Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A legbrutálisabb lóról vagy lóval való esések


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
770 válasz a témához

#1 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 3. - 20:46

Nem mintha annyira élvezném ezeknek az átélését, de nekem van néhány olyan sztorim ezzel kapcsolatban, amin azok akiknek elmeséltem igencsak jót derültek. Azt hiszem az esések hozzá tartoznak a lovagláshoz és szerintem kétszer ugyanúgy csak nagyon ritkán esik le az ember a lóról, így mindegyiknek külön története van. Különösen az elsõ esés marad meg leginkább, vagy az, ha össze is töri magát az ember. Én nem sûrûn esek le, de ha mégis, akkor abban mindig van valami extrém. :)) Legutóbb egy versenyen sikerült ilyesmit elõadnom, de nem is én lettem volna, ha nem rögtön az elsõ akadálynál... Az elõzményekhez hozzá tartozik, hogy egy olyan lóval indultam, akinek a tudása hagy még némi kívánni valót maga után. Szóval az elsõ akadályba szabályosan hasraesett. (elõtte a melegítõ pályán gyönyörû nagyokat ugrott, de úgy látszik lámpalázas volt :)) Estünk mind a ketten. Szerencsére nem szereztünk maradandó sérüléseket, de mindkettõnk szája tele ment földdel. Amikor feltápászkodtam, látom hogy a lovacska rohangál körbe, de nem is akárhogyan! Az esés következtében le jött a fejérõl a kantár és az egyik melsõ lábára tekeredett... Beletelt 1 körbe, mire leesett neki, hogy valami nem stimm és amíg azon tûnõdött, hogy került a szájából a lábára a zabla, elkaptuk. Szegénynek olyan földesen kellett visszaraknom a szájába a zablát, ahogy végighúzta a porban, dehát valahogy el kellett már hagynunk az a nyomorult pályát. :))) A sztori érdekes része ezzel lezárult, de azért volt happy and, mert beneveztünk mégegyszer és végigmentünk a pályán. Na neeeem, azért nem hibátlanul, de körbementünk. Nála már ez is nagy szó :))) Na hajrá emberek! Várom a ti élményeiteket is ezzel a témával kapcsolatban, majd mesélek még én is. BYE! :)

#2 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 4. - 19:21

Szai!Nekem a legszörnyûbb az volt, amit nem is olyan rég szenvedtem el.Vittem lépésbe a a lovat. Valami nem tetszett neki...elkezdett bakolni, ugyrálni, áraskodni... Én meg potty. De ez nem is lett volna olyan rossz, ha nem rúg bele a fejemre, nem csapja szét a kezemet, és nem látom, hogy a lába 15 cm-rel a fejem mellett csapódik a földre...no és persze, ha nem rúgja le a szemüvegem, és nem szalad el...és ha nincs rajta a tök új kantár és nyereg... no és persze, ha nem legelnek a kancák tõlünk 100 m-re...

#3 zsofi

zsofi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 4. - 19:50

Üdv!Én még nem estem sokat(3), de abból kettõ érdekes volt. Az edzõm lányának távollétében én lovagoltam a lovát. Minden rendben ment, csak kicsiket bakolt. Egyszercsak az edzõ odahívott magához, és két likat engedett a pont jó kengyelemen. A csizma helyének változására a paci bepörgött. Mivel a lábam alig érte el a kengyelt a drága lovacska szó szerint katapultált engem. ( Rohadt nagy egy dög! )E módon való 5 méteres repülésemet követõen térdre estem, majd elnyúltam arccal a sárban, kb. mint egy béka. A ruháimról csurgott a sár, a szám is tele volt földdel és azóta is fáj a térdem, ha legugolok. Ez volt az elsõ. Utána még 5ször ültem azon a Herceg nevû tüneményen. Második esésem is róla történt.( 6/2 Jó az arány) Akkor ugrottunk. Nem a lóval volt a hiba. Illetve...ha nem ugrott volna négytalpasat 1m-en. Szóval én a levegõben maradtam, a paci meg balra el. Úgy a hátsó felemre estem, hogy másnap nem mentem iskolába. A harmadik esésem az egy szimpla figyelmetlenség volt. Én elugrottam, a lú nem=bukfenc.Na jó nem fárasztalak tovább titeket.Zsófi

#4 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 4. - 20:10

Nemkem már több emlékezetes esésem is van (több mint 100 de a legtöbb saját hiba volt) :))) Eddig még nagyon nem törtem össze magam szerencsére, pedig amikor elkezdtem lovagolni még 15 kg-val voltam nehezebb. Hármat mesélnék el: A legelsõ esésem egy kisbéri félvérrõl történt vágtából fejre, a kis drága eléggé alacsony növésû volt és a vágtája minden volt csak egyenletes nem. Az egyik pályán volt két fa én közöttük akartam elmenni õ meg mellette...potty. A másik terepen történt a kedvenc arabfélvér pacim terepen elragadott pont amikor egy töltésre készültünk felmenni a töltés tetején elfordult jobbra a többiek után (ekkor már a nyakán lógtam) és 50-75m vágta után a lábai alá estem, szerencsére átugrott engem és a többiek megfogták. A harmadik az egy majdnem esés volt. Azért nem estem le a lovarda ménjérõl, mert egyenes vonalon ugrált, és eléggé kényelmes! Egyébként olyan szelíd mint egy bárány mén létére, de tavasszal azért bezsong. (Senki sem tökéletes) Már 2 napja nem lovagolt rajta senki ezért rámhárult a feladat (alig tudtam lovagolni), a kancák mellettünk voltak a karámban és ez eléggé felingerelte és összetörte a karámot a szügyével, ja és ugrálni kezdett, szerencsére a karámba nem sikerült bejutnunk, és le sem sikerült dobnia...ekkor az edzõm felült rá egy kis tiszteletet tanított neki, ezután már nem volt gond vele. :))

#5 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 5. - 21:23

Palomino!Még nem olvastam végig az írásodat csak a címen akadt meg a szemem...Nos van már ilyen topik, kissé finomabb címmel...Nem kötözködésbõl.

#6 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 5. - 23:49

A legrosszabb élmény lehet nemcsak esés, hanem pl. pofánrúgás is, vagy eltaposás, vagy karámfalhoz szorítás, vagy harapás... :) Amúgy tényleg, az esés az ami érdekli az embereket. Hiába írom le, nem izgalmas az, hogy milyen jó is egy nyugis hintalovon lovagolni egy szép napfényes-ködös reggelen, amikor ugyan hideg van, de nem érzi az ember, csak õ van, meg a ló, na és a természet. Szilveszterkor Mindszenten, hétfõ reggel ilyen volt. Cav

#7 szamo

szamo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 6. - 15:35

Sziasztok! Cavval 1etértek! Na igen, pofán ugyan még nem rúgtak, de a fejembe már akadt patkó, zabla, nem kellemes, de legalább nem fáj, csak vérzik :)) persze csak így utólag, lóval való soxor esés miatt félek leesni, mert nehogy rámlépjen. Ugyanis azt láttam, hogy vannak direkt szemét lovak, meg nagyon vigyázósak is. Tányleg az akadályon való ló nélküli átjutás a legérdekesebb a nézõ számára. Hát van ilyen.. ez a lovassport ezt szeretjük :)))))

#8 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 6. - 19:31

A Nemzetközi Lovas Magazin internetes oldalán van egy-két érdekes esés.

#9 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 6. - 20:02

Ja, és 1-2 nagyon brutális.

#10 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 7. - 20:05

Neduddki! Láttam military-t videon (2000 Sydney) háát, volt egynéhány brutáli esés ott is, láttam a lovasmagazin képeit.... Nem szeretném átélni! Az edzõm egyszer fejre állt a lovával! Bukfenceztek egyet, az volt a szerencséje hogy puha volt a talaj, mert ráesett a ló+a nyereg a lábára... jó hogy nem láttam (ja ráadásul ez terep lovaglás alkalmával volt, és egyedül ment ki...)

#11 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 8. - 18:06

Nekem szerencsére még nem voltak ilyen eséseim. Nem is szeretném átélni ezeket. Olyan persze már volt, hogy a ló balra ment én meg tovább egyenesen, volt egy pár bukfenc és szaltó. De semmi veszélyes.Egy kérdés: milyen lóról jobb esni (ha már úgy hozza a sors, hogy muszály repülni) a nagyról, vagy a kicsirõl? Én még csak póniról és kislóról estem.

#12 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 8. - 18:33

Szerintem a nagyobb lóról (175-nél nagyobb) jobb esni, mert azokról inkább esek talpra mint fejre! Nem?

#13 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 8. - 19:11

Kis paciról sem vészes. A legutolsó repülés valami szaltó szerüség volt terepen, de úgy, hogy észre se vették, mert az én lovam megállt mellettem, az elöttem lévõ lónak se tünt fel semmi, és csak az utánam jövõ lovas ordította hogy állj (ez a kedvenc lovamon történt). Egy másik alkalommal egy másik lovon pedig egy bokor alatt estem le a nyakáról. A poén az, hogy én mindig azt hittem, hogy terepen sokkal nagyobbat esik az ember. De ez a két esésem történt idáig terepen.Egy jótanács mindenkinek: ha a ló lábai elé esel hunyd be a szemeidet és imádkozz.

#14 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 9. - 19:39

Neduddki!A szembecsukás jó ötlet...ha ezt tettem voltna a múlkor, nem lenne halálfélelmem, ha csak legeltetni is felülök arra a lóra...

#15 szamo

szamo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 17:27

saját tapasztalatból annyit mondhatok, hogy a nagyról jobb, de nem mindig, s nem min1 hogy :)) mert póniról volt az 1. esésem, a át is gyalogolt rajtam, ilyen szempontból örülök, hogy kicsi volt. Lóról viszont ált. talpra, térdre esem. De van aki nem ilyen szerencsés. Esni is tudni kell. Pedig én igyexem nem gyakorolni :))))

#16 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 21:01

:))) Én igyexen nem esni. Az egyetlen szekérrõl esésem is elég volt. Pár centivel a paci patáitól...

#17 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 21:06

Netuddki tanácsához szerintem hasznos hozzáfûznivaló lehet, hogy a szembecsukás és az imádkozás közben kezdj el gurulni ezerrel kifelé a ló alól. Lehet, hatásosabb, mint az ima :)))

#18 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 21:11

Amúgy ez nem hülyeség. Nálunk van egy ló, akirõl ugratások alkalmával elég gyakran hullanak az emberek és miután leesett az illetõ, elkezd rá rúgni a kis kedves lovacska. Az egyik lánynak már volt alkalma tökélyre fejlesztenie ezt a gurulós technikát. :))

#19 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 21:16

Eva!Bevallom még igencsak új vagyok itt, de annyira megtetszett ez a fórum és a lovas témák, hogy még mielõtt elolvastam volna az összes betût, nyitottam egy új topicot. Remélem nem nagy probléma.

#20 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 21:35

Éva, az a szekérrõl esés legalább szép volt! De az volt a legjobb, hogy lóról nézhettem végig. :)Cavps: de aztán lehet, hogy nem jól emlékszem... :)

#21 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 10. - 22:04

Ja, le se írtam a tapasztalataimat. Én eddig 3szor estem, de csak picit. Bár kívülrõl lehet, hogy nem volt olyan kicsi, de nem fájt. :)Ebbõl egy Pásztón, 2 Sümegen történt. Kielemeztem az utóbbi kettõt a Sümeg topicban. :) Egyszer bakolt, és átdobott a fején a jószág, aztán meg vágtában nem arra kerülte ki a bokrot amerre számítottam, hanem megállt és ellenkezõleg fordult. Szép lehetett kívülrõl. :) A méret mint olyan nem számít, nagy lovat nem nagyon láttam még. Már ami nekem nagy. :)Szerintem sok különbség nincs kis vagy nagy lóról esés között, ha jól esel nincs bajod, ha rosszul esel akkor ló se kell ahhoz, hogy kitörd a nyakad. :-(Cav

#22 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 11. - 20:20

Palomino!Velem volt olyan, hogy én a paci elé estem, õ meg kikerült. Ilyenkor 50-50% esélyem van arra, hogy õ nem arra teszi a kerülõt, mint amerre én gurulok. Mostanában már nem ülök ezen a pacin :( de újabban egyszerûen oldalt landolok.

#23 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 12. - 19:51

Palomino, teljesen igazad van! :o)Nekem is volt idõm tökélyre fejleszteni az esés mûvészetét, mert 19 év alatt kb. 300x volt szerencsém nem a hivatalos úton elhagyni a lovat. Ebbõl a nagy számból nyilván volt egy-két kiemelkedõen érdekes esetem is, szép lassan majd leírogatom õket :o)))Nagyobb lóról igenis könnyebb esni, több ideje van az embernek a megfelelõ guruló pozícióba tömörülni.

#24 Inez

Inez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 12. - 21:08

Csak egy kérdés: ezt a bizonyos guruló poziciót az embernek direkt, és magától kellene felvennie, vagy sokat kell gyakorolni?:)))

#25 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 1:56

Esésnél reflexbõl meg kell találni a megfelelõ poziciót. Ez a legnehezebb. Mindenképpen jó, ha gurulsz, mert elég könnyen megrándul az ember bokája, ha talpra akar érkezni, meg a térde is jól összetörhet. Tapasztalat, igaz, hogy biciklizésbõl... A múltkor elkezdtem játszadozni az udvaron, esést gyakorolni. Csak simán a füvön. Eredmény: azóta vetettünk új füvet. Fájt a térdem. A bokám is. A fûfolt nehezen jön ki a szürke gatyából. És rájöttem, hogy le kellett volna teríteni egy csomó szalmát, és abban próbálkozni. :)Érdemes ló nélkül próbálkozni, hogy kialakuljon az emberben a reflex, hogy gurulni kell, bár kisebb-nagyobb áldozatokkal lóval is lehet gyakorolni, de akkor az ember nem számít rá. Tanulságos. :)Cav

#26 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 9:26

Cav!Jól mondod: reflexbõl kell megtalálni a megfelelõ pozíciót. De ezt a reflexet nem adja az anyatermészet, gyakorlással lehet elérni. Egyesek elmondhatják magukról, hogy sikerült "élesben" begyakorolniuk, másoknak "füves" kiegészítéssel is be kell érniük.CM

#27 Zilda

Zilda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 10:19

Reflex...hát igen. Sajnos azt még boltban nem árulják:( Én rettenetesen rettegtem az elsõ eséstõl, ezért az edzõ kierõszakolta. Õ csak egyet akart, de sajna kettõ lett belõle. Komolyan mondom elõtte õrülten sokat agyaltam a még be nem következett esésen, hogy hogyan lenne jó megejteni, sõt jártam régebben cselgáncsozni,(lehet, hogy azóta félek igazán az eséstõl:)) ott még eséstechnikát is tanítottak. Persze amikor bekövetkezett a bukta semmi, de semmi nem jutott az eszembe, mondhatni a lehetõ legrosszabbul estem. A lovat sajnáltam legjobban, mert nagyon megijedt az ordításomtól,...bár inkább csak kissé felkiáltottam:) Ez van, de túléltem. Azóta gyûjtök mindenféle védõfelszerelésre. Amire eljutok a tereplovaglásig már szinte páncélos lovagként fogok kinézni:). Jut eszembe! Inkább amatõr kaszkadõrképzõ tanfolyamot kéne indítani! Arra én is benevezek. Úgy nem lehetne, hogy elõször vízben próbálkozzunk?! Aztán utána lehetne keményíteni.Cav! El tudlak képzelni, amint egyedül csapkodod magad a füves anyaföldhöz:))))) Ne törõdj a szomszédokkal, kíváncsiskodókkal, biztosan jól szórakoztak. Szerintem is teríts le szénát...és próbáld meg a legalacsonyabb ablakból mindenféle eséspozícióban! Persze a beszámolót várom, ha van eredmény biztosan lesznek követõid.

#28 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 11:15

Filmen láttam már "mûlovat", ami - mint a rodeos ló - forog, pattog meg minden ami csak "kell". Lehet, hogy van ilyen itthon is?

