Ugrás a tartalmakhoz


Rogyik a lovam!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
18 válasz a témához

#1 Guest_viki007_*

Guest_viki007_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 1. - 20:26

Sziasztok! Nem igen tudom,hogy van-e már ilyen topic,nem volt kedvem végignézni! Az a helyzet,hogy rogyik a lovam!hogy érthetõ legyen,mondjuk üget,vagy szimplán csak lép,és van olyan mikor egyszerûen megrogyik!mintha egy kés beleállítanának a hátába!nagyon durva!volt nálunk már a dokinéni,és kapott is gyógyszert,izomgyulladás csökkenetõt,de nem használt semmit!annyira durva már a helyzet,hogy a szegény lovam,már nem is igen tud ráterhelni a bal hátsó lábára,mert akkor össze esik!a mozgása,meg olyan mint egy roboté!Azt szeretném tudni,hogy ez mi lehet?idegbecsípõdés?vagy mi???Igazából,nemtudom,hogy mit lehetne tenni vele!A véleményeteket kérném,hogy ha ti nektek már volt ilyen akkor mit csináltatok,meg egyébb hasonló dolog! Én csontkovácsra gondoltam,de nemtudom,hogy az bármit is tudna-e vele csinálni! Szóval,kérlek segítsetek! Üdvözlettel Viki007

#2 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 20:32

Magamból kiindulva, igaz nem ló vagyok, de idegbecsípõdésem van, és én is szoktam "rogyni", és kiadós masszázs segít, de amolyan derékszétgyilkolós, ami után egy órát feküdni kell... Nem vagyok szakértõ se, de csontkovács szerintem nem lehet rossz választás, nemegy általam is ismert lovat rendberakott, amik már annyira merevek voltak, hogy a fél patanyomot se érték el "ellazultan" se... most ez a ló amit legutóbb rendbehozott, két patanyommal az elsõ elé lép...

#3 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 1. - 20:45

Csak ne a Soltész Andrist hívd!

#4 Guest_viki007_*

Guest_viki007_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 1. - 21:13

Csak ne a Soltész Andrist hívd!



A Pista,adott nekem már egy telefonszámot!A Recsken lévõ kisöreg,megnem mondom most a nevét!csak kiváncsi lennék igazából,hogy õ mit tudna vele csinálni!??!!?????

#5 Guest_röganyó_*

Guest_röganyó_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 1. - 23:19

Viki! Most nagyon fáradt vagyok, az év munkacsúcsa van. Ilyenkor a nevemet is alig tudom. Ez fertõzés is lehet, amit régen csöbörbe hágásnak hívtak. Látni kéne a lovat mozgás közben. Ez, amirõl én írok, ha vki egyszer látta, nem felejti el. Sok évig nem volt ilyen esetünk, majd a költözködést követõen több is volt. Ahogyan én tudom, azt a gerincidegi részt bénítja a fertõzés, ami a kismedence tájától szabályoz. Ezért a ló a hátsó lábait nem tudja rendesen használni, súlyosabb esetekben székletet sem tud üríteni. Majd elfekszik, és késõbb segítséggel sem lehet felállítani. Meg kell mutatnod gyakorlott LOVAS állatorvosnak SÜRGÕSEN!! Annyit minden esetre hadd javasoljak: ha bajt látok, elsõ a ló munkából való kivonása, kímélete. Nálunk a ménesi ló nem megy legelni, mert a sok hegyi terep is egy jelentõs igénybevétel, amikor éppen ki kellene kímélni. Tehát inkább pihentesd és etesd finomságokkal, zölddel. És gyorsan találj megfelelõ állatorvost! Azt nem tudom megmondani, amelyeket sikerült megmenteni, azokat miért, a másokat miért nem. Az immunrendszer állapota vitán felüli fontosságú. Volt olyan kancánk, ami a költözködés után robbant le (a csillagos ég alá kellett költöznünk, azóta sem tudom megbocsájtani a hivatali packáknak), és kemény tél jött. Január elejére készült el a fészer, de az a ló már elõtte is külön volt gondozva, majd a fészer alatt gyógyulgatott. Ma is jól van. Mivel az õ mozgását sokat láttuk, ma hamar felismerjük ezt a problémát és rettegünk tõle. Én úgy tudom, nincs hatásos megelõzés. Tehát itt ostromold a lovas állatorvosokat! És szerintem bármi légyen, a bioptron lámpa segít. Az izmokat kiválóan ellazítja, a gyulladást csökkenti. A fejét, gerincét kellene lámpázgatni, a nagy lámpával. De mindenének használna. Nálunk gyógyszert helyettesít.

#6 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 1. - 23:41

Viki! Nem tudnál róla egy videofelvételt készíteni és betenni ide? Egyébként meg szerintem vidd az üllõi klinikára de sûrgõsen, szerintem is ide szakmailag és mûszerileg felkészült állatorvos kell, lóra specializált.

#7 Guest_viki007_*

Guest_viki007_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 2. - 8:32

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A fertõzést illetõen,nem mernék bele szólni,mert nem igen értek,ezhez a csöbörbe hágásnak!én egyetlen egy fertõzésrõl tudok,az a herpesz vírus,ami bizony az izomzatot is elég keményen bénítja!Az a legnagyobb baj,hogy az állatorvos sem tudja igazából,hogy mi a baja a lovamnak! Megpróbálok videót készíteni,róla!Ja és a terhelés teljesen megvan szüntetve!csak kinnt legelészik,egyedül,nehogy a többiek megrúgják,vagy vmi! Köszönöm még egyszer a tanácsokat! Üdv Vik007

#8 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 22:11

Érdekelne hogy mi lett a sztori vége, van egy hasonló esetem.

#9 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 11. - 0:14

Ajánlom Dr.Kutasi Orsolya cikkét az ehavi Lovas Nemzetben

#10 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 9:32

Mivel bezárták a témához illõ topikot, ide írok. A lovinkban úgy néz ki, hogy elkapta az egyik ló a nílusi vírust. :eek: Benn van az Állatorvosi Egyetemen, tegnap 15% esélyt adtak neki, hogy megmarad. A diagnózis még nem 100%-os, csak a tünetekbõl gondolják: a ló lebénult az elejére és nem tud felállni. Tényleg nem lehet már oltóanyagot kapni??? :confused: :confused:

#11 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 10:12

Mivel bezárták a témához illõ topikot, ide írok. A lovinkban úgy néz ki, hogy elkapta az egyik ló a nílusi vírust. :eek: Benn van az Állatorvosi Egyetemen, tegnap 15% esélyt adtak neki, hogy megmarad. A diagnózis még nem 100%-os, csak a tünetekbõl gondolják: a ló lebénult az elejére és nem tud felállni.
Tényleg nem lehet már oltóanyagot kapni??? :confused: :confused:


De lehet, nekem is kínálták 10000 ft és Ausztriában kapható

#12 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 10:27

De lehet, nekem is kínálták 10000 ft és Ausztriában kapható

Az jóó. :) Hol, kinél?
És ez egyszeri adag? 1 oltás elég?

#13 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 10:42

Szia Honey! Mindenképp konzultálj megbízható állatorvossal, mert nem 1 oltás kell hanem 2, és a kettõ oltás beadása között max. 2 hét telhet el. Ráadásul már szezonja van a betegségnek, ilyenkor nem nagyon adnak be oltást erre a vírusra. Nekem a lovaim július elején lettek beoltva. üdv Köki

#14 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 11:14

Ez így van, én is az utolsó pillanatban oltattam, ráadásul 3 hetet kellett várni, nem kettõt a két oltás között, az orvos utasítása szerint. Innentõl már csak jövõ év elején lehet ismét oltatni. HA lesz oltóanyag itthon. (Mondjuk ha nem lesz, hozatok külföldrõl, nem érdekel...) Érdemes a betegségrõl Üllõn is érdeklõdni.

#15 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 11:21

Szóval már lecsúsztunk róla. :nem: De hát én ezt tökre nem értem, hiszen lassan vége a szúnyogtermelõdõs idõszaknak, akkor elvileg a vírus sem fertõz, nem? :confused:

#16 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 11:25

Szóval már lecsúsztunk róla. :nem: De hát én ezt tökre nem értem, hiszen lassan vége a szúnyogtermelõdõs idõszaknak, akkor elvileg a vírus sem fertõz, nem? :confused:

nekem annyit mondott az üllõi dokinéni, hogy augusztus elõtt meg kell lennie a második oltásnak is...

#17 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 11:45

nekem annyit mondott az üllõi dokinéni, hogy augusztus elõtt meg kell lennie a második oltásnak is...

Azt nem mondta, hogy miért?

#18 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 13:15

Vmi olyat mondott, hogy akkor már meleg van, meg sok fertõzött szúnyog lehet és nem fog hatni a cucc - vagy vmi hasonlót. Gondolom, hogy nem alakul ki védettség az esetleges fertõzéssel szemben. Azt mondja, mi is az utolsó pillanatban kaptunk. Amúgy szerintem biztosan elmondják Üllõn is, ha felhívod õket. Érdemes beoltatni a lovakat, azt mondják évrõl évre négyzetesen nõ a - regisztrált - megbetegedések száma. A csikóm most 4 hónapos, akkor még nem kaphatott, így õ is tavaszra maradt. Illetve még annyit mondtak, hogy az oltóanyag az USA-ból jött és remélik, hogy az európai törzsre is megfelelõen fog hatni. Szóval igazából úgy tûnik, hogy az az oltóanyag sem 1000 %-ban nyújt védelmet - nekem legalábbis így jön le a hallottak alapján. Még. Bizonyára folynak fejlesztések, hiszen a gyógyszergyáraknak ez is egy kalap pénzt fog hozni, azaz megéri gyártani.

#19 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 31. - 13:20

Okés, értem. Köszi a válaszokat mindenkinek! :)