Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Kedvenc ételek topikja

• Please log in to reply
995 válasz a témához

#881 Lótuszvirág

Lótuszvirág

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 14:01

Nem tudom mennyire vagy otthon angolban, de Jamie Oliver honlapján rengeteg recept van zsázsára (gondolom én, mert a tévés mûsorokban gyakran használja). De azokban is csak úgy nyersen mindenfélével összekeverve, meg különbözõ szószokkal leöntve ajánlja

#882 zulejka

zulejka

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 14:09

köszönöm a tippeket :)

#883 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 1. - 11:13

A fagyi visszanyal. Vagyis csoki. Mostanában fél tábla csoki elfogyasztása után rosszul vagyok. Igazi kínszenvedés, hogy megálljam és csak salátát meg yoghurtot egyek. Ha most együltõ helyenben megeszem ezt a nagy üveg nutellát itt elõttem, az már öngyilkosságnak számít?

#884 Lótuszvirág

Lótuszvirág

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 21. - 14:51

Sziasztok! Lenne kettõ darab kérdésem. Elsõ: találtam egy üveg konyakot a szekrényben, a jóég tudja mikor és honnan került oda és mivel ebben a formájában sosem fogyna el, szeretném valamihez felhasználni. Valamilyen barackos vagy almás (vagy valamilyen más gyümölcsös) konyakos szószra gondoltam hús mellé, vagy a húst abban megsütni. Látom is magam elõtt, szép sûrû, barnás szósz és hús :kir: - a szaga alapján ehhez nagyon el tudom képzelni, csak fogalmam sincs, hogy létezik e ténylegesen ilyen. Szóval ha valakinek van ilyen jól bevált receptje, azt megköszönném. Második: lassan itt a zöldség pácolós-elrakós szezon és a szokásos paprika, cukkini, padlizsán mellé idén kitaláltam a hagymát is. Nagyon jól néz ki a gyöngyhagyma szép kis üvegekben, de azt sajna nem szeretem... Viszont ha lehet helyettesíteni fokhagyma gerezdekkel, az már csúcsszuper ötletnek számít. Ti szoktatok fokhagymát (vagy úgy általában hagymát) így eltenni? A szimpla ecetes-olajos pácléhez milyen fûszer illik mellé? Elõre is köszönöm :)

#885 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.320 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 21. - 21:37

Minek eszed, ha nem tesz jót? Egyértelmû jelzés a szervezetedtõl.

#886 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 21. - 22:16

Ezt kinek írtad? (Ki írt olyasmit, hogy nem tesz jót neki a kaja? Nem találok ilyesmit.) Lótusz, most voltam egy elõadáson, ahol a gomba eltevésérõl volt szó, csinos savanyú-gombabefõttek hagyma- ill. fokhagyma ízesítéssel. Magyarul mellette voltak a hagymák, ecetes lében eltéve. Az utasítás szerint nem kell sokféle fûszer, mert az alapízt elveszi, gomba esetében a gombáét, a hagyma esetében azt. Szerintem bátran kisérletezz. :)

#887 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 21. - 22:24

Mi teszünk el idén rendes hagymát is, megkérdezem a pontos receptet neked :)

#888 Lótuszvirág

Lótuszvirág

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 23. - 22:35

Tötõ, Kistáltos, köszönöm! (és kíváncsian várom majd a receptet) A gombák közül melyiket szokták? Azokhoz egyáltalán nem értek,de jól hangzik :)

#889 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 24. - 9:21

fokhagymát lehet eltenni ecetes lében, tettem is el régen. Viszont nekem kék lett!!! aztán elment a színe, de nagyon kék volt :D fogalmam sincs mitõl. konyakot kacsához, marhához el tudok képzelni, tejszínnel, zöldborssal, vagy tarkaborssal., a húst már eleve konyakban, borsban pácolva. nyami, hozzá pl szerecsendiós krumplipürét.

#890 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 11:37

Végeztem egy tesztet: a psikótatallérok között igyekeztem rangsort felállítani. A Pilóta, a Milka, és a Spar-os duplacsomagolású (kék a doboza, és narancsos ízû) vettek részt a versenyben. Magasan a spar-os gyõzött: egyrészt õ az egyetlen, amiben nem csak egy kis kupac lekvár van a piskóta tetején, hanem az egész emelet lekvárból áll. Másrészt nem olyan émelyítõen édes. Harmadrészt jó ropogós a csokija. Negyedrészt õ az egyetlen, amibõl az egyik csomag már a hazaúton elfogy :cool: , a másikért meg megy itthon a harc - a többibõl 3-4 db után már nem kívánok többet. A Milkásnak érezni a Milka-ízt a csokijában, de szerintem ezzel együtt csak a harmadik helyet kapja. A Pilótásból pedig a málnás az, ami a második helyen végzett.

#891 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 12:27

Ennyit megvettél egyszerre? :D

#892 lilith

lilith

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 12:34

Mikor gyerek voltam, az volt az egyik fõ oka, hogy felnõtt akarjak lenni, hogy annyi csokit vegyek, amennyit csak elbírok hazafelé... :D ( meg kekszet, meg csokis kekszet ) :dev:

#893 Piskóta

Piskóta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 15:25

Óó, megtaláltam a magamnak való témát *-* Nem sokakat ismerek, akik annyira imádnának enni, vagy annyira édesszájúak lennének, mint én. :D (Nem viccelek, jelenleg egy hatalmas, csokis zabpelyhes tálat próbálok eltüntetni, vagy fél kiló kakaóporral a tetején, cupákosan.) Szóval nálam még azt is meg kell gondolni, hogy jó ötlet-e, ha engem küldenek le a CBA-ba, mert akkor a tej és kenyér mellé telepakolom a kosarat finomságokkal is xD) A leginkább gyengém a gumicukor. Egyszerûen nem is értem, hogy egyesek hogyan képesek nélkülözni az életükbõl a kis színes Haribo macikákat, békákat, és különféle formátumokat. A legkülönfélébb édességeket kóstoltam már meg, maradandó élményeim között van a csokiszökõkút, vagy a majd méteres Kraków-i gumicukorrúd *_* Persze effajta falánkságom nem mindig elõny, tisztában vagyok vele, hogy mennyire egészségtelen... =(( De nagyon nehezen türtõztetem magam...

#894 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 17:36

Ne haragudj tényleg, ne vedd magadra, de erre csak azt tudom mondani hogy fujjj :D

#895 Piskóta

Piskóta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 18:34

Megértem, nem mindenki számára gusztusos az ilyen formájú étvágy :"D Az egyetlen, amit képtelen vagyok megenni édességbõl, az a puding. Ha már meglátom is a torkomba szökik a gyomorsavam, az egyszerûen hányinger... ...Egyébként nálam ez az édesség mánia valószínûleg kóros. :) Kiskoromban tejérzékeny voltam, és mivel akkor még a fogaim épsége érdekében, stb, szó sem lehetett gumicukorról, cukorkáról, meg ilyenekrõl, nagyon rossz volt nézni, hogy a suliban a reggelinél mindenki issza a kakaót, kávét, különféle túrós, tejtermékkel telenyomott finom cuccokat, a csokiöntetes piskótát, és egyebeket, én pedig bármennyire is szerettem volna, mindig csak a nyálcsorgatás maradt... Szóval így nekem ez egy kis lelki sérelem. Végül pedig kinõttem, és talán tudatalatt így megpróbálom 'behozni' az elmulasztott éveket, visszavágni azért a sok fájó pillanatért...

#896 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 12:38

Van 20 deka 57% mandulatartalmú marcipánmasszám, ami a napokban lejár. kKellene gy bevált, fincsi, nem idõigényes recept, amire felhasználhatnám.

#897 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 14:02

Van 20 deka 57% mandulatartalmú marcipánmasszám, ami a napokban lejár. kKellene gy bevált, fincsi, nem idõigényes recept, amire felhasználhatnám.

Végy csomagoló papírt, pakold bele, bélyeget rá és küldd el nekem! :D

#898 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 14:28

Sütsz belõle valami finomat, és postafordultával küldöd vissza, vagy hogy gondoltad?

#899 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 16:31

A mondat elsõ része stimmel, a további: ...elmesélem, milyen volt!

#900 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 17:36

én találtam egy receptet, bár ehhez kevés a 20 dkg marcipán és mellé kell még egy üveg nutella is. kb egy falunak az egy napikalóriamennyiségét tartalmazza a süti, nagyonjól néz ki... folytassam? találtam csokoládés-marcipánkrémes körtét, 30 perc alatt elkészíthetőt és találtam marcipános csillagokat, meg házi mozart golyót...

Edited by agrobe, 2011 október 10. - 18:12.

#901 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 18:45

Nem sokat akarok hozzá vásárolni, szóval nagy flancos recept nem érdekel. Na így mondj valamit, Vera! ;)

#902 froclee

froclee

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 19:53

csak úgy... Tésztavékonyságúra nyújt,felszeletel. Tölteléknek pl. birsalmasajt, meggybefõtt. Szeletbe egy szem, majd belegömbölyít. forró csokiba, majd kókuszreszelékbe forgat.

#903 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.320 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 21:24

Nyamm. Ide vele. :D

#904 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 10:41

Ez jól hangzik. Van a mélyhûtõben szeder. Meg egy darab étcsoki a szekrényben. Hmmm. köszi!

#905 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 11:17

na, akkor én már nem is mondom... :nem:

#906 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 11:18

De mondjad csak. Különben nem fõzök neked körömpörit. :gm:

#907 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 13:26

nem is kell, van nekem saját beeee.

#908 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 16:13

Akkor meg kend a hajadra.

#909 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.320 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 20:17

Hitetlen, akkor fõzz körömpörit nekem! :D Imádom, de nálunk sosincs, mert jóanyám nem szereti.

#910 Zuzu

Zuzu

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 20:20

Heh, nálunk is ez volt, míg mamám fõzött, az nem volt, amit õ nem szeret, most ugyanezt veszem észre magamon. A párom még nem szólt érte. :) A körömpöri a top 5-ben benne van! :D A kedvenc folyton változik. Talán rántott velõ?!

"Qei me amat, amat et canem meum."

#911 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 22:03

Nálunk édesség nincs, mert Anyuc nem lájkolja a süteményt :D

#912 forkissima

forkissima

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 23:21

Nekiálltam végre ír moszattal kísérletezni, szerettem volna diófélék helyett a beáztatott zselésre turmixolt moszatot krémbe keverve valami nyers krémes édességet csinálni. Pár óra áztatás után a cucc készen volt, de még mindig tengerszag terjengett, el nem tudtam képzelni, hogy ebbõl hogyan lesz bármi ehetõ, de egy életem egy halálom alapon kotyvasztottam tovább. Nem tudom, hogy a citromlé vagy az eper miatt lehetett-e, de a végeredmény egy kétrétegû csoki-eper krémtorta lett mandulás-kókuszos-datolyás "tészta" alapon, marinált eperrel a tetején, tengerszag sehol, és ha nem tudom mibõl készül, azt mondtam volna, tejszín biztos van benne.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'

#913 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 8:19

De a moszat végül melyik krémbe került? Vagy a tésztába? Eszembe nem jutott volna, hogy moszatból édességet.. :D

#914 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 10:19

Tegnap sikerült valami isteni finomat fõznöm, örök hálám érte a Malackarajnak! :) A gomba benne a Kistáltostól kapott szekfûgomba utolsó adagja volt... :ang: Vastagon bekerült a nagykönyvbe :)

#915 forkissima

forkissima

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 11:59

De a moszat végül melyik krémbe került? Vagy a tésztába?

Eszembe nem jutott volna, hogy moszatból édességet.. :D

Nekem se jutott volna eszembe, ha nem lennék tej- és tojásérzékeny és nem szeretném annyira a krémes sütiket meg sajttortákat, de így egyszer csak rábukkantam a neten :D Eddig fõleg kesudióval helyettesítettem, az itteni araboknál egy ideig nagyon olcsó volt, de annyira sok diófélét nem akarok enni, és az utóbbi évben jócskán felment az ára a kesunak. A moszatot én nyers muffinba is használom sikerrel, jól hozza a sült tészta érzést. Ez a következõ projekt: http://www.rawfoodre...er-muffins.html csak a levendulát majd valami mással fogom helyettesíteni.

Alap: magozott datolya, mandula, kókuszreszelék összeaprítva robotgépben, ez helyettesíti a keksz alapú, sajttorták alá rakott nagyon vékony tésztaréteget. Ezt jól lenyomkodni a forma aljára, hûtóbe dermedni hagyni.

Ír moszat alap: alapos átmosás után 2-3 órára hideg vízben ázik hûtõben, utána turmixgépben a lecsurgatott moszatot kevés vízzel össze kell turmixolni amíg viszonylag sûrû krémes állaga nem lesz (késõbb még szobahõmérsékleten is jobban meg fog dermedni), ehhez citromlevet meg édesítõt kell adni, pl mézet, meg egy csipet sót. Az a tapasztalatom, hogy csak moszattal sem esik szét a krém egy elõzõ kísérlet alapján, de most raktam bele egy kicsi kakaóvajat és kókuszolajat is. A másik amit használok, az útifûmaghéj (psyllium) por, az kicsit dzsemesebb állagra hozza ki, ha csak gyümölccsel van összeturmixolva.

Csokikrém: moszatkrém felét összeturmixoltam pár evõkanál kakaóporral illetve a megolvasztott kakaóvaj és kókuszolaj egyik felével, majd raktam még bele mézet és lucuma port, meg egy kis vaníliát. Ez ment rá az alapra és be a hûtõbe. Mivel nem volt benne más, ez a vékonyabbik réteg.

Csokikrém: moszatkrém másik felét összeturmixoltam az eperrel, citromhéjjal, kis mézzel, olvasztott kakaóvaj és kókuszolaj másik felével, a már dermedõben lévõ réteg tetejére simítottam, vissza a hûtõbe, hagytam egy fél napot érni. A tetejére díszítésnek felvágtam az epret szeletekre, kb 10-15 percig marináltam agavé (lehet méz is) és lime/citromlé illetve lime/citromreszelék keverékében, majd beraktam 45 fokon aszalni a gépbe/sütõbe, amikor félig kész volt, fordítottam rajta. Nagy adagot csináltam, sokáig eláll, jó lesz mindenféle édességbe télen.

#916 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 12:27

a tej melyik összetevõjére vagy érzékeny? laktóztra, vagy tejfehérjére?

#917 forkissima

forkissima

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 12:32

Laktózra jobban, de a sajt is ki tud csapni.

#918 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 12:50

az gáz, mert laktózmentes tej még van is, de tejfehérje és laktózmentes tej nincs... és a tejfehérjébõl melyik frakcióra? kazeinre?

#919 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 13:05

Tegnap sikerült valami isteni finomat fõznöm, örök hálám érte a Malackarajnak! :) A gomba benne a Kistáltostól kapott szekfûgomba utolsó adagja volt... :ang: Vastagon bekerült a nagykönyvbe :)

Jól vagy? :dev:
Én még nem ettem az idei gombaszárítmányaimból, annyira nincs gomba, hoy tartalékolom, lehet, télen se lesz, sõt...

Kedvenc ételek: a csokimat most nyúlták le a kutyák. Eztán csak nutellát veszek, amig az üveget nem tanulják meg kinyitni...

#920 forkissima

forkissima

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 14:39

az gáz, mert laktózmentes tej még van is, de tejfehérje és laktózmentes tej nincs...
és a tejfehérjébõl melyik frakcióra? kazeinre?

Fogalmam sincs, de a tejet baba korom óta utálom. A sajt változó, a kecsketejbõl készülteket bírom, a többi szinte mindig kiüt valamennyire. Az utóbbi négy évben viszont annyira ritkán eszem sajtot vagy túrót, hogy nincs jelentõsége, nem hiányzik, a sajttorta és a hódmezõvásárhelyi fenéken sült lepény kivételével :ang: Ha eszem, akkor másnapra hurut és torokfájás szokott jelentkezni, néha tompa fejfájás is. Sajtmásnaposságnak hívom :D