Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#41 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 10:45

Lehetséges, hogy az ott lévõ többi beteg lótól kapott el valami nyavalyát, vagy a seb miatt lázasodik? :(

#42 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 12:54

Szegény babaló! :( :hupp:Azért remélem hamar kilábal a fertõzésbõl, és visszatérhet társai közé. :ang:Jobbulást!

#43 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 12:57

Köszönjük a jókívánságokat! Most beszéltem nemrég a dokival. A lázát sikerült antibiotikummal levinni, azzal már nincsen gond. Viszont a sebe nem úgy gyógyul, mint várták, így még a képeken látható hálót sem vették le. És sajnos elõre láthatóan szerintük legjobb esetben jövõ héten kedden hozhatjuk csak haza. :hupp:

#44 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 15. - 19:35

Köszönjük a jókívánságokat! Most beszéltem nemrég a dokival. A lázát sikerült antibiotikummal levinni, azzal már nincsen gond. Viszont a sebe nem úgy gyógyul, mint várták, így még a képeken látható hálót sem vették le. És sajnos elõre láthatóan szerintük legjobb esetben jövõ héten kedden hozhatjuk csak haza.  :hupp:

Hozzászólás megtekintése

Voltunk ma nálatok a lovardában. Azt mondták vasárnap hazamegy a kifiú. A Fantát is megsimiztük. Nagyon barátságos volt. Nekem a Hóvirág is tetszett.

#45 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 29. - 21:23

Bocsi, hogy csak ilyen késõn reagálok... :rolleyes: Láttuk hogy voltatok kint, mert kikerült a hírdetõ plakát. :kir: Lucky hazakeveredett szerencsésen, mostanra lement a duzzanata is és meggyógyult. Sajnos legelõre már nem mehet ki, mert széttépi a villanypásztort gond nélkül, így a heréltek közé került karámba. Így is jól érzi magát szerencsére, mert lett ott egy 3éves csikó haverja. :ang: Köszi mindenkinek aki drukkolt és kívánom, hogy mindenki ilyen szerencsésen ússza meg a nem kívánt, de bekövetkezett baleseteit lovával. :ang: ;)

#46 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 4. - 20:22

Milyen az élet!!??Most a mi lovunk box szomszédja van a klinikán, kólikával mûtötték. Persze majd meglátogatjuk õt is.

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 4. - 20:33

Szerdán az enyém is odamegy. :(

#48 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 4. - 20:46

Haramia???? Mi van vele?? :(

#49

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 4. - 21:48

Ilus! :hupp: Mi a baj?

#50 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 9:57

Ilus mi történt a lovacskáddal? Jobbulást neki és remélem semmi komoly!! :huh: :hupp: Don! Nektek is mihamarabbi jobbulást kívánok!! :ang:

#51 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 10:38

Az esés óta sánta. Ez már 3 hónapja.Megy térd és csípõröntgenre.Csak annyit szeretnék, hogy olyat lássanak (és lássanak!), ami gyógyítható, mindegy, hogy hogyan.

#52 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 11:24

Esküszöm nem örülök, hogy nem javult a lovad, de most talán már neked is más a véleményed Soltész Andrásról!

#53 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 11:38

Ha netán egy darabka vált le a csontról, azt õ sem tudja "megjavítani".Ettõl a véleményem róla még pozitív maradt.

#54

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 12:48

Majd írd meg, mit találtak nála!

#55 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 12:57

Hát Ilus, kívánok mindent amit ilyenkor szoktak, remélem hogy nemsokára ugyanolyan boldogan fogsz írni a közös terepezésekrõl ahogy eddig. :ang: :ang:

#56 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 13:08

Ha már elkezdtem, majd megírom. :) Köszi elõre is mindenkinek a jókívánságokat, ránk fér, jól esett. :kocc:

#57 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 13:57

Ha már elkezdtem, majd megírom.  :) Köszi elõre is mindenkinek a jókívánságokat, ránk fér, jól esett. :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Majd, ha megyünk megnézzük öt is. Õ legalább ehet almát, répát, de a Nándornak koplalnia kell, egy darabig. Mi a neve a pacinak?

#58 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 14:11

Ha netán egy darabka vált le a csontról, azt õ sem tudja "megjavítani".Ettõl a véleményem róla még pozitív maradt.

Hozzászólás megtekintése

nem vagyok rosszmájú (csak most :D ) A hited kevés a Doktor S.A.-hoz. azér nem gyógyult meg. egyébként õ állat orvos? csak mer mindig ugy emlegettétek, hogy drrr.. azért ez várható volt. a lovadnak gyógyulást,Õ nem érdemelte meg a S. doktort. Viszont Te igen.

#59 tango

tango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 197 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 15:55

Még hogy nem vagy rosszmájú??? Borítékolható volt, hogy erre az "örömhírre" rögtön elõkerülsz...

#60 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 16:07

Nem vártam tõle mást, ilyen ember azt kész.Úgysem foglalkozom vele és a véleményével. :cool:

#61 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 16:49

Még hogy nem vagy rosszmájú??? Borítékolható volt, hogy erre az "örömhírre" rögtön elõkerülsz...

Hozzászólás megtekintése

:D a lényeget nem érted. ez már elcsépelt dolog.

#62 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 16:52

Még hogy nem vagy rosszmájú??? Borítékolható volt, hogy erre az "örömhírre" rögtön elõkerülsz...

Hozzászólás megtekintése

A+Feri mán csak ilyen, de a lelke az jó, mertvan nekijjjje! :D

#63 tango

tango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 197 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 16:52

Abszolute értem és vágom, mit tartasz te lényegnek. De rólad is lényegelnek a dolgok, te meg ezt nem érted, nevezetesen erre céloztam az örömhírrel kapcsolatban. Mindenesetre fura dolgok töltenek el téged megelégedéssel - és íráskényszerrel, ezt csak úgy tényként firkantom le, veled amúgy semmi bajom. Akárki is kezelte és akárhogyan, javulást remélek a lónak.

Edited by tango, 2006 június 5. - 16:53.


#64 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 17:13

Abszolute értem és vágom, mit tartasz te lényegnek. De rólad is lényegelnek a dolgok, te meg ezt nem érted, nevezetesen erre céloztam az örömhírrel kapcsolatban. Mindenesetre fura dolgok töltenek el téged megelégedéssel - és íráskényszerrel, ezt csak úgy tényként firkantom le, veled amúgy semmi bajom. Akárki is kezelte és akárhogyan, javulást remélek a lónak.

Hozzászólás megtekintése

a lényeg :D hogy van egy lovam.Lesántult. Hivok dokit aki nemtud vele kezdeni semmit. Erre "utolsó kapaszkodóként" hivok egy "dr. csontkovácsmestermágust"Kiadok egy valag pénzt. Legutolsó esetben mégis elviszem ertégére,vizsgálatra. a lényeg röviden ennyi. ....vagy lehetett volna hozzáértõ másik dokit hivni aki nagy valószinûséggel ertégét javasolt volna kb kéthét után,ha nincs javulás.hogy rólam mit lényegelnek,arra tolyok :D

#65 tango

tango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 197 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 17:16

Az elõzményekkel tisztában voltunk, de köszönjük, hogy ilyen lényegrelátóan összefoglaltad. Egyben tudomásul vesszük, hogy le vagyunk véleményileg tojva. További kellemes májazást, haver! :dev:

#66 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 17:20

szivesen keringõ... :D a májam már nemsokáig birja. :( fijatal koromba elég sokat ittam. ez van.

#67 tango

tango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 197 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 17:24

Ha tudnád, hogy egy világ választja el a keringõt a tangótól! Ha tudnád! Ha tudnád, akkor a májad helyett jobb érzékszerveid lobbannának tûzre. (Remélem, eléggé költõi voltam.)

#68 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 17:37

Én csak arra világítanék (sajnos Ilus lova ürügyén, bár meggyógyúlt volna!), hogyDr. Soltész András szteroidot spriccelt bele, anélkül, hogy tudta volna, hogy valami esetleg letört az esés következtében. Semmi más célja nem volt vele, csak a megtévesztés, hogy milyen jól is tud csontkovácsolni!

Edited by Pendemonium, 2006 június 5. - 17:38.


#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 18:08

Kezdhetnénk elõlrõl, hogy a doki javasolt röntgent, de mivel én (!) döntöttem úgy, hogy akkoriban mégsem, hátha nem kell...de nincs mit magyarázkodnom, a valag pénz meg az én dolgom.

#70 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 21:01

Semmi közöm a pénzedhez, azt csinálsz vele amit akarsz. Az zavar engem, hogy képesítés nélkül doktorbácsinak adja el magát, leginkább a lovak kárára.

#71 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 5. - 21:13

Semmi közöm a pénzedhez, azt csinálsz vele amit akarsz. Az zavar engem, hogy képesítés nélkül doktorbácsinak adja el magát, leginkább a lovak kárára.

Hozzászólás megtekintése

Ez eléggé gyalázatos. Ilyesmi még elõfordulhat?

#72 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 13:40

Legyetek türemmel egymással s mégnagyobbal azok iránt akik igyekszenek a tudásukkal segíteni, de legalább megprobálnak tenni valamit.

Hozzászólás megtekintése

Én is szúrtam már lovat és még fogok is (kizárólag orvosi rendelvényre). Emellett eszembe se jutna saját diagnózis alapján a maszírozgatás alátámasztására injekciózni más lovát. Van egy másik "kollegám", Székely Károly galopp trainer, de a lovászok már csak doktor úrnak szólitják. Állitólag a névjegyén is szerepel a Dr., de azt még nem láttam. Rendszeresen futtat sánta lovat fájdalomcsillapítóval, ami szerintem gyilkossági kisérletnek minõsül. Ezen felül türelmes vagyok a tenni akarókkal szemben, de nem kell mindenáron dolgozni a lovaknak, csak ha egészségileg alkalmasak rá.

#73 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 13:42

Pende, +Feri! Ha KONKRÉT tapasztalatotok volt arról, hogy a csontkovács esetleg nem olyan hatékonyan gyógyít, (ne adj' Isten tudtátok KONKRÉTAN, hogy egy kuruzsló), mibe került volna akkor egy tel.számot adni magánban Ilustátnak, és ha felhív, részletesen elmondani, amit tudtok vele kapcsolatban? +Feri! Azt nem fogadom el, hogy azért, mert nem akartatok rosszat mondani az illetõre, vagy nem akartátok befolyásolni Ilustát, hisz azt megtettétek (igaz, más módon) itt a topicban. (ill. arra nem emlékszem, Pende mit írt, v. írt-e egyáltalán, amikor még csak várta Ilusta ezt az alakot... :rolleyes: )Szóval ez nem volt így fair, na! :(

Edited by Ágimam, 2006 június 6. - 13:44.


#74 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 13:48

Ilustának elmeséltem sok mindent magánban. Nem akartam magam visszatartani, csak rosszat tudok mondani az illetõrõl.

#75 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 14:33

Jóvan... akkor te megpróbáltad. :rolleyes: Azért volt az elõbbi lájtos kifakadásom, mert azt csak remélni merem, ha az enyémekkel bármi történik, és esetleg valami hülyeségre készülnék, minden eszközzel (és nem úgy, hogy itt akármelyik topicban, virágnyelven, sejtetve csak a valóságot) megpróbáljátok megakadályozni. Elõre is köszönöm.

#76 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 15:09

Ilus a mi nagy õrömünkel voltam elfoglalva most látom hogy haramia :hupp:

#77 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 9. - 18:52

folytatás Itt

#78 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 13:18

Úgy hallottam,Lidohill nevû angol telivér fedezõmén bent volt (van?)a Klinikán.Nem tudja valaki,mi van vele?

#79 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 22. - 8:17

Most beszéltem az üllõi klinikáról dr. Lucával. Azt mondja tele van a klinika kólikás lovakkal. Azt javasolja mindenkinek, hogy sokat legeltessétek a lovakat és tegyetek az itató vizükbe kb. egy vödör vizbe egy marék roppantott zabot. Ha ez megázik könnyen emészthetõ. Ebbe a melegbe ne hagyjátok sokáig a napon a lovakat, mert napszúrást kaphatnak, de a kényes helyeket, pl. az orrukat, be lehet kenni magas faktor számú naptejjel. Sajnos a szemüket, nem lehet védeni semmivel, csak az árnyék segíthet. Ha lehet, olyan karámban legeljenek, ahól van árnyék is. Az istálló, vagy a box hûvöse segíthet ezekben a meleg napokban. Persze a jótanácsot megfogadi mindenkinek szíve, joga.

Edited by don quihote, 2006 július 22. - 8:18.


#80 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 21:09

Sziasztok!Pár napja bekerült a klinikára egy kicsi kis herélt póni, Tornádó. Sajnos a jólmenõ vállakozó, nem kért mûtétet a pici pacinak ,így már 6.napja küzd az életéért. Nem látogatja senki, ezért ha valaki arra jár, kérem simogassa meg ezt a bátor kis lovat. Nagyon szurkolunk érte! elõre is köszönöm