Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Noni, avagy a belsõ tályog-topic felszabadítása


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
90 válasz a témához

#81 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 22. - 13:56

TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ takarmány-kiegészítõ: minden egyes lónakA lovak mindig is lenyûgözték az emberiséget. A mindennapi munka feladataitól az atlétikai teljesítményen át a szépségversenyig, a ló az érdeklõdés témája, ezzel az erõs vonzalommal azonban együtt jár valami más is. Mindnyájan azt szeretnénk, ami a lovainknak, ezeknek a gyönyörû állatoknak a legjobb. A lovak legalább annyira mint az emberek, vagy talán még jobban, érzékenyek a környezeti hatásokra, amelyek közt mindannyian élünk. Azoknak, akik szeretik ezeket az állatokat, rossz érzés, ha a ló körülményei nem megfelelõek. Ez az érzés vezérelte a TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ folyékony tápkiegészítõ létrehozását. -A TAHITIAN NONI Equine Essentials-ben több ezer év gyakorlati tapasztalatai ötvözõdnek a modern tudományok eredményeivel. –mondja Dr. Richard Godbee, a lovak takarmányozásának szakértõje, és a TAHITIAN NONI International lovakkal foglalkozó programjának fõ irányítója. -Az egyedülálló olajos oldat a TAHITIAN NONI Juice elõnyös tulajdonságaira épül, és emiatt a TAHITIAN NONI Equine Essentials az iparág egyik leghatékonyabb lovaknak készült takarmány kiegészítõje. A trénerek, az állatorvosok, a lótulajdonosok még csak most kezdik felfedezni az Equine Essentials lovakra gyakorolt jótékony hatását. Dr. John Byrd új-mexikói állatorvos és a lóversenyek világának ismert és befolyásos személyisége szívesen adja a nevét a termékhez. -Az én megítélésem szerint az Equine Essentials legnagyobb haszna, hogy oldja az állatokban a stresszt. –mondja Dr. Byrd. –Amikor a stressz elhatalmasodik rajtunk, vagy a lovon, az akár végzetes következményekkel is járhat. Az Equine Essentials megoldást nyújt a stressz okozta problémákra. De nem csak a stresszoldó hatást figyelte meg Dr. Byrd a tanulmányozott lovaknál. Az Equine Essentials segít még: -a helyes emésztés és jó tápanyag-felhasználás elérésében,-erõsíti a metabolízist,-segíti és fenntartja a bõr és szõrzet egészséges állapotát,-javítja a hormonális funkciókat-javítja az enzimrendszerek mûködését - feltölt energiával, ezáltal kitartóbbá tesz-növeli az étvágyat és a táplálék hasznosítását-nyugtatólag hat és jó közérzetet biztosít-elõsegíti az odafigyelést és az önfegyelmet-javítja a fizikai állóképességet Az Equine Essentials folyékony takarmány-kiegészítõ egy olyan univerzális termék, amely bármilyen lónak használ. Az Equine Essentials bármilyen korú lónak jót tesz, éppen olyan fontos egy kis újszülött csikónak, mint az idõsebb állatoknak, vagy azoknak, amelyek versenyeken vesznek részt. –állítja Dr. Godbee. Akár versenyló, akár családi kedvenc, az ön lova csak nyerhet a TAHITIAN NONI Equine Essentials-szel, igazán minden lónak való. Equine Essentials™:A gazdag történelem és a modern tudományok közös termékeÍrta: Jennifer Ringger1996-ban a TAHITIAN NONI International piacra dobta a TAHITIAN NONI Juice-t. Ez a hihetetlen ital a világon mindenütt elképesztõ javulást hozott az azt használó emberek körében. Ennek a terméknek a sikere vitte rá a kutatókat arra, hogy állatoknak adható változatát is elkészítsék. Hittek ugyanis abban, hogy az embereknél elért jó eredmények az állatoknál is bekövetkeznek majd. Miután közelebbrõl megvizsgálták a piacot, úgy döntöttek, hogy a lovas-iparban egy ilyen termék hamar megtalálná a helyét. Az igény már létezett, már csak meg kellett találni a megfelelõ formulát. Lovas szakemberek, állatorvosok, és bajnok tenyésztõk hónapokon át gyûjtötték az adatokat és beszámolókat a TAHITIAN NONI Juice lovakra gyakorolt hatásáról. Az eredmény szerint a rendszeresen nonival táplált lovak étvágya javult, csökkentek a stressz okozta tünetek, és a fegyelmezésük és irányításuk is könnyebbé vált. Ez, és más kutatások együttesen vezettek az új termék, a TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ tápkiegészítõ megalkotásához. A TAHITIAN NONI Equine Essentials folyékony takarmány kiegészítõ az elsõ olyan lovaknak készült szer, amely TAHITIAN NONI Juice-t tartalmaz. A Juice a termék fõ összetevõje, amelyet E-vitaminnal, lecitinnel, és más tápanyagokkal dúsítottak. Dr. Richard Godbee, állatélelmezési szakértõ szerint: - A TAHITIAN NONI International az elsõ olyan cég, amely a Tahitin termõ Morinda Citrofolia adaptogén (alkalmazkodást segítõ) tulajdonságát az állatok világában kamatoztatja. A TAHITIAN NONI Equine Essentials tápkiegészítõ elképesztõ képességeit a piacon található egyetlen termék sem múlja felül. – hozzátette – Mint tudós, kijelenthetem, eleinte szkeptikusan fogadtam a barátaimtól hallott nagyszerû eredmények hírét, amelyeket a TAHITIAN NONI Equine Essentials-nek tulajdonítottak. Miután saját magam is megvizsgáltam és kutatásokat végeztem vele kapcsolatban, már nem csak én is a terméket dicsérõk közé tartozom, de a kutatás további érveket hozott a termék mellett. Mára én is a TAHITIAN NONI Equine Essentials egyik „hívõje” lettem, és meg vagyok gyõzõdve arról, hogy a Tahitian Noni International cégnek van elég ereje és képessége ahhoz, hogy ennek és más, a lovas világ számára kifejlesztett termékeknek a gyártását folytassa. Az Equine Essentials-nek olyan stabil szerkezete van, hogy semmilyen speciális tárolási körülményeket illetve kezelési eljárást nem igényel. Mivel egy folyadékról van szó, az Equine Essentials tápkiegészítõt könnyû a lovaknak beadni, és eléggé jóízû. Egyszerûen kizárt, hogy a TAHITIAN NONI Equine Essentials-nél jobb tápkiegészítõt találjon lova számára. Dr. John Byrd már 36 éve lovagol, és praktizál tenyészfarmokon és versenylovak állatorvosaként. Egy életöltõ lovas tapasztalataÍrta: Dr. John Byrd. Amióta az eszemet tudom, állatokon, fõleg lovakon igyekszem segíteni. Kiskorom óta tudom, hogy különleges érzékem van a lovak szellemi és fizikai megértésére. Sok-sok évvel ezelõtt kezdtem TAHITIAN NONI Juice®-t inni. Miután a saját testemben éreztem az ital pozitív hatását, kezdtem azon gondolkodni, vajon a lovaknál az emberéhez hasonló reakciót lehet-e tapasztalni. Ez a kérdés annyira érdekelt, hogy elkezdtem tanulmányozni a TAHITIAN NONI Juice lovakra gyakorolt hatását. Az eredmények lenyûgözõek voltak. Versenylovakon teszteltem, amelyek a lovak egyik legmegterheltebb, leginkább stressznek kitett csoportja. Az elsõ csoportban a lovak 100%-ánál tapasztaltam valamilyen pozitív hatást. A leggyakoribb eredmény a stressz-szint általános csökkenése volt. Az itallal táplált lovakat ránézésre meg lehetett különböztetni azoktól, akik nem kaptak ilyen kezelést. Nincs kétség afelõl, hogy a noni gyümölcs a TAHITIAN NONI Juice-ban nekem és a családomnak igazi ajándék volt. Biztos vagyok abban, hogy a TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™-ben található gyümölcsmennyiség a lovak számára szintén hasznos lehet. A pácienseimen látom a javulást, és a praxisom is virágzik. Egy levél Dr. Godbee-tõl:Nemrégiben ellátogattam egy kicsiny, észak-utahi városba és beszéltem néhány hordókerülõ versenyben induló versenyzõvel. Rendkívül érdekes volt az egyik lány lováról szóló beszámoló. Az egyik kerítés mellett állva a lány anyja elmondta nekem, hogyan vált a ló egyre nyugodtabbá és koncentráltabbá a TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ használata során. Nem volt többé ideges, és sokkal energetikusabban versenyzett. Több mint harmincévnyi takarmány-kutatás és tapasztalat után az a véleményem, hogy az Equine Essentials használata a ló figyelmét jobban fejleszti, mint az energia bevitel csökkentése, vagy a tréning során alkalmazott fárasztás. Ezeknek a keményen dolgozó versenylovaknak energiára van szükségük, és idõre ahhoz, hogy az energiát megtanulják helyesen beosztani. A fent említett történet csak egyike a versenyeken hallottaknak, amelyek ugyanazt a dolgot támasztják alá: Az Equine Essentials használatával a ló képes jobban fókuszálni, nyugodtabb, erõsebben figyel, és jobban teljesít. Bár vannak olyan lovasok, akik nem versenylovakkal foglalkoznak, a kevesebb stressz és jobb étvágy az õ lovaik számára is fontos elõnyök. A TAHITIAN NONI Equine Essentials bármely lóra pozitív hatással van. A lovaknak készült termék meglódítja a TNI eladási statisztikáitÍrta: Katie GreenA Tahitian Noni International a „Mondd el a tahiti örökség történetét™” címû programon keresztül megalapozta legendás sikerét.A jelenlegi 2,5 millió Dolláros összeladás több mint felét a cég alapítása óta, vagyis nyolc éve terjesztõkön keresztül érték el. A TNI-t 1995-ben alapította Kerry Asay, Kim Asay, John Wadsworth, Steven Story és Kelly Olsen, hogy a TAHITIAN NONI® Juice és más egészséges, természetes TAHITIAN NONI® termékek forgalmazója legyen. A Griffin Hill nevû független piackutató cég szerint minden idõk egyik leggyorsabban növekvõ cégévé vált. -A Tahitian Noni International története az emberi vállalkozások egyik ritka példája. –jelenti a Griffin Hill. –Kevesebb mint öt másik cég képes felvenni a versenyt a Tahitian Noni International óriási növekedésével. És a vállalat egyre csak folytatja felfelé ívelõ szárnyalását. A 2004-es eladási értékek jóval meghaladták a 2003-as értékeket, és 23 egymást követõ hónap telt el úgy, hogy az eladás magasabb volt az elõzõ év megfelelõ hónapjának értékénél. A jelenlegi gazdasági mutatóink alapján azt mondhatom, hogy ez a folyamat elképesztõ. -mondja Kelly Olsen, a Tahitian Noni International elnöke. -Ilyen hosszú havi növekedési ciklusra még nem volt példa. Már a következõ milliárd Dolláros eladásunk kétharmadánál állunk, és ebben az évben óriási mértékben kiterjesztjük majd a célpontjaink körét. Ennek a hatalmas növekedésnek az egyik oka a 2004. május 10-én kibocsátott TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™. Ennek a terméknek a kibocsátása megváltoztatta a célközönség körét, mivel ez az elsõ olyan termékük, ami speciálisan lovaknak készül. A piacra dobást követõ hat hónapban az Equine Essentials eladási értéke több mint 1 milliárd Dollár volt, amelybõl 500000.- Dollárnyi összeget a forgalmazók kaptak vissza jutalékként. A lovaknak készült takarmánykiegészítõ hamarosan a cég második legjobban keresett termékévé nõtte ki magát a TAHITIAN NONI Juice után. -Már az egész országban vannak olyan Equine Essentials-t használó ügyfeleink, akik a lovas sportág vezetõinek számítanak. –mondja Debbie Hamilton, az Equine Marketing Team tagja. –A célunk, hogy a lótenyésztõk meglássák micsoda hatással van állataikra a termék, és rendszeresen használják azt. A terjesztõknek nyújtott új eszközök segítségével (színes autómatricák, beszámolókkal teli CD-k, és csábító reklámok) az Equine csapat kezébe veszi a gyeplõt és beüget a 2005-ös évbe, miközben bõvíti a termékkínálatot, és nemzetközi piacokra lép be, ezzel is növelve a cég sikerét. Dr. Richard Godbee szerint: -A takarmány kiegészítõk világában eltöltött harminc évem során még soha nem láttam más terméket, amely az Equine Essentials-hez hasonlóan gyorsan szerzett volna piaci részesedést. És ez még csak a kezdet! A ló maradjon egészséges… és kövér?A legutóbbi kutatások megtalálták a zsírok elõnyös tulajdonságait. A közhiedelemmel ellentétben bizonyos zsírok nemcsak hogy jók a testnek, de egyenesen szükségesek is egyes funkciók kielégítõ mûködéséhez. De vajon Ön tudja-e, hogy a megfelelõ olajokkal keverve ezek legalább ilyen jót tesznek a lovának is? Lenmagolaj: Az omega zsírsavak azért kapták az alapvetõ zsírsavak elnevezést, mert sok életfunkcióhoz elengedhetetlenül fontosak. A legalapvetõbbek közülük az omega-6 és az omega-3. Ezek a zsírsavak biztosítják a ló általános egészségét, szerepet játszanak a szép szõr kialakulásában, és segítenek az izgalmi szintjük szabályozásában. A lenmag- és a napraforgóolaj ezeknek a zsírsavaknak fantasztikus forrása.Szójalecitin: Egy másik zsírtípus, a foszfolipidek rengeteg metabolikus, sejtben zajló és fiziológiai funkció segítõi. Arra is van bizonyíték, hogy a szervezetben a kolin jelenléte pozitívan hat az agy tanulási és emlékezési folyamataira. A szójalecitin (a szójabab kivonata) a magas minõségû foszfolipidek egyedülálló forrása E-vitamin: Az E-vitamin egy olyan zsírban oldódó vitamin, amely a szervezet számos biokémiai folyamatához szükséges. Az immunrendszer helyes mûködésében is szerepet játszik. Azonban az E-vitamin legfontosabb szerepe mégis a test védelme a szabad gyökök okozta károktól.Ezen olajok mindegyike segít a másik hatását kifejteni, így erõsítve a keverék hatékonyságát. Ez az egyedülálló keverék segíti a ló immunrendszerének mûködését, javítja szõrének minõségét, csökkenti a stressz és a fokozott izgalmi állapot tüneteit, és magasabb, állandóbb energiaszintet biztosít. A keverék és a TAHITIAN NONI® Juice kombinációja alkotja a manapság elérhetõ leghatékonyabb, lovaknak kifejlesztett takarmány-kiegészítõt: a TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™-t. Dr. Gary M. Tran állatorvos és sebész. A maga több mint 30 éves állatok világában eltöltött tapasztalatával Dr. Tran az állatok gondozásának minden területén nagy tudással bír.-A stressz hatásainak oldásával és a szervezet mûködésének elõsegítésével az Equine Essentials™ felgyorsítja pácienseim gyógyulását. –mondja.A TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ a valódi világban-Emlékszem, hogy gyermekkoromban a nagynéném gyakran elküldött noni növényt szedni. –idézi fel Dr. Tran. –Õ hagyományos gyógyszerként használta, ma pedig én használom az állatorvosi praxisomban. Dr. Tran nem mindig használta fel a TAHITIAN NONI® Juice-t a praxisában, de mára õ is lelkesedik a termékért. 1964-ben diplomázott az Oklahoma Egyetem állatorvosi szakán, és azóta gyakorolja hivatását. Az állatoknak készült orvosságok, a diagnosztizálás és az immunológia területén szerzett sok tapasztalatot. Sokéves kutatásaiért és tanulmányai elismeréseként sok díjban is részesült. Sok idõt töltött Vietnamban és több mint 20 évet az Egyesült Államokban, eközben jól megismerte az állatokat és azokat a módszereket, amelyekkel az egészségüket meg lehet védeni. Jelenleg õ a kentucky-i Louisville Állatmentõ Központ vezetõ állatorvosa és sebésze. Dr. Tran szerint: -A szigetvilág népi gyógymódjai között nõttem fel, de a praxisom során soha nem éreztem szükségét az alternatív gyógymódok használatának. A hagyományos nyugati orvoslás szellemében kaptam a képesítésemet. Tudtam, mi az ami mûködik, és tudtam, mit tanítottak nekem. Nem kerestem más gyógymódokat. Mindez akkor változott meg, amikor kipróbáltam a TAHITIAN NONI Juice-t. 1996-ban Dr. Tran kapott egy doboz TAHITIAN NONI Juice-t és egy csomó olyan kutatásokról szóló iratot, ami a szer hatékonyságát támasztotta alá. A juice-t kipróbálta a páciensein és a hatás nem maradt el. -Azóta több mint 28000 másik páciensem volt. –emlékszik vissza Dr. Tran. -Ma mindegyiküknek TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™-t adok, legyen az macska, kutya, madár, hüllõ vagy ló. Amióta Dr. Tran Equine Essentials™-t ad a pácienseinek, sokféle állapotbéli javulást figyelhetett meg. Ilyen pl. az immunrendszer hatékonyabb mûködése, a hormonális és enzimfunkciók javulása, az energiaszint és az állóképesség látványos növekedése. Az Equine Essentials egyik legnagyobb elõnye, hogy nyugtatólag hat, és csökkenti a stressz hatásait. Dr. Tran szerint: -A stressz csökkentésével és a szervezet mûködésének segítségével a pácienseim gyorsabban gyógyulnak. Dr. Tran támogatja a TAHITIAN NONI Equine Essentials-t: -Sok más takarmány kiegészítõt kipróbáltam már, mióta praktizálok, beleértve más kapható noni termékeket is, de a TAHITIAN NONI Equine Essentials-hez hasonló eredményt egyikkel sem sikerült elérni. Az eredmények megkérdõjelezhetetlenek. És én láttam, mire képes ez a szer. Az emberek elmondják történetüketSemmi sem hasonlít egy Equine Essentials™ lóhozÖtven lovam van, és néhányukat tesztnek vetettem alá. Azok, amiket TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™-szel itattam, amikor lovagolok rajtuk, nyugodtabbak, és könnyebben irányíthatók. Jobban nyugtatja a lovakat, mint bármelyik másik szer, amit eddig ismertem. Egyszerûen szuper! Annyira lenyûgözött az eredmény, hogy én is elkezdtem inni a TAHITIAN NONI® Juice-t. Minden lótulajdonosnak melegen ajánlom! -Martha Gallaway trénere-El nem múló lelkesedésAz Equine Képesítõ Kurzus fantasztikus volt! El sem tudom hinni! Folyamatosan úton vagyok, versenypályáról versenypályára megyek, de ez a tréning volt a legjobb az egészben! Olyan informatív volt, jól megszervezett, és annyira belelkesített, hogy most keményebben dolgozom, mint valaha. Az Equine Essentials™-szel a lelkesedés soha nem ér véget! -Val Dare-A következõ nagy dolog! Egy barátom, akit húsz éve ismerek, egy napon azt mondta, hogy mivel én lovakkal foglalkozom, õ majd küld nekem pár információt. Akárki más ajánlatát visszautasítottam volna, mivel éppen akkor házasodtam, és volt épp elég elfoglaltságom. A véleményemet akarta tudni, és ezért küldött nekem némi információs anyagot és egy doboz Equine Essentials™-t. Amikor megérkezett a csomag, elõször Dr. Godbee-val beszéltem, hogy megbizonyosodjak, tényleg az van-e benne, amit mondtak. Az Equine Essentials-t nagyon hatékony terméknek találtam. Szerintem még a TAHITIAN NONI® Juice-t is túlszárnyalja! -Michaele Hogan-Wigger-Boldog vagyok, hogy felvettem a telefontAmikor Hank Sipes felhívott, valami arra késztetett, hogy odafigyeljek arra, amit mond, de amikor átnéztem az információs anyagot, amit küldött, még mindig nagyon szkeptikus voltam. A trénerem egyenesen kinevetett, de mégis úgy döntöttem, hogy kipróbálom a terméket. A TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ egészen megváltoztatta a lovamat. Egészségesebb lett, több lett az energiája. Néhány velem együtt dolgozó tréner szintén elkezdte használni a szert, mára õk is nagyon hisznek benne.-Stacy Purchase-Egyenesen az élreA barátnõmmel hordókerülõ versenyben versenyzõ lovakat tartunk. A versenyeinken mindig a legjobb idõk közelében voltunk, általában tizedmásodperceken múlt az egész. Az egyik barátom Mike adott egy csomag Equine Essentials™-t, én az egyik kannát megtartottam magamnak, a másikat odaadtam a barátnõmnek. Egy héten belül az õ lova, amelyik mindig rosszul tartotta az iramot, többet kezdett enni, és két hét múlva minden más lovat több mint fél másodperccel megelõzött! A ló azóta sokkal jobban tud összpontosítani és észrevehetõen gyarapodott a súlya is. Azóta is folyamatos fejlõdést tapasztalunk nála! -Jerry Grudizien-Pihenés Equine Essentials™ módraÉszrevettem, hogy az utazások során a lovam megváltozik. Nem ideges, mint máskor, sokkal nyugodtabb. Mostanra evés elõtt megvárja, hogy TAHITIAN NONI Equine Essentials-t adjak neki, mielõtt elkezd enni. Még a szemén is látszik, hogy nyugodtabb. Magabiztosabbá vált és a korábbiaknál sokkal jobban teljesít. Úgy tûnik, az idegessége teljesen elmúlt. -Schelli C.-Az Equine Essentials™ megváltoztatta a látásmódomatAz Equine Essentials™-tõl megnövekedtek a jutalék-csekkjeimen szereplõ összegek, és egész üzletmenetemet sikeressebbé vált. A termék kibocsátása elõtt nem szerveztem be új embereket, de mára ez megváltozott. Most van mit mondanom nekik. Számomra ez olyan, mintha a cégen belül lenne egy egészen új cég. Azt hiszem, egész életemben félve tekintettem a sikereimre, de most látom, hogy zajlanak az események! -Mike Murawaski-Csak Equine Essentials™-t szedõ lovak érdekelnekRégóta vagyok a lovas szakmában és jókora tapasztalattal rendelkezem a témában. A lovaim általános egészségében nagy javulást figyeltem meg. A terhet nehezen viselõ lovak is fejlõdtek. Sokuk szellemi összpontosító képessége nõtt, és amióta nonit adok nekik, a javulás sok megnyilvánulási formáját figyeltem meg náluk. Ma már nem tudnám elképzelni, hogy TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ kúra nélkül tartsak lovat. -Todd Mostoller-Nem tudok elég Equine Essentials™-t raktáron tartaniA versenyekre már egy ideje hordjuk a TAHITIAN NONI Equine Essentials™-t, és bár az emberek még szkeptikusok, szép sikereink vannak. Az utolsó két eseményre két láda árut vittünk, és a nap végére mindet eladtuk és két újabb terjesztõt is regisztráltunk. Azért lelkesedem annyira ezért az üzletért, mert tudom, hogy ez a termék mûködik! -Kate Caballero-Az „ajándék” megosztása másokkalCatherine Crawford az esõben üldögél egy lovas világversenyen. Hideg van, az esõt pedig mintha dézsából öntenék, de Catherine nem is lehetne boldogabb. A TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™-ról mesél, és alig várja, hogy még több emberrel oszthassa meg ennek az elképesztõ terméknek az élményét. -Én ajándéknak hívom, mert valóban az. Egy ajándék a lovaknak, nekem és az üzletemnek. –mondja.Catherine-nek is vannak lovai. Sokukat fogta Equine Essentials™ kúrára, és hihetetlen eredményeket tapasztalt. -Az elsõ 100000.- Dolláros gyõztes lovam azok közül került ki, amelyek Equine Essentials™-t kapnak. –meséli.A többi ilyen lováról is vannak elképesztõ történetei. Ezekrõl a lovakról általánosságban ezt meséli: -Jobban néznek ki, javult a modoruk, könnyebb irányítani õket. Cathy felidézi az egyik kedvenc történetét, ami az egyik kilenc éves herélttel esett meg: -Mielõtt Equine Essentials™-t kapott volna, ezt a lovat lehetetlen volt irányítani. A trénertõl kapta a szert, és ettõl lenyugodott. Attól fogva odafigyelt a lovasára. Ez olyasmi volt, ami azelõtt nem esett meg. Eztán a tulajdonosa úgy döntött, hogy nem ad neki több nonit, mire a ló lassan visszatért a régi kezelhetetlen viselkedésre. Egy hónapon belül a tulajdonos rájött, hogy a lónak szüksége van az Equine Essentials™-re! A 11-szeres világbajnok a sikereit az Equine Essentials™ számlájára írjaCharmayne James több világbajnokságot nyert, mint bármely más nõ a sporttörténelem során. Jelenleg õ tartja a legtöbb profi rodeó-bajnokság gyõzelem rekordját. Charmayne-nek 11 egymástól független versenyt sikerült megnyernie. Aktívan tanít és treníroz, a klinikáit pedig világ-szerte a megbízható információ forrásának tartják. Charmayne hisz a TAHITIAN NONI® Juice-ban. Saját magát és a lovait is ezzel kényezteti. Amikor Charmayne Scamper nevû lovával tíz világbajnokságot is megnyert, sokan ezt a lovas történelem kimagaslóan tehetséges lovának tudták be. Miután sok másik lóval is dolgozott, Charmayne egy újabb lóval próbálkozott, Cruiserrel, aki nagyon ígéretesnek bizonyult. Évrõl évre Cruiser és Charmayne éppen csak lecsúszott a világbajnoki címrõl. Tudta, hogy Cruisernek csak egy kis extrára van szüksége ahhoz, hogy a teljesítménye javuljon, és a TAHITIAN NONI® Juice nyújtotta számára a megoldást.Charmayne egy barátjától hallott a TAHITIAN NONI® Juice hihetetlen tulajdonságairól. Elkezdte Cruisernek a takarmánya közé keverve adagolni. Cruiser összpontosító képessége és teljesítménye annyira megjavult, hogy ettõl kezdve Charmayne minden fõbb versenyét megnyerte, köztük a tizenegyedik világbajnoki címét is. Charmayne véleménye az, hogy a TAHITIAN NONI® Juice volt az, ami Cruiser egészségi állapotát és hozzáállását így feljavította. -Sokkal könnyebben kezeli a stresszt, ami a rodeózással jár, és megnõtt az étvágya is a termék áldásos tulajdonságainak köszönhetõen. A TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™ egy kíváló módja a ló egészségének és hosszú életének megõrzésére, akármilyen lóról is van szó. Amikor Charmayne nem lovat treníroz, sok más projekttel van elfoglalva. Jelenleg épp egy könyvön dolgozik, amit versenylovasoknak ír különbözõ technikai és etetési útmutatókkal. Nemrég a New Line Cinema-val dolgoztak az õ és Scamper egymásra találásának történetén. Amikor csak teheti, Charmayne Equine Essentials terjesztõket képez, elmondja nekik mindazt, amit a termék elõnyeirõl ismer.Minél többet megtud…-Míg a lovas környezetbõl érkezõ emberek kisebb energiaráfordítással tudják eladni a TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™-t, -mondja Dr. Richard Godbee, a lóélelmezés doktora, és a Tahitian Noni International lovakkal foglalkozó programjának vezetõje –meglehetõsen kevés olyan terjesztõnk van, aki a hátterétõl függetlenül jól tud értékesíteni. A tanulási folyamat nehéz, de nem teljesíthetetlen. Ennek érdekében kell elvégezni a TAHITIAN NONI Equine Essentials Képesítõ Kurzust. Az egyszerre átlag 100 emberrel folytatott tanfolyam, amelynek résztvevõi az USA-ból, Kanadából, Svédországból, Hollandiából, Ausztráliából, Németországból, Nigériából, Szingapúrból, Japánból és az Egyesült Arab Emirátusból érkeznek, rengeteg információt közöl. A résztvevõk alapvetõ ló-anatómiát, takarmány-ismereteket, és rendelet- és szabályismeretet is tanulnak. A képesítés természetesen kiterjed arra is, hogyan lehet megalapozni és sikert elérni az Equine Essentials üzlettel. A reakciók magukért beszélnek. A lovas „zöldfülûtõl” a szakértõig mindenki számára van tanulnivaló a tanfolyamon.-Szerintem ez nagyszerû tréning volt! –mondja Pamela Ritchie, a nevadai Reno-ból érkezett Tahitian Noni terjesztõ. –Igazán segített nekem abban, hogy az iparágról és a benne dolgozó emberek megközelítésérõl minél többet megtudjak. TAHITIAN NONI™ Equine Essentials™

#82 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 22. - 14:24

Dr. Richard Godbee Ph.D., PAS: Azok az emberek, akik az USA-ban és szerte a világon használják az Equine Essentials-t, arról számolnak be, hogy lovaik feltöltõdnek energiával és a viselkedésük nyugodtabbá válik. A versenyekrõl, vagy erõs megpróbáltatás után jobb állapotban térnek vissza, és úgy tûnik, hamarabb fel is gyógyulnak. Sok lovat ér stressz a szállítás, a versenyek, vagy egyszerûen csak az istállózás miatt. Azok a lovak, amelyek Equine Essentials- t is kapnak, nyugodtabbak és jobban képesek összpontosítani. Ez az ital erõs adaptogén tulajdonsággal bír. Ezzel segíti a sejtek glükóz-felvételét, ami azt jelenti, hogy a sejtfalon több glükóz-molekula képes áthatolni. Felgyorsul a lipolízis, vagyis a zsírmolekulák feldarabolása, így a szervezet több energiához jut. A termékben található összetevõk közül néhány a tüdõben zajló gázcserét is képes javítani. A termékben lévõ kombináció erõs immunrendszer-szabályzó, és képes meg is erõsíteni azt. Az Equine Essentials néhány összetevõje gyulladáscsökkentõ hatású. A lovak szõrzete egészségesebb lesz tõle. Az állatoknak segít a koncentrálásban és nyugtatólag hat rájuk. Segítheti a gyomor felsõ részét annak védekezésében. A termék erõs antioxidáns tulajdonsággal is büszkélkedhet. Az ajánlott normális megelõzõ kezelés mértéke napi kétszer két uncia (30ml). Én azt tanácsolom, hogy a verseny elõtti idõszakban ezt napi kétszer négy unciányira (60ml) emeljék. Ezt a megemelt adagot kapja a ló minden nap, egy héten át, a versenyig. A verseny elõtti este legyen az adag 8 uncia (120 ml), és ugyanez történjen a verseny reggelén és az azt követõ este. A TAHITIAN NONI® Equine Essentials egy igazán egyedülálló táplálék kiegészítõ. A természetes adalékanyagok közös hatásaként a noni saját ereje tovább nõ. Az Ön lova lehet akár világklasszis versenyló, vagy egyszerû barát, társ a kikapcsolódáshoz, biztos, hogy nonira van szüksége. Dr. Godbee sokáig a Nevadai Egyetem Állat- Biotechnológiai Iskolájának elismert professzoraként dolgozott.A noni juice-nak hála, felépül abalesetet szenvedett lóJenny Hansen: Karácsony másnapján az egyik lovunk Kingston nem jött elõ a szokásos etetéskor. Az édesapám egy mocsaras részen talált rá, félig elsüllyedve. Bizonyára betört alatta a jég, amikor rámerészkedett. Amikor apám megtalálta, a testének teljes jobb oldala de a fogínye már világoskék volt. Tudtam, hogy sokkos és hipotermikus állapotban van, és nagyon fázik. Miután másfél órán át ástunk, és meg-próbáltuk Kingstont egy dzsip és egy vontatókötél segítségével kiszabadítani, sikerrel jártunk, de annak ellenére, hogy erõsen igyekezett, nem tudott lábra állni. Kijött az állatorvos, és intravénásan adott neki meleg folyadékpótlást, valamint TAHITIAN NONI Juice-t itattunk vele. Egy órán belül Kingston végre fel tudott állni. A dombra fel vezetõ út, amit máskor két perc alatt tesz meg, most fél órájába telt. Kingston továbbra is naponta kapott nonit, és örömmel láttuk, hogy rövid idõn belül felépül. A farmunkon nem tudnánk meglenni a TAHITIAN NONI Juice nélkül! Az állatorvos szerint:„A noni juice az igazi megoldás”Dr. John Byrd állatorvos. Praxisából 35 évet a lóverseny-iparban töltött. Két cikluson át volt az Új-Mexikói Lótenyésztõk Egyesületének elnöke, és az egyesületnek már 12 éve tagja. Az elmúlt három évben trénerekkel és más állatorvosokkal dolgozott együtt, hogy megértsék a TAHITIAN NONI Juice lovakra gyakorolt hatását. Dr. Byrd egyik elsõ ezzel kapcsolatos élményét a Hollywood Parkban egy kis csapat versenylóval szerezte. A lovak tulajdonosainak dolgozott, és meggyõzte õket, hogy tegyenek egy próbát a TAHITIAN NONI Juice-zal a lovaikon. Ezeknek a lovaknak 75 %-án tapasztaltak a versenypályán bemutatott teljesítményükben javulást. Még valamit megtudott ebbõl a kísérletbõl, nevezetesen, hogy a lovak még az embereknél is érzékenyebben reagáltak a nonira, és tisztában volt azzal, hogy az elmélete gazdaságilag is mûködõképes. 2004. márciusában 150 ló étrendjébe iktatták be a TAHITIAN NONI Juice-t és NONI pépet. Dr. Byrd ezeknél is a teljesítmény 75%-os javulását figyelte meg. Észrevette, hogy a lovak étvágya, immunrendszere is javult, és csökkent a stressz-szintjük. Dr Byrd szerint a lovak az ember által létrehozott, az istállózás miatt létrejövõ stessztõl szenvednek, ahelyett, hogy szabadon vágtathatnának, és legelhetnének. A stressz egyik tünete a gyomorfekély. A legutóbbi kutatások szerint a versenylovak nagy százaléka gyógyult ki ebbõl a noninak köszönhetõen. Byrd hozzátette: „Ez talán úgy hangzik, mintha füllentenék, de higgyék el, a noni az igazi megoldás.” A TAHITIAN NONI Juice a lovaknak külsõleg is használ. Bizonyította különlegesen jó hatását a sebekre. A Juice sokoldalú szer, ami más, adott területen használatos szerekkel is keverhetõ. Dr. Byrd azt reméli, hogy a stressz csökkentésével, az immunrendszer fejlesztésével és az általános egészségi állapot javításával a nonit szedõ lovak atlétikai teljesítménye javul, és a ló a benne rejlõ maximális teljesítményt tudja majd nyújtani. Úgy tûnik, hogy az ital a koncentrációs képességet is javítja. Dr. Byrd megfigyelte, hogy ezek a lovak jobban odafigyelnek az éppen adott feladatra. A versenyeken eltöltött idõ alatt Dr. Byrd észrevette, hogy a noni itallal kezelt lovak, rendkívül jól versenyeznek. A termékkel kapcsolatos tapasztalatait Dr. Byrd így összegzi: „Semmi kétségem afelõl, hogy hamarosan ez a termék lesz a világ minden lova számára a vezetõ takarmány-kiegészítõ.” Az Equine Essentials™ a Tahitian Noni International-tõl minden lónál biztos nyerõMióta a TAHITIAN NONI® Juice-t árulni kezdték, a terjesztõk a világon mindenütt arról számoltak be, hogyan segített a noni a kisállataiknak is. A nagy igénynek eleget téve a TAHITIAN NONI International kibocsátotta speciálisan lovak számára kifejlesztett termékét is. 2004. március 9-én a TAHITIAN NONI International bemutatta legújabb termékét, az Equine Essentials-t. Ez nem más, mint egy folyékony táplálék kiegészítõ, amelyet azért fejlesztettek ki, hogy növelje a lovak teljesítményét és kitartását. A TAHITIAN NONI Equine Essentials mára nagyon pozitív eredményeket hozott, és a lovakkal foglalkozók körében mindennapi témává vált. A TAHITIAN NONI Equine Essentials javítja a lovak általános egészségét, miközben csökkenti a stressz káros hatásait. A korlátozott étrendeknek is jó kiegészítõje lehet. A TAHITIAN NONI Equine Essentials kifejlesztését intenzív kutatás elõzte meg. Ebben a folyamatban szerepet kaptak a lovak étrendjével foglalkozó szakemberek, állatorvosok, lótenyésztõk, és egyéb lószakértõk. Charmayne James, a tizenegyszeres világbajnok nagy lelkesedéssel fogadta, hogy a lovak számára kifejlesztett formula készül. Õ maga már évek óta TAHITIAN NONI Juice-t ad a lovainak, és úgy érzi, hogy az jót tesz az egészségüknek és a teljesítményüknek is. Ez az elsõ kifejezetten lovaknak kifejlesztett, TAHITIAN NONI Juice-zal készült táplálék kiegészítõ. A fõ alkotórész maga a TAHITIAN NONI Juice. Ehhez E-vitamint lecitint, valamint még sok más vitamint és adalékot adtak, és 96 unciás kannákban árusítják, ami egy lónak kb. három-hat hétre elegendõ terméket tartalmaz. A TAHITIAN NONI Equine Essentials segítségével a lovak mozgékonysága, teljesítménye javul, az immunrendszerük megerõsödik, így az általános egészségi állapotuk is jobb lesz. Mindezek az elõnyök azok számára fontosak, akik a lovakat sokszor szállítják, és akiknek olyan lovaik vannak, amelyek nyugodt életét minduntalan megzavarja valami. Akik verseny- vagy bemutatókon szereplõ lovat tartanak, szintén sokat nyerhetnek a szer használatával. Az új termék nemrégiben történt bevezetése nagy izgalmat okozott a lovakkal foglalkozók világában. Azok számára, akik nyomon követték a lóversenyeken állítólag használt illegális teljesítményfokozókról szóló történeteket, jó hír, hogy már létezik egy olyan természetes tápkiegészítõ, amely a lovak egészségét és teljesítményét jótékonyan befolyásolja. A világ minden táján lelkesedéssel számolnak be a TAHITIAN NONI Equine Essentials jótékony hatásáról. A TAHITIAN NONI Juice-tól a gyõzelem közelébe került a veterán lóAusztráliában a Quilty a legmegerõltetõbb, ugyanakkor legfontosabb hosszú távú megmérettetés lónak és lovasnak egyaránt. 1999. Júniusában Tasmániában tartották a versenyt. 125-en sorakoztak fel a rajtnál, hogy a nehéz terepen át vezetõ 160 km-t megtegyék. A világ minden tájáról érkezett emberek nagy része már a célba érkezést is óriási eredménynek tartja. Ez a verseny csak a legbátrabb és legkitartóbb lovaknak és lovasoknak szól, a lehetõ legszigorúbb szabályok mellett zajlik, ahol az állatokat minden negyvenedik km-nél állatorvosok ellenõrzik, Ebben az évben, egy kicsi, sebhelyes „harcos”, tizenhat évesen kvalifikálta magát, és rajthoz állt élete 6. Quilty-jén. Az idén a felkészülés nagyban különbözött az eddigiektõl, mert a gyógynövény-szakértõ, Angela Davidson Falcon-t TAHITIAN NONI kúrára fogta. A lovast, John Ridert is rávette, hogy õ maga is igyon az italból, miközben a versenyre készül. Mivel Angela már régóta használt nonit a praxisában emberek és állatok gyógyítására egyaránt, meg volt gyõzõdve arról, hogy Falcon és Paul is profitálnak majd a noni szedésébõl.Hat héttel a verseny elõtt kezdte az adagolást. Biztosra vette, hogy Falcon a TAHITIAN NONI Juice-tól a maximális erejét kihasználva versenyez majd, nõ a kitartása, csökken a fájdalomérzete és a verseny után sokkal hamarabb felépül majd. Falcon egy szürke, Arab, herélt ló, akinek sok fájdalmas sérülés van a háta mögött. Ez a kis ló 12 óra 20 perc alatt teljesítette a versenytávot, és a harmadik helyen futott be.A noni juice javítja a teljesítményt, és begyógyítja a sebeketAngie Furtado: Okleveles ló-sportmasszõr vagyok, és a 2001-es Golden State Palomino Association bajnoka. Már jó néhány éve versenyzem. Meglehetõsen szerencsésnek érzem magam, hogy még a piacra dobás elõtt az Equine Essentials egyik tesztalanya lehettem. Egy nyoc éves heréltnél, Doc-nál kezdtem el használni a szert. Az elsõ dolog, amit észrevettem, hogy a versenyek elõtti feszültsége csökkent, és hogy sokkal jobban képes koncentrálni. Szellemileg is jóval tisztább, amikor az elsõ akadályok felé veszi az útját, a kitartása és akaratereje pedig elképesztõ. Észrevettem, hogy amikor csak szükség van rá, képes extra adag energiával feltöltõdni. A szõre is gyönyörû fényes. Az étvágya megnõtt. Reggelente négy uncia TAHITIAN NONI Juice-t kap, esténként pedig kettõt. A verseny napján, közvetlenül elõtte nyolc unciányit adok neki. Audrey Baris: A lovam neve 162 Slew, és a Triple Crown gyõztes Seattle Slew unokája. Nagyszerû ló. Körbe-körbe futkározott a legelõn, és nagyot csúszva fékezett, amikor eltört a bal lábszára. Annyira szétroncsolódott, mint amikor egy villanyégõt kalapáccsal ütnek porrá. Két állatorvos is azt tanácsolta, hogy segítsük át a túlvilágra. Arra kértem õket, próbálják meg összerakni, de a mûtét során csak két csavart sikerült a csontba tenni, mert gyakorlatilag nem volt már hova. Az orvos azt mondta, az élete hátralévõ részében istállóba lesz zárva, és valószínûleg a sérült rész el is fog fertõzõdni. A mûtét után napközben kétóránként két unciányi nonit adtunk neki. Nem alakult ki fertõzés. Tíz napon belül hazaérkezett. Hat hónapnyi bezártság után alkalmanként egy-egy órára kiengedtem legelni. Ahogy az idõ telt, kezdett egyre zabolátlanabb lenni, a földön hempergett, bokkolt és rugdosott. Egyszer aztán már ki lehetett engedni egy kisebb legelõre, és aztán újra tudtunk lovagolni rajta. Továbbra is adjuk neki a TAHITIAN NONI Juice-t. Most két kanca után futkos, és még fedez is! Egyszerûen elképesztõ egy ló!A világbajnok is lelkesedik a noni juice-értCharmayne James 14 évesen lett világbajnok . Az elkövetkezõ tíz évben õ nyerte el ezt a címet. Mindezt végig ugyanazzal a lóval, Scamperrel érte el. 2002-ben Charmayne egy másik ló, Cruiser nyergében vehette át a WPRA világbajnoki aranyát. -A noni juice-nak köszönhetõen Cruiser hozzáállása, kitartása rengeteget javult. Sokkal könnyebben kezelte az utazásokkal és a profi versenyekkel járó stresszt. A TAHITIAN NONI Juice a ló egészségének, hosszú életének lehetõ legjobb biztosítéka, mindegy milyen lóról legyen szó. –ismerte el Charmayne. A West Nile vírus sem fog ki a TAHITIAN NONI Juice-onJo és Jerry Paterson: Két hete az egyik csikónk West Nile vírust kapott. Az állatorvos azonnal a klinikára akarta vinni, hogy elkezdje a kezelést. Azt mondta, a ló túlélési esélye kb 35 %. Jerry elmondta az állatorvosnak, hogy nem akarja a lovat a klinikára vinni, csak annyit kér, hogy egy csövön juttasson le egy üveg TAHITIAN NONI Juice-t a ló gyomrába. Hat órával késõbb a kiscsikó már felkelt és járkált is. Visszatért a szemébe az élet. 14 napon keresztül, szájon át naponta kétszer 60 ml TAHITIAN NONI Juice-t kapott. Két héttel késõbb minden rendbejött, és a csikó már boldogan játszik a többiekkel. Tudtuk, hogy a TAHITIAN NONI Juice hatni fog, mert ez már a második eset volt, hogy West Nile-t ezzel kezeltünk. Tavaly a tenyészménünk kapta meg a vírust és nála is ezt használtuk. Nem csak a West Nile legyõzésében segített neki a noni, hanem az agresszív viselkedését is mérsékelte. Olyan könnyen kezelhetõ lett, hogy továbbra is adjuk neki az italt. A TAHITIAN NONI Juice segítségével jobban koncentrál és a tréningek is könnyebben mennek, mint azelõtt. A TAHITIAN NONI Juice az elsõ dolog, ami után nyúlunk, ha baj van otthon, vagy az istállóban. Sebek és bármilyen betegség tüneteinek megjelenésénél használjuk. Megtanultuk, hogy még mielõtt bármi mást tennénk, a lónak egy adag TAHITIAN NONI Juice-t adunk. A gyulladt lábseb is gyógyul a nonivalJo Paterson: Amikor a tenyészfarmra mentünk Minnie Me-ért, észrevettük, hogy a lába fel van sértve. Otthon levettük a kötést, nyilvánvaló volt, hogy elhanyagolták. Olyan csúnyán elfertõzõdött, hogy a bûztõl még a kutya is kiszaladt az istállóból. Akkor igazán azt gondoltam, hogy elveszítjük õt, nem hittem abban hogy valaha is képes lesz még versenyezni. Egy kis gézt nonival itattunk át és ezt a nedves kötést tettük a sebre. Aztán napi kétszer két uncia TAHITIAN NONI Juice-t kapott szájon át egy fecskendõ segítségével. A kötést minden másnap cseréltük, de négy nap múlva már csak egy szép kis rózsaszín heg volt a helyén. A TAHITIAN NONI Juice-os kötés a gennyet és a gyulladást kiszívta a lábából, most, hat hónappal késõbb pedig már heg sincs és a lába egészséges. A noni juice egy „csodaszer”Jenny Hansen: Hadd meséljek Kid-rõl, a 24 éves foltos lóról, amelyik megbetegedett és nem tudott felkelni. Az állatorvos adott neki egy injekciót, de nem garantálta, hogy az segít rajta, mert nagyon rossz állapotban volt. Dr. Byrd napi kétszer két unciányi noni juice-t ajánlott. Végül ez hozta meg a remélt eredményt. Nagyon le volt merevedve, és nagy erõfeszítésébe telt, hogy állva maradjon és jöjjön a noni juce-ért, amit minden nap a tápjába kevertünk. Akkoriban hosszú idõbe telt, míg odavánszorgott hozzám, de ahogy egyre gyógyult, már úgy futott, hogy megkapja a juice adagját. A TAHITIAN NONI Juice egy csodaszer!A szúrt sebet is gyógyítja a noniGina Bellemare: 23 éve vagyok a lószakmában, az utóbbi 10 évben pedig sokat tanultam a lovak egészségérõl. Mindig is csúcsminõségû Pole Bending lovaink voltak. A West Nile vírussal kapcsolatos beszámolók, és a TAHITIAN NONI Juice általános gyógyító ereje miatt kezdtem el használni azt. Teljesen lenyûgözött. Megnyugtató a tudat, hogy ha az elsõdleges védekezési vonal nem mûködik, van még választási lehetõség. Jewels nevû kancám a hasa alatt szúrt sebet kapott, éppen azon a helyen, ahol a nyereg hevedere áthalad. Az állatorvosunk múlt õsszel, mivel soha nem gyógyult be rendesen, és egyre nagyobbá vált, újra felnyitotta a sebet. A seb érintése láthatóan fájdalmas volt. Úgy döntöttem, mielõtt az állatorvos felnyitja a sebet, kipróbálom a TAHITIAN NONI Juice-t. TAHITIAN NONI Body Cream-et is használtam, ami a bõrben hét réteg mélyre hatol, és ez végre hatott. Még a TAHITIAN NONI levél-szérumból is adtam hozzá. Néhány napon belül a duzzanat csökkenni kezdett, és remélem, hogy két héten belül teljesen felszívódik majd. Jewels egy rúgást is kapott a lábszárcsontja belsejére. Avágás úgy két cent hosszú volt, és össze kellett volna varrni, mert a csontig hatolt. Kitisztítottam a sebet, és TAHITIAN NONI Juice-t kentem rá, kb. 1 unciányit. Bekötöttem a sebet, hogy ne érje szennyezõdés. Általában egy ilyen méretû seb gyógyulása egy hétnél is tovább tarthat, de ez a sérülés két nap alatt teljesen begyógyult. A csúcsforma elérése„Sponnie”-t európai díjlovagló, díjugrató és fedezõmén karrierje után herélték. Egészségi okok miatt a visszafogott elsõ osztályú díjlovagló életbe nyugdíjazták. Miután elhatalmasodott rajta egy súlyos bõrallergia, teljesen kidörzsölte a bõrét a farán, a horpaszán, a lapockáján és a hasán. Sokféle gyógyszeres kezelést kapott, amelyek csak részleges és ideiglenes eredményt hoztak. A tulajdonosa megismerkedett az Equine Essentials-szel, és naponta kétszer 5 unciányit adott neki belõle, valamint a felületi sebeket külsõleg kezelte vele. Négy nappal késõbb Sponnie határozottan jobban nézett ki, és már nem viszketett és vérzett a bõre. Az állatorvos megszüntette a gyógyszeres kezelést. Amikor elfogyott az Equine Essentials, a ló megint rossz állapotba került, és újra vérezni és viszketni kezdett. Amikor megérkezett az újabb kanna Equine Essentials, napi kétszer 8 unciányira emelték az adagját, és az eredmény megint megdöbbentõ volt. Sponnie lábait eléggé megviselte a korábbi karrierje, ami az egyik mellsõ lábában egy oldalsó szalag szakadását, és szövõdményként meszesedést eredményezett. Valamennyit segítettek a hanghullámos kezelések, de annak az esélye, hogy valaha is teljesen felépül, egyre csökkent. Az Equine Essentials-szal folytatott kúra után azonban a mozgása folyékonyabb, léptei kiegyensúlyozottabbak lettek. Észrevehetõen vidámnak és koncentráltnak tûnt. Sponnie pár hónappal késõbb harmadfokú szinten versenyzett, és elsõ helyen kapott kvalifikációs pontszámot és kék szalagot. Azelõtt Sponnie mindössze néhány perc keményebb munka után sántítani kezdett. Azóta viszont továbbra is egészséges, elégedett és erõs, még akkor is, ha a korábbi képességei szerint kell teljesítenie. „Ilyet még soha nem tapasztaltam”Faye Bagnall: A lovam Taffy nagyon komoly sebet kapott a hátsó lábán. Az állatorvos azt javasolta, búcsúzzunk el tõle, mert nem tudja meggyógyítani. Mivel a ló nagyon eleven volt, úgy döntöttem, megpróbálok rajta magam segíteni. Nem volt antibiotikumról, vagy fájdalomcsillapítóról szóló receptem. Eleinte a TAHITIAN NONI Juice-zal, valami kenõccsel és némi antibiotikummal kezdtem a fájdalmát csillapítani. Hat napon át reggel és este 200ml noni juice-t adtam Taffy-nek. Aztán néhány naponta megfeleztem az adagot úgy, hogy a végén már csak napi kétszer 25ml-t kapott. Egészen a seb gyógyulásáig így adagoltuk a szert. Ugyanakkor TAHITIAN NONI Juice-ba mártott gézzel is ecseteltük a sebet, és ilyen borogatást kötöztünk a sérült felületre. Észrevettük, hogy amikor nem figyelünk oda, a gézbõl kiszívogatja a noni juice-t. A ló lába teljesen begyógyult, és sem heg, sem fehér szõr nem maradt a helyén. Még a csüdjére rálógó hús is visszakerült a helyére. Egész életemben a lovak közelében éltem, de ilyet még soha nem tapasztaltam. Gyors gyógyulásToni Mattson:A férjem lovát Buddyt orvul megtámadta az egyik legelõ társa, és a horpaszán csúnya, tányér nagyságú sebet ejtett. Az állatorvos megvizsgálta, és elrendelte, hogy a sebet tartsuk tisztán, és naponta kenegessük egy gyógyító kenõccsel. A TAHITIAN NONI még ismeretlen volt számunkra, csak hallottunk néhány elképesztõ történetet amelyek a juice tartalmának gyógyító erejérõl szóltak. Az ajánlott kenõcs helyett a juice-t kezdtük használni. Dr. Dave két hét múlva újra eljött és nagyon meglepte a gyógyulás gyors üteme. Amikor megtudta, hogy nem a kenõcsöt használtuk, hanem a TAHITIAN NONI Juice-t, azt ajánlotta, hogy továbbra is tegyünk így, mert ez nagyon hatékonyan mûködik. Teltek a hetek, a gyógyulási folyamat meg csak folytatódott. Az eredmény szinte félelmetes volt. Mára a sebnek nincs látható nyoma. Buddy sebe a kezelés elõtt… …és után. Az Equine Essentials bármilyen korú lónak segítJack Corbell: Captain 33 éves, és gyors ütemben kezdett leépülni. Ízületi gyulladása volt és folyamatosan fogyott. Már négy éve nem hullatta el a téli szõrét, így az egész testén hat centis volt a bundája. Nagy fájdalmai voltak a hátán, a lapockáinál és a sörénye alatti területen. Már azon gondolkodtunk, hogy elbúcsúzunk tõle, de aztán mégis úgy döntöttünk, hogy TAHITIAN NONI Juice-ra fogjuk és megnézzük, mi történik. Úgy döntöttünk, hogy ha tíz napon belül nincs látható javulás, megszabadítjuk a szenvedéstõl. Alig néhány nap alatt látványosan javult az állapota. Most két hónapja adjuk neki a noni juice-t, illetve már az Equine Essentials-t és a ló teljesen megváltozott. Az istállóba ügetve jön az etetésre, végre ledobta a téli bundáját, és a sörénye alatti sebek is elmúltak. Captain hízott is, és visszatért az emlékezete. A szemei is újra csillognak, látszik rajta, hogy boldog. Jo Paterson: Classy Peppy Arthur három évesen úgy tûnt, hogy fényes karrier elõtt áll. A versenyek nyomása azonban hamar megtette hatását. Arthurnak túl sok volt az energiája. Adtunk neki még nyolc hónapot, mert azt hittük, egyszerûen csak fel kell még nõnie. Amikor azonban újra edzeni kezdtük, megint kezdõdtek a bajok: sok felesleges energia és reaktív viselkedés. Az állatorvos javaslatára megnézettük nincs-e EPM-je (Equine Protozoa), és a teszt pozitív lett. Hazavittük a trénertõl és napi kétszer két uncia TAHITIAN NONI Juice-t adtunk neki a tápja mellé. Elutaztunk hat hétre, és amikor visszatértünk, újra megnézettük Arthur-t van-e EPM-je. Meglepetésünkre a teszt nem mutatott ki semmit. Mára a ló teljesen megváltozott. Élvezet lovagolni rajta, már nem kell három órán át vágtázni vele, értelmesen viselkedik és gondolkodik. Azok, akik régóta ismerik õt, el sem hiszik, hogy ugyanaz a ló. Alig várjuk, hogy megkezdje sikeres karrierjét. Jo és Jerry PatersonEltûnnek a rákos daganatokTami Tanner: 1998-ban vásároltam egy gyönyörû egy éves csõdört, Drummert. Beolttattam, és aztán megtudtam, hogy rákos daganatok lepték el a fejét és a testét. Az állatorvos azt mondta, hogy ilyen típusú rákot még soha nem látott, és az egyetlen megoldás az, hogy a kinövéseket szteroidokkal kezeljük, vagy kivágjuk és reméljük a legjobbakat. Egyik megoldás sem tetszett igazán. Aztán az egyik ügyfelem megismertetett a TAHITIAN NONI Juice-zal, és úgy döntöttem, teszek egy próbát. Minden nap adtam neki negyed csésze nonit. Néhány hét múlva a rákos kinövések múlni kezdtek. Mire az állatorvos megint kijött, teljesen eltûntek. Nincs több kólikaDebbie Katcher: Egy versenyen voltam, amikor az egyik barátom elpanaszolta, hogy aggódik az egyik csõdöréért, mert az nagyon úgy kezd viselkedni, mint aki kólikás. A lovaknál ez a betegség akár halálos is lehet, és gyors kezelést igényel. A kólikás lovak izzadni kezdenek, lefekszenek, harapdálják, rugdossák magukat és hemperegnek a földön. A versenyen senkinél nem volt gyógyszer, de nálam volt TAHITIAN NONI Juice. Azt mondtam a barátomnak: -Ha megbízol bennem, van nálam a teherautóban egy ital, amit már láttam, hogy kólikás lovon segített. Kipróbáljuk? -Beleegyezett. Kb. tíz percembe telt, míg fél üveg nonit megitattam a lóval. Fél órán belül a ló lábra állt. Egy óra múlva a kólikának nyoma sem volt. A barátom azóta is nagyon hálás. A család, amely a magánéletben és a lovaknál is tanúja a noni sikerénekMarion Corbley: 47 éves röntgenorvos vagyok, és 25 éve foglalkozom Arab lovak tenyésztésével. Kb. másfél éve ismertette meg a férjemmel a TAHITIAN NONI Juice-t az egyik ügyfelünk. Martyn az utóbbi hat évben egy komoly betegségben és krónikus fáradtságban szenvedett. Már mindent következetesen kipróbáltunk és csak nagyon kevés eredményt értünk el. A noni juice szedésével tíz napon belül tapasztalta, hogy a fájdalmai elmúlnak. Annyira belelkesedett, hogy azt akarta, én is próbáljam ki a juice-t de én nem hittem abban, hogy egy ilyen egyszerû szer enyhítette a tüneteit, és visszautasítottam. Két héttel késõbb két versenylovam vírusos fertõzést kapott. Elsõsorban azért, hogy a férjemet lerázzam, kipróbáltam a TAHITIAN NONI Juice-t. El lehet képzelni a meglepetésemet, amikor öt nappal késõbb a lovaim meggyógyultak! Érdekelni kezdett a dolog, de nagyon szkeptikus voltam. Aztán kipróbáltam az öreg kutyámon, Beauty-n, aki 16 éves, és volt az egyik hátsó lábán egy nagy szemölcs, ízületi gyulladása volt és vizelettartási zavarai is, és az állatorvos már azt javasolta, hogy el kéne altatnunk. Reggel és este 20 ml TAHITIAN NONI Juice-t adtam neki, de ezt 10-re kellett csökkentenem, mert TÚL AKTÍV lett tõle!!! Az a kutya, aki addig csak segítséggel tudott felkelni! Mivel az állatok esetében nem lehet placebóról beszélni, én is elkezdtem szedni a nonit. Ennek már 12 hónapja, és közben abbahagytam a magas vérnyomásra, pajzsmirigyre, ízületi gyulladásra, izom és ízületi fájdalmakra és migrénre szedett gyógyszerek szedését.

#83 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 22. - 19:45

Nem tudom hova ütök,de már háromszor irtam meg a hosszu levelet és egy pillanat alatt eltünik.Ha valaki tudja hol hibázok irja meg legyen  szives.Nagyon érdekesen alakulnak a dolgok! Megjelenésemig senki nem tudott,nem hallott a noniról. Felhivtam figyelmeteket rá és próbáltalak meggyözni Benneteket,a jótékony hatásáról ,arról,hogy a reménytelen esetekben lehet,hogy érdemes lenne kipróbálni, amit az ISTEN és a TERMÉSZET adott .Ma már érdekes módon kiderült,ismeritek,tudtok róla,söt barátnõtök is ezt forgalmazza és nagyon kedves./ Megjegyzem én is nagyon kedves vagyok csak számotokra ismeretlen/Hála nagyon sokan ismernek.Közületek is már páran.Vajon hány nonit fog a barátnõd szétosztogatni a kedves barátaidnak?Vagy esetleg eladja?Esetleg üzletet fog épiteni és pénzt keresni?Hiszen ezt kinálod fel most.Ugy látszik az én jószándékom felhivás volt keringõre.De nem baj.Lehet,hogy elértem célomat és sikerül majd kedvenc lovaitokon részben vagy egészben segiteni.Remélem ezt a szándékomat már csak nem kérdõjelezitek meg.Egyébként ez az a hiányzó anyag,amit fájl letiltás miatt nem tettem ide fel,és még több is .A mai segitségemmel már menni fog,hogy itt is olvashassátok.Hónapok óta ezt  kapták az kérdeklõdõk csak Ti nem adtatok cimeket,hogy hova küldjem/Nem pénzért/Újra mondom ,cim ellenében megy az anyag.  Rövidessen jön az izületi problémákra is a juice.

Hozzászólás megtekintése

Kedves Era!Amin te most ismét megsértõdsz, az egy régi hozzászólásom újbóli beidézése. Azért hoztam ide Maderon topikjából, hogy lásd, nem ellened irányult az, hogy a barátnõmet ajánlottam és az sem, hogy Agrobe élt a lehetõséggel. (Az eredeti hozzászólást megtalálod a helyén, leellenõrizheted.)Kérlek, nézd meg az általam beidézett hozzászólás DÁTUMÁT! 2005.10.05.Ez a topik pedig, amelyikben most beszélgetünk 2005.10. 7-én indult! Csak arról akartalak meggyõzni, hogy a te jelentkezésed és az én hozzászólásom független egymástól. Azt szerettem volna, hogy ne érezd üldözve magad. De nem foglak tovább gyõzködni.

#84 LÓgika

LÓgika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 162 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 21. - 18:12

Mik a tapasztalatok a köhögõs, kehes lovakkal, mennyit segített, használt a Noni?!

Edited by LÓgika, 2007 április 21. - 18:13.


#85 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 8. - 23:00

Mik a tapasztalatok a köhögõs, kehes lovakkal, mennyit segített, használt a Noni?!


Szerintem a köhögõs kehes lovakon az segít a legjobban, ha ki van porolva rendesen a szénájuk, és be van locsolva. Na meg a rendszeres járatás is jót tesz, csak az nem jó, ha túlságosan leterheled.

#86 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 28. - 18:18

Van valakinek közületek konkrét tapasztalata a noniról ló vagy kutya esetében?

#87 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 10:04

Nos, a nonitól van-e vagy egyéb segítségektõl, amiket a beteg kutyámnak nyújtok - nagyon sokat javult az állapota. :)

#88 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 11:30

Tulajdonkép mi baja a kutyádnak? Mire kellett a noni? Balogunyomban a Györgypál Réka évekig foglalkozott a nonival. Én nem ismerem használatból, csak olvastam róla. Mást próbáltam ki elõször és mivel nagyon bejött azt is használom humánban is és az állatoknál is. Aloe Vera.

#89 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 20:03

Tulajdonkép mi baja a kutyádnak? Mire kellett a noni?


Több problémája is van. A súlyos diszplázia mellett egy bakteriális fertõzés a gerincén.
Kap antibiotikumot, fájdalomcsillapítót, Quamatelt és nonit.
Egy hónapja kapja a kezelést, az elején szinte csak húzta a hátsó lábait, most már nagy százalékban használja normálisan.
Ha minden jól megy, megússzuk egy diszplázia-mûtéttel, csodára nem várok.

Úgy volt, hogy elaltatjuk, de képtelen voltam rá...

#90 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 20:15

A GF600 nem jött szóba?

#91 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 3. - 20:46

A GF600 nem jött szóba?


Egyelõre ezeket* próbálom kigazdálkodni...


*A fájdalomcsillapító elég drága, a nonit egy barátnõmtõl kaptam.