Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lómasszázs, csontkovácsolás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
144 válasz a témához

#81 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:29

Minek a masszázs az egészséges embernek? Mert utána minden izma lazább lesz, azok is, amelyeket max csak komplex tornával tudna megmozgatni. Gondolom, a csontoknál is lehet valami hasonló

Hozzászólás megtekintése

Olyan komplex tornára gondolsz, mint a lovaknál a vállat be, farat be, féloldalazás, stb.? :gm:

#82 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:29

"Lómasszázs, csontkovácsolás"...?Régóta nagy a csend ott, de próbáljuk meg!

#83 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:34

Ha valaki ismeri a lovát, tudja mikor milyen bajja van(ezt a lo elárulja).Azt meg hogy mind két kézre nem egyformánn dolgozik, az agy szabályozza. Ahoz meg sok gyakorlás kell, nem csontkovács.

#84 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:41

Igen ImRe, arra. De miért kell mindig támadni?!Pl nekem nagy nehézséget okoz ezen feladatok megtanítása és gyakoroltatása a pacival,fõként az egyik kézre.És el tudom képzelni, hogy ennek lehet csontrendszeri háttere is...

#85 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:47

Sziasztok!Tudom, hogy nem ide tartozik, de az egészség topikon nincs nagy élet. Sürgõs lenne a véleményetek a ló-csontkovácsolásról. Szerintetek egészséges(nek tûnõ), 14 éves ugrólónak, aki tavaly nem versenyzett, érdemes-e elismert csontkovács általi egyszeri kezelés? Nagy méretû, hosszú derekú lóról van szó.

Szerintem nem.(csak ha nem te nyerted a lotton az ötöst)

#86 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:47

Vagy ImRe ugy gondolja, hogy a lovak úgy születnek, hogy ezeket a feladatokat ismerik és tudják?

Edited by rorsi, 2006 március 29. - 11:51.


#87 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:52

RC(látom olvasgatsz) mint szaktekintély lovas ember, irjál már valami jót,velõset. ;)

Edited by aroon, 2006 március 29. - 11:53.


#88 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:55

Nem támadok, csak nem értem, hogy minek orvoshoz vinni egy egészséges lovat a helyett, hogy megtanulnánk lovagolni rendesen. Fõleg, hogy ha nem tudjuk fenntartani az állapotot, mert még nem tudunk úgy lovagolni, akkor úgy is visszaesik a ló.Egyszer a tanárom felült a lovamra három egymást követõ napon fél-fél órára. Utánna olyan álom laza lovam volt egy hétig, amilyet az elõtt elképzelni se tudtam. Utánna persze szép lassan visszaesett a szintemnek megfelelõ állapotba.A "csontrendszeri háttér" meg nem csak a lóban lehet. Pl. nekem a lovammal jobb kézre minden jobban megy, mint balkézre. Pedig a lónak a bal a merev oldala, szóval õ arra ügyesebb.Ja, és biztos, hogy neked kell ezeket megtantani a lónak? Miért nem kérsz meg rá egy hozzáértõ dijlovast? Legalábbis egy hozzám hasonló kocalovasnak pont elég ezen feladatok gyakorlása. Arra biztos nem venném a bátorságot, hogy magam próbáljam ezt egy nyers lónak megtanitani.

#89 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 12:49

RC(látom olvasgatsz) mint szaktekintély lovas ember, irjál már valami jót,velõset. ;)

Hozzászólás megtekintése

Hát ez az! :) Próbálom erõsen visszafogni magam, csak az idõjárás gátol a munkáimban s idõnként elolvasom ezeket a dologokat, hogy átmelegedjek kissé. De, hogy szóljak is hozzá, megfogadva Maugly tanácsát, (bár nem nekem szólt)én azt tapasztalom, s nem mikor a tapaszt nyalom, hogy egy csikó, vagy egy olyan ló, akit nem lovagoltak megelõzõleg rendesen, olyan kénylemetlenül megy a "roszabbik" oldalán, hogy olyan, mint aki sánta.Sokan ezért nem is fordítanak gondot rá, mondván azt a baromságot, hogy úgyis csak terepezek, majd átugrik magától, ha elfárad. Mert bizony van olyan ló, hogy évekig nem ugrik át és ha mégis megteszi egyszer, akkor meg bûn rossz érzés ülni rajta, így fel is veszi az okos lovas és hagyja visszaugrani a jobbik oldalára.Finoman körülírnám amit a csontkovácsolásról gondolok, tisztelve azt amit egy szakértõ egy tényleg beteg poroblémás lóval tehet, nem hiszem, hogy ez a megoldás ilyen esetekben. Persze, hogy ki mit tehet meg az más tészta. Tudjuk milyen jó a lovaknak az úszás, mint terápia, de mégsincs azért minden sarkon lómedancie. :D Persze a csontkováccsal más a helyzet, mert a vajákos ember házhoz jön. ;) Szerintem egyébként nincsen messze az az idõ, amikor a lovaknak lesz lélekmasszázsban is részük, terapeauta segítségével. :D

#90 lucina

lucina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 12:53

Nem vagyok valami nagy lovas, éppen ezért kértem meg valakit, amikor megvettem a lovamat, hogy foglalkozzon vele rendszeresen. Eddig nem volt rendesen lovagolva, merev volt, egyik oldalra nem dolgozott rendesen, szóval azt mondta az edzõ, hogy hiába 9 éves, olyan, mintha csikó lenne. Már 4-5 foglalkozás után látványos volt a fejlõdés, sokkal hajlékonyabb, irányíthatóbb és átengedõbb lett a pacc, még alattam is. Szóval lehet, hogy elõször érdemesebb lenne megpróbálkozni a "hagyományos" módszerekkel, aztán bevetni a drága alternatívat.

#91 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 13:04

Erre gondoltam :kocc: Ha csak terepre megyek hosszu ideig, sokkal merevebb lesz a lovam. Ilyenkor szoktam benti munkára fogni, ellazítani. Most ugy mûködik két terep, egy bent. Most tök laza(mármint a ló) :D

#92 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 13:38

Olvasom egy ideje, amirõl itt eszmét cseréltek. Én csak egy hobbilovas vagyok, de abban egyetértek, hogy a ló ferdeségét elsõsorban lovaglással lehet korrigálni. Csontkovácsot akkor hívnék, ha trauma érte a lovat (ütés, rándulás), és gyógyítani kellene. A ferdeség nem ebbõl, hanem az agy asszimetriájából ered, és gyakorlással fejleszthetõ (ahogy egy ember is féloldalas, de meg tud tanulni pl. másik kézzel írni).Jedinek a bal volt a nemszeretem oldal. Megfigyeltem, hogy régen (mikor friss tulajdonosa voltam) szinte kizárólag jobb lábra vágtázott terepen. Ezért kezdtem vele a pályán a bal oldalt erõsíteni és használni. Eleinte sokkal kényelmetlenebb volt a rosszabbik oldala. A sok gyakorlás megtette a pozitív hatását. Mára simán beugrik a bal lábára is vágtába, és szépen egyenletesen megy, jól hajlik. A terepen is váltogatja a lábát, és nem csak kanyarban, hanem egyenes szakaszon is. Sikerült elérni nála, hogy jelentõsen csökkenjen a ferdesége – persze 100%-ban én nem tudom elérni, de elégedett vagyok az eredménnyel.

#93 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 14:13

Már hogy ne lenne ferde egy ló, ha mindig csak a bal oldalán szállunk le és fel! Meg még egy csomó apróság miatt... Egyáltalán nem tartom hülyeségnek a csontkovácsolást, igenis hasznos lehet, DE nem szabad csodákat várni tõle, mint ahogy semmi mástól sem, és akkor nem ér csalódás. Nálunk most egy telivért kovácsolnak épp csontilag, úgy néz ki, nagyon jót tesz neki... Viszont azt nem értem igazán, hogy egyszeri alkalom hogyan lenne elég. A telivérhez kijött a csontkovács, megropogtatta itt-ott, majd a gazdának "felírt receptre" egy bizonyos mozgássort, amit rendszeresen (naponta) el is végeznek. Már most látszik a lovon a javulás, persze az egész akkor derül ki igazán, ha újra szabad lesz lovagolni rajta.

#94 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 14:21

Nálunk járt csontkovács: Dr. Soltész András. CSak ajánlani tudom. Ami miatt hívtam, teljesen megoldódott, 6 hónapo mondott a teljes gyógyulásra és pont akkorra múlt el. A lónak a lapockája és az ezzel ellntétes oldali csípõizületével volt gond. Nem sántított, de én éreztem a nyeregbõl, hogy amikor elõremozdult, mintha kattant volna a válla.Azóta egyszer sem volt vele ilyen.Egy másik lovat is kezelt, neki azonnal látványos javulás volt. Megváltozott a tartása, megszépült.Viszont ngayon fontos, hogy amiket mond(boxnyugalom, sétáltatás, utólagos "gyógytorna"-ezt nekem két hétig kellett csinálnom) be kell tartani, mert különben komoly baj lehet, akár ínszalag-szakadás is.

Edited by agrobe, 2006 március 29. - 14:22.


#95 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 15:08

Na idetaláltam, nem volt nehéz...Gondolom ama (nem bántásként, de) fõleg férfilovas, aki nem sokat ad a csontkovácsra, szintén elveti a homöopátiát, kinai gyógymódot.....meg a többi mittudoménmit......DE..... sokan voltak ugyanigy és valamikor, valamiért rá kellett jönniük, hogy ég és föld között van egy pár megmagyarázhatatlan dolog.......és most nem a nagyon elvontakra gondolok..... bocs, Aroon, megint rajtad csattan az ostor!!!!! :D a te NASA-s olajad (vagy mi is volt).......egyszerü pszichológia, ennek alapján müködik a placebó....és tényleg müködik!!!!! A szar csak az, ha üzletember szegény embert kihasznál. :dev: Nekem az a véleményem, meg a doki csaj is mondta hétfõn, hogy természetes, hogy minden lónak van egy bizonyos fokig jobb és rosszabb oldala, ugyanugy mint embernél......ezt természetesen helyes gimnasztikával lehet javitani.....de vannak olyan lovak, akiknél az egyik oldal SOKKAL rosszabb, mint a másik......jön egy csontkovács.....helyrerakja.....utána nem lesz máról holnapra egyforma, mert nem varázslás történt! Csak ha ezek után a rosszabbik oldalra többet gimnasztikázik valaki, akkor sokkal hamarabb hasonló lesz a két oldal.....szóval a csontkovács nem varázsló, hanem segitség....vagy valami ilyesmi....talán valaki más jobban meg tudja fogalmazni.Még megkérdezném, hogy akik nem hisznek a csontkovácsban, azoknak tuti nem szokott fájni a hátuk.......ami ma sajna népbetegség.......nekem is van.....és tudom, ha megnyekken nálam valami, én is másképpen mozgok, mint ha minden rendben van. Talán ezért tudom jobban elképzelni, hogy mit érezhet egy ló, ha "huz" a háta, meg beakad valami......kivánom nektek, hitetleneknek :ang: (amugy baromi szerencsétek van, örüljetek neki!!!!!!!), hogy sose ismerjétek meg egy "hexenschuss" érzését, vagy becsipódött ideget....vagy hasonlót.Szerintem sok lónak segitett már egy "igazi" csontkovács.....Amugy van még valami hasonló, a masszázsról jutott eszembe: ismeritek a Linda Tellington Jonest????????????

#96 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 17:10

Hallottam már róla, de ha szeretnél pontosabb infókat, akkor ne fossz meg minket az élménytõl! ;)

#97 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 17:19

@ Fillyaki másnak lyuk, maga bele buk....... :D (most jól megjártam, mert visszakérdezel)Hallani én is hallottam, meg itt volt a könyvtárból a könyv is párszor....be is görcsöltek az ujjaim, ahogy a különbozó fogásokat itt szárazon kipróbáltam (pedig nem is arra valók)....na anno még nem hittem benne.....vagy inkább nem tartottam szükségesnek......ma igy irás közben jutott eszembe.....talán ki kéne próbálni, bár az én rinocéroszbörü lovam nem tudom, hogy érezné-e egyáltalán (tudom, ha a téli hosszu szörön ülõ legyet megérzi, akkor miért ne a maszirozást.......)de akkor miért nem a sarkamat.......ki érti meg a lovakat........és szerintem itt kezdõdik az állatbarátság.....hogy az ember megpróbálja megérteni, hogy õk mit éreznek......na kicsit eltértem a témátol, vagy talán nem is annyira? Van itt valaki, alkalmazza LTJ módszerét?

#98 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 6:47

Hát mégse lett csontkovács,sikerült lebeszélni a ló gazdáját, a többség a lovardában is azt gondolta, nem kell egészséges lónak.Én azért sajnálom, szívesen megnéztem volna, hogyan dolgozik.

#99 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 6:50

Ha nem is rendszeresen, de én szoktam alkalmazni a LTJ-féle masszírozást. Pár éve vettem meg a könyvet, akkor nagyon lelkesen álltam neki a feladatoknak. Akkori lovam partner volt benne, csak a faluban néztek hülyének. :gm: Nem érdekelt, meg voltam róla gyõzõdve, hogy a lónak jó, hiszen a tõle kapott visszajelzések is ezt igazolták. Az évek során volt azért ellenpélda is, akadt olyan kanca, aki ellenségesen, fogat csikorogtatva, füleket visszacsapva reagált rá. Jelenlegi lovamnál is nagyon jól bevált, igaz õ egy igazi kéjenc. :D Õ bármikor, bárhol, (na ezzel akár a "morzsákba" is bekerülhetek :gm: ) simogatható, masszírozható, néha még a lombgyûjtõ gereblyével is meg kell vakargatni, mert addig nem hagyja az embert továbblépni, amíg meg nem kapta az adagját.

#100 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 7:27

@ HubertusTe egyszerüen fogtad a könyvet és az alapján sikerült masszirozni? Nekem valahogy kevés volt a leirás....hogy mondjam, nekem jó lett volna, ha valaki megmutatja, és az elsõ próbálkozásomnál azt mondja: igen igy! Az én lovam meg nem egy kéjenc, simogatást sem igazán szereti...sajna...na majd talán ugy 15 év mulva. De legalább hagyja magát mindenhol vakarni.

Az évek során volt azért ellenpélda is, akadt olyan kanca, aki ellenségesen, fogat csikorogtatva, füleket visszacsapva reagált rá.

Állitólag azok (nem véletlen, hogy kancát irtál) csiklandósak....ha "keményebben" masszirozza óket az ember, akkor jobban hagyják...Az elõzõ lovardában volt egy csaj ugy 40-50 között, nem volt gyereke.....na õ mindent megvett meg kipróbált a lovával :yeah: neki volt a szekrényében 5fajta görgõs masszirozó....sõt, még egy elemes is! De az a ló élvezte nagyon, szóval jól összepasszoltak (ez a lényeg!).

#101 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 8:04

Már hogy ne lenne ferde egy ló, ha mindig csak a bal oldalán szállunk le és fel!

Hozzászólás megtekintése

Hát, én nagyon remélem, hogy a lovaglás mennyiséghez amit a lovam kap, a felszallasból adódó terhelés az elhanyagolható :rolleyes:

#102 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 8:28

Magicmausi, nekem inkább ahhoz kellett volna a segítség, hogy melyik fogást milyen erõsen kell alkalmazni. De próbálkoztam, a lovam pedig jól tûrte, sõt elsõ pillanattól élvezte. A "bõrgörgetõs" technika nagyon bevált.Én azoknál a lovaknál, akik nem szeretik a simogatást, masszírozgatást, a mar és a faroktõ környékét szoktam elsõként kezelésbe venni. (Tapasztalataim szerint, ha dominánsabb egyedrõl van szó, akkor viszont nem szerencsés a marnál kezdeni.)

#103 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 9:49

És mi a véleményetek a lovaglás elõtti lábhajlítgatásokról? (mármint a lóéról...)

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 1. - 15:37

Magyarországon csak 2 ló csontkovács van?Õk bármerre elmennek?Úgy látom kénytelen leszek egyet kihívni... :( :( DE nem érdekel, csak legyen egészséges Haramia minél elõbb...Ugyanis a kovács ahogy csinálta a jobb hátúlját, remegett, húzta volna vissza a lábát, majd utána már le sem tette, aztán megvezetve ugyanolyan sánta azóta is.Lehet, hogy az eséstõl idegbecsípõdése lett..de majd megint kijön a doki és megnézi. Bár sokmindent így kívûlrõl úgysem lát...Most, hogy elolvastam a csontmester.hu-t, már sokmindent értek, pl ezt:" A csípõtájék fájdalma esetén a ló kímélni kezdi a hátulsó végtagjait. Ezzel párhuzamosan erõteljesebben terheli az ellentétes oldali elülsõ lábát" :cool: :(

#105 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 8:55

Jött, gyõzött,írás itt :yeah:

#106 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 17. - 14:22

és itt a vége..remélem.

#107 kékharisnya

kékharisnya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 9:09

Ili ne haragudj, de muszáj.Alapvetõen Haramia legyen jól, Nani mégjobban és az összes többi csontkovács által kezelt ló is. De a tisztánlátás végett áruljuk már el az érdeklõdõknek, hogy az a bizonyos gyulladáscsökkentõ és immunerõsítõ inekció szteroid volt.És bár ezt õ az utólagos megkérdezésnél nem tagadta le, de gyakorlatilag mégiscsak anélkül nyomta bele a lovaitokba, hogy szólt volna róla.Nani esetében mindezt egy "egészséges" ló kapta. Ági

#108 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 11:32

Nani sem volt egészséges.Most itt vitatkozhatunk az egyszeri(!) szteroid adásától, mellékhatásától, de szerintem ez fel van fújva. Elolvastam minden fellelhetõt ezzel kapcsolatban (emberi vonatkozásban is), egyszeri alkalmazásától nem lesz semmi baja.Az már más tészta, hogy akkor nem mondta meg konkrétan mit ad be.Most mit mondjak erre?Nézz körül az emberkórházakban. Azt sem tudod mit csinálnak a hozzátartozóiddal, netán veled, mert egy orvos sem áll szóba veled!Akkor mit várjak egy állatokkal foglalkozó orvostól, csontkovácstól?Akkor is megengedtem volna beadni, ha megmondja.Mert csak jót hallottam, olvastam eddig róla..ennyi.Ha netán mégsem használt a kezelés, akkor még mindig ott van a pihentetés.De akkor legalább megpróbáltam ezt is.Ettõl még nem lesz nyomorék Haramia, akármit is mondanak a szteroidról, mert nem folyamatosan kapja.Embergyógyászatban is alkalmazzák, a gerinc és izületi bántalmakra.Úgy gondolom ez az egész ügy megint csak a más módszer el nem fogadásáról szól.Mint ahogy sok emberorvos is rossz szemmel nézi a (igazi) természetgyógyászokat, pláne ha sikereket érnek el.Igen, hallottam hogy az állatorvosok többsége ezt a szert csak a végsõ esetben alkalmazza.Nekem ez is a végsõ eset volt..mire várjak, ha mégis használ?Fele-fele volt az esélyem.Álljon havi 35 ezerért egy karámban, legelõn 1 évig, fájdalmasan lépkedve, vagy röntgeneztessem meg 150 ezerért, abból sem biztos, hogy kiderül valami, vagy gyógyítani tudják, ha netán 40-bõl meg tudom gyógyíttatni és fõképp gyorsan?Te melyiket választanád?

#109 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 18. - 20:19

Hát ránézéses diagnózisra biztosan nem adatnék szteroidot a lovamnak. Nyilván egy lövéstõl nem fog rajta hirtelen elõjönni az összes káros mellékhatás (igen szép számú van a szteroidnak), de pl a fájdalom már egy kezeléstõl is elmúlhat. Mivel nem fáj, a ló terheli, te örülsz, hogy milyen jól megy és te is terheled, aztán örökre sánta marad.

Edited by Barefoot, 2006 április 18. - 20:54.


#110 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 9:47

A szteroid tudtommal nem fájdalomcsillapító.És szintén csak szerintem nem létezik olyan fájdalomcsillapító, ami alkalmazásával egy kezeléssel napokig fájdalommentes maradna az állat.Ha lenne mindenki ezt használná.Viszont a csontkovácsolás után komoly pihenés van (nekem két hét volt). Érdekes módon utána sem jött elõ a probléma. Sõt azóta sem.

Edited by agrobe, 2006 április 19. - 9:47.


#111 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 10:44

Butasan pasztában is az van asszem, attól a legnyomorékabb ló egy óra után úgy meg mint a táltos!

#112 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 11:00

A szteroid tudtommal erõs gyulladáscsökkentõ.Atis is kapott 3 szurit, egy kúrát. Amikor megvettem nem volt vele gond gyönyörû tiszta lábak mint a nagykönyvben. Elkezdtem belovagolni persze nem rögtön ültem fel, kb. egy hét elteltével, semmi probléma, nagyon fokozatosan kezdtünk neki, kb. 2 hét után ment egy terepet amit mondjuk már terhelésnek is lehetne nevezni. A következõ héten vacak idõ volt csak a betonon tudtam vele lépni, de elkezdett a lába szûrõdni, és kijött rajta egy idõben egy csúnya csüdsömör is, amit azonnal elkezdtünk kezelni. Majd begyulladt a lába és végig savós lett. Kihívtuk a dokit, kapott nem szteroid gyulladáscsökkentõket, vmi zöld kencét, szépen lehúzta. Pihent, elkezdtem mozgatni, megint elkezdett szûrõdni, ill. egy alkalommal az egyik h. lábát nem teljesen engedte le (ujjhajlító ín, vagy izület) szó doki megint... azt mondta õ ezt a kúrát ajánlja, és én teljes mértékben megbízom benne, mert õ azt nézi mi a legjobb a lónak, nem azt mi a legjobb a gazdának.Azt nem tudjuk mi váltotta ki, ill. a jövõ héten lehet majd elkezdeni megint lovagolni, visszajön e....Mi az oka?Talán a csüdsömör? talán az ujjhajlító inak megterhelése? izület? lehet hogy mivel 7 éves így tiltakozik az eddigi jó világ ellen? bõr alatti kötõszövetgyulladás? allergia? Nem tudjuk mi váltotta ki.Most teljesen tiszták a lábai, karámban rotyózik és köszöni jól van.De hogy ne nagyon legyen off, engem érdekelne min is tud a csontkovács segíteni? Pl. ha nem javul, ill. visszajön és kihívom tud e nekem segíteni?Persze ha visszajön, bár ne.... akkor min. ultrahang hátha kiderül mi is az ok....

Edited by chyki, 2006 április 19. - 11:10.


#113 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 11:01

A Butasanban speciel fenilbutazon van, ami egy NEMSZTEROID fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentõ.Olyan gyógyszer meg nincs amitõl a kezelésrõl távozóban már szemlátomást lazább a ló és még hetekkel késõbb is rendben van.

#114 kékharisnya

kékharisnya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 11:21

Na mégegyszer...Ott voltam amikor Haramiát megvizsgálta az állatorvos*. Fél év pihenõ.Csúnya dolog? Összeszorult a gyomrom és hálát adtam mindenkinek, hogy nem velünk történt. Tavasz, nyár, Jásszentlászló, Tatár. Csúnya dolog.Pár nappal késõbb olvastam az írásodat. (Lehet, hogy be kellene ide most idéznem, pl., azt a mondatodat, hogy Haramia a szülinapjára lábra áll. Egy hét-két hét?) És ismerem a fõszkeptikust is. Aki szintén a csontkovács kezei közé adta a lovát. Ültem a monitor elõtt és osztottam-szoroztam, persely malacot rázogattam, hogy összeszedjem a kezelésre a pénzt. Hiszen Cipõ is nehezebben ugrik be vágtába az egyik oldalára. Meg a hátát is hajlamos beejteni. Már láttam magam elõtt egy gömbölyûen vágtázó, laza lovat. Mindezt egy-két kezelés után. Hiszen amit ott és ahogy leírtál az maga a csoda. Olvassd vissza. Én elhittem, el akartam hinni. Azt és úgy, ahogy leírtad. Hogy a sérülése mellett, ettõl szûnik meg a merevsége, amivel mióta lovagoljátok küzdesz.Ili, ez nem csoda. Nekem idõbe telt mire felfogtam. Annyit szerettem volna, hogy ezt tisztázódjon. Adjuk meg a lehetõséget másoknak is, hogy korrekt információk birtokában hozzon döntést adott esetben. Egész télen arra vártunk sokan, hogy kitavaszodjon, hogy jó idõben, jó talajon, kellemes körülmények között lovagolhassunk. Megkockáztatom, ha én lennék ebben a helyzetben bevállanám tudatosan is azt, hogy legyen a ló most jó, és ha mégsem sikerül inkább majd télen pihenjen egy fél évet. Önzõségbõl. Szép? Nem szép. De a döntés, hagy legyen az enyém. Nem ellened, nem a csontkovács és még csak nem is a szteroidok ellen.Egy dolgot talán, ami személyes: "Nézz körül az emberkórházakban. Azt sem tudod mit csinálnak a hozzátartozóiddal, netán veled, mert egy orvos sem áll szóba veled!Akkor mit várjak egy állatokkal foglalkozó orvostól, csontkovácstól?"Lehet azt, hogy ez nekem nem érv?Ági*Talpag szerintem iszonyatosan korrekt, azt mondta fogalma sincs arról, hogy konkrétan mi baja a lónak. Azt is mondta, hogy be lehet vinni az egyetemre, de volt-van hasonló lova, olyan helyen van a probléma, ami túl széles ahhoz, hogy az ultrahang átvigye, így szerinte pénzkidobás. Elhangzott a fél év pihenõ, és szó volt arról is, hogy segíthet a csontkovács. Azt is ígérte, hogy utánanéz, kit ajánlana szívesen.

#115 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 18:53

Ági!Sokmindenben igazad van.Sosem mondtam, hogy most rögtön meggyógyult. Azt mondtam, majd meglátjuk 2-3 hónap múlva. De azt igenis láttam, hogy az elsõ kezelés után már nem sántított lépésben! Míg addig igen. És Õz is megmondta, nem az injekciótól nem sántított, mert olyan szer nem létezik.Ha mégsem gyógyult, akkor nekem is ott marad még a pihentetés, akár hónapokig is.De akkor legalább megpróbáltam ezt is. Ha beválik, csak örülök, ha nem, akkor is van még más lehetõség.Igen én is önzõ vagyok, sosem tagadtam ezt. De azt sem jó látni, ha csak sétál, sántít, mert fáj neki.Tudom milyen sz@r, mert én is sántítok még, és ki tudja nekem is meddig lesz ez.Lehet, hogy injekciók nélkül is ki tudta volna "húzni-vonni" a doki által is sejtett idegbecsípõdést. Ehhez nem értek.Csak látom a változást és érzem.Ma 1 órát sétáltam vele, nehezen álltam meg, hogy ne ügessek egy kicsit, de lépésben szépen mozog, sõt mivel kicsit tele van, úgy kellett leállítanom, hogy ne ügessen fel. De nem akarom túlterhelni. Mivel ilyen jókedvû volt, úgy érzem most(!) rendben van. Mikor sánta volt, menni alig akart, mert szerencsétlen nem tudott.A szteroid hatása most következõ hét elején fog "kimenni belõle". Sosem mondtam, hogy a doki nem ért hozzá. Nagyon szimpatikus, rendes, korrekt doki. De mivel õ sem tudta konkrétan megállapítani (mint ahogy az elõzõ lovamnál sem tudta, sem a Bába dr., sem a Kurucz dr.) nem tudtam más módszerhez folyamodni. Mert már átéltem egy ilyet, nem volt kellemes, hónapokig õrlödni.Mivel errõl a terápiáról most hallottam elõször lovaknál, de utánanéztem ahol csak tudtam, bízom a dologban. Én. És nem a ló.Akár szurival, akár anélkül. Erre azt mondom, csak tudja mit csinál!Mert én nem tudom, nem értek hozzá.Bíztam, bízok a dokiban is, bízok most ebben is.Mondtam, ha Tatárra eljutok, akkor úgy érzem rendben lesz, talán hosszabb távra.Ha nem, akkor pihi és nincs tovább egy ideig.

#116 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 19:33

Nem kötözködés, de lokálisan (ideg mellé, izületbe, stb.) adott, erõs szteroiddal akár perceken belül lehet sántaságmentességet produkálni.Viszont, nem kell tõle félni, egy-két injekciótól semmi káros mellékhatás nem várható - nem lehet vele kárt okozni. Huzamosabb szteroid kezelés valóban nem egészséges, egy injekciót simán bármikor beadnék a lovamnak. (sõt, már adtam is :D)Számomra pont a beadott injekciók miatt vált hiteltelenné ez a csontkovácsolás (bocs Ilus) (csak eddig nem akartam kötözködni :gm: :D) - amit nagyon sajnálok, mert szerintem e nélkül is hatásos lehet. Jómagam is járok csontkovácshoz a sz*r derekemmal, de asszem, ha egyszer megpróbálna, bármivel is megszúrni azonnal otthagynám. :eek:

Edited by lisawica, 2006 április 19. - 19:36.


#117 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 20:01

Oké, értem. Ezért mondom, majd elválik...mi lesz a késõbbiekben.Lisawica!És meddig hat? 2 hétig tuti sántaságmentesség?Utána akkor mi várható?

#118 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 20:10

Csikasz! :ang: Azt hiszem, sem jót sem rosszat nem írtam a csontkovácsról, csak a Haramia esetérõl, errõl a csontkovácsolásról, azt, hogy a szteroid inj. miatt nem lehet eldönteni, hogy mitõl javult. Soltész Andrást nem ismerem, így véleményt sincs jogom formálni róla, és ezt nem is teszem. Nem járnék magam is csontkovácshoz, ha nem hinnék a módszerben.Ilus!Attól függõen, hogy mit kapott, rövid, vagy hosszú hatású szteroidot, de átlag 2 hét alatt ki kell menjen a hatása. Kérdés az persze ezután, hogy attól marad-e sántaságmentes a ló, hogy elmúlt a rándulás/esés miatti ideg/izom gyulladás a szteroid hatására, vagy attól, hogy tényleg helyre tett valamit. Ha így, ha úgy akkor is meggyógyította a lovat és ez a fontos! Csak most már soha nem fog kiderülni, hogy az inj.-tól gyógyult-e meg, vagy a mechanikus "helyretételtõl".

Edited by lisawica, 2006 április 19. - 20:12.


#119 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 20:32

általában a lovak gerinc csigojálya szinte mindig szét van csuszva, csak a velõ tartya össze. ezt egy alapos gumi kalapács ütéssel lehet visszaütni. Viszont az igazi idomító kovácsolás az az, amikor a lónak a ferde tarkójába a gócot kiütik. attól kezdve határozottan javul a fejtartása.

#120 tango

tango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 197 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 20:40

általában a lovak gerinc csigojálya szinte mindig szét van csuszva, csak a velõ tartya össze. ezt egy alapos gumi kalapács ütéssel lehet visszaütni. Viszont az igazi idomító kovácsolás az az, amikor a lónak a ferde tarkójába a gócot kiütik. attól kezdve határozottan javul a fejtartása.

Hozzászólás megtekintése

Kinek? :confused: