Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdések a fórummal kapcsolatban


  • Please log in to reply
1613 válasz a témához

#1 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 8:02

Itt feltehetitek az új fórummal kapcsolatos kérdéseiteket. A mûködésével, használatával kapcsolatos kérdésekre a modok fognak válaszolni.A miért van ez angolul, miért nincs még kész ez-meg az és mikor lesz kész -jellegû kérdésekre már most válaszolok: kész lesz, ha elkészült. ;)

#2 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 8:45

1. A hosszú û és õ betûk megvannak. Hol nem látod õket?

Hozzászólás megtekintése

Így utána nézve, többségében tényleg megvan.Néhány helyen egyáltalán nem voltak, párszor meg kalapos õ volt helyette. De nem néztem utána, hogy a régiben is így volt-e. Mivel sztem nincs nagy jelentõsége, nem érdemes idõt pazarolni rá.

Hozzászólás megtekintése

Kérlek fogalmazz pontosan és áruld el, hol láttad a hibákat. A régi fórumon rendben voltak az ékezetes betûk mindenütt. A konvertálás során keletkeztek hibák, ezekrõl szóltunk és a cég kijavította, de elõfordulhat, hogy maradt még valahol, amit nem vettünk észre.

#3 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:20

SziasztokHát teljes szivembõl gratulálok nekem marhára tetszik. A szine a legjobb, de tényleg én kék buzi vagyok ugyhogy külön köszönet :ang: :yeah: :kocc:

#4 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:25

Hux!Nyitottan új topikot a régiókban, de miért írja át a cím szavainak kezdõbetüit nagy betûre?

Hozzászólás megtekintése

Debuta. Angol helyesírás szerint ügyködik. Megkeressük, legyilkoljuk.

#5 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:35

Legyilkolva.

#6 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:36

Javítottam, jó! :)

#7 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:37

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ez a forum ott lesz elérhetö ahol a régi vagy rögtön ezt a web cimet irjuk be? Minden :kir:

#8 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:42

Saját képet sem tudtam felrakni, még nincs engedélyezve.

Hozzászólás megtekintése

Na, ez engem is érdekelne. Akkor a képek linkelései odavesztek, újra kell majd képet berakni? Furcsa, hogy az avatar jelen pillanatban ha jól nézem, engedélyezett, de a személyes fénykép meg nem. :confused:Azt sem értem, hogy mi az a +Quote a hozzászólások alján. Mert idézni a reply-jal lehet, az oké. De az a Quote ha rákkattintok, akkor annyi történik, hogy pirosra vált, és a + jel - lesz.

Edited by ikácska, 2005 május 18. - 10:45.


#9 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:44

Csak én nem találom a legfrissebb hozzászólások áttekintõjét, vagy ezen az újon tényleg nincs?

#10 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:46

Nem engedélyezett az avatar, sem a fotó feltöltése. A beállításoknál ettõl függetlenül még látszik. Le fogom szedni, ha eljutok odáig, szerepel a "kis" listámon. A felhasználói adatokat is rendbe kell még tenni.

#11 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:48

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ez a forum ott lesz elérhetö ahol a régi vagy rögtön ezt a  web cimet irjuk be?

Hozzászólás megtekintése

A teljes átállás után a honlapról lesz rendes link, ami erre a fórumra mutat, a menübõl idejuthatsz.Ha a kedvencekbe be szeretnéd tenni a fórum fõoldalt, akkor tedd meg, az egy egész más cím, mint a régi, mivel más rendszer.

#12 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:53

Csak én nem találom a legfrissebb hozzászólások áttekintõjét, vagy ezen az újon tényleg nincs?

Hozzászólás megtekintése

Jobb fölsõ sarok - asszisztens. A beállításaidnál is van egy kis összefoglaló.

#13 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:10

Az csak a témákat sorolja fel, hogy melyk topikba került új hozzászólás, a hozzászólásból kivonatot (mint a régi fórumon a friss témák) nem tartalmaz. Vagy nagyon vak vagyok :D

#14 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:18

Inkább kérés, mint kérdés:Amikor új az új bõröket csináljátok, lehetne valahogy függõlegesen összehúzni a képet?Pl a lovas fórumban a fejléc+kiemelt témák után már csak 3 téma látszik egy oldalon 1024*768-as felbontásnál. Jó lenne, ha nem kellene mindig scrollozni!Ugyanez az új hozzászólásnál. Beírom amit akarok és görgethetek egy oldalt az elküldés gombig. :(

#15 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:21

Ez tetszik! Alul a jelenlevõ felhasználóknál dõlt betûvel, és szaggatott aláhúzással jelzi azt, aki épp ír. :)Továbbra sem tudom, hogy mi az üzenetek alján a +Quote, amire ha rákattintok, akkor piros -Quote lesz. Továbbá a topic megnyitása után felül megjelenõ Outline, Standard, Linear+ dolgokat sem tudom hova tenni.Nyûgös vagyok, tudom. Az megnyugtat azért, hogy BoKa is az. :P

Edited by ikácska, 2005 május 18. - 11:24.


#16 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:22

Amikor rámész arra, hogy aszisztens, utána a legfelsõ sorban az van, hogy "Összesen x új hozzászólás( megtekint ) "Ha ott rákattintasz a megtekint gombra, kiadja, a topicokat.. :)

#17 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:25

Inkább kérés, mint kérdés:Amikor új az új bõröket csináljátok, lehetne valahogy függõlegesen összehúzni a képet?Pl a lovas fórumban a fejléc+kiemelt témák után már csak 3 téma látszik egy oldalon 1024*768-as felbontásnál. Jó lenne, ha nem kellene mindig scrollozni!Ugyanez az új hozzászólásnál. Beírom amit akarok és görgethetek egy oldalt az elküldés gombig. :(

Hozzászólás megtekintése

Persze, megoldható. Addig meg megerõsödnek a görgetõizmaid. ;) (Tudom még ajánlani a PageDown gombot, vagy a space-t).

#18 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:32

HH:némelyiktõl meg nehezebb? ;)Ikácsak, még nem vagyok nyûgös :) Csak keresem a leggyorsabban áttekinthetõ változatot.Dev: kiadja a topikokat. De talán te is tudod mi a különbség a topik, és a hozzászólás között :dev: ;)Hux, és ezt a funkciót nem is lehet majd valamikor (amikor már kisebb idegbaj lesz a mindennel) belevarázsolni?

#19 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:33

Továbbra sem tudom, hogy mi az üzenetek alján a +Quote, amire ha rákattintok, akkor piros -Quote lesz. Továbbá a topic megnyitása után felül megjelenõ Outline, Standard, Linear+ dolgokat sem tudom hova tenni.

Hozzászólás megtekintése

Az Outline, Standard és Linear+ gombokkal a megjelenítés formáját tudom megváltoztatni. Standard - amit a régi fórumon is használtunk. A topicon belül látod szépen az hozzászólásokat. Outline - csak az elsõ hozzászólást látod, a többinek csak az elejét. Ebben a felállásban látszik, hogy ki mikor szólt hozzá, és a hozzászólásával melyik elõzõ hozzászólásra válaszolt.Linear + - hasonló a Standard-hez, ezt még én sem próbáltam ki, hogy miben különbözik tõle, nézegesdA Quote-os kérdésre válaszoljon valamelyik mod, vagy segítõ, aki tudja a választ. Köszi. :)

#20 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:34

Hux, és ezt a funkciót nem is lehet majd valamikor (amikor már kisebb idegbaj lesz a mindennel) belevarázsolni?

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom, majd utánanézek.

#21 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:42

Továbbra sem tudom, hogy mi az üzenetek alján a +Quote, amire ha rákattintok, akkor piros -Quote lesz. Továbbá a topic megnyitása után felül megjