Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Frízek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4992 válasz a témához

#41 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 12:16

Szóval kb két milla egy ilyen pacc? Akkor csak a következõ utáni életemben lehet róla szó!Addig meg csak nézegetjük az ilyeneket... :D Bár azért mégiscsak érdekelne, hol van az a Koromla?

#42 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 13:17

Mikor elõször hirdetett a kecskeméti úr, akkor felhívtam. Aranyos volt, elmesélte élete történetét, aztán rátértünk a lényegre. (Ez 2 évvel ezelõtt volt)Választási csikó 800 ezertõl-1,5 millió.Belovagolt, szemlézett ló (állítólag, csak ilyenekkel foglalkozik)vége a csillagos ég, úgy tudom a 2 milla igen kevés, van az 4 is...vagy több.

#43 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 30. - 18:21

Hé emberek! Itt nem a gidránról van szó, hanem a FRÍZ lovakról! Csodálatosan szép, és ügyes lovak! Nagyon hamar megtanulnak bármit. De az már biztos, hogy nem a legkitartóbb lovak! Nagyon barátságos és kiegyensúlyozott ló! Az a legrosszabb benne, hogy olyan drága! Soha nem lehet ilyen pacim!!! Tudjátok mennyi lenne? 3-5 millió ft. között van egy csodaszép ló! Bár remélem van ahol nem!

#44 Vera16

Vera16

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 31. - 19:01

Sziasztok!Nekem is tetszenek a fríz lovak csak tényleg az a baj velük,hogy drága.Mellesleg én kisbérieken lovagolok és õk is tök normálisak.Szerintem nem a fajta "mondja" meg milyen lesz a ló viselkedésehanem amilyenre a tulajdonosa neveli. :D

#45 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 16:49

Boróka!Koromla Komárom Megyében található Csatka mellett. Nem hinném, hogy ez sokat mondana Neked.A nõ, akié holland, és nem hiszem, hogy eladja a lovait, minden esetre egy megtekintést meg ér, mert gyönyörûek. Az sem biztos, hogy a nõ még itt van, de az biztos, hogy nagyon kedves, és a lovai is azok.

#46 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 13:26

Én is imádom a frízeket!!!!Nagyon imádni valóak és szépségesen szépek.

#47 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 13:29

Elõször fríz lovat ti hol láttatok életetekben?Én a Magyar Nemzeti cirkuszban.Mese szépek voltak. Rögtön belélük zúgtam. Posted Image

#48 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 14:21

Hol is? Vavyan Fable-nél láttam elõször frízt, aztán El Broncón. ;)

#49 Boróka

Boróka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 158 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 15:13

Anikó, errõl mesélhetnél többet, kíváncsian várom. Hogyan kerültél kapcsolatba Molnár Évával?Méghozzá olyan közelibe, hogy a lovait is láttad?Komolyan érdekelne. Meg az is, hogy tudsz-e többet róla? Posted Image

#50 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 17:03

Boróka!Van hivatalos honlapja: [url="http://"http://www.fabyen.hu"]fabyen.hu[/url] Lehet neki írni (már én is beszélgettem vele) és mindenkit szeretettel vár a Vis Major Gyiáldába, Piliscséven.Bértartás is van...Oda mentem volna, de az is messze van. :(

#51 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 22:22

Akik ezt csinálják, (fabyen) a könyvelõt ismerem, a környékemen lakik. Az ottani frízt asszem Tangónag hívják. Ismerek onnan két bértartód, és két lányt. Lehet, hogy az egyik bértartó már elvitte a lovát, nem tudom.Amúgy én elõszõr frízt aszem Koromlán láttam. Nekem is szerelem volt elsõ látásra.

#52 deschanel

deschanel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 13:10

Fríz lovak?sajnos még csak újságban s a kecskeméti Fríz udvar oldalán láttam õket,na meg jó pár filmben,de ennyi elég is volt ahhoz,hogy beleszeressek(pl.Szerelmes Shakespeare-ben)huuh :D

#53 Fríz

Fríz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 9. - 19:22

Sziasztok! Nekem egy Fríz lovam van és nagyon aranyos Posted Image egy 8 éves mén, Honey névre hallgat... Hallgatna... elvileg... :D Van egy pár gond vele, de megéri azt a sok munkát és törõdést, amit bele "áldoztam", mert 100-szorosan kapom vissza a szeretet tõle... Posted Image Örülök, hogy itt találkozom Fríz kedvelõkkel Posted Image

#54 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 22:06

A Frízek gyönyörûek. Anyám azt állítja, hogy alkalmatlanok a díj ugrásra. Én ezt nem tudom, de õ nem ért a lovakhoz. Annyira nagyon én sem, de jobban talán, mint õ.

#55 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 0:17

Én nagyon szeretem a ffríz lovakat. Posted Image Szerintem gyönyörüek, fõleg, ha jó hosszú sörényük van..van egy frízudvar Kecskeméten. Az a legjobb, hogy én kecskeméti vagyok, és még enm jártam ott :( De be fogom pótolni... :cool:

#56 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 9:20

Helló Fríz!Hol tartod a lovadat? Mesélnél róla? Esetleg egy-két fotót is láthatunk? Posted Image

#57 Vándor

Vándor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 11:05

szia Zsubaba!Ha jól olvastam még nem taliztál egy Fríz egyeddel sem.Nos, ha egyszer Kecskemét Közelébe jársz akkor keress fel, ha gondolod, mert ismerek egy Fríz Udvart.

#58 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 12:50

A magyar nemzeti cirkuszt nem akarom reklámozni, de érdemes megnézni a Rómeó nevezetü ménüket, mert valami eszméletlenül szép.Több frízük is van de kiemelkedõen szép csak 2 van köztük.

#59 ditlzon

ditlzon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 21:22

Sümegen van 2 fríz! Nam valami barátkozó lovak, de szépek! A vár tövében...ha valakit érdekel! :D

#60 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 19:24

Én még nem láttam sajnos élõben frízt. De régebben olvastam vmelyik lovas újságban, hogy az Unikornis-lovardában van lehetõség bérlovaglásra fríz lovakon. Szívesen elmennék oda megnézni õket, esetleg lovagolni is. Nem tudjátok, ott még minidg van erre lehetõség? Esetleg árat tudtok mondani?
Orsi

#61 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 21:53

Mango!Igen, van ott lehetõség lovagolni fríz lovon, ha nem vagy több 65 kg-nál.

#62 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 21:57

Vándor! Találkoztam már Frízzel, egy 3 éves ménnel, amit a kecskeméti Fríz Lovasudvarról vettek Posted Image Ilus: miért ez a 65kg-s limit, nemtod? :eek:

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 22:11

Azt sajna nem tudom, de állítólag (másodkézbõl kapott info) így van. Lehet, hogy nem akarják túlterhelni...Remélem jól jegyeztem meg a súlyhatárt... redface.gif

#64 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 17. - 22:28

65, az nekem nagyon kevésnek tûnik egy ekkora lóhoz. Egy átlag férfi fel se ülhet rá??A másik, hogy miért a súly alapján határozzák meg? Egy 90 kilós, a ló mozgását megfelelõen követõ lovas olykor kevesebb kárt bír tenni, mint egy 50 kilós pattogó zsák... :confused: [ Április 17, 2004, 22:30: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#65 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 0:19

Zsuzska! Ez teljesen igaz. Én nekem a tanügetéssel még most is sok problémám adódik egy gyorsabb mozgásu lovon. Szóval énszerintem nem a súly az ami aminek nyomósabb indoknak kéne lennie, hanem a lovas tudásnak. Akár fríz az a ló, akár nem. Nem akarok hülyeséget mondani, javítsatok ki, ha tévedek.

#66 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 10:06

Beszéltem régebben egyik haverommal, aki Pilisjászfalun lovagolt frízen. Illetve majd csak fog, mert elõször megnézik, hogy hogy tudsz lovagolni (egy másik lovon), és ha jól, akkor legközelebb, mikor mész, akkor felülhetsz a frízre. A hely megközelíthetõ az Örsrõl sárga busszal, kb. 50 perc a menetideje.45 perc 2000 ft (de nem biztos), van fedett lovarda. Az egyik egy herélt, a másik csõdör, de mindkettõ nagyon nyugis, higgadt (fajtajelleg). (meg van egy 1,5 éves kanca is) Az oktató nagyon jó, délután 3-tól van kint.

#67 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 18. - 17:41

Köszönöm az infókat! Posted Image
Orsi

#68 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 0:29

nehagy friz website.. nemelyiken rovid video is van[url="http://"http://www.wishuponaster.com/published/friesiansforsale/colts.html"]http://www.wishuponaster.com/published/fri...sale/colts.html[/url]

#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 8:10

Zsubé!Ha már kint volt, elmesélteted vele és leírod, hogy milyen volt?Meg, hogy tényleg van-e súlyhatár?Ezt megkérdezhetné...

#70 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 11:24

Sziasztok!A szüleim egy ismerõsével találkoztam még nyáron.Beszélgettünk,majd elkezdett vizsgáztatni,hogy mit tudok a lovaglásról,mióta csinálom és ismerem-e a frizeket.Kb 20 perc vizsgáztatás után kezdett velem egy szintrõl beszélgetni,ugyanis addig én csak valami"laikus kis kezdõ"lehettem.Egész jól összebarátkoztunk,mire kiderült,hogy van 4 fríz lova és még egy csomó állata.Meghívott egy terepre,a frízeken:)Ugyhogy nyáron megyek fríz lovat lovagolni:))Már várom:)Más:Arról én is hallottam,hogy lehet valahol frízeken lovagolni,de hogy 65 kg legyen a súlyhatár?!Azt nem tudom ill nem értem,miért nem magasabb..Azért ezek elég rámás és nagy lovak...

#71 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 22. - 21:39

Én is nagyon szívesen lovagolnék frízen. A kedvenc lófajtám, és még csak karámban láttam. Annyira szívesen lovagolnék egyet.

#72 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 11:58

Én sem hallottam még súlykorlátozásról a frízeknél egyébként.Ismerek egy pasit,aki lovagol frízen és nem 65kg-os.Jóval több.Szerintem nem hal bele a ló,ha pár kilóval több van a hátán a megengedettõl.Egyébként csak a póniknál hallottam súlyhatárról.A fríz pedig nem póni méret. Posted Image

#73 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 13:10

Én valami olyasmit hallottam hogy ezek a pilisjászfaluiak még nagyon fiatalkák; lehet hogy emiatt a súlykorlát.

#74 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 21:27

A fiatal lónál érthetõ. Én ismertem egy Bátor nevü lovat, akinek közel 100 kgs gazdája is volt, akit én ismertem. A ló meg egy vékony testalkatú volt. Bocsánat, ha ezt már írtam.

#75 vali99

vali99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 79 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 26. - 12:42

Az valóban elõfordulhat, hogy a fiatalságuk miattvan súlykorl. hisz nem biztos, hogy szép hátuk lenne a késõbbiekben, ha fiatalon megterhelné egy 100 kilós pacák õket. Posted Image

#76 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 26. - 18:06

Szerintem akkor is igaz, hogy nem a súlyt kéne korlátozni, hanem a lovatudást... Zsubaba története logikusabbnak tûnik, de kár itt találgatnunk. Ha valami megtud valami konkrétat elsõ kézbõl, ossza meg velünk. Posted Image

#77 Fríz

Fríz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 16:44

Anikó! ne haragudj, h csak most írok, de azóta nem igen jártam erre.. :rolleyes: Én Bp-n tartom a lovamat, egy magán lovardában. Nagyon jó hely, és alegjobb, h nekem van ott a legszebb lovam tongue.gif idén lesz 10 éves, és Hollandiából hoztuk még egész pici korában, 3 évesen, de már ismertem õt születésétõl fogva. Szóval most nem véletlen, h imádjuk egymást... Posted Image õ egy mén, és épp ezért gyönyörû, hosszú sörénye van, és nagy bokaszõre. (amibõl télen remek kivakarászni a sarat, és a jeget... ) :rolleyes: A díjugratásra reagálva: a frízek nem díjugratásra lettek kitenyésztve, ránézel és nem az a tipikus ugróló jut eszedbe... díjlónak 100-szor jobb.

#78 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 18:03

Fríz! Belátom igazad van. Bp-en hol tartod a lovad? Nem lenne gond, ha megnézném, ill. néznénk?Nekem a kedvenc lófajtám, és nagyon imádom õket. Igaz ülni nem ültem még frízen, de élek halok értük. Abban is hiszek neked, hogy díjlónak 100X jobb. Elõnye még a külleme is.

#79 Fríz

Fríz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 30. - 23:49

Jucuus! Nem lenne gond, csak elõtte össze kell egyeztetni. Aztán mindenki kijön és én sztem 1 hétig nem fogom elõtte lovagolni, h mindenki ki tudja élni rajta a szenvedéyét... ;) Bár, én mostnában kissé el vagyok havazva, de megoldható az, h kigyertek. De ki ez a királyi többes?

#80 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 1. - 1:31

Ezt most nem tudom megmondani. Gondolom nem én vagyok az egyedüli, aki szívesen megnézné.