Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pejkó, az én lovam - 90'-es évek lovasújságja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
120 válasz a témához

#1 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:27

Biztos vagyok benne, hogy fiatalabb korotokban találkoztatok ezzel az újsággal! Fõleg képregények voltak benne és vmi svéd alapból fordították, mindenesetre én imádtam, csak a kistesóm szétvagdosta õket a lovasképek miatt.

#2 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:31

És most mit vársz tõlünk?Büntessük meg a kistestvéredet?Vigasztaljunk meg?Nosztalgiázzunk Pejkóra emlékezve? :D :D :D

#3 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:56

Ha-ha-ha!! Burkolt szándékom, hogy a széttépett újságokat legalább fénymásolatok formájában visszakapjam...Na jó, nem volt olyan értelmes az ötletem...De nosztalgiázni is lehetne, by the way...

#4 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:58

Honnan, de honnan sejtettem?... :D (mármint, hogy szkennelt/fénymásolt pótlásra hajtasz a szétvagdosottakból :D )

#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 10:08

A barátnõm, felnõtt fejjel és saját lóval rendelkezve még most is keresi a Pejkó számait.Bár lehet, hogy õ nem számít normálisnak, mert a Garfieldet is olvassa...

#6 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 13:13

Na ugye?! Na ugye, hogy VAN igény erre az oldalra!!Realcowboy! Ugye?!

#7 Ruli

Ruli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 13:29

Sziasztok !Nekem egy egyetlen egy szám maradt meg pedig mind meg volt de isten tudja hova lettek.Ha érdekel valakit szivesen másolok persze csak modjával, mert csak néha tudok a munkahelyemen ingyen másolni.Üdv: Ruli

#8 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 13:32

A barátnõm biztos örülni a világ leglovabb lovának a másolatának....Szerintem már csak ezek az oldalak érdekesek számára belõle.

#9 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 13:33

Bocsánat azt akartam írni, hogy örülne...Szereti a képregényes állatokat, már ha csak a Garfieldre gondolok...

#10 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 11:55

Nekem költözés miatt nincs már az amúgy sem elegendõ példányokból egy sem. Én is imádtam. Fekete Medve óta álandóan le vágyom nyúlni a helytelenûl tartott lovakat. És Kounchu? Egyáltalán jól írtam a nevét? Már oly rég volt! Na meg a memóriám! Mindvégig neki drukkoltam.Pufi szerintem echte Garfild. Nem! Fordítva!

#11 Guest_SsPpMm_*

Guest_SsPpMm_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 4. - 23:40

Jaj! Nekem is a Pejkó volt a kedvencem!!!Bár még olvasni sem tudtam az volt a legféltettebb kincsem...Borzasztóan örülnék, ha újra a kezemben tarthatnék egyet :D

#12 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 8:12

Én is nagy Pejkó rajongó voltam, az összes szám megvolt, aztán egy költözésnél eltûnt. Feladtam egy hirdetést itt az egyéb rovatban, hogy megvenném az összes számot. Én azon nõttem fel. Hyperion, hasonLÓ sztorik, nagyon szerettem, kiadhatnák újra.

#13 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 22:31

Nekem is volt egy pár újságom. És mellette gyûjtöttem még a Bucó, Szetti, Tacsi-t. Posted Image Aszem mind ki lett dobva. Talán az az egy maratoni kiadás van meg, amikor a Bucós képregénybõl 5 számot egybe nyomtak. Ja, az Orion volt a kedvenc lovam az újságból...

#14 Huby

Huby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 11:28

Nekem meg meg volt 6-kos koromban a Pajtásból az "Okada az indián fiú" igaz története! Bibííí. Igazi vadnyugati story volt, rabolással, meg bosszúval. Szóval, tetszett. A legvége volt a legjobb: A barlangban lelt elöltöltõs puskához nem volt lõszer. Okada a töltõ vesszõt nyomta a csõbe golyó helyett, és lõtte le gonoszt.

#15 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 12:31

idézet:
Eredeti szerzõ: cappaa: Én is nagy Pejkó rajongó voltam, az összes szám megvolt, aztán egy költözésnél eltûnt. Feladtam egy hirdetést itt az egyéb rovatban, hogy megvenném az összes számot. Én azon nõttem fel. Hyperion, hasonLÓ sztorik, nagyon szerettem, kiadhatnák újra. [/QUOTE]Ja, igen!!Nekem az Ajax nevû ló sztorija tetszett, meg a Fekete medve c. történet, meg a Ruffianról szóló, meg Poly a póni! Ezer éve olvastam ezeket, de annyiszor, hogy ily élénken megmaradtak. Szépek voltak a rajzok, nem is tudom, miért nincs most már ez az újság.

#16 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 9:19

Poly a póni volt aki kimenekült a bányából és a hajótörésbõl is? Ajax-nak mi volt a sztorija? Az ügetõlovat, amelyet karácsonyra vettek, tudjátok hogy hívták?Csináljuk meg az utód újságot!

#17 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 12:12

És az indiánosra emlékeztek? Azt hiszem, a 2. számban volt, engem az fogott meg, hogy a vadlóval "lélegzetet cseréltek", és egy életre társak lettek...És a Pufi póni, amelyik mindegyik számban volt, és a gazdájáról lehetetlen volt eldönteni, hogy fiú-e vagy lány?Óh, ha kiadnák még egyszer...Még ha annyiba is kerülne, mint most a Garfield, akkor is megvenném.

#18 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 13:37

Sziasztok! (hú de rég nem írtam a fórumra, ideje visszatérnem Posted Image )Szóval nekem megvan az összes Pejkó szám! Igaz hogy a legtöbb eléggé leamortizált állapotban, utólag összeragasztgatva (mert persze hülyegyerek módjára anno muszáj volt szétvagdosni õket :D ) Komoly ereklyeként õrzöm õket, de ha van rá igény, szívesen beszkennelgetem lassanként az oldalakat (csak valahogy kéne neki tárhely a neten... ötlet?)Kár hogy nem élt meg több kiadást, szerintem nagyon színvonalas újság volt, én is ezen nõttem fel :cool: Az ügetõló neve egyébként National Air...Én a rajzokat imádtam benne, asszem egy skandináv nõ (Lisa ...?) rajzolta õket, hihetetlenül tud lovat rajzolni! Holnapra megnézem a nevét...

#19 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 15:58

IGEN! IGEN! IGEN! Posted Image De ki fogja nekem kinyomtatni? Posted Image

#20 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 16:45

Juhééé!!!Drága Pracli! Köszönöm!Cappaa! A nyomtatás már nem gond! Ráírod cd-re, és bárhol kinyomtatják én tudok is egy viszonylag olcsó helyet, a Duna Plázánál.

#21 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 17:02

Ivanhunak köszönhetõen remélhetõleg hamarosan közkinccsé tudjuk tenni az oldalakat!Idõközben eszembe jutott, Lena Furberg a neve annak, aki a képregényeket rajzolta.Megpróbáltam rákeresni a neten, de nem találtam róla használható információt vagy rajzokat. De nagyon tud a csaj az biztos!

#22 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 20:42

Nekem is megvan jónéhány szám, ezeket szívesen kölcsönadom, a többit meg lemásolnám. A Bolhán néztétek? Sokszor van képregénygyûjtõknek vásár másutt is. A barátomnak megvan az összes Mozaik, kapcsolatunk elsõ felében a hétvégéket a Bolhán töltöttük ilyenek után kutatva...

#23 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 8:07

idézet:
Eredeti szerzõ: csutihubi: Juhééé!!!Drága Pracli! Köszönöm!Cappaa! A nyomtatás már nem gond! Ráírod cd-re, és bárhol kinyomtatják én tudok is egy viszonylag olcsó helyet, a Duna Plázánál. [/QUOTE]Várjá, mer én nem took cd-re írni. Gondolod, hogy az is megoldható? (Ismerõseim közt se nagyon tudok ilyet.) :rolleyes:

#24 ivanhu

ivanhu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 13:34

Szóval lenne egy kérdésem tisztelt pejkókedvelõkhöz. Nagyjából mekkora az a méret, amekkorát még ésszerûen le tudtok tölteni az internetrõl? Szerintem nagyjából az 1 - 1.5 mega az a határ, amennyit még modemmel sem lehetetlen, ez pedig nagyjából 6 képregényoldal. Ez mennyire felel meg Nektek? Minõségére nézve pedig Pracli beszkennelt képeibõl ezt tudom ekkora méretben nyújtani:[url="http://"http://www.ik.bme.hu/~ivan/pejko/index.html"]Hyperion története[/url]Szóval, jó ez így?Szerkesztés oka: URL megváltozása [ November 11, 2004, 17:18: Az üzenetet átszerkesztette: ivanhu ]

#25 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 13:59

idézet:
Eredeti szerzõ: ivanhu: [url="http://"http://www.ik.bme.hu/~ivan/pejko/pejko.pdf"]Hyperion története[/url]Szóval, jó ez így? [/QUOTE]Az én gépem nem nyitja meg, milyen program kell ehhez?

#26 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 14:06

nekem simán megnyitotta a böngészõben..

#27 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 14:10

és ez a munkahelyi gépem....

#28 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 14:19

Adobe Reader kell hozzá, ingyenesen letölthetõ: [url="http://"http://www.adobe.com"]www.adobe.com[/url]

#29 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 16:02

Köszi, bár még mindig nem sikerül. Letöltöttem, de valami per jelre hivatkozik, és eszébe sincs sem Pejkót, sem a programot megnyitni. Még próbéklozom.

#30 ivanhu

ivanhu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 18:21

Adobe Acrobat Reader kell hozzá. Felkerült a képregény második része is (gyorsabb kapcsolattal rendelkezõk pedig letölthetik egyben is).Megtekintheted: [url="http://"http://www.ik.bme.hu/~ivan/pejko"]Pejkó elsõ szám[/url].

#31 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 10:28

ivanhu köszönjük.

#32 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 10:48

Közvéleménykutatás: Mit szkenneljek még be? Melyik képregényt szeretnétek olvasni? Pufi, a világ leglovabb lova jöhet? Posted Image

#33 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 10:53

az összeset Posted Image szép sorjában,persze. az jó is lesz elsõként ;) ya, és köszönjük Posted Image [ November 12, 2004, 09:53: Az üzenetet átszerkesztette: Devil_girl ]

#34 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 11:35

Hát nekem nem sikerül letölteni azt a programot, illetve letölti, csak aztán nem nyitja meg. Hát ez van.

#35 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 12:19

majd ha erre jársz, az utat már úgyis tudod ;) , akkor ugorj fel, megmutatom, ha érdekel..

#36 ivanhu

ivanhu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 12:47

idézet:
Eredeti szerzõ: csutihubi: ivanhu köszönjük. [/QUOTE]Ne nekem köszönd, Pracli szkenneli, övé a nehezebb munka. Nekem csak kattogtatnom kell egy kicsit a PhotoPaint-tel.

#37 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 13:31

Praclinak folyamatosan hálás vagyok, mégha nem is hangoztatom. Ha majd netán 1szer találkozom vele, személyesen is halalújázok neki hálám jeléül :D

#38 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 14:48

Oh igazán nincs mit tényleg, szívesen teszem Posted Image Talán aki nem ismerte eddig az újságot, az is megkedveli (gondolok itt fõképp a jelenlegi ifjabb generációra, végülis ez állt a címlapon: Lovakról fiataloknak :D )

#39 cappaa

cappaa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 738 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 14:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Devil_girl: majd ha erre jársz, az utat már úgyis tudod ;) , akkor ugorj fel, megmutatom, ha érdekel.. [/QUOTE]De rendi vagy! Posted Image CSak még nem toom, mikor, de köszi.EGyébként nekem azt írja ki install meg hasonlók után, hogy valami / jellel van baja, azért nem indítja el. Hátha ebbõl tudtok következtetni, mit csinálok roszul. :rolleyes: [ November 12, 2004, 13:49: Az üzenetet átszerkesztette: cappaa ]

#40 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 14:58

idézet:
Eredeti szerzõ: pracliTalán aki nem ismerte eddig az újságot, az is megkedveli (gondolok itt fõképp a jelenlegi ifjabb generációra, végülis ez állt a címlapon: Lovakról fiataloknak ) [/QUOTE]Én sem ismertem ezt az újságot, s mint "fiatalabb" generáció :D most majd jól megnézegetem magamnak.Köszönet érte pracli-nak és ivanhu-nak. Posted Image