Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vadászlovaglás


  • Please log in to reply
103 válasz a témához

#1 haniko

haniko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 19. - 16:47

Sziasztok!

Nagyon érdekel a vadászlovaglás, de nem sok információm van róla... Jó lenne tudni, hogy mikor hol van, mik a tapasztalatok stb. :) Elsõként kérném is a segítségetek, mert hogy nem tudom, hogy szükséges-e a lónak lóútlevél az ilyen rendezvényekre.

Köszi a segítséget, remélem hamarosan dumálunk! ;)

Szép napot!

Edited by haniko, 2010 szeptember 19. - 16:51.


#2 Terézanyu

Terézanyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 19. - 19:20

A lónak ahhoz már kell az útlevél, ha ki akarsz menni vele a kapun. A rendõr bárhol igazoltathat vele.

#3 haniko

haniko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 19. - 19:31

Értem persze. Csakhogy az elõzõ gazdával nagyon megszívtuk. Nála van a ló útlevele és lehet már rég rásütött egy másik lovat.... Emiatt nem tudunk menni vele sehova.

Ha valakinek van valamilyen vadászlovagló élménye az írjon! :)

#4 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 19. - 20:16

Október 2.-án lesz Szabadszálláson vadászlovaglás! Jó társaság, szép terep, alacsony ár! Itt lehet érdeklõdni: lofogo@freemail.hu Most már ahhoz is kell lóútlevél, ha ki se mész az udvarból "elvileg". Gyakorlatilag nem fordul elõ, hogy kérje a rendõr, sokszor még versenyen sem kérték! Emiatt nyugodtan el tudsz vele menni vadászlovaglásra.

#5 haniko

haniko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 19. - 20:28

axa!

Jó lenne ha így lenne. Én most még a Nõtincsi vadászlovaglást néztem, ott mondjuk nem írták a tájékoztatóban, hogy kellene (de lehet ez alapvetõ nem tudom). Amit te említettél oda el lehetne menni így? A ló féregtelenítve van rendszeresen. Orvos is látogatja. Nincs lehetõség arra, hogy vmien papírt állítson ki esetleg az orvos?

#6 Piroska21

Piroska21

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 20. - 13:01

Szia. Ha nincs meg a lónak a lóútlevele, akkor az oltási könyvébe szokták bepecsételni, ragasztani az oltóanyag matricát,a féreghajtást.

#7 haniko

haniko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 20. - 19:04

Köszi Piroska! :) Baromi jó lenne elmenni egy ilyenre! Régi vágyam.

#8 Piroska21

Piroska21

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 21. - 13:28

De amúgy miért nem adta oda a lóútlevelet? (Már ha meg lehet kérdezni)

#9 haniko

haniko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 22. - 20:21

Meg lehet. Képzésen volt a ló de a gazdája nem fizette ki. A képzést végzõ személy adta el a lovat amikor már évek óta csak állt szegénykém a karámban. A tulaj tudja h eladták a lovát és nem követelte vissza de az útlevelet nem adta oda.

#10 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 29. - 8:19

- Vadászlovaglás készülõdik Nagycenken, idõ-(jó idõ?) október 16. Részletek majd a Régiók-Sopron oldalon, de ha érdekes akkor itt is.

#11 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 3. - 19:00

Azt halottam, hogy 2010.10.23-án állítólag Gyõr környékén lesz vadászlovaglás (Hubertus). Ki tud róla?

#12 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 16:51

- Írtam pár dolgot a Régiók- Sopron oldalra - ha valakit érdekel a dolog.

#13 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 19:31

Azt halottam, hogy 2010.10.23-án állítólag Gyõr környékén lesz vadászlovaglás (Hubertus). Ki tud róla?


Itt találsz róla infót. :)

#14 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 18:36

Itt találsz róla infót. :)


Köszönöm.

#15 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 17:20

A nagycenki 2010. október 16-i Vadászlovaglás képei válogatás nélkül.

Kontli László képei:

http://share.shutter...=0CbtGLNszYsWG7

Halasi Csilla képei:

http://picasaweb.goo...feat=directlink

Edited by N.C., 2010 október 23. - 17:22.


#16 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 8:02

A nagycenki 2010. október 16-i Vadászlovaglás képei válogatás nélkül.


Hát, most irigykedek és nem kicsit!

Posted Image

Posted Image

Posted Image

(A másik képtárból sajna nem tudtam linkelni....)

#17 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 10:50

Mi ilyen helyeken lovazunk nap mint nap!

#18 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 13:51

Mi ilyen helyeken lovazunk nap mint nap!



Na azért nem pont ;)


De jó látni ezeket a képeket :)

#19 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 14:33

-Csikasznak :És kard is van az oldaladon? Mert a vitéz urak úgy jöttek! ( Azt válaszolta a kapitányuk a fölvont szemöldökömre : a huszár kard nélkül nem huszár! Nem vitatkoztunk.)

#20 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 20:08

nem, inkább colt, me' nélküle a káboj nem káboj :yeah: :D :kocc:
  • Diamondka01 kedvelte

#21 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 20:18

Na azért nem pont ;)


Persze, mert szõlõsorok közé nem megyünk. (Csak, ha lehet csemegézni ;))

#22 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 20:23

Síkvidéki homoki Kocsis Irma? brrrrrrrrrrrrrrr Habár coltval szüretelve élmény lehet, persze szemenként.

#23 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 20:40

Mivan???? Én aszontam ilyen helyeken! Nem szt hogy huszár egyenruhában, de a kedvetekért majd csinálok valami extrát. )Posted ImagePosted ImagePosted Image - egy kis móka! Posted Image - nekem ezek a vidékek tök jól bejönnek! Posted Image Posted Image

Ja és tényleg nem minden nap, csak egy héten 4x5x ;)

#24 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 24. - 20:56

- Jól van na!!! :) ( Egyébként én is szerettem arra...)

#25 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 25. - 8:47

Csikasz, határozottan kellemesebb felétek, mint itt a futóhomokon, de én meg arra nõttem fel (Sopron-Fertõpart- NC háromszögben), így elfogult vagyok :P (a talaj viszont erre jobb)

#26 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 25. - 13:44

Nálunk a legjobb, mert a homokos, egész évben járható talajhoz erdõs-ligetes-tavas, természetvédelmi területes-tanyás terep társul. Erdõspuszta, Debrecentõl keletre. Ugyanakkor a vadászlovaglás képeit irigyen szemlélem. Ez nem egy egyszerû tereplovaglás, hanem egy "esemény", kipróbálás lónak és lovasnak egyaránt. Sajnos a "Vadkeleten" ritkán szerveznek vadászlovaglást, de egyszer talán eljutok egy hasonlóra.

#27 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 12:18

Most nézem csak, itt élményekrõl is lehet beszámolni. :)
Már vagy 3 hete volt Isaszegen vadászlovaglás, érdekes tapasztalatokkal... :rolleyes:
Kellemes társaság gyûlt össze, nem túl népes, hiányoltam egy-két környékbeli ismerõst, akik talán az idõjárás kiszámíthatatlansága miatt nem vállalták be a túrát.

A vendéglátás, mint mindíg, nagyon jó volt, beleértve a finom ebédet (ami némi eltévedés árán majdnem estebéd lett :D ) köszönet érte Palánkai Józsinak és csapatának.
A táj változatosan csodaszép, Isaszeg körüli erdõk, mezõk, még a vadak is úgy gondolták, szerepelniük kell, mert többször a bozótból nézték minden riadalom nélkül, míg a lovascsapat elhalad mellettük. A tempót meghatározta, hogy a "felderítõ" két pónilovas gyerkõc volt (igaz, az eltévedés is ennek volt köszönhetõ, de sebaj, többet lovagoltunk. :D ) így a lovakat se hajszoltunk, s kezdõnek számító lovasaim is helyt álltak.

Ami furcsa volt az egész túra lezárásakénti "hallali" mássága. A szervezõk kitalálták, hogy nem galoppversenyben fogjuk meg a "rókát", hanem ugrás közben az ugrás fölé helyezett rókát elérve kell azt megfogni. Nehéz eset, akinek kisebb lova van, s maga sem 190 centi, eleve esélytelen.
Ennek latolgatására nem adott lehetõséget az egyik pikõr, elsõként indulva a 180-as lovával lekapta a rókát. Mikor megjegyeztük, hogy a pikõrök nem szoktak részt venni a versengésben, az "úr" vigyorogva közölte: "lehet reklamálni."

Ettõl a kis malõrtõl eltekintve szép idõben, jó lovaglással, kellemes társaságban eltöltött nap volt.

