Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak betegségei, sérülései


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
377 válasz a témához

#361 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 17:43

Lilith, akkor ezt a lovat meg lovagoljak?

#362 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 26. - 17:49

Igen, most múlt 10 éves.Egy éve tudják, hogy rosszindulatú.

#363 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 27. - 11:07

http://www.kisalfold...omanyt/2183053/



Arról nem tudsz esetleg, milyen intézkedések várhatók?



Hazánkban az Európai Unió más tagállamainál szigorúbb elõírások vonatkoznak a fertõzõ kevésvérûségre: háromévente minden ló szûrése kötelezõ.



Ezt esetleg érvényesíteni fogják?

Bár megnézném, ahogy a környékünkön lévõ állományt végigjárják.... :(

#364 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 27. - 13:16

Arról nem tudsz esetleg, milyen intézkedések várhatók?



Ezt esetleg érvényesíteni fogják?

Bár megnézném, ahogy a környékünkön lévõ állományt végigjárják.... :(

Nálunk most esedékes, kampányszerûen végzik, a hatósági állatorvos szervezi. A nagyobb létszámhoz kiszállnak, a többiek összevezetésen végeztethetik el. Itt holnap délelõtt lesz.

#365 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 27. - 13:26

Nálunk is szervezetten történt,más kérdés,hogy én nem kértem belõle,a saját dokinkkal vetettem le a vért,már az eredményt is megkaptuk.



#366 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 27. - 13:53

Nálunk most esedékes, kampányszerûen végzik, a hatósági állatorvos szervezi. A nagyobb létszámhoz kiszállnak, a többiek összevezetésen végeztethetik el. Itt holnap délelõtt lesz.



Megkérdezhetem, hol az a "nálunk"? (megye).

A másik, hogy a háznál tartott lovaknál hogy ellenõrzik, hogy megjelent-e? Mondjuk sütetlen, állatorvost sose látott jószágoknál, akik talán semmiféle nyilvántartásban sem szerepelnek, de talán nagyobb eséllyel fertõznek, mint egy rendezett istállóban tartott sportló, amit rendszeresen vizsgáltak már eddig is.

#367 Bozót

Bozót

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 87 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 10:39

No, elért minket is egy kis sérülés, a lovam hempergett egy jót a "legelõn" és bizonyára valami ág vagy tönk lehetett ott, mert klasszul felhasította a könyökénél a bõrt. Szennyezett lett eléggé és nem volt vészesen nagy, így kitisztítottuk, fertõtlenítettük csak nem lett összevarrva. Gyógyulgat, de nem nagyon hagyja a kezelést sajnos. Hyperolt (3%), Betadine-t és Mikulitz kenõcsöt javasoltak rá, próbálnám alkalmazni, de röptében elég nehéz :gm: Lovaknál szokás enyhe nyugtató gyógyszert (paszta?) használni ilyesmihez?

#368 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 10:55

Próbáld inkább megpipázni, vagy a fülét húzni, mint bódítani egy kezeléshez.

#369 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 18:01

a fül húzás helyett javaslom inkább a csavarást. Az én lovam iszonyat utálatos tud lenni bármilyen szurinál, féreghajtásnál stb (rossz emlékek...) Ha megcsavarom a fülét 1.5-2 perc alatt annyira elernyed, hogy bármit meg lehet vele tenni és majd elalszik. A fülét sem félti tõle, és nem is lesz kellemetlen élménye. Viszont így a kezelés két emberes meló lesz, de megéri :) Sok sikert.

#370 Bozót

Bozót

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 87 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 20:32

a fül húzás helyett javaslom inkább a csavarást. Az én lovam iszonyat utálatos tud lenni bármilyen szurinál, féreghajtásnál stb (rossz emlékek...) Ha megcsavarom a fülét 1.5-2 perc alatt annyira elernyed, hogy bármit meg lehet vele tenni és majd elalszik. A fülét sem félti tõle, és nem is lesz kellemetlen élménye. Viszont így a kezelés két emberes meló lesz, de megéri :) Sok sikert.


Hát ezt megpróbálom! Így elsõre elég furán hangzik! :)

#371 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 20:43

Lényegében ugyanazt írtuk. A fül szorítása egy pipázáshoz hasonló bódult állapotot vált ki. ;)

#372 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 27. - 21:06

Próbáld inkább megpipázni, vagy a fülét húzni, mint bódítani egy kezeléshez.


Nem tudom milyen vérmérsékletû, de javaslom, hogy ne egyedül próbáld meg pipázni (enyém 2éve pipázva harapta el a doki ujját).
Nálunk a fülcsavarás kilõve (immunis rá), viszont nyakbõrcsavarás bejöhet még.

#373 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 28. - 8:15

.. Gyógyulgat, de nem nagyon hagyja a kezelést sajnos. Hyperolt (3%), Betadine-t és Mikulitz kenõcsöt javasoltak rá, próbálnám alkalmazni, de röptében elég nehéz :gm: Lovaknál szokás enyhe nyugtató gyógyszert (paszta?) használni ilyesmihez?

- A Sedalin - pasztát inkább szállításnál, egyéb stresszes helyzetekben szokták használni, de lehet itt is segítene.
Ha kicsit nyugodtabb, "álmosabb", lehet mondjuk a másik láb fölvétele + nyakvakargatás elég ahhoz, hogy pl. fecskendõbe felszívott fertõtlenítõvel kimosd a a sérülést.
(A pasztával nagy kárt nemigen csinálsz, legfeljebb elbólint a jószág :hupp: , más baja nem lesz. Csak sokáig hat (kb. 12 õrát?, úgy mondják; meg elég nagy az érzékenységben az egyedi eltérés . A helyedben én a kezelés elõtt fél órával mondjuk 2 egység pasztát nyomnék egy darab száraz kenyérre és megetetném vele. Aztán majd kitapasztalod :) )

#374 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 28. - 10:39

Lényegében ugyanazt írtuk. A fül szorítása egy pipázáshoz hasonló bódult állapotot vált ki. ;)


Bocsi, akkor csak egy kicsit félreértettelek. Sajnos láttam olyan embert, aki tényleg szó szerint csak húzta a ló fülét, és szegény jószág attól csak még jobban megbolondult....

#375 Beysha

Beysha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 199 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 14. - 17:00

Sziasztok! SOS segítségre,tanácsra,infora lenne szükségem... A lovam hasán kinõtt a heveder mögött egy kemény, tenyérnyi nagyságú, kör alakú, kb 1-2 centis duzzanat,amely mindenhol egyforma...Nos, eltelt egy hét, borogattuk, gyulladáscsökkentõt kapott, majd ez a valami megnyúlt, több mint 30 centis lett, kiszélesedett,és áthúzódott a bal oldalára. Ez mi a fene lehet? Legrosszabbakra gondolok,nagyon féltem! Esetleg csípés,vagy sérv, hasfalrepedés? :/ Lécci válaszoljatok, aki tud valamit, vagy volt hasonló élménye...=(( Egy nagyon elkeseredett lógazda..

#376 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 27. - 9:24

A póni száján rengeteg szemölcske lett. Ahogy olvasgatok utána ( ha valaki linkelne nekem használható szakirodalmat nagyon megköszönném, mindig a humán papillómát dobja ki ha részletesebben szeretnék tájékozódni) nem igazán gond, de engem zavar. Nemhogy csökkenne, még sûrûsödik is az állomány. Van valami amivel segíthetem a mihamarabbi eltûnésüket? Miért zártátok be az állatorvos válaszol rovatot? Nem találok a papillómáról sehol külön topikot.

#377 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 8. - 9:46

Sziasztok! Hallott már valaki a fûbetegségrõl ami gyakran halálos kimenetelû?

#378 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 1. - 14:02

A póni száján rengeteg szemölcske lett. Ahogy olvasgatok utána ( ha valaki linkelne nekem használható szakirodalmat nagyon megköszönném, mindig a humán papillómát dobja ki ha részletesebben szeretnék tájékozódni) nem igazán gond, de engem zavar. Nemhogy csökkenne, még sûrûsödik is az állomány. Van valami amivel segíthetem a mihamarabbi eltûnésüket?
Miért zártátok be az állatorvos válaszol rovatot? Nem találok a papillómáról sehol külön topikot.

ÉN még mindig kérdeznék azért. A papillómák nem visszahúzódnak, hanem elhatalmasodnak. Bár szárad lefelé láthatóan, de még mindig makacsul ott vannak, ráadásnak már három lovon is jelentkezik. A póni akinek a száját eggen csak ellepték, már a fütykösén is büszkélkedhet velük. Valamivel érdemes bepróbálkozni külsõleg hogy kicsit hamarább akarjanak visszahúzódni? Vagy valami egyéb ötlet? Belsõleg antibiotikum?