Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csincsilla


  • Please log in to reply
115 válasz a témához

#1 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 12:13

Régóta könyörögtem már, hogy tartsunk otthon kisállatot. Végre karácsonyra megkaptam Jónást a csincsillát. Elolvastam róla sokmindent, amit csak találtam a neten, de elég sok a fehér folt a nevelését, etetését illetõen.Sosem láttam azelõtt ilyen kis gyönyörûséget, órákig el tudom bámulni, nagyon mókás kis jószág.Ebbe a topikba várom a csincsillatartók hozzászólásait, mert szinte semmit sem tudok még róluk.

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 12:24

Szia Gumilovas!Túl sok mindent én sem tudok mondani a csincsillákról, azon kívül, hogy nem bunda való belõlük! Posted Image De annyit még tudok, hogy társas lények és nem szeretnek egyedül lenni! Szerezned kell hozzá legalább még egyet, ha nem akarod, hogy szomorkodjon.

#3 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 13:54

Lehet hogy buta kérdés: harap a csincsilla?Nekem is teszik, még sosem volt nem is tudok róluk semmit, tehát ha van tapasztalat szívesen olvasnám én is.

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 15:09

Ha, elvadították, igen haraphat, mint a tengerimalac.De nagyon szelíd is tud lenni!Mivel õ is rágcsáló, a metszõfogai állandóan nõnek, koptatnia kell.A karmait is kell nézni, nincs-e túlnõve.Ezt most nem a harapás miatt írtam, csak eszembejutott... :D

#5 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 15. - 11:52

Ez egy tündérmókus!!! Nem harap, csak úgy rágogat. :D Szóval nagyon gyengéden beleharaphat az ember ujjába, de cseppet sem fájdalmas. A harapása inkább jelzésszintû. Sokfélét olvastam, hogy miket eszik például. Hát az én csinemre ez nem jellemzõ. Nem hajlandó megenni a friss zöldségeket, gyümölcsöket. Mindent meg kell szárítanom és akkor kétpofára eszik. Szárítok neki sárgarépát, almát. A Luca-napi búza szárított maradványaiért kimondottan rajong. Fogok is ültetni neki. Hoztam a lovaktól lucernát, szárítva azt is megeszi. Meg mindent. A kedvenc képregénygyûjteményemet, a Nyomorultak elsõ kötetével nagyjából végzett már. De eszik száraz levelet, cipõsarkat is. Egy darab kartonpapírral bárhonnan elõ tudom csalni. :D Érthetetlen.Egyenlõre akváriumban van, de egy jó nagy ketrec ideálisabb lenne. Nagy a mozgásigénye, minden nap szabadon szaladgál a lakásban vagy másfél órát. Ilyenkor nagyon kell figyelni, mert tényleg mindent megrág. Az enyém az elektromos kábeleket egyenlõre nem bántja, de a szakkönyvek felhívják erre a veszélyre a figyelmet.

#6 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 15. - 11:54

Eva! Az én csinemrõl találsz egy képet a [url="http://"http://kep.tar.hu/gumilovas"]http://kep.tar.hu/gumilovas[/url] Gyöngyöm könyvtárába. Nagyon édespofa.

#7 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 15. - 12:55

Megnéztem Posted Image Bár nem vagyok abban biztos, hogy szeretnék-e egy új kábelpusztító, nyúznivaló szõrgombócot Posted Image

#8 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 15. - 15:58

Nem tudom, hogy a nyúznivalót hogyan érted... Remélem nem úgy, hogy a szõrére páláyzol meleg bundakesztyû végett. :rolleyes: (Mert az öcsém igen...) :D Ha viszont úgy érted, hogy babusgatni, dédelgetni, símogatni szeretnéd, akkor is ki kell, hogy ábrándítsalak. Nagyon nem szereti (sajnos) ha símogatják, fogdossák. Leginkább nézni lehet, meg jókat röhögni rajta.

#9 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 9:35

A nyúznivaló = szeretgetni, simizni stb...Asszem maradok a macskánál, azt lehet rendesen szadizni max. nehéz lesz megfogni egy idõ után :)))))

#10 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 10:21

Jónás remekül van. Kapott önitatót. Elborzadva figyelte a hatalmas tartályt, rövid erõfelmérés után kegyetlenül elkezdte bokszolni, ütni, verni, rágni. Persze hamar kifáradt és ivott. Úgyhogy már minden rendben van, rájött a szerkezet rendeltetésszerû használatára. Rájöttem arra, hogy Jónás már nagyon jól érzi magát a köreinkben. Túl jól... Szabályos hajtóvadászatot kell indítani minden este a befogására. Egyszerûen lehetetlen néha ekapni. Vetõdök keresztül az ágyon, virágállványon, ez a kis dög meg röhög rajtam és pillanatok alatt eliszkol a szoba másik végébe. Lehet, hogy kitömve kezelhetõbb lenne?... Nem tudom, nem értek a csincsillákhoz. Ma hajnalban arra ébredtem, hogy a kis dög kiszabadult és próbálja magát átpréselni a két szoba közti harmónika ajtón. Úgyhogy villany fel, sipíkolok a páromnak, hogy kiszökött Jónás, persze nem nagyon izgatta, a másik oldalára fordulva tovább aludt. Így kénytelen voltam én hajnali 4-kor üldözéses jelenetet produkálni, úgy tíz percig hajszoltam a szobában a gazfickót, mire elcsíptem. Visszatettem a helyére és lestem, hogy játszik Houdinit. Körülbelül 30 másodpercre volt szüksége, hogy kituszkolja a fejével a rácsot és már ugrott is. Nagyon rafinált... De jól kitoltam vele, ráraktam a rácsra a világatlaszt, ha ezt kinyomja, benevezem egy erõemelõ versenyre. [ 22 Január 2003, 09:22: Az üzenetet átszerkesztette: Gumilovas ]

#11 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 16:50

[url="http://"http://kep.tar.hu/gumilovas/midsize/pic1712793.jpg"]Jónás,Gumilovas csinje[/url] :D

#12 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:00

Gumilovas!Nekem is van egy csinem,a Johnny.Ugyanolyan,mint a tied.Láttál már fehér v. fekete csint?Nagyon szépek!Tudtad,hogy:-a csineket csak a fülüknél,meg a farkuknál lehet megfogni?-a csineknek homokfürdõre van szükségük?CuPpPpPp: Flash/csinimádó/

#13 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:11

Tök jó!Találtam egy oldalt a csinekrõl és ez volt ott: Posted Image Ilyen csincsillát lehet varrni!

#14 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:13

Flash!Ez a csincsilla a legjobb amit eddig láttam :D Tök jó! Mi a cím?? Egyébként azén egyik pacimat is Johnny-nak hívják Posted Image [ 02 Február 2003, 16:15: Az üzenetet átszerkesztette: Kölyök ]

#15 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:28

Még pár fotó: Posted Image , Posted Image , Posted Image õ Csini, Posted Image õ meg Ricsi.Édik nem? :D

#16 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:32

szia Kölyök!a cím: agrarinfo.lap.hu De ha rámész a startlap.hu-ra és a keresésnél beírod,hogy csincsilla,akkor lehozza a csinekkel kapcsolatos honlapokat.

#17 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:35

Na,a többi képet majd holnap.Sziasztok,megyek a lovasoldalakra!

#18 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 17:50

Flash!Nagyon aranyosak! Posted Image Kössz a címet majd megnézem, mert én is imádom a csincsillákat, bár nekem degum van! ;)

#19 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 12:07

Sziasztok!Flash! Sokmindent elolvastam a csinekrõl, hallottam a farokfogást is. Én is szakszerûen próbálom a farkánál fogva megfogni Jónást. De azt vettem észre, hogy azt ugyan egyáltalán nem szereti, ha sokat fogdossuk, meg dögönyözzük, de az érintést kifejezetten igényli. Szagolgatja a kezemet, belemászik, elszöszmötöl a karjaimban, majd lekéreckedik, hogy száguldozhasson tovább.De ha megijed, valóban eldob egy-két kis szõrpamacsot magáról. Hála az égnek ez elég ritka, már nagyon sokféle hangot megszokott, amiktõl eleinte be volt tojva, és mi sem zaklatjuk túl sokat, de hát ki bír ellenállni ennek a kis szõrpamacsnak?!Igen a homokfürdõrõl is tudok, kifejezetten csincsillák számára kapható az állatkereskedésekben kvarcmentes finom homok, Jónás imádja, bárhonnan elõ lehet csalni a homokfürdõs táljával. Sajnos nem láttam még csak szürke csinit, képen azonban láttam fehéret. Nagyon szépek. Hamarosan társat kap Jónás, nehogy depis legyen lány nélkül. ;)

#20 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 9. - 17:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: Hamarosan társat kap Jónás, nehogy depis legyen lány nélkül. ;) [/QB][/QUOTE]Hello!VESZÉLY!A lány csincsillák egyáltalán nem barátságosak és a fiú csinek is elvadulhatnak tõlük.És a kis csineket nehéz lesz eltartani/eladni!De ez csak figyelmeztetés.

#21 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 10:59

Sziasztok!Hehe, nagy esemény van!!! Jónás nevû fiú csincsillám Valentin nap alkalmából két kölyöknek adott életet!!! :D :D :D Úgyhogy teljes a fejetlenség nálunk. Álmomban nem gondoltam volna, hogy a kereskedõ nem tudja a kis állat nemét. Mostmár mindegy, legalább nem lesz depressziós a csin. A neve Jónás marad, mert erre már hallgat, és ezért nem karunk új névvel kísérletezni. A kicsik neve Bálint és Vali. Tök mindegy, hogy milyen nemûek. De azért baj is van. Szerintem beltenyésztett állatok, mert az egyik kissé bénácska, egyik kis keze is hiányzik. Nem is biztos, hogy megmarad. A másik nagyon aktív, ugrál, meg mászik mindenhova. Egyenlõre nem fogdossuk õket, képeslappal pöcköltük ki õket a helyükrõl, mert ki kellett takarítani alóluk. Nagyon szépek, csak olyan furcsán néznek ki. Nagy fejük van meg kicsi testük és irtó hosszú hátsó lábaik. Mókásak, órákig el lehet bámulni õket. Jónás asszem nem félti õket tõlünk, de amióta megvannak hallatja a hangját, folyamatosan dumál nekik (vagy nekünk?) Nem tudom mi lesz, de megtartjuk õket az biztos. Nem tudom igényelnek-e valami plusz dolgot, az anya kiegészítõ tápot kell-e hogy kapjon és egyáltalán mi a fenét csináljak? :confused: Ja, és ha valaki röhögni mer, azt lerajzolom. tongue.gif ;) :D

#22 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 17. - 16:35

Azért legalább mosolyogni szabad? Posted Image Bár az a beteg kiscsin nem olyan vicces. :(

#23 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 21:58

Sziasztok csin-imádók!Tanácskat szeretnék kérni a csinek tartásáról, mert ma apukám mondta, hogy holnap kapok egy csin párt! Posted Image Nagyon örülök nekik, de nem tudok róluk sokat, bár olvastam a feltüntetett csin oldalon! Várom tanácsaitokat és elöre is köszönöm!Üdv: Kölyök, aki holnaptól csin-tulajdonos Posted Image Gumilovas!Gratulálok a picikhez!! ;)

#24 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 14. - 14:24

Ezek már nem picik, párok, és az egyik fekete.Szelídek nagyon, belemásztak a kezembe pedig akkor láttak elõször. Elkezdték szimatolni, és rögvest próbarágásnak vetették alá az ujjaimat. A tulaj azt mondta, nem hallott olyant, hogy kihullana a szõrük, ha nem a fülénél, vagy a farkánál fogják meg õket. Tényleg mindenhol megvolt a szõrük, pedig kellõen megsimogattam mindkettõt. Azon tülekedtek, melyik tud elöbb a kezembe telepedni.Szenzációs figurák, és ez már az a méret, amit én is csípek. :D Mindjárt megyek értük, remélem itthon is ugyanolyan jófejek lesznek.Csatlakozom a Kölyök kéréséhez, kérlek Titeket segítsetek tanácsokkal, mert sokféle állatkám volt már, de csincsilla még nem. A könyvekben meg csak a tenyészállatokról írnak.Köszi, sziasztok, Misi Posted Image

#25 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 6. - 14:20

Sziasztok!Gumilovas!Gratula a kicsikhez és az anyának lett Jónáshoz! Posted Image /nem gúnyos/Az én csincsillám "szerencsére" fiú,ha kölykei lennének azokat el kellene adnom amit nem szeretnék.Mindjárt rakok fel még csines képeket.Flash Posted Image

#26 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 13. - 20:21

Flash!Hol vannak azok a képek, hisz ma már 13.-a van és Te 6.-án írtad ezt :D Posted Image

#27 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 9:29

Hú de rég írtam... Ma két hónapos a kicsi. Sajnos a kis csöki nem bírta a kiképzést és megfirkant. Úgyhogy egy kölyök maradt. Na de az felér egy egész alommal. Iszonyat módon nõ és kerekedik, már egyáltalán nem torz, arányos, egészséges és nagyon aktív kölyök. Kicseréltük a helyüket, most egy 100x60x60-as óriás akváriumban vannak. Nagyon élvezik a nagy helyet, a kicsi, mintha a fenekében rakéta lenne, úgy kotor le-fel az akváriumban. Anyukája - Jónás - nagy nyugalommal tûri a pici észvesztõ rohangálását. Attól függetlenül, hogy nagy helyük van, minden nap kiengedjük õket a szobába. Ezt meg különösen élvezik, bújnak mindenhova, szaladgálnak, ugrálnak. Csak gyõzzük õket befogni. Kész hajtóvadászat. Mindig valami cselhez kell folyamodni, hogy el tudjuk kapni õket. De nincs nagy gond, mert úgyis elfáradnak és el lehet õket csípni. Nagyon kezesek, ránk másznak, Jónás különösen szeret a hátamon idõzni, ha fekszem az ágyban. Annyira a fogdosást nem díjazzák, de egész jól eltûrik. A szõrük gyönyörû, változatos kajákat kapnak, vitamint meg minden extra bazárt.

#28 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 10:35

Akvárium? Posted Image Vízi csincsillák? ;)

#29 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 11:28

Hehe. Jó, akkor nem akvárium. Egy üvegfalú történet, amiben nem víz van, hanem csincsillák. De lehet, hogy ezt terráriumnak híjják. A rák tuggya.Egyébként meg nagyon szépen köszönöm a fotót. Mindet. Sikerült beillesztenem a pofázmányomat és a hét fotója is, hogy az enyém lett, nagyon megtisztelõ. Köszönöm Hux. Te is ott leszel a májusi túrán?

#30 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 12:19

Szívesen. Én köszönöm a képet. Posted Image A májusi túra kihagyhatatlan, naná, hogy ott leszek! Posted Image

#31 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 12:42

Hát ez remek! Na akkor téged is meg kell, hogy örvendeztesselek a zenekarom Cd-jével. Biztos megtaláljuk egymást. Mint ahogy a képemen is látszik egy kis gurigát kell keresni egy fiatal deres kancával, kétségbeesett, poros képpel. 24-én este fellépünk az együttesemmel a találkozón a tábortûz mellett.

#32 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 18:43

Tök jó! Köszönöm szépen! Posted Image Majd kiteszem a kis névtáblámat, még megvan valamelyik régebbi találkozóról.

#33 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 18. - 19:34

Sziasztok!Egy haverom szólt, hogy 1500-2000 forintért adná a csincsilláit. Van vagy 40 db neki, a legtöbb fiatal. Szóljatok, ha valakit érdekel!

#34 Zsuzskó

Zsuzskó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 30. - 3:21

Szia! Én már 3 éve tartok csincsillát, s nekem az a tapasztalatom, hogy a nõstények szeretik a simizést! Fõleg azt várja, hogy a füle tövét vakargassák. Attól teljesen elalél. Amikor vemhes, vagy ellés után még szelídebb lesz. Persze nem mindig van kedve ahhoz, hogy kézben legyen, ráadásul az a jó, ha pici korától hozzászokik ahhoz, hogy kézbe veszik.

#35 Zsuzskó

Zsuzskó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 30. - 3:26

Te jó ég! Én sosem fognám meg a fülénél! Én rendesen alá teszem a kezem, max a farka tövénél közben tartom, mert az állatkereskedõ is azt mondta! De a fülénél????

#36 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 1. - 20:52

Sziasztok!Itt vannak a képek is :D : Posted Image Posted Image Posted Image

#37 Zsuzskó

Zsuzskó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 4. - 16:03

Szia Flash! Szuperek a képek! Nekem most 3 csinem van: Csincsi, Jenny és a 2 hónapos "picúr"! Vannak róluk képeim, majd én is felteszem ide! :rolleyes: [ Május 04, 2003, 18:36: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzskó ]

#38 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 9. - 19:48

Hali!Nem kell valakinek egy csincsilla?

#39 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 22:35

Sziasztok! Öröhírem van!! Az elmúlt napkban megszületett Csininek, a csincsillámnak fiú kölyke!! Posted Image Már mászik, szõrös, nyitott szemû és föleg imádnivaló, nagyon- nagyon aranyos Posted Image :D Posted Image :cool: [ Május 20, 2003, 22:37: Az üzenetet átszerkesztette: Kölyök ]

#40 Zsuzskó

Zsuzskó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 21. - 8:45

Szia Kölyök! Gratulálok a szaporulathoz! Az én fiú kiscsinem már majdnem akkora, mint az anyja, 2,5 hónapos, de még mindig szopik reggelente! Még mindig tündéri, de sajnos õ nem olyan szelíd, mint a szülei. Ha az anyukája hagyja, akkor én azt tanácsolom, hogy sûrûn simogasd, vedd kézbe a picit, mert ilyenkor még szelíd, így kézhez tudod szoktatni! Üdv: Zsuzskó