Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tájékozódási Tereplovaglás


  • Please log in to reply
510 válasz a témához

#441 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 20. - 10:22

Halika:) jó lenne tényleg felébreszteni a topikot... Méz, köszi a gyors infót a versenynaptárral és a szabályzattal! A szabályzatban lett némi módosítás, a leglényegesebb talán, hogy a "bóják" ellopásiból adód állandó problémákat próbáljuk majd úgy kiküszöbölni, hogy a bóják helyét a rendezõk valamilyen egyéb jellel is ellátják (pl krétával egy kereszt, vagy vmi hasonló). Reméljük ezáltal kevesebb lesz majd az ilyen jellegû probléma...:-) Szia Gergõ, jó hogy ittvagy;-) Sümegre gyertek minél többen, elvileg új térkép lesz, új tereprõl, úgyhogy nagyon izgi lesz!!! (szerintem...) M.

#442 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 20. - 12:05

Sok szépet hallottam Rólatok. Pont elkerültük egymást, Ti Vászolyon voltatok, én Bakonykoppányban indultam elõször....


Ó, mi szépet? ajjaj, félek :D
Egyre szeretnénk menni azért, csak majd még meglátjuk. Valószínû egy pécselyi bele fog férni, ha már ott lakunk a környéken...

#443 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 20. - 17:48

Nem kell félni, tényleg szépek voltak. ;)

#444 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 10. - 20:19

Hm... hát azért örülök hogy mégis lekeveredtem, képek hamarosan. Kicsit itthon ragadtam, itt elég lassú a net, majd Gödöllõn az õrült gyors koleszos-nettel felrakok mindent. Nekem még volt egy kis kétnapos túra is a verseny után, Érdi Gáborékkal Sümeg-Salföld-Vászoly vonalon.
Arról képek ITT

#445 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 10:26

A versenyrõl képek itt...

#446 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 13:39

Köszi. Jó kis verseny volt. (Fõleg a szombat tetszett. :ang: )

#447 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 19:59

Azért le a kalappal, jót mentetek Saci-lóval, nem volt rövid pálya... de annál szebb... én nagyon élveztem legalábbis másnap, mikor szedtem be a pontokat... :)

#448 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 22:18

Köszi. Nekünk fekszik a relatív hosszú, nem túl nehéz pálya. Saci beáll egy kényelmes vágtába és megy ponttól-pontig. :) Mint tudod Pécselyen is szép tájak vannak. Majd összecsapunk!?

#449 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 23:36

de jó volna.... gyanítom, hogy ez se az az év lesz, de még bármi megeshet...

#450 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 14:01

Sziasztok! Valaki nem tudja véletlenül, hogy Vászolyon van -e olyan bérelhetõ ló, aki könnyen elmegy egyedül (akkor is ha másik lovat pillant meg), és nem a rugdalózás a fõ hobbija? Tekila után vágynék egy olyan lóra, akin többet tudok a tájékozódással foglalkozni, mint a birkózással :) Üdv, Ági

#451 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 17:25

Hali Vászolyon nagyon jók a lovak, Gábortól érdeklõdj a bérlés ügyén. Birkózni szerintem egyikkel se kell. Facebook-on a tájékozódási csoportba érdeklõdhetsz :)

http://www.facebook.com/home.php#!/hom...863515&ap=1

Kata

#452 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 18:05

Sziasztok!
Valaki nem tudja véletlenül, hogy Vászolyon van -e olyan bérelhetõ ló, aki könnyen elmegy egyedül (akkor is ha másik lovat pillant meg), és nem a rugdalózás a fõ hobbija?

Tekila után vágynék egy olyan lóra, akin többet tudok a tájékozódással foglalkozni, mint a birkózással :)
Üdv, Ági



Ez azt jelenti, hogy Pécselyt kihagyod?

#453 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 5. - 19:48

(mi lehet tudunk menni Koppányba, de a többi nem fog menni)

#454 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 7:21

Köszönöm, akkor informálódok ott. Húsvétkor megyünk Sokorópátkára, úgyhogy megy a morgás az ápr. 30 miatt (tanulni is kéne), így inkább Vászolyra mennék máj. 28-án. Nyáron nem tudok menni egyikre sem, lesz sok vizsgám :( Szeptemberben szeretnék menni Sümegre. Remélem az összejön. Ági

#455 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 9:41

Akkor találkozunk Koppányban (Kata) és Vászolyon (Ági)!

#456 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 12:25

És mikor lesz már pécselyi kiírás?? ((bá rnekem nem tudom hogyan lesz a Pécsely, mert bár mindent megtettem, kislovam megint úgy döntött, h õ még pihenne kicsit (sánta):((( úgyhogy sajna lehet ott is bérelnem kell majd lovat...Pedig már nagyon-nagyon úgy készültem, hogy ott végre sajáttal megyek majd) M.

#457 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 12. - 19:25

Lehet buktam Vászolyt :(

#458 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 15. - 8:51

Most már biztos. Nincs ló :( Akkor csak Sümegen találkozunk. Remélem ...

#459 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 15. - 11:50

Ki mondta, hogy nincs ló Vászolyra Ági? M.

#460 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 15. - 12:08

Elõször Gábort kérdeztem, azt mondta nála nincs már bérelhetõ ló, aztán írtam a pécselyi lovardának, ott meg írták hogy kevés a lovuk, kell nekik is, úgyhogy nem tudnak adni.

#461 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 16. - 18:57

Uhhh, ez gáz akkor, mert sztm lenne majd jó sok ember aki bérelne lovat...és akkor így majd hoppon marad...:-S M.

#462 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 17. - 12:09

Elõször Gábort kérdeztem, azt mondta nála nincs már bérelhetõ ló, aztán írtam a pécselyi lovardának, ott meg írták hogy kevés a lovuk, kell nekik is, úgyhogy nem tudnak adni.



Sümegen állítólag van egy Tequila nevû, nagyon kezes jószág. :D Viccet félre téve ez gáz, hogy jönnél és nem tudsz. Pedig mindig azon agyalnak a szervezõk, hogy miként lehetne több induló.

#463 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 25. - 7:41

Sajnos én sem megyek Pécselyre. Tegnap Sacika megsérült. :( Bérelni nem akarok meg lehet már nem is tudnék. Talán Vászolrya tudok vele menni.

#464 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 25. - 16:21

Sümegen állítólag van egy Tequila nevû, nagyon kezes jószág. :D Viccet félre téve ez gáz, hogy jönnél és nem tudsz. Pedig mindig azon agyalnak a szervezõk, hogy miként lehetne több induló.


Ha lejutok Sümegre szerintem megint birkózok egyet Tekilával. Hátha 2.x -ra elfogadja, hogy egyedül is van élet :) Ha nem akkor megint boldogítok valakit hazáig :D

Valószínûleg sikerül lovat kunyerálnom Vászolyra, szóval jelen pillanatban nem esélytelen.

Jobbulást Sacinak! Remélem tudtok jönni.


üdv, Ági

#465 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 25. - 17:03

Dejó Ági! Örülök, hogy mégis esélyes h jössza Vászolyra...:) Gergõ: írtam magánt...:) M.

#466 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 27. - 18:51

Elmegy a Tequila egyedül is ám, legalábbis tavalyelõtt vele indult Tibi egyéniben, és jó kört mentek. Most biztos megzavarta a tavaszi frissesség :)

#467 Wolv

Wolv

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 7:18

Elmegy a Tequila egyedül is ám, legalábbis tavalyelõtt vele indult Tibi egyéniben, és jó kört mentek. Most biztos megzavarta a tavaszi frissesség :)


Lehet.
Laci azt mondta nem ültek rajta mióta lesántult, ami ha jól értettem januárban történt, talán ez is közrejátszhatott.
Szeptemberre már túl lesz jó pár táboron, remélem kicsit lenyugszik :)

#468 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 16. - 7:52

Sacikám sérülése nagyon lassan gyógyul. (A képen 3 hetes.) Tuti nem tudok vele Vászolyon menni, de Koppányba sem valószínû. :(

Mostanság kezdünk mágnes és lézeres terápiát a Vajkí Andreával, remélem segít.

Úgy néz ki Vászolyon Gábortól megkapom a Bandit (megtisztelve érzem magam), már egy kanyart mentem is vele. Majdnem olyan jó, mint a Saci. ;) Koppányban nem tudom mi lesz.

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Edited by gezsias, 2011 május 16. - 7:58.


#469 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 16. - 18:31

Lehet.
Laci azt mondta nem ültek rajta mióta lesántult, ami ha jól értettem januárban történt, talán ez is közrejátszhatott.
Szeptemberre már túl lesz jó pár táboron, remélem kicsit lenyugszik :)



Nameg lovastúrán is túl lesz páron, tavaly õ volt a tiszti hátasom egymás után 2 túrán is, elsõn ficánkolt, de másodikon már pöccre indult :)

Sacinak szurkolok a mielõbbi felépülésért! Szegény, mit csinált? Beleszaladt valamibe?
Koppányban ajánlom Kovács Lacitól bérelhetõkbõl Tücsit, egy öreg csataló(91-es), de egyéniben kiváló! elvágtázhat elõtted az orosz hadsereg, nem megy utánuk, áll, megvárja míg felszállsz, aztán kilõ mint a rakéta :D (márha megvan még, de tavaly megvolt tutira)

#470 gezsias

gezsias

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 16. - 20:24

Nameg lovastúrán is túl lesz páron, tavaly õ volt a tiszti hátasom egymás után 2 túrán is, elsõn ficánkolt, de másodikon már pöccre indult :)

Sacinak szurkolok a mielõbbi felépülésért! Szegény, mit csinált? Beleszaladt valamibe?
Koppányban ajánlom Kovács Lacitól bérelhetõkbõl Tücsit, egy öreg csataló(91-es), de egyéniben kiváló! elvágtázhat elõtted az orosz hadsereg, nem megy utánuk, áll, megvárja míg felszállsz, aztán kilõ mint a rakéta :D (márha megvan még, de tavaly megvolt tutira)



Az egyik lábával belelépett egy csatornacsõbe és ahogy húzta ki valahogy a patkóval végig szántotta. :(

Tücsivel lehet, hogy megismerkedek. Köszi.

#471 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 4. - 13:38

Sikerült visszakérni a topicot a süllyesztõbõl. :)

Az idei Veszprém-megyei versenyek idõpontjai letölthetõk a Csikós-lovasudvar honlapjáról.

Az áprilisi pécselyi terepverseny április 13. helyett április 27.-én kerül megrendezésre a remek talajviszonyok miatt. Remélhetõleg addigra rendezõdik már a helyzet, és nem lesz addig újabb özönvíz.

A Veszprém-megyei versenyeken kívül Pest-megyében is lesz:

2013.05.04. (szombat) - Sóskút
2013.09.07. (szombat) - Herceghalom

De ha tudtok még arról, hogy máshol hol és mikor rendeznek ilyen jellegû versenyt, akkor nyugodtan írjátok ide. :)

#472

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 1:15

Idézem a meghívóból:

2013. április 21-én a Bodor Major, tájékozódási terepversenyt rendez a Szentendrei szigeten.

Kategóriák:egyéni, páros, csapat, fogat

Program: 9:00 óra Technikai értekezlet

10:00 óra Rajt az elsõ indulóknak (15 percenkénti rajtok)

Nevezési díj: 3.500 Ft/fõ/fogat, amely tartalmaz egy bogrács egytálételt az eredményhirdetés után.

Ló bérlés: 6.000 Ft/ló (korlátozott számban)

Szálláslehetõség: Lipicai Panzióban

- Box bérlési lehetõség a Major területén.

- nevezéseket e-mailben legkésõbb április 17-igaz info@bodormajor.hu címre kérjük.
- 18 év alatti lovasoknak felnõtt kísérõvel vehetnek részt a versenyen.
- lovak érvényes ló útlevéllel érkezhetnek a Major területére

További információ Korcsogné Kovács Mónika: Tel.: 30/696-2409

Mindenkit szeretettel várunk!

#473 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 10:45

Nocsak, idõközben zárolva lett? :) Méz, hajrá, gondolom indultok Pécselyen, majd csinálj képeket! :)

#474 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 5. - 12:20

Ja, valami rejtélyes oknál fogva besüllyesztették az archívumba. De Õz kedves volt és kinyitotta. :ang: Ha megyek, akkor feltétlenül fényképezek. Kérdés, sikerül-e felkészülni addigra. Akkor ültem utóljára a lovakon, mikor itt jártatok. Azóta esik megállás nélkül és én nem látom értelmét a sárban csúszkálásnak. Örülök, hogy Tinusék elhalasztották az idõpontot, így még van remény. :cool:

#475 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 28. - 18:24

Jelentem sikerült felkészülni a pécselyi versenyre a halasztott idõpontnak is köszönhetõen.

Mivel utóljára 2007-ben indultam tájékozódásin (akkor is elég sikertelenül), Zsófi a versenytársam pedig még soha, valamint az én lovamnak is ez volt az elsõ versenye, ezért a kezdõ pályán mentünk.

Nagyon kevés induló volt, nem tudom miért. Az idõjárás jó volt, a kezdõ pálya pedig valószínûleg könnyû, mert minden csapat megtalálta rajta az összes pontot, így mi is. :) Mi 27 perccel léptük túl a szintidõt, ezért csak 3.-ok lettünk. Nagyon jól szórakoztunk. Shelby lovam is néha tett róla, hogy kicsit viccesebb legyen a menet. :D
Fotózni azt annyira nem tudtam verseny közben, mert egyik kezemen lifegett a lyukasztós kártya és ott fogtam a térképet, másik kezemben a pálca meg a ló. Azért itt egy kép, ami a "Forrás" nevû pontnál készült:
Posted Image
És a gombóc tiszti hátasom, akinek nagyon tetszettek a bóják, és így a hátáról is lehetett lyukasztani, ahol lóval hozzá lehetett férni a lyukasztóhoz. :)
Posted Image

#476 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 28. - 19:00

Gratula az eredményhez! Csinos ez a kismamut :ang:

#477 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 29. - 14:12

Köszönjük szépen! :)

#478 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 30. - 14:22

Vaaaaah, de szép lett ez a "kölök"! :cool: :ang:
(Hm, a nyerged is tetszik! :D)

Én is gratula a dobogós helyezéshez! :kocc:

#479 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 1. - 12:42

Köszi szépen! :ang:
Alakul az állatka. :)

(Ja, Barth, mert megérdemeljük! ;) :D )

#480 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 2. - 9:57

:D :kocc: