Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Északi-Bakony régió egy része (3 megye szeglete)


  • Please log in to reply
749 válasz a témához

#81 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 18:13

Mongóliába nem készülök. Bakonyba szeretnék majd lovagolni.Kikki! Nem úgy gondoltam, hogy én üljek lóra, hanem, hogy szívesen kölcsön adom a lovam, és örömmel látnánk vendégül is. Tehát, ha nincs más programod a hétvégére és ha teheted gyere a Szigetközbe.

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#82 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 15:10

Én is szeretnék a bakonyba lovagolni!!

#83 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 10:07

Mindenki szeretne, csak egy olyan ember sincs, aki megszervezné :( Akik meg szervezkednek és el is mennek, azok nem erre laknak. Az ember csak magában indul a Bakonyt felfedezni?! Vagy mi?

#84 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 18:33

Mindenki szeretne, csak egy olyan ember sincs, aki megszervezné :( Akik meg szervezkednek és el is mennek, azok nem erre laknak. Az ember csak magában indul a Bakonyt felfedezni?! Vagy mi?

Hozzászólás megtekintése

Rémesen lusta népek vannak. Egyedül se mennek sehova.

#85 Kikki

Kikki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 20:47

[QUOTE]Rémesen lusta népek vannak. Egyedül se mennek sehova.[QUOTE][quote name='Natos' date='2005.08.23, 18:10']Laci! Október elejére összehozhatunk egyet, csak szervezze meg valaki!Állítólag szép, hosszú õsz lesz.

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Zirc-tõl északra 10km-re keresünk valami vendégszeretõ házigazdát!!!!Onnan indulva körbe járhatnánk a Kõris-hegyet. ????

#86 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 22:25

Körbe hát. De karám meg ilyesmi csak jövõ tavasszal lesz, mert ott most éppen betonoznak, és tavasszal lesz majd legelõnek való is bekerítve, meg a lovak is csak akkor lesznek ott. De vendégileg azért szerethetlek titeket félkomfortosan is.

#87 Kikki

Kikki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 22:49

De karám meg ilyesmi csak jövõ tavasszal lesz, mert ott most éppen betonoznak,

Te le akarod betonozni a karámot???? :confused:

#88 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 22:50

Miért? Nem szokás? Eredetileg padlószõnyeget akartam, de a batont könnyebb locsolni.

#89 Kikki

Kikki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 23:08

Miért kell locsolni? Miért, kell locsolni?

Edited by Kikki, 2005 szeptember 10. - 23:34.


#90 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 9:19

Mindenki szeretne, csak egy olyan ember sincs, aki megszervezné :( Akik meg szervezkednek és el is mennek, azok nem erre laknak. Az ember csak magában indul a Bakonyt felfedezni?! Vagy mi?

Hozzászólás megtekintése

Rémesen lusta népek vannak. Egyedül se mennek sehova.

Hozzászólás megtekintése

Naa, azért dee. Csak õk nem fórumoznak :cool: :huh: Jövõhéten én is megyek, de csak egy napra, vagy félre. A várpalotai környéken, Olaszfalu felé be az erdõbe. A zirci lovasok is szoktak túrázni, nem (legalább is régebben szoktak, de õk sem fórumosok) Hol van a kutya elásva?Ja, és amúgy a mûpadló jobb lenne, mint a szõnyeg, mert nem ivódik bele a trutyi, és ha lefexik, nem horzsol annyira, mint a beton. Bár, a parketta a legjobb,csak kár, hogy azt nem lehet locsolni :eek: :kir:

#91 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 11. - 9:51

Miért kell locsolni? Miért, kell locsolni?

Hozzászólás megtekintése

Miért nem kell??? Miért, nem kell???

#92 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 8:57

Mindenki szeretne, csak egy olyan ember sincs, aki megszervezné :( Akik meg szervezkednek és el is mennek, azok nem erre laknak. Az ember csak magában indul a Bakonyt felfedezni?! Vagy mi?

Hozzászólás megtekintése

Rémesen lusta népek vannak. Egyedül se mennek sehova.

Hozzászólás megtekintése

Naa, azért dee. Csak õk nem fórumoznak :cool: :huh: Jövõhéten én is megyek, de csak egy napra, vagy félre. A várpalotai környéken, Olaszfalu felé be az erdõbe. A zirci lovasok is szoktak túrázni, nem (legalább is régebben szoktak, de õk sem fórumosok) Hol van a kutya elásva?Ja, és amúgy a mûpadló jobb lenne, mint a szõnyeg, mert nem ivódik bele a trutyi, és ha lefexik, nem horzsol annyira, mint a beton. Bár, a parketta a legjobb,csak kár, hogy azt nem lehet locsolni :eek: :kir:

Hozzászólás megtekintése

Szép példája ez a fórum a hazai viszonyoknak, de tényleg. Mi minden héten amikor az idõ engedi kint vagyunk terepen ez 3-4 alkalom, arra már nem igen van idõ hogy órákat gépeljek és leirjam hol milyen lovasokkal, vadakkkal és kevésbé vadakkal találkoztunk, noha szívesen megosztanám az élményeimet ennyi idõ a világon sincs. Ami a szervezést illeti a múltkorokban megtapasztaltam milyen hálátlan feladat és olyanok akik egy szóval sem voltak képesek besegíteni késõbb "jópofán" élcelõdnek a túra elmaradásán, de hát ez van, ez az ellendrukkerek országa. Hogy hol van a kutya elásva, nem tudom de azt igen hogy erre fele tucatnyi lovas van és a fórumon nem találkozunk velük. Ezt én sem tartom jónak hiszen valahol hasznos lehetne, hogy tudunk egymásról és még akár segíthetünk is egymáson, ha kell. Persze az is lehet, hogy az egész Bakonyban kevesebb lovas van mint egy pest melleti lovarda környékén. Itt a falukban még telefon is alig van nemhogy adsl, az internetezés lassú is drága is......Más: A karámot nem kéne lebetonolni mert csak tönkre megy a lovak lába, meg akkor locsolni sem kell

#93 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 9:23

Más: A karámot nem kéne lebetonolni mert csak tönkre megy a lovak lába, meg akkor locsolni sem kell

Hozzászólás megtekintése

Laci!!!!!!! Laci!!!!!!!! Tökönszúrom magam, ha te ezt komolyan mondod....

#94 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 11:34

Ami a szervezést illeti a múltkorokban megtapasztaltam milyen hálátlan feladat és olyanok akik egy szóval sem voltak képesek besegíteni késõbb "jópofán" élcelõdnek a túra elmaradásán, de hát ez van, ez az ellendrukkerek országa.

Hozzászólás megtekintése

Régión kívülrõl bekukkantottam. :)Az én tapasztalatom szerint csak az olyan szervezés szokott sikerülni, ahol a túra legfontosabb adatai (honnan, hova, mikor, meddig) a meghirdetéskor rögzítettek és a túra akkor is elindul (van egy bázis-csapat, ami akár csak két fõ), ha a jelentkezõk esetleg visszamondják.

Hozzászólás megtekintése

Örülök hogy bekukkantottál, én is szoktam itt ott nézelõdni, hátha valami okosat hall az emberfia...Egyetértek veled, ami a szervezést illeti. Az a helyzet, hogy kicsit kiesünk a "vérkeringésbõl" mivel 35-40 percet is kell autózni mire az ember elér egy nyavalyás megyeszékhelyet. A " városi népek" meg nem nagyon mennek ilyen messzire, ráadásul a helybeliek meg csak nyergelnek és mennek ki a terepre (netezés helyett). Bár van olyan ismerõsöm is aki 8 hónapja nem ült lovon pedig van valami hat lova is, ja és szokott és tud lovagolni, csak éppen 40 kilóméterre jár dolgozni mert nincs munka lehetõség ott ahol lakik. Persze nem is fórumozik.....

Edited by RIDERMAN, 2005 szeptember 12. - 11:35.


#95 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 11:40

Más: A karámot nem kéne lebetonolni mert csak tönkre megy a lovak lába, meg akkor locsolni sem kell

Hozzászólás megtekintése

Laci!!!!!!! Laci!!!!!!!! Tökönszúrom magam, ha te ezt komolyan mondod....

Hozzászólás megtekintése

Hát én nem értek hozzá, és lovat is csak messzirõl láttam, lehet hülyeségeket beszélek. De Te lehet hogy kapnál egy Nobel díjat, ha csak ezért az egy aktusért át nem operáltatod magad........Szóval azt mondta egyszer egy meszirõl jött ember " nem túl jó ha a ló betonon ácsorog naphosszat"

#96 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 11:42

RM, sztem Natos arra próbált célozgatni, hogy VICCELT ezzel a beton-dologgal... ;)

#97 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 16:13

RM, sztem Natos arra próbált célozgatni, hogy VICCELT ezzel a beton-dologgal... ;)

Hozzászólás megtekintése

Hát van egy humora az biztos, de nem tudhatjuk, nics-e a birtokában a lóbarát beton titkának. Az olyan mint a gumi és mindig arra lejt amerre a leghamarabb lecsoroghat róla a trágyalé, ja és persze tökre öntisztuló.......

#98 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 16:18

Jujuujjj :D

#99 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 16:30

Aszfaltot szoktak használni. Van olyan, ami nagyon rugalmas. A mostani nagy lovardákban ilyen van, ahol adnak rá! :rolleyes:

#100 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 16:59

Asszem, tényleg tökönszúrom magam...

#101 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 7:49

Asszem, tényleg tökönszúrom magam...

Hozzászólás megtekintése

Hát én nem csatlakozom azoknak a táborához akik ujjongva követelik: tedd meg, ne gatyázz! Én inkább azt mondom gondold meg mégegyszer..........

#102 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 8:45

tedd meg, ne gatyázz! :dev:

#103 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 8:54

Én egyszer nagyon kitoltam egy karámmal, ami mélyállású lévén a legkisebb esõk esetén nyakig sár volt. Akkoriban építették a M1 Hegyeshalmi szakaszát, és beszélték, hogy bagatel áron hoznak sódert.Üzentem, hogy néhány kocsi apró anyagot hozhatnámak. Nem voltam ott, mikor úgy megrakták a karámot anyaggal, hogy majdnem domb lett. A fõ gond az volt, hogy az apró anyag helyett gyerekfejnyi méretû "kavics szemek" domináltak. Ágimam jobban tudta volna értékelni az biztos!

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#104 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 8:58

Kicsit félretéve a tököt meg a betont. Van a környéken kõbánya? Olyan 20-25 km-es körzetben? Tudtok ilyenrõl? Ervin, ment magán.

#105 Kikki

Kikki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 18:00

Törökbálint-Sóskút kb 15-16km, ott van kõbánya!

#106 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 18:56

Törökbálint-Sóskút kb 15-16km, ott van kõbánya!

Hozzászólás megtekintése

De nekem Porva környékén kéne, merthogy oda kéne ez-az...

#107 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 18:57

Ervin, akkor viszek kötelet, asszem, 8-as kell ilyesmire, ha jól sejtem és körszövött.

#108 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 18:27

Hahó! Környékbeliek! Van valakinek karámnak való fája? Esetleg lebontott karámja, ilyesmi.

#109 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 19:21

Törökbálint-Sóskút kb 15-16km, ott van kõbánya!

Hozzászólás megtekintése

De nekem Porva környékén kéne, merthogy oda kéne ez-az...

Hozzászólás megtekintése

Azt a követ, amit Sóskúton bányásznak, azt különben sem ajánlom, mert nem bír ki semmit sajnos. Nézzétek meg a sóskúti kõbõl épült házakat!...

#110 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 19:25

De a Bakonyban nincsenek súskuzi mészkõbõl épített házak, hálistennek. De mintha lenne cseszneknél egy olyan kõfejtõféle. Bokor, ma még nem hívtál. Mi van veled????????

#111 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 19:28

Én murvabányát tudok, itt Várpalota könyékén, Veszprém irányában. :)De gondolom, akkor ez nem jó.

#112 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 19:29

Nekem olyan szépféle kõ kéne dísznek meg sziklakertnek, meg szalonnasütõ-bográcshelynek.

#113 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 20:40

Nekem olyan szépféle kõ kéne dísznek meg sziklakertnek, meg szalonnasütõ-bográcshelynek.

Hozzászólás megtekintése

Meg medencének, meg egy másik terasznak, meg egy másik medencének...Meg vigyetek neki tyúkot is, meg kacsát is! Ja, és kakast is... :) :D

#114 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 20:54

Kakas nem kell, ahhoz szemétdomb is tartozik.

#115 Töltötoll

Töltötoll

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 18:59

Pamparamm!! Engedelmetekkel:EGY AJÁNLAT

#116 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 10:05

Natos! Szervezni kéne egy lovastalálkozót, s a beugró, hogy mindenki hoz neked egy sziklát :dev:

#117 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 10:40

:) Tök jó ötlet!

#118 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 10:50

Nam mondhatod majd a buli után, hogy kõ kövön nem maradt!Emlékbe mindenki vihet magával egy vödör snitet, törmeléket :gm:

#119 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 11:57

RIDERMAN! Látom, hogy írsz, tehát itt is megismétlem:A héten átszerveztem az Ajkás-ügyintézõs napomat, hogy itthon legyek, amikorra igérkeztél... :rolleyes: :guny: Soha többet nem hiszek neked! :hupp:

#120 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 11:59

:)  Tök jó ötlet!

Hozzászólás megtekintése

Dudaron van kõbánya, fát meg az erdészetnél lehetne venni. Én az akácot javaslom vagy a keményfa széldeszkát ezek jól használhatók.