Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LÓBARÁTOK ORSZÁGOS TALÁLKOZÓJA 2004.Június 25-27 Tatárszentgyörgy.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1788 válasz a témához

#41 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:14

Vetélkedõ témában a következõ javaslatokat teszem:1. Kutassuk fel Jack bácsit!2. Lencse, illetve konzervcimke válogató verseny.3. Sátorállító illetve bontó verseny.4. Borforraló verseny, tûzoltó versennyel kiegészítve.5. Ki süti a legnagyobb szalonnát? Sütõverseny.6. Éjszakai rókavadászat a cserjésben.7. Hastánc verseny.8. Szakmai vetéledõ és tapsznyalat csere, csak nem régen lovaglók szmára.9. A legrövidebb utak ismerõinek összecsapása.10.Saját hálózsákok illetve felszerelések felismerése. Posted Image Posted Image :D :D Komolyra fordítva szót, átgondolom a kajával illetve a + zuhany és rendrakásokkal kapcsolatos elgondolásaimat és feldobom megvitatásra ha odajutok.

#42 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:34

Posted Image Posted Image Posted Image :D RC, dehülye vagy Posted Image !

#43 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:37

RC, kihagytad a lovasbalesetek ecsetelése címû pontot!!

#44 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:41

Rc! A Te vetélkedõ ötleted sem rossz, de az így is, úgy is meg lesz tartva!!! Meg sem kell hirdetni! :D Anikó! Az biztos nagyon izgalmas, csak nem tudom a lovak is élveznék-e. Fõleg 2 túra közötti pihenõnapon. Másrészt én nem merek más lovaival látatlanban ilyet szervezni. Én másra gondoltam, de lehet ilyen is, olyan is! Posted Image Úgysem fog mindenki jelentkezni a szellemire, vagy a lovasügyességire.Én egy könnyed, fórumközeli, szellemi vetélkedõre gondoltam, közbeszúrva néhány "nem csak agyat" igénylõ feladattal.

#45 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:53

Csak csendben jegyzem meg, hogy a másnap sosem pihenõ, hanem a kilovaglás napja, elkerülendõ az izomlázat kevésbé edzett lovaknál(lovasoknál). A kemények meg dörögnek úgy is! :D

#46 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:54

Csuti, én nem más lovaival gondoltam! Posted Image Mindenki a sajátjával.

#47 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: RC, kihagytad a lovasbalesetek ecsetelése címû pontot!! [/QUOTE]Már pedig az nem lesz!Mint ahogy tavaly sem volt nálunk szerencsére.Ecseteljük inkább a papírkutyák hátsó részét, illetve altáját! ;)

#48 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 11:57

Ja! Posted Image De akkor nem tudnak beszállni azok, akik ló nélkül jönnek... :( Jó, akkor látom szellemire nincs igény.../Hogy veszi fel a lovas a bálát?/

#49 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 12:01

Csutikám,én igénylem!Hogy? Posted Image

#50 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 12:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: /Hogy veszi fel a lovas a bálát?/ [/QUOTE]Ez a szellemi vetélkedõ beugr(at)ó kérdése? :D /...ygú 'tzso lojahel/

#51 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 12:08

KH! :D Nem beugratós! Tényleg kíváncsi vagyok!
idézet:
Szerintem lovas ügyességi versenyeket kéne szervezni, ha már lóval megyünk, nem?Elõször be kellett menni egy kapun, aztán egy söprúvel egy labdát beterelgetni egy hordóba, egy kis szénabálát elvinni szlalomban pár méterrel odébb, aztán a végén egy zsákot kellett húzni, azzal megkerülni egy hordót, és a végén visszavágtatni az indulópontra. [/QUOTE]Szóval, ha lovas ügyességi verseny, akkor lóháton kell csinálni mindezt, nemde? Egy 60 kg-os bálát, lóhátról felvenni...az tényleg ügyesség! Mer' mifelénk olyanok is vannak... Posted Image

#52 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 12:10

Olyan kicsik a körbáláitok? :eek: Posted Image Posted Image

#53 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 12:12

Csuti!A kisbálás széna egy hordó tetején figyelt, onnan kellett felvenni, s egy ugyanolyanra kellett visszarakni. Nem volt 60 kg... fél kézzel kellett vinni (másik kézben a szár). ;)

#54 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 12:13

Hát ez kész! Ne térjetek el a tárgytól! Ez szól magamnak is! Posted Image

#55 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 17:32

Én is megyek! Igaz paccom nincs, de a jóbol nem maradok ki... :D Bármiben segítek én is, csak szóljatok!Szerintem jó a szellemi, csak vegyük poénosra a dolgot. Posted Image [ Február 16, 2004, 16:33: Az üzenetet átszerkesztette: Xiren ]

#56 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 17:44

A lovaimat lefoglalták már erre a túrára.Szellem - Iza, a dalnokCisco - Kertész, a ZsuzsaRodeó - Gumilovas, Jack bácsi unokahúgaSárkány - Elfelejtettem, hogy kiDévaj helyett cserélt újló - Icsi, a fotós

#57 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 17:45

Bármilyen hülyeségben benne vagyunk, még szellemi vetélkedõben is. Én örömmel veszem, ha valaki veszi a fáradságot, s szervez, ötletel, irányít. Hajrá Csuti!

#58 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 17:48

Bár szerintem kõkemény vizsgaidõszak, de ott leszek.

#59 Apró Rém

Apró Rém

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 262 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 18:01

Természetesen a fóti részleg is tiszteletét teszi... :cool: Posted Image Posted Image

#60 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 18:10

Én is remélem, hogy Cipivel vehetek részt a túrán, nem tudom, erre mennyi az esély :( ha meg nem, akkor valahogy megoldom...

#61 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 18:15

Megvitatásra, megfontolásra a következõ javaslatokat teszem:Lovak elhelyezésére.1. A lólétszám kb-i ismeretében annyi számú megfelelõ lókikötõ hely kialakítását kérjük amennyire szükség lehet ráhagyással.2. Minimum két helyen tudjunk vizet vételezni illetve itatni.3. A területrõl minden olyan veszélyes anyagot el kell rámolni amibe a ló beleronthat és kárt tehet magában.4. Minimális éjjeli fényt kérjünk, mert arra szükség van.A saját elhelyezésünkre:1. Kérjünk minimum négy darab 200 literes hordóból készült kerti zuhanyt. Ez nem nagy költség, munka és akkor mindenki tud normálisan pancsolni ha akar.(tavaly a zuhanyozó és wc. helységet folyamatosan takarították szerintem kultúrált volt de ennyi embernek kevés.)Ezek ismeretrében kérjünk árajánlatot az elhelyezésünkre. A szénára még ne, mert az várhatóan junius elejére már nem lesz rengeteg költség, mert addigra levágták a lucernát és az új szénát is vágják már. Takarmányozásunk:Szerintem meg lehet beszélni, hogy fõzzenek fõétkezésként három féle kaját. Erre kérjünk árajánlatot és a létszám ismeretében szedjük be a lét rá. Amikor beszedtük akkor rábólinthat Gajdácsi Józsi és készülhet rá. A beszedett pénz fejében csináljunk étkezési jegyeket, amit visszadunk a résztvevõknek, hogy azzal tudjanak fizetni. Igy biztos, hogy nem ég be senki és nem marad rajtuk a kaja. Természetesen az étkezési jegyeket utólag fizetjük ki a már elfogyasztott ízletes, bõséges, árának megfelelõ ételekért a büfének, legyen az bárki.Italok: Szerintem meg lehetne beszélni azt is, rögzíteni az árakat és akkor le van a gond és esetleg hûtött italokhoz is jutunk egyszerûen. Kivéve a röviditalokat,mer milyen kobboj az akinek nincsen egy flaskája, kulacsa, Jack nevû rokona a közelében. De a többirõl akkor le van a gondunk. A tanya melletti boltossal beszéljük meg, hogy rendeljen bõséggel mindent, mert ott leszünk x-en.Egyéb:Kéne nyitni egy lezárt topicot ahol csak a már jelentkezõket, befizetéseiket, egyebeket tartjuk nyílván. Ez szerintem elengedhetetlen az áttekinthetõség szempontjából, mert ez a topicot úgy is elhumorizáljuk még addig ezerszer.Ezt olyan valakinek kéne kezelnie aki moderálási joggal bír,és ott áttekintehetõen lehetne látni a résztvevõket, lovakat, egyebeket mindenkinek. Egy pénzgyûjtõ, valamint Sheriff és én jeleznénk neki a száraz tényeket és így gyarapodnának ott a tények, mindenki számára (akár Gajdácsiék számára is)világosan a résztvevõi lista.Akinek ötlete, kívánsága van tegye közzé, vagy bólintson magában! Nekem ennyi hirtelen ami eszembe jutott. [ Február 16, 2004, 17:24: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#62 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 20:42

Az imént beszéltem Gajdácsi Józsival. Elviekben mindenre nyitott. Azt kérte találjuk ki, hogy milyen fõtt kajákra vágyunk és mond rá árajánlatot. Az italokat is bevállalja "kis haszonnal"!Rajta, rajta! Szóljatok!

#63 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 21:04

Szerintem sokkal jobb a közös fõzés. Hangulatosabb, összekovácsolósabb Posted Image Legalább egyszer fel kéne dobni a kérdést, hogy van-e, aki szivesen beszáll a készítésbe-segítésbe, nem? :rolleyes: [ Február 16, 2004, 20:05: Az üzenetet átszerkesztette: BoKa ]

#64 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 21:32

BoKa!kb. 100 emberre nem egyszerû fõzni, még 4-5 kondérban sem. Szerintem ezen a párszáz forinton nem kéne spórolni, addig a fél napig (és még keveset mondtam!), míg a kaja elkészül, ezer érdekesebb dolgot lehetne csinálni. Annak is aki csinálná....Én tuti befizetnék kajára, és nem ott akarnék dolgozni x km után. Elég otthon fõzöcskélni...

#65 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 21:54

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa: Szerintem sokkal jobb a közös fõzés. Hangulatosabb, összekovácsolósabb Posted Image Legalább egyszer fel kéne dobni a kérdést, hogy van-e, aki szivesen beszáll a készítésbe-segítésbe, nem? :rolleyes: [/QUOTE]Persze!Már fel is dobtad!

#66 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 22:01

A magam részérõl nagyra értékeltem Öreg Bölény és segítõi hadai tevékenységét. A fõztjüket bármikor megeszem, de nem kívánom el senkitõl, hogy nekem fõzõcskézzen, amikor jobb dolga is akadna. Én a befizetett kaja híve vagyok.

#67 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 22:09

Sziasztok!Mi is megjelenünk Õzzel, bár az, hogy mikor és hogyan még nem egészen világos.Természetesen szívesen segítünk, amiben tudunk.A kaja megrendelését jó ötletnek tartom, ennyi embernek fõzni nagyon macerás és fárasztó, bár errõl inkább a szakácsoknak kéne nyilatkozni. / Bölénynek persze nem, mert Õ úgyis bevállalná, aztán kikap Adrienntõl. Posted Image /A rendrakást mindenképpen támogatom, az eksön elõtti hétvégén kéne lemenni rendet rakni. Részemrõl benne vagyok, lehet belõle csinálni egy egész napos bulit is akár.A zuhany és a wc szerintem nem volt annyira vészes, de persze némi bõvítés sosem árt.A világítást viszont tényleg meg kéne oldani, legalább a központi területen. Mondjuk, ha van áram / van /, akkor pár kézi reflektorral megoldható.A szervezéshez mindenképpen több ember kéne, legalább 4-5, hogy mindenki csak egy dologgal törõdjön.A bolttal biztos nem lesz gond, a néni nagyon segítõkész volt, ha az elõzetes rendezkedésnél szólunk, akkor tuti meglesz minden. / Különben rokonai voltak a lovasok között /Ferenc

#68 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 22:17

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: Egyéb:Kéne nyitni egy lezárt topicot ahol csak a már jelentkezõket, befizetéseiket, egyebeket tartjuk nyílván. Ez szerintem elengedhetetlen az áttekinthetõség szempontjából, mert ez a topicot úgy is elhumorizáljuk még addig ezerszer.Ezt olyan valakinek kéne kezelnie aki moderálási joggal bír,és ott áttekintehetõen lehetne látni a résztvevõket, lovakat, egyebeket mindenkinek. Egy pénzgyûjtõ, valamint Sheriff és én jeleznénk neki a száraz tényeket és így gyarapodnának ott a tények, mindenki számára (akár Gajdácsiék számára is)világosan a résztvevõi lista. [/QUOTE]Ezt vállalom.

#69 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 22:20

A fõzés jó lenne, de tényleg sok munka ennyi emberre... Helyette mondjuk a hangulat kedvéért lehetne szalonnát sütni, az nem olyan sok idõ, és mindenki magának csinálja, meg a feeling is megvan hozzá, fõleg, ha a Jack bácsi is besegít Posted Image A dátummal kapcs szerintem sokunk suliba jár, tanul, én csatlakozok a júniusi gárdához.

#70 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 22:20

Ferenc!A buli rendben. Pakolni meg pakoljon akinek a dolga. :D :D Ez volt az elsõ amit megbeszéltem vele.

#71 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 22:23

Ahogy én elnézem ezt az idei rendezvényünket, sokkal nagyobb szabású lesz, mint tavaly. Sokkal több emberrel... és tavaly is voltak kisebb gondok a kaja körül. Volt, aki gombapörit evett volna, de nem jutott neki (erre emlékszem).Szóval én támogatom, hogy fõzzenek nekünk, választhassunk mondjuk 3 féle kajából... az biztos, hogy nekem nem sok kedvem lesz nekiállni fõzõcskézni, fél nap (?) lovaglás után, amikor elõször a lovat szeretném ellátni, aztán meg ismerkedni a fórumosokkal.

#72 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 16. - 23:09

El Broncó készen áll :cool: !Az El Kormányzó El-döntötte: nagyon szívesen El- megyünk... Posted Image

#73 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 6:51

Javaslom, hogy állapodjunk meg abban is, hogy természeten fogunk tábortüzeket is rakni tehát, kalkulálja be azt is, hogy szükségünk lesz tüzelõre.Így nyugodtan fõzhet is aki akar.Gajdácsi Józsi jelezte egyébként, hogy vág egy birkát is a számunkra mert egy pörköltre mindenki a vendége lesz valamelyik nap során.Mielõtt azonban azt eldöntjük, hogy mit szeretnénk enni azt is kéne tudni, hogy mely napokon és hányszor kell nekünk fõtt étel.Péntek este kell-e vacsora?Szmbaton ebéd- vacsora, vagy elég az egyszeri fõtt étkezés?Vasárnap gondolom, már e tekintetben úgy sem érdekes.Sok új fórumos is van akik nem ismerik a lehetõségeket Tatárszentgyörgyön. Van ott néhány lovas "cigánykocsi" ami szerintem szintén bérelhetõ azoknak akiknek nem praktikus mondjuk a sátor, vagy így esetleg jobban el tudnak helyezkedni kicsi gyerekkel is. Nagyon kultúrált lakókocsik ezek jól berendezve.Ezek nyáron túristákkal kóborolnak a pusztában de biztos lesz szabad belõle. [ Február 17, 2004, 06:12: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#74 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 8:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Ferenc: A bolttal biztos nem lesz gond, a néni nagyon segítõkész volt, ha az elõzetes rendezkedésnél szólunk, akkor tuti meglesz minden. / Különben rokonai voltak a lovasok között /[/QUOTE]Árulkodós! tongue.gif Egyébbként nagyon örülnének, ha megint ott vásárolnánk. :D

#75 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 10:35

RC,én azt gondolom, hogy a pénteki vacsi és a szombati ebéd (fõttkaja) elég lenne és a szombat esti szalonnasütést nagyon jó ötletnek tartom.

#76 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 10:42

KH, rendeljenek sok búzasört! Posted Image

#77 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 10:53

Te semmit, azután, hogy szokásom hoz híven bámészkodás közben véletlenül a hátadhoz nyomom a tûzbõl kivett, frissen ropogósra sült szalonnát, te tüzet ugrasz, majd kijelented, hogy nem is vagy éhes. De nem pofozol meg. :rolleyes:

#78 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 11:19

Anikó, nem probléma!Szerintem neked bármit... Múlt héten beszéltem Zolival(a készséges boltosnéni fia), aki megjegyezte, hogy szerinte az a fekete csaj kissé talán piromániás volt, meg egy kicsit "lökött"(abszolute pozitív értelemben), de fûteni nagyon tudott... Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#79 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 11:26

És hogy ne legyek teljesen off, holnap vszinüleg találkozom a boltos nénivel(továbbiakban: Ica néni), megtudom kérdezni a dolgot. Amit fontos lenne le konkretizálni az a vasárnapi nyitvatartás és a friss pékáru iránti igény. (Vasárnap általában csak megrendelésre szoktak hozni)

#80 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 17. - 11:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Kriszti2: RC,én azt gondolom, hogy a pénteki vacsi és a szombati ebéd (fõttkaja) elég lenne és a szombat esti szalonnasütést nagyon jó ötletnek tartom. [/QUOTE]Tökéletesen támogatom az ötletet, már, ha ott leszek! :D Posted Image