Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Békéscsaba,Orosháza környéke


  • Please log in to reply
119 válasz a témához

#1 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 16:11

Sziasztok,tudtok lovas helyeket Békéscsaba,Orosháza környékén?Sajnos a régiókban ezt a térséget nem találtam.Lovardán kívül ménes,stb.is érdekekne.

#2 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 20:27

Szia! Igaz én Csongrád megyei vagyok, de mivel edzõm orosházi, ismerek ott egy-két helyet.Elõször is ajánlanám Neked azt a helyet, ahol edzõm dolgozik. Ez Orosházán van, a neve Varga lovastanya. A tulaj Varga Ferenc, az edzõm, a mindenes (lovász, oktató stb.) Takács Zoltán. Itt egy nagy homokos, vagy füves karámban vagy a klassz terepen élvezheted a lovaglást. A lovak igazán jófejek. Igaz mivel itt edzõm megérkezése elõtt kocsiztak, így sok a lipicai, de mostmár gyûlnek a sportlovak is. Ja, és edzõm Svácból jött haza kb 3 éve, így nála jobb edzõt nem nagyon ismerek (bár biztos van :D ).Szóval ha van kedved, nézz utána. Megadom a fõnök telefonszámát. 06 30/928-3436.ÜdvDodó

#3 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 12:49

Naqgyon szépen köszönöm az infot,utánanézek.Már azt hittem,senki nem fog ebbe a topicba írni.Ilyen kevesen lovaznak ezen a környéken?

#4 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 21:26

Nagyon szívesen. :cool: Nem tudom, ezek szerint, ebben a megyében elég kevés lovas van. Vagy csak a pacin van ilyen kevés. Igazából én sem itteni vagyok.Egyébként Békéscsabán is szoktak versenyeket rendezni, és ott még lovagoltatnak is, meg pont a hétvégén voltunk versenyen Békésen, úgyhogy asszem van mi közül válassz. :D

#5 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 11. - 21:36

Dodó!Voltál a Békési versenyen? (Tom, nem annyira most volt, de csak most olvastam ezt a topicot) Versenyeztél is? Miben indultál? Én versenyeztem ott, és akár még ismerhetjük is egymást...Amúgy én pesti vok, de az edzõm Mezõhegyesen lakik, így szoktam ott is lenni táborban, meg versenyeken..Amúgy Békés megyében kismillió lovarda van, nem nehéz találni

Edited by kiwi2, 2005 augusztus 11. - 21:37.


#6 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 21:39

Kiwi!Írtam már neked a Csongrád megyés topikban is.Szóval tuti láttuk már egymást, ha máshol nem, akkor a melegítõn. :) A Bogár István az edzõd? Te nem a Rákóczi utcai lovardában tartottad a lovad?Ismered a Nagy Vivient is? (asszem így hívják, de nem tuti, hogy ez a vezeték neve).Ismered a Lõwei Lacit és a Nagy Zsófit?Csak azért kérdezem ezeket, hogy képbe legyek, mert barátnõm pesti, és így rajta keresztül ismerek pár embert.Dodó

#7 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 20:17

Sziasztok! Ismeri esetleg valaki Kötegyánt és környékét? Békéscsabától nem messze.

#8 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 8:47

Ilyen kevesen lovaznak ezen a környéken?

Hozzászólás megtekintése

Ilyen kevesen neteznek ezen a környéken. :) :hupp: Sziasztok!Én békéscsabai vagyok, de itthon lovagolom a saját lovamat, így nem igazán tudok lovardát ajánlani, mert amelyiket ismerem, azt nem ajánlanám. :) Bár a hely egész jól kezd kinézni, csakhát a tulaj... Aki ismeri, senki sem igazán kedveli.Jár még ebben a topikban néha valaki, vagy én is egyedül fogok árválkodni?

#9 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 9:49

Szia ezüstlilliom!Én békési vagyok,de ismerem a csabaikat.Jól teszed hogy otthon tartod a lovaidat! De jó hogy találtam már végre valakit a környékrõl!

#10 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 10:16

Szia Flipike!Nem is reméltem, hogy ilyen hamar válaszol valaki. De örülök Neked! :) :kocc: Tudod anno, mikor megvettem Csillagot, egy telet még Susánszkiéknál tartottam, amíg átalakítottuk a ház hátsó részét istállónak. De annyi elég is volt az ottlétbõl. Majd este mesélek bõvebben is, csak most sûrû a programom. Addigis mesélhetnél magadról: van lovad? Milyen, hol tartod? Versenyzel vagy hobbiól lovagolsz? Stb., stb.Pussz! :)

#11 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 17:41

Amilyen hirtelen felbukkantál, olyan hamar el is tûntél, Flipike. :) De remélem, azért még fogsz erre járni. Én sem tudtam már aznap írni, de most pótolom, hátha olvassa majd valaki.Susánszkiéknál azért nem volt olyan jó Csillagnak, mert nem tudtam pl. a boxot megfizetni, csak az állást, és szegény csak annyit mozoghatott, amennyit én tudtam foglalkozni vele, mert ott még ma sincsenek igazán karámok, csak pályák. Persze van a ménes, de nincs biztonságosan körülkerítve, és egy frissen odakerült lónak nem lett volna igazán biztonságos több okból sem. És õsszel vettem Csillagot, egyre hamarabb sötétedett, sokszor már csak sötétben tudtam kiérni hozzá, nem is sikerült minden nap, és akkor még nem volt kivilágítva a pálya. :( Csillag egyre hisztisebb lett emiatt, egyre kevesebb volt az örömünk egymásban, alig vártam, hogy hazahozhassam. Itthon aztán egész nap kinn van a karámban, ami nem túl nagy, de legalább van, és éjszaka boxban van. :) Mindig tudom, mit evett, ki és hogyan foglalkozott vele, mert én látom el. Nem kell azon aggódnom, hogy amíg nem vagyok mellette, bántja-e valaki, vagy kap-e rendesen enni. Ezt általánosságban mondom persze, nem Susánszkiék miatt! Vele csak annyi a gond, hogy köztudottan nagyon pénzéhes, zsugori ember, semmit sem tesz ingyen. Még azt sem akarta elárulni, hogy a boxain hány cm a rácsok közti távolság. Azt mondta, ez "szakmai titok"! :D :confused: No, ilyen õ. :) És azt mondta, még nagyon meg fogom bánni, hogy hazaviszem Csillagot. Nos, már kb. 4-5 éve itthon van, és még nem bántam meg. ;)

Edited by ezüstliliom, 2005 szeptember 29. - 17:47.


#12 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 16:42

Sziasztok!Dodo,én 2 éve jártam Bogár Istvánhoz lovagolni. :yeah: Jó hely,én szerettem, bár engem nem István,hanem Lajos bácsi oktatott.....Ancsapancsa,gondolom már találtál magadnak lovas helyet.....mert rengeteg van a megyében. :)

#13 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 10:02

Szia Ezüstliliom!Bocs hogy eltüntem,a múltkor,de nekem nincs gépem csak a könyvtárban tudok internetezni.Teljesében egymásra találtunk!Én békési vagyok és Urkomméknál kezdtem el lovazni,egy év múlva megkaptam a lovam Flippert.Onnantól jöttek a gondok.Egy idõ után nem akarták megengedni,hogy ráüljek a saját lovamra,mert én elrontom.Õk közben,mert utólag kiderült,az én lovamon lovagoltattak gyerekeket.Képzeld el az Urkom tanyán az én lovam volt legnormálisabb,pedig akkor egy 3 éves csõdör csikó volt.Jó mi?Aztán félév után haza hoztuk,Urkomné azt mondta 2 hónap múlva ránk döglik.Ez '99 márciusában volt.Azóta itthon van,én gondozom meg anya.Nincs nagy karámja,de van.Szinte állandóan kint van.Azt eszik és annyit amennyit én adok neki.Volt beteg szegény,de ha bértartásban van biztos hogy nem gyógyul meg.Elégé hasonlít a történetünk,nem? Ja,igen.Akkoriban Urkommék jól lehúztak minket a bértartással,de a ló nem kapott rendesen enni,mikor hazahoztuk,minden este felette maga alól az összes szalmát,de vagy 1 hónapig ezt csinálta szegény.Pedig nálunk kapott enni!Susánszkyról u.a. az a véleményem mint Neked.Míg versenyeztem,néha bevittem oda pár napra edzeni,mert Novák volt az edzõm,és tõlem mint klubtagtól legombolt minden egyes lovaglásnál pálya használati díjat,plussz a bértartás,plussz még Nováknak is fizetünk.Majd még irok!Szio

#14 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 13:24

Szia Flipike!Én is bocs, elég mozgalmas hetem volt, de nem akarom elkiabálni, majd ha lezárult, elmondom. :) Látom, tényleg hasonló a helyzetünk, és Susánszkyról is ugyanaz a véleményünk. Urkommékat csak névrõl ismerem, nem igazán volt dolgom velük. És most hogy van a lovad? Csõdör még? Versenyzel vele? Novák Bandit én is ismerem, és rendes, segítõkész embernek tartom. El is jött már Susánszkyéktól. Mit szólsz ahhoz a szörnyû balesethez??? :huh: Drukkolj! Ma megyek Susánszkyhoz szénára alkudni. ;)

#15 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 21:44

Sziasztok,nekem Csanádapácán van a házam,amúgy pestiek vagyunk,ez csak aolyan "nyaraló".Hozzánk Orosháza van közel,amilyen nagy lovasélet volt ott,most akkora a pangás.Vagy rosszul tudom?

#16 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 11:02

Szia Ezüstliliom!Bocs hogy csak most írok,hát sajnos én ezt Novákról nem tudom elmondani,míg Palinál volt viszonylag normális volt velem meg a loval,de ahogy kezdett rosszban lenni Palival,annál szarabb let a hozzááálása az edzésekhez,állandóan verte a lovat,a ló félt tõle,eredmény nem volt,pénzt azt kért,nem jött el az edzésekre.De ennek a naggya akkor volt amikor már Bán Nikiéknél volt.Hallottam a balesetrõl, nagyon sajnálom a lovakat.Novákról annyit tudok,hogy mind két lába eltört.Örülök hogy neked jó véleményed van Novákról,engem vnagyon átvert úgy mond.Nem versenyzek már,már kiheréltük Fllipert régen.Hobbizok csak,de nagyon el vagyok.remélem jól sikerült a széna vásár,mennyiért adta báláját?Minden jót remélem ezért a vélemény különbség miatt nem lesz harag.Jó lovazásokat! Szió

#17 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 29. - 7:56

Roxy17!Nem Dodó edzõje Bogár István, hanem az enyém! Jártál hozzá lovagolni? Saját lóval, v az õ lovain? Melyikeken ültél?

#18 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:26

Kiwi!Te nem tavaly áprilisban Eleken rajtengedélyvizsgáztál elméletbõl?

#19 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 10:03

Emberek, nagyon pang a topic! Vagy csak én vagyok itt a környékrõl??? :(

#20 Natasa

Natasa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 17:26

Szia Ezüstlilióm!Én is Susánszkihoz jártam ki régebben,de hálistennek nem szolhatott bele a dolgomba,mert Janibácsinál lovagoltam!Ismered Janibácsit?Tudsz róla valamit?Szerintem aki ismeri Susánszkit,annak megegyezik a véleménye a miénkkel!Elég hamar elmentem onnan,bár imádtam a társoságot Gyurot,Adrit,de nem birtam ott sokáig!Utána Gyuro unokatestvéréhez jártam lovagolni,Uhrin Bandihoz,szerettem oda járni,de nagyon rosszul voltak tartva a lovak!Mot Székesfehérváron élek és már egyjó ideje nem lovagoltam(amióta ideköltöztünk)!Novákról énse tudok rosszat mondani(igaz hogy már régen találkoztam vele,kb.6 éve)de nagyonjó lovasnak tartóm!Tökjó érzés olan emberekkel beszélni,akik Békéscsabaiak! :D remélem még leszl fent valamikor!:)

#21 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 20:07

Tökjó érzés olan emberekkel beszélni,akik Békéscsabaiak! :D

Hozzászólás megtekintése

Nah, ugyan én nem vok sem ezüst sem liliom, de csabai! :D Mikor költöztetek el? Elõtte merre laktál?Susánszkiról nem tok nyilatkozni, mert nem jártam még hozzá, de hallottam hírét... :dev:

#22 Natasa

Natasa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 19:50

Szia gica! :) Már kb. 5 éve élek Fehérváron!Hogy hol laktam csabán,hát az utca nevére már nem emlékszem,de ott volt a mozihoz közel!Most hova jársz lovagolni?Én még Pribojszki Lacinál is megfordultam!Örülõk hogy írtál! :D De most nem jut eszembe semmi!! :(

#23 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 15:43

Jelenleg sehova :( Elõtte Póstelekre Balázs Attilához. Azelõtt meg Gyeraj Andrásnál, de megfordultam Gyeraj Misi bá'nál is. Pósteleket azé hagytam ott, mert elment Attila, aztán folyamatosan csúszott lefelé... A végén a 19 lóból kb 5 maradt, ebbõl 2-3 csikó... Most western lázban égek, de az sajna nincs a közelben :( :( :(Pár kép Póstelekrõl

Edited by gica, 2006 február 8. - 15:48.


#24 Natasa

Natasa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 17:13

Szia Gica!Pósteleket nem ismerem,de nagyon sajnálom hogy ott kellett hagynod!Gazdurán nagyon gyönörû ló,iszonyt jó paci!!!! :D Sajnos westernes helyeket én sem ismerek,az egyik barátnõmnek van egy western pacija,de õ Kanadában él! :( Viszont az a lova nagyon szép,olyan izomzata van :eek: !Ha esetleg lenne kedved lovagolgatni,én tudok egy helyet,de nagyon lepukkant,kint van a Lencsési lakótelep mögött!Ott van egy gyönörü deres pacika a Fülöp,de nem tudom lovagolja e jelenleg valaki!Annyiból jó a hely,hogy szabadkezet kapsz mindenhez,nem szabják meg mikor lovagolj és mennyit!Légy jó!pux! :gm:

#25 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 21:12

Gazduram nagyon gyönörû ló,iszonyt jó paci!!!!

Hozzászólás megtekintése

És iszony lusta... :gm: De ezt az anyjától örökölte (126 Catalin III-72, alias Kata). Lovagolt rajta a gyerek, õ meg megállt szépen. Gyerek rugdossa, erre még keresztbe is tette a lábát :D :D :D Kár, hogy júniusban az örök legelõkre vágtatott... :(

#26 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 22:10

Most olvastam, hogy Flipike békési és weszkós! Én meg aszittem, hogy egyedül vagyok itt a "problémámmal"! Kedvellek, csajszi!!! :D :kocc:

#27 Natasa

Natasa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 9:08

Az én pacikám(amit ott lovagoltam Csabán)is meghalt miután elköltöztem! :( Fogjatok össze Filipike-vel és westernezzetek!de biztosra veszem,hogy van ott Csabán valaki, aki foglalkozik ezzel,csak nemnagyon hirdeti magát! :kir:

#28 Natasa

Natasa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 9:19

Amugy itt egy weskós honlap:csak nemtom hogy kell ide beilleszteni,ugyhogy csak beírom :D www.cowboy.hu!De ha rákeresel itt akkor kiad egycsomo forumot! :) :)

#29 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 15:01

de biztosra veszem,hogy van ott Csabán valaki, aki foglalkozik ezzel,csak nemnagyon hirdeti magát! :kir:

Hozzászólás megtekintése

Flipike... De õ is békési, saját lóval (jó neki!!! :P ).

Edited by gica, 2006 február 9. - 15:13.


#30 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 16:48

A pósteleki képek ide költöztek, és tettem fel pár újat is (a lovak nagy részét sajnos már eladták).

#31 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 21:58

Ez a Gazduram ugye nem a telivér?

#32 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 22:06

Az nem az. Ez az. (Mellesleg hobbyló lett a derbyduplázó.)

#33 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 14:04

Ez a Gazduram ugye nem a telivér?

Hozzászólás megtekintése

Nem, õ egy szlovák import Furioso mén. Egyébként aki ismeri a sebességét, az még csak a galoppálya közelébe sem tudja elképzelni... :rolleyes: :gm: :dev: :kir:

#34 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 17:29

Hát erre még a madár sem jár? :(

Edited by gica, 2006 március 17. - 9:17.


#35 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 9:50

Szia Flipike!Mesélnél valamit a pacidról?

