Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tenyészpatkány - Miért olyan aranyosak?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
213 válasz a témához

#81 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 1. - 23:20

A régebbik patim, amelyiket egyedül tartottam az szintén ilyen 1-1 csepp pisi pöttyöt hagyott. De csak ha a bõrömön van vmi szilárdabb talajon volt!
Miért vajon? :) Ezt már akkor is meg akartam kérdezni.

Ez hímeknél területjelölés (mint kutyáknál is), lányoknál ált. ún. "örömpisi" - a gazdit és mindent, ami a sajátjuknak éreznek, megjelölnek. Az enyémek is csinálják, leszoktatni nem lehet õket róla.
Amúgy nekem jelenleg 4 patkányom van - 3 csaj + egy herélt pasi.

Videók róluk

Posted Image
Posted Image

#82 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 1. - 23:34

Nem is töketlenke... :gm: Csak herétlenke! :dev: Iiiistenem ezek mennyire tündériek! :D Végre én is csinálok már ilyen szép felbontású/minõségû képeket az enyíímekrõl'... ;) Az a fiú, elég nagy fiú. :eek: Nekem is ilyen nagyok lesznek?

Edited by Merénylõ, 2010 december 1. - 23:35.


#83 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 2. - 0:20

Nem is töketlenke... :gm: Csak herétlenke! :dev:
Iiiistenem ezek mennyire tündériek! :D Végre én is csinálok már ilyen szép felbontású/minõségû képeket az enyíímekrõl'... ;)
Az a fiú, elég nagy fiú. :eek: Nekem is ilyen nagyok lesznek?

Hát, eredetileg Tökinek neveztük el. De ez a mûtét után kevésbé állta meg a helyét. Amúgy se az a tökös legény, a csajok simán elnyomják. Kis lúzer. :D

Amúgy õ fiúnak nem nagy, a hímek nagyobbak szoktak lenni. Utoljára akkor mértem, mikor kiheréltem, akkor volt 440 gramm. A csajok olyan 300-340 között mozognak. Szóval hozzájuk képest nagy, de a legtöbb hím, amivel találkozok, azért 500 gramm körül mozog...

#84 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 2. - 3:43

Pepszin, nagyon aranyosak a patijaid! :kir: Hitetlen, nálam is macskaalom van vastagon+forgács. Az egérhez képest mégis büdösebb. Így naponta kiszedem alóla a "trágyát" ( :D ) inkább. Tegnap reggel már eljutottunk odáig, hogy mikor meghallotta, hogy nyitom a fedelet, elõjött nézelõdni. Persze megsimogattam. Egy kicsit megkapta a kezem, de csak figyelmeztetõleg, alig éreztem. Remélem hamarosan elmúlik ez a rossz szokása.

Edited by Méz, 2010 december 2. - 3:44.


#85 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 2. - 15:53

Ó, hát azért az enyémek még javában pindurik... ;) Mennyi idõsen fejlõdnek ki teljesen amúgy? Ma benéztem az állatkereskedésben, hogy mik vannak... Hát szomorúan láttam, h 4 kissé elvadult csuklyás patkusz van most, de harap mind nagyon. Az enyémek még sose haraptak! Meg se próbálták. Meg ezek nagyobbacskák voltak (bár még nem akkorák mint az enyémek), meg olyan kis csapzottak. :rolleyes:

#86 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 2. - 15:56

Nyilván ha nem foglalkoznak velük, akkor elõtérbe kerül a védekezõ mechanizmus. Ma eljutottam odáig, hogy Vernon szépen tûrte a simogatást anélkül, hogy harapott, vagy kapdosott volna a kezem után. :)

#87 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 2. - 16:25

Az enyémek meg alszanak egész nap... :gm:

#88 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 7:12

Nagyon aranyos képek! A patkányok nem hülye állatok, azért is élnek meg mindenhol. Méz, ügyes szelídítõ vagy!

#89 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 18:11

Én nem tudom, h h érhetném el azt, h odajöjjenek hozzám. Próbáltam már simán mozdulatlansággal, h körbe járhassanak. Leültem, lehasaltam a földre. A nagy oda-oda jött, meg volt h az ölembe is mászott... De a kicsi! :D Na arra várhatnék 1 évet. Nyilván így hogy ketten vannak, a kicsi egyenlõre a nagy mellett biztonságosabban érzi magát mint velem :) Jó lenne, ha legalább olyan közvetlen lenne mint a nagy! De hát... Idõ kérdése, az elmúlt napokban kevés idõm volt rájuk. :(

#90 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 18:38

Nekem az elsõ pár hétben az vált be, hogy extra finom falatokat tettem a kezemre és odatartottam a nyitott ajtóba. Egy idõ után már bátran grasszáltak a tenyeremen, aztán már nem volt nagy pánik a kezemtõl, ha benyúltam hozzájuk. Pepszin, nagyon jópofák!!

#91 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 18:46

Nekem se paráznak, ha benyúlok vagy bármi. De kint... :D

#92 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 9:20

Õt ismeritek? Ikeás pati. :ang: Nekünk van egy, Ödön névre "hallgat", és Aporka imádja rágcsálni a farkát. :D

#93 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 9:46

Õt ismeritek? Ikeás pati. :ang: Nekünk van egy, Ödön névre "hallgat", és Aporka imádja rágcsálni a farkát. :D


:D
Lehet én is jobban jártam volna egy ilyennel.
Vernonka nem egyszerû eset, van egy sejtésem, hogy barátságtalan természete miatt hajították ki.
Néha tûri a simogatást, de többnyire még mindig harapni akar. Most arra edzem, hogy ha kinyitom a fedelet és elõjön, kap mazsolát. Hátha így kellemes élménnyel kapcsolja össze, hogy nyílik a fedél, és majd a kezemhez se úgy fog viszonyulni, hogy az egy szétmarcangolandó ellenség.

#94 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 11:56

Õt ismeritek? Ikeás pati. :ang: Nekünk van egy, Ödön névre "hallgat", és Aporka imádja rágcsálni a farkát. :D

Jaja, nekem is van :ang: :
Posted Image

#95 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 16:40

:kir: Középen az a vörös gyanús.

#96 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 17:53

Júj, az jó, az a Lecsó unokatesója, vagy kije, ugye? Mi is a neve? Nemszürke ikeás patit hol szereztél? Vagy házi készítés?

#97 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 18:08

Ha jól emlékszem õ Emil és talán a testvére Reminek, de nagyon jópofák gy együtt :kir:

#98 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 19:54

A nagy barna az Emil, avagy Remi tesója. A fehér és a fekete is ugyanúgy Ikeás pati, mint a szürke, s az Ikeából vannak. ;) A vörös meg Tökfej. :D

#99 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 11. - 17:34

Uhh... Ikea-s Pati!!!! :D Betojok. Én is akarok!

#100 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 11. - 22:25

Megvilágosodtam. A patkányom valószínûleg egy katonai kísérlet eredménye, és megszökött a laborból. Genetikailag módosított harci patkány. Vagy õ maga Szecska mester. :cool: De megtaláltam a megoldást: bõrkesztyû. Azt nem bírja átharapni. :gm: De továbbra is hiszem, hogy egyszer úgyis megaranyosodik, mert a patkányok alapvetõen aranyos állatok. Egyszer jött látogatóba a szállóra (ahol dolgozom) egy kislány a rokonaihoz, és a zsebében volt egy csuklyás pati. Tök jól eldumálgattunk a patkányokról. Az az állat halál jófej volt. Mondjuk a kislánynál is született, ha jól emlékszem, tehát õ nevelte végig. Kérdeztem, hogy nem pisil be a zsebébe, vagy egyéb baleset? Mondta, hogy kikéredzkedik. :ang:

#101 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 8:56

A kis vadállat, már bõrkesztyû kell hozzá? :dev: Nem kispályás. :D Az enyéim sokat voltak nyomorgatva, bevallom õszintén de még most sem nyugszik a kicsi! Úgy nincs akkora baj, nem csinál nagy ügyet belõle, de nem szeret a kezemben vagy rajtam lenni. A naggyal már semmi gond! Odajön, rám mászik, keres, kijön magától! ;)

#102 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 17:21

Az egyik ismerõsöm patkuszánál is észre vettem már, meg pár hete az enyéimnél is... Szeretnek félig fejjel lefelé aludni/pihenni. Tehát picit lógatni a fejüket egy szál ülõkén (ilyen rúd). :) Furi...

#103 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 11:41

A naggyal már semmi gond! Odajön, rám mászik, keres, kijön magától! ;)


Jó Neked. Bár ha csak ott tartanánk, hogy félelem nélkül megsimogassam...
A bõrkesztyût elhagytam: miután átharapott rajta, már tök mindegy volt. Gondoltam is, hogy karácsonyra meglepem vele a kutyát, úgyis feni rá a fogát, mióta itt van nálunk ez a fura állat. :gm: De végül is megkönyörültem, és nem lett belõle karácsonyi ajándék, kutyakonzerv, macskajáték. (Najó, nem adnám ám oda semmiképp.)
Valami javulás van azért, mert egy hétig meg tudtam simogatni anélkül, hogy megharapott volna. Tegnap gondoltam, tovább lépek. Tenyerembe tettem a kedvencét (mazsola), és úgy nyúltam be, hátha kicsit rámászik a kezemre vagy ilyesmi. Hát hadd nem mondjam, nem a kajába harapott bele... :rolleyes: :( Úgyhogy most visszalépek egy szintet, és örülök, ha simán meg tudom simogatni.
Elég hangulatfüggõ amúgy.
Ha takarítom, van hogy bent duzzog a házában, és aznap nem is nagyon kell vele semmit kezdeni, mert fenyegetõzik. Máskor meg kijön, érdeklõdik, hogy mi történik körülötte, megszagolja a lapátot, a kezemet.
Mondjuk azt olvastam, hogy a sima albínó változat egyes egyedei kiszámíthatatlanok tudnak lenni. Hát õ ilyen.

#104 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 11:50

Lehet, hogy pont ezért eresztették szélnek szegényt :( ... Kicsit el lett felejtve a topik, igazán hozhatnátok néha képeket a patkánytalanoknak !

#105 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 15:46

Hmm... Hát ez nem túl jó. Nekem a nagy a lehetõ legkezesebb, a kicsi még mindig menekülésre fogja ha úgy látja jónak. :gm: Jól megnõttek. Viszont ha átharapja a kesztyût is, nem tudom mit lehetne vele tenni. :(

#106 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 15. - 11:47

Kicsit el lett felejtve a topik, igazán hozhatnátok néha képeket a patkánytalanoknak !


Szerettem volna legközelebb olyan képeket feltölteni, hogy Vernon a vállamon ül, vagy szaladgál a szobában, de mivel továbbra sem együttmûködõ, így maradt a helyén.
A véresre harapott kezemrõl már fotósorozatot adhatnék ki...
De azért nem sértõdöm meg, mert megharap, tudomásul vettem, hogy defektes az állatka.

A vérpatkány
Fél is, de kiváncsi is
Menedékházban
A "kis ártatlan" feje :)

#107 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 15. - 16:26

Majd megszelidül! Nem lehetne kicsit kiéheztetni, aztán kajával szelidítgetni? Vagy patkányéknál ez nem mûxik?

#108 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 20:43

Nem akartam ilyen drasztikus megoldáshoz folyamodni. Nem tudom, hogy viselkedne ebben a szituban. Mondjuk adok neki pár hetet, aztán lehet hogy kipróbálom ha más nem mûködik. Még mindig azt játszom, hogy ha elõjön és kicsit meg tudom simizni, akkor kap jutalmat. Az a gáz, hogy már félek tõle. Van, hogy ha benyúlok, nem menekül, hanem érdeklõdve nyújtózik a kezem után. Már hosszan tud a két hátsó lábán állni, mert ahogy érdeklõdik, és nyújtózik, én húzom el a kezem, mert félek, ha ott hagyom elõtte, beleharap. :rolleyes: Amúgy elég vicces, mikor elõjön és nagyokat nyújtózkodik, vagy kiül a bakancsára és ott mosakszik, vesz vizet az önitatóból, benedvesíti a bundáját és fürdik. :)

#109 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 21:52

A kis vérmes! :) Szerintem is idõ. Azért nálam is már egy ideje itt vannak és a nagyra most mondhatom pár hete hogy szelíd, odajön, szaladgál rajtam, keresi a társaságom. A kicsi a nagyra támaszkodik, pedig kb. egy idõsek lehetnek. De hát ez igy van rendjén. Addig is bevadászom amikor már elég volt a szabadságból. :gm: Nekem meg ha mûködne a képtár.hum akkor raknék fel képeket. De tök halott pár hete képfeltöltés ügyileg. :(

#110 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 20:46

Váltottam fotós feltöltõs helyet. Nem várok a képponttárponthura. :gm:

a kicsi
rémülten (nagyobbik)
Fincike. :)
ismét

Anya elnevezte õket Incinek és Fincinek. :dev: Annyira megszerette õket, amikor 5 napig nem voltam itthon és rá bíztam õket. Azota be mer nyúlni enni adni, meg simizgetni õket. :kir:
A nagyobbik Inci, a kisebbik Finci. :D

#111 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 20:59

Anya elnevezte õket Incinek és Fincinek. :dev: Annyira megszerette õket, amikor 5 napig nem voltam itthon és rá bíztam õket. Azota be mer nyúlni enni adni, meg simizgetni õket. :kir:
A nagyobbik Inci, a kisebbik Finci. :D


Nagyon aranyosak. :)

Az én egereimet is Incinek és Fincinek hívták. Már csak egy van meg belõlük, de foglamam sincs, melyik õ a kettõ közül. A lényeg, hogy legalább õ barátságos, és kiköveteli, hogy simogassam. :D

#112 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 22:17

Gyakori név, nekem még sem jutott eszembe. És röpke pár hónap után anya varázslatos ötletei ismét jól jöttek! ;)

#113 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 10. - 19:34

Nálunk nincs sok elõrelépés. Mikor takarítom, legalább nem fél, hanem nézi mit csinálok, jön oda a lapáthoz meg a kezemhez. Nagy néha engedi, hogy megsimogassam. De ha olyanja vagy, akkor harap. Ma a Borároson egy hajléktalan férfi kezén ücsörgött egy nagy fehér patkány. Nagyon cuki volt. Baromi szelíd jószág. Próbált bemászni a kabátba, de a bácsi kivette, visszaültette a karjára. És így haladtak tova. :)

#114 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 10. - 19:46

Sajnálom, h nem akarja magát végre elengedni Nálad, fõleg h ilyen türelmes is vagy... :( Ezeknél nem válik be, h na megsimogatod és ha nem harap nem ugrik el akkor vmi finomság? Az enyém a nagy is ilyen, le sem szakad rólam. :)

#115 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 10. - 19:58

Mindig kap valami finomat, ha aranyos. Meg néha csak úgy is. De nem használ. Nagyon jól tudja már, hogy ha nyílik a szekrényajtó és utána a terrárium fedele, akkor valamit kap. Azt a valamit vagy normálisan veszi el, vagy többnyire úgy, mint egy pitbull. Ilyenkor mindig bele gondolok, hogy ha az az ujjam lett volna, akkor tuti kiharap belõle egy darabot... De vannak jó pillanatok is, pl. mikor éjjel megyek ki pipilni, akkor ott ugrál ám, és figyeli mi van. Ilyenkor felül a mászókájára és vár. Mikor visszafelé jövök, felkapcsolom a villanyt, és akkor engedi hogy simogassam a fejét, hátát, hasát. De ezt csak addig szabad csinálni, míg nem fordul a fejével a kezem után... Ha megúsztam harapás nélkül, akkor szoktam adni ilyenkor is neki valamit. (Elsõ alkalommal nem kapcsoltam fel a villanyt, ezért megijedt mikor benyúltam és megharapott. Azóta óvatos vagyok.) Irigykedem ám, hogy a nagy patid olyan szelíd. De azért bízom a csodákban, és hátha majd Vernon is megszelídül. :ang:

#116 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 11. - 17:54

Hátha meghozza a türelem a gyümölcsét... :) Azért most kicsit szégyenlem magam, mert ma engedtem ki õket elõször talán másfél hete. :( Nem nagyon volt idõm játszani velük. Ilyenkor örülök, h ketten vannak így tudom h mindig van társaságuk.

#117 csacsacsa

csacsacsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 12. - 9:12


Ma a Borároson egy hajléktalan férfi kezén ücsörgött egy nagy fehér patkány. Nagyon cuki volt. Baromi szelíd jószág. Próbált bemászni a kabátba, de a bácsi kivette, visszaültette a karjára. És így haladtak tova. :)


Jé, én azt az állatkát szerintem láttam, ott szaladgált éjjel a megállóban :)

#118 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 15. - 7:11

Ha valaki kedvet kapna egy patkányka befogadásához: http://ragcsamento.b...alo-cunami.html

#119 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 15. - 10:43

Ó, hozzám jöhetne egy. :) Nem vagyok normális, de már amúgyis gondolkoztam rajta. :D De még nem döntöttem el. Fõleg hogy itthon kettõ helyett, három szaladgálna! :dev:

Edited by Merénylõ, 2011 február 15. - 10:43.


#120 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 15. - 12:36

Én is gondolkodtam, de most még ez az egy is sok néha. :rolleyes: Azt olvastam, hogy ha csikorgatják a fogukat a patik (vagy valami hasonló), az kifejezhet örömöt is. Tegnap reggel Vernon mikor meghallotta hogy kelek, akkor nekiállt ugrálni és szaladgálni, kapaszkodott a rácsnál, és mikor kinyitottam a terrárium tetejét, adta ezt a hangot, és meg tudtam simogatni. Remélem nem azért csikorgatta a fogát, mert mérges volt. (Azért mikor fordult a kezem után, inkább elkaptam elõle, nehogy...)