Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bőrviszketés


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
29 válasz a témához

#1 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 17:09

A csikóm egyre jobban vakarózik a box ajtaján, egy ötcentis darabon hiányzik a szõr a nyakán ill. a szügyén is már kopik le. Van valami ötletetek, mitõl lehet ez? Élõsködõt nem látok rajta, más ötletem nincs :(

#2 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 17:42

Kiválthatja allergia is, de ilyenkor általában az allergiás lovak pl. nyári ekcémás lovak tünetei "pihennek", pollen-szúnyog-meleg idõben jön elõ. Érdemes volna emiatt bõrkaparékot vetetni és megvizsgáltatni állatorvossal.

#3 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 17:49

nem változtattál a kajáján?

#4 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 17:53

Kb két hónapja kapnak szálasnak lucerna helyett szénát, illetve azóta kapnak sima zab helyett kukoricával kevert zabdarát. De az nem mostanában volt, lehet attól még, hogy ez csak most jött ki rajta? Eddig nem volt gond... Amúgy semmi seb nincs rajta, mintha csak kikopott volna a szõr.

#5 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 18:07

Féreghajtva mikor volt utóljára? És milyen szerrel?

#6 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 18:15

Féreghajtva mikor volt utóljára? És milyen szerrel?


Októberben. Sajnos a cucc nevére nem emlékszem (és a tubus sincs meg), tubusos paszta volt 3000-4000 Ft volt belõle egy tubus és zöldalmaszagú :D :D ha ez segít belõni.

#7 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 18:19

Alma illattal lehet, hogy Panacur volt, ami csak belsõ élõsködõkre jó. Lehet hogy meg kellene ismételni egy külsõ-belsõ élõsködõkre való szerrel. Mondjuk Equimax-al.

#8 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 18:37

Szia!Nem árt,ha megvizsgáltatod allergiára.Vérbõl meg tudják állapítani,hogy allergiás.Mi ugyanebben a cipõben jártunk,hogy elõször csak kicsit vakaródzott,majd egyre intenzívebben,a végén már hozzá sem lehetett érni,mert dõlt az emberre,hogy vakarja meg.Ilyeneket csinált,mi meg jókat mulattunk rajta,mondván,milyen édi.http:///kep.ivpicture.hu/34421.jpg

#9 houdini

houdini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 20:56

Hááát, a rühatkát max. mikroszkóppal látod! :D Neostomosant neki!Ha nem hat, gombaellenes szert, ha az sem, egy nagyon jó doki. De tapasztalatom szerint az ilyen apróságokkal nem nagyon foglalkoznak. :hupp: S.O.S. -be én ezt tenném: Betadine+körömvirág krém. De a rühösséget vagy a gombát könnyen összeszedhetik az állatok. Odahozza pl. 1 macska, vagy bármi aztán kész...te meg fizetsz, mert a lovad birtokol téged :D

Edited by houdini, 2009 január 5. - 20:59.


#10 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 6. - 6:20

Hááát, a rühatkát max. mikroszkóppal látod! :D
Neostomosant neki!Ha nem hat, gombaellenes szert, ha az sem, egy nagyon jó doki.
De tapasztalatom szerint az ilyen apróságokkal nem nagyon foglalkoznak. :hupp:
S.O.S. -be én ezt tenném: Betadine+körömvirág krém.

De a rühösséget vagy a gombát könnyen összeszedhetik az állatok. Odahozza pl. 1 macska, vagy bármi aztán kész...te meg fizetsz, mert a lovad birtokol téged :D


Sajna,ez nem ilyen egyszerû :( Mi sem foglalkoztunk vele túlzottan,és ez lett a vége.Kiderült,hogy allergiás a bogarakra,szénára,porra,meg minden olyan dologra,aminek a lóhoz köze van.Így most injekciókat kap.Én,a saját tapasztalataim után,biztos,hogy nem bagatellizálnám el,De,hát mindenki a saját kárán tanul :eek:

