Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Babázó


  • Please log in to reply
6869 válasz a témához

#81 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 19:03

Én azt gondolom,az ember akkor nõ fel,amikor gyermeke születik.:)A lovaglást tényleg te fogod megszabni,én pl 4 hónapos voltam,amikor azt mondtam,nem,így már nem tudok lovagolni,mert állandóan attól parázok,h mikor ugrik meg,az egyébként atombiztos,tutijófej lovam.Csak,mén,csak tatter-fedeles.....stb...(tél volt)Ezen a szülõszobában is röhögtem,pedig ott már nem voltam vicces hangulatban:férjem:kicsim,biztos,hogy ez ennyire fáj,El nem hiszem...doktor :Lajos,volt már maga úgy istenigazából tökönrúgva?Na AZT szorozza be ötvennel,most kb ezt érzi a Kriszta :D Lajos: oké,értem :D A másik:A tolófájásoknál szkanderban majdnem lenyomtam,õ volt az ellensúly.Erre õ:nem is tudtam,hogy ilyen erõs vagy,azt hiszem új alapokra kell helyeznem a kapcsolatunkat.Ezentúl te viszed a zaboszsákokat.Kettesével!

#82 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 19:16

Ezt nem hagyhatom ki bocsánat elõre az offért :D Mindenkinek köszönöm, de nem ázok :D

#83 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 19:21

A másik:A tolófájásoknál szkanderban majdnem lenyomtam,õ volt az ellensúly.Erre õ:nem is tudtam,hogy ilyen erõs vagy,azt hiszem új alapokra kell helyeznem a kapcsolatunkat.Ezentúl te viszed a zaboszsákokat.Kettesével!

Van egy pasi ismerõsöm, aki azt mondta, hogy imádja a szülõszobát, mert úgy ordítanak a nõk, mint a zállaaaaat! :gm: :kir: Csak úgy ontják magukból az õserõt! :D (négy gyereke van, és persze mind a négyet végigasszisztálta)

Edited by Bokorugró, 2007 március 1. - 19:25.


#84 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 19:33

Hát tudnak ropogni a csontok rendesen, mikor a mama megszorongatja a papa kezét. ;)

#85 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 19:45

Én,mondjuk,nem kiabáltam :D (meg is dícsértek)mert utálom. :) LeO,ezek szerint vágod a témát! :D Kedves nejed hány ujjadat törte szülés közben? :D

#86 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 20:08

Szülni én még nem szültem egy gyereket sem :D ;) viszont 2 császármetszésen vagyok túl.Hát nem tudom, én szívesen kipróbáltam volna milyen az "igazi" szülés... de már nem fogom, mert 2 császár után automatikusan császár lesz a harmadik is. Majd úgy két év múlva :ang: remélem.Persze az élmény ettől még élmény marad.Jellemző, a párom végigaszisztálta mind a két műtétet, és végig azzal volt elfoglalva, hogy milyen varratttal varták melyik testrészemet, sőt egyszer meg is kérte a dokit, hogy "azt az öltést lehetne kicsit lassabban még egyszer?" :D :yeah: Én az első fiammal 4 hónapos terhesig lovagoltam, akkor egy olyat estem a lovamról (akiről nem is lehet leesni, és az ezt megelőző 6 évben nem is sikerült egyszer sem) mint a pinty...Nem is mertem visszaülni, és nem is lovagoltam többet. A második gyerkőccel ezt nem is próbáltam meg, így vele 8 hónapnyi lovaglás kimaradt :)Van egy csomó tök jó szülésmegkönnyítő homeopátiás szer, mindjárt megkeresem a gépen :)A könyveimet szívesen elküldöm (Spock és tsai.) mert én már mindent tudok :P (rongyosra olvastam őket)

A babakádat mi viszonyag sokat használtuk, de szerintem abból egy egyszerűt, és nagyobbat vegyél, ne a szekrényeset, mert a szoba lesz tiszta víz, én a mosógép tetejére biggyesztettem a fürdőben, és még gondolom sokan mások is.

Én is oda szoktam tenni, viszont most van n. jó kis babatartónk a kádba ami az első gyereknél nem volt, na ilyet érdemes beszerezni, mert sokkal könnyebb füröszteni vele (1600 Ft. volt - de szeptemberig úgyis kinőjük, megkaphatod ha szeretnéd :) )

A császárt én is inkább bevállalnám, az epidurálistól nem félek, operáltak már spinál-lal, nem fájt egyátalán.

Nekem az első császárnál nem sikerült az epidurál, így "kicsit" éreztem, hogy vágják a hasam :gm: de aztán pikk-pakk elaltattak amikor elkezdtem üvöltenni :) Viszont azóta kínosan ügyelek arra, hogy minden kutya mélyen aludjon akit varrok.. :rolleyes: A második császárnál viszont semmit sem éreztem. :kir: A sebfájdalomra pedig szedtem homeopátiás szereket (már keresem is...) és mindenki rajtam csodálkozott, hogy milyen fitt vagyok.Mi eltetettük a köldökzsinór vért, szerintem 20 év múlva (addig tárolják) már szinte mindent elő tudnak majd őssejtekből állítani. Nem olcsó, részletben fizetjük, két évig havi 15 eFt (összesen 360 e) de nekem megéri. Bár remélem nem lesz rá szükség.

Császár után kivártam a 6 hetet, kontrolon nem azt kérdeztem a dokitól, hogy lehet-e végre házaséletet élni, hanem hogy lovagolhatok-e végre, mert már kb. 10 hete nem ültem lovon és már nehezen bírom. Elképzelhetitek a doki képét.... :)

Én ki se vártam a hat hetet, hanem az 5. napon a varratszedésnél kérdeztem ugyanezt... a második gyerkőcnél, már ezzel fogadott a doki a műtét után: "felszívódóval vartam, nem kell varratot szedni, de azért még 1-2 hétig ne üljön lóra..." :D

Az én dokim szinte semmit nem tilt, csak a termálfürdőt.

Én voltam mindkét pocaklakóval többször is termálban. Inkább az első harmadban nem javasolt, mert alhasi bővérűséget okoz(hat).

valakinek nincs egészen véletlenül viszonylag friss utónévkönyve?Kölcsönbe. Szívesen böngészném.

Van :) Küldöm.Algopyrint lehet pl. szedni (persze nem mértéktelenül) ha valami fáj, vagy ha lázas vagy.

Edited by lisawica, 2007 március 1. - 20:11.


