Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Herélés


  • Please log in to reply
482 válasz a témához

#161 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 12:37

Off: Nálunk az egyik kanca ugrálja a sárló kancákat, és néha a herélteket. :huh: :D Off vége

#162 lotolvaj

lotolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 12:43

... A heréltek néha nem tudják hol is van a nemek közt a helyük, vagy lagymatagok vagy harciasak, de nem úgy mint egy csõdör...

Hozzászólás megtekintése

Ezzel én nem igazán értek egyett, mert az én Szilajom szintén herélt, de ha 1 kanca a közelében sárlik, azt rögvest "megrakná". :D

Hozzászólás megtekintése

Ez azt jelenti, hogy a herélted ténylegesen meg is ugorja a kancát? Vagy csupán teszi magát? Mert ha az utóbbi (amit könnyebben elhiszek), akkor nem nagyon van ellentét abban, amit írtatok.

Hozzászólás megtekintése

Igen, konkrétan "beisakaszt" :dev:

#163 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 15:48

HH! Broncót õsszel heréltettük, tavasszal még simán megugrotta Zsurmót, rendesen...

#164 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 15:52

Nnna figyelj csak, mindjárt kiderül, hogy a kancák a büdös ribancok... :D :dev:

#165 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 10. - 17:21

Nálunk van 2-2 ló amik együtt állnak már nagyon régóta egy-egy bokszban, és a herélt minden egyes alkalommal "befedezte" a kancapárját amikor az sárlott. :) Illetve bocsánat, múltidõ, mert a kanca szegény már elpatkolt... :( Helyette herélt lett az öreg szoknyapecér párja, azzal még nem kaptuk rajta sose. :D

#166 Lilus

Lilus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 22:36

Látom mostanában nem nagyon látogattok errefelé de van egy nagyon kényes témám.ez elsõsorban olyan lovasokhoz szól akiknek herélt vagy mén lovuk van.Szóval nemrég mikor a lovamat pucolgattam megkérdezte egy lány tõlem, hogy szoktam -e pucolni, mosni a lovacskám ... szóval a tudjátok miét?!!! erre én döbbenten vettem tudomásul hogy ezek szerint õ igen.Szóval mi a véleményetek errõl a rendkívül kényes témáról?

#167 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 22:47

Cseréld el kancára. :D Vagy kérj meg egy pasit, az mégiscsak illendõbb. A lovad biztosan értékelni fogja a diszkréciódat :o

#168 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:09

Látom mostanában nem nagyon  látogattok errefelé de van egy nagyon kényes témám.ez elsõsorban olyan lovasokhoz szól akiknek herélt vagy mén lovuk van.Szóval nemrég mikor a lovamat pucolgattam megkérdezte egy lány tõlem, hogy szoktam -e pucolni, mosni a lovacskám ... szóval a tudjátok miét?!!! erre én döbbenten vettem tudomásul hogy ezek szerint õ igen.Szóval mi a véleményetek errõl a rendkívül kényes témáról?

Hozzászólás megtekintése

Hát eléggé kényes a téma Lilus.Nem is illik beszélni rolla.Gondoj bele,hogy OTT fogdossák a paci himbilimbijét meg a biliárdgojóka(kivéve a kasztráltakét)t. Esetlegesen, ha a gyakorlatban szeretnéd kipróbálni tedd meg. De. Elõbb (látom má nagykorú vagy) ....keress egy fijúlovast és az õ vaszoráján próbálkozz,gyakorolj mert ha a pacinak fájdalmat okoznál,nehogy fölrugjon.Igazábol én ugy halottam,hogy a lóé öntisztulós,de ha sokáig simized akkor biztos lác valamit. Uhh.... :o És igen sokan vannak akik pucolják. Ezek a lovak már önként állnak be a pucolóhejre. :D

#169 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:14

Én úgy tudom, hogy a mesterségesen termékenyítõ ménekét rendszeresen kellene tisztítani.

#170 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:52

Látom mostanában nem nagyon  látogattok errefelé de van egy nagyon kényes témám.ez elsõsorban olyan lovasokhoz szól akiknek herélt vagy mén lovuk van.Szóval nemrég mikor a lovamat pucolgattam megkérdezte egy lány tõlem, hogy szoktam -e pucolni, mosni a lovacskám ... szóval a tudjátok miét?!!! erre én döbbenten vettem tudomásul hogy ezek szerint õ igen.Szóval mi a véleményetek errõl a rendkívül kényes témáról?

Hozzászólás megtekintése

Célszerû. Legalább néha. Ha egyszer kipucolod, érteni fogod, miért...Ha herélt, esetleg jobban félti az ott nyúkálást, hisz van azért kellemetlen élménye. Tehát nem árt az óvatosság sem...

#171 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:48

Külföldön a hím egyedek nemi szervének tisztítása mindennapos. Az ex-heréltemet én is megtanítottam arra, hogy hagyja, hogy pucoljam (és a méncsikómnál is be fog ez következni, amint a jövõ héten feljön végre :yeah:)

#172 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:51

Off: Nálunk az egyik kanca ugrálja a sárló kancákat, és néha a herélteket. :huh:  :D Off vége

Hozzászólás megtekintése

Nem szürke véletlenül? Ugyanis a szürke lovak szoktak melanoszarkómában szenvedni (egyfajta rák) és ennek egyik melléktünete, hogy csõdörösen viselkednek.

#173 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 13:52

Külföldön a hím egyedek nemi szervének tisztítása mindennapos. Az ex-heréltemet én is megtanítottam arra, hogy hagyja, hogy pucoljam (és a méncsikómnál is be fog ez következni, amint a jövõ héten feljön végre :yeah:)

Hozzászólás megtekintése

Na akkor ezt egyszer megmutathatnád!(ugyan lovam nincs, de ha Imre meglátná, hogy a ló fütyiét pucolom, kitérne a hitébõl :dev: meg majd jól megtanítom Botond gazdit, hogyan kell csinálni)

#174 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 15:57

Off: Nálunk az egyik kanca ugrálja a sárló kancákat, és néha a herélteket. :huh:  :D Off vége

Hozzászólás megtekintése

Nem szürke véletlenül? Ugyanis a szürke lovak szoktak melanoszarkómában szenvedni (egyfajta rák) és ennek egyik melléktünete, hogy csõdörösen viselkednek.

Hozzászólás megtekintése

Tarka. Majd ha jön a doktor, rákérdezek, hogy ezt miért csinálja.

#175 Lilus

Lilus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 15:59

Köszönöm igazán érzékletesen írtad le véleményedet.Hogy miért van kisördög az adatlapodon azt most már megtudom érteni de amúgy jót mosolyogtam azon amit írtál.Én nem hiszem hogy ráfogom venni magam erre hacsak nem a lovamnak komoly egészségügyiproblémáit megnem tudom elõzni ezzel.De eddig is nagyon jól megvolt az én "kéz általi beavatkozásom nélkül".Így is elegen piszkálnak azért hogy biztos megvan az oka amiért mén lovat vettem... De a kedvencem az amikor egyszerûen csak a "privát gold" gazdiának hívnak mivel Goldnak hívják az illetõ pácienst, aki miatt feltettem a kérdést. Hello

#176 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 15:31

Én csak a vaszorájába beszorult szalmaszálakat szoktam kiszedni...Viszont a kancámnak amit lovagoltam, rendszeresen ledörzsölgettem a cickóiról az elhalt bõrt, iszonyatos mennyiség jött le róla... :eek: Ari fejet vágott közben. :D

#177 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 18:11

Off: Nálunk az egyik kanca ugrálja a sárló kancákat, és néha a herélteket. :huh:  :D Off vége

Hozzászólás megtekintése

Nem szürke véletlenül? Ugyanis a szürke lovak szoktak melanoszarkómában szenvedni (egyfajta rák) és ennek egyik melléktünete, hogy csõdörösen viselkednek.

Hozzászólás megtekintése

Tarka. Majd ha jön a doktor, rákérdezek, hogy ezt miért csinálja.

Hozzászólás megtekintése

Olyan pacc nálunk is volt és pej volt :huh:

#178 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 20:51

Látom mostanában nem nagyon  látogattok errefelé de van egy nagyon kényes témám.ez elsõsorban olyan lovasokhoz szól akiknek herélt vagy mén lovuk van.Szóval nemrég mikor a lovamat pucolgattam megkérdezte egy lány tõlem, hogy szoktam -e pucolni, mosni a lovacskám ... szóval a tudjátok miét?!!! erre én döbbenten vettem tudomásul hogy ezek szerint õ igen.Szóval mi a véleményetek errõl a rendkívül kényes témáról?

Hozzászólás megtekintése

Ez igencsak kényes téma, azért csõdõrnél biztos egy kicsit másképp, van mint heréltnél. Azzal, hogy nem mossuk le neki, az mit eredményezhet?

#179

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 20:59

Kancáknál is szokás idõnként letisztítani a cicit (a két bimbó között szépen megül a kosz, izzadtság, elhalt bõr), ugyanígy herélteknél is (ebbõl következetetvén ménnél is, ha hagyja, gondolom ;)) is szokás idõnként megszabadítani a micsodáját a kosztól, lepergett elhalt bõrtõl, stb...Deni, mit eredményez az, ha nem mosod meg jóóó hosszú idõn át ott? ;) (nem gyanúsítalak semmivel, remélhetõleg nincs ilen jellegû tapasztalatod, de csak próbáld meg elképzelni :D)

#180 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:14

Nekem herélt lovam van és ha éppen lógatja igenis leszedegetem róla amit le kell.Max. visszahúzza, mert nem tetszik neki. :dev: Sõt tavasszal szokott lenni más összgyûlt váladék is ott a tokban, azt is szépen (a szõrérõl is) le kell szedegetni. Papírzsepivel, vagy nedves ronggyal. Sokan Betadinnal is lemossák ott, az sem árt.Ez nem ciki, ez velejáró dolog. Mint, ahogy majd ha fiú gyermeked születik annak is jól meg kell mosni. :)

#181 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 18:17

Külföldön a hím egyedek nemi szervének tisztítása mindennapos. Az ex-heréltemet én is megtanítottam arra, hogy hagyja, hogy pucoljam (és a méncsikómnál is be fog ez következni, amint a jövõ héten feljön végre :yeah:)

Hozzászólás megtekintése

Hali!A heréltemnek is meg szoktam mosni. sokszor váladékozik neki, akkor a lába tiszta fekete, alig lehet leszedni róla (mert Basa szürke), meg a lógó részekre is ráragad a váladék, aztán cseszhetem ha begyullad (akkor biztos nem engedné lemosni).Herélt állapot a természetben nem normális ezért duplán oda kell figyelni a tisztaságra.Elvileg a fedezõméneket aktus elõtt és után is fertõtlenítik, mármint alvázmosás :DDe a nem fedezõ méneket is illik.Calypsoo

#182 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 21:07

Hát figyeljetek ti csajok vagytok, de most gondoljatok bele az én helyzetembe.

#183 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 21:16

Mér, neked is más kell hogy megmossa...?! :dev:

#184 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 11:11

Mér, neked is más kell hogy megmossa...?! :dev:

Hozzászólás megtekintése

Mér? az se rossz. :D

#185 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 11:28

Most tegyük ki a 18-as karikát. :)

#186 Beebaby

Beebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 20:01

Sziasztok!!!Tegnap megtörtént a rettenetes herélés!!!A pacim nem sokkal múlt 1 éves, ám erre mégis sort kerítettünk!:(A lényeg az, hogy kiderült, hogy rendellenesek voltak a herék, az egyik irtó pici, a másik pedig fel volt tapadva a hasüregbe.Az orvos a pici herét rendesen ki tudta szedni, ám ami a hasüregben volt szét kellett "trancsírozni". Az orvos azt mondta ennyire durva dologgal még nem találkozott 40 év alatt!Azt is mondta, hogy reméli, megállapítani konkrétan nem tudja, hogy a hasüregben nem maradt a herébõl, én kérdezetem, hogy ha mégis akkor mi lesz, de erre csak annyit mondott, hogy bolond, csõdörös lesz!!Persze az a legkevesebbhogy esetleg csõdörös marad, de én az egészségi állapotára gondoltam!Nos azért írtam, közületek talán tud valaki nyilatkozni ilyesmirõl!Nem okozhat bajt, hogy esetleg egy facat here maradt a hasûrben???Rettentõen aggódm!Ja és ráadásul 3 felnõtt ló kábítóadagját kapta meg mire bekábult, durva!Hát ez van, szörnyûûûûûû.................És még az lenne a kérdésem, hogy azért mert ilyen hamar lett herélve, ugye azért még fog nõni, fejlõdni.....????????? :confused:

Edited by Beebaby, 2006 március 29. - 7:57.


#187 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 17:24

A heréltek tovább nõnek, mint a mének, tehát nagyobb lesz a te pacid is, bár nyilván nem lesz annyira fiús kinézetre (a másodlagos nemi jellegek nem fognak olyan nagyon kifejlõdni).

#188 Beebaby

Beebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 18:08

A heréltek tovább nõnek, mint a mének, tehát nagyobb lesz a te pacid is, bár nyilván nem lesz annyira fiús kinézetre (a másodlagos nemi jellegek nem fognak olyan nagyon kifejlõdni).

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm a válaszod!!! :) Ja és még annyit , hogy szerinted egészségileg nem lesz az baj, ha esetleg egy kis heredarab bennbaradt a hasüregben??

Edited by Beebaby, 2006 március 29. - 18:09.


#189 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 19:19

A heréltek tovább nõnek, mint a mének, tehát nagyobb lesz a te pacid is, bár nyilván nem lesz annyira fiús kinézetre (a másodlagos nemi jellegek nem fognak olyan nagyon kifejlõdni).

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm a válaszod!!! :) Ja és még annyit , hogy szerinted egészségileg nem lesz az baj, ha esetleg egy kis heredarab bennbaradt a hasüregben??

Hozzászólás megtekintése

Az egyáltalán nem egészséges, ha egy kis heredarab bentmaradt a hasüregben :( (nem a herezacskóban? tényleg a hasüregben?)Egyrész ugyanúgy fog tesztoszteront termelni - tehát simán lehet csõdörös a ló (régen direkt "hegyesre heréltek" egyes lovakat, hogy mén jellegû maradjon) + ha tényleg a hasüregben (amit azért nem nagyon hiszek, mert a hasûri rejtett here kiszedése, komoly mûtét...) maradt az a heredarab, akkor az jó eséllyel elrákosodhat :(

Edited by lisawica, 2006 március 29. - 19:29.


#190 Beebaby

Beebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 20:29

A heréltek tovább nõnek, mint a mének, tehát nagyobb lesz a te pacid is, bár nyilván nem lesz annyira fiús kinézetre (a másodlagos nemi jellegek nem fognak olyan nagyon kifejlõdni).

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm a válaszod!!! :) Ja és még annyit , hogy szerinted egészségileg nem lesz az baj, ha esetleg egy kis heredarab bennbaradt a hasüregben??

Hozzászólás megtekintése

Az egyáltalán nem egészséges, ha egy kis heredarab bentmaradt a hasüregben :( (nem a herezacskóban? tényleg a hasüregben?)Egyrész ugyanúgy fog tesztoszteront termelni - tehát simán lehet csõdörös a ló (régen direkt "hegyesre heréltek" egyes lovakat, hogy mén jellegû maradjon) + ha tényleg a hasüregben (amit azért nem nagyon hiszek, mert a hasûri rejtett here kiszedése, komoly mûtét...) maradt az a heredarab, akkor az jó eséllyel elrákosodhat :(

Hozzászólás megtekintése

Hát a doki azt mondta hogy alapból ugye rendellenesek voltak a heréi. Az egyik irtó pici volt(azt jól ki tudta szedni), a másik pedig hozzá volt tapadva a hasfalhoz.Azt mondta, hogy ami a hasfalhoz volt tapadva azt szét kellett"trancsíroznia", úgy bírta kiszedni, és hogy a hasûrön kívül biztos nem maradt here, azt meg reméli, hogy a hasûrben sem, de azt nem tudja biztosan így megállapítani!(plusz még a here vezetéket is széttrancsírozta)Õ is azt mondta, hogy ez így is rendkívül komoly volt, és hogy elvileg ez már egy 100 ezer Ft-os kórházi mûtét is lehetett volna....Hát nem tom..Én kérdeztem lesz e abból baj, hogy ha maradt heredarab, és azt mondta "lesz, bolond, csõdörös lehet"....Tehát ennyi, az egészségi állapotára nem utalt, de hát én rettenetesen aggódom.....Még azt is mondták, ha 3-4 éves kora körül azt látom, hogy "kanos" és ezt ugyebár akkor a bentmaradt here okozza, és kiszeretném vetetni, az egy komoly hasi mûtét lenne..............de azt mondta a doki reméli sikerült letudni..Szóvel ennyi!!Most mit csináljak??????????? :confused:

#191 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 16. - 21:12

Sziasztok!Mocca lovam májuban lesz 2 éves.Egy "nem éppen szakértõ" (régóta lovazó,de állatorvosi pálához semmi köze)ember megvizsgálta,és azt mondta,csak az egyik heréje van lenn a herezacskóban.A másik a hasüregben maradt.Kérdés:Iyenkor is ugyanugy tudna fedezni?És igy csak mûtétel lehetne heréltetni,igaz?Azt is hallottam,hoy két ves koráig még lehúzódhat a másik here is.Ez igaz,van még remény?Én nem szeretném kiherélteni,de neki is 0-ás sütése lesz,tehát nem fedezhetne,és a tartásnál viszont könnyebb lenne,ha együttlehetne a többiekkel(mert otthon akarjuk tartani,és nem lesz olyan nagy helyünk).Szóval ezért érdekelne,hog így is fenn áll-e a veszély,hogy termékenyíteni tudna.Csakmert allottam olyat,hogy csõdör volt,és nem volt képes...Lehet oltári baromág,amt mondtam,akkor elnézést,de hallottam már ilyenrõl is.Elõre köszönöm a tanácsokat,észrevételeket!Roxi

#192 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 16. - 23:06

És igy csak mûtétel lehetne heréltetni,igaz?

Hozzászólás megtekintése

Miért, máshogy hogy lehet? :D :D :D Kinézi onnan az állatorvos a Jedi-erejével a heréket, majd a levegõben úszva azok berepülnek a dobozba? :dev:

#193 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 17. - 9:01

Pont hogy olyan van, hogy rejtett heréjû és végigfedezi a bandát...

#194 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 17. - 9:15

És igy csak mûtétel lehetne heréltetni,igaz?

Hozzászólás megtekintése

Miért, máshogy hogy lehet? :D :D :D Kinézi onnan az állatorvos a Jedi-erejével a heréket, majd a levegõben úszva azok berepülnek a dobozba? :dev:

Hozzászólás megtekintése

Wááá.... :rolleyes: Ugy értem,hogy akkor ez nem simpla herélés lenne,hanem a hasüregbõl való kivétel meg minden.....Szal értitek..... ;)

#195 Beebaby

Beebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 17. - 13:14

Szia Mocca!Nézd vissza az én herélési "történetemet"!!!Nálunk is hasonló probléma volt!!!De hál'istennek jól van a pici pacóm! :kv:

#196 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 14:17

Mocca!A csikó még 3 évesen is fel-le tudja mozgatni a heréit, akár az idõjárás (hideg), vagy a hangulata (feszült) szerint is. Hozzáértõ emberrel nézesd meg, és addig ne parázz! Az én méncsikóm 3 éves, néha felhuzigálja hol az egyik, hol a másik heréjét, de ezzel semmi gond sincs. Mondjuk, én rendszeresen végigtapogatom, fõleg, hogy rendesen megszokja (már rég megszokta :kir:). Így aztán követni tudom, hogy mikor húzza vel, vagy sem.A te csikód pölö simán attól is felhúzhatta, hogy egy ismeretlen ment oda és kezdte közelrõl vizsgálni...

#197 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 14:43

Az én csõdim 7 éves és szintén fel tudja húzni a heréit, ha akarja... :confused:

#198 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 15:14

Az is normális :)

#199 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 18:21

Filly,köszi,ennek nagyon örülök! :D Mindenképp megnézetjük orvossal,de gondoltam minél több véleményt meghallgatok,aztán csak kijön belõle valami okos! :)

Edited by Mocca, 2006 április 18. - 18:23.


#200 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 21. - 17:08

Én véleményben inkább a minõségre adok, mint a mennyiségre... :gm: :ang: