Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A legbrutálisabb lóról vagy lóval való esések


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
770 válasz a témához

#761 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 14. - 17:29

Én még nem estem sokszor lóról,nem is voltak túl látványosak...viszont az egyik tereplovagláson láttam egy esést ami eléggé brutálisra sikeredett...szóval: Barátnõm és én kiérünk terepre szépen ballagunk a pacikkal szembe galoppozik velünk két lovas,két csaj...(18-19 évesek lehetnek...) kérdezik megyünk-e együtt,tartózkodva de azt mondjuk oké menjünk de óvatosan...(tudni kell hogy az egyik lánynak nincs éppen jó híre,a természete sem valami angyali,eléggé beképzelt és folyton menõzik a lovával..) haladunk szépen az úton hol ügetünk hol vágtázunk.A lova a szokásoshoz képest nyugodt,elkezdi verni a fenekét pálcával amire a ló tökre bedilizik,beoldalaz a nádba,folyóba minden gazba,bakkol ugrál,látszik hogy összezavarja szegény teremtést.Javasoltuk neki hogy ha talán nem ütnéd,nem húznád a torkáig a zablát miközben a sarkantyúddal rugdosod lehet jól viselkedne...ÓÓÓ hát õõõ ilyeeen ,amikor vettem pici lányok lovagolták!!illegtek rajta!!de én megmutattam neki ki a fõnöök stbstb...-jött a válasz.... óó mondom oké csak légyszi ne rúgd le a fejünket mert még szükség lesz rá :P haladunk tovább a ló még mindig tiszta dilis amikor elkezd felhõkölni...szintén okos barátnõje helyesli a dolgot és kérleli hogy ágaskodjanak...barátnõmmel egymásra nézünk mindketten úgy gondoljuk most a legjobb lenne már lelépni innen de ha bármi baj történne nálunk van mobil fõ a biztonság...elérünk egy vízmûs szögesdróttal elkerített területhez,na itt ágaskodjatok!!-jön a barátnõ tanácsa... oké itt úgysincs semmi jön a válasz a csaj már elkezdi hergelni a lovat amikor mondjuk hogy tényleg nincs semmi csak egy kis szögesdrót az meg nem bánt senkit,bár részemrõl kicsit merész egy méterrel a szögesdrót mellett ilyet csinálni...jó akkor ott arrébb!kiszemeli magának a lucernás részt ami jó vizes volt még hadd csússzon elméletileg is...itt már határozottan mondtuk hogy ne csinálja,mert baj lesz,de ki hallgatna egy nála fiatalabbra :D és igen elkezdte verni a lova fenekét a pálcával közbe rángatta a száját,a sarkanytyúval püfölte és ordította hogy fel fel fel fel fel a ló elkezdett tolatni.....és csak tolatott tolatott tolatott amikor már nem bírta felágaskodott...majdnem merõleges volt ekkor a csaj megrémült és ügyesen jól hátrarántotta a lovat ami ráesett...nagyon nagyot nyekkentek.Mintha megállt volna az idõ...egymásra néztünk mind a hárman odamentünk,ott komolyan azt hittem hogy eltört valamije vagy valami hasonló...akkor felállt lépett párat aztán összeesett és elkezdett sírni,gondolom jól megijedt .... szerencsére nem lett komolyabb baja bár a térde kiakadt.

Miután visszaszállt a lóra mi másfele mentünk,mérges voltam rá mert szörnyen bánik a lovával,(természetesen esés után a lovat kezdte el püfölni hogy hülye dög,mért vágtad hanyatt magad stb.)

Remélem én nem fogok még egyszer ilyet átélni,egyszer is elég volt látni.... :rolleyes:


Eltelt két év,remélhetõleg azóta lovacska elkerült ettõl a "szeretõ gazditól" jobb helyre....
Kicsi lánynak azonnal kikaptam volna a pálcát a kezébõl és elegáns mozdulattal betoltam volna a hátsójába a sarkantyúival együtt...akárki is.

#762 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 28. - 16:46

Sajnos nem került máshova....azóta viszont a "szeretõ" gazdi már jó pár kólikát idézett elõ lovának,és még mindig nem képes megérteni,hogy az otthoni moslék nem lovaknak való.... :( :/ Nem értem az embereket,de tényleg nem... :rolleyes: :nem:

#763 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 9:09

szegény pacc...sosem fogja megtudni milyen az igazi lóélet...

#764 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 9. - 20:20

Megtörtént. Életem elsõ esése. Lovastól. Egy vezeték nélküli csikó oldalba rúgta a lovam, mire az rá akart fordulni, megcsúszott a takonyban, elõször s.ggre ült, félig oldalra is dõlt, utána ahogy állt fel megint megcsúszott, megugrott, na ez már nekem is sok volt. Bekerültem alá, 600 kiló felettem, tányérnyi paták mindenfele, na mondom nekem itt annyi. Szerencsére figyelt rám, átlépkedett, csak a fejem volt rosz helyen, amibe véletlenül belerúgott egyet. Még kobakban is zöttyent egyet az agyam. Bele se gondolok mi lett volna kobak nélkül...

