Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gipsy Horse, Gipsy Cob, Gipsy Vanner, Irish Cob, stb:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
273 válasz a témához

#81 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 23:52

Ha komolyan érdekel a dolog megpróbálhatjuk!van itt írországban egy ismerõsöm,szintén "légiós" odahazáról!õ egy ménest vezet egy olasznak itt,felvehetem vele a kapcsolatot!engem személy szerint érdekel,fõleg ha van nálunk rá kereslet!milyen számban gondolkozol?ezt az utlevél dolgot nem igazán értem!

#82 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 0:10

Mivel én londonban vagyok, elég bonyolult lenne tõletek hozni. Ráadásul onnan a szállítás is sokkal többe kerülne. :( Persze így nem "Irish" Cob lesz, hanem valami más.Én egyelõre egy utánfutós kamionban, 8 lóban gondolkodom. Sokkal kevesebbet nem éri meg hozni, mert aránytalanul nõ a szállítási költség. Mit nem értesz az útlevélen?

#83 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 0:18

az útlevélen azt hogy ezek szerint nem ellenõrzik olyan pontosan?londonban is lovászkodsz?ja kevesebbet tényleg nem érnél meg!csak azt hittem ír thinkerek érdekelnek?vagy arrafelé is szép számban fordul elõ?

#84 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 0:32

http://www.irishhors....com17jump1.jpg

#85 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 0:35

http://www.irishhors...ICIDC.com3..jpghttp://www.irishhors...DC.com8dubh.jpghttp://www.irishhors....com17jump1.jpghttp://www.irishhors...ociety.com..jpg

#86 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 0:47

elsõ keresgélésre 3500eu-ért már gyönyörü thinkereket veszel itt.ami szerintem nem rosz és néztem valóban álom lovak belovagolva!de láttam olcsóbban is jóval!ez nem pontos info csak az áttekintés végett!

#87 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 11:41

Az útlevelet megnézik valszeg, de csinálni olyat lehet, amilyet akarsz! :)Mondom, hogy az itteniek tuti nem Irish Tinkerek. Cobok, Welsh Cobok, Hackney-k, stb. Viszont külsõre nagyjából ugyanúgy néz ki. Ami nem véletlen, hiszen ezek a lovak csak mostanában válta külön "fajtákká". Anno a cigányok járkáltak jobbra-balra és nem sokat törõdtek a fajtákkal. Megjegyzem, ma sem. :)

#88 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 12:17

és egy útlevél elkészítése mennyi idõ,és kb.mennyibe kerül?

#89 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 12:43

és egy útlevél elkészítése mennyi idõ,és kb.mennyibe kerül?

Hozzászólás megtekintése

Angliában kb. 5 nap és 5 euró :DSegítek elintézni az állatorvosi papírokat, itt is, ott is, ha kapok egyet kedvezményesen :)

Edited by lisawica, 2006 január 7. - 12:46.


#90 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 13:25

Köszi!megegyeznénk biztosan!de én írországban vagzok és ahogy nézegetek utána itt elég olcsón hozzájuk lehet jutni,persze vannak drágább egyedek is,és választék van böven!még a fuvart kell megérdeklödnöm!

#91 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 13:44

Köszi!megegyeznénk biztosan!de én írországban vagzok és ahogy nézegetek utána itt elég olcsón hozzájuk lehet jutni,persze vannak drágább egyedek is,és választék van böven!még a fuvart kell megérdeklödnöm!

Hozzászólás megtekintése

Én irish tinkert szeretnék :) Olcsón... :D Ott is tudok segíteni :)

#92 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 13:58

Itt relative olcsón hozzá lehet jutni (példa:elsõ érdeklõdésre találtam 3000eu-ért tényleg nagyon szépet papírokkal!ez egy közép érték,szerintem) :) hogyan tudnál segíteni?fuvar érdekel! : :kocc:

#93 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 11:10

bongo 250 EURért fedez a szomszéd országban...

#94 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 13:28

Pofás, gyönyörû a színe a szõre, az alakja, csak nem elég masszív, a lábai is elég vékonyak...szerintem. :cool: Ez inkább úgy néz ki, mint egy tarka fríz, ami ugye nincs. :dev:

#95 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 14:43

És tehettek volna be róla egy normális fotót, amin nem "térdesen" áll. Mert gondolom, itt éppen ellép, azért hajlik be a jobb elsõ lába... De akkor is... :dev: Ki akarna hibás lábállású loval fedeztetni?

#96 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:49

most ez mindegy, akkor is válogatni lehet már ausztriában is a ménekbõl. az egyik belinkelt oldalon találtok egy hengste gombot és ott találtok térkép szerint képekkel együtt. õ volt az, akit árral együtt találtam.

#97 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:52

Megnéztem a képeket. 2 ló van amit elfogadnék közülük:Bam Bam és Lilly. Õk nagyon szépek.Van egy hírdetett csikó is.Na, ki veszi meg? :)

#98 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 19:08

Helló!eredeti ír származású thinkerekért mennyit adnátok!pár nagyobb lótenyésztõ érdeklõdött felém hogy lenne e rá kereslet!innen írországból hozzánk szálítva vegyes állományt!nagyon szépek,ezek szinte mindig legelõn vannak!

#99 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 19:16

de ne legyenek már thinkerek szerencsétlen lovak...

#100 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 20:22

Mér? Ezek okos lovak! :)

#101 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 20:54

JAVÍTÁS:tinker

#102 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 13:49

Ez már jó ár. :yeah: Ráadásul mindjárt 3 éves, ha még megvan nekik. Csak itt nemigen szokták frissíteni a hírdetéseket.

#103 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 14:16

A marmagasága szerint a C típusba tartozik. Mármint Rosinante mintha írta volna elõrébb, hogy 3 típusa van a tinkereknek.Még jó hogy ezt megnéztem, mert kezdtem volnba kötekedni, hogy ilyen kis marmagassággal mitõl tinker. :dev:

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 17:34

Igen. lehet. Valamint szerintem még vagy pár centit nõni fog. Ha elérné az 1,40-et akkor simán mehetnék rá én is.. :)

#105 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 23:05

Helló!Értem!csakmert itt tinkert(cobot),megtudsz venni kb.2500 eu-ert(+-)

#106 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 16:44

dublin! Hogy áll a spermaügy? Van valami jó hired a hazai kancáknak? Illetve a gazdiknak? :dev:

#107 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 16:00

Itt nézzetek szét:http://gypsyvanner.nethttp://homepage.mac....toAlbum239.htmlhttp://www.silverfea...ages/horses.htm itt van élõ webkamera is, csak sajna néha kikapcsolják :nem: http://www.vannercen...y Gold Farm.htm szerintem The Road Sweeper a legszebb!! :kir: Remélem, ezeket még senki sem lõtte le!! :D

#108 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 20:40

Nem a spermaszállítás az érdekes igazán, hanem az összehangolás: amikor ideér az örökítõ génanayag kell, hogy legyen fogamzóképes, éppen ovuláló kanca akibe be lehet rakni...

#109 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 20:42

Jaj, micsoda árak vannak Gica linkjeiben! :eek: Ehhez lottónyeremény kellene!

#110 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 23:26

Sziasztok!a spermát miután haza lenne szálitva nem lehetne lefagyasztva tárolni?a sperma levételéhez állatorvos szükséges ugye?hogy zajlik ez az egész? :eek:

#111 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 23:51

Szlovákiában ír tinkert 800 000e ft-tól lehet kapni papirokkal(átszámítva)!kb 70km a határtol!vannak még frízek is,egyenes behozatalból!szépek, levelezek a tulajjal!szerintem érdemes megnézni!

#112 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 23:56

http://www.frizskydv...ia.php?pic=g34vhttp://www.frizskydv...ia.php?pic=g40vhttp://www.frizskydvor.sk/galeria3.phpRemélem ti is látjátok! :)

#113 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 16:18

Látjuk és szépek is! :yeah:

#114 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 12:47

Kétféle módon lehet mesterségesen kancát termékenyíteni: mélyhûtött spermával, és friss spermával. A mélyhûtött elõnye, hogy ezer évig eláll, de macerás tárolni és szállítani (folyékony nitrogénben) valamint csökken a "potenciája" így csak közvetlenül az ovulátio tájékán adva ér valamit - ergo macerás, mert naponta, majd 5-6 óránként ultrahangozni kell a kancát, és amikor elovulált akkor termékenyíteni.Friss spermával viszonylag tágabb határok között lehet mozogni, olyan mint a valódi seyx utáni sperma, 24-48 órát még él a méhben, nem kell pontosan "belõni" az ovulátió idejét, csak kb. Szállítani is könnyebb (kis üvegcse, mellényzseb), viszont 1-2 napnál tovább nem tartható el.

#115 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 13:03

aha,értem!szóval itt elég pontosan kéne idõzíteni!és egy kanca milyen gyakran képes erre?

#116 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 15:58

aha,értem!szóval itt elég pontosan kéne idõzíteni!és egy kanca milyen gyakran képes erre?

Hozzászólás megtekintése

Nagyjából mint az emberek. Kb négy hetente. Fõleg tavasztól õszig. Télen természetes körülmények közt ritkán.

#117 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 21. - 15:09

van itthon tinker, láttam. le is fotóztam, de most nincs kedvem feltenni. a kõszeg mellett levõ osztrák határtól pár méterre (magyar oldalon). van még ott quarter, appaloosa és haflingi is és a fent említett tinker. siettünk, nem kérdeztünk semmit, de egy osztrák tulajdonban levõ ranch.

Edited by Unicorn, 2006 február 21. - 15:10.


#118 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 14:16

Még mindig nem jöttem rá, mi a különbség a gipsy cob és vanner között. Pedig néztem honlapokat, magasságot, árat mindent.. :dev: De itt van egy 125.000 dollárt érõ ló:vannergyönyörû, mi tagadás... :yeah:

#119 auermonika

auermonika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 16:35

Sziaszotok!Lehet segít valamit , én ezt a különbséget találtam.:Az Irish Cob :Túlajdonképpen õ nem melegvérû, vagy hidegvérû csoportba sorolható, se nem póniba, hanem õ egy "típus" de melegvérû jellegû. Nem önálló fajta, de felismerhetõ a küllemérõl.A tenyésztésére nincs sok pontos adat, de feltehetõleg a fajta az Irish Draught keresztezésével alakult ki. Ugyanakkor lehetséges a Welsh cob, telivér, Cleveland bay, és más hidegvérû lovak keresztezése is. Néhány kép Cob-okról:Posted ImagePosted ImagePosted ImageA vanner hidegvérû ló. A Gipsy Vanner : 1. Fríz 2. Shire 3. Clydesdale 4. Dales póniA Gypsy Vanner ló a cigány közösség státusszimbóluma.Posted ImagePosted Image

#120 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 30. - 20:44

A lófajta igazi neve Irish Thinker, azaz ír tinker póni, atöbbi név ugyanezt takarja.Magyarországon van ilyen, hírdetnek is eladásra Zalaegerszegen azok, akik frízeket is hoznak be.Egy ilyen kifejlett ló ára, olyan 800 ezertõl-1,5 millió. Legalábbis itthon.Egyet tudni kell róla, nem szeret és nem tud hosszan vágtatni. [ Október 06, 2004, 20:37: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

Igen mi hírdetünk Tinkereket(is).Most csak egy van.Õ egy tricolor kanca.És a barátnõm lovagolja,de szerintünk Õ IMÁD vágtázni hosszas terepeken is igen vagányan teljesített. :yeah: És szerintem westernbe is nagyon jók. :P