#36 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 9:57

Na hello!Nem tudok gyorsan írni mert a gépem le van lassulva mint az állat,meg közben csinálom a szaldogám,de azért itt vagyok!!Engem hirtelen kapott el a western láz,egy ismerösöm aki erdész vett magának egy western nyerget,mert abba jobban be bírja járni a környéket ( milyen csókos állás, egész nap lovagolni és figyelni az állatokat,nem?).Kölcsön adta nekem a nyergét,és utána inkább szõrén lovagoltam,míg nem vetttem egy western nyerget,de túl olcsón vettem( ez volt a tanuló pénz),és rossz volt a minõsége,ezért attól hamar meg kellett válnom,és itt a paci.hu-n vettem Vegetától,egy használt,de jó western nyerget,azóta is ez van.Már 2 éve tart ez western örület.

#37 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 10:04

Én három éve voltam El Broncon az akkori klubommal (Remonda /Gyeraj András/ - lehet h ismered, most a Gabonamúzeumnál vannak), ott fertõzõdtem meg. Aztán a tavalyi Világtalálkozó csak olaj volt a tûzre, attól fogva sehogyse éreztem jól magam angolban. Októberben voltam Istenes Csillánál megnézni az IC Ranchot. Mióta elkezdõdött a suli nem voltam lovazni (szóval jó régen :( ), mert Póstelekrõl eladták szinte az összes lovat, meg nincs lovászuk, barátnõimtõl hallom, hogy szegény paccok eléggé el vannak hanyagolva... Meg jött ez a western-láz... Szombaton megyek is Pestre az Utazás Kiállításra, mert lesz lovas (westernes) része is. :yeah:

#38 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 10:17

Mi meg vasárnap megyünk az utazás kiálltásra.Engem is csak a western érdekel,na meg az a nagy lovas bazár.Jó neked hogy voltál már western rancheken,én egyen se voltam.A lovamról: Flippernek hívják 1995-ös pej,herélt. Mezõkovácsházáról hoztuk el '98-ban.Díjugratásban kezdtem vele,2001-2003 között versenyeztünk,aztán átmentem hobbiba,majd westernbe.A versenyzés abba hagyását eredményezte még a pénz hiány és edzõ hiány na meg Flipper tüdögyulladása,ami a pénz éhes állatorvosoknak köszönhetõen majdnem az életébe került,nekünk meg egy vagyonba,de most már jól van és western lóhoz méltó tartásban,rideg tartásban van,otthon egy nem nagy karámban,de egy lónak elég.Azóta légúti próblémáji sincsenek.Röviden ennyi.

#39 gica

gica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 10:34

Hogyan jutottatok el a díjugratástól a westernig?

#40 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 10:54

Hát ugye bár én is angolban kezdtem,mint mindenki a környéken,ugratni meg versenyezni akartam minden áron,de Flipper csikó volt,én meg kezdõ( nem mintha most profi lennék :kir: ).Kevés volt a sikerem,és annál több a kudarcom,meg a szüleim nem tudták finanszírozni a versenyeimet.Ezért el ment a kedvem az egésztõl,és meg maradtam hobbisnak,és mivel egyre többet jártam terepre,egyre jobban érdkelt valami kényelmes nyereg,mert ugye bár ugró nyeregben jártam ki terepre,gondolkoztam a túra nyergen,de mikor meg kaptam a western nyerget kölcsön,nem volt kérdés mit veszek.Vettem egy weszkó nyerget és abba kezdtem lovagolni,aztán pár nap múlva lovaglás közben az utcán találkoztam Csapó Verenával(a Rosemari-es westernes nõvel),és elkezdtem hozzá járni lovagolni,akkoriban még nem a Rosemarien lovagolt,hanem a környéken lakott a férjével egy kertes házban,a kislányával,egy adag német juhásszal,egy félvér kancával és csikójával,és egy pintó csõdörrel.Aztán ki költözött a Rosemari farmra ( a tulaj az apja,v. a nevelõ apja, együtt jöttek be Svájcból).De az alatt a pár hónap alatt rengeteget tanultam tõle.Meg a westernt szerintem sokkal könnyebb tanulni,mint az angolt.Azóta vegetálok a könyvekbõl,és mindent meg nézek meg elolvasok ami western.De pl egy egy reining versenyen nem tudnék el indulni,de egy trail versenyre bármikor beneveznék

Edited by Flipike, 2006 március 17. - 10:57.