#765 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 9. - 20:52

valamelyik topicban fortyogtunk a terepet tönkretevők miatt - mifelénk az utak legtöbbjét úgy szétcs@ték az autók, hogy a közepe és a széle között van vagy húsz centi különbség, így csak úgy lehet rajta normálisan járni, ha az embernek egyik lába húsz centivel rövidebb... a keréknyom persze nincs olyan széles, hogy a két lábad egymás mellé beleférne, így egyik lábaddal a vágatban, a másikkal az eredeti szinten kell békelni... a másik verzió a teknő alakúra kikocsikázott-kiquadozott... no, egy utóbbiban takartam ma hatalmasat, megcsúsztam a teknő oldalán, ahol a kerekek még össze is tömörítették a havat, jól össze is fagyott... takartam egyet, be a két ló közé, a csikó mellettem szabadon, a kanca nyakszáron, akkorát puffantam, hogy ijedtükben hazáig szaladtak... :( még jó, hogy ijedtükben nem tapodtak meg :ang: a Stuszi által leírtaktól annyira f@sok - miután tavaly meg tavalyelőtt is sikerült lovastul pofáraesnem a jeges havon - hogy ilyenkor csak gyalog közlekedek... látjátok, egy igazán tehetségesnek igy is sikerül összehozni

Edited by börni, 2013 február 9. - 20:54.


#766 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 9. - 21:27

Az út aminek a szélén mentünk, dettó ilyen volt, összevágva mint állat, azért is taknyolt el a lovam. 600 kiló ha megindul... Ja, hab a tortán, hogy az utat itt-ott teleszórták tégla- meg betondarabokkal is, betömörítve viszont nincsen. Ha arra esek, na az szép lett volna...

#767 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 10. - 12:56

Úúú, Stuszi, ez nagyon durva. :eek: Jó, hogy nem lett nagyobb bajotok! :ang: Basszus, na ezért utálom én a szerteszana rohangászó csikókat társaságban, illetve a szétcseszett utakat. A legdurvább lóról eséses (mikor életemben elõször és eddig utóljára csontom törött) szintén egy szabadon szaladgáló csikó miatt volt... Holnapra terepet beszéltem meg egy lánnyal. Ma kutyával gyalog jártam a frissen behavazódott erdei utakat, és úgy is durva volt: a felvágott utak fél méteres, lejegesedett keréknyomai közt is össze-vissza vágva a vadak meg traktor által. Hol a kutyám szakadt bele valami jégbe, hol én, hol csúsztunk a hó alatt nem látszódó jegeken. Szóval azt hiszem, maradok a seggemen, vagy megyünk aszfaltúton. Nem szeretnék 700 kg alá bekeveredni...

#768 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 10. - 18:22

Mondjuk én semmilyen csikót, lovat nem viszek vezeték nélkül terepre , pont ezen, meg egyéb okok miatt. Több szempontból is roppant balesetveszélyes.

#769 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 10. - 18:45

Na ma én is ültem lovon, de megúsztam, mivel a patkóban alapból ezerrel betömörödött a hó, a hó alatt csutka jég, a lónak is sikerült térden közlekednie ez okból a futószáron néha, úgy döntöttem nem viszem túlzásba, csak futószáron ismerkedtünk.( kb 2 évvel ezelõtt ültem utoljára a leányon, furcsállotta is mikor felkínlódtam magam :D ) Errõl a ló alá beesésrõl viszont eszembe jutott, mikor a lovam alattam beugrott egy tök gazzal benõtt árokba, a tulaj a saját lován kereste az utat, én meg nem tudtam visszatartani az idiótát a gazdi után ugrott. Jól beestem elé, a combom belsõ felét sikerült megtaposnia miközben átgyalogolt felettem. Pont ahogy Stuszi írja, paták fölöttem, meg sem mertem mozdulni, csak összegömbölyödtem. Egy ideig szép nagy kék-zöld-sárga tányérnyi tetkóm volt.

#770 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 10. - 22:33

A legdurvább lóról eséses (mikor életemben elõször és eddig utóljára csontom törött) szintén egy szabadon szaladgáló csikó miatt volt...


Most már 100%-osan biztos vagyok benne, hogy aki így hozta a csikót, rém felelõtlen.

Nem szeretnék 700 kg alá bekeveredni...


Tudtam én hogy nem kell nekem túl nagy hidegvérû. Az enyém csak max 600. :D

Pont ahogy Stuszi írja, paták fölöttem, meg sem mertem mozdulni, csak összegömbölyödtem.


Na most akkor képzeld el, amikor nem tenyérnyi, hanem levesestányérnyi paták "repkednek" a fejed körül. :)

#771 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 11. - 13:18

Most már 100%-osan biztos vagyok benne, hogy aki így hozta a csikót, rém felelõtlen.
Tudtam én hogy nem kell nekem túl nagy hidegvérû. Az enyém csak max 600. :D
Na most akkor képzeld el, amikor nem tenyérnyi, hanem levesestányérnyi paták "repkednek" a fejed körül. :)



:) Hát igen, ilyen is volt.
Szõkét vezettem ki az elsõ bértartó helyünk istállójából, és ott egy meredek betonrámpán kellett lemenni. A ló megbotlott, vagy megugrott nem tudom, de szüggyel nekem jött, és úgy fellökött, hogy repültem 3 métert. A ló meg utánam. Fetrengtem az oldalamon, és láttam elsuhanni magam fölött Szõkét, a maga alá húzott patáival. De átugrott, vigyázott rám. De borzalmas volt, olyan ijedelem jött rám, el is bõgtem magam.