értsd úgy, hogy ha gyógynövényekkel orvosolható a vázrendszeri probléma, akkor valószínû, hogy segít a keverék. Ha nem, ki lehet okoskodni más kombinációt, de ahhoz tényleg többet kellene tudnom a lovacskádról.Szia, Zsófi

#149 Guest_mormonka_*

Guest_mormonka_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 1. - 19:31

Szia Chyki,Gyógynövény beszerzésr emindig a www.rozshegyikft.hu weboldalt javaslom

hiába sajnos mert nem jön be az oldal.biztos , hoyg jó a cím?

#150 LÓgika

LÓgika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 162 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 9. - 12:01

Lenne egy kérdésem... hogy vemhesség alatt egyátalán nem lehet gyógynövényt adni, ellés után lehetséges, és vannak olyan gyógynövények melyek segítik a hormon háztartás egyensúlyát kialakítani, valamint terméketlenség ellen jók! Tehát, ha jól sejtem, akkor vemhesség alatt nem szabad adni?! Vagyis a fedeztetés elõtt pl. 2 héttel abba kell hagyni bármilyen hatású gyógynövény adagolását?! És ellés után folytatható pl. egy emésztés elõsegítõ gyógynövény keverék adagolása?!

#151 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 11. - 19:25

Aúúúú,de béna vagyok. Helyesen: gyógynövénybeszerzésre a www.rozsahegyikft.hu weboldallal bíró céget javaslom.(Kimaradt az "a"...)Apropó, nem kaptam még észrevételt a loherba.dzsar.hu weboldalhoz.Lehet, hogy nem is jártatok ott? Ejnye...A vemhes kancáknak csak akkor adunk gyógynövényt, ha nagyon szükséges. A keverékeket kihagynám, és ha gond van, írj inkább, hogy mi a baja a kismamának, és ajánlok rá olyan herbát, amitõl nem lesz baja.Üdv, Zsófi

#152 Pegi

Pegi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 14. - 20:24

lóherba! a könyved hol tudom beszerezni?

#153 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 14. - 21:37

Szia Pegi,bárhol! majdnem.Alexandra, Libri, lovasboltok zöme.www.loherba.com-on interneten.Én is adnék, de már mindet elosztogattam:-))Zsófi

#154 Pegi

Pegi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 9:52

lóherba! a könyved hol tudom beszerezni?

:) köszi lóherba! voltam a honlapodon! még nem mûködik? egyébként nagyon jó ötlet! néztem neten a könyvet, mindenhol más áron van! :(

#155 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 10:07

OFF, OFF!S.O.S. lisa, Õz! Aki épp erre jár. Nem tudom hová írjam, de gondolom itt elõfordultok... Az öregebbik macskámnak a feje elefántnyira dagadt. Kb. harmadik napja küzdünk vele, de nem engedi megnézni. Valószínûleg vagy az egyik foga durrant be, vagy valami beleállhatott az ínyébe. Most már ilyen véres genny is szivárog belõle. Szombat-vasárnap nem bírom elvinni orvoshoz, de már nem bírjuk nézni. Mit csináljak vele? :( Kicsit félek is az állatorvosunktól, mert szegény macsek már 19 éves, és tartok tõle, hogy lealtatná, oszt jóvan... :rolleyes: ( Egyik szemén hájog, + volt egy baleste és azóta szörcsögve veszi a levegõt is, mindennek ellenére úgy tûnik jól van, azaz hogy most nyilván nem annyira...)Esetleg valami gyógyfû segíthet addig is, amíg orvoshoz tudom vinni?

Edited by Bokorugró, 2007 április 15. - 11:41.


#156 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 17. - 17:36

Ajánlott az állatot minél elõbb állatorvosnak megmutatni (a cicád elég rosszul van)!!!

#157 Pegi

Pegi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 21. - 21:28

lenmagot hogy javasoljátok, hogy etessem?

#158 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 12. - 10:29

Lenne egy kérdésem... hogy vemhesség alatt egyátalán nem lehet gyógynövényt adni, ellés után lehetséges, és vannak olyan gyógynövények melyek segítik a hormon háztartás egyensúlyát kialakítani, valamint terméketlenség ellen jók! Tehát, ha jól sejtem, akkor vemhesség alatt nem szabad adni?! Vagyis a fedeztetés elõtt pl. 2 héttel abba kell hagyni bármilyen hatású gyógynövény adagolását?! És ellés után folytatható pl. egy emésztés elõsegítõ gyógynövény keverék adagolása?!





Általánosan elfogadott elv, hogy biztonsági okokból vemhesség alatt nem kaphatnak a kancák gyógynövényeket, bár a szakember számára vannak ez alól kivételek. Ellés után is csínján kell bánni velük, hisz a szoptatás alatt átjuthatnak bizonyos hatóanyagok a csikóba. Ettõl eltekintve az ellés után azonnal lehet adni bizonyos fajtákat. A terméketlenséggel kapcsolatos kezeléseket a fedeztetés elõtt 1-2 héttel érdemes befejezni. A vemhesség alatt a termékenységet elõsegítõ keveréket semmiféleképpen ne adjad. Az emésztést elõsegítõ keverékekkel kapcsolatban mindenféleképpen ki kell kérni szakember tanácsát az adott összetétellel kapcsolatban, a már említett, csikóba való átjutás lehetõsége miatt.

#159 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 14. - 8:53

Hello Pegi, Neked válaszolt már valaki? Lóherba

#160 Pegi

Pegi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 10:11

Szia Lóherba! hát, még nem igazán! :( a lenmag semmi káros hatással nem bír, ugye?vemhes kancáknál!