Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pataápolás


  • Please log in to reply
777 válasz a témához

#81 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 21:12

Lovam patái és lábszerkezete tanulságos esemény,mert semmilye sem áll úgy,ahogy egy normális lónak szokott.Szembõl nézve kifelé dobálja a lábtövét(olyan,mintha "O" lába lenne,mikor az egyik lábát fölemeli).13 éve lovazok,de ilyet még nem láttam más lónál.Ezért,míg Õ él,addig soha nem fogok hozzányúlni a körméhez semmiféle "vágóeszközzel",viszont szerintem,ha valaki ért hozzá(akár kovács,akár hobbiból érdeklõdõ és megtanulja a dolog lényegét),akkor a saját lovát is körmölheti,vagy patkolhatja,nincs ebben semmi rossz.Mondjuk,ha csupán spórolásból teszi valaki és nincs hozzá szaktudása,az elég gáz...mert könnyû elszúrni,pláne egy fiatal állatnál.Egyébként pedig a második oldalon lévõ cívódással kapcsolatban,ami azt illeti én sem vagyok híve a "ha kell,ha nem 6 hetente jöjjön a kovács" elvnek,mert a lovak patája télen kevésbé nõ,mint nyáron,szóval már ezért sem jó,ha a kovács "percre pontos".Másrészt pedig,ha sûrûn van patkolva a kó,akkor könnyebben reped a szaru a szögelés miatt(is).A patkó alá gumi...hát nem a legjobb megoldás,mert ahogy a 2 viszonylag szilárd felület közé egy rugalmas anyag kerül,az bármilyen erõs szögelést kimozgat és akkor jöhet megint a kovács(idõ elõtt!)A sok csecse-becse patkolási hókusz-pókusz(pataragasztás,ragasztott patkó),hát azzal meg kissé szkeptikus vagyok,mert általában csak arra jó,hogy az ember egy valag pénzt kidobjon az ablakon(ilyenkor érdemes fontolóra venni a kovácsváltást...)Végül a meztelen patájú lovaknak a legjobb(szerintem is,ahogyan ezt már többen megfogalmaztátok),mert ugyebár mi sem alszunk cipõben :D Nálunk a pataápolás is kritikus,mert lovam a pata külsõ részét terheli leginkább és-bár patkolva van-mégis elõfordul,hogy kireped,annak ellenére,hogy zsírozom,vagy pataerõsítõt adok,nek...vagy akár ráolvasok :) Minden esetre a faggyúra esküszöm és azt hiszem Cavalier írta,hogy milyen undorító és borsmentát tett bele,hogy jobb legyen a szaga :D Szóval,tényleg nem álmaim netovábbja,de nálam nagyon jól bejött,bár csodákra az sem volt képes.

#82 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 22:07

"Szembõl nézve kifelé dobálja a lábtövét"A mi kis kancánk ugyanígy... :D ezért hívjuk néha "balerinának"... :)  :ang: "ami azt illeti én sem vagyok híve a "ha kell,ha nem 6 hetente jöjjön a kovács" elvnek,mert a lovak patája télen kevésbé nõ,mint nyáron,szóval már ezért sem jó,ha a kovács "percre pontos".Most - hogy már elmúltak 4 évesek - mi is abbahagytuk a naptárba írogatást: " ma volt, 4 hét múlva jön... :D " Ha úgy látjuk, van már mit lesarabolni, hívjuk a kovácsot. "Végül a meztelen patájú lovaknak a legjobb(szerintem is,ahogyan ezt már többen megfogalmaztátok),mert ugyebár mi sem alszunk cipõben :D"Ebben egyet értünk. "Minden esetre a faggyúra esküszöm és azt hiszem Cavalier írta,hogy milyen undorító és borsmentát tett bele,hogy jobb legyen a szaga :D Szóval,tényleg nem álmaim netovábbja,de nálam nagyon jól bejött,bár csodákra az sem volt képes."

Hozzászólás megtekintése

Aztán hol osztogatják azt a faggyút? :confused: :) (P.s.: azt mond meg nekem, "ki" ez a gyönyörû fejû itt a képen!?http://fototar.t-onl...=1125171&SIZE=1

#83 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 5:46

Szálem a lovacskám :yeah:

#84 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 18:23

A többüregû gyomró állatoknak van faggyúja,tehát ott "osztogatják" az anyagot,ahol ilyen állatot vágnak :rolleyes: (a szegény párák)Egyszer mi is csak úgy kaptunk,mert senkinek nem kellett a lovardában és miután kipróbáltam rájöttem,hogy aranyat ér,ráadásul nem is olyan drága(gondolom),mint a bolti patazsírok...amik katasztrofálisak.Mert igazán problémás körmû állaton semmit nem érnek,max jobban szárítanak :dev: Szerintem bolti patazsírt is csak annak érdemes használni,aki versenyzik és szereti,ha csillog-villog a lovának még a patája is(ezért most sokan utálni fognak,de ami a szívemen,az a számon :ang: Ha valakinek van fölösleges faggyúja (raktáron) szívesen átveszem!!!De komolyan!Köszi.

#85 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 19:34

Még mielõtt a birkafaggyút piedesztálra emelnétek, elárulom, hogy a tiszta, házisütésû, nem avas disznózsír legalább olyan jó, s nem annyira büdös...

#86 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 13. - 20:36

Még mielõtt a birkafaggyút piedesztálra emelnétek, elárulom, hogy a tiszta, házisütésû, nem avas disznózsír legalább olyan jó, s nem annyira büdös...

Hozzászólás megtekintése

furioso, te leskelõdsz? Olvasom az üziket (még nem értem a tiédhez), és azon gondolkodtam, hogy én az életben nem fogok birkafaggyút szerezni... :rolleyes: De miért ne lenne jó a disznózsír...? Mondjuk valamikor régesréééég, tán a 60-as évek közepe táján, apukám szarvasfaggyúval kente a sarkát, mert nyáron mindig kiszáradt, berepedezett. Még vagy 15 éve láttam is a patikában... Rá fogok kérdezni. Az ilyen békebeli dolgok mindig jók. :)

#87 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 6:11

Mi pedig a régi szép idõkben a nagyobb gyalogtúrák elõtt (50-80-100 km) elõtt kentük szarvasfaggyúval a lábunkat, úgy húztuk rá a zoknit, soha nem tört fel a lábunk...Ez is pataápolás! :D

#88 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 8:47

Beleokoskodhatok?szerintem a sertészsír és afggyú között azért lehet pataápolásilag különbség, bár én egyiket sem használtam.Csak onnan gondolom, hogy más a két zsír összetétele és emiatt gondolom más lehet a hatása.Már csak azért is mert a szarvasfaggyú krémek bazi drágák, ha a disznózsír is tudná ugyanezt, akkor azt tennének bele és olcsóbb is lenne.Bár tény hogy a szarvasfaggyú jobban hangzik, mintha szalonnával kenegetném magam. :D szívem szerint én belülrõl ápolom a patát, jó takarmánnyal, illetve a harmatos legelõ, amit csodát tesz.Szerencsére nincs patagondom, ezért nem zsírozok, szerintem a patától idegen a zsír.Ezért ha kell bükkfakátránnyal ápolom vizes lemosás (inkább áztatás után).

#89 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 9:56

Mi pedig a régi szép idõkben a nagyobb gyalogtúrák elõtt (50-80-100 km) elõtt kentük szarvasfaggyúval a lábunkat, úgy húztuk rá a zoknit, soha nem tört fel a lábunk...Ez is pataápolás!  :D

Hozzászólás megtekintése

Agrobe! Ez humán pataápolásról szól...

#90 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 10:02

Tudom.CSak a pataápolásban a faggyú kontra sertészsír témához írtam hasonlatként.Mert ha egy emberi "pata" áplására faggyút ajánlanak, akkor miért nem kenegethetné magát az ember disznó"faggyúval" azaz szalonnával, ha az ugyanolyan lenne. És olcsóbb is.Erre írtam, hogy nem ugyanaz az összetétele, tehát a hatása sem.tehát gondolom azért mondanak a patára kimondottan faggyút.De még nem használtam.de akinek kell, szóljon, mert ha lesz állatgyilok a telepen, akkor küldök, ott csak kidobják úgyis. Ha bármelyik kérõdzõé jó, akkor lehet válogatni:kecskét, szürkemarhát, bivalyt és néha birkát is vágnak.

#91 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 10:36

Tudom.CSak a pataápolásban a faggyú kontra sertészsír témához írtam hasonlatként.Mert ha egy emberi "pata" áplására faggyút ajánlanak, akkor miért nem kenegethetné magát az ember  disznó"faggyúval" azaz szalonnával, ha az ugyanolyan lenne. És olcsóbb is.Erre írtam, hogy nem ugyanaz az összetétele, tehát a hatása sem.tehát gondolom azért mondanak a patára kimondottan faggyút.De még nem használtam.de akinek kell, szóljon, mert ha lesz állatgyilok a telepen, akkor küldök, ott csak kidobják úgyis. Ha bármelyik kérõdzõé jó, akkor lehet válogatni:kecskét, szürkemarhát, bivalyt és néha birkát is vágnak.

Hozzászólás megtekintése

A "néha birkát"-ra én beneveznék... :)

#92 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 10:42

Ok. megpróbálom megjegyezni.

#93 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 16:13

Ok. megpróbálom megjegyezni.

Hozzászólás megtekintése

Van teneked most ezer más dolgod! Ha túl lesztek rajta azzal a pacóval, majd viszatérünk rá. Addig nyugodtan felejtsd el! :)

#94 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 21:15

Agrobe!Ágimanhoz hasonlóan a "néha birkát"-ból,ha valami csurran-cseppen :) akkor örömmel átveszem(de,ha egyéb faggyú,az is szuper jó...nagy az ínség errefelé faggyúból).Elõre is nagyon-nagyon köszönöm a lovam nevében is :)

#95 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 15. - 7:04

Akkor majd ha lesz vágás, akkor összegyûjtöm és megírom hogy lehet rá jelentkezni.

#96 Carcsy

Carcsy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 17:41

[quote name='April Surprise*' date='2005.09.22, 17:30']Sopron környékén patkolókovácsot keresek!!!Nagyon sürgõs lenne!!! mondi@primposta.com vagy 06204287651-es mobilszámon elérhetõ vagyok ezt bemásoltam!én kértem rá!Szóval légyszi,ha tudtok valakit jelentkezzetek!!!

#97 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 20:27

Carcsy,sajnos nem tudok ajánlani neked kovácsot Sopron környékén,de talán nézz körül a "Régió"-ban,ott lakhely,vagyis lótartó hely szerint írogatunk,érdemes lenne megkérdezni azoktól,akik a Te régiódban lovaznak,hogy mondjanak kovácsot.Vagy van olyan topik is ahol állatorvosokat ajánlanak(ajánlunk) és szerintem,ha fölhívsz egy környéketekbeli dokit,az biztos tud mondani kovácsot Neked!

#98 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 21:20

Akkor majd ha lesz vágás, akkor összegyûjtöm és megírom hogy lehet rá jelentkezni.

Hozzászólás megtekintése

Ma vettem a mezõgazdasági boltban egy 70 dkg-os csomagolásbn birkafaggyút,810,- Ft.-ért. Nem mondom, hogy olcsó, de így nem kell babrálni vele. Ebbe most rakok avokado-olajat (A, E vitamin, avasodásgátlás), és ezt fogom használni a patájukra. Köszi, agrobe, legalább rólam akkor " le van a gond"... :)

#99 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 11:45

Majd ha lesz vágás megírom ide, lehet addigra elfogy Ágimam a készleted...Nálam ingyen lesz, ha lesz...Volt vágás (marha) de vágóhídra vitték el, olyankor esetleg csak a fejet adják vissza, ha a vágóhídnak nem kell.DE azon nincs faggyú, illetve nem is vállalnám, mégha lenne is rajta egy kevés, hogy pont a fejrõl levagdossam, miközben néz.

#100 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 18:43

Sziasztok!Nem tudom, hoyg jó helyre írok-e de én egy bizonyos pata betegségre lennék kíváncsi, hogy ki hallott már errõl és mit tud róla, mitõl jöhet létre stb. Ez a "pata benyomódás"!Már régóta lovazom, de még az életben nem hallottam róla.a segítséget elõre is köszilovas üdv :kocc: Gwen

#101

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 18:52

Hát errõl így én sem. Patanyomás van. Azt okozhatja egy kõ, vagy egyéb tárgy, amire úgy lép, hogy megnyomja a talpát.

#102 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 5:45

Szerintem patanyomásról lehet szó, lévén a pata nem olyan anyagból, hogy csak úgy benyomódjon. Lehet, hogy esetleg nem jó kifejezést használt, aki ezt mondta eredetileg, hogy "benyomódás"? :confused:

Edited by furioso, 2005 október 2. - 5:46.


#103 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 14:00

Lehet, hogy igazad van furi, de a patanyomásról miket tudsz?? :kocc:

#104 alexaa

alexaa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 17:23

sziasztok!!egy kérdésem lenne patanyomással kapcsolatban. most körmölték a pacit, és azóta nem nagyon terheli azt a lábát, érzékeny neki, és ilyen vízszerû cucc folyik a lábából, abból a részbõl, ami olyan behorpadt, a pata felett (nemtom pontosan hogy hívják ezt a részt, bocsi) felhívtuk a dokinõt, azt mondta tegyünk rá érzéstelenítõt. mit gondoltok?? ha nem muszáj, nem akarjuk 30ezerért kihívni a dokit...

#105

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 17:25

ha nem muszáj, nem akarjuk 30ezerért kihívni a dokit...

Hozzászólás megtekintése

Pedig a távgyógyítás már Gyurcsók Józsefnek sem jött be. :mad:

#106 alexaa

alexaa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 18:17

ha nem muszáj, nem akarjuk 30ezerért kihívni a dokit...

Hozzászólás megtekintése

Pedig a távgyógyítás már Gyurcsók Józsefnek sem jött be. :mad:

Hozzászólás megtekintése

:) csak a patanyomásra, mint diagnózisra kérdeztem volna rá. mit tudtok róla?

#107 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 18:57

Alexxa, ha nem muszaj, ne is hivjatok ki a dokit. Lerohad az a lab magatol is, ingyen.(Te joszagu atyauristen)

#108 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 19:05

sziasztok!!egy kérdésem lenne patanyomással kapcsolatban. most körmölték a pacit, és azóta nem nagyon terheli azt a lábát, érzékeny neki, és ilyen vízszerû cucc folyik a lábából, abból a részbõl, ami olyan behorpadt, a pata felett (nemtom pontosan hogy hívják ezt a részt, bocsi) felhívtuk a dokinõt, azt mondta tegyünk rá érzéstelenítõt. mit gondoltok?? ha nem muszáj, nem akarjuk 30ezerért kihívni a dokit...

Hozzászólás megtekintése

Most õszintén, így magunk között: minek neked ló?

#109 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 19:09

Szülõknek túl sok a pénze, vagy csak nem érnek rá a gyereket pesztrázni.

#110

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 19:18

Ha túl sok pénzük van, akkor lenne rá 30ezer HUF...Én errõl azt gondolom, hogy ha valaki lótartásra adja a fejét (de bármilyen állattartásra), akkor teremtse meg annak a feltételeit! Egyrészt anyagilag. Tehát igenis legyen rá 30ezred, ha szereted azt a lovat, és netán még sokáig magad mellett szeretnéd tudni egészségben! Én megértem, ha jól meg kell gondolni, mire adod ki a pénzt, én sem, és itt még sokan, nem a kamatokból tartjuk a lovunkat, hanem abból a kevésbõl, ami van. De az, hogy az õ gyógyítására kifizetem az állatorvos jussát, az nem lehet kérdés, meg nemszeretem, meg "ha nem muszáj"!.. Te vagy a felelõs érte, a lovad még leköpni sem tud, amiért így álltál hozzá...A pénz mellett pedig a hozzáállás-beli háttérrõl is gondoskodni kéne. Ez is mindenkinek a saját elhatározása. Lehet a lovat tárgyként, giccsként, eszközként tartani, lecserélni, ha elromlott, nem akarni kifizetni 30ezret a gyógyulásáért. De legalább ne hangoztasd, mert szerencsére sokan nem így gondolkodnak, és felháborítja õket az ilyen kinyilatkozás...Erre nem tudok mit mondani mást, mint megkérdezni; van ennek így értelme?.. Így állatot tartani?..

#111 alexaa

alexaa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 7:33

Ha túl sok pénzük van, akkor lenne rá 30ezer HUF...Én errõl azt gondolom, hogy ha valaki lótartásra adja a fejét (de bármilyen állattartásra), akkor teremtse meg annak a feltételeit! Egyrészt anyagilag. Tehát igenis legyen rá 30ezred, ha szereted azt a lovat, és netán még sokáig magad mellett szeretnéd tudni egészségben! Én megértem, ha jól meg kell gondolni, mire adod ki a pénzt, én sem, és itt még sokan, nem a kamatokból tartjuk a lovunkat, hanem abból a kevésbõl, ami van. De az, hogy az õ gyógyítására kifizetem az állatorvos jussát, az nem lehet kérdés, meg nemszeretem, meg "ha nem muszáj"!.. Te vagy a felelõs érte, a lovad még leköpni sem tud, amiért így álltál hozzá...A pénz mellett pedig a hozzáállás-beli háttérrõl is gondoskodni kéne. Ez is mindenkinek a saját elhatározása. Lehet a lovat tárgyként, giccsként, eszközként tartani, lecserélni, ha elromlott, nem akarni kifizetni 30ezret a gyógyulásáért. De legalább ne hangoztasd, mert szerencsére sokan nem így gondolkodnak, és felháborítja õket az ilyen kinyilatkozás...Erre nem tudok mit mondani mást, mint megkérdezni; van ennek így értelme?.. Így állatot tartani?..

Hozzászólás megtekintése

nem értem, minek jó nektek ez a nagy bunkózás, de ha jól érzitek magatokat tõle... csak azért kérdeztem,mert gondoltam értetek hozzá és segítetek. de ha csak fikázni tudtok, akkor ez nem engem minõsít, hanem titeket.

#112 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 8:06

:eek:Alexa, ez egyáltalán nem bunkózás. Ha most leírnám amit gondolok, na az bunkózás lenne; de nem teszem.A lovadnak be van gyulladva a patája, SÜRGÕSEN hívd ki hozzá az állatorvost; és miután meggyógyult, add el, mert nem érdemled meg õt.(lótulajdonos létedre ismerhetnéd a lóláb részeit, pl. Az, ahol folyik ki neki a trutyi, pl a pártaszéle.)PS: najó, kicsikét talán mégiscsak bunkó voltam. :o De még így is erõsen visszafogtam magam.

Edited by Õz, 2005 október 3. - 8:08.


#113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 9:23

Nem gondolom, hogy bunkó lettem volna (azért én reagálok, mert az én hozzászólásomat idézve írtad a tiédet). Ellenben nem kihívni az állatorvost egy beteg állathoz, azért mert pénzbe kerül, az nem engem/minket minõsít...

#114 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 9:29

Nekem idõnként az az érzésem, mint KundK kupecérõl is, hogy az emberek (tisztelet a kivételnek, szerencsére vagyunk szép számmal) mások szenvedései iránt érzéketlenek!!!Ha egy embernek fáj valamije, legjobb esetben azonnal orvoshoz megy, de legalábbis kíméli magát. HA egy állatnak fáj valamije nem tud kiáltani! Próbálná kímélni magát, de általában nem hagyják...Valahogy azt hiszik hogy a ló 600kg érzéketlenség, és biztos nem fájhat az a valami annyira, elvégre nagy benga állat, kibírja!És sok lóhoz hozzájutott ember, szándékosan nem írok lótartót, vagy lovas embert, mert ez ránk nézve sértés lenne, nem érti meg hogy a legkisebb sérülés is mekkora kárt okozhat a lónak, és MENNYIRE FÁJHAT!Attól még hogy egy fájós lábú ló a lábára áll, nem azt jelenti hogy nem fáj! Õ nem ülhet le a boxa közepén és fakadhat sírva, ami már valószínû bírna akkora felhívó erõvel, hogy elhinnék neki: Orvosra és segítségre van szüksége!!!Tessék a szakirodalmat olvasni, kimenni az Üllõi Állatklinikára, és ott kérdezni, és érzékenynek lenni a ló iránt, még akkor is ha nem fáj semmije! Mert megérdemli.Fúú asszem kicsit kiadtam magamból a több lóhoz jutott emberek miatti mérgemet...Alexaa nem tudom hány éves, valószínû nem õ hozza a döntéseket a lóval kapcsolatosan, de ha ilyen a ló patájának állapota, akkor nem várunk napokat, hanem azonnal hívunk egy jó állatorvost! Vagy ha a szülõk nem akarnak erre áldozni, akkor el kell adni a lovat olyan embernek aki jobban ért hozzá, vagy hajlandó áldozatot hozni érte.

Edited by Köki, 2005 október 3. - 9:33.


#115 alexaa

alexaa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 9:56

Nekem idõnként az az érzésem, mint KundK kupecérõl is, hogy az emberek (tisztelet a kivételnek, szerencsére vagyunk szép számmal) mások szenvedései iránt érzéketlenek!!!Ha egy embernek fáj valamije, legjobb esetben azonnal orvoshoz megy, de legalábbis kíméli magát. HA egy állatnak fáj valamije nem tud kiáltani! Próbálná kímélni magát, de általában nem hagyják...Valahogy azt hiszik hogy a ló 600kg érzéketlenség, és biztos nem fájhat az a valami annyira, elvégre nagy benga állat, kibírja!És sok lóhoz hozzájutott ember, szándékosan nem írok lótartót, vagy lovas embert, mert ez ránk nézve sértés lenne, nem érti meg hogy a legkisebb sérülés is mekkora kárt okozhat a lónak, és MENNYIRE FÁJHAT!Attól még hogy egy fájós lábú ló a lábára áll, nem azt jelenti hogy nem fáj! Õ nem ülhet le a boxa közepén és fakadhat sírva, ami már valószínû bírna akkora felhívó erõvel, hogy elhinnék neki: Orvosra és segítségre van szüksége!!!Tessék a szakirodalmat olvasni, kimenni az Üllõi Állatklinikára, és ott kérdezni, és érzékenynek lenni a ló iránt, még akkor is ha nem fáj semmije! Mert megérdemli.Fúú asszem kicsit kiadtam magamból a több lóhoz jutott emberek miatti mérgemet...Alexaa nem tudom hány éves, valószínû nem õ hozza a döntéseket a lóval kapcsolatosan, de ha ilyen a ló patájának állapota, akkor nem várunk napokat, hanem azonnal hívunk egy jó állatorvost! Vagy ha a szülõk nem akarnak erre áldozni, akkor el kell adni a lovat olyan embernek aki jobban ért hozzá, vagy hajlandó áldozatot hozni érte.

Hozzászólás megtekintése

remélem most már mindenki jól érzi magát, jól leanyáztatok meg minden. nem fogok magyarázkodni, mert úgy látszik teljesen elsikkadtatok az alapkérdés felett. legyetek boldogak a nagy eszetekkel. remélem továbbra is hatalmas látogatottsága lesz ennek a nagyon együttérzõ fórumnak.

#116

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 10:03

Nem tudom, hol olvastál anyázást, nem tudom, hol olvastál a téma feletti elsikkadást. Mint már többször is említettük a témával kapcsolatban: állatorvos. Mi itt hiába pampogunk, nem tudunk neked és a lónak feleannyit sem segíteni, mint az állatorvos.És együttérzünk a lóval. Ezért mondjuk, hogy hívd ki az orvost.Te meg legyél boldog a tudattal, hogy téged senki nem ért meg. Meg lehet sértõdni, felhúzni magadat, de remélem, egyszer rájössz, hogy a lónak nem azzal segítesz, és magadnak sem...Majd ha lehiggadtál, olvass vissza, hátha megérted, mit is szerettünk volna tanácsolni, ha már tanácsért jöttél. Ki durvábban, ki higgadtabban, ez tény. De gondolom, te sem vagy mindig diplomata, amikor valami elõtt értetlenül állsz, ugye?..

#117 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 10:07

Alexaa orvost hívtál végül? A párom lovának 2 éve volt patatályogja, és ahogy elsõ nap sántított, másnap reggel már kint volt az állatorvosnõ nála, készült röntgen a patájáról, sántaság vizsgálat, és megkezdõdött a kezelés. Gyulladáscsökentõ porokat kellett adni neki naponta, illetve 1 hétig injekciót is kapott. Ezt követõen mégis felfakadt a patája alul. Az állatorvos eljött a körmöléskor, és közösen a kováccsal körmölték meg a lovat, mert ilyenkor az sem mindegy hogy történik...Azóta semmi baja, de mi nem vártunk, hanem cselekedtünk. Elõjele hogy hogy nem volt a sérülésnek?

#118 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 10:23

Alexaa, ha szimplán félreütik a szeget, akkor vagy élõbe ment és egybõl atomsánta lesz, vagy épp a szélére, amitõl nem rögtön, hanem fokozatosan, egyre jobban "nyom" rá. Ez utóbbitol akár még hibátlanul csinálhat bármit is - ügetés, vágta - bizonyos mozgásoknál sántít- hajlítás, botlás pl -, de akkor erõsen. Ezt a pata melegségébõl tudod ellenõrizni, -adott szeg felett érezhetõen melegebb lesz- igaz, napokkal késõbb, a csuklód belsõ oldalával, mert itt jobban érzed a hõkülönbséget. Ilyenkor elég újrapatkolni, igaz, még napokig, akár hétig is emlékszik a fájdalomra és sántíthat, de ez fokozatosan elmúlik, egyre enyhébb lesz és nem fordítva.A Te eseted tök más, mert emiatt nem "horpad be" és nem folyik "vízszerû" izé a patából.Tehát gyorsan hívjál orvost szerintem, ellenben akár kampec az állatkának!Já, most olvasom alaposan, hogy a behorpadás nem a kórisme, hanem az anatómiai körülhatárolása az említett nyavajának - ez persze csak az én figyelmetlenségem, ettõl még kéne az a doki.

Edited by Old Shatterhand, 2005 október 3. - 10:28.


#119 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 20:01

gwendolinnak!A patanyomás vagy kõnyomás akkor keletkezik, amikor a ló mozgása közben kemény, a földbõl kiálló kemény valamire (karó vége), vagy pl. nagyobb kõre, zúzottkõre lép. Ilyenkor a patairha és a szarutok között szakadás, zúzódás keletkezik.Ha a zúzódás kisebb fokú ugyan és rövidebb ideig ható nyomás (kemény tárgyra lépés) folytán keletkezik, akkor a behatás pillanatától kezdve észlelhetõ az ú.n. kötött járás, vagy a zúzódás természete szerint kisebb-nagyob fokú sántaság. A sántaság heveny esetben, az ok megszüntetése után többnyire azonnal eltûnik, máskor viszont - ha gyulladás nem társul hozzá - 2-6 napig eltart. Legtöbbször a sántaságot kiváltó okra akkor derül fény, ha a zúzódások miatt keletkezõ vérzések nyomai a legközelebbi körmölés, patkolás során a szaru faragása alkalmával több hét után sárgáspiros, kékespiros különbözõ nagyságú foltok alakjában láthatókká válnak. Az irha kisebb fokú zúzódása gyakran minden káros következmény nélkül gyógyul. Ha azonban a zúzódáshoz gyulladás társul, a gyulladás kimenetele az esetek szerint nagyon változó lehet. Az orvoslásban az elsõ feladat, hogy kerüljük azokat a körülményeket, amelyek a zúzódást okozták, másrészt megakadályozzuk azt, hogy a zúzódáshoz gyulladás társuljon. Az irhagyulladások keletkezését állandó hideg borogatásokkal, fürösztésekkel lehet megakadályozni, illetõleg a heveny gyulladásokat orvosolni. A bevérzett foltok idõ elõtti "kifaragása" nem segít az állat állapotán, sõt a kifaragás miatt gennyes gyulladások keletkezhetnek.Forrás: Dr. Guoth Gy. Endre M. Kir. Állatorvosi Fõiskolai C. Ny. Rk. tanár által írt "A pata és a csülkök ápolása és betegségei" címû, 1925-ben kiadott mûve. Egyéni vélemény: ha a ló feltehetõen kõnyomást szenvedett, mindenképen javasolt a folyamatos hûtés (24 óra). Ha ennek ellenére gyulladás lép fel, mielõbb állatorvosnak kell megmutatni a lovat, mert a mostani modern, gyulladáscsökkentõ injekciókkal elejét lehet venni egy bizonytalan kimenetelû gyulladás (gennyesedés) kialakulásának.

#120 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 20:22

Köszi a magyarázatot furi! :kocc: Állatorvossal már a kérdésem elõtt konzultáltunk, azért voltam kíváncsi rá mert még életemben nem hallottam errõl, pedig már 15 éve lóimádó vagyok!!!Mégegyszer köszi.