#87 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 20:33

AHOGYAN MI CSINÁLJUK … Homeopátiás protokoll-javaslat a szülőszobai eseményekhezDr. Ördög János szülész-nőgyógyász 2003. 04. 14.(készült az angol szülésznõk homeopátiás jegyzete, Gerhard Köhler orvosi tankönyve, valamint a jászberényi Erzsébet Kórház szülészetén szerzett több éves tapasztalatunk alapján)Fontos tudnivalók:• a homeopátia kiegészítõ módszer a szülés körüli teendõk között • nem helyettesíti a szakma szabályai szerinti eljárásokat, de képes csökkenteni a korai és késõi szövõdményeket • a szervezet gyengült fiziológiás folyamatait erõsíti - ezért profilaktikusan ("rutin-szerûen") alkalmazzuk • biztonságos és mellékhatás nélküli eljárás, de hatása a kóros folyamat elõrehaladtával (illetve "ismeretlen" okok miatt) csökkenhet, vagy elmaradhat. 1. Vajúdás kezdetén ARNICA C - 3o (1 adag)• a vérzékenység csökkentésére • a szülés alatt keletkezõ szöveti sérülések, haematomák gyorsabb gyógyulása, az ezekbõl eredõ fájdalmak csökkentése érdekében • enyhe antiszeptikus és varix-ellenes hatását kihasználandó HYPERICUM C - 3o (5 napon át folytatva naponta 1-3 adag)• idegsérülés, vágott seb (episiotómia, sectio metszései) gyógyulását segíti • fájdalomcsillapító hatás ( postop. fájdalomra is) 2. Vajúdás alatt (3-4 adag): CAULOPHYLLUM C - 3o ("homeopátiás Oxitocin")• Oxitocin-resistens fájásgyengeség, túlhordás esetén • a vajúdás alatti kevés (tágulásos) vérzést csökkentheti • segíti a méhszáj tágulását PULSATILLA C - 3o • irreguláris - rendszertelen - fájástevékenység, ferde-, farfekvés esetén • indokolatlanul fájdalmas méhösszehúzódások, álmosság a vajúdás alatt • sírás-nevetés, vigasztalhatóság (apás szülést negálja), anaemia, hideg, viszeres láb CIMICIFUGA C - 3o• hypertoniás fájásgyengeség, rigid méhszáj esetén (a vajúdás alatti vérzést fokozhatja) • hisztérikusan sóhajtozó, zajra érzékeny vajúdó • õrjítõ fájdalmak, motoros izgatottság GELSEMIUM C - 3o • hypotóniás fájásgyengeség, rigid méhszáj, stagnáló szülés esetén • általános izomgyengeség (különleges: szemhéj-ptózis) • elõzetes szorongás a szülés miatt, finom kéz-tremor, igény a magányra Kitolási szak elején: ARNICA C -3o (l adag)• az uterinalis vérzés csökkentésére (profilaktikusan még a magzati bevérzéseket is kedvezõen befolyásolja) 3. A magzat megszületése után: SABINA C - 3o (a lepény leválásáig 3-4 adag)SECALE C - 3o ("homeopátiás Ergometrin")• utero-tonizáló hatás • max. 4 adag: lo - 3o percenként, egyre ritkábban • placenta-retentio esetén adható: CIMICIFUGA (korán záródó méhszáj) CAULOPHYLLUM (renyhe méhösszehúzódás) • atonia kiegészítõ kezelésére: SECALE CAULOPHYLLUM 4. 2 órával a szülés után: STAPHYSAGRIA C-2oo (1 adag)• húgycsõ trauma (vongálás, katheterezés) helyreállítására • fájdalomcsillapító, feszültségoldó • bél- és hólyag-atónia megelõzõ hatású ARNICA C-3o (1-2 adag)• vérzés-csökkentésre 5. A szülés napjától (szükség szerint): BELLIS PERENNIS C - 3o (3 adag) 3-5 napig ("a kismedence Arnicaja")• különösen nehéz szülések (elhúzódó kitolási szak, vacuum extractio, farokcsont törés) után PYROGENIUM D - 12 5 - 7 napigECHINACEA D - 4 10 napig• fertõzés profilaxisra, vagy az antibiot. th. kiegészítésére (3x5 gl.) CHINA RUBRA D - 12 CHININUM ARSENICUM 10-14 napig• fokozott folyadék-, ill. vérvesztés, aszténia esetén (3x5 gl) LEHETÕSÉGEK A CSÁSZÁRMETSZÉS SZÖVÕDMÉNYEINEK CSÖKKENTÉSÉREMûtét elõtt:szorongás oldására: GELSEMIUM C -3o (napokkal a mûtét elõtt és elõzõ este 1-1 adag) általános gyengeség-érzés, remegés, hasmenés, hyperventillatio IGNATIA C - 15 (esténként 1 adag) ingerlékenység, zárkózottság, sóhajtozás, "gombóc-érzés" ACONITUM C - 3o (mûtét elõestéjén és reggelén)halálfélelem, rögeszmék• vérzékenység csökkentésére: ARNICA C - 9 (naponta 1 adag, mûtét elõtt és után egy hétig)C - 3o (mûtét elõtt egyszer, utána 2x)PHOSPHORUS C - 9 (mûtét elõestéjén és reggelén 1-1 adag)• trombózis-, embólia-, alvadási zavar profilaxis: LACHESIS C - 7 (esténként lo napig) varicositas, toxaemia (hypertonia) CROTALUS C - 3o (3 - 4 adag)Mûtét után: • seb-fájdalom csillapításra: STAPHYSAGRIA C -7 BELLIS PERENNIS C - 7 (napi 2 adag egy hétig)• lumbal-anaesthesiát követõ fejfájás csillapítása: ARNICA-HYPERICUM-HELLEBORUS C -3o (3-4 adag) • paralitikus ileus megelõzésére: OPIUM C - 3o (2-3 adag) kezelésére: C - 7 (10-30-60 percenként egy adag)• keloid megelõzésére: GRAPHITES C - 7 (napi 2 adag hat hétig) A homeopátiás gyógyszer adagolásának általános szabályai:• magas potencia (D - 3o-2oo, C - 3o-2oo): max. 3-4 adag a jelzett idõközönként • alacsony potencia (D - 4-12, C - 5-1o), vagy komplex készítmény: vajúdás közben: 15 - 30 percenkéntmáskor: 3 - 4 alkalommal napontaAmit megfigyeltünk…• A vajúdás ideje megrövidült (akár az átlagos felére is!)Ez a következõ változásokból tevõdik össze:A méhösszehúzódások hatásossága megnõ, a különbözõ tipusú fájásgyengeségek megszünnek, a rendszertelen fájások rendszerezõdnek, a lelassult szülés ismét jó ütemben halad, az addig rigid, merev méhszáj fellazul és "vaj-szerûen" tágulékony lesz • a szülés körüli (fõleg a postplacentáris) vérzések száma lényegesen csökkent annak ellenére, hogy a gyógyszerelési lehetõségeink (Ergometrin, Metergin) egyre csökkennek. • A vajúdók akarattalan viselkedési rendellenességei (agresszivitás, kooperáló-készség, félelmeik) kedvezõen változtak • A vajúdást sokszor megkeserítõ hányás könnyen befolyásolhatóvá vált a homeopátiás szerekkel (Ipecacuana, Nux vomica, Cocculus) • A pacenta leválása és megszületése gyorsabb és zavartalanabb, csökkent a cotyledo-retentiok és az emiatti beavatkozások száma • Gyakorlatilag megszüntek a dátseb (hasfali seb) gyulladásos szövõdményei, a sebfájdalom is elviselhetõbbé vált • Kevesebb a méh involutio-elégtelensége, a lázas gyermekágyas • Csökkent a vizelet-retentio elõfordulása • Gyorsabb a regenerálódás, a gyermekágyasok hamarább talpra állnak, több erejük van újszülöttjük ellátására • rövidül a kórházi ápolási idõ, csökken kezelési költség • A vajúdás alatt adott szerek (direkt és indirekt) hatásaképpen az magzatok jobban viselik a vajúdást (lásd meconiumos mvíz), megszületéskor bõringer nélkül is vidáman, gyorsan felsírnak, talán nem túlzás, de még az APGAR-osztályozhatóságuk is javult l-2 értékkel. Feltünõ az arcon idõnként elõforduló bõr-suffusio, de különösen a vacuum extractioval születettek caput succedaneumának mintegy fele idõ alatti felszívódása. A szerencsére ritkán elõforduló intracranialis (micro-) vérzések sorsa is kedvezõbben alakul, ha a vajúdás alatt az anya kapott például Arnicat. Az ujszülöttkori icterus súlyosságát is jól befolyásolja az elõbbi szer, de az Aconit adása szintén. Az ujszülöttek ellátásában pótolhatatlan segítséget nyújtana a megszületés utáni korrekt homeopátiás ellátás - ez a mai egészségügyi rendszerben a gyermekorvos, vagy neonatológus privilégiuma - és ebbe nekünk, szülészeknek beleszólásunk valójában nincs.Amit gondolunk…Természetesen a homeopátiás kezelés bevált indikáció szerinti formájában a feltételes módot mindig hozzá kell tennünk - hiszen nem csodaszerrel van dolgunk - és vagy mert nem találtuk el a megfelelõ szert, vagy a szervezetben általunk még nem ismert gátló tényezõk mûködnek, a várt kedvezõ hatás elmaradhat. Ilyenkor sem kell csüggedjünk, mert egyfelõl éltünk egy ártalmatlan lehetõséggel, más esetekben pedig bizonyára magunk is meg fogunk lepõdni a szerek hatásosságán.Látható tehát, hogy az általunk ajánlott és évek óta használt protokoll nem elsõsorban a homeopátia klasszikus szabályait tartja szem elõtt, mégse róhatjuk fel azt hibájául. Célunk az volt, hogy magas szintû elméleti tudás nélkül is (veszélytelensége révén) próbálkozhasson a mégoly járatlan orvos is a protokoll alapján, az így elért sikerek aztán majd "megérintik" az arra hivatottakat és azok tovább fogják csiszolni tudásukat. Véleményem szerint a több évtizedes lemaradást behozni. a homeopátiát megszerettetni és elterjeszteni a szülészetben csak így érhetõ el.A homeopátiában jártas szakember persze tudja a dolgát: õ nem egy séma szerint, rutinszerûen adja a bevált szereket, hanem a vajúdó pillanatnyi testi tüneteinek, érzelmi és értelmi megnyilvánulásainak megfelelõen választja ki (érzi meg) az éppen aktuálisan oda illõ "similét". Még jobb eredményt érhetnénk el, ha már a terhesség elején, sõt a fogamzásra készülve(!) részesíthetnénk alkati kezelésben a (leendõ) terheseket. Mégis azt mondom, hogy (másütt is, de) különösen a szülészetben nemcsak az idõben történõ cselekvés fontos (itt minimális késlekedés is anya és gyermeke életét veszélyeztetõ kórképek kialakulásához vezethet), hanem szükség van a profilaktikusan adott, a szövõdményre való hajlamot csökkenteni képes homeopátiás szerek protokoll-szerû alkalmazására is.Mivel a homeopátia - mint a világ legtöbb országában - Magyarországon is orvosok által mûvelhetõ, ezért a gyorsan terjedõ módszer elsajátítása érdekében célszerû lenne minden szülészeten egy-egy szülész szakosodása ezirányban. A szülésznõk szerepe (képzett orvos irányítása alatt) felbecsülhetetlen lenne a homeopátia szülészetben történõ elterjesztése terén. Ezt a mi szülõszobánkon is így látom, hiszen azok a "bábák" akik már megízlelték a módszer elõnyeit, szívvel-lélekkel és egyre nagyobb hozzáértéssel alkalmazzák a szereket.Ezért igyekszem jómagam is a módszernek is jó hírét kelteni a megfelelõ szakmai berkekben. Így lesz ez - ahogy az utóbbi években már többször is - az idei gyulai X. Országos Szülésznõi Konferencián (június 7-8), ahol elõadásommal szeretnék minden, az ismereteit kiegészíteni akaró, nyitott gondolkodású szülészt és szülésznõt arra invitálni, hogy keresse a tanulási lehetõségeket és alkalmazza eredménnyel a homeopátiát. Természetesen a homeopátia sajátosságaiból eredõen a lehetõségek és az alkalmazott szerek tárháza jóval bõvebb annál, amit az elõbbi protokoll javaslat kínál - ezt a tanulás és gyakorlás folyamán tapasztalni fogják a kollégák. Mi, a jászberényi szülészeten azonban egy olyan, csak a legfontosabb szereket tartalmazó, mindenki által könnyen és biztosan alkalmazható útmutatást igyekeztünk összeállítani és kipróbálni, ami jó alap lehet az eredmények megtapasztalásához és biztatást adhat, hogy érdemes ezt a sokak által a jövõ egyik orvosi módszerének tekintett eljárást tovább tanulni. Jó szívvel ajánljuk tehát!Jászberény2oo2. május Dr.Ördög János

Én a következőket szedtem: SZÜLÉS ELŐTT, ALATT ÉS UTÁN• PulsatillaJavasolt: szülésre felkészítéskor, 6 héttel előbb elkezdhető szedése, mint a várt szülési terminus. A szülés után akkor ajánlott, ha nem indul meg a lochia (váladék) folyása.Adagolás:Pusatilla D6 vagy C6 2x1 tabletta• CaulophyllumJavasolt: szülésre felkészítéskor, 3 héttel előbb elkezdhető szedése, mint a várt szülési terminus. Elősegítheti a méhnyak „megérését”, azaz felpuhulását, a fájások rendszereződését, hatásosságát.Adagolás: Caulophyllum D4 vagy C4 2x1 tabletta• CimicifugaJavasolt: szülés megkönnyítésére, különösen akkor jó, ha túl gyengék a szülési fájdalmak.Adagolás: Cimicifuga D1 vagy C1 félóránként 3-5 csepp• GelsemiumJavasolt: ha nem akar rendesen tágulni a méhszáj.Adagolás: Gelsemium D4 vagy C4 1-2 óránként 1 tabletta• ChamomillaJavasolt: túlzott fájdalomérzékenységnél, idegesség, nyugtalanság esetén.Adagolás: Chamomilla D4 vagy C4 fél-egy óránként 1 tabletta• Bellis perenisJavasolt: a szülés után a placenta lelökődésének megkönnyítésére, a gátmetszés sebének gyorsabb gyógyulására.Adagolás: Bellis per. D3 vagy C3 3x1 tabletta• Arnica Javasolt: zúzott, fájdalmas sérülések esetén, főleg akkor, ha a betegek erőtlenek, azaz szívesebben nyomják az ágyat, nem akarnak mozogni, erős a váladék folyása, továbbá a hüvely és a végbél közti repedést is képes meggyógyítani.Adagolás: Arnica D6 vagy C6 3x1 tabletta• Staphysagria Javasolt: egyenes vonalú sebzések (császármetszés) gyógyulásának gyorsítására, valamint a katéterezés okozta „sértések” miatt fellépő hólyaghurutszerű állapotok ellátására.Adagolás: Staphysagria

Edited by lisawica, 2007 március 1. - 21:40.


#88 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 21:29

Dr. Agrobe - érted! érted?

#89 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 21:51

:DMit nem értesz drága Donqui? Mire szülni fogsz te is megérted majd... :P :dev: :gm:

#90 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 22:05

Felesleges babaholmik:1. Plüssrugi angyalszárnyakkal (csupán 10ezer Ft.) 2. Hasonló "rendeltetésû" ...bár ha jól belegondolok, mikor a baba elkezd mászni, onnantól söpör is... :DEgy (talán) praktikus darab a hozzácsatolt véleményekkel,És ismét egy praktikum a "kommentekkel".

Edited by Ágimam, 2007 március 1. - 22:22.


#91 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 22:22

Kedves Agrobe,Remélem a sok okosságot, amit írunk csak érdekességként fogod olvasni és nem hergeled magad. A TV-bõl és a magazinokból árad a rengeteg információ, csak tudj mit kezdeni velük. Remélem kellõen higgadtan kezeled és raktározod a sok impulzust :) .A várandósság egy szép dolog, fõleg ha van kivel várni azt a babát, ha a párod partner a várakozásban, de sose szabad elfelejteni, hogy a leendõ papák nem rendelkeznek ugyanazokkal a hormonokkal, mint mi így nem tudják átélni azt a sok változást, ami bennünk végbemegy és csak az érdeklõdésükön és a jóindulatukon múlik az "átélés" és itt a várandósságra gondolok, mert maga az "eksön" - a szülés, vitathatatlanul nagy élmény volt mindkettõnk számára. Így elsõként azt javaslom...javaslom? Szóval én megpróbáltam a régi maradni és nem megkérdezni óránként, hogy szerinted mi legyen a neve, és szerinted kire fog hasonlítani. Tényleg nem betegség, hanem egy jó dolog fõleg, ha nem hányod végig a kilenc hónapot. Én a 20. hétig lovagoltam, mert az orvosom tanácsa ez volt, azt mondta, hogy a 20. hétig a baba olyan biztonságban van, hogy még akkor se történhet nagy baj, ha leesek. Utána már csak ápoltam a lovakat és gyönyörködtem bennük. Szerintem a biztonság megér ennyi kihagyást - az ördög nem alszik. Hat hetes volt a kisfiam, amikor újra lóra ültem.A szülés könnyû volt és gyors mindkét fiammal - ez állítólag alkat kérdése is, én jó szülõalkat vagyok.Fáj, de nem elviselhetetlen, ha annyira szörnyû lenne, nem szülnének sokan 3-4-5 gyereket. Ha ez segít, én az elsõ fájdalomtól kezdve a célra koncentráltam és a nagy pillant eljövetelére, ami nem is okozott csalódást. Mert az a pillanat tényleg nagy :) . Az egészben szerintem nem a szülés a legnagyobb sokk, hanem az új szituáció feldolgozása - hogy ez már mindig így lesz....mármint, hogy gyereked van. Én a kismamák helyében erre próbálnék keményen tréningezni. Mindenesetre gratulálok a várandós mamáknak és papáknak :) .Ui. Jó hír a leendõ papáknak: sok nõ fehérmájú lesz a várandóság ideje alatt :cool: .Ui no.2: Boka, nagyon talányos vagy :ang: .

#92 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 22:36

Én csak kibicelek. :DBoKa, azért majd amikor az elsõ lovastáborába beiratod a gyerkõcöt, megemlíted a létezését nekünk is?... ;)Lisa, tisztán kíváncsiságból: te szüneteltetted a praktizálást babavédelmi okokból a terhességed alatt, és ha igen, mennyi idõre?... (Sok védõnõ még a lakásból is "kiutálja" az összes állatot, amint tudomást szerez a létezésükrõl, ha várandós a gazdi; ezen az alapon mi a teljes 9 hónap alatt irodai munkára kéne, hogy váltsunk; ez tényleg követendõ?)

#93 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 8:03

Aranyosak vagytok, akik aggódtok értem, de azért nem a félelmeim teszik ki a napom nagy részét, dolgozom, nyugodt vagyok.Semmi kedvem nincs pipiáterhez menni."Állapotom" miatt egyátalán nem aggódom, csak leírtam, hogy ezek bennem vannak, hazugság lenne letagadni.Néha szégyellem, hogy nem a várandósság teszi ki minden percemet, mert a nap nagy részében általában inkább dolgozom, eszem, élek, megyek a lóhoz, tanítom a gyerekeket lovagolni.Ezért amiatt pont nem aggódom, hogy a gyerek attől lesz lelki sérült, hogy vannak félelmeim. :DSpock megvan, meg emellett még 4 könyv is :DApa vette....szerintem neki egyébként is több hormon jutott, ő mindennap simogatja, puszilgatja a hasamat.És tök jól érzem magam: nyugodt vagyok, nem hányós, tehát mindenki megnyugtatására közlöm, hogy nem fogok diliházban kikötni. Már kicsit bánom, hogy leírtam, szerintem normális (vélt, valós és lehetséges) félelmeimet és összevesztetek rajtam.Valaki írta, hogy ez nem más, nem komolyabb, mint félelem az ismeretlentől, mint pl. anno a repüléstől.Szóval ne aggódjatok, mert árt a babának!!! :DLisa, köszönöm, az utónévkönyv jól jönne!!!

Edited by agrobe, 2007 március 2. - 8:04.


#94 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 8:24

Ez így normális, az lenne a beteges ha a terhesség miatt megállna körülötted az élet. Ismerek ilyenre is példát, hát a tapasztalatok alapján nem követendõ.

#95 Bundasb1

Bundasb1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 8:30

Én ugyan nem vagyok sem kis-, sem nagymama, de had okoskodjak bele. Elsõ gyermekünk születése elött én is elgondolkodtam néha, hogy fogom-e tudni szeretni, hiszen nekem a gyerek ott kezdõdik amikor értelmesen lehet vele kommunikálni. Feltételeztem, hogy rossz apa leszek, nem tudok mit kezdeni egy ilyen tehetetlen kis csomaggal. Ez addig tartott, amíg elöször -félve- a kezemben nem tartottam. Ma már hárman vannak!A szülési fájdalmakhoz érdemben nem tudok hozzászolni.A vásárlásról: ha most szentül megfogadnád, hogy semmet sem veszel, akkor a szülés elött kb. négy- ötször annyi cuccod lenne, mint amire az elkövetkezõ hónapokban szükséged lesz. Ennek ellenére a legtöbb fontos dolog biztosan meglessz, a többi pedig áthidalható. Szóval szerintem vegyél bármit amit jónak látsz, az arány lényegesen nem fog romlani. Mindazonáltal a rokonok és barátok el fognanak látni egy sereg izléstelen cuccal, használhatatlan hõmérõvel -itt jegyezném meg, hogy a gyerek mûködõképes marad akkor is, ha a fürdõvíz nem pontossan 32,5 fokos, csak a dekorációs hõmérõ nem tud mást mutatni-, és egyébb hasznos dologgal, de ez hozzá tartozik a feelinghez.Összefoglalva: gratulálok nektek, kívánok sok boldogságot, és látatlanban is biztos vagyok benne, hogy nagyon jól fogjátok csinálni! (Az okos tanácsaink ellenére is!)Üdv:Péter :)

#96 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 8:49

:DMit nem értesz drága Donqui? Mire szülni fogsz te is megérted majd... :P :dev: :gm:

Mán felneveltem egy gyereket. Ott voltam az elejétõl :D mostanáig. Arra gondoltam, mire eljön a gólya, az Agrobe doktorálhatna a témában, annyira ki lesz itt okosodva, álltalatok. A téma egyébbként nagyon teccik, meg a topic is. Újra elõjönnek a régi emlékek. Majd ha az István :ang: pelenkázza a keresztgyerekemet, azt igazán megnézném. Majd segítek Nekijje. :D

félelem az ismeretlentõl, mint pl. anno a repüléstõl.

Na, azért az teljesen más, gondolom én. :D

#97 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 9:01

Van egy pasi ismerõsöm, aki azt mondta, hogy imádja a szülõszobát, mert úgy ordítanak a nõk, mint a zállaaaaat! :gm: :kir: Csak úgy ontják magukból az õserõt! :D (négy gyereke van, és persze mind a négyet végigasszisztálta)

Nekem még a nyögést is megtíltotta a doki az x-ik nyomás után.... szerintem õ nem tudta, hogy az fáj, hiszen férfi volt. Azon szoktam csodálkozni, mikor a mamák mesélik, hogy 3. tolásra kijött a baba. Én nem tudom egy óra alatt mennyiszer nyomtam, de ki voltam merülve az tuti. A végén belõlem is kikönyökölték a bébit (ami persze a császáros elõéletem miatt tiltott cselekedet lett volna).

#98 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 9:07

Arra gondoltam, mire eljön a gólya, az Agrobe doktorálhatna a témában, annyira ki lesz itt okosodva, álltalatok.

Azt olvastam a végére, hogy állatok. :D bocsEgyébként nekem is tetszik a topic! Bár egyelõre én is csak másod, harmad és sokad kézbõl tudok sztorikat, de remélem 1-2 éven belül ez változni fog! :)Unokatesóimnál már van: 4-1-1 gyerkõcAddig is én is okosodom tõletek a témában!Egyébként én a terhességet úgy gondolom, hogy eszméletlenül élvezni fogom, minden percét! Ezt már most érzem! Tiszte eufória fog el ha csak rágondolok, hogy lesz egy gyönyörû, szabályos, kerek pocakom! :)Csak a lovaglás mellõzését fogom sajnálni egy kicsit...

#99 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 9:28

Nagy örömmel olvasgatlak titeket, tisztára kedvet csináltok a babázáshoz. :) (Pont tegnap beszélgettük a lovacskám fõbérlõjével, hogy majd pár év múlva kell bele csikó, merthogy egyet muszáj lenne neki, és azt tanácsolta, hogy hangoljam össze az én leendõ "csikómmal", akkor biztosan könnyebben emésztem majd a lovaglás-mentes idõszakot... :D )Eva, Bundasb1, annyira jó ilyen gondolatokat olvasni! Ha nekem is új élet nõne a hasamban, biztosan megmosolyogtatna és kizökkentene a mileszeztán-mantrából a kedvesen-fanyarul, élettel telimód vicces, tapasztalatokat sejdítõ hozzászólásaitok. :)Lisa, ezeket a dolgokat majd annak idején el kell magyaráznod nekem, a fele kínai. :)

#100 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 10:30

Donki, a repülésnél, az elsõnél végig néztem a szárnyat, mert nagyon mozgott és féltem, hogy le fog szakadni. :DA gyereknek azért csak nem esik le a keze, vagy a feje.Az biztos, hogy ki fogok "okosodni", mert anno Madi kapcsán is mindent elolvastam, most is folyamatosan olvasok, mivel érdekel a téma.Vannak elképzeléseim, hogy mit hogyan szeretnék majd csinálni, pl. tuti nem engedem, hogy tápszert egyen, akkor majd iszik kancatejet (ez volt a diplomatémám), meg viszonylag hamar akarom mndenhová vinni.Az állatoktól nem tartok, Dorka is ott lakik velünk, majd néha megnyalogatja. Nem akarom steril környezetben tartani, kifõzni, ledomestosozni az egész lakást. Meg lábujjhegyen repülni, mert alszik.Mondom most, aztán lehet, hogy minden máshogy lesz.Egyelõre nagyon élvezem ezt az egészet, élvezem a figyelmet, szeretet, amivel az emberek körülvesznek.Még az is jól esik, ahogy Ágimam megijedt, hogy kezeltetni kell engem...:DDE jelentem (magamhoz képest) normális vagyok!Leírtam, hogy ezek is bennem vannak. Emellett nagyon várom már, hogy milyen lesz, hogyan lesz. DE leginkább már én is azt várom, mikor már együtt játszhatunk, tanítgathatjuk, terelgethetjük.A tesóm is nagyon rendes volt, felírt egy csomó altatós CD-t.

#101 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 11:03

Nekem még a nyögést is megtíltotta a doki az x-ik nyomás után.... szerintem õ nem tudta, hogy az fáj, hiszen férfi volt.

Biztos sokféle anyuka, meg sokféle doktor van. Nekem nem nagyon tetszik az a hozzáállás, amikor egy szülésnél minden az orvos és a kiszolgálószemélyzet "kényelmét" szolgálja, egészen addig, hogy a szerencsétlen kismama meg se mukkanhat. Holott végülis neki kell szülnie, vagy mi a ... :rolleyes: Ez a háton fekvõs szülés is csak azért lett kitalálva, mert az orvos úgy jobban láthatja, mi történik. Csak egy "pöttynyivel" nehezebb kitolni a babát! A volt sógornõm ezt úgy oldotta meg, hogy egy ideig tûrte, hogy a doki valami mással piszmogjon a háttérben, aztán egyszercsak megszólalt: Na akkor most aztán jöjjön dokikám, mert én tolok!!!... :D :dev: És kitolta! :D :D :yeah:

Azt olvastam a végére, hogy állatok. :D bocs

Megjegyzem, én is... :D :kir:

#102 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 11:04

Ez naggggyon jó!!!! :DIgen sajnos ezt én is olvastam.Pl sok helyen meg se kérdezik az anyukát, hogy csinálhatják e ezt vagy azt, nem tájékoztatják. Pl. olyanról sem kérdezik meg, hogy bent lehet e tanuló, vagy adhatnak e tápszert a babának (ja, bababarát kórházról olvastam, kismama beszámolók alapján), ami fennen hirdeti, hogy lehet inni, mozogni közben, de az anyikák 70 %-nak mégsem lehetett. Meg csak kérésre adnak beöntést, ezzel szemben majd mindenki kapott, akár kérte, akár nem.Akkor inkább ne hirdessék így magukat, nem?

#103 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 11:18

Szerintem az a legfontosabb, hogy olyan orvost válasszon az ember, akivel meg mer mindent beszélni, azaz bízik benne. És igenis legyen tisztában azzal is, hogy õ mit, hogy szeretne! Adott esetben meg merjen kiállni a saját érdekei mellett. Még akkor is, ha az orvos elvileg azért van, hogy segítsen. Nekem egy belgyógyász ismerõsöm ezt mondta, amikor szabadkoztam, hogy ilyen sokat kérdezek tõle: " Kérdezzen csak nyugodtan, amennyit akar, hiszen ez a maga egészsége!... Nekem meg az (is) hozzá tartozik a munkámhoz, hogy legjobb tudásom szerint tájékoztassam." :cool:

#104 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 11:28

DE hiába van orvosom, ha nem lesz hozzá kórház. :(

#105 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 11:50

DE hiába van orvosom, ha nem lesz hozzá kórház. :(

Sebaj! Majd mi építünk egyet Neked! :D :ang:Különben is, ha elég alaposan kikérdezed a dokit, a végén olyan szakértõ leszel, hogy se orvos, se kórház nem kell majd! :D( csak viccelek, még mielõtt valaki nekem esne...)

Edited by Bokorugró, 2007 március 2. - 11:59.


#106 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 12:08

Különben is, ha elég alaposan kikérdezed a dokit, a végén olyan szakértõ leszel, hogy se orvos, se kórház nem kell majd! :D( csak viccelek, még mielõtt valaki nekem esne...)

Nem is rossz ötlet! Otthon szülés? Legalább nem retteg az ember, pontosabban asszony a sok felesleges procedúrától. Nem sürgetik állandóan, nem vizsgálgatják, nem gyorsítják a szülést sokszor nem is megengedett, vagy csak éppen felesleges eljárással. Én bevállalnám a 3. babánál (bár elõzetes császár után nem javasolják az otthonszülést még a támogatói sem.) ha lenne/lesz 3. Egyelõre nincs tervben, de hát ember tervez, isten végez, ahogy az okosok mondják :)

#107 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 12:49

Most úgy érzem magam, mint egy kitömött állat!Ebédeltem egy nagy adag milánóit, hozzá csípõs almapaprikát.Meg egy félliteres zöld iceteát.Valaki hozzon egy kis levegõt!!!!7.-én megyünk tarkóredõ mérésre.Gondolom az hüvelyi uh, ugye?

#108 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 13:38

Nem is rossz ötlet! Otthon szülés? Legalább nem retteg az ember, pontosabban asszony a sok felesleges procedúrától. Nem sürgetik állandóan, nem vizsgálgatják, nem gyorsítják a szülést sokszor nem is megengedett, vagy csak éppen felesleges eljárással. Én bevállalnám a 3. babánál (bár elõzetes császár után nem javasolják az otthonszülést még a támogatói sem.) ha lenne/lesz 3. Egyelõre nincs tervben, de hát ember tervez, isten végez, ahogy az okosok mondják :)

Halkan mondom, de én már másodikra is bevállalnám, kár, hogy még egynél sem tartok! :D Bár amilyen renitens fajta volnék, tán még elsõre is... Ha az orvos is úgy ítélné meg a helyzetet, hogy nem valószínû a komplikáció elõfordulása. Utálom a kórházakat. :huh: Otthon a kádban... Mennyivel szimpatikusabb! És a gyereknek is sokkal kevésbé stresszes állítólag.