#29 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 12:17

Szasztok,szerintem viszont esni csak reflexbol lehet es a reflex, mint olyan, nem megtanulhato (hiszen default van), csak fejlesztheto. Mikor epp ropulsz at a lo feje folott, akkor nem azon gondolkodsz, hogy "na, eddig jo, es akkor most oldalt fordulok, bal kez oldalra, jobb a fejre, labaim kifeszitve" (jo, tudom, hogy hujeseget irtam), hanem arra, hogy "jaaaahhhaaajjjjj, mamaaaaaaaaa!!!!!". Viszont az is teny, hogy fejleszteni jol lehet - en 6 evig jartam sahirayanozni es eleinte lorol valo esesnel is tipikusan ugy ertem foldet, ahogy tanitottak, tehat a foldon fekve kapasbol olyan poziciot vettem fel, amivel vedem a fejem, meg az oldalam a tovabbi utesektol vagy rugasoktol.En Liderc komarol jo nagyokat es foleg rengeteget estem mar (haromszor loval egyutt borultam meg), de egyik sem volt olyan, hogy 4-5 napnal tovabb bicegtem volna, vagy fajt volna a fejem es meg csontom sem tort (gyorsan le is kopogom).Es szvsz nagy lorol nem lehet olyan nagyot esni, mint kicsirol...Udv,m1s

#30 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 12:19

na, a kapkodos... a sahirayan, vagy mit irtam, az valojaban Shirayan.:)))))

#31 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 13:48

Az olyan mint a Kalari Payat? (Vagy hülyeséget írtam?)

#32 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 14:13

offtopic ONismeros a kalari payat, de nem igazan tudom, mi az.Amit en csinaltam, az a Shirayan Vajramutthi stilus, ami a kung-fu egyetlen indiai agazata. Szerintem szep, elegans es hatekony.offtopic OFF

#33 Inez

Inez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 13. - 19:12

Szóval: CM, amire te gondoltál az esetleg a Vidámparkpan megtalálható mûbika lehet, arról pedig tuti jó/kényelmes leesni. Sajnos nekem soha nem mondta senki, hogy ezt gyakorolni kellene, egyszer sikerült is egy nagy lóról leesnem, legalább másfél évig fájt a legalsó csigolyám:(( Annélkül meg nehéz ülni:))) De mostantól gyakorolni fogok, köszönöm a tippeket:)))

#34 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 14. - 23:31

Zilda: keresek valahol egy pár kisbála szalmát, és megpróbálom. Vagy majd a többiekkel együtt valahol egy lovardában. Biztos lesz eredménye. :)M1s: amikor átestem a Szkotty paci fején, akkor nem gondoltam semmire. Az egyik pillanatban rajta ültem, a másikban meg: "némmán, itt egy lófej felettem!" :)Cav

#35 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 15. - 18:18

Háromszor estem le lóról.1. eset:A szonszéd tanyára átmentem lapátért, mert az enyémnek eltört a nyele. Lapátért természetesen lóháton megy az ember, mert a szomszéd két kilométerre lakik. Visszafelé már a saját tanyámon ügettem, egyik kezemben a lapáttal, amikor a bokrok közül hirtelen elõlépett a lányom. A lovam ijedten félreugrott, s mivel én nem számítottam semmire, tanyáztam a tanyámon egy jót. Rá a lapátra.2. eset:Hárman mentünk terepen télen. Hó már csak itt-ott volt, de a maradék mindenütt le volt jegesedve. Ezért nem nagyon tempóztunk, a lovak is unták már a séta-ügetést és mi is. Végre jött egy kis hó- és jégmentes szakasz, s hajrá. Egy S kanyarban a lovam elcsúszott és elesett. Én mellé a földre. A szárat nem engedtem el, meg sem igen ütöttem magam, látszólag semmi baj. De! Mögöttem jött még két ló. Az elsõ átugrott, de a lovasa leesett. Nem vett fel csizmát az idétlen (pedig kérleltem). A divatos bakacscipõ orra beszorult a kengyelbe. Õ a lovam és én közém esett. Én fogtam a saját lovamat, Õ feküdt a száramon. Az Õ lova már túl az enyémen. Az övé kanca, az enyém mén. A kanca megvadulva rúgott a ménre és a kengyelbõl lógó lovasra. A mén próbált felállni és ráugrani a kancára. Biztos, ami biztos Õ is rúgni próbálta a földön vonagló lovast. És jött a harmadik ló, amely egyszerûen legázolta az egész társaságot. Ha hiszitek, ha nem, senkinek semmi baja nem lett. Érthetetlen.3. eset:Közös túralovagláson voltam a tõlem tíz km-re lakó ismerõsökkel. Az idõ elromlott, esni kezdett az esõ, hideg volt nagyon, hazaindultam egyedül a társaimtól elválva. Ez tavasz kezdetén, tél végén volt. Elõtte a télen rengeteg csapadék esett, az egész környék mocsárrá változott, ami felénk, a futóhomok hazájában szinte elképzelhetetlen. A mocsarakat kikerülendõ és az esõ miatt sietve az országút mellett mentem, az út szélén lévõ 1 m-es fûsávon, rövid vágtában. Egyszer csak nagy zúgással közeledett felénk valami hátulról. Egy elromlott teherautó volt. A lovam a szokatlan zaj miatt nagyobb sebességre kapcsolt, én meg hagytam. Már jó kemény vágtát nyomtunk, mikor egy csatornahídhoz értünk. A csatorna fölötti hídon elfogyott a fûsáv és helyette az útnál szürkébb és világosabb beton volt. A lovat lefékezni már nem lehetett, a hátulról jövõ zaj egyre félelmetesebb volt. Valamennyire lassítottunk ugyan, de még mindig vágtattunk. A ló hirtelen kiugrott az úttestre, mert nem akart rálépni a szokatlan színû betonra. Az úttest az esõtõl korcsolyapálya volt, azonnal elestünk. Szembõl éppen akkort ért oda egy busz, mögötte egy autó. Iszonyú fékezések, kormányzás, hogy el ne tapossanak. Mi a lóval szánkázva csúsztunk a betonon. A szügyhám elégett, a western csizmám orra elégett, a nyereg megsérült, az arcomról egy darabon lejött a bõr, a lónak pedig a mar és a szügy között horzsolódott le a bõre csúnyán. Ennyi. Tanulság: a tereplovaglás veszélyes dolog. De hát ezért is szeretjük, nem?

#36 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 16. - 19:24

sheriff!Ezek aztán elég durva esések voltak... Dehát mint már említettem ez hozzá tartozik a lovagláshoz. A 2. esési sztorid elég rémisztõen hangzott, de ha te mondod elhiszem, hogy nem történt komolyabb baj. Még szerencse... Nálunk általában ha lovaglás közben elszabadul egy mén, akkor rögtön kiszemel magának egy kancát és jöhet a fogócska, ha a kanca lovasa nem kíván a nyakába két patát. :)

#37 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 16. - 19:29

Én sajnos olyan túl sokat nem járok terepre, mivel nem nagyon van lehetõségem rá itt a város közepén, de azért itt is tudnak érdekes dolgokat mûvelni a lovak... Fõleg, mivel nagyon sok ló van és többségben a díjugratás gyakorolgatják velük. Szerintem a terep lovagláson kívül már csak ugratás közben lehet durvábbakat esni.

#38 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 16. - 22:03

Hogy gondolkozik e az ember esés közben? Részemrõl ez változó. Általában a gondolatmenetben addig eljutok, hogy "hoppá, most esek, nem kéne a ló alá érkezni, de a szárat sem kéne elengedni" és itt általában földet érek. Szóval arra már nem sûrûn van idõm, hogy azt is kitaláljam, hogy milyen mozdulatokat tegyek az ügy érdekében, arra meg aztán pláne, hogy meg is valósítsam. Szóval a végeredmény ugyan az, mintha nem is gondolkodnék: ahogy esik, úgy puffan. Bár a gondolatmenet felgyorsítását lehetséges, hogy képes fejleszteni az ember, de ez a 10 év még nem hozott eredményt. :)))

#39 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 17. - 10:24

M1es!A Kalari Payat indiai eredetû.Shirayan-t szokták "Sáskának" nevezni?CM

#40 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 18. - 11:20

Offtopic ONcoachman,a saska stilust mas neven "menthis"-nek hivjak, ha jol tudom, illetve a shaolinban is megtalalhato ez az allat. Az alol az altalanossag alol, miszerint mindenfele kung-fu kulonfele allatok es/vagy demonok mozgasara epul, a Shirayan sem kivetel. Ebben a stilusban 7 alap talalhato meg: a daru, az elefant, a teknos, a kobrakigyo, az oriaskigyo, a sarkany es a tigris. A sarkany es a tigris a ket alapveto, de mindegyiknek megvan a maga szerepe, mint pl az elefant a sopres es taposas, a kigyo a pontossag es a koncentracio, stb.Nyithatunk ennek valahol egy kulon topikot :))))Offtopic OFF