Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dudorok a ló testén?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
144 válasz a témához

#1 janesz

janesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 22:42

Szeretném ha valaki hozzá szolna ama kérdéshez, miszerint szegény lovam testén immár másodszor és mindig télen apró bõr duzzanatok jelentkeznek, néhol ezek a dudorok varasodó sebbé is fejlõdnek, valahol csak simán eltûnnek, de másutt újabbak keletkeznek.Elõfordul, hogy nem csak egyszerûen dudor hanem akkora körök jelennek meg a testen mintha mondjuk egy kávés pohárral nyomnánk a bõrt belülrõl kifelé.Az orvosok csak találgatnak allergiára, vitamin hiányra ...stb. gondolnak. Egyenlõre vajmi kevés a javulás. :confused:

#2 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 22:44

Ez fura, hogy az orvosok találgatnak.Én fehérje-túltengésre gondolok, mint abszolút laikus...

#3 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 22:53

Posted Image Ilyesmire gondolsz?Szellemnek pár hónapja volt ilyen baja. Az egész testét befedték ezek a hólyagszerû duzzanatok. :( Az orvos szerint allergia, de, hogy mire, az talány.Többféle injekciót, meg kalciumoldatot kapott, s hamar rendbejött, szerencsére. Posted Image Jobbulást a lovadnak. Posted Image

#4 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 12:20

Milyen alom van a ló alatt a boxban? Keményfa forgácsa is okozhat ilyesmit. (A varasodó sebek miatt gondolom.)

#5 houdini

houdini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 214 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 12:33

Etetsz lucernát? Mert én is azt hallottam, hogy a sok fehérje miatt történhet ilyesmi. Kicsit kímélõbb étrend biztos jót tesz. Szerintem az is jó, ha sok almát és sárgarépát adsz neki.

#6 janesz

janesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 8:28

Köszönöm a hozzászólásokat . Tüzetes vizsgálódás-a takarmány körül arra a megállapításra vezetett, hogy a vásárolt kukorica nem volt megfelelõenn szárított , a penész kialakulása a tél elejére erte el a csúcsot, kívülrõl alig látható roppantott állapotban a belsején már nagyon , hozzájön a közvetlenül tisztítalanul a kombájnról zsákolt zab , amíbõl érezhetõ a parlagfûpor . A hab a tortán az a szalma ami szintén tele van gyomokkal (fõleg parlagfûvel) .Mindezeket lecserélve nem kis beruházás árán látványos mértékû gyogyulási folyanat alakult kilovamnál.Érdemes megfogadni egy jó öreg tanácsát.Elõször a probléma okának megszüntetése legyen a fõ cél- mindenáron-utána vagy mellette a szurka-piszka.

#7 Guest_Shirkan_*

Guest_Shirkan_*
  • Guests

Közzétéve 2005 február 12. - 8:52

Janesz örülök hogy meggyógyult a lovad! De a parlagfûnek ne tulajdoníts sok jelentõséget, ugyan is a bõ és valóban jó legelõm ellenére, (napi 12 órát legelnek) nagy izgalommal vettem észre hogy az enyéim a szomszédnak a parlagfüvét is zabálják. Semmi bajuk nem lett tõleÉrdekes nem? Talán ha mindig csipegetnek belõle akkor immunissá válnak?

#8 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 14:07

a mieink is megeszik, de csak amíg kicsi és "zsenge", amikor nagy, és kemény lesz a szára, akkor már nem kell nekik, és lehet nekiesni kaszával mielõtt kivirágzik, hogy ne fulladjunk meg a pollenjétõl

#9 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 15:20

Janesz! A meggyõzõdésem, hogy a felsoroltak közül a penészes kukorica volt a ludas a dologban. A parlagfûtõl nem tapasztaltam soha hasonlót, azt valamelyik ló megeszi másikak meg nem, szerintem izlés dolga. Volt egy kanca nálam, úgy hívják Csemete, (bár lett volna még sok ilyen kanca, csuda jó ló volt) hát az igazán csemetézett a parlagfûbõl, azt imádta a legjobban, és a versenylovaknak igazán érzékeny az emésztõrendszerük.Örülök, hogy meggyógyultatok! Posted Image

#10 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 19:35

Ez egyéni érzékenység kérdése is, hogy amitõl száz lónak semmi baja, egynek - az érzékenynek - meg problémái vannak...Mi is most estünk át egy ilyen helyzeten. Elfogyott az eddig etetett széna, az új szállítmány más helyrõl érkezett - nem penészes, nem dohos, jó anyag - az istállóban a közel tizenöt lónak semmi baja nem volt tõle, a mienknek - az egyiknek - meg egy hétig olyan volt a két hátsó lába, mint a kályhacsõ. Ilyet eddig még nem tapasztaltam, az állatorvos mondta, hogy ilyen elõfordul...

#11 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 8:27

Majd egy orvosdoktor ha erre jár kifejti az okokat,de én a következõket tudom saját tapasztalások okán. Vannak olyan fûfélék amik mocsaras területek közelében esnek a kasza áldozatául, amik okoznak ilyen elõbb dudoros, majd késõbb kipattogó nedvedzõ sebeket a ló testén. Igaz, hogy ez nálam nem télen volt, de a lényeg, hogy a kipattogzás, nedvedzés a napfény hatására történik meg. Az ilyen "dudoros" lovat nem kell kiengedni ilyenkor a napra és akkor elmúlik pár óra alatt. Pipolfen, kalcium segít a bajon, de azt jó ha doktor intézi inkább.Direkt fehérje túltengést szerintem csak nagy mennyiségú zab, illetve pillangósok párhuzamos etetésével lehet okozni. Úgy sem egyszerû és egyéb veszélyekkel is jár. Annak a lónak akinek nincsen teljesen rendben az emésztése ilyen téren, általában furcsa szagú a széklete. Paraszt istállókban gyakran érezni ezt a szagot, ahol általában a lovakkal télen csak pillangósokat etetnek. Ilyen szagok esetén szólni kell az orvosnak akkor is ha egyébként a ló nem sovány és jól néz ki. Persze ritka, hogy legalább egy kis szõrhomály ne látszana ilyenkor. De ez egy széklet vizsgálatból rögtön kiderül az orvos számára.

#12 janesz

janesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 15:17

Sziasztok. ! Parlagfû fogyasztást én is tapasztaltam a kancánál a két éves csikónál még vehemensebben , de a pollenkibocsátás idõszakában ezt egyáltalán nem mondhatom el. A porzás javában tart még zabbetakarításkor is . Ha megbontok egy ilyen zsákot és beleszagolok ( mivel ráadásul még allergiás is vagyok rá ) majd meg fulladok. Azt vettem észre , hogyha ilyen szalmával almolok a kancának azonnal megindul a váladékozása a szemébõl és orrából egyaránt.Reggelre még kehint is . A kálcium nagyban segít az ok megszüntetése mellett az okozat eltüntetésében.Sajnos ha ez egyszer jelentkezett , a hajlam is kialakult és máskor is elõjön a betegség ha körülmények adottá teszik a lehetõséget.

#13 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 19:28

idézet:Eredeti szerzõ: Szellemlovas:  Posted Image Ilyesmire gondolsz?Szellemnek pár hónapja volt ilyen baja. Az egész testét befedték ezek a hólyagszerû duzzanatok.  :(  Az orvos szerint allergia, de, hogy mire, az talány.Többféle injekciót, meg kalciumoldatot kapott, s hamar rendbejött, szerencsére.  :)Jobbulást a lovadnak.  :ang:

Valami hasonló Trinitynek is volt, elég szörnyen nézett ki, törpeszunyogok csípése okozta. Van egy ismerõsöm, a lován folyamatosan kijönnek ilyen tünetek, csak addig az idõtartamig szünnek meg amíg a paci munkában van! Szó szerint! csak egy-két órára! Már több országban is vizsgálták orvosok, de nem tudják mi baja, mert nagyon ritka eset.

#14 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 20:23

Emtom mi ez, mik okozhatják, de én baromira megijednék ha mennék a lovamhoz, és így nézne ki Posted Image

#15 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 20:30

:D Hát gondolhatod!! Mint a véres karddal, úgy rohangáltam én is körbe-körbe a csikóval! :D Rusnya egy jószág tud ám lenni a ló ilyenkor! ;)

#16 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 21. - 16:57

Kökin is volt tavaly télen a fenti képekre emlékeztetõ duzzanat. Eleinte pötty, 1 napra rá nagyobb, aztán egyre nagyobb és összefüggõ. Rájöttünk, hogy a mentolos táp okozta, amit ráadásul imádott. 1 hét után jött ki rajta, és rohamosan múlt mikor abba hagytuk az etetését.

#17 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 21. - 22:31

Mentolos táp?? :eek: Jesszusom!

#18 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 0:06

Hogy mik vannak? Tényleg nem semmi ez a mentolos táp. Bár én azok után már nem csodálkozom semmit, hogy a lovaim imádják a csokit, a kekszet, a pattogatott kukoricát, a kukit, a sütit, a fagyit, a sült krumplit (meg a nem sültet is), a banánhajat...

#19 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 11:07

Azon filózom, hogy tulajdonképpen akkor a lónak szabad pl. (két harapásnyi) dobos tortát is felkínálni, többet viszont nem szabad? Mert ezek alapján ezt gondolom.Pl. csomót hallani tic-tac ( :D ),fagy,és csoki-függõ lovakról. Honnan kell nekem tudni hogy pl. Ilyen különlegességekbõl mit adhatok és mit nem?Ez eléggé off.. de azért egy rövid választ engedjenek meg a "rém"-ek legyenekszívesek :D .. Posted Image

#20 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 11:34

tötõ, bármit adhatsz, csak utána ne csodálkozz ha ilyen szép allergiás dudorok jelennek meg, rosszabb esetben ne adja az Isten be is kólikázik tõle szegény pára. Mert ha nem elég öntudatos és egyben válogatós akkor biza megeszik mindent amit a jószándékú gazda elébe tesz.Az emberi hülyeségnek tényleg nincs határa...

#21 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:01

Najó, nem úgy értettem ám hogy most akkor én ezen felbuzdulva kirohanok a nemlétezõ lovamhoz, és megtömöm a búráját a kõkeményre szikkadt penészes mákos hókiflivel, de tudom hogy sokan vannak akik pl. néha adnak egy-két szem tic-tac-ot, vagy kekszet vagy akármit a lónak. Ettõl úgy gondolom semmi baja nem lehet még.Vagy igen? (Tekintsünk el attól hogy lova+a gyomra érzékenysége válogatja) [ Február 22, 2005, 11:02: Az üzenetet átszerkesztette: tötõ Zsó ]

#22 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:19

Tic-tac evõ ló is van? Ja biztos az, amelyiknek friss a lehelete! :D Én olyan lovat ismerek, amelyik a sört szereti! Na erre varrjatok gombot!

#23 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:19

Szerintem nem lehet tõle eltekinteni. Lovaknál sem lehet általánosítani épp úgy ahogy az embereknél.Lovak attól is különbbek, hogy nem tudnak hányni, így ha valami bemegy és nem tetszik neki, akkor elég nagy bajok tudnak belõle származni. Mindegyik ló más. Egyik érzékenyebb másik kevésbé. Ez már a gazdának az erkölcsi és következményes anyagi felelõssége eldönteni mit enged és mit nem etetni a lovával. Éppúgy jutalom a lónak egy alma vagy egy répa, mint a tic-tac (amit a gazda gondolom annak szán) Kérdés, hogy melyik a természetesebb?

#24 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:28

Jajj, nemúgyértettem. :( Hanem úgy, hogy a válaszban tekintsünk el tõle, mert ezzel a válasszal nem leszek gazdagabb, mivel egyértelmû hogy minden ló-gyomor különbözõ.Najó ezt nem tudtam megfogalmazni rendesen, de azért értitek rem. Posted Image

#25 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:35

Én értettem tötõ. Posted Image De a válaszban sem lehet eltekinteni tõle.Vagy mondjam azt amit hallani szeretnél? Posted Image

#26 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:36

A kockacukor, cukrozott/sózott szárazkenyérdarabkák, és társai "hagyományos" ló-nassok. Két-három szem kockacukor, vagy 1-2 háztartási keksz, vagy efféle nem árt meg; csak erõsíti a "kétlábú=etetõgép" képzetet a lóban. Dobostortát, fagylaltot, miegymást én nem etetnék. Kicsit sem. (Sõt, szalámis zsemlét sem; dacára annak hogy a legtöbb ló akivel eddig találkoztam, boldogan próbálta kizabálni a kezembõl.)Végülis, "jutalomfalat" szempontból annyival jobb a cukor/tictac/keksz(stb) mint az alma/répa hogy kisebb helyen elfér; könnyebb zsebben magunkkal cipelni és amikor épp jutalmazni akarunk, beletolni a ló arcába.A dobostorta és társai még csak ezzel az elõnnyel sem bírnak.

#27 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:43

Teljesen helyénvaló! Én mondjuk cukrot sem engedek, de ez legyen az én meg a lovaim baja. Posted Image Alma répa is csak korlátozott mennyiségben, megfelelõ idõben, nem elkapatás céljából és vállalom a fáradtságot ami a répás és almás zacsi cipelésével jár. :D

#28 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 12:51

Én is répát, és almát szoktam a lovamnak adni, és sokszor kockacukrot is. Bár ismerõseim már mondták, hogy ne adjak kockacukrot a lónak(vagy ne a hagyományos kockacukrot, hanem inkább barnacukrot adjak), mert nem tesz jót a fogainak.

#29 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 13:33

Ahány ház.. :D Õz, köszi, a dobostorta is csak pl. volt, nem hiszem hogy adnék a lovamnak. (Csakmer irigy vagyok Posted Image :cool: )Ahol sokáig lovaztam, nem engedték hogy akár egy szem kockacukkerrel is betömjem a ló száját, merthogy egészségtelen.Végülis ha azt nézem akkor megértem, mert ha meg lenne engedve, tuti hogy a sok kislány/kisfiú teletömné õket, ezt meg nem lehet mindig felügyelni ugye.De azért répát+almát+kenyeret kaptak ;)

#30 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 14:47

Akkor még mielõtt valaki azt hiszi a mentol íz, ízesítés ártalmas a lónak: NEm! Az hogy pont az enyém valószínûleg pont erre a dologra allergiás, véletlen. A lótápok kifejezetten lovak számára készülnek(tudom nagy meglepetés :D ), és nem tartom valószínûnek, hogy bármilyen "köztudottan" ártalmas anyagot, ízesítést tennének a takarmánykiegészítõkbe. Persze nyilván most több olyan hozzászólás fog érkezni, hogy pedig ilyen van és olyan ártalmas, egészségtelen anyagot tartalmaz ez és ez... De komolyan a legtöbb lótáp, és itt nem a legolcsóbbakra célzok, szerintem elég jó minõségû, még az én egyébként iszonyú válogatós telivérem is szívesen fogyaszt belõlük. Lovas ismerõseim közül is van aki mentolos illatú(gondolom ízre is mnetolos) energiatápot ad, és semmi baja a lovának. ;) Tehát a legtöbb ló fogyaszthatja, nem lesz tõle kiütése. És a legtöbb ló imádja a mentolos cuccokat. Persze ezzel együtt nem adnék nekik Blendamed fogkrémet például. :D

#31 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 15:00

Áh, azt ne is, inkább adj neki Orbit cukorkát :D Amúgymeg nyilván semmi sem tökéletesen egészséges anyagokból áll, szóval mentolos lótáp rulez Posted Image (Itt a tulaj almásat vett nekik és a 8 lóbol csak egy imádta, a többi kiköpte... Nagyon romankikus volt ahogy a kedvenc lovam vissza"hányta" a kezembe :D )

#32 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 15:05

zab, széna, lucerna rulez. Posted Image

#33 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 22. - 19:29

Nagyjából Õzzel értenék egyet. Mondjuk én sem vettem még direkt fagyit a lovamnak, vagy csokit, de azért volt, hogy én már nem kívántam, és odaadtam. De például a répa és az alma mellett meg szokták azt is kapni, ami a háztartásban összegyûlik: mint írtam, banánhéj, krumplihéj, maradék süti is akár, vagy szárított kenyér. Mindezt nem töménytelen mennyiségben, hanem ritkán, és pici adagokban, mert egyszerre úgy sem gyûlik össze sok. Ennyi nem hiszem, hogy bármelyiknek megártana. De amúgy az én lovaimon már rég ki vannak kísérletezve. Posted Image Az elsõ lovam 10 évig ette, a csikója már 8 éve eszi, és a másfél éves csikó is. Nem kólikázott tõle még egyik sem.Ja, és ez nem jutalomfalat, nem szoktam jutalomként finomfalatokat adni, és nem szoktam kézbõl etetni pont a csipkedés elkerülése végett. Ezeket eléjük szoktam önteni oda, ahova az abrakot is kapják.

#34 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 27. - 21:03

Visszatérve az eredeti témához :ang: Nálunk van egy ló, akinek szinte állandóan van valami dudor a testén. De semmi ilyen kihegesedés meg gennyezés. Olyan, mint amikor beütöd a fejed, és nõ egy szép kis púpod, csak kb. körömnyi nagyságú területen. Úgy tûnik, hogy nem fáj neki, mert nyomásra nem érzékeny. A dudorok fõleg a heveder helyén, ill. a hátán, a mar alatt-mögött szoktak megjelenni, de néha a vállán is elõfordul azt hiszem. Nem tudjátok, mi lehet az oka? Én a nyereg és a heveder nyomására gyanakszom, de nem érzékeny a hevederhúzásra sem, és ha a nyerget fölrakom rá, akkor sem csinál "semmit". Elõre is köszi a válaszokat!Join

* kicsi Join  :wink: 


#35 Katy

Katy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 30. - 10:17

Sziasztok!Egy barátnõm lován is vannak dudorok, az egész testén elõfordulnak eleinte kicsik majd megnõnek.Olyan mintha egy félbevágott pingponglabda lenne a ló bõre alatt.Az orvosok csak találgatnak, nem tudják igazából mi lehet.A paci többnyire fûszénát és kukoricát kap, volt hogy kapott tápot is de semmi javulást nem vettek észre.Mikor megvették már akkor is volt rajta dudor és azóta csak több lett ,nem fáj neki ,de volt már hogy kidörzsölte és folyt belõle valami.Az itteni állatorvos nem tudott egyebet tenni mint kivágni az egyiket ami már nagyon nagy volt, azt mondja a lábán lévõt nem meri leszedni mert pont alatta fut egy ér.Láttatok már ilyet?Ha valaki tud valamit tanácsolni azt megköszönnénk mert sajna az orvosok nem tudnak segíteni, csak találgatnak.Köszi.

#36 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 2. - 12:07

Join Up, Katy,Az én lovamon is vannak ilyen köröm nagyságú dudorok.Fõleg a hátán elszórva a gerincvonal mentén.Az állatorvos teljes mértékben kizárta a nyereg által okozott bármilyen sérülést, mert hát egyrészt nincs külsérelmi nyom, és egyáltalán nem fáj a lónak.Õ azt mondta hogy sajnos elõfordul ez a jelenség a lovaknál, és hogy még nem találták meg az okát, ezért gyógymód sincs rá. Egyébként én vérképet is csináltattam a lónak, és abból se derült ki semmi rendellenes, minden teljesen rendben volt a lónál.Az orvos azt mondta, hogy ha hirtelen elkezdenek szaporodni a ló testén, vagy elkezdenek megnöni a dudorok, akkor egy dolgot tudnak csinálni: leszívni a dudorokból a váladékot.Amíg láthatóan nem fáj a lónak, közérzete rendben, jól eszik, jó kedvû addig valószínû hogy ezek a dudorok ebbe a típusba tartoznak. Olyasmi lehet mint egy szépséghiba, mint egy anyajegy vagy szemölcs az embereknél, de ártalmatlan.Mivel az én lovamnak egyáltalán nem fáj, jól eszik és jókedvû, ezért nem izgatom magam emiatt.Bár minden nap átsimogatom a dudorokat, ellenõrzöm, hogy nem érzékeny rá és hogy nem nõttek-e.

#37 lucas

lucas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 3. - 18:56

Sziasztok!A lovam lapockáján kis dudorok vannak,de csak a bal oldalán.Nem nagy területen tenyérnyi nagyságban.Ezek a dudorok idõnként maguktól elkezdenek vérezni.Megnézte állatorvos denem tudja mi ez.Nem gubacslégy,nem fehérje túletetés fogalma nincs mi ez.A vérzés egy idõ után elmúlik.Ha valaki tud errõl valamit írjon!Elõre is kössz!

#38 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 4. - 8:49

Érdelõdöm a tisztelt dudoros lótulajdonosoktól: ha már az állatorvos nem tudja, hogy mitõl, miért nõttek a dudorok, s mi a megoldás a kezelésre, akkor a kevésbé képzett (állatorvosilag) fórumtagoktól mit reméltek? :mad:A mi egyik lovunkon is voltak körömnyi dudorok, kihívtuk a szokott állatorvost (lovas!), megállapította, hogy tarlósömör, megmondta, hogy mi a kezelés módja, kezeltük, s elmúlt. Lehetõleg ne kisállat specilaistáknak mutassátok meg a lovat!

Edited by furioso, 2005 június 4. - 8:53.


#39 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 7. - 7:37

Termett a lovam hasara egy dudor. Arra gyanakszunk, hogy most, hogy nem boxban all, es a kemenyebb földre fekszik le, a patko megnyomta. Mi a teendö ilyenkor? Kovacs tud ezen segiteni? (Atszabja a patkot, vagy mittudom en ...)Lehuzni a patkot nem igazan lehet, mert a helyiek az erdei-mezei utakra hordjak a sittet, ezert alltalaban köves minden 1000-el.

#40 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 20:16

Patkókelésrõl pl itt volt szó:http://www.paci.hu/f...indpost&p=51862Németországban nincsenek állatorvosok? Nem lenne jobb egy olyant megkérdezni ott helyben? Vagy legalább a kovácsotokat?...