Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Segítség!!! Beteg a lovam!!!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
209 válasz a témához

#81 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 20:17

Sly! Én most teljesen tanácstalan vagyok. De azt gondolom, hogy a kakasléptûséget, lehet több dolog is kiválthatja, valószínûleg ezért mondta az állatorvos, hogy csak akkor tud biztosat mondani ha látta a kancát.Nem hiszem, hogy ki tudom deríteni szerencsétlen sorsú kancám múltját. Hódmezõvásárhelyen a Bercsényi Lovasklub volt az elsõ(?) tulajdonosa, díjugratásban versenyeztek vele, aztán eladták, volt ez fuvarosoknál, hobbilótartóknál, tenyésztõnél a ménesben, állítólag terápiás ló is volt, volt már ennek annyi gazdája, hogy nem lehet kideríteni az igazat, hányodott szerencsétlen jobbra-balra, még be is kocsizták a fuvarosok. Most az enyém és én szeretem, tenyészteni szeretném és gyerekek lovagolják. Meg én is. Most biztos veszek neki vitamint én is. Még nem tudom melyiket, de mindenképpen magnéziumot is.

#82 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 21:48

Szia Backnight! Az én lovam pontosan ezt csinálja, mind a két hátsó lábát magasra emeli, munka elõtt, mielõtt bemelegedne és amikor ideges. Apukám klinikai szakállatorvos és szintén a kakaslépést mondta, ami valószínûleg idegi alapon van nála. A lábai nem fájnak, a kovácsom (egyébként gyógykovács) pont ma volt kint és megdícsérte, hogy rég látott ilyen szép patákat :) Szerintem nem kell aggódnod miatta. Persze, ha csak mostanában kezdte el és pláne, ha csak az egyik lábával, akkor azért érdemes megnézetni tüzetesebben. Viszont ha engem kérdezel, körül vagyok véve szakemberekkel, akik egytõl egyig azt mondták, hogy a lovam kiváló egészségnek örvend.V!

#83 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 22:34

Szia Backnight! Az én lovam pontosan ezt csinálja, mind a két hátsó lábát magasra emeli, munka elõtt, mielõtt bemelegedne és amikor ideges. Apukám klinikai szakállatorvos és szintén a kakaslépést mondta, ami valószínûleg idegi alapon van nála. A lábai nem fájnak, a kovácsom (egyébként gyógykovács) pont ma volt kint és megdícsérte, hogy rég látott ilyen szép patákat :) Szerintem nem kell aggódnod miatta. Persze, ha csak mostanában kezdte el és pláne, ha csak az egyik lábával, akkor azért érdemes megnézetni tüzetesebben. Viszont ha engem kérdezel, körül vagyok véve szakemberekkel, akik egytõl egyig azt mondták, hogy a lovam kiváló egészségnek örvend.V!

kösz, most egy kicsit jobb lett a hangulatom.

Edited by Backnight, 2007 március 27. - 22:34.


#84 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 6:52

Szia Sybelle!De jó neked, hogy ennyi szakember van körülötted...A Te pacid mióta ilyen? Én is egyre jobban azt gondolom, hogy tényleg idegi a dolog...Az jelent valamit, hogy az én lovam csak az egyik lábával csinálja? Az lehet, hogy a jobbik eset?Egyébként az enyém is teljesen egészséges(mármint úgy látszik) leszámitva az X lábait... (most 2,5 éves és legelõn nevelkedett) :dev: Az enyém már régóta csinálja (pici kora óta...bár még most is nagyon fiatal, pontos idõt nem tudom) nem most jött elõ neki... csak én tudtam meg most...A doki azt mondta örökletes- genetikai dolog...A vitamin biztos nem árt...Majd leírom mik vannak abban a készítményben (lehet, hogy Mg is van benne)... remélem lesz az itteni patikába...Ó, hamár a szakembereknél tartunk, nem tud valaki ajánlani egyet Veszprém vagy Fejér megyében...Azért megnézetném mással is, bár bízok a dokiban, de ki tudja, ártani nem árt...

Edited by Sly, 2007 március 28. - 6:56.


#85 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 9:41

utánanéztem kicsit a készítménynek amit a doki javasolt...VITASOL EQUUSCARO-PLUSFolyékony takarmánykiegészítõ sárgarépalévelGarantált beltartalom:Nyerszsír: 15 % Nikotinsav-amid: 1.600 mg/kgMagnézium: 0,2 % B6-vitamin: 160 mg/kgLizin: 4,2 % B12-vitamin: 1,2 mg/kgMetionin: 2,4 % Biotin: 4 mg/kgA-vitamin: 1.200.000 NE/kg Kolin-klorid: 3.500 mg/kgD3-vitamin: 240.000 NE/kg Vas: 180 mg/kgE-vitamin: 1.100 NE/kg Cink: 70 mg/kgK3-vitamin: 160 mg/kg Réz: 54 mg/kgC-vitamin: 2.400 mg/kg Mangán: 12 mg/kgB1-vitamin: 160 mg/kg Szelén: 0,04 mg/kgB2-vitamin: 15 mg/kg Kobalt: 0,08 mg/kgPantoténsav: 640 mg/kg Bór: 1 mg/kg A sárgarépás energiafolyadék gyors és hatékony, folyadék formájában könnyen felszívódó energia, ásványi anyag, aminosav és vitaminpótló készítmény nagy teljesítményû lovak számára. A sárgarépa-sûrítmény biztosítja a répacukrot és a béta-karotint, rost- és nyálka-anyagai (pektinek) pedig a bélrendszerre vannak igen kedvezõ hatással.Értékes növényi olaj tartalma esszenciális zsírsavakat nyújt, amelyek a felhasznált energiát gyorsan és hatékonyan pótolják; a bõr egészséges, a szõrzet pedig fényes lesz tõle.A Caro-Plus-ban lévõ virágméz értékes energia-forrásai (oligo-szacharidok) és vitamin-tartalma révén kedvezõ hatással van a ló egész szervezetére, erõsíti az immun-rendszert.A lizin és metionin esszenciális aminosavak, amelyek többek között az izmok építõanyagai, és amelyeket a takarmányok általában nem tartalmaznak kellõ mennyiségben. Az ásványi anyagok és vitaminok gyorsan felszívódó, oldott formában találhatók a készítményben.A mikroelemek huminsavhoz kötötten, komplexek formájában könnyen és gyorsan szívódnak fel. A huminsavak általánosságban is növelik az életkedvet és a betegségekkel szembeni ellenálló-képességet.Itt írtam egy másikról is... az is jól hangzik...VITASOL EQUUSANTI-STRESStermészetes hatású nyugtatóGarantált beltartalmi értékek:Magnézium: 7,50 %E-vitamin: 10.000 mg/kgC-vitamin: 2.000 mg/kgB1-vitamin: 5.000 mg/kgNikotinsav-amid: 5.000 mg/kgB6-vitamin: 1.800 mg/kgB12-vitamin: 125 mg/kgTriptofán: 1,50 %A verseny- és sportlovak életében gyakori a stressz-helyzet: pl. szállítás, gyakran változó környezet, versenyek feszültsége, stb. Az ideges, érzékeny lovak energiájuk nagy részét felesleges nyugtalankodással elpazarolják, a teljesítményük csökken, betegségekre fogékonyabbakká válnak. Túlzott esetben csökken a takarmányfelvétel, romlik az emésztés és a takarmányhasznosulás. A VITASOL EQUUS ANTI-STRESS készítmény természetes módon csökkenti a ló feszültségérzetét, anélkül hogy csökkentené a figyelmét és teljesítõképességét. Eredmény csak nyugodt és koncentrált munkával érhetõ el!A termékben található:Magnézium: az idegsejtek energiaellátásában fontos enzim aktivátora, valamint stabilizálja az idegsejtek membránját, ezzel csökkenti a stresszel szembeni túlérzékenységet.Triptofán: szerotonin és nikotinsav keletkezik belõle. A szerotonin a központi idegrendszerben ingerület átadóként mûködik, többek között a stresszvédelemért is felelõs.B-vitaminok, nikotinsav: különféle enzimek alkotórészeként fontos szerepet játszanak az idegszövet fehérje- és energiaellátásában.E és C-vitamin: az idegsejtek regenerálódásához szükséges antioxidánsok.

#86 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 9:59

Csak egy nagy gondom van... ezt a készítmény nem tudom hol lehet kapni. A Veszprémi állatpatikában és lovasboltban nincs, A Nagylovasban nincs...A Pharmafor Rt gyártja...Megkérdezem az Anivet-et...

#87 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 11:08

Csak egy nagy gondom van... ezt a készítmény nem tudom hol lehet kapni. A Veszprémi állatpatikában és lovasboltban nincs, A Nagylovasban nincs...A Pharmafor Rt gyártja...Megkérdezem az Anivet-et...

na ez az!!!!!!!!!!!! Ez kell az én lovamnak, folyton stresszel, a mikor a másik lóval foglalkozunk, ird meg légysz hol kaptál, lehet e postán rendelni és mennyibe kerül. üdv.

#88 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 12:50

Nem tudom, hogy mit jelent, ha csak az egyik lábával csinálja, de ha a doki is azt mondta, hogy idegi alapon...Na, erre a csodaszerre én is rákérdezek apunál.V!

#89 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 13:35

Sly!Közben utánaérdeklõdtem nálubnk az állatgyógyszertárban, 2 éve megszüntették a gyártását, de ajánlottak helyette mást :SEDAPHYP 1kg-ós kiszerelésû, 50g kell nagy lónak, csikónak 30g. és kb. 9200 ft az ára.Erre kérdezz rá légyszi Sybelle.

#90 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 13:58

Az én lovam is "csöbörbelépõ". Az elõzménye, illetve az ok itt olvasható.Elég sokat kínlódtunk, mire rájöttünk az ok-okozatra, csontkovács is kezelte meg állatorvos is nemrégiben B-vitamin kúrával... nem javul, de nem is fáj neki (szerintem) és csak lépésben látszik. Jókedvvel megy terepen szóval én nem aggódnám túl a dolgot. Persze az alapos kivizsgálást én is csak ajánlani tudom.

#91 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 14:02

Nem tudom, hogy mit jelent, ha csak az egyik lábával csinálja, de ha a doki is azt mondta, hogy idegi alapon...Na, erre a csodaszerre én is rákérdezek apunál.V!

Apukám neme s egyszerûséggel ennyit mondott: semmi értelme, drága és a lába nem lesz jobb tõle :P Persze a vitamin az nem árt, de egy idegi alapon "rossz" lábú lónak nem fog használni... Nekem ennyi elég is volt... :DV!

#92 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 19:05

Van a Marstall-nak is idegnyugtató táplélékkiegészítõje:Marstal Piano:Piano(Erõ és Élet)Magnézium (E vitaminnal és szelénnel) Tulajdonságok a Piano takarmányadalék szerves magnézium-vegyületen alapul, E vitaminnal és szelénnel a Piano nyugtatja az idegrendszert. Az ideges és feszült ló megnyugszik és kiegyensúlyozott lesz a Piano optimalizálja az energia anyagcserét, valamint a sejtek oxigénellátását. A lovak nagyobb teljesítményre lesznek képesek. Az elfáradt lovak gyorsabban regenerálódnak Összetétel, adalékanyagok kg-onként Mg 83.000 mg B12 83.000 mg B1 600 mg E 42.000 mg Szelén 12,5 mg Alkalmazás Edzésben lévõ lovaknál, elsõsorban teljesítmény sportban A verseny elötti 5. naptól, a verseny utáni 2. napig, vagy szezonban (tartósan) 1 - 3 hónapig. Adagolási javaslat Kis lovaknak: 20 - 30 g/nap Nagy lovaknak: 40 - 60 g/nap Van a Cavalor Pianissimo:Heves vérmérsékletû és nyugalmat igényõ lovak számára. Speciálisan stresszre hajlamos, valamint nehezen kezelhetõ lovak számára fejlesztették ki. Olyan gyógynövényeket és egyéb összetevõket tartalmaz, melyek csökkentik a lovak túlzott érzékenységét. A lovak nyugodtabbá válnak anélkül, hogy figyelmük, illetve fizikai aktivitásuk csökkenne. A sportlovak számára szükséges valamennyi tápanyagot is tartalmazza. A Pianissimo fehérjében igen szegény:(7,5%). Tartalma:DE, VEM, VEP, UFC, nyersfehérje, emészthetõ fehérje, nyerszsír, cukor, keményítõ, nyersrost, kalcium, foszfor, magnézium, árpa pehely, árpa, kukorica, A, D3, E vitamin, kolin, vas, réz, cink, mangán, jód, kobalt, szelén, gyógynövények és kivonat, lizin, metionin, cisztein, treonin, kálium, nátrium és só. Kiszerelése:20kg-os zsák. Etetési útmutató napi adag ló/100kg Fenntartó mennyiség:0,7kg/nap széna (legalább napi 5kg/ló) és szalma mellé Intenvív tréning ill. verseny esetén kiegészítésként:0,4-0,7kg/nap széna (legalább napi 5kg/ló) és szalma melléVagy a Salvastar Magnezium BiskuitEzeket lovasboltokban lehet kapni, ill. rendelni.

#93 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 19:47

Igen, sajnos tényleg megszüntették ezeket a termékeket... délelött én is össze-vissza telefonálgattam...Ajánlottak az Anivet-nél egy másik szert: Eqvalin Selena vite (nem bizti hogy pontosan így kell írni)Nagy a B1 tartalma, de ezen kívül rengeteg más van benne...most pontosan nem tudom leírniMa rendeltem meg, 1l-es kiszerelés postaköltséggel 4000 Ft. Azt nem tudom segít e, de ártani biztos nem árt...

#94 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 2. - 18:28

Sziasztok!Na jutott valaki valamire azóta?Azt lenne jó tudni, hogy ez a késöbbiekben nem okoz e más problémákat a lónál...Az egyik doki azt mondta, hogy ez tényleg nem fáj a lónak, ezt kisérletekkel igazolták...Mától adom a vitamin készítményt. Aztán majd meglátjuk...

#95 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 18:32

Sziasztok!Na jutott valaki valamire azóta?Azt lenne jó tudni, hogy ez a késöbbiekben nem okoz e más problémákat a lónál...Az egyik doki azt mondta, hogy ez tényleg nem fáj a lónak, ezt kisérletekkel igazolták...Mától adom a vitamin készítményt. Aztán majd meglátjuk...

Esetleg a lovaknak való Noni?

#96 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 3. - 11:41

Légyszi segítsetek nekem!!!!Ki hallott már a kakaslépésû, vagy csöberbehágó lóról???

Szia Sly,nálunk Budakeszin van egy csöbörbelépõ ló. Állítólag herélés is okozhatja, ha véletlenül átvágnak valami ínt, vagy izmot, amit nem kellene.Csak lépésben csinálja, az ügetése teljesen normális. (Olyan látvány, mint amikor a fiúk helyreteszik a zacsit. :D ) Nem rángatja, mint a kakasléptûek, csak oldalra indítja a mozdulatot. Amúgy látszólag abszolút nem zavarja, meg nem is fáj neki, nem kattog.Amúgy pont tegnapelõtt fényképeztem le, de az elõbb töröltem ki, mert lemaradt a ló feje :dev: . De ha akarod, csinálok róla képeket.

#97 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 3. - 16:59

Szia Blacknight!Na mi a helyzet a lovaddal, sikerült megnézetned már az orvossal?Szia Sybelle!Azt megkérdeznéd az apukádtól, hogy a kakaslépés okoz a késöbbiekben bármilyen lábproblémát a lónál?Engem az aggaszt nagyon, hogy az én lovam jobb hátsó lábánál figyeltem meg ezt a jelenséget, és elõször húzza a patáját a földön feszes, nyújtott lábbal aztán hirtelen felkapja és lecsapja...Köszi : Sly

#98 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 4. - 10:57

Szia Zebrabara!Azt megköszönném, ha csinálnál képeket.Ez biztos, hogy "kakaslépés"? Lecsapja a lábát?Mióta csinálja? Az én pacim is herélt.Arról azt hiszem napestig folyhatna a tanácskozás vajon mi okozhatja ezt a mozgáshibát...mert annyi kiváltó ok lehet. Én akarok majd videót csinálni errõl a jelenségrõl, mert így leírni elég nehéz..., de szerencsére azóta nem volt szerencsém látni, hogy így lép.

#99 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 4. - 12:04

Ez biztos, hogy "kakaslépés"? Lecsapja a lábát?Mióta csinálja? Az én pacim is herélt.de szerencsére azóta nem volt szerencsém látni, hogy így lép.

Szia Sly, pont azt írtam, hogy nem csapkodja a lábát, mint a kakasosok :) , hanem akár legelészés közben is, ha odébbmegy, teljes nyugalommal, tök természetes mozdulattal "kanyarít" kifelé-felfelé a hátsó lábával, majdnem úgy, mintha átlépne egy láthatatlan fatörzset. :D Õ mindkét hátuljával csinálja. Így vette Gábor, tudtommal ezért akarta az elõzõ tulaj vágóba eladni. Azóta simán és megbízhatóan dolgozik gyerekekkel, és amúgy õ is tök nyugodt ló. Ha viszont a tied nem mindig csinája, akkor lehet hogy nem is az a baja? :confused: Esetleg meg-megrándul neki valamitõl? Nem lehet, hogy a boxban mondjuk megcsúszik felálláskor?

#100 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 4. - 16:51

Szia!De a kakaslépés jellegzetessége pont ez az odacsapásos dolog... mármint én úgy tudom (lehet, hogy tévedek).Orvos mondta, hogy annak a lónak is az a problémája? Mert az enyémhez egy nagyon jó dokit hívtam és õ azt mondta az enyémnél tuti ez a helyzet, sajna...Jártatás után neki is elmúlik?Õszintén bevallom, hogy miután elhoztam a lovamat 1 hét után vettem nála észre, mert akkor 2 napig esett az esõ és semmit sem mozgott.Mióta kiderült ez a dolog és rendszeresen mozgatom (állítólag mást nagyon nem is lehet csinálni) azóta nem láttam ezt nála. Bár sajnos én csak (suli miatt) mindig délelõtt 10 után tudok menni hozzá.Barátom egyszer korábban ment és akkor látta rajta.Szóval nem állíthatom biztosan, de valószínû, hogy csak reggel jelentkezik nála, délután már egyátalán nem.A mi lovaink nyitott istállóban vannak tartva. Akkor és annyit mennek éjjel-nappal amennyit akarnak (bár éjszaka biztos pihennek). Szóval a boxos dolog tuti kilõve...

#101 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 4. - 17:37

Sly, szerintem túlaggódod a dolgot. :)

#102 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 4. - 21:43

Ha Te ennyi pénzt befektetnél egy lóba, nem aggodnál....

#103 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 13:05

Szia!Nem tudom mennyit segít,de mikor lóvásárlás előtt álltunk,először egy "csöbörbelépő" (felénk így nevezik :) ) lovat néztünk meg,nála egy folyamatos probléma volt,és ugyanúgy jelen volt reggel,mint este,bár tény,hogy miután bemelegedett kevésbé volt feltűnő. Ültem rajta,a hátáról semmit nem lehetett érezni,és a lónak sem voltak fájdalmai tőle. Papám szerint régebben megerőltethette,meghúzhatta,vagy egy megfázás következménye,bár Ő nem állatorvos,Ő a 60 éves tapasztalat alapján mondta. (ami persze azért nem garancia semmire,de az "egyszerű" parasztemberek néha hamarabb találják meg a probléma okát,és gyógymódját,mint az orvosok.) Ez a pacc is herélt volt,bár nem tudom ennek van-e netán köze a csöbörbelépéshez...De addig ahány véleményt hallottam erről (elég sokat,hiszen nagyon úgy állt a dolog,hogy megvesszük a lovat),mindenki azt nyilatkozta,hogy nem súlyos baj,csak szépséghiba.Szerintem az,hogy ki mennyire aggódik a lováért nem attól függ,hogy mennyi pénzt fektetett bele...

Edited by Zsofisz17, 2007 április 5. - 13:06.


#104 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 5. - 14:32

Szerintem az,hogy ki mennyire aggódik a lováért nem attól függ,hogy mennyi pénzt fektetett bele...

:yeah: Így igaz, és ennek így is kellene lennie!!! :ang:

#105 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 16:00

Ha Te ennyi pénzt befektetnél egy lóba, nem aggodnál....

Kicsit olvass utána, hogy én mennyi "pénzt fektettem be a lovamba", mielõtt beszólsz.Mint már említettem, az én lovam is így lép és ha rajta ülök, nem érzem sántának. (Más sem.)Ezért mondtam, h. túlaggódod. Én nem sajnáltam soha a pénzt a lovamra. Volt nála csontkovács, sántaságnál Kurucz János, amikor a szemével volt gond akkor 3 szemész, aztán amikor Lyme-kóros volt naponta-kétnaponta injekció... folytassam? Tudnám hosszan.

#106 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 6. - 8:17

Na. Tegnap csináltam kb. 30 fényképet Cserkészrõl, ahogy éppen lépeget csöbörbõl ki, majd abba be :D , virtuális fatörzsön át, köröket rajzolgatva. Persze, ez a buta kis fényképezõ masina, általában pont akkor exponált, amikor a láb újra "nyugalmi helyzetbe" került, mire megtaláltam a sorozatgyártó gombot (kölcsöngép, mielõtt azt hiszitek, ilyen béna vagyok. :D )...Természetesen, a fényképezõgépet ma reggel otthon hagytam, úgyhogy most nem tudom nektek megmutatni a fotókat. :ang: De a lényeg, hogy a mozdulat dokumentálva van, idõvel majd fel is teszem ide. Remélem, segít megoldani a dilemmát.

#107 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 6. - 9:44

Én is csinálok majd fotót, videót. Nem kéne erre egy külön topicot indítani?

#108 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 6. - 10:07

Szia Zsofisz17!Köszönöm hogy írtál. Ez a dolog tényleg elég megnyugtató...Arra már én is gondoltam (mikor ez a lehetõség is felvetõdött) hogy lehet, hogy az én lovam is megfázhatott, mert õ legelõn nõdögélt idáig...Az igazság az, hogy már teljesen belenyugodtam ebbe a helyzetbe. Eddig a legtöbben azon a véleményen voltak, hogy nem fáj a lónak és hogy nem más mint egy néha jelentkezõ "szépséghiba".De nemrég az egyik ismerõsöm mást állított. Õ azt mondta, hogy ez rosszabb lesz...Ezért kezdtem el újra érdeklõdni, hogy mi a helyzet...Kedves Anikó!Én egyátalán nem sértésnek szántam a dolgot... ha Te így vetted fel tényleg sajnálom!Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy mit éltél át a lovaddal, mert végigolvastam az egészet (nem rövid olvasmány volt...). Szóval félreértés ne essen én egyátalán nem sajnáltam erre a kis lóra ezt a pénzt (még akkor sem ha ez volt minden vagyonom- még tanulok! ). Az is teljesen igaz, hogy az aggodás nem pénzfüggõ!!!Az elõzõ lovam egy égett kanca volt.Én is nagyon jól tudom mit jelent egy lovat ápolni.Csak az elég váratlanul ért, hogy megvettem egy egészséges lovat, aztán kiderült ez a dolog, amirõl pontosan senki nem tud semmit... Egyszer azt hallom: "ne törõdj vele" másszor meg azt, hogy "ez rosszabb lesz"Ezért aggódom érte annyira...

#109 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 10. - 8:40

Megvannak a fotók! Elõre is elnézést kérek mindenkitõl a minõségükért... :cool: láthatatlan fatörzs :) jobb hátsó, jobb hátsó mégegyszerközelrõlbal hátsó, bal hátsó mégegyszeroldalról, oldalról mégegyszerAhogy így elnézem, Cserkésznek is inkább a job hátsó lába "akad be", a bal hátsót kevésbé tekeri.

#110 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 10. - 8:55

Ez az!!!Pontosan így csinálta az enyém is de csak a jobb hátsóval(bár már régóta nem láttam nála).Mindig úgy kezdte, ahogy a "bal hátsó mégegyszer" képen van aztán lecsapás. Jók a képek!!! Köszönjük!!!

#111 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 10. - 15:00

Sziasztok!Pont ilyen az enyém is.Leila 13 éves, és tavaly febr,.-ban vettem , már ilyen régóta. Viszont ügetésben nem látszik semmi és a hátán nem érezni. Valamikor díjugratásban versenyzett és jól. Most is remekül ugrik.A ménesvezetõ szerint ne foglalkozzak vele.

#112 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 12. - 12:55

Hát az biztos, hogy amit nem lát az ember az attól még lehet :hupp: ....Tegnap volt délelõtt barátom a lovaknál és mondta, hogy látta a lovamat kakasosan lépni, elötte pár nappal meg az apukája mondta.Szóval valószínû, hogy reggelente mindig így lép, csak mire én suli után odaérek már megmozgatja magát és elmúlik... ez van :( Pedig abban reménykedtem, hogy csak néha jön elõ nála...Én most már eljutottam arra a szintre, hogy belenyugodtam... ha õt nem zavarja... attól még az én lovam és én éppúgy szeretem :yeah: Vitamint kap. Meg veszek neki csonterõsítõs készítményt is, hogy minden rendben legyen a növekedésnél (2,5 éves). Az csak jó lehet...Anikó!Végülis mi volt az ok-okozati összefüggés a lovadnál? Végigolvastam mindent, de úgy látszik valami elkerülte a figyelmemet...Köszi

#113 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 18:08

Anikó!Végülis mi volt az ok-okozati összefüggés a lovadnál? Végigolvastam mindent, de úgy látszik valami elkerülte a figyelmemet...Köszi

Megütötte a csípõjét egy baromi szerencsétlen esésnél. Ekkor nagy valószínûséggel kimozdult a combcsont a vápából - emiatt sokáig sántított - ezzel párhuzamosan volt egy bazi nagy duzzanat a lábán. Aztán amikor ez lement és még mindig sántított, hívtam hozzá csontkovácsot. Õ masszírozgatta, kezelgette és sikerült elérni, hogy sántítás nélkül tudjon közlekedni. A kakaslépés megmaradt - a bal hátsó lábát furán emeli.Kb. ennyi.Sly!Foglaljuk össze, hány doki látta a lovadat és mit mondtak?

#114 Guest_falabu_*

Guest_falabu_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 12. - 23:36

Bár nem vagyok állatorvos, de azt hiszem, hogy a ló nem a kakaslépésre lett "kitalálva". Az izületek, izmok , inak ebben az esetben nem optimálisan mûködnek -ergo hosszú távon biztos hogy a végtagok mozgás nehezítettségét, mozgás korlátozottságát fogják okozni. Erre utal, hogy reggel sokkal jobban látszik. A rheumás betegnek is reggel vannak nagyobb panaszai, amig az izületek be nem járódnak. Szerintem ehhez hasonló okok miatt látszik jobban reggel a kakasléptûség. Nem hiszem, hogy tartósan ugyanúgy terhelhetõ lenne az ilyen ló, mint az egészséges léptû. :hupp:

#115 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 13. - 8:58

Igen, ezen én is rengeteget gondolkodtam...És ettõl félek a legjobban, hogy persze-persze most ez van, nem fáj neki, nem fog zavarni a lovaglásban, de mi lesz késõbb????Az én lovam még csak 2,8 éves... mi van ha ez a dolog úgy megterheli a lábát, hogy mondjuk x évesen majd rá sem tudok ûlni???? :hupp: A nyár végén akarom belovagolni.A doki azt mondta nekem, hogy ez nem lesz rosszabb és hogy nem lesz semmilyen következménye... de vajon jól tudja????Sokan írtátok, hogy már több éve ilyen a lovatok. Nem vettétek észre, hogy romlott volna a dolog?Anikó!Az, amikor elesett mert valaki nem figyelt az ajtóra és becsapódott??Eddig még csak egy doki látta a lovamat. Õ azt mondta idegi alapon van, nem gyógyítható csak "javítható". B vitamin készítményt javasolt meg sok jártatást. Vitamint kap már 1,5 hete. Akarok venni neki csont és izomerõsítõ készítményt is (a növekedésnél nem árt)Bár ahogy többen mondták, lehet, hogy ezzel nem érek el semmit...Azon is gondolkodtam hogy megkérem a dokit, hogy ultrahangozza végig a lábát- hátha talál valamit...Az én lovam legelõn nõtt fel, a volt gazdája azt mondta hogy ott náluk nagyon szegény Ca-ban a talaj.Neki azt mondták, hogy talán ez válthatta ki a dolot.Állítólag a többi "féltestvére" 4 éves kora után elhagyta.Õszintén megmondom neked fogalmam sincs nálunk mi lehet az ok... (megfázás, idegi ok, talán eleshetett, ásványanyag hiány????)ÁÁÁ, nem tudom mit csináljak :mad: !!!Tényleg attól félek a legjobban, hogy a végén nem tudok majd rajta lovagolni.Én hobby célra vettem. Sajnos a suli miatt, eddig is csak kb hetente egyszer kétszer ültem fel a lovainkra, szóval õ sem lesz majd agyonlovagolva. Persze a napi futtatás mindig megvan... de akkor is....ááááááá...........

Edited by Sly, 2007 április 13. - 9:02.


#116 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 13. - 11:48

Átérzem a helyzetedet.Ha megnézeted újabb és újabb állatorvosokkal, mindegyik megpróbál majd valamit aztán max. azt mondja, hogy "hát nem jött be". De a számlát benyújtja.Nem tudom, mit javasoljak. Talán a külföldi kivizsgálást... de ha hobbicélra vetted, nem biztos, hogy tudsz annyit áldozni rá, mint amit Vega megtett Bendegúzért... Lásd Belsõ tályog topic

#117 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 13. - 22:20

Sly!Az állatorvosok valóban többfélét mondanak. Én még nem vittem el Zalakarosra ahhoz az állatorvoshoz a lovamat akirõl írtam, mert ha azt mondja mûteni kell, azt ugyis csak õsszel tudom. De egy biztos , az én lovamnak már hosszú évek óta ilyen a lába és nem romlik, ugyan olyan. és nem akadályozza semmiben.Ez egy 175 cm marmagas ló és nekem angol boxos istállóm van, az ajtók kettévágva és nyáron a felsõt levesszük, de vannak boxok, ahová még egy vagy két rudat felülre beteszünk/csõdörök/, na egy ilyenbõl simán kiugrik ha akar, pedig ez kb. 170 cm magas, mármint a rúd, és fölötte nincs sok hely, helybõl, anélkül, hogy hozzáérne a rúdhoz. Simán kiugrik ha olyan a kedve.Igy nem hiszem, hogy bármiben akadályozza a lovat vagy fájna neki.dv Blacknight

#118 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 15. - 18:52

Ez azért megnyugtató!!! :) Akkor bízzunk benne, hogy ilyen jókedvû ugróbajnok marad még nagyon hosszú évekig a pacid és pacijaink... :yeah:

#119 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 30. - 22:02

Sziasztok kakasléptû lótulajdonosok! Mi újság a pacijaitokkal? Az enyém most hogy itt a tavasz, gyakran van lovagolva, minden nap, igy könnyebben mozog, csak ha ideges akkor csúnya ahogy toporog és felemeli a lábát és lecsapja.Ügetésben szépen megy. Hát a sok vitamintervbõl, végül is Purina Bázis takarmány lett, ebbe benne van minden. És az az igazság, hogy látszik is a kancán. Ma befedeztettem. üdv. Blacknight

#120 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 4. - 9:11

Szia! Hát nálunk elég érdekesen alakultak a dolgok. Ilustáé (egyik fórumos) a lovam édestestvére és õ megkérdezte az üllõi állatorvost mi a véleménye a dologról... A doki azt mondta (látatlanba), hogy amit a lovam csinál az nem a kakaslépés! Az tényleg idegi alapon van és nem javul, de romolhat (bár erre még nem nagyon volt példa). Ami nálunk van, az a térdizületnél a szalag beakadása. Patella....akármi. (Azt hiszem a yorkiknak is ez szokott néha lenni) Fõképp pihent állapotban jön elõ , pár lépés után eltûnik. Ez tényleg kinõhetõ, kajával nem, mozgással, mozgatással lehet javítani. A szalagok erõsítése lenne a lényeg. Van kétféle mûtéti megoldás is, ha rosszabbodna, vagy még túl a felnõttkoron fennállna. Ez nem nagy mûtét, de mivel még csikó és úgysem akarom még lovagolni, õ a kivárást javasolta. Ez azért már elég bíztató dolog!!! Ha meggondolom, hogy a volt tulaj is azt mondta több csikójuk is mutatta ezt és elnõtték, akkor elég nagy az esélye az én lovamnak is erre. Úgy döntöttem és rámegyek a csont (takarmánymésszel) és izmok, inak (szelén stb) erõsítésére ásványi anyagok és mozgatás segítségével. Várunk, aztán meglátjuk. Van, hogy egy hétig sem lehet nála látni. Az biztos, hogy a megfigyeléseimbõl sajnos semmi következtetést nem tudtam levonni, hogy amikor csinálja, akkor épp mért, és máskor mért nem? Talán akkor pont roszúl állt fel a fekvésbõl és megnyúlt az a bizonyos szalag....