#11 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 6. - 15:59

Nem tudtok egy jó lovas állatorvost Tinnye környékén? A miénket nem lehet elérni sose, másikat meg nem tudok :(

#12 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 6. - 18:38

Nem tudtok egy jó lovas állatorvost Tinnye környékén? A miénket nem lehet elérni sose, másikat meg nem tudok :(

Jármi Miki 20 9550546

#13 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 6. - 18:49

Nem tudtok egy jó lovas állatorvost Tinnye környékén? A miénket nem lehet elérni sose, másikat meg nem tudok :(


Hozzád közel van a Bába-team is.Ha érdekel,írok tel.számot.Nálunk is õk jöttek rá erre a nyavalyára :)

#14 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 8. - 21:34

Fejlemények: még akkor sikerült kihívni az állatorvost, aki ránézésre azt mondta rüh+gombás fertõzés. A pacim kapott szurit ill. egy ecsetelõs oldatot, amivel kétnaponta kell kenni 15 alkalommal. Most tartunk a 12.-nél, de nem nagyon akar javulni. A szuri után másnap felfedeztünk rajta kicsi barna állatkákat, felhívtuk a dokit, aki azt mondta, h azok a rühatkák (vagy mik?) és az jó, hogy kijöttek a szõrére. Viszont. Azóta minden nap pucolom, lekefélem róla ezeket, de mindig "visszajönnek". Azon is gondolkodtam már, hogy nem lehet tetû? Holnap szólok a dokinak, hogy nézze meg még egyszer a lovat, mert még mindig folyamatosan vakarózik fõleg a füle körül és a nyakán. Komolyan mondom már ötletem sincs...

#15 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 9. - 7:45

A Rühösség: Parányi ízeltlábú rovarok okozzák, amik petéket raknak és alagutakat vájnak a bőrben. Igen erős viszketéssel jár. Nagyon könnyen el lehet kapni. Akár a lovadtól is. Csak óvatosan. Az atka járatai hullámos vonalként jelennek meg, körülbelül 10 mm hosszúak, néha apró göbbel a végükön. Könnyen gyógyítható. Vörös foltok jellemzőek rá. Az atka ami okozza szabad szemmel alig látható. Szerintem nem rühös a pacid. Azok az állatkák nem jönnek a bőrfelszínre és nem barnák.

Edited by Kiskanca, 2009 február 9. - 7:52.


#16 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 9. - 8:28

A Rühösség: Parányi ízeltlábú rovarok okozzák, amik petéket raknak és alagutakat vájnak a bõrben. Igen erõs viszketéssel jár. Nagyon könnyen el lehet kapni. Akár a lovadtól is. Csak óvatosan.
Az atka járatai hullámos vonalként jelennek meg, körülbelül 10 mm hosszúak, néha apró göbbel a végükön. Könnyen gyógyítható.
Vörös foltok jellemzõek rá. Az atka ami okozza szabad szemmel alig látható.
Szerintem nem rühös a pacid. Azok az állatkák nem jönnek a bõrfelszínre és nem barnák.


Járatok, amiket írtál nincsenek, legalábbis én nem láttam ilyesmit sehol. Vörös foltokat sem láttam a bõrén. Csak ezeket a kis, kb. 1,5-2 mm nagyságú rovarokat, amik a szõrszálakon ülnek. Ló lehet bolhás? Mert komolyan mondom engem a bolhákra emlékeztetnek, csak ezek nem rohangásznak. Remélem ma sikerül a dokit utolérni, hogy valóban mi is lehet ez...csak tök gáz, már egy csomó pénzt kifizettünk egy hatástalan gyógymódért :(

#17 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 9. - 15:34

Tobb mind valoszinu, hogy tetvesegrol lesz szo, es nem mas okoza ezeket az Alien 3 filmbeli jeleneteket a lovadon. Mindenesetre most mar egy biztosabb diagnozis ertelmeben, es, hogy elkeruld, hogy a lovad hamarosan Signourny Weaver hez hasonlitson a mar fentebb emlitett filmben, parat begyujthetnel ezekbol a "kicsi barna allatkakbol", amiket ta rajta latsz futkarozni, mondjuk egy kis muanyag dobozkaba, es bevihetned egy mikroszkoppal rendelkezo rendelobe, vagy szerintem lehet eleg lenne megmutattni oket az eddigi kezelo dokinak, vagy esetleg egy masiknak. Bolha is lehet a lovon, ha mondjuk bezarod ket szemetelepi kukazo kutya koze, mert pl a legyakrabban a kutyan parazitaskodo Pulex Iritans nem egy specifikus parazita, igy esetleg kiprobalhatja a lovat is, de direkt lora specializalodott bolhafajrol nekem nincs tudomasom.

#18 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 10. - 21:19

Jaina! Amit ajánlani tudok :A Neocidol 600 EC alkalmas ló, szarvasmarha, sertés, kecske, szamár, öszvér, nyúl, bivaly, kutya külsõ parazitamentesítésére is. Próbáld meg, ha ezek külsõ élõsködõk, biztos a hatás. Többször segítségemre volt. Legkissebb kiszerelés 5ml-es ampulla,ezt 5 liter vízben kell oldani. Követelmény, hogy a fürösztõ víz hõmérséklete elérje a 30 fokot. Ezzel mosd le az érintett területeken. Az állatorvosnál szokott lenni.

#19 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 10. - 22:02

Mielõtt bepamacsolnád a lóállatot akármi vegyszerrel, tájékozódj:
http://www.aogyti.go...ata/hut/463.pdf
koncentrálj az ellenjavallatra

#20 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 12. - 20:21

Jaina!

Amit ajánlani tudok :A Neocidol 600 EC alkalmas ló, szarvasmarha, sertés, kecske, szamár, öszvér, nyúl, bivaly, kutya külsõ parazitamentesítésére is. Próbáld meg, ha ezek külsõ élõsködõk, biztos a hatás.
Többször segítségemre volt. Legkissebb kiszerelés 5ml-es ampulla,ezt 5 liter vízben kell oldani. Követelmény, hogy a fürösztõ víz hõmérséklete elérje a 30 fokot. Ezzel mosd le az érintett területeken.
Az állatorvosnál szokott lenni.



Ezt kaptuk mi is, ma megpróbáltuk lekenni a lovat, de egyszerûen annyira sûrû a szõre, hogy nem jut el a szer a bõréig, ahogy a doki mondta. Viszont ahol lekentük ott hirtelen rengeteg élõsködõ bukkant elõ.
A dokink szerint lehet hogy meg kell nyírni, aztán takaró tavaszig :( Holnap jön ki, ad a paccnak injekciót, meg beszél a lánnyal, aki szokott nyírni lovat.
Kicsit kétségbeestem, fõleg, hogy rajta kívül még 3 ló van az istállóban (külön karám, külön box), de el ne kapják...

froclee: elolvastam mielõtt rákentem, de biztos vagyok benne, hogy az állatorvosunk is, különben nem adta volna nyugodt szívvel ezt a szert.

#21 Szandi

Szandi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 13. - 11:36

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni,a lovamon kisebb területeken mintha hámlana a bõr,de csak körömnagyságú területekrõl van szó.Mi lehet ez ? Valamilyen gombás fertõzés?? Elõre is köszi a választ.

#22 Adatim

Adatim

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 14. - 13:45

Sziasztok!

Nyári ekcémával van valakinek tapasztalata? Mivel kezeltétek?

Rongyosra vakarja magát szerencsétlen pónikám.

Ezt próbálta már valaki erre a problémára?

http://www.horze.hu/...ok/ekcematakaro

#23 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 14. - 14:38

SWITCH?

#24 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 14. - 15:28

Szia, nekem majdnem 1 évig volt egy durván ekcémás hafim, egész nyári idõszakban. Sajnos 100 %-os módszer nincs (csak szteroid...), de nekem az alábbi tippek váltak be:
- légytakaró (ez és ennek a nyakrésze), éjjel-nappal
- nyár elején még elég volt 3-4 naponta, nyár közepén pedig akár naponta fürdetés a kényes helyeken. Teafaolajos samponnal bedörzsölés, majd ez a Leovet olaj.

Kitartást! :)

#25 Adatim

Adatim

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 14. - 16:07

Szia, nekem majdnem 1 évig volt egy durván ekcémás hafim, egész nyári idõszakban. Sajnos 100 %-os módszer nincs (csak szteroid...), de nekem az alábbi tippek váltak be:
- légytakaró (ez és ennek a nyakrésze), éjjel-nappal
- nyár elején még elég volt 3-4 naponta, nyár közepén pedig akár naponta fürdetés a kényes helyeken. Teafaolajos samponnal bedörzsölés, majd ez a Leovet olaj.

Kitartást! :)



Köszi a választ! 1 év után elmúlt??? (mi már 3. nyarat kezdjük.. :/ )

#26 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 14. - 17:54

Dehogy, rosszul értelmezted a mondatomat. :) Azt írtam, hogy 1 évig volt egy durván ekcémás hafim, azaz addig volt nálam (nem jött ki a másik hafimmal, meg az ekcémája is eldurvult, így tovább kellett adnom). Nála a herélésnél jött ki és azóta ilyen, meg most is ahol van, ott is, tehát szerintem ez a sírig követi majd.

#27 Adatim

Adatim

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 15. - 12:39

Dehogy, rosszul értelmezted a mondatomat. :) Azt írtam, hogy 1 évig volt egy durván ekcémás hafim, azaz addig volt nálam (nem jött ki a másik hafimmal, meg az ekcémája is eldurvult, így tovább kellett adnom). Nála a herélésnél jött ki és azóta ilyen, meg most is ahol van, ott is, tehát szerintem ez a sírig követi majd.



Óóóó értem. Kicsit reménykedtem :)

#28 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 20. - 14:14

Üdv. Tegnap megtriplázodtak nálunk a böglyök. A kényeskedõ kb.fv. Kancánkat bevittem az istállóba, hogy ne szenvedjen a sok vérsziívòtòl. Kb. 1 ó.múlva kimentem hozzá,mert sokat kapart. Az egész ló fedagadt a seggétõl az ajkáig. Szédült,rázta a fejét lefeküdt,nézegetett a testére. Azonnal hívtam a dokit, jött is nemsoká. Már a tel.ba bögölycsípés allergiára tippelt. Adott vénás szurit allergia ellen, ami szinte azonnal hatott, de csak a közérzetére. A dagadtság csak mára apadt le nagyjából. Istállófogságra ítéltetett amíg bögõlydömping van. Valaki meg tudná mondani, hogy ez az allergia még fokozottabban jelentkezik-e újabb bögölytámadásnál? Van az istállózáson kivül még védekezési lehetõség?

#29 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 20. - 14:20

Minden allergia fokozódik, adj neki valamilyen lónak való kálciumot, immunovetet és takard be légytakaróval, mindenütt! Többet nem tudom mit tehetnél! Az én egyik lovam is kiütéses lett.

#30 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 23. - 21:03

Ez sajnos csak romlik :-(Van nalam is egy ilyen lo o nyar elejetol istalloban lakik es takarozni kell.:-(A tavalyi reakcioja is ilyeszto volt de iden meg durvabb :-(Gyakorlatilag egy ora alatt nem volt szeme,orra a lonak annyira bedagadt a feje.A gerince menten hullamos volt mint egy lufi :-( Ja es egesz telen immunerositot evett meg vitamint hatha iden nem jon elo.Semmit sem hasznalt :-(

Edited by lilith, 2013 június 23. - 21:04.