Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Látogatás az üllõi Nagyállat klinikán


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
28 válasz a témához

#1 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 11:00

Terembura és a Kuku kapcsán sikerült kb. 4 órát eltöltenem a klinikán. A beszéletések során felmerült a paci. hu-n regisztrált tagoknak egy klinika látogatás lehetõsége.Dr. Kutasi Orsolya igéretet, tett egy ilyen jellegû lehetõségre. A sürû programjára tekintettel, ez az idõpont elõre láthatólag, 2007 március végére lenne lehetséges.Dr. Orsi kérése a következõ volt:Minden érdeklödõ, aki szeretne eljönni erre a programra, itt a fórumon tegye fel a kérdéseit, amire kimerítõ választ fog kapni.A nagy elõadó terembe 90 ember fér el, tehát a létszám nem nagyon kötött.Mindent meg lehet majd nézni, mûködés közben. A röntgent, a CT-t, a futópadot stb.Dr. Orsi regisztrált tag a fórumon és, ha ideje engedi fogja olvasni ezt a topicot is.Tehát, mindenki gondolkodhat a kérdésein, amit itt feltehet és a nevével egyben jelentkezhet is a látogatásra.

#2 *Lilu*

*Lilu*

    Csikó

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 15:01

ha lehetõség van rá, én mindenféleképpen mennék!Nevem: Kun Luca (Lilu)

#3 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 19:01

ha lehetõség van rá, én mindenféleképpen mennék!Nevem: Kun Luca (Lilu)

Természetesen. :yeah: Boldog névnap, így utólag is. :kocc: Majd összehozlak Dr. Lucával, aki egy :ang:

#4 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 19:40

Én is feltétlenül szeretnék ott lenni, ha lehet. :)

#5 *Lilu*

*Lilu*

    Csikó

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 17. - 23:19

Természetesen. :yeah: Boldog névnap, így utólag is. :kocc: Majd összehozlak Dr. Lucával, aki egy :ang:

Köszi utólag is :D

#6 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 10:36

Énisénis! Már nagyon régóta fenem a fogam egy körbevezetõs-nem az élet kényszere folytán történõ látogatásra. :)

#7 Ancsyyka

Ancsyyka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 148 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 12:06

Sziasztok!!Nagyon érdekelne a klinika!!Én is szeretnék jelentkezni!!! :yeah:

#8 Guest_Dorcoo_*

Guest_Dorcoo_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 18. - 12:07

Sziasztok4 Én is szívesen elmennék veletek!

#9 galzoli

galzoli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 13:10

Mindenkinek üdv!Tavaly is volt egy egy napos elõadássorozat és látogatás lótartók részére.

#10 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 16:31

Szeretnék jelentkezni én is!

#11 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 16:49

Nyugtáztam az eddigi neveket. Gondolkodjatok a kérdéseken is, hogy legyen egy kis témájuk a Dokiknak. ;)

#12 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 11:15

Én is jelentkezem!

#13 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 12:48

Az elõzõ klinika-látogatáson ott voltam, nagyon tetszett, de már rég volt. Jelentkeznék a következõre is. :)

#14 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 19. - 17:05

Én is mennék a párommal. Remélem sokáig marad a "nézõ" státuszunk.Szóljatok, ha lesz! :)

#15 Surda

Surda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 16:13

Én is szeretnék elmenni, családostul. :)

#16 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 21:29

van fejlemény? Sokunkat érdekel. Mennénk már :ang:

#17 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 22:15

van fejlemény? Sokunkat érdekel. Mennénk már :ang:

De szép a lovacskád. Sajna nincs még, de szólok rögtön, ha lesz idõpont.

#18 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 11. - 12:41

Bár az kérdés, hogy elmenni való kedvem ellenére most tudom-e, ráérek-e egy késõbb definiálandó idõpontban, de engem a ló mozgása érdekel. Pld. ezt olvastam:NAGYSEBESSÉGÛ FUTÓPAD HASZNÁLATA A LÓGYÓGYÁSZATBANSzmodits Zsolt, klinikai állatorvos, Bodó Gábor, PhDNapjainkban a lógyógyászatban egyre nagyobb igény mutatkozik a lovak és egyes szervrendszereik dinamikus, mozgás közbeni vizsgálatára. Ennek lehetõsége a nagysebességû ló futópadok kifejlesztésével elérhetõvé vált. A Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának Üllõi Nagyállat Klinikáján 2003-ban került beszerelésre a svájci Graber Ag Mustang 2200 típusú nagysebességû futópadja (high-speed treadmill), melynek kifejlesztése során egyformán jó eredményt értek el mind a használhatóság, mind a biztonságosság terén. A futópad legnagyobb sebessége 14,5 m/s, amit akár 11%-os emelkedõszögben is képes teljesíteni. Nem csak a nagy sebesség, hanem az egyes sebességtartományok rendkívül gyors és rugalmas szabályozhatósága (0,1 m/s nagyságrendben állítható) segíti az állatorvosok munkáját, így minden egyes ló számára megtalálható a legelõnyösebb sebesség bármelyik jármódban. Nem elhanyagolható szempont, hogy a futópad használatához komolyabb nehézségek nélkül és rövid idõ alatt a lovak döntõ többsége hozzászoktatható.A futópad nem csak a lovak vizsgálatára, teljesítményének felmérésére alkalmas de lehetõséget nyújt a tréningezésre, és a mûtéteket, gyógykezeléseket követõ rekonvaleszcenciás idõszakban való terápiás mozgatásra, mivel a terhelés a megtett távolság, a sebesség és az idõ szempontjából teljes mértékben meghatározható, és az állat sérülésének, nem kívánt, túlzott mozgásának a veszélye minimális.A futópadon végzet mûszeres vizsgálatok által olyan megbetegedések, elváltozások is diagnosztizálhatóak melyekre korábban nem nyílt lehetõség. A teljesítményre, keringési, légzési és metabolikus paraméterekre irányuló vizsgálatokat, ismételhetõvé tenni, standardizálni lehet, ami az egyedek összehasonlításában, felmérésében és szelektálásában elengedhetetlen.Az ortopédia területén elvégezhetõ a lovak mozgásanalízise (infra vagy nagy zársebességû kamera rögzíti a test megfelelõ referenciapontjaira helyezett markerek mozgását) és sántaságvizsgálata.A légzõszervi vizsgálatoknál megkülönböztetjük a felsõ légutak video-endoszkóp és az alsó légutak funkcionális vizsgálatát. Az elsõ esetben a gége-funkció, a lágyszájpad és a palatopharyngealis tájék csak erõteljes munkában megmutatkozó rendellenességei figyelhetõek meg. Az alsó légutak vizsgálatánál áramlásmérõvel végzett tüdõ funkciós és gázcsere méréseket végezhetünk.A keringési rendszer vizsgálatára a meghatározható terheléssel végzett Holter-EKG vizsgálat, és a futópad közelében könnyen kivitelezhetõ munka utáni echokardiográfia áll rendelkezésre. A különbözõ anyagcseretermékek, metabolikus folyamatok méréséhez szükséges mintavételt is nagyban megkönnyíti a futópad használata.A nagysebességû futópad használatának egyik legdinamikusabban fejlõdõ területe a lovak trenírozottságának, és terhelhetõségének standardizált méréssorozatokból álló vizsgálata, mely az elõbbiekben ismertetett metodikákból állítható össze, és a professzionális lovas- és lósportban nélkülözhetetlen.A kérdések tolulnak. Van ezek szerint standard a mozgásra? Vannak hozzáférhetõ filmek mozgástípusokról? Mondjuk 8 éves magyar félvér (legyen kanca, mert mondjuk másképp mozog) 2 év jó színvonalú idomítómunka után egy fél órás bemelegítést követõen, elõl titánium patkóval, hogyan üget? (bocs, még lehetne felsorolni egy csomó változót, ez nem kötözködés, de hát ha standard, akkor legyen profi munka) Ehhez alkérdés, hogy lehet-e a futópadon "lovagolni", azaz lovasnak jármódot váltani, ütemet/iramot fokozni? Igazolódtak vagy megdõltek a futópados vizsgálaton régi szabályok, hitek? Ha nélkülözhetetlen a prof. lovassportban, akkor hányat végeznek évente? Mondjuk saját kutatás érdekében, és megrendelésre. Miért nem lehet olvasni az eladó lovas apróhirdetésekben errõl? Hogy csak néhányat engedjek felszínre. :gm:

#19 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 10:32

...akkor erre már 3 éve várok... :D :gm: :dev:

#20 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 13. - 13:55

...akkor erre már 3 éve várok... :D :gm: :dev:

A kérdéseidre sajna én nem tudom a választ. Ha tudnám, én lennék a lódoki.
Láttam már a klinikán üzemelni a futópadot, de a lovacska nem nagyon díjazta a tréninget.
Szerintem, menj el személyesen, és, ha szerencséd van, lesz aki tudja a válaszokat. Az a tapasztalatom, hogy ott mindenki elég kedves és segít, ha módjában áll.

#21 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 7:20

Hát éppen már egyik orvos sincs a klinikán, aki a cikket írta, de tényleg biztosan van valaki, aki tudna segíteni... ha akkor kerested volna meg õket, már rég nem várnál. :D A fórumot szerintem sosem olvasta egyikük sem.

#22 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 9:48

Lehet még látogatni a klinikát? Ha igen, mikor? Engem nagyon érdekelne.

#23 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 10:30

Szerintem csak úgy nem lehet odamenni és turistáskodni. A topik alapötlete az, hogyha van ott valakinek dolga, akkor nézze már meg fórumos társának lovacskáját is, simogassa meg az orrát vagy mosolyogjon rá. Ha az embernek van ott ismerõse, akkor természetesen bemutatódik az egész klinika

#24 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 10:42

Zulejka, az egy másik topik :D http://www.paci.hu/f...?showtopic=2200

#25 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 20:30

A beteg lovak az üllõi klinkáán topik megszünt? Ugy hallottam, hogy ott kezelik a lovam apját Kalimeris'd Arielt. Tud róla valaki valamit? nagyon izgulok érte, drukkolok neki.

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 7:06

Éppen egy hozzászólással feletted a linkje...

#27 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 13:55

Kellett nekem akarni megnézni a klinikát! Most mehetek oda mûtétre! Remélem minden rendben lesz. De most akkor túristáskodok is kicsit. :-(

#28 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 20. - 14:12

Kellett nekem akarni megnézni a klinikát! Most mehetek oda mûtétre! Remélem minden rendben lesz. De most akkor túristáskodok is kicsit. :-(


Jobbulást neki!

Jav.oka: Másik topikban van, hogy miért kell mûteni :D

Edited by Annie90, 2010 május 20. - 14:23.


#29 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 31. - 7:39

No túlestünk a mûtéten. Egy atheroma volt a bûnös. Szerdán mûtötték, csütörtökön már hozhattam is haza. Nagyon megörült, amikor mentem érte. A klinikán egy hangja sem volt, egy szó nélkül ment föl a futóra /ami Üllõre induláskor még nem engészen volt így:-))/, aztán otthon, mikor leszállt a futóról, azonnal telekürtölte /ízé nyihogta :-))/ a környéket, hogy õ bizony megérkezett, és jól érzi magát. Elõször picit buci volt az orra, de már szépen lappad. Remélem mihamarabb meggyógyul. A klinikán nagyon kedvesek voltak, doki és a szaksegédek is, de azért nem vágyunk vissza. Azt hiszem érthetõ. :-))