Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#1 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 17:26

Sziasztok! Remélem nem csukjátok be a topikot. Posted Image Van nálunk egy helyes kis telivér, csórikám félvak, de most nem ez a probléma. Rendkívül érzékeny ló, mind testileg, mind lovaglásilag. A szája pl. idõrõl idõre kisebesedik. Rézbetétes üreges csikózablától is (zablagumistól), ezért hackamore-ral lovagolják, amíg rendbe nem jön. Amikor rendbejön, se babakrém, se vazelin, semmi nem akadályozza meg a sebeket. Ugyanaz a lány lovagolja már régóta, és nem ráncigálja a száját. Ez az egyik probléma, a másik, hogy a testén kopik ki a szõre. Elõször a nyeregpárnák alatt hátul kopott ki, de mostmár a nyeregszárny alatt is kilátszik a bõre. Mit tudnátok ajánlani ezekre? Az izzasztó gyakori kimosásán kívül?

#2 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 18:13

Ez most egy laikus hozzászólás lesz, nem vagyok otthon ebben a témában (sem). De nem lehet esetleg bõrgombásodás? Használták az izzasztóját más lovon is, akitõl esetleg elkaphatott ilyet?Meg szvsz meg kéne nézetni egy állatorvossal, az okosabbat tudna mondani, mint így, látatlanban találgatni.

#3 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 21:17

Télen tudtommal kevesebb a gombás fertõzés esélye, mint a melegebb évszakokban. 2 lovat lovagol a Flóra, de nem hinném hogy lenne az egész telepen olyan ló aminek gombás fertõzése van. Én arra is gondoltam, hogy "simán" dörzsölik a cuccok. Lehet kapni olyan izzasztót, ami teljes egészében olyan mint a zselé amit nyereg alá használnak teherelosztónak. Említettem, hátha ki lehetne próbálni, csak ahhoz rohadt drága. :( Egy sima zselé is tizenezer Ft, nemhogy egy izzasztó...

#4 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 22:09

A szájánál nem lehet, hogy az a gond, hogy esetleg allergiás a fémre? Köki is ilyen (szintén televér Posted Image ), egy egyszerû gumis zabla megoldotta a problémát. Ilyen szõrkopása meg Galagonyámnak volt, rá is mindig azt hitték, hogy gombás, pedig nem az volt, vettünk kaparékot róla, bevizsgáltattuk, nem volt ott semmi. Egyszerûen szõrváltáskor kidörzsölõdött a nyereghelyen a szõre. Én épp ezért vettem zselét (Katinál 5000 Ft-ért :confused: ), meg igyekszem olyan izzasztót alátenni, ami kevésbé dörzsöl, így a legutóbbi tavasz után szépen elmúlt, és azóta nem is jött elõ.

#5 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 12:42

Titok!Az én egyik lovam telivér apaságú és Furioso anyaságú,így viszonylag erösen telivérezett.Ö is elég érzékeny mindenre.Most már kezd úgy kinézni,mint egy rosszul trimmelt uszkár.Foltokban hullik a szöre,a laposckáján,nyakán,combján és a fején.Kihivtuk az állatorvost,mert én is megijedtem,hogy valami komoly baja van.Ez a lovam imád hemperegni,de nem ám csak úgy szimplán ám,mint a normális lovak,hanem bele a legnagyobb ganéba,lucsokba,sárba,és a szörére tapadó sárgübecseket nincs ember,aki el tudná távolítani.Úgy kell levágni róla.És mivel kint van karámban,így télen a szöre irdatlan nagy.A szõre a doki elmondása szerint azért hullik,mert egy allergiás reakciót váltott ki a sár meg a por.Erre a fürdetés lenne a legjobb megoldás,de télen nem lehet,így marad egy oldattal való mosogatása.

#6 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 21:12

Ez a ló ez nem megy karámba. A fémérzékenységet nem hinném, mert a hackamore is fémbõl van, és amíg azzal volt lovagolva, meg is gyógyult. Most a "gazdija" 2-3 naponta mossa az izzasztókat (6 db van neki). Gumis zablát már én is javasoltam neki, de nem tom végül miért nem vett olyat.Állatorvos? Hm. Mód még csak-csak lenne rá, de keret nem igazán, max ha a lány saját zsebbõl fizeti és intézi. Az egyesületnek sajna elég kevés pénze van.

#7 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 13:17

Szerintem Csikasznak igaza van.Lehet valami emésztõszervi vagy egyéb más szervi rendellenesség van a háttérben.Sajnos lehet hogy ezt állatorvos nélkül nem tudjátok orvosolni.

#8 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 10:53

Nem vág teljesen a témába, de nekünk is "szõrõs" gondjaink vannak. Félrideg tartásban vannak a lovak, óriási szõrt növesztettek. Hasonlóan Chilly lovaihoz a mieink is szeretnek hemperegni, persze a karám legsárosabb részén. Ti mivel szeditek le a megszáradt csomókat, egybefüggõ sarat? Sokszor még a vakaró sem kap bele annyira vastag és kemény. Ilyenkor persze lehetetlen megtisztítani annyira, hogy fel lehessen nyergelni. A kefét már annyira utálja, hogy ha meglátja csattogtatja a fogait az amúgy tündérien nyugodt lovam.

#9 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 11:11

Nálunk is gyakori a sárpáncél, de ha megszáradt, akkor nekem sima mûa. vakaróval lejön, nem szokott gond lenni, pedig tényleg fülig sárosak. A nedves sár, na az sehogy sem jön le.....

#10 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 13:04

Szerintem ha már száraz, akkor tökmindegy mivel szeded le, mert ha elég kitartó vagy ( :D ) akkor bármivel lejön. (ez olyan mint amit már nem tudom ki írt a lovas humorba, hogy a felvételek gyakorlása oly módon, hogy a szárakat egy csuklósbusz lökhárítójára kötöd és addig adod a segítséget amíg a busz meg nem áll... nos ez alapján szerintem finom szõrkefével ugorj neki :D ) De ha le kell szedni akkor nosza és a jól izmolt részeken akár fémvakaróval is.

#11 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 13:05

Jah és még annyi hogy én is csattogtatom a fogaimat amikor matekból kell vizsgáznom de teljesen fölösleges. :D Megúszni úgysem tudom. Majd a lovad is beletörõdik. Posted Image

#12 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 13:56

Azért ez nem ennyire egyszerû.Hozhatsz bármilyen vakarót,fémet,mûanyagot,gumit,rózsaszínt,kéket,kicsit,nagyot,a gübecseket nem lehet eltávolítani.És ez most tényleg komoly,nem jönnek le,úgy kapaszkodnak a kis rohadékok.Ollóval igen.Na de csak nem kéne azért foltosra cakkoznom szegényt.Csak a víz segít ilyenkor mindig,vagy a tavaszi szõrváltás... :D Kitartással sem jön le.Tényleg megmutatnám szívesen,szerintem ilyet még nem láttál,hogy képtelenség leszedni.Kis adalék:csiklandósság és hátérzékenység az amúgyis sáros helyeken.Na? ;) :D

#13 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 14:38

Ilyen tüneteket produkáló lóproblemekre szoktak javasolni tiszta aloeverát tartalmazó készítmények etetését és kenegetését (élettanilag "helyreállító" hatása van, károsítani nem szokott, táplálékkiegészítéstõl allergiás reakciókon keresztül az égési sérülésekig jóformán mindenre használható). Ha esetleg hasznosnak találnád, de nem vagy benne biztos, hogy ez jó ötlet, megpróbálhatok hivatalosan ezzel foglalkozó dokiknál érdeklõdni..?

#14 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 19:01

Sziasztok!Remélem tudtok nekem tanácsot adni!Szóval leírom az egész sztorit, hogy teljes legyen a kép.A lovam a legelõn szerzett valahogy egy sebet a lábára, amit nem vettünk észre. Ez a seb aztán begyógyult, de a bacik amik belekerültek, veleegyütt bentragadtak.Ettõl a ló teljesen bedagadt, nemcsak a lábai, a hasán az erek, a hátán is lettek ilyen puklik. Na mindegy, a lényeg, hogy az állatorvosnak és a napi gondos kezelgetésemnek köszönhetõen már semmije sincs bedagatva, de hasán lett egy olyan 2-3 tenyérnyi gennyes, pörkös folt, ami nagyon érzékeny volt neki. Az állatorvos tanácsára leszedegettem ezeket a pörköket, fertõtlenítés minden nap. A mai helyzet az, hogy már sehol sincs genny, de mivel a szõre ezen területen hiányzik, teljesen zizis, ha rászáll egy rovar, vagy csak hozzáér valami, és már annyira idegesíti a dolog, hogy már sebesre "rúgdasta" a hasát.Ha tudtok valamit rá akkor köszi!Vagy esetleg valami szõrnövekedést gyorsító kencefice stb...

#15 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 28. - 8:47

Sziasztok!Az ügyben kérném a segítségeteket, hogy szúnyog és légyriaztó szert tudnátok ajánlani? Réges- rég kutyáknál használtunk butox-ot, most meg az Inseticid-et ajánlották a lovakhoz.Nagyon sok a szúnyog, tudtok ezügyben segíteni, ajánlani valamit?köszi

#16 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 28. - 21:05

Kamilla!itt van egy topik errõl a témáról, ott már elhangzott szinte minden lehetõség.Gwendolin! Van egy halomnyi bõrnyugtató-hámosító spray/kenõcs; ilyesmibõl az embergyógyászati cuccok is használhatók nyugodtan lóra is, keresgélj közülük. (A teljesség igénye nélkül: Neogranormon, körömvirág, Kék Kenõcs, Vulketan gél....)

#17 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 29. - 22:08

Köszi Õz a tanácsot!!!

#18 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 30. - 7:04

Köszi a segítséget!

#19 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 17:36

Sziasztok!abban szeretném kérni a segítségeteket, h nem tudtok vmit olyasféle puklikról ami a ló hátán jön elõ és csak akkor megy le ha megszúrkálja az állatorvos a puklikat, de ha azzal se megy le akkor nincs mit tenni vele maximum megmûtettni lehet, de akkor 3hónap nem lehet ráülni a lóra. és hát ez nem fáj neki hanem ez csak szépség hiba, nem is zavarna engem, csak van 1-2 nagyobb pukli ahol lejön a hátáról a szõre (a nyereg párnák alatt) és nem tudnátok ajánlani vmi nyeregalátétet vagy vmi ilyesmit? :confused:

#20 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 17:59

Sziasztok!Az én lovamon is lettek ilyen puklik, de aztán kiderult, hogy zab alergiás. :yeah: És most árpát kap.Persze, ha a te lovadon is ilyen puklik vanak, akkor lehet ez is a baja.Szia

Edited by fuszekli, 2005 október 31. - 19:34.


#21 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 18:55

hát elõször mi is erre tippeltünk,de aztán mondták, h nem, ez nem olyan,d e azér még eccer rákérdezek!ez bõrbetegség elvileg.

#22 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 19:18

Ha bõrbetegség, akkor kenettel meg tudják állapitani, hogy mi okozza.Az enyémen a féregmozgás nyomait fedezték fel/ féreghajtás után/, és közölték, hogy ilyesfajta puklik a szürke lovaknál gyakoribbak, mivel õk érzékenyebbek?.Ja, természetes, hogy a két lovam, akin volt:szürke:)

#23 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 21:30

ahha, enyém pej.

#24 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 18:10

Ha mindenképpen lovagolod a puklik idején, akkor szerintem próbáld meg a zselét és/vagy az igazi birkaszõrbõl készült nyeregalátétet.Mert a birka szõrén van egy anyag-lanolin, ami egy természetes bõrápoló anyag.Fontos a lóval érintkezõ szõr legyen birka.Elég drágák de jók. Svájcban használtam ilyet egy kényes lóra.

#25 Ditapaci

Ditapaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 18. - 15:51

tulajdonképpen a kérdésemben volt a válasz, meg kaptam is választ, szóval nem aktuál. :ang:

Edited by Ditapaci, 2006 május 23. - 13:49.


#26 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 14. - 9:54

A lovamnak még tavassazl lett egy seb a marján,ami hamar be is gyógyult,de a szõre nem nõtt ki.nem sokkal késõbb lett még egy seb a marján,ami szintén hamar be gyógyult és azon már úgy ahogy növöget a szõr,de az elsõ seben még mindig nem nõ a szõr.a bõr felület épp,szürke ill. feketeszínû csak nincs rajta szõr.A doki látta már vagy 4. fajta krémet kentem rá,de nem lett jobb,sõt óvatatlanul is került a szõrére,épp felületre krém,amitõl ragacsos lett szõre és úgy hullott mint egy elhazsnált kefe.A ló ridegen van tartva.Mi lehet a baj? Kérlek segítsetek :(

#27 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 15. - 13:58

Kérlek adjatok tanácsot.. :(

#28 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 15. - 14:37

De mi okozta a sérülést? Mély seb volt, vagy csak felületes?Körömvirágkrémmel próbálkoztál már?

#29 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 15. - 14:44

Elképzelhetõ, hogy a nyereg töri fel?!Mert akkor nem kéne nyergelni...Magától ritkán keletkeznek sebek...Vagy ha igen, akkor ez x-akta. :confused: (vagy valami súlyosabb betegség jele)

#30 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 15. - 16:31

A lovamnak még tavassazl lett egy seb a marján,ami hamar be is gyógyult,de a szõre nem nõtt ki.nem sokkal késõbb lett még egy seb a marján,ami szintén hamar be gyógyult és azon már úgy ahogy növöget a szõr,de az elsõ seben még mindig nem nõ a szõr.a bõr felület épp,szürke ill. feketeszínû csak nincs rajta szõr.A doki látta már vagy 4. fajta krémet kentem rá,de nem lett jobb,sõt óvatatlanul is került a szõrére,épp felületre krém,amitõl ragacsos lett szõre és úgy hullott mint egy elhazsnált kefe.A ló ridegen van tartva.Mi lehet a baj? Kérlek segítsetek :(

Hozzászólás megtekintése

Mi lovunkkal is ugyan ez volt a helyzet, szegénykémnek sok helyen gombás volt, nem volt szõr rajta, gyógyszert adtunk, neki 8000 ft-ért most nem vágom mi a neve, a zabra kellett ráönteni 1 hét alatt visszanõtt tõle a szõre. Sajnos nem tudok róla képeket mutatni, hogy hogy nézett ki, de télre mindig marha nagy bundát eresztett magára, és valahogy mindig eltudta kapni a gombát, a többi lovunk, meg sose volt gombás... (segíteni, nem tudom segítettem-e :rolleyes: )

#31 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 21. - 11:13

na itt vagyok,csak vizsgáztam és nem volt idõm irni.Köszönöm a hozzászólásokat.Nem hiszem hogy a nyereg már 1 éve meg van és semmi bajom nem volt vele eddig se,meg most sem mert az nem rontott az állapotán.most nem nyergelem,szõrén lovagolom,az egyik seb már egész fasza,a dokitól kaptunk egy új krémet,sötét barna ha megszárad fekete lesz és nem szedi le a víz,ha olyan leszel és édes szaga van.de a másik seb vagy is szõr nélküli rész még mindig nem változott szinte semmit.Tán a milyénk nem gombás.szerintem legalábbis.a nyergemrõl még annyit,hogy western nyereg és nagyon jól fekszik a pac hátán,nem hizsem hogy az lenne az oka.Tavasszal kezdödõtt ez az egész,mikor el kezdett vedleni,hatalmas szõre volt neki is a télen.Még valami gondolat,csak az nyugtat hogy talán az egyiken nõ a szõr...... :(

#32 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 21. - 12:01

ez mikulic kenõcs lesz-olyan mint a mogyorókrém.Lehet hogy eldeformálódott idõvel a nyerged, hiába tûnik jónak, mégis dörzsölheti.És az sokáig tarthat sajnos. Szerintem azért vizsgáld meg és persze semiképpen ne nyergeld most, amíg meg nem gyógyul.Nekem a legjobban ilyen sebekre a körömvirágkrém jött be, az olyan fajta, ami zsír alapú, az se jön le se vízzel, se izzadsággal. Patikában lehet kapni, jó drága egészen pici tégely, de megéri, kevés kell belõle.Szerintem érdemes kipróbálni, ha gondolod.Nem gyógyszer, gyógynövény ártani biztos nem ártasz vele, mégha a kettõt párhuzamosan is használod.

#33 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 21. - 12:21

Nálunk a Mikulic az foszöld. (Már bocsánat, de tényleg. A zöldhöz közelebb áll, mint a barnához).Körömvirág-krémet meg sok piacon árulnak. Bár azt nem tudom, mennyivel rosszabb, vagy másabb a patikainál.

Edited by Zsubaba, 2006 június 21. - 12:22.


#34 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 21. - 12:30

zöldesbarnásszürke. :D biztos teljesen jó az is,ami piacon van a lényeg a körömvirágban van, meg hogy valamilyen zsírszerû anyag legyen a hordozó.

#35 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 21. - 16:25

Csikókori (jelenleg 13 éves :)) sérüléssel lehet valamit kezdeni, ahol azóta sincs szõr? Ott ahol az orrszíj tartózkodik, ott van 2db 1 forintosnyi szõrhiány. Gondolom nincs sok esélyem. :hupp:

#36 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 24. - 16:51

Nem javult még a másik seb,szinte semmit.Talán aannyit hogy eddig szürke volt ott a bõre de a krém hatására most lejött az rész és újra rózsaszín a "seb".A másik az szépen javul,kipróbálom a körömvirág kenõcsöt is,utána írok..talán az majd segít :(

#37 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 8. - 14:31

Zsubaba és Agrobe!!Köszönöm szépen a tanácsot a körömvirág krém szinte teljesen rendbe hozta már a hátát!!!Nagy pusz Nektek!!!

#38 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 8. - 22:04

Szívesen, örülök neki.

#39 thaliana

thaliana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 25. - 16:02

Sziasztok!Az egyik paccomnak van egy kis gondja: elképesztõen korpás a sörénye!!! :( Pedig amúgy gyönyörû, sûrû és hosszú fekete "haja" van. Vakarni nem vakarja, tehát nem viszket neki, de nem egy gusztusos látvány, fõleg nem egy csinos kis kancának! :) Próbáltam már olívaolajjal kenegetni, de csak beleragadt a kosz (karámban tartom) és még rosszabb lett. Van valakinek ötlete?

#40 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 25. - 21:18

Korpás hajra való gyógysampon, száraz hajra.