Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bertalan Zsolt lóakupunktúra- masszázs- ostheopathia tanfolyamai/ kurzusai


  • Please log in to reply
589 válasz a témához

#121 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 17. - 10:20

Stresszpontmasszázs tanfolyam indul. :yeah:

Helyszín: Nyíregyháza
Elmélet: Tirpák Csárda
Gyakorlat: Karasz tanya (Rozsrétszőlő)
Időpont: 2010. január 16-17. (szombat-vasárnap)
Tanfolyam díja: 30.000 Ft (Az ár tartalmaz szombatra és vasárnapra 1-1 ebédet, jegyzetet, dvd-t és oklevelet.)


Tervezett program:

Szombat:
8:00-13:00

Elmélet (Tirpák Csárda)

13:00

Ebéd (Tirpák Csárda)

14:00-18:00

Gyakorlat (Karasz tanya)



Vasárnap:
8:00-13:00

Gyakorlat (Karasz tanya)

13:30

Ebéd (Tirpák Csárda)

15:30

Vizsga (Karasz tanya)


A vasárnapi program, lehet annyiban fog változni, hogy később megyünk ebédelni.

A tanfolyamon min. 6 fő és max. 10 fő vehet részt.
Jelentkezés feltétele: 10.000 Ft előleg átutalása a 12023101-00711682-00200005 számlaszámra (Számlatulajdonos: Bertalan Zsolt).
A maradék 20.000 Ft-ot a helyszínen kell kifizetni.
A jelentkezések az átutalások beérkezésének sorrendjében alakulnak.

Amennyiben a tanfolyam nem valósul meg (az előadó, azaz Bertalan Zsolt hibájából), akkor az előleget, természetesen visszafizetjük.
Az előleg viszont nem kerül visszafizetésre, ha a jelentkező nem jelenik meg a tanfolyamon vagy lemondja.

Elérhetőségek:
Bertalan Zsolt: 0620-559-54-74; 0670-708-34-10
Gara Fruzsina: 0670-617-00-77

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt! :yeah:

Edited by FruZsini, 2009 november 17. - 10:23.


#122 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 17. - 10:28

Lesz Bp. is. A szervezõ: Gazdag Pál 06702858314 Õt keresd és kérdezd a részletekrõl!

Köszönöm. Azt tudjátok már, hogy nagyjából mikor?

#123 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 17. - 19:27

Kedves Saby! Olvass figyelmesebben...egyébként az is valamikor januárban lenne.

#124 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 11:40

Sziasztok! Én mindenkinek szívbõl ajánlom Zsolt tanfolyamát, hihetetlen tudásra lehet szert tenni ilyen kevés idõ alatt. Én például nagyon nagy motivációt kaptam arra, hogy ezt az egészet még részletesebben megtanuljam. Lovaimon látom, mennyit tud segíteni a dolog. Ja, és Zsoltot tényleg akármikor felhívhatja az ember, ha vmiben nem biztos, ill. valamilyen kérdése van. :yeah: Én személy szerint oda-vissza több, mint 500 km-t utaztam az elõzõ tanfolyamra, és nem bántam meg! Szóval szerintem a távolság nem akadály! :kir:

#125 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 7:31

mert az eccerû lenne...és Te mocsokmód félreértenéd! :D :D :D


AztALeborultBudosMindenitNeki..
MiMegyItt??
Nem tudtok viselkedni?? :gm: :dev: :D
Mindig csak a bulizas... :gm: :D

Fruzsi, ne felejtsd el beadni Landgrafnak majd a tablettait sem ..
Mar te kell legyel a memoriaja is..

#126 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 10:34

Ezt a magas labdát QS! :gm: :D

#127 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 11:41

Miután többen kértek. Szívesen teszem.
Szeretettel várlak...

Ha többen kérnek vállalsz szívmûtétet vagy veseátültetést is?

#128 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 11:49

Tudtommal Zsolt nem sebésznek tanult... Vagy Pende lehet, hogy te tudsz valamit, amit mi nem? :D

#129 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 12:05

Nem vonom kétségbe, hogy tud, csak azt, hogy elfogadott iskolát végzett, ami után kimondhatja magáról, hogy Lóosteopathia területen tevékenykedhet illetve oktathat! Barbara Welter Böller ugyan elvégezte a DIPO-t, de õ sem oktathatna.

#130 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 13:23

Miért nem?

#131 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 14:47

Miért nem?

Eleve csak az tanulhatja akinek van megfelelõ alapképzettsége (állatorvos vagy phisioterapeut), mert kell az anatómiai tudás.
Képzeld el, hogy egy orvos tanfolyamot indítana és utána a tanulók azt írnák a honlapjukra, hogy orvosok és még szerveznének tanfolyamokat ahol orvosokat képeznének! Gyógyíttatnád magad velük?

Én nem vagyok elrontója semminek, csinálja mindenki, azt amit akar és csak azért vagyok kiélezve erre a témára, mert volt egy kollégám(Soltész András), aki kinevezte magát csontkovácsnak és komoly károkat okoz a lovaknak és olyan gyógyszerekkel szurkálja szerencsétleneket, amihez komoly iskolákat kellett volna kijárnia. Sok tulajdonos hisz neki, mert nagyon jó öndicsérõ dumája van. Nem átallja hirdetni magát lovas újságokban, szeretnék minél több lovat kimenteni a karmai közül.

#132 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 14:52

Értem a félelmeid, de itt elvileg mindenki magának tanul - ha jól értettem. :)

#133 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:03

Értem a félelmeid, de itt elvileg mindenki magának tanul - ha jól értettem. :)


Akkor minek tanfolyam? :eek:

#134 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:05

Igen, én is úgy tudom. Nem vagyok LANDGRAF "hívő" :gm: :gm: félre ne érts, de szerintem itt egészen másról van szó.

#135 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:05

De akkor minek vizsga? :eek: Bocsi amikor írtam még ottvolt, hogy ez elõadásnak tekintendõ... Tisztára összekavartok.

Edited by Dana, 2009 november 23. - 15:06.


#136 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:09

Akkor ki oktathat? Mert szerintem az anatómiát megtanulta az egyetemen (is).Nem? ".....és olyan gyógyszerekkel szurkálja szerencsétleneket, amihez komoly iskolákat kellett volna kijárnia" Tudtommal Landgraf a fent említett úrral ellentétben nem gyógyszerezi a lovakat. Tényleg érdekel Pende. :) Jav: fõiskola, nem egyetem

Edited by hihi, 2009 november 23. - 15:34.


#137 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:35

Pende és kedves Birgit Petrikat! Mit szeretnétek elérni? Mi a bajotok velem?

#138 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:42

De akkor minek vizsga? :eek: Bocsi amikor írtam még ottvolt, hogy ez elõadásnak tekintendõ... Tisztára összekavartok.

A "vizsga" az nem olyan vizsga, tulképpen annyit tesz, hogy az utolsó napon magad tudod összegezni a látottakat, gyakoroltakat.
Másrészt, itt valóban mindenki magának (és a lovának) tanul. Landgraf nagyon szépen el fogja mondani, hogy a tanfolyam elvégzése után mit fogsz tudni és mire lesz jó a tudásod. Nagyon-nagy alapokat fogsz tudni, és olyan dolgokat, amikkel kárt nem tudsz okozni. Én célszerûnek tartom, hogy akit nagyon komolyan érdekel, pluszban merüljön el picit a lóanatómiában vagy járja Landgraf sokkal komolyabb tanulmányi útját, aki nem kevés idõt szentelt annak, hogy megtanulja profi módon a dolgokat. Továbbá, amikor próbálkozol a tanfolyamon Landgraf sokat segít, és otthon pedig lehet gyakorolni, nyilván kellõ óvatossággal.

A magam részérõl pl nagyon jól hasznosítottam az pl. a végtagokon az izomlazító gyakorlatokat. Munka elõtt és után kellemesen át lehet mozgatni a lovat úgy, hogy az valóban jól esik neki és nem kell kitörni a lábát vagy szétfacsarni az ízületeit. Mindig óvatosan nyúltam, nyúlok a lóhoz, biztos vagyok benne, hogy ettõl semmi baja nem lesz.
A stresszpontok ingerlésével (nem tûvel, kis kezünkkel masszírozva!) és a megfelelõ izomcsoport óvatos mozgatásával, lazításával nem tehetünk kárt a lóban. A fent említett nagymellényû, önjelölt csontkovácsok nem ezen a tanfolyamon tanulnak. Ez arra kiváló, hogy alapfokon el tudd lazítani, komfortosítani a lovad, a mindennapos munkához. Nyilván a módszer nem segít komoly sérüléseknél, súlyos esetekben, de ugye probléma esetén MINDIG elõször az állatorvost kell hívni!

Amúgy meg láttam Landgrafot dolgozni az én lovaimon is, más lován is. Ha úgy érzi, hogy a problémát az õ módszereivel nem tudja megoldani, mert pl olyan súlyos a probléma, satöbbi - megmondja. Nem fog kárt tenni. Még kérésre sem. :)

#139 Dana

Dana

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 15:53

A "vizsga" az nem olyan vizsga, tulképpen annyit tesz, hogy az utolsó napon magad tudod összegezni a látottakat, gyakoroltakat.


Oké nem akartam én a szavakon lovagolni. :kocc:

#140 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 16:03

Sziasztok!

Elnézést de Pende hozzászólásával kapcsolatban szeretnék egy dolgot leszögezni. Még pedig hogy szerinte csak orvos gyógyíthat.
Landgraf ha jól tudom Németországban tanulta a lovakkal kapcsolatos alternatív gyógyászatot. Ez pedig ott és más országban -nálunk nem tudom- úgy mûködik hogy IGENIS TANULSZ LÓANATÓMIAT. VIZSGÁZOL BELÕLE! Másként nem kapod meg külföldön az alternatív gyógyászatra jogosító diplomádat.

Tudom, mert kint végeztem 2 éves shiatsu tanfolyamot Angliában-lovakra szakosodva...És bizony anatómia volt 1. évben és kemény vizsga is.

Azt azért fel kellene érni ésszel hogy a magunkfajtának a legtöbb esetben kommunikálnia kell az állatrovossal-és az állatorvos elõtt nem fogsz jó színben feltûnni ha te nem tudod megmondani melyik csontot, izmot, inat kezeled, hol észlelsz elváltozást....Komolytalan lenne ennélkül...

Tehát hangsúlyozom nem tudom milyen a hazai gyakorlat, de hogy te egy jónevû külföldi iskolában, ahol alternatív gyógyászatot-állatgyógyászatot- tanítanak nem tudsz komoly anatómia vizsga nélkül papírt szerezni az biztos. A másik hogy nagyon kemény gyakorlati vizsga is van!

Hála a sorsnak a lovak meg egyértelmûen jelzik ha valamelyik ponthoz nem úgy nyúlsz ahogy kell, pl. ha túl sok az energia a pontban akkor a ló el fogja venni a végtagot, vagy ellép ha nyomást gyakorolsz a pontra. VAgy rád rúg:)))


NE ítéljünk el valamit elõre, ha nem ismerjük, vagy nem láttuk gyakorlatban mit tud az a gyógyítási mód.

Még 1 lényeges: igenis sok esetben ajánld az állatorvost, ha tudod hogy gyulladás, légúti probléma stb. van, mert arra valóban nem elég a shiatsu vagy az akupunktúra. NE vessük el a nyugat által felfedezett és jó hatásfokkal használt dolgokat.

A 2. lényeges dolog: úgy oktasson valaki hogy MINDENRE tudja a jó választ. Én pl. még nem tudom mindenre, keresem a jó válaszokat, nem tervezem hogy oktassak, pont amiatt mert ez NAGYON FELELÕSSÉGTELJES dolog, a gyógyítás is, és az oktatás is.
Azt tudom hogy sok lovon tudok segíteni, és biztos nem okozok kárt. Ha elakadok akkor indítványozom hogy hívjunk állatorvost. Az más kérdés, hogy a ló tulajdonos sajnos úgy dönt nem hív állatorvost, és a ló nem gyógyul meg, vagy csak részlegesen.

üdv

Köki

Edited by Köki, 2009 november 23. - 16:07.


#141 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 16:10

Oké nem akartam én a szavakon lovagolni. :kocc:

:kocc:

#142 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 17:28

Elnézést de Pende hozzászólásával kapcsolatban szeretnék egy dolgot leszögezni. Még pedig hogy szerinte csak orvos gyógyíthat.

Ezt egy szóval sem mondtam, sõt a legtöbb nagy állatklinikán az orvosok mellett van ostheopath is.

Ezen az oldalon utána nézhettek!

Landgraf! Nincs semmi bajom veled és a tudásodat sem vonom kétségbe, de itt magyarországon mindenki fusizik olyan dolgokat, amihez nincs képzettsége. Találkoztam már olyan kováccsal, aki egyszer látott patkolást és utána már maga csinálta. Még a lovászokat, akik fõleg csak ganyéznak, három évig tanítják. Már csak azokkal szemben, akik ténylegesen elvégezték iskoláikat nem fair, hogy végzettség nélkül nekiáll valaki szolgáltatni.

Barbara Welter Böller, akitõl Te tanultál, nem tartotta be az egyességét a DIPO-val, ahol Õ tanult, hogy csak állatorvosoknak és gyógytornászoknak adja át a tudását és nekiállt boldog-boldogtalant oktatni. Ettõl csak lehígul a szakma, ami a lovaknak sem jó.

Birgit sem akar semmi mást, csak azt, hogy az kezelje a lovakat, akiknek igazoltan meg van hozzá a tudásuk. Õ most végzi ezt az iskolát, de nem a Te ügyfeleidre pályázik, csak Õ már látja, hogy mi hiányzik nálad. Neki megvan már 80 paciense Bakonysárkányban.

Én is megkörmölöm a lovam, ha kell és injekciót is adtam be lovamnak állatorvosi felügyelet mellett, de azért még kovács és orvos sem vagyok.

#143 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 17:50

És Birgit állatorvos?

#144 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 18:04

Ezt egy szóval sem mondtam, sõt a legtöbb nagy állatklinikán az orvosok mellett van ostheopath is.

Ezen az oldalon utána nézhettek!

Landgraf! Nincs semmi bajom veled és a tudásodat sem vonom kétségbe, de itt magyarországon mindenki fusizik olyan dolgokat, amihez nincs képzettsége. Találkoztam már olyan kováccsal, aki egyszer látott patkolást és utána már maga csinálta. Még a lovászokat, akik fõleg csak ganyéznak, három évig tanítják. Már csak azokkal szemben, akik ténylegesen elvégezték iskoláikat nem fair, hogy végzettség nélkül nekiáll valaki szolgáltatni.

Barbara Welter Böller, akitõl Te tanultál, nem tartotta be az egyességét a DIPO-val, ahol Õ tanult, hogy csak állatorvosoknak és gyógytornászoknak adja át a tudását és nekiállt boldog-boldogtalant oktatni. Ettõl csak lehígul a szakma, ami a lovaknak sem jó.

Birgit sem akar semmi mást, csak azt, hogy az kezelje a lovakat, akiknek igazoltan meg van hozzá a tudásuk. Õ most végzi ezt az iskolát, de nem a Te ügyfeleidre pályázik, csak Õ már látja, hogy mi hiányzik nálad. Neki megvan már 80 paciense Bakonysárkányban.

Én is megkörmölöm a lovam, ha kell és injekciót is adtam be lovamnak állatorvosi felügyelet mellett, de azért még kovács és orvos sem vagyok.



Pende!Életemben 1x találkoztam Veled.
Hogy kinek milyen egyezsége van a DIPO-val ahhoz szerintem nekünk nincs közünk,mert nem mi kötöttük.
Birgittel is életemben 1x találkoztam. Pont azért,mert nem tudta eldönteni,hogy hova jelentkezzen. Akkor én azt mondtam neki,hogy nem tudom mi a különbség a 2 iskola között, az tény viszont,hogy a DIPO-t végzett hallgatok közül kettõ van a mi tanfolyamunkon és mindig van 2-3 DIPO-s Barbara mindegyik tanfolyamán. Fordított esetrõl nem tudok.
Erre a válasza az volt,hogy a DIPO olcsóbb és közelebb van.
Nagyon örülök,hogy Õ ,egy találkozásból, látja a hiányosságaimat.Annak is,hogy nem pályázik az ügyfeleimre.

Oktatás:
Egy valamit megtanultam a sok év alatt,hogy hogyan nem szabad oktatni! A sárvári tanfolyamon részt vettek pontosan elmondhatják,hogy mit és hogyan követeltem meg tõlük.Néhányan azóta folyamatosan csinálják a tõlem megtanultakat. Vannak eredményeik és követnek el hibákat. Tudják,hogy hova forduljanak,ha elakadnak és azt is tudják,hogy mibe álljanak bele.
Tanulmányaim során: középiskolában 2 évig,a fõiskolán szigorlatoztam, a gyógymasszõr iskolában 1 évig, a Shiatsu Akadémián és a yumeiho-nál is 1 évig tanultam anatómiát. Barbaránál szinte folyamatosan számon kérnek minket.


namost! Ha neked az én tudásommal és mûködésemmel nincs bajod,akkor miért esel nekem úgy,hogy nem is láttad mit és hogyan tanítok vagy dolgozok?! Ha a Soltész Andrással van bajod,akkor miért nálam kopogtatsz? A kezeim közül nem kell lovat megmentened! Ha a kóklerekkel van bajod,akkor sem értem,hogy miért nálam kopogtatsz?
Valószinû,ha annyira kókler lennék,akkor a magyar military válogatott nem köszönte volna meg a munkámat vagy Egyed Laci nem kérte volna,hogy segítsek neki és sorolhatnám...

Részemrõl a beszélgetést lezártnak tekintem.

#145 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 18:12

És Birgit állatorvos?

Gyógytornász.

#146 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 18:40

Gyógytornász.



Jó, de egy gyógytornász hol szerzi meg a lóanatómiához szükséges képzést? Tényleg nem értem..... :huh:

#147 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 18:40

Pende!Életemben 1x találkoztam Veled.
Hogy kinek milyen egyezsége van a DIPO-val ahhoz szerintem nekünk nincs közünk,mert nem mi kötöttük.
Birgittel is életemben 1x találkoztam. Pont azért,mert nem tudta eldönteni,hogy hova jelentkezzen. Akkor én azt mondtam neki,hogy nem tudom mi a különbség a 2 iskola között, az tény viszont,hogy a DIPO-t végzett hallgatok közül kettõ van a mi tanfolyamunkon és mindig van 2-3 DIPO-s Barbara mindegyik tanfolyamán. Fordított esetrõl nem tudok.
Erre a válasza az volt,hogy a DIPO olcsóbb és közelebb van.
Nagyon örülök,hogy Õ ,egy találkozásból, látja a hiányosságaimat.Annak is,hogy nem pályázik az ügyfeleimre.

Részemrõl a beszélgetést lezártnak tekintem.

Jó úgy befejezni egy beszélgetést, hogy az utolsó hozzászólás tele van valótlanságokkal, fõleg a pirosított rész. Még egyszer mondom, semmi személyes problémám nincs veled és a hiányosságokat nem az 1szeri találkozás alapján észleltük, hanem a dolgok ismerete és a honlapodon található állítások alapján.

Azt mindenki maga megnézheti, hogy melyik iskola mennyibe kerül, ha az olcsóság lett volna a lényeg, akkor hozzád ment volna!

#148 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 19:02

Ha ezen vagy kiakadva, már jön a fény a sötétségbõl, számomra. :) A helyzet az, hogy ez nem OKJ-s tanfolyam(itthon így hívják), mint a német változat. Én is tartottam tanfolyamot Anett kolléganõmmel, és szegények még oklevelet sem kaptak. " "vizsga" az nem olyan vizsga, tulképpen annyit tesz, hogy az utolsó napon magad tudod összegezni a látottakat, gyakoroltakat. Másrészt, itt valóban mindenki magának (és a lovának) tanul."

#149 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 19:14

Így is lehet mondani, de én azért példálóztam az orvosokkal, mert ilyen kategóriákban nagy károkat lehet tenni állatokban és emberekben. Az, ha egy fotós elcsesz valamit kidobják a papírt és csinálnak új képet. Ha viszont kovács, ostheopáth, állatorvos, orvos stb hibáz, akkor nem ilyen egyszerű a javítás!

#150 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 19:40

Pende! Méltatlan hozzád ez a fajta boszorkányüldözés,de tedd!Tulajdonképpen azt csinálsz amit akarsz! Majd a lótulajdonosok eldöntik,hogy kinek higgyenek! Elvégre felnõtt emberek...

#151 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 19:40

Ahol dolgozom, nem egy sportlovat masszíroztam (csak úgy, mert szeretem azokat a degeket is), volt olyan eset, hogy nem is hatalmas és izzadós masszírozásról volt szó, sokkal inkább a ló lelkének simogatásáról. A tényen ez viszont semmit nem változtat, a "tutujgatott" lovak egytõl-egyig jobb eredményt mutattak a versenyeken és én elismerést kaptam a tulajtól. Én úgy gondolom, hogy nem tanultam semmi hülyeséget a tanfolyamon, amit viszont kaptam, az hiteles volt és jól tudom hasznosítani. A lovakat nem Landgraf és nem a tanfolyamon résztvevõk fogják elrontani, én ebben biztos vagyok. ;)

#152 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 20:06

Muszáj hozzászólnom, mert igazából én sem értem, miért támadjátok ennyire LANDGRAF- ot. Ki mondta nektek, hogy a tanfolyamon gyógyszeres kezelésekrõl, vagy tûvel való szúrkálódásról van szó, vagy éppen a csontok és még mindenféle tekergetésérõl? Szerintem a lovasoknak igenis tisztában kellene lenni az alapvetõ lóanatómiával és a stesszpontmasszázszsal. Ha lónak vmi baja van vele, ahogy csinálod, jelezni fogja, és úgy felrúg, hogy csak repülsz. Sok "igazi" lovas lehet, hogy elõbb rájönne, mi is a ló baja, és hogy azt lehet, hogy épp õ okozta. Én sem mondom, és LANDGRAF sem, hogy ez helyettesíti az állatorvost, de nem is arra van. Én láttam LANDGRAF-ot helyretenni a lovam nyakcsigolyáját, és lám jobb lett neki. Láttam 2 allergiás lovunkat is kezelni akupunktúrával, és mit ad Isten, tünetmentes lett az allergia, amit az orvosok (nem egy) próbáltak meg sikertelenül kezelni. A saját állatorvosom is elismeri azt, amit LANDGRAF csinál. Mi lenne, ha elõbb megnéznétek, hogy is mûködik ez a tanfolyam dolog, és utána véleményeznétek.

#153 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 22:00

Muszáj hozzászólnom, mert igazából én sem értem, miért támadjátok ennyire LANDGRAF- ot. Ki mondta nektek, hogy a tanfolyamon gyógyszeres kezelésekrõl, vagy tûvel való szúrkálódásról van szó, vagy éppen a csontok és még mindenféle tekergetésérõl?

Mi lenne, ha elõbb megnéznétek, hogy is mûködik ez a tanfolyam dolog, és utána véleményeznétek.

Csak felületesen olvastál bele, nem mondtam olyat, hogy Õ rosszul csinálná, azt sem mondtam, hogy szurkál! Az a Soltész András, aki szurkál!!

Azt sem írtam, hogy a tanfolyam nem jó, de neki nincs jogosultsága ostheopathia tanfolyamnak hívnia!

Perelli is azoknak engedi meg a nevének használatát, akik nála tanultak. Akik már csak a sokadiktól tanultak, akik már nem is ismerték Perellit, nem ugyanazzal a metódussal dolgoznak. Naponta hallom a kovács barátomtól, hogy micsoda kezelhetetlen úgynevezett "perelli" lovakat patkol, tõlük elzárkózna Perelli!

Minél távolabb lesz az a tudás az alaptól, annál jobban hígul, nektek kéne inkább megnézni hogyan is mûködik ez a DIPO tanfolyam dolog és utána véleményeznétek!

#154 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 8:33

Jajjmár. Eztán "ismerd-meg-a-lovad-stresszpontjait" tanfolyamként hivatkozunk rá, jó? :P ;)

#155 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 8:48

Jajjmár. Eztán "ismerd-meg-a-lovad-stresszpontjait" tanfolyamként hivatkozunk rá, jó? :P ;)

Ezt a DIPO-val beszéld meg!
Nagyon elbagatelizáljátok a dolgot.

#156 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 8:59

Csak felületesen olvastál bele, nem mondtam olyat, hogy Õ rosszul csinálná, azt sem mondtam, hogy szurkál! Az a Soltész András, aki szurkál!!

Azt sem írtam, hogy a tanfolyam nem jó, de neki nincs jogosultsága ostheopathia tanfolyamnak hívnia!

Perelli is azoknak engedi meg a nevének használatát, akik nála tanultak. Akik már csak a sokadiktól tanultak, akik már nem is ismerték Perellit, nem ugyanazzal a metódussal dolgoznak. Naponta hallom a kovács barátomtól, hogy micsoda kezelhetetlen úgynevezett "perelli" lovakat patkol, tõlük elzárkózna Perelli!

Minél távolabb lesz az a tudás az alaptól, annál jobban hígul, nektek kéne inkább megnézni hogyan is mûködik ez a DIPO tanfolyam dolog és utána véleményeznétek!


Pende! Elég legyen! Vagdalózol összevissza és hülyeségeket beszélsz! Nem a DIPO az egyetlen,ahol ló-osteopath képzés folyik! Nem nevezem az általam szervezett tanfolyamot osteopath képzésnek, stresszpontmasszázs(különbség)!
A DIPO elõdjét Barbara Welter Böller és Beate Schulte Wien együtt alapította. Mindketten Pascal Evrardnal tanultak. Aztán összekülönböztek és különváltak. Természetesen mint minden ilyen válás nem ment zökkenõmentesen. A másik oldal( DIPO) véleményét csak az elmondásod alapján ismerem,azt viszont kijelenthetem,hogy Barbara elõttem se Beatéra se a DIPO-ra negatív véleményt nem mondott! Ezért nem értem,hogy ki vagy Te vagy aki mögötted áll,hogy akár arra az iskolára amelyikben végeztem vagy rám köpködjön és minõsítsen! Igazából nem is érdekel.
lássuk a tényeket: A DIPO-nál 300 órásra hirdetik a tanfolyamot. A 2 év alatt 13 hétvégén(szombat-vasárnap2009/2010-es órarend) kell abszolválni+ egy féléves vizsga+egy záróvizsga.Az összesen 28 nap. Amennyiben napi 10 órás oktatást számolok bele akkor is 280 óra.
A hasonló képzés Barbaránál 7 blokkból áll ( szerdától-vasárnapigKosten/ablauf) ami ,ha a matematikám nem csal 35 nap és ehhez jön még a 2 napos vizsga (FN által elismert,mint a DIPO-nál),azaz 37 nap.(Jómagam,bár lehetõséget kaptam,hogy a 7 részes kurzust végezzem el, német tudásom csiszolása miatt a 9 hetes lehetõséget választottam.Remélem ez nem baj!).Napi 10 órás képzéssel 370 óra. (ha a 9 alkalmast számolom 470 óra).
Az,hogy a DIPO 2 évvel ezelõtt a rövidebb oktatás miatt olcsóbb( szállás,kaja,kiutazás stb).
Még 1 dolog. Ahogy olvastam kinn voltál a legutóbbi galopp versenynapon! A 8. futamban nyerõ Out Load-ot én kezeltem osteopathiával és akupunktúrával. Egy szar start után kb 30-40 m-es hátrányt ledolgozva nyert célfotóval,ha jól emlékszem a táv 1600m volt. Szóval nekem ennél nagyobb elismerés nem kell...
...meddig akarod még folytatni? Nem veszed észre,hogy az általam elvégzett munka,tanfolyam,hozzáállás mind mind pozitív viszhangra talál? Akik a tanfolyamon végeztek azok pontosan tudják,hogy mit kaptak a pénzükért és egyetlen egy negatív hozzászólást sem kaptam a tanfolyam után!
Szeretettel meghívlak a szerdára az "osztálytalálkozóra",ott személyesen meggyõzõdhetsz mindenrõl!
( Az oktatásról: A Comenius lovastúra vezetõinek én tartom az elméleti elõadásokat, Barbara egyetlen külföldiként felkért,hogy jövõre legyek az asszisztense, Dr. Németh József, Dr. Molnár József rendszeresen hív konzultáció miatt, Dr. Mátray tud a tevékenységemrõl és támogat! Ennyi embert nem verhetek át...)

Edited by LANDGRAF, 2009 november 24. - 9:05.


#157 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:09

hogy micsoda kezelhetetlen úgynevezett "perelli" lovakat patkol, tőlük elzárkózna Perelli!

Minél távolabb lesz az a tudás az alaptól, annál jobban hígul, nektek kéne inkább megnézni hogyan is működik ez a DIPO tanfolyam dolog és utána véleményeznétek!

Sajnos ebben igazad van! De ugye a "szőke cola" sem az amire utal, és ha ezt rendelsz bizony meglepődshetsz :)
Viszont Landgraf tanfolyamai után egy "félig képzettnek" aki azt hiszi hogy Ő mindent megértett és tud, sokkal többet el lehet cseszni mint egy "Pepperillisnek" aki halálra szeretgeti a lovát ;) Amúgy meg a ló nem attól utálja a kovácsot mert a gazdija csomózott kötőfékkel dolgozik. Kérdezd meg Natost, hogy a z Ő lova a "tanfolyam " előtt hogyan adta fel a hátsó lábát........ja meg utána ? Én már írtam az elején hogy egy ilyen jónak induló dolgot Bertalan Úr hogyan tud majd úgy levezényelni, hogy ez pozitívan rakódjon le a résztvevőkben?
Már csak azért is, mert az egész stresszpont masszázs stb.. gyakorlatok valamilyen szintű áttekintése komoly anatómiai ismereteket követel meg. Sokan még a saját testüket sem ismerik, nem hogy a ló mozgásszerveinek anatómiáját !

De ennek ellenére kívánok sok sikert és szerencsét hogy nehogy valaki is ártson a lovának azzal ha olyant és olyan helyen feszeget, ami nem indokolt vagy kontraindikált (tilos) ;)

Edited by Burzsujok, 2009 november 24. - 9:17.


#158 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:10

De ki az a Perelli??? :eek:

#159 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:16

De ki az a Perelli??? :eek:

Senki más mint a buták szinonimája a Pat Parelli-nek, :D és az Õ nyelvükön válaszolva így értik meg hogy mirõl beszélünk!
;)

#160 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:18

Nagyon elbagatelizáljátok a dolgot.

Persze. Hogy számomra evidens párhuzamot vonjak, arról gyõzködsz, hogy egy elvégzett masszázs tanfolyam után ESZEMBE NE JUSSON megmasszírozni a fáradt vagy fájós hátú férjem, mert egy életre tönkretehetem az avatatlan mozdulataimmal..
Figyelmen kívül hagyod, hogy nem megélni szeretnék a szerzett tudásból, hanem használni azt a magam és környezetem javára. Azt is elfelejted, hogy a túloldal visszajelzéseket ad, adhat, ami komoly segítség egy magamfajta szakbarbárnak.

Nem ér ennyit az egész, de tényleg. Menj el, nézd meg, beszéljétek meg élõben. Nem olyan embernek ismerlek, aki látatlanban vagdalkozna. :)

Edited by maugly, 2009 november 24. - 9:19.