#109 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 14:08

Lisa, tisztán kíváncsiságból: te szüneteltetted a praktizálást babavédelmi okokból a terhességed alatt, és ha igen, mennyi időre?... (Sok védőnő még a lakásból is "kiutálja" az összes állatot, amint tudomást szerez a létezésükről, ha várandós a gazdi; ezen az alapon mi a teljes 9 hónap alatt irodai munkára kéne, hogy váltsunk; ez tényleg követendő?)

Aha, szüneteteltettem :gm: Mindkét gyerekem pénteken születetett, az elsőnél csütörtökön, a másodiknál kedden hagytam abba a rendelést. :D :D :DMondjuk van olyan barátnőm (szintén állatorvos) aki amint megtudta, hogy terhes abbahagyta a rendelést. Én meghaltam volna az unalomtól 9 hónapig itthon... Vigyáztam persze (gumikesztyű, kézmosás, nem én raktam fel a 80 kilós ktyát az asztalra stb.) de simán dolgoztam, és jól is éreztem magam. Mondjuk az én dokim nem az az aggódós típus. Nem is tudom hány macskát altattam már el nőgyógyászati javallatra :mad: ráadásul fele annyit sem tudnak a toxoplasmáról mint mi :mad:

Edited by lisawica, 2007 március 2. - 14:08.


#110 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 14:13

Nem is tudom hány macskát altattam már el nõgyógyászati javallatra :mad: ráadásul fele annyit sem tudnak a toxoplasmáról mint mi :mad:

Jaj... :(Ugyan nem vagyok szakértõje a témának, de ha valaki nem a terhessége alatt szerzi be az elsõ macskáját életében, akkor kicsi az esélye, hogy ártana neki a macsek, nem?

#111 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 14:17

Nem is rossz ötlet! Otthon szülés?

Én viszont akkor sem szülnék, otthon ha fizetnének érte... Sajnos tisztában vagyok jó néhány lehetséges komplikációval, hát engem megnyugtatott az, hogy bármikor tudnak segíteni (mint ahogy 12 óra vajúdás után szükség is volt rá, mert a placentám úgy döntött, hogy hamarabb távozik mint a kicsifiam - ott azonnal meg tudtak császározni, a gyereknek semmi baja, de ha meg kellett volna otthon szülnöm, most súlyos hypoxiás és szülési sérült lenne, és ez csak 1 a lehetséges többezernyi komplikáció közül)

7.-én megyünk tarkóredõ mérésre.Gondolom az hüvelyi uh, ugye?

Nem feltétlenül, de nagy valószínûséggel még igen.

Ugyan nem vagyok szakértõje a témának, de ha valaki nem a terhessége alatt szerzi be az elsõ macskáját életében, akkor kicsi az esélye, hogy ártana neki a macsek, nem?

Ha lesz egy kis idõm (este) leírom pontosan, de valóban így van, ha már van macskád amikor teherbe esel akkor nagy valószínûséggel semmi gond nem lesz.

#112 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 16:13

Aranyosak vagytok, akik aggódtok értem, de azért nem a félelmeim teszik ki a napom nagy részét, dolgozom, nyugodt vagyok.Semmi kedvem nincs pipiáterhez menni."Állapotom" miatt egyátalán nem aggódom, csak leírtam, hogy ezek bennem vannak, hazugság lenne letagadni.Néha szégyellem, hogy nem a várandósság teszi ki minden percemet, mert a nap nagy részében általában inkább dolgozom, eszem, élek, megyek a lóhoz, tanítom a gyerekeket lovagolni.Ezért amiatt pont nem aggódom, hogy a gyerek attõl lesz lelki sérült, hogy vannak félelmeim. :DSpock megvan, meg emellett még 4 könyv is :DApa vette....szerintem neki egyébként is több hormon jutott, õ mindennap simogatja, puszilgatja a hasamat.És tök jól érzem magam: nyugodt vagyok, nem hányós, tehát mindenki megnyugtatására közlöm, hogy nem fogok diliházban kikötni. Már kicsit bánom, hogy leírtam, szerintem normális (vélt, valós és lehetséges) félelmeimet és összevesztetek rajtam.Valaki írta, hogy ez nem más, nem komolyabb, mint félelem az ismeretlentõl, mint pl. anno a repüléstõl.Szóval ne aggódjatok, mert árt a babának!!! :DLisa, köszönöm, az utónévkönyv jól jönne!!!

Pedig épp meg akartalak nyugtatni, hogy bent maradni biztos nem fog az a gyerkõc... :P :gm: :dev:Még a végén nekem is kedvem támad szülni egyet... :D :D :D

Edited by Mézszín Sörény, 2007 március 2. - 16:14.


#113 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 18:58

Na, helyes, helyes.Nagyhatású topik. :D

#114 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 19:21

csak most leltem rá.Nagyon gyorsan megírtátok ezt a pár oldalt, ezért nem olvastam végig, csak bele-bele.Agrobe!Nyugi! A stressz nem tesz jót a babának. Vidámnak és lazának kell lenni. Hiszem azt, hogy a baba viselkedése csak az anyjától függ. Ha az anyja szorongott, stresszel, ilyen hormonok mennek át a gyerekbe, sír majd és szorong. Az anya ha örül, nevet és vidám akkor boldogsághormonokat kap a baba, és akkor születése után egy mosolygós, nyugodt baba lesz.Én olyan 10 hetes terhes kortól egész 4 hónapos-ig rosszul voltam a szagokra. De nagyon. Sok helyen meg kellett állnom, hogy ne jöjjön ki belőlem semmi. :dev: Nem volt túl jó korszak.A macskától sem kell félni, a szüléstől sem.Lótól sem. 9 hónapos terhesen még futószáraztam (video van róla), 5 hónapig felültem, igaz csak bent.9 hónapos terhesen költöztünk, az sem volt rossz, csak hamar fáradtam és a hasamtól sokmindent nem tudtam csinálni. :)Van olyan, hogy te így-úgy szeretnél szülni, aztán mégis másképp lesz. Vagy előre el is tervezheted, de az időbe és pénzbe kerül.Lásd Görög Zita, aki csendben, otthon félhomályban, zeneszóval, aztán bement a kórházba, szenvedett egy kicsit, majd megcsászározták. Vagy saját kérésre, vagy indokkal. Ez most mindegy, hisz indokot lehet találni, aki akar. Én is (mi is a dokival) találtam, mert úgy akartam. Nem bántam meg. Sokan elítélnek emiatt, (vagy amiatt, mert így kimerem mondani) de engem sosem érdekelt más véleménye, gyönyörű, egészséges a kislányom, ez a fő.Mivel én ezt választottam, erre készültem lelkileg, semmilyen törést nem okozott, másnap ott nevettettük egymást, ami nagyon jó volt a vágásnak, de túléltük.Úgy gondolom ki ettől fél, ki mástól fél. Az persze jobban megviseli az embert amire nem számítunk, vagy hirtelen ér, nem a terveink szerint halad. Ha nekem ott vajúdnom kellett volna több órát, lehet, hogy belehalok. :dev: Lisawica írta, hogy ő epidurált kapott, ami nem igazán sikerült jól. Én spinálist kaptam, semmit az ég világon nem éreztem, csak hallottam miket mondogatnak közben a dokik. :) Amúgy nem tudom, hogy mi alapján választják ki, hogy epidurál, vagy spinális érzéstelenítést alkalmaznak?Úgy gondolom nagyon meg kell nézni a dokit és a kórházat ahol dolgozik, ahol szülni fogsz.Vannak kórházak, ahol semmilyen érzéstelenítőt ill. fájdalomcsillapítót nem kaphatsz!Ahol én szültem is ilyen volt. Ha valaki akart volna egy kis epidurált kérni közben, vagy kéjgázt stb. semmi esélye nem volt.Rengeteg szakkönyv van, érdemes bújni őket, sokat lehet belőle profitálni.

#115 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 19:51

Nem szorongok.Biztos félreérthetõ voltam, vannak félelmeim, de nem szorongok, nem agyalok ezen.Doki és kórházválasztás:jó lenne. Jó lenne, ha nem egybõl "választhatnék", mert csak az az egy marad... :(Pesten azért ez jóval egyszerûbb lenne.Itt eszed, nem eszed, nincs más alapon megy.

#116 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 4. - 20:11

Gratulálok Agrobe nektek!Én két lányt ismerek, akik lovagoltak állapotosan. Mindkettõ azért hagyta abba, ha jól emlékszem, mert a hasuk nagy lett és nem igazán ment a le-fel szállás. Asszem az elsõ 3 hónapot, meg az utolsó 1-2 mondták "kritikusnak" nekik.

#117 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 11:03

Utolsó lovaglásom szülés elõtt. :DHárman a lovon

#118 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 11:05

Na most látszik igazán, mivel jobb az angol nyereg, mint a western :D

#119 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 11:11

Na igen, sem a hasam, sem a hasam+ gyerek verzió nem jött volna össze a westernes nyeregszarv miatt :D

#120 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 11:39

Sziasztok!Elõször is gratulálok Mindenkinek (aki anya, vagy anyaságra készül)!Engedjétek meg, hogy személyes élményemmel csatlakozzak a topichoz.Tegnap volt féléves a kislányom.2005 karácsony elõtt két nappal tudtuk meg (hivatalosan), hogy babánk lesz.Persze már sejtettük, hiszen készültünk rá. Számításaink alapján 2006. augusztus 19-e volt a várható születés. Az ultrahangon persze késõbbi idõt mondtak.Feleségem terhessége komplikációmentes volt (bár tudtuk, hogy farfekvéses a pici, így felkészültünk, hogy jó eséllyel császár lesz). Az elsõ három hónap hányingeres volt, de hányás nélkül. A vége felé viszonylag sokat fájt a lába, ezen esténként masszírozással próbáltam segíteni.Az idõ múlásával egyre nõtt a feszültség is bennünk. Elhagytuk az augusztust, az ultrahangon "jósolt" szeptember 3-át is. Az utolsó napokban már mondta a feleségem, hogy szeretne 4-én szülni, mert tetszik neki ez a dátum. 4-én este kissé csalódottan, de még rendesen megvacsoráztunk. Vacsora után Timi kis hasgörcsre panaszkodott, majd hasmenés gyanúval távozott.Kis idõ múlva már a zuhany alól szólt, hogy ELMENT A MAGZATVÍÍÍÍZ! (21:25 - elsõ fájás)Elsõ gyerek, pánik. DE ahogy "tanultuk", erõltetett nyugalom, azonnal órát nézni. Következõ fájás 5 perc múlva. (Besz@rás!) Én már meg sem mertem kockáztatni a zuhanyzást.Csomag fel, autó, indulás. (Pécs 20 km, várhatóan 15-20 perc) Az autóból hívtuk a doktornõt, hogy elindultunk. Mire beértünk a városba, már félpercenként fájás.A kórházban nyugodt, kissé unott fogadtatás. (Nem igazán kapkodtak) Regisztráció, kínos várakozás, folyamatos görcs. 22:30 körül végre megjelent az ügyeletes orvos vizsgálatra. Tágulás 3 ujjnyi. Na ekkor kezdtek bennünket komolyan venni. Fekvõ kocsival vitték fel Timit a szülõszobára.22:45 körül engem is behívtak. Ekkor már beért a doktornõ is. Amikor vizsgálni készült, én kifelé indultam. Vártam, hogy megkezdik az elõkészületeket, beöntés, stb... A doktornõ szólt, hogy nem kell kimenni, mert itt lesz a szülés. Közben infúzió bekötés, szívhang monitor. Folyamatos para, hogy mikor döntik már el, hogy irány a mûtõbe a császárra.23:30 körül Timi kissé magához tért, érdeklõdött, hogy kaphatna-e fájdalomcsillapítót. A doktornõ mosolygott: "nem, most már nagyon közel vagyunk".23:55-kor megszületett Liliána 2820 grammal, 49 centisen. Farral elõre, "simán", minden "elõírt" elõkészület és érzéstelenítés nélkül.Hatalmas, semmihez sem fogható öröm.Nem kívánom részletezni a szülõszobai élményeket, úgyis megteszik sokan. Nem horror. A következõnél is ott akarok lenni. Nincs nagyobb csoda az életben.Mindannyiótoknak kívánom, hogy legyen Nektek is ennyire "könnyû" és örömteli élmény a szülés.Üdvözlettel:Laci