Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Külföldön élõ magyarok


  • Please log in to reply
76 válasz a témához

#1 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 2. - 15:53

Na megpróbálok nyitni...ha nem jó, legfeljebb be lesz zárva....Tudom, hogy páran vannak, akik nem otthon élnek....esetleg lehetne siránkozni két kapufára, hogy jó-e vagy nem idegenben élni.....érdekelne hogy ki hogy látja a különbözõ országokban a lótartást......és ha véletlenül a közelemben valaki magyar jelentkezne, na az már csak hab a tortán lenne!Üdv mindenkinek otthon és itthon!

#2 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 6. - 19:41

Én éltem Kölnben és Gütersloh-ban 5 évet, de már visszaevett a fene. Azért odafigyelek erre a topicra is. (pedigmárnemnagyongyõzöm)

#3 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 6:23

Most látom csak, az elõzõ hozzászólást én írtam, csak Kesely itt garázdálkodott és úgy hagyta a gépet. :D

#4 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 7:10

Nem baj, igy legalább eggyel több hozzászólás van! :guny:

#5 hevonen

hevonen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 12:40

Sziasztok!Én Magyaro.-n lakom, de kíváncsi lennék hogy áll Ausztriában a lovazás? Több ló van mint nálunk, nem? Milyenek a lovardák? Csak mert Görög o-ban nagyon rendetlenek és koszosak. De az osztrákok precízebbek asszem!Mesélj, milyen kint lovazni!!

#6 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 1. - 15:48

A gorogoket ismerni kell ahhoz, hogy megertsd, hogy nekik az normal. :D De amugy mindenhol vannak tiszta es kevesbe tiszta lovardak...En igaz csak egy evig, de itt vagyok az USA-ban. Itt elege elit a lovaglas. Ha van lovad, akkor vagy azert mert nagyon megteheted, vagy mert tanyan elsz, es veled laknak. Pl tartasdijak altalaban 400 dallarnal kezdodnek itt Michiganben...

#7 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 16. - 17:46

És jó lovasok az amerikaiak?

#8 Guest_kelly_*

Guest_kelly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 12. - 21:24

Sziasztok! En Voralberg-be elek, Ausztriaba.Ket evvel ezelött jöttem ki.Azota rengeteg dijugrato versenyen voltam, de csak nezökent.Dorbinba az egyik lovardaba, rabukkantam a volt lovam (nem sajat) csikojara. Valami fantasztikus elmeny volt. Lehet,hogy hülyeseg , de mintha meg ismert volna : Nyihogott, Szaglaszott, A szeme ragyogott,Bögdöste a kezemet,pedig nem volt nallam semmi finomsag.

Edited by kelly, 2006 július 17. - 17:33.


#9 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 5:15

En meg most Kanadaban elek egy ideje,es meg egy ideig... :D

#10 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 6:48

Ciprus. Osszel jon ki a lovam is.Megneztem a kornyekbeli osszes lovardat (2db). Nem oda viszem, amelyiknek gorog a tulaja. Mondjuk nem hiszem, hogy 2db-ot lehet reprezentativ mintanak nevezni :)

#11 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 15:38

Hello,En Virginiaban elek s lovasan. Kozel a lovaskoszpont kozepehez. Probalgatok a paccommal ( ex versenyloval) mindenfelet csinalni.. Dijlovagolni, ugrani, Hunter silust lovagolni (hunter jumper, and show jumper) fogatolni.. s westernezni a jovoben.. s most az uj edeklodes az a lovaspolo.. E mellet a hobbim a piacon talalhato lovas termekek informacio gyujtese s ah van lehetosegem tesztelese.

#12 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 30. - 17:09

Mi van veled, magicmausi? Azért olvasol még minket? :rolleyes:

#13 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 1. - 11:59

...

Edited by Brigi.horse, 2007 július 2. - 10:01.


#14 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 13:43

Tud valaki Bécsben lovasboltokat? Vagy Bp-Bécs útvonalhoz közelieket? :)

#15 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 14:26

Tud valaki Bécsben lovasboltokat? Vagy Bp-Bécs útvonalhoz közelieket? :)

Zolika. :yeah:

#16 Guest_Tiga_*

Guest_Tiga_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 19. - 17:04

Sziasztok!Valahol én is külföldön élõ magyar vagyok,mert felvidéki vagyok,de 3éve Magyarországon élek.

#17 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 25. - 18:10

sziasztok!:)ez az elso hozzaszolasom, de regota olvasgatom a forumokat. En Parizsban elo magyar vagyok es PArizs mellett, egy eleg jonevu lovasiskolaban lovagolok. Elotte lovagoltam Mo.n, Gyor mellett tobb lovasiskolat is kiporbaltam, es Pesten is. Nagyon elter a magyar es a francia oktatas.Ha van kedvetek, beszelgessunk a tapasztalataitokrol!

#18 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 25. - 18:23

Szia Yuyo! Milyen eltéréseket tapasztaltál? Kérünk fotókat is, egyik kedvenc városom Párizs!

#19 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 23:33

hat kepeket nem tudok neked mutatni Parizsrol, mert sose csinaltam meg! valszg mert itt elek.nos, az en sulimban pl. sose voltam futoszaron, de mas se! nem teszik a kezdoket futoszarra. viszont angyalokat adnak alajuk. kivalLOkat. ez csak egy pld:)

#20 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 0:24

na, nem voltam tul hosszu. tehat a kezdoket az elso oran ( a total kezdoket is, nem csak az "ujrakezdoket") is ugetesre fogjak, mint irtam, futoszar nelkul. en pl. ujrakezdo voltam, de mar ot eve nem ultem lovon, es majd 20 percet kellett ugetnem egyfolytaban. negy honap utan mar akadalyt ugrunk. vagy pl. a mult heten osszevontak a csoportot egy haladobb csoporttal, es a tanar siman ugrattatta velunk a magasabb akadalyokat, egy duplat; az erdemeny: ket eses a kezdok kozt, es egy majdnem-eses (kikotottem a lo nyakaban a masodik akadaly utan, de a labam a kengyelben maradt, igy ugetesben osszeszedtem magam).masfelol viszont pozitiv elmeny volt, mert ha nem is jol ugrottam, de nem estem le!! es a lo azert atvitte az akadalyokat (igaz, ez leginkabb neki koszonheto...)osszesegeben en meg vagyok elegedve az iskolaval.barmikor bemehetek edzest nezni, vagy a lovakhoz. mivel a lovarda mellettunk van, ezert lehetosegem van mindennap beugrani es megszeretgetni a kedvenc lovaimat, veluk maradni, megfigyelni oket, amivel sokat tanulok. Mo.n ezt sajnos nem tehettem meg, futoszar 30 perc, add a penzt es viszontlatasra, neha meg a lo nevet se lehetett tudni, aki a farat es a fejet dobalta mert egesz nap dolgozott, orak ota csak korbe-korbe ment. es ez egy iskola kivetelevel minden oran megismetlodott. itt a beosztasnal figyelembe veszik a lovak termeszetes ritmusat is, ezert idegbajos lovat nem igazan lattam. ennyi diohejban, de tudom, hogy kicsit ossze-vissza a valasz!

#21 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 17:38

hat senki nincs itt? :(

#22 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 17:49

Dehogynincs! Írj még! :yeah:

#23 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 18:39

Szia!Vagyunk, csak ritkán :) mesélj bátran.

#24 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 16. - 15:55

juff...:)hat hirtelen ennyit tudtam meselni, viszont rengeteg kerdesem lenne, amikre persze neha elszortan valaszt is kapok bizonyos topicokban. csak az a baj, hogy mivel azert foleg fr. ul tanulok lovagolni, ezert a szakkifejezeseket nem igazan tudom beazonositani, es nem mindent ertek!ti, akik mashol eltek: ti hogyan tanultatok? a nyelvi kulonbsegek nem zavartak titeket? es nem tudtok veletlenul olyan nyelvkonyvet Mo.n, amiben benne lehetnek lovas szakkifejezesek franciaul? itt mar neztem, de itt meg normalis magyar-fr. szotart is csak elvetve lehet kapni...

#25 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 17. - 9:23

A Mezõgazda Kiadónak ( www.mezogazdakiado.hu ) van egy olyan könyve, ami tul.képpen egy négynyelvû (magyar-angol-német-francia) lovas szakszótár.

#26 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 17. - 19:10

azt a mindenit, koszonom szepen!! feltetlenul megveszem, amikor hazamegyek!igen, megneztem a honlapon! te tudtad hogy letezik, vagy nekem kerested meg? megvan esetleg neked? meg lehet venni boltban, vagy meg kell rendelni?megegyszer nagyon koszi!!

#27 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 17. - 23:09

Nekem egy régebbi kiadás van meg, ami még a Lovasakadémia sorozat részeként jelent meg. (egy kép a címlapról ) Jópár évvel ezelõtt vettem, egy egyhónapos holland istállótakarítási (ööö, hivatalosan állattenyésztésinek hívták) gyakorlatra készülve. Még jó is, hogy elõástam a kiadó honlapját; mert errõl az újabb verzióról fogalmam sem volt.A Mezõgazda Kiadónak van egy saját boltja a XVI. kerületben Pesten, annak a nyitvatartását megtalálod a honlapjukon; ott biztosan lehet kapni ezt a kötetet is; ezenkívül van egy agrár-fõprofilú Libri könyvesbolt a Belvárosban; és a Keleti pályaudvarnál lévõ Librinek is elég jó szokott lenni a választéka a Mezõgazda könyveibõl mert közel van az állatorvosi egyetem és a hallgatók elég jó vásárlóerõt képeznek. Van rá némi esély hogy a város más, nagyobb könyváruházaiban is megtalálhatod, amikor hazalátogatsz; de nekem sajna az a tapasztalatom hogy ezekben ha az ember egy konkrét könyvért megy be (ami mondjuk nincs benne az aktuális eladási top10ben), pont azt az egyet nem lehet kapni... De lehet hogy csak az én formám ilyen :/Ja, jutalékot nem kapok se a kiadótól, se a terjesztõtõl :kir: Viszont volna egy kérdésem: amiket arról a lovardáról írtál, ahova jársz; az így magyar szemmel eléggé rendhagyónak tûnik. Van valami rálátásod esetleg, hogy ott azon a környéken ez az általánosan bevett metodika, vagy csak abban a konkrét lovardában csinálják így?... Leginkább a futószár mellõzése érdekelne, hogy mennyire elterjedt; de a többire is kíváncsi lennék (bár azokat inkább pozitív elõjellel érzem rendhagyónak; ill. ismerek itthon is olyan lovardát - Blue, te is ismered esetleg? ;) - ahol ilyen a hozzáállás).

#28 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 19:06

elnezest hogy nem irtam eddig, el voltam havazva. en mas iskolak munkajat itt Fr.oban nem lattam. am olvasok fr. ul konyveket, elegge mellekesen emlitik a futoszarat, azt hiszem, max. egy-ket alkalmat tolt rajta a kezdo. de a mi sulinkban senki nincs soha futoszaron...nagyon koszonom a tippet a konyvrol, feltetlenul megveszem!!es mas orszagokban eloknek mi a tapasztalatuk?

#29 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 19:17

Sziasztok, én eddig D-Wagramba voltam, most megyek Wr. neustadtba. Van valaki arrafelé?Ausztriában nagyon aranyos az oktatás. 4 éves kortól lehet lovagolni és mindenki a méretének megfelelõ pónit kapja. A lovassuliban a juhászkutyaméretûtõl a nagylóig minden van. A 8 éveseknek már ugróedzés van. Szerintem jól felépített a rendszer. De sok függ az oktatótól, a legújabb, akit láttam nálunk még könnyûügetni is nehezen tudott, de tök lelkesen edzette a kicsiket. Aki már jobban tud, annak vesznek lovat +edzõt fizetnek. Nekik a 400 eurós box :eek: nem nagy kunszt. Ja és azért külön fizetni kell, hogy karámba mehessen a lovad, évi 1300 eurót.

Edited by tücsök, 2007 április 2. - 19:24.


#30 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 21:15

Sziasztok, én eddig D-Wagramba voltam, most megyek Wr. neustadtba. Van valaki arrafelé?

aham, michi steinbrecher :D deutsch wagramban isteni a pizzeria, lovardát arrafelé nem ismerek.

#31 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 3. - 14:42

Pedig minden végébe van lovarda. Mi is a "Portofino"-ba jártunk kajálni. :D Ha valaki tudna kicsit délebbre lovas melót, szivesen mennék, az osztrákokat nem csipázom.

#32 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 3. - 16:04

igen,nagyjabol ez a rendszer Fr.oban is, es egeszen kicsik is ugratnak. eppen most lattam kb.10 ev koruli gyerekeket akik vizsgaztak.en is szivesen dolgoznek amugy lovardaban, de minden agnak meg van a sajat diplomaja (itt nem csak az egyetemi diplomat ertik ezalatt, hanem mindenfele iskolai papirt), kiveve ha nem szarpucolasra vallakozol. tenyleg, a kulonbozo orszagokban mik a feltetelei a lovasedzosegnek? milyen papir es milyen lovaglasi szint? itt galop 7 kell az oktatashoz es ket eves az iskola.ja igen, itt is 300-500 euroert szallasoljak el a pacit .Attol fugg, az orszagnak melyik reszen vagy, itt Parizs kulvarosaiban a legdragabb. (persze a fizetes nem lesz tobb mert Parizsban vagyunk, csak minden mas kb. a duplaja!!)

#33 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 17. - 17:00

majd minden nap felnezegetek de sosincs valasz:( nagyon erdekelne hogy a kulonbozo orszagokban milyen lovaglasi szint kell ahhoz hogy valaki oktasson illetve hany eves az iskola...

#34 Napci

Napci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 13. - 14:34

majd minden nap felnezegetek de sosincs valasz:(
nagyon erdekelne hogy a kulonbozo orszagokban milyen lovaglasi szint kell ahhoz hogy valaki oktasson illetve hany eves az iskola...

Szia Yuyo!

Itt Cipruson sajnos nem vagyok elragadtattva a lovaskulturatol.
Ahol most vagyok, az edzonek nincs papirja, csak versenyzett dijloviban L-ben. Sajna tanitani nem nagyon tud. ES o a jobbik, ugyanis ket edzo is van.
Olyan kisgyerekesen tanit, ha lehet ilyet mondani. Nem tudok tul jol lovazni, de nekem ez mar kicsit keves.
Ami nagyon lehangolo,hogy kb. 5 lo megy mindig osztalyban. Egyeni orakat nem ad. :nem:

Most az angol katonai bazison levo lovardakkal szemezgetunk kedvesemmel. Elmeletileg hetfon megyunk orara. Parhuzamos oktatasra, 2 kulonbozo edzohoz. Majd irok mit tapasztaltam.... :yeah:

A lovaskulturara meg a galopp jellemzo. Ha nem penzert tartod a lovat, akkor minek? :hupp:

#35 Fehér Villám

Fehér Villám

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 12:23

Hi! Volt valaki már valaha Ausztráliában? Kiwi lennék, milyen a vidék, mert tervezgetem a kiköltözést:) Egyébként egyszer volt egy ismerõsöm N.o-ban lovászként. Azt mondta, hogy (ez az õ tapasztalata), hogy a németek eléggé éreztették vele hogy õ "csak" magyar, kintt pedig õk a "németek". Ezért keményen melóztatták....ez nem volt szép......Na csak ennyi, ezt csak így megjegyeztem, mert 1ébként nekem nincsen tapasztalatom... :rolleyes:

#36 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 18. - 10:16

Én is Ausztriában vagyok, Stockerau mellett, egy lipicai tenyésztõ lovai mellett vagyok lovász, és minden egyéb. Lovagolom a lovakat, takarítom, etetem befogom õket. Náluk abszolút nem éreztetik velem hogy én csak egy külföldi lennék, sõt! Munka természetesen sok van, de eddig is ezt csináltam otthon is, csak mondjuk negyede ennyiért. Most van egy tanítványom - egy kis lány - aki kijár hozzám lovagolni, de 1,5 éves lovaglás után még könnyû ügetni sem tud ütemhiba nélkül, és nem tudja a vágta beugratás segítségeit, de már vágtáztak a lovardában... Szóval van ilyen is.. Caly

#37 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 18. - 10:20

az esetek 95%-ban velem sem éreztetik, h nem odavalósi vagyok, a kevés 5% pedig mind ausztriában történt, máshol (szlovákia, németország, horvátország, csehország, olaszország) nem volt ilyen érzésem.

#38 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 24. - 18:32

nyah hello:) itt vagyok am, csak kototten a kulfodi temahoz nem tudok mit szolni, az pedig nem ide tartozik, hogy ket napja katapultaltam Yuyorol...(es fejre erkeztem...) :S

#39 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 19:40

Sziasztok! Körbeszaglásztam picit, beszéltem 1-2 spanyol és olasz munkaadóval. Hát ilyen 600€-t ajánlgatnak, elég karcsú. De egy németországi magánistállóval is tárgyaltam, õk a svájci határ közelében vannak. Elvárták volna, hogy kimenjek úgy, hogy a fizetést 1 hét e-mailezés és telefonálás után sem akarták elárulni. A végén kiderült, hogy 700€-ért titkolóztak olyan nagyon. Jó, ott lett volna teljes ellátás, de ez is elég sovány. Lehet, h jó helyeken voltam elõször, mert egyre alacsonyabb fizetéseket hallok mostanában... Nem tudom ki-hogy van vele, de én ezer € alatt nem hagyom el a határt, nem éri meg.

#40 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 20:04

Sziasztok! Én is megjártam Németo-ot a nyár folyamán, a legtöbb idõt egy szigeten töltöttem az Északi-tengernél (Amrum-on). 2 hónapot voltam kint, összesen 3 lovardában dolgoztam (eredetileg nem ez volt a terv) és csak rosszról tudok beszámolni, ami a németek külföldi vendégmunkáshoz való hozzáállását illeti. 3-ból 3 helyen nem adták oda az elõre kialkudott fizetést és 2 helyen a munka sem abból állt, amiben elõre megegyeztünk, ellenben heti 6 napot dolgoztam 13 órában a szinte semmiért. Lenéztek, lekezeltek, az utolsó helyemrõl pedig szabályosan elmenekültem, m meg akartak verni amiért ki mertem nyitni a számat, m nem annyi pénzt adtak, amennyirõl szó volt. Soha többet! Eredetileg Spanyolo-ba készültem, de engem is elriasztottak a 600 Eurós fizetéseikkel... Utólag örülök, h nem oda mentem, m ismerõsöm, aki viszont dolgozott kint, azt mondta, h a spanyolok még rosszabbak, mint a németek és gáz esetén onnan azért nem lett volna olyan egyszerû és gyors hazajutnom, mint Németo-ból. Egyedül a látottak, a gyönyörû városok, hegyek, vidékek, szigetek és a tapasztalatszerzés miatt mondom ma azt, h mégis megérte.