Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdések a fórummal kapcsolatban


  • Please log in to reply
1613 válasz a témához

#41 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:09

Boka: "Apró észrevétel, ami szintén baromira nem lényeg: a válasz betûit állító gombok alatt annyi látszik a szövegbõl, hogy "Használd az 'Útmutató segítségével' módszert az egys". A vége nem fér ki."Köszi, tudunk róla.Mindenkinek, aki aláírást állított be: bocsi, de ez a funkció ki lesz kapcsolva. (Azt hittem már ki van. Én mindenesetre már kivagyok).

#42 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:10

Lenne egy kérdésem. Van Beállításokon belül egy olyan, hogy témák követése. De mikor rákattintok, aszongya, hogy nem állítottam be követendõ témát. Na azt hol lehet beállítani? Mert én nem jövök rá sehogyse... :confused:

#43 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:10

Mindenkinek, aki aláírást állított be: bocsi, de ez a funkció ki lesz kapcsolva. (Azt hittem már ki van. Én mindenesetre már kivagyok).

Hozzászólás megtekintése

Ne már!Nem lehetne megtartani?

#44 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:14

Hux, van egy kis probléma. Hasufel be van jelentkezve az új fórumra, de nem tudja modosítani az adatait, és nem engedi a fórum, hogy hozzászóljon. Tudnád ezt orvosolni valahogy?Köszi

#45 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:14

Nem. Lesznek aláírások, mert feleslegesen hosszabbítják a topicokat. Jó játéknak tûnik, de engem kifejezetten idegesít, hogy ugyanazt a kis mondatot hetvenszer viszontlátom egy oldalon.Kérek mindenkit, hogy ne állítson be aláírást, úgyis leszedjük.

#46 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:20

Hux, van egy kis probléma. Hasufel be van jelentkezve az új fórumra, de nem tudja modosítani az adatait, és nem engedi a fórum, hogy hozzászóljon. Tudnád ezt orvosolni valahogy?Köszi

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ez böngészõ probléma. Lépjen ki, ürítse ki a böngészõje gyorstárát, lépjen vissza. És ne használja sehol a vissza gombot.

#47 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:33

Lenne egy kérdésem. Van Beállításokon belül egy olyan, hogy témák követése. De mikor rákattintok, aszongya, hogy nem állítottam be követendõ témát. Na azt hol lehet beállítani? Mert én nem jövök rá sehogyse... :confused:

Hozzászólás megtekintése

És velem mi lesz? Segítsetek loxnak, a kiselefántnak... :hupp:

#48 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:35

Hux, ha jól nézem, egyénenként beállítható az aláírás látása, vagy nem látása, akkor nem értem, hogy mi vele a baj. Ha valaki nem akarja látni õket, akkor kikapcsolja. Vagy én nézek valamit rosszul? Mindegy, megpróbáltam az enyémet leszedni a felhívásodra, de már meg nem tudom. Az aláírás szerkesztésénél nem találok ilyen funkciót, ha meg csak simán letörlöm az eddig beírtat, akkor hibaüzenetet küld. Máshol sem találom a módosítás lehetõségét.

#49 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:41

És velem mi lesz? Segítsetek loxnak, a kiselefántnak... :hupp:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a témára kattintva van egy olyan, hogy téma követése, arra kattintva felveheted a listába és megadhatod, hogy kérsz-e mailt stb...

Edited by Eva, 2005 május 18. - 14:44.


#50 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:42

Ika, nekem nem küldött hiba üzenetet, csak simán kitöröltem, de úgy látom, te is megoldottad.semmi, Hasufel bénázott csak mostmár :ang:

Edited by Devil_girl, 2005 május 18. - 14:42.


#51 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:44

Eva! Sikerült, köszönöm szépen. :)

#52 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:45

Ika, nekem nem küldött hiba üzenetet, csak simán kitöröltem, de úgy látom, te is megoldottad.

Hozzászólás megtekintése

Hát, nem hiszem, hogy én voltam az. Szerintem Huxék oldották meg inkább. Mert én kétszer is próbáltam, és minda kétszer hibaüzenetet küldött, pedig csak annyit csináltam, mint te. Mellesleg az Eváé is eltûnt, innen gondolom, hogy nem mi voltunk olyan ügyesek. :D

#53 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 14:47

Most törlöm az aláírásokat. Bocs mindenkitõl, hogy eredetileg be volt kapcsolva, azt hittem elég neki, ha 0 kbyte-ra állítom az aláírások méretét. Milyen naív vagyok.

#54 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 15:00

Nem. Lesznek aláírások,

Hozzászólás megtekintése

Ezt vehetjük ígéretnek is? :D :dev:

#55 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 15:33

Akkor a kép belinkelése más oldalról az adatokhoz hogy lesz?

#56 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 15:51

Lesz, megoldjuk.

#57 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 15:54

Szia Hux!Nem minden témában látom a szmájlikat.Több helyen, csak keretben piros x-em van, meg szöveg.

#58 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 15:54

Nem. Lesznek aláírások,

Hozzászólás megtekintése

Ezt vehetjük ígéretnek is? :D :dev:

Hozzászólás megtekintése

Igen, mindekinek lesz, csak Bokának nem. :P

#59 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 15:59

Hux, ha jól nézem, egyénenként beállítható az aláírás látása, vagy nem látása, akkor nem értem, hogy mi vele a baj. Ha valaki nem akarja látni õket, akkor kikapcsolja. Vagy én nézek valamit rosszul? Mindegy, megpróbáltam az enyémet leszedni a felhívásodra, de már meg nem tudom. Az aláírás szerkesztésénél nem találok ilyen funkciót, ha meg csak simán letörlöm az eddig beírtat, akkor hibaüzenetet küld. Máshol sem találom a módosítás lehetõségét.

Hozzászólás megtekintése

Már leszedtem az aláírásodat. Akár le lehet tiltani, akár nem, az aláírás felesleges (tár)helyfoglaló.

Szia Hux!Nem minden témában látom a szmájlikat.Több helyen, csak keretben piros x-em van, meg szöveg.

Hozzászólás megtekintése

A régi fórum szmájlik nem jöttek át erre a fórumra. Ha a mostani friss hozzászólásokban nem látod õket, akkor az valamilyen böngészõ- vagy netkapcsolat probléma. Próbáld meg frissíteni az oldalt, vagy kiüríteni a böngészõ gyorstárát (cache), esetleg ki- és bejelentkezni.

#60 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 17:28

A csikok direkt nem csikok többe?

#61 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 18:01

Nem direkt, át lesznek írva Csikóra.

#62 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 19:25

Ahhh... Én kevésbé intelligens (hogy finoman mogyam)Téma nyomtatása... Csak hogy nem verte ki a szemem... :huh:

#63 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 19:41

Az jutott eszembe, hogy nem lehetne az olyan felhasználókat - elõzetes figyelmeztetés után - letörölni, akik egy éve egy szót sem szóltak a fórumhoz?A másik pedig, hogy ha nem vagyok bejelentkezve, egy órával elõbbi idõt mutat, mint ami a tényleges. És bejelentkezés (azaz regisztráció) nélkül nem is lehet beállítani. Nem lehet ezt Adminilag beállítani?

#64 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 20:56

Az jutott eszembe, hogy nem lehetne az olyan felhasználókat - elõzetes figyelmeztetés után - letörölni, akik egy éve egy szót sem szóltak a fórumhoz?A másik pedig, hogy ha nem vagyok bejelentkezve, egy órával elõbbi idõt mutat, mint ami a tényleges. És bejelentkezés (azaz regisztráció) nélkül nem is lehet beállítani. Nem lehet ezt Adminilag beállítani?

Hozzászólás megtekintése

Ezt idõrõl-idõre meg szokta csinálni Hux, most is megtörtént a költözés elõtt. Sõt, még figyelmeztetés is volt a Laborban (ami már azért nem látszik, mert a régi témákat viszont kitörölte, mert erre a fórumra már úgysem vonatkoznak). Ezt nem lehet állítani, max. ha áttérnénk kaliningradi idõzónára.. :D A nyári idõszámítás miatt van, télen majd jó lesz. :)

#65 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 21:07

Értem az órásat.Viszont, most, ahogy a mátrixot csinálgattam, találtam olyan felhasználót, aki 2001-ben regisztrált és egyszem hozzászólása van. Na kérdem én, hogy õ minek? És ilyenbõl többet is találtam, jó, van 10-20 hozzászólása, de 4 évvel ezelõttrõl. És a nevet-helyet foglalja.

#66 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 21:35

Ez is igaz... de a kérdést hirtelen elnapolom, mert perpill abszolút elférnek az ezer más dolog mellett. :D Sõt, mivel ezen a fórumon rengeteg szempont szerint lehet kilistázni a tagokat, pl. utolsó látogatás + hozzászólásszám szerint is, ha nem akarjuk egyenként tépkedni az õsz hajszálainkat a végére, jobb, ha megvárjuk, míg eltelik az a bizonyos idõ, mert visszamenõleg nyilván nem mûködik.

#67 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:13

Az ilyen felhasználók kb. 500 bájtot foglalhatnak / fõ, de maximum 2 kilobájtot.

#68 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:18

Jó volna, ha mindenki kiegészítgetné újra az adatait (elég sok minden elveszett a konvertálás során), aki még nem tette.Szintén jó volna, ha mindenki ügyelne rá, hogy a tulitarkára csinosított üzeneteiben zárja is le a megnyitott IPB-kódokat; különben tulitarka helyett csak szögletes zárójelekben bõvelkedõ lesz. ;)

#69 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:23

Zsu!Írtam magamhoz kerületet..Ezt az órás dolgot nem nagyon értem.. Miért nem lehet az idõ pontos?? Nálam 2 órát késik egészen pontosan az óra..

#70 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:24

Sokéves "néma" fórumtagok: szerintem nyugodtan maradhatnak. Mér' ne maradhatnának!?? Egyrészt, semmi nem garantálja hogy nem akarnak akár évek után is újra aktívak lenni; másrészt, elég hülyén venné ki magát ha "érdeklõdõ" státuszúakba botlanánk a régebbi topikokban lépten-nyomon; esetleg új tagokkal azonos néven... :rolleyes:Mano! Olvasd el a kiemelt topikot; ott van szó a pontosidõrõl.

Edited by Õz, 2005 május 18. - 22:26.


#71 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:30

Jaaa! Köszi! gondoltam, hogy át kell állítni a zónát, csak éppen nem találtam sehol.. Köszi!!(Én törölném az össze régi tagot, más fórumokon tökéletesen mûködik a dolog..)

#72 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:36

Sokéves "néma" fórumtagok: szerintem nyugodtan maradhatnak. Mér' ne maradhatnának!?? Egyrészt, semmi nem garantálja hogy nem akarnak akár évek után is újra aktívak lenni; másrészt, elég hülyén venné ki magát ha "érdeklõdõ" státuszúakba botlanánk a régebbi topikokban lépten-nyomon; esetleg új tagokkal azonos néven... :rolleyes:

Még jó, hogy van egy ész is a csapatban. :D Ötlet ezennel elvetve.

#73 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:41

Valamelyik motoros fórumon úgy oldották meg, hogy a felhasználó üzeneteit is törölték. (Minekután max 5 hozzászólásuk lehet az ilyen embereknek, nem is lehet olyan nagy mûvelet..)

#74 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:48

Attól még, hogy csak 5 hozzászólást írt valaki, az lehet lényeges, jó, hasznos, máshoz kapcsolódó... szerintem felesleges lenne ezzel pepecselni, nem ér annyit az egész.

#75 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 22:50

Na ja, persze.. Végülis úgy nem zavar engem ez az egész, max annyiban, hogy hamis képet kapunk az összes felhasználó számáról..

#76 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 23:05

Az ilyen tagok törlésétõl még ugyanúgy hamis képet kapnánk. Ennyi erõvel letörölhetnénk mindenkit, aki az utóbbi x hónapban nem szólt hozzá, de akkor letörölnénk Piaffe-ot, jövõ ilyenkorra Xirent... hirtelen csak õk jutnak eszembe, akik hosszú idõre eltûnnek, de azért tudunk róluk, beszélünk is róluk, miért törölnénk le? Viszont szerintem pl. a fõoldal alján levõ statisztika már reálisabb képet ad arról, körülbelül hány aktív tag van.

#77 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 23:27

...A másik pedig, hogy ha nem vagyok bejelentkezve, egy órával elõbbi idõt mutat, mint ami a tényleges. És bejelentkezés (azaz regisztráció) nélkül nem is lehet beállítani. Nem lehet ezt Adminilag beállítani?

Hozzászólás megtekintése

Valami miatt nem lehet adminilag beállítani. Telepítéskor bebetonoztak egy idõt, de az nem a magyar zónaidõ volt. Azért még utánanézünk, mert lehet, hogy csak egy kisebb hiba miatt nem álíltható.

#78 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 19. - 9:26

Na jó, ha jók lesztek, késõbb, ha rendeztünk minden problémát, lehet aláírása mindenkinek (kivéve természetesen Bokát).

#79 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 19. - 9:26

Zsuzska!A több hónappal nincs baj, a több évvel már lehet. De valóban nem érdemes kitörölni, mert utána számoltam, hogy mennyi melóval járna ez az egész.. Egyébként, Xirén csak fog majd irogatni Amerikából is.. Csak nem hagy el minket, ott is van net.. :)

#80 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 19. - 10:15

Emberek, fogjunk össze! Szítsunk lázadást, felkelést, hogy ne lehessen aláírás a fórumon, legyen tilos! Ilyen hülyeséget, méghogy aláírás! Különbenis, ott a hozzászólások bal felsõ sarkában, minek még egy?Aláírás: Spartacus(:dev: :D )