Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vemhesség


  • Please log in to reply
842 válasz a témához

#801 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 9:28

Hát én nem vagyok túl tapasztalt, de ha visszaolvasod Fafaragó hozzászólásait, akkor az ő kancája is hasonló tüneteket produkált és 1-2 napra meg is lett a csikó.


  • Diamondka01 kedvelte

#802 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 10:49

Mostmár úgy vagyok vele, hogy.. bárcsak reggel ott kuksolna a pici meg a mami is:) Pont most olvastam vissza az idézetet ami a várakozásról szól.. mennyire igaz. 

 

De azért kezdi az idegrendszerem feladni. 

 

Astocki veletek mi a helyzet?


  • fafaragó kedvelte
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#803 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 12:12

Van, amelyik 2-3 héttel korábban kitőgyel, van, amelyik csak elléskor. Van, amelyiknek pár nappal előtte már a tej is folyik.

A fartő besüppedése szokta még jelezni az ellés közelségét.

Az a jó, ha a kanca számára biztosítod a nyugodt, zavartalan körülményeket. Az ellés 20-25 perc alatt általában megtörténik. Ha a magzatvíz elfolyásától 30 percen belül nincs kint a csikó, már figyelni érdemes, állatorvosi segítségre is szükség lehet.

(Most jól megnyugtattalak.)


  • fafaragó kedvelte

#804 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 13:27

Diamondka01 Remélem minden rendben lesz veletek. Ez a legrosszabb, mikor gőzöd sincs hogy mikorra várhatod.

Mi még egyben vagyunk, és nagy a csend és a nyugalom a mami paci részéről. Mi meg annál inkább izgulunk. Elvileg jövő hét csütörtök a napja.  :happy:

A tőgyödéma sajnos még megvan, bár már sokkal "barátibb" állapotban, de napi szinten még kezelgetve van neki.


Edited by astocki, 2015 április 13. - 13:30.

  • fafaragó kedvelte

#805 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 13. - 14:37

Igen.. ma beszélgettünk a mén tulajdonosával.. van rá esély hogy mostanra várható..  

Robi, állatorvosom valószínűleg agyvérzést kap tőlem.. szegény.. hihetetlen türelmes egy lélek. Bár több mint fél éve.. vagy mostmár a jóisten tudja mikor.. mióta tudom, hogy mi a helyzet, be van izzítva :))

 

Türelem, türelem, türelem.. mostmár valami csak elkezdődött:)


  • fafaragó kedvelte
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#806 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 16. - 7:32

Tegnap Asi (mama ló) álmodott... Kint sziesztázott az udvaron és még arra sem ébredt fel hogy mellé léptem. Egyszer csak azt veszem észre, hogy erőteljesen elkezd mozogni (miközben fekszik) és nyerít egyet. De végig aludt közben. A nyerítést sem úgy kell elképzelni, mint normál esetben, hanem halkabban és kicsit ilyen elhaló hangon. Akkora mázlim volt, hogy épp felvételre állítottam a telefonom, így sikerült levideóznom ezt a pillanatot. Utána még horkolt is. Olyan cuki volt. Biztos a csikójáról álmodott.  :happy:

Íme ő: DSC_1782_081739.jpg



#807 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 16. - 7:37

Tegnap készítettem róla néhány képet mozgatás közben. Mához képest egy hetünk van még. (a porosságát ne nézzétek, mert menet közben úgy döntött hempereg egyet.  :ang: )

DSC_1794_081850.jpg

DSC_1804_082053.jpg



#808 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 16. - 7:40

De édes! :) Enyém meg rendszeresen majdnemhanyattfekvésben alszik, amikor úgy igazán mélyen elalszik. És olyan hangosan horkol, hogy simán kihallani az istállóból:)) Ez nagyon édes sztori, nem is hallottam még ilyet, hogy ennyire aktívan álmodnának.


,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#809 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 16. - 7:44

Úgy veszem észre hogy nem kényelmes neki ha teljesen kinyúlik. Csak rövid ideig pihen így, mert szerintem már nem fér el a hasától.

A heréltem pedig csak úgy szeret aludni. :)



#810 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 20. - 12:17

Hétvégén mozgattam az ifjú kismamát:) De lejjebb ment a tőgye a mozgásra... gondolom akkor van még idő.. de a fara már be van esve.. a horpaszánál is.. a péra duzzadt.. esküszöm nemigazodok ki rajta:D Viaszcsepp pedig nincs. Mondtam a dokinak, hogy már csak azt várom, majd közölte, hogy nem minden kancánál jön ki. Vagy előtte pár órával csak. Szóval nem látom még a végét.. A pocak pedig hatalmas:) És több élet van benne, mint valaha mióta nálam van:D Hoztam egy képet addig, mindenkinek jó várakozást.

11164685_1098664430162989_85898775104848


  • fafaragó és Monda kedveli
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#811 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 21. - 7:34

Hát tényleg nagy a pocakja.

Nálunk viaszcseppek már kb. 1 hete vannak. Vasárnap este beparáztatott minket, azt hittük reggelre meglesz. Felpipált, a pocakját nézegette, beestek a horpaszai és a hasa is eléggé lent volt. Ráadásul egész délután csöpögött valami tejszerű cucc a tőgyéből, bár inkább még mindig áttetsző volt, mint fehér. De vaklárma volt, nem történt semmi. Aznap olyan menőkedve volt, jókedvűen ügetgetett. Most már csak sétálok vele, tegnap jó 3/4 órát mentünk. De még így is vissza húzódott a tőgye valamennyire. Mondjuk nála nem lehet tudni hogy az ödéma járatódik le, vagy valami más.  :)

Drukkolok nektek, remélem minden rendben lesz!



#812 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 21. - 9:37

Nálunk 2 hete minden egyes vasárnap "na most biztos megellik" című műsor van.. de mostmár fel se veszem.. várok 30-40 percet... majd feláll eszik iszik..  az első esetnél nemmondom hogy nem kaptam pánikrohamot.. de mostmár annyiszor megszivatott a szíívemcsücske, hogy már teljesen nyugodt vagyok. Csak legyen meg. Csöpögni viszont semmi sem csöpög... őrjítő ez a bizonytalanság.. bár ha tudom mikorra várjuk a csikót akkor azért izgulnék. így hogy nemtudom, így meg azért izgulok:) Könnyű ellést kívánok nektek! Mindenki lebabázott már? Csak mi ketten vagyunk még a "harcmezőn" Astocki?:)


  • fafaragó kedvelte
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#813 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 21. - 11:20

Köszönöm a jó kívánságot.

Úgy tűnik csak ketten vagyunk, vagy a többiek csendben kínlódnak.

Az se sokkal jobb, ha tudod hogy mikor lett fedeztetve mert így is lehet bármikor meglepi.  :happy:  Gondolom nálatok is tapintható a feszültség, nem kell magyaráznom. Szerintem mi már túlparázzuk. Aznap este gyorsan fel is hívtam az állatorvost, hogy ki van ügyeletben és legyen készenlétben ha kell, erre másnap ment a hunyászkodó telefon, hogy elnézést a felesleges zaklatásért. De nagyon jó fejek, mondták, hogy bármikor nyugodtan hívjam őket. Szeretem ezt a csapatot. Végre egy tényleg megbízható brigád, eddig még nem okoztak csalódást és tényleg nagyon segítőkészek.  :)​ Mindig ellátnak mindenféle jó tanácsokkal.


  • fafaragó kedvelte

#814 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 23. - 7:46

Az én dokimnak még meghunyászkodó hívást sem kell ejteni másnap:D Tudja, hogy mi a helyzet. Tudja, hogy milyen vagyok:D Teljes készenlétben van:D Tegnap óta olyan a mami mint egy lassított felvétel.. megláttam szemből és nemtudtam hogy sírjak vagy röhögjek. Majszol.. andalog.. gurul fel alá a legelőn.. mert azt már mászkálásnak nemtudnám nevezni amit csinál. A gyerek meg buborékol.. rendületlenül. És semmi.. várunk és várunk..


  • astocki és fafaragó kedveli
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#815 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.006 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 23. - 17:22

Nyugi ,ilyen közel még sose voltatok hozzá Meg aztán ami egyszer bement annak előbb -utóbb ki is kell jönni :dev: mondom én aki két napig nem ettem előtte a gyomoridegtől :kir:



#816 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 24. - 10:39

Fafaragó:D Friss képek a csikódról vannak?:) Legalább picit elfoglaljam az agyam:D Konkrétan munkavégzésre a hét második fele óta majd hogynem alkalmatlan vagyok.. teljes szétcsúszás:D


  • fafaragó kedvelte
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#817 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.006 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 24. - 19:06

Sajnos most nem nagyon érek rá :hupp: csak a kötelező minimumra,mert munka hely mellett még beválaltam a szabad napjaimra spárga szedést.Ami önmagában is elég lenne (aki szedett már ,vagy tudja hogy milyen,az tisztában van vele) Na ehhez képest én reggel 7-13ig spárgát szedtem előtte még elláttam a jószágot ,etetés itatás,takarítás,trágyaszedés.fél kettőre értem haza elég fáradtan :makacs: gyorsan lefeküdtem alvás hatig etetés ,itatás ,tisztitás ,trágya szedés.este 7-re vasút reggel 7-ig utána irány a spárgaföld amig tart ,majd valamikor holnap délután érek haza ,a reggeli etetést ,itatatást is anya csinálja majd helyettem ,de takarítás meg a trágyaszedés az marad nekem estére.És ez így lesz egész májusba csak ott kéthétig szabin leszek amig nagyon sok spárga lesz aztán a hóvége felé már vasut mellett szedem majd.Szóval az elkövetkezendő 1 hónapba ennyi lesz nagyjából a lovas programom :makacs: Pedig most lesznek Vásárhelyen is meg Halason is a lovas napok ,de sajnos esélyem sincs rá. :hupp: Szíriusz egyébként szépen fejlődik mostmár szálaz az anyjával meg lopkodja tőle az abrakot :smile2: Tegnap már adtam neki egy kis zabot meg korpát ,egy kevés takarmánymésszel ,hát elég helytelenül tud enni :biggrin: kb annyi ment a földre mint amennyit megevett :kir:  


  • Diamondka01 kedvelte

#818 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 25. - 8:51

Sziasztok!

Megszületett!!!  :D

Nagyon aranyos kis pej csődör, tegnap este érkezett. 

Majd készítek róla képet is, csak egyenlőre olyan izgága, hogy mind homályos.  :gm:



#819 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.006 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 25. - 19:45

Ettől azért részletesebb beszámolókat kérünk  :kir: doki volt-e ,rendben van -e minden,ott voltál-e?Amugy sok gratula nektek. :rockon:



#820 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 8:20

Na, most van egy kis időm a részletekre.

Szóval sejtettük hogy valami történni fog aznap, mert mozgatás után nem sokkal spontán beindult a tejcsepegtetés és eddig ilyen szintű még nem volt.

Este olyan fél9 körül jöttünk be. Tudni kell, hogy babafigyelő kamerát tettünk a bokszba, így mindent láttunk.

9kor elindultam hajat mosni, de előtte még ránéztem a monitorra. Látom olyan furcsán áll és rettenetesen zihál. Szóltam a páromnak, hogy kezdődik. Mivel első csikó, úgy beszéltük meg az állatorvossal, hogy akármi van, jön és rájuk néz. Így telefonáltam. Mi meg bámultuk tovább a képernyőt és drukkoltunk. Aztán végül félidőnél lementünk hozzá. Arra léptem be a bokszba, hogy feláll és két láb lóg ki belőle.  :wot:  Aztán gyorsan megkereste a helyét és lefeküdt. (Mondanom sem kell hogy a lehető legrosszabb sarkot választotta ki az etető alatt.) Na mindegy.

Aztán jó erőseket tolt, párom odament végül és segített neki egy kicsit, nem húzta vagy ilyesmi, csak picit megtartotta a lábainál hogy ne cuppanjon vissza, mert ekkor már a feje is félig kint volt. Ezt a mama érezte, három hatalmasat még rátolt és kint is volt. Szinte azonnal felállt az anyóca és pár percen belül a többi cucc is megszületett (ezt félretettük az állatorvosnak). Utána kimentünk, mire visszakukucskáltunk már majdnem szárazra volt nyalogatva.

A csikó már felállt mire az állatorvos megérkezett.

A köldökzsinór szépen szakadt, azt mindjárt lekezeltük és szerencsére anya is és fia is jól van.

Tegnap és még ma is lázat kellett mérni a kancának, de szerencsére semmi. Rettentően jó anya és nagyon jók az ösztönei. Még az állatorvos is megjegyezte hogy milyen türelmes a csikóval. Úgyhogy nagyon büszkék vagyunk rá.  :happy:

A csikóból a bélszurok is kiürült, már bogyózott is, tegnap mondjuk volt egy kis hasmenése délutánra (gondolom ez a tej miatt is lehet), de ma reggelre megint találtam kis bogyósat. Az élet apró örömei.  :D  Mivel csődör a pisilésnél kellett figyelni, nehogy a köldökén jöjjön (egyik ismerősünk tavaly így járt), de ez is rendben van.

Ma reggel mikor etettem már konkrétan be akart szorítani a sarokba és megakart rugdosni. Kezdek félni tőle... :D

Nagyon cuki, de még nem tudjuk mi legyen a neve. Valami különlegeset szeretnénk adni neki, mivel az anyjának is az van. (Asajah)

Dióhéjban ennyi. Bár még órákat tudnék mesélni róla.  :gm:


Edited by astocki, 2015 április 26. - 8:20.

  • Zuzu, fafaragó és Monda kedveli

#821 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 8:23

Ja igen. Amin én rettentően meglepődtem, mert erről sehol sem olvastam és nem is mondta senki, hogy a kanca úgy próbálja segíteni a csikót a csecs megtalálására hogy csepegteti, vagy éppen folyatja neki a tejet az azon az oldalon ahol a csikó próbálkozik. Tátott szájjal bámultam... :wot:


  • N.C. és fafaragó kedveli

#822 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 13:29

Sziasztok! Gratulálok a csikókhoz mindenkinek. :)  Én sajnos bizonytalan vagyok.Tippeket kérnék, szerintetek vemhes? Elméletileg max 1-2 hete van hátra. Gyakorlatilag meg abba se vagyok biztos, hogy vemhes. http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Edited by Zuzu, 2015 április 26. - 13:31.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#823 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 20:01

Szia Zuzu!

Szerintem lehet benne valami, mivel lefelé csúcsosodik a pocakja, illetve ha jól látom, akkor mintha a csecsek is meg lennének dagadva.

Mondjuk ahhoz képest nem tűnik túl nagynak a pocakja, ha már csak 1-2 hete van hátra. Hátulról nézve olyan, mintha egy nagy hordója lenne?  :happy:


  • fafaragó kedvelte

#824 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 20:40

Igen a hasa leesett. De valóban nem nagy. Akkor ink már a ménem vemhes... :D A csecsek meg vannak duzzadva, tele vannak tejjel, és egyre jobban. De tavaly nyáron is ez volt a helyzet, igaz nem ennyire, akkor doki is látta, és mivel vemhes semmiképpen nem lehetett, borogattam, akkor vissza is húzódott. Elölről nézve inkább hordó formájú, hátulról csak jóllakott. :D Izgalomban vagyunk egyébként nagyon, de gondolom ez ismerős másoknak is. :)


  • fafaragó kedvelte

"Qei me amat, amat et canem meum."


#825 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 20:53

Én is kicsinek látom a hasát... esetleg álvemhes? A tej az jó jel lenne, de mozog a csikó, mozog a hasa?

 

Persze fene tudja, ez pl mennyire vemhes?

10996344_10205284257179888_1227115055238

 

Nos hát az a helyzet, hogy semennyire... :D


  • astocki és fafaragó kedveli

#826 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 21:03

Én már beleláttam, hogy mozog :D Nem tudom, eddig nem volt így leesve a hasa. Pont azért lett fedeztetve, hogy ez az álvemhesség megszűnjön, ne feszítse folyton a tej. Egyébként póni, 135 magas, tehát maga a csikó sem lehet túl nagy, és az időponttal is bajban vagyok.... A farkát emelgeti, türelmetlen, sokat fekszik, nem szereti ha macerálom, és tavaly óta nem is sárlott vissza. Ezen a nyomon indultam el. 


  • fafaragó kedvelte

"Qei me amat, amat et canem meum."


#827 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 27. - 7:18

Astocki gratulálok a kis tököshöz! :)) Akkor már csak én szenvedek... :D:D Belelátok már mindent szerencsétlen kancába.. :)

Zuzu, fogalmam sincs, hogy vemhes e vagy sem, annyira nem nagy a pocija.. de én már minden lóban csikót látok:D 


  • fafaragó kedvelte
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#828 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 27. - 8:57

Köszi mindenkinek :) Akkor majd meglátjuk, marad a türelmetlen várakozás. A nagysassszony egyben van még, de hisztis nagyon, a két másik ló vigyázzban áll mellette :)


  • fafaragó kedvelte

"Qei me amat, amat et canem meum."


#829 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.006 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 27. - 15:46

"Sajnos most nem nagyon érek rá csak a kötelező minimumra,mert munka hely mellett még beválaltam a szabad napjaimra spárga szedést"

Igaz hogy ez már oszt végképp nem a vemhesség témájához tartozik ,de ha már itt kezdtem el ,itt is fogom befejezni :kir: 

Szóval mint a mellékelt ábra is mutatja valahogy ezért csak kibírom :dev: 

11160016_832508626826751_244677604726037

Hiába azért csak kell az energia a spárga szedéshez :D 



#830 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 27. - 19:00

Tudsz élni :cool:



#831 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 29. - 6:54

Azt álmodtam, hogy megszületett a csikó.. fekete és kanca. (bár ezt nem tartom valószínűleg, mert apuka több generációs zsufafakó, anyuka meg pej, nagyon kis finom tűzésekkel). Örömmámorban, boldogságban ébredek a telefoncsörgésre.. dudorászok.. kávét odateszem stb. amikor bevillan, hogy basszus dehát még nincs meg a csikó csak álmodtam:O Rohanás le pizsamában. Nem, nincs még meg a csikó.

 

Azt hiszem, ez már egy közelgő elmebaj jele...


  • Fifikusz, fafaragó és Monda kedveli
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#832 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 29. - 7:28

Szerintem ez mindenkinél előjön. Már annyira rá vagy kattanva, hogy álmodsz vele. Én tarka kancacsikót álmodtam, ami persze lehetetlen.  :D

Erre pej lett és csődör.  :kir:


  • fafaragó kedvelte

#833 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 11:31

Az lenne fura, ha nem álmodnál ilyeneket. :happy:



#834 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 19:14

Megszuletett vegigneztuk es 10perc alatt megellette a mami:-):-) pej kanca:-)
  • The Oldenburgi, Rontó és fafaragó kedveli
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#835 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 21:10

:) gratulálok a csikókhoz!
( Diamondka, ezek szerint, ha álmodsz, vedd komolyan! :D)
  • fafaragó kedvelte

#836 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 30. - 23:03

Grat, és fotókaaat!


  • fafaragó kedvelte

#837 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.006 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 1. - 19:46

Hoppá! Fotókat de gyorsan  :smile2:



#838 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 2. - 14:02

Egy kép nem kép: 

11203052_1107605892602176_6300451796165511109506_1107594632603302_5121028644905311196229_1106677196028379_1817480704329211183455_1106675316028567_5399016383049711140081_1107615512601214_39010085154936


,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#839 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 2. - 21:10

Gratulálok a kislányhoz! Nagyon szép!  :happy:

Jöhetsz át a csikó topicba.  :)


Edited by astocki, 2015 május 2. - 21:11.

  • fafaragó kedvelte

#840 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.006 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 3. - 18:41

Végre van egy kanca is  :kir: