Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Arab Telivér


  • Please log in to reply
2230 válasz a témához

#121 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 22:42

Chanello nem fog tudni válaszolni, mert kizártuk, így kérek mindenkit hogy ezt a vitát felejtsük el ha lehet.

#122 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 22. - 8:58

Remélem nem jutok olyan sorsa mint Chanello. Én az arabokat nagyon szép lovaknak tartom, mert elegánsak és olyan könnyedén tudnak mozogni! Van bennük élet, és pont ez teszi õket olyanná, amilyenek. Szívesen kipróbálnám egyszer, de eddig csak Ági lovával találkoztam, amiben van talán egy csöpp arab vér. Õ is menõs, a feje is nagyon hasonlít az arabéra, de tömegesebb. Viszont nem szeretnék arabot saját lónak. Semmi bajom nincs velük, de nekem túl sok lenne egy ilyen ló. Na meg a tudásomat is meghaladja. De ez az én véleményem. Én sokkal inkább a tömeges lovakért vagyok oda. Akik nyugottabbak, de nem lusták. Biztos van az Arab fajtában is olyan -nem egy- aki kifejezetten nyugott. De ez már OFF, úgyhogy csak ennyit akartam mondani. :)

#123 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 19:08

Chanello drága! Tudod Te, hogy hány fajta lóban van arab-vér? Nézz utána kérlek, és azután mondj ilyeneket.

Hozzászólás megtekintése

Csak annyit még ehhez a témához, hogy - az én tudomásom szerint - az arab ló minden ló apja vagy anyja, kinek hogy tetszik.

Hozzászólás megtekintése

Hát, ha ez nem is így van, de felsorolok néhány arab telivért, amelyek maguk, vagy leszármazottaikon keresztül néhány lófajta, vagy törzs alapítói voltak.SHAGYA ox - shagya arab fajtaalapítóGIDRÁN SENIOR ox - gidrán fajtalapítóSIGLAVY ox - lipicai törzsalapítóEL BADEVI XXII. ox - haflingi póni törzsalapítóTHE LEAT ox - dartmoor póni fajtalapítóSKONWRONEK ox - welsh póni törzsalapítóRASEEM ox - welsh póni törzsalapítóMASSOUD ox - anglo-arab törzsalapítóASLAN ox - anglo-arab törzsalapítóLEOPARD ox - colorado ranger fajtaalapítóJEAN DE BLANC ox - percheron törzsalapítóSMETANKA I. ox - POLKAN I. - BARS I. - orlov ügetõ fajtaalapítóGODOLPHIN ARABIAN ox - angol telivér törzsalapítóDARLEY ARABIAN ox - angol telivér törzsalapítóDARLEY ARABIAN ox - BARTLETTS CHILDERS arab/angoltelivér - SQUIRT xx - MARSKE xx - ECLIPSE xx, angol telivér törzsalapítóDARLEY ARABIAN ox - FLYING CHILDERS arab/angol telivér - BLAZE xx - ENGINEER xx - MAMBRINO xx - MESSENGER xx, amerikai ügetõ fajtaalapítóFLYING CHILDERS arab/angol telivér - SHALES - NORFOLK - HACKNEY, hackney fajtaalapítóECLIPSE xx - KING FERGUS xx - - - - - - - ST. SIMON xx - PERSIMMON xx - PERFECTIONIST xx - TEMPELHUTER, trakehneni törzsalapítóECLIPSE xx - POT 8-OS xx - - - - - - - BAYARDO xx, angol telivér törzsalapító - GAY CRUSADER xx - - - - - - - -IMPERIÁL xxBAYARDO xx - GAINSBOROUGH xx - HYPERION xx - OWEN TUDOR xx - ABERNANT xx - ABGAR xx - PLON holland melegvérû - AKTION BYERLY TURK arab/angol telivér törzsalapító - JIGG xx - PARTNER xx - TRAVELLER xx - LLOYD'S TRAVELLER xx - TRUE TRITON angol telivér, vagy arab telivér - JUSTIN MORGAN amerikai ügetõ és morgan fajtaalapítóPARTNER xx - HEROD xx - HIGHFLYER xx - SIR PETER xx - SIR PAUL xx - - - - - - - WILD DARELL xx, akitõl származik BUCCANEER xx, amely több magyar, német, amerikai nem telivér törzs alapítója. Nagy szerepe volt a magyar félvér fajták esetében!SIR PETER xx - WALTON xx - PRIVATEER xx - FURIOSO xx, furioso fajtaalapító

Edited by furioso, 2005 augusztus 24. - 5:14.


#124 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 9:40

Ez igen Furioso! :yeah:

#125 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 10:12

Gratulálok!Ez jó volt! Egyébként a száz legismertebb lófajtából 93-at nemesítettek arabbal valamilyen mértékben, vagy keveredett bele véletlenül mint a pl musztángba. Egyébként mindenkinek olyan a lova amilyen Õ maga!!!RM.Lehet, hogy lekéstem a vitát?

#126 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 13:03

Ilusta! Ez csak emlékezõtehetség és türelem kérdése. Emlékeztem, hogy valahol láttam egy lovas újságban ilyen összeállítást, és volt türelmem megkeresni. :D :D :D

#127 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 13:19

Plusz még bepötyögni! :D :yeah:

#128 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 16:16

Éppen ilyet akartam kérdezni én is, szerintetek hány kg az amit egy egészséges (hobbi) arab telivérnek illene elbírnia, akár nap mint nap.Más: szeretem tudni, hogy hány kg egy ló. Tehát ha van valami arab telivérekre jellemzõ tömeg, és valaki tudja ezt, ne habozzon megosztani velem az infót.KöszönömKocka

Hozzászólás megtekintése

Szia Kocka!Mint minden fajtánál, itt is nagy a szórás. Az egyiptomi származásúaknál vannak 147cm -es marmagasságú max. 350 kg tömegû lovacskák is (Bábolnán láthatsz még ilyeneket az idõs kancák között). Hát ezekre tényleg nem ülhet fel jó szívvel egy 70 kg -nál nehezebb ember. Ellenben az orosz és lengyel származásúaknál vannak egész szép, méretes egyedek (158 cm botmagasság 450 kg). Mellettük szól még a több generáció óta folytatott, galoppályán történõ versenykipróbálás.Egyébként a méret még nem minden. Néhány éve a világ egyik legjobb távlova egy Al Haya nevû kis fekete arab telivér kanca volt (valahol 148cm és 380 kg körül), de mindig sikerre vitte 2m körüli német lovasát, az igaz, hogy elég vicces látvány volt, de mûködött.Üdv. Kemir

Hozzászólás megtekintése

Van ismerõsöm aki közel 90kg majd 190cm és nyert egy sor távlovas versenyt egy 150cm alatti arab telivér ménnel pedig arra edzeni is naponta kell!

#129 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 10:09

Sziasztok!Érdeklõdnék, hogy tudna e valaki feltenni képet Malik B rõl, esetleg valami infot róla. Köszi

#130 Guest_nobody_*

Guest_nobody_*
  • Guests

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 19:20

Sziasztok!Igazán örömteli számomra,hogy végre valahol nem leszólják az arab lovakat!!!Nekem is egy arab kancám van.Eddig a sok önjelölt szakértõ mind azt mondta,mikor említettem a jánykám fajtáját, hogy "szegénykém,akkor neked harc minden lovaglás"!Pedig ez nem igaz!!

#131 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 19:26

bartorsi, holnap felteszek róla képeket, most nem állok neki scannelni.

#132 NORO

NORO

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 8:01

Pld.: arab+furioso, arab+magyar félvér Nekem Õk vannak, a legokosabb, intelligensebb lovak az arab félvérek. Nélkülük soha nem kezdtem volna lovagolni "õsz" fejjel. :)

#133 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 9:53

nem találtam malikról képet, de a bábolnai csikóteleprõl tavalyiakat igen.

#134 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 11:23

Annyira nem nagy ördöngõsség a keresõbe beírni, hogy Malik ;)(HH képtárából)Malik - ivadék (Bahidza)Malik - ivadék (Bahidza)(Fec képtárából)Malik - ivadék (Terembura az anyja)Malik BMalik BElvileg õ is azMalik B nyereg alattSzintén

#135 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 11:56

Köszi szépen!Beírtam a keresõbe, de nekem nem dobott ki értelmes találatot. :rolleyes:

#136 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 12:11

na akkor már be se scannelem õket, pedig megtaláltam mindet :gm:

#137 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 17:43

Malik ivadékMégegy "tiszta apja"Van még pár >> jól örökít.És mégegy..

#138 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 11:53

no mégis bescanneltem a malikos képeket is:12345

#139 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 12:17

Annyira szeretnék 1 arabot, de csomóan leakarnak beszélni Róluk... :confused: Irány Bábolna? Vagy honnan érdemes?

#140 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 12:29

Attól függ, hogy hol laksz és milyet szeretnél.Akik lebeszélnek, mit mondanak?Bár nem nagyon értem õket...

#141 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 12:36

Épp költözés elõtt állok, és az új helyen (Somogy megye) bértartásban lenne/lesz.1 kancát szeretnék, vagy 1 heréltet, mindenképp legalább nagyjából belovagolt lovat, nem csikót, akin még nem ült senki. Csupa olyan rossz tulajdonsággal ruházzák fel, ami bármelyik fajta egyes egyedeire ráillik, mint a "makacsság", "önfejûség", "rosszindulatúság". De én ahány arabot ismertem, egyikre se illett rá. Éppen ezért szerettem bele a fajtába. Sajnos nincs fél millióm 1 lóra, ezért elég korlátozottak a lehetõségek.

#142 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 9:47

Olcsóbban is lehet kapni. akár 250 ezerért is papírral.rosszindulatúvá az ember teszi a lovat, fajtától függetlenül.A többi tulajdonság pedig nevelés kérdése, nem fajtáé.Ez az én véleményem.Kimondottam szeretme a telivéreket, akár angol, akár arab.Különösem az érzékenységüket, amit jó irányba lehet terelgetni.Érzékenyek, intelligensek és van bennük tûz.A miénk pl. szeret megfeleni az embereknek, néha túl szorgalmas. És perzse ha rossz napja van akkor önfejû és makacs. Szerintem ez bármelyik lóra ráillik.

#143 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 12:53

Ha van annyiért is, akkor van reményem. Hol keressem?

#144 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 13:08

Juhász Istvánnál, aki nagyon segítõkész vannak shagyák (is). Bár az árukat nem tudom.70-574-34-32 vagy20-944-74-87Nála van a lovam anyukája.A Cavalloban és a Lovas életben is láttam hirdetéseket.

#145 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 13:27

Ha van annyiért is, akkor van reményem. Hol keressem?

Hozzászólás megtekintése

A legutóbbi Pegazusban van egy cikk Parti Imrérõl, csak jót tudok mondani róla is meg a lovairól, jó szivvel ajánlom neked is. Egyébként akinek volt vagy van Arab ill Shagya arab lova érdekes módon soha nem mond rossz dolgokat. Azt vettem észre, hogy akinek nincs az hall mindig rémtörténeteket a makacs fékezhetetlen önfejû vadállatokról, hát nem érdekes!?Ja ha kell tudok mobilt adni

Edited by RIDERMAN, 2005 október 5. - 7:18.


#146 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 13:38

Megköszönném, mert a végén még lelkes arab-tulajdonosként szólok hozzá elõbb-utóbb... :) :kocc:Agrobe, köszönöm Neked is a tel. számokat, asszem még ma felhívom mindet. A lovad anyukája Sharon (rmlm jól írtam)?

Edited by chestnut, 2005 október 4. - 13:53.


#147 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 14:19

igen. õ az.

#148 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 7:20

:guny: :kocc: :ang: :yeah:A ló maga A Csoda az Arab fajta viszont Szent állat a legjobb legintelligensebb társ.

Edited by RIDERMAN, 2005 október 5. - 7:22.


#149 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 16:45

Idéztem egy kicsit a Koránból az idézõs topicban, érdemes megnézni... ;)

#150 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 7:32

Riderman! Lécci küldd el a fentebb említett tel.számot, mert szeretnék nála (Parti Imre) érdeklõdni a lovai felõl. Visszakerestem a cikket is. Kötyi :kocc:

#151 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 21:54

Ezt skubizzátok. Én már összenyálaztam a billentyûzetet.. http://home.hetnet.nl/~isabel.lopez/

#152 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 23:51

Felfigyeltetek, hogy a felmenõk között kik vannak?

#153 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 7:05

Ezt skubizzátok. Én már összenyálaztam a billentyûzetet.. http://home.hetnet.nl/~isabel.lopez/

Hozzászólás megtekintése

Nagyon durva.... :eek: Amindenségit... többet nem tudok.... :kocc:

#154 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 7:13

A névmemóriám egy iszonyat. A szomszédaink nevét is folyton keverem. Tökéletesen alkalmatlan vagyok leszármazások memorizálására és bárgyú, néma csodálattal figyelem azokat, akiknek ez megy, mint pl. a páromat. :)

Hozzászólás megtekintése

Gyuri, azért a Balaton név pl. csak feltûnik? ;)Ez az álmom. Egyszer lesz egy ilyen lovam. (Vagy inkább csak hasonló :( )

#155 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 7:51

Ezt skubizzátok. Én már összenyálaztam a billentyûzetet.. http://home.hetnet.nl/~isabel.lopez/

Hozzászólás megtekintése

Olyan gyönyörûek, hogy elmondani nem lehet még jó hogy sok a kép.......

#156 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 7:55

Riderman! Lécci küldd el a fentebb említett tel.számot, mert szeretnék nála (Parti Imre) érdeklõdni a lovai felõl. Visszakerestem a cikket is. Kötyi :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Átküldtem, menj el nézd meg és ámulj!

#157 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 13:17

Help mi valaki, plíz! Az "anglo-arab" mit jelent? :confused: Van 1 megoldásom, de nem szeretném, ha rosszul tudnám. :rolleyes:

#158 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 14:14

angol telivérszer arabtelivért

#159 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 14:23

Erre gondoltam, köszi. Tehát pl. az apja angol-, az anyja arab-telivér. És azon milyen sütés van, ha van vagy nincs :rolleyes: ?

#160 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 14:45

így van.AA nyereghelyen

Edited by agrobe, 2005 október 12. - 14:45.