#28 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 8. - 7:45

- Nagy a csönd! Senki? Sehol? (itt jövõ szombaton)

#29 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 7:10

Számunkra Bakonykoppányban szintén szombaton. :)

#30 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 17. - 22:07

- Ragyogó idõ, 25 lovas, nincs nagy baj - malõr, a vacsora is finom... Szóval ne panaszkodjak, na! (A ' Lófajták - Furioso ' oldalra tettem linket.)

#31 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 20. - 11:49

Sziasztok! Gödöllõ, Isaszeg, Pécel környékén lesz vadászlovaglás mostanában? Ha tud valaki valamit, ne titkolja! :)

#32 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 20. - 15:12

Gödöllõ, nov. 5. További info: GLSE honlapja.

#33 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 21. - 22:57

- A 'Furioso' oldalra raktam még linket.

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 20:46

Kedves Lovas Barátaim!

A Bodor major tavasszal is megrendezi vadászlovaglását, 2012. április 21.-én szombaton. Saját lóval is lehet jönni, lovat is lehet bérelni. Nem muszáj hivatalos (angolos, vadászos) cuccba vágni magadat, ahogyan tavaly sem kellett. Reggel pálinka, más italok és nagyon finom kenyérlángos várja a vendégeket. Indulás után csalinkázás a sziget erdei részén, majd az egyik tisztáson kaja és valamikor du. visszaérkezés. Gyorsasági futam (szerintem a tavalyi) lucernaföldön. Aki nem akar, nem kell akadályokat ugratni és aki akarja, kihagyhatja a gyorsasági futamot. Késõbb még bográcsozás, beszélgetés tábortûznél.
Hozzátartozók, vagy lovagolni nem szándékozók lovaskocsival követhetik az eseményeket.

Utána 1 héttel április 28-29-én (szombat-vasárnap) 2 napos lovastúrát szerveznek. Egyik nap a sziget egyik csücske (vízállástól függõen), másik nap a sziget másik irányába 1-1 napos túra. Ebéd útközben - hozzák. Lehet jönni szintén saját lóval, vagy bérelt lóval. Aki lovat hoz, annak a tavalyi áron lószállás, plusz kedvezményesen 3000.-Ft-ért alhat a Lipicai panzióban. Ha jól tudom itt is lesz lovasfogat kísérõ, aki nem akar lóra ülni.
Bõvebbet, árakat a honlapról lehet megtudni. Még valami: Aki saját lovat hoz, annak értelemszerûen nem annyiba kerül a túra. Errõl még érdeklõdöm és megírom,de szerintem annyi, mint a vadászlovaglásnál.
Bodor major

Várunk, várlak Benneteket szeretettel! :kocc:

#35 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 20. - 6:04

mi kell ahhoz, h saját lóval elmehessünk egy vadászlovaglásra? az természetes, h a lónak kell orvosi cucc, meg útlevél, de a lovasnak kell vmi? pl rajteng.vizsga vagy ilyesmi? mindig is érdekelt a vadász lovaglás és most lenne hozzá lovam de nem tudom h mûködik ez... felvilágosítanátok?

#36 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 20. - 9:35

Nem kell rajtengedély-vizsga. Éppen ettõl még veszélyesebb is, mint más lovasprogram. A lovak csapatban felpörgetik egymást, többfajta lovaglási stílusú ember kerül össze, ezért ilyenre lehetõleg az menjen, aki tökéletesen ura a lovának, fel tudja mérni, mire képes, mire nem, hogy ki tudjon maradni a veszélyes helyzetekbõl. Én vittem középkategóriás lovasaimat, de a mi kis csoportunk nem válhatott szét,a saját lovaim a lovam után jöttek, így nem vitte el õket a forgatag. Így is volt kisebb esés. :P

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 20. - 17:23

Nálunk nem kérnek semmi papírt. Csak a pénzt a részvételért. :) Egyébként az oltás nem lenne hátrány, meg persze maga a lóútlevél a szállításhoz, abban meg úgyis benne vannak az oltások. Aztán vagy leellenõrzik, vagy nem. :) A lényeg a haladó lovastudás és a lovad ismerete, hogyan reagál idegen lovakra és terepre. :)

#38 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 20. - 18:29

köszi jövõ tavaszra tervezem csak addigra remélem felfejlõdünk arra a szintre h teljesen biztonságosak legyünk :)

#39 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 30. - 7:54

- Október 13. Nagycenk

#40 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 30. - 16:03

köszi

jövõ tavaszra tervezem csak addigra remélem felfejlõdünk arra a szintre h teljesen biztonságosak legyünk :)

Jázmin, vadászlovaglás általában õsszel szokott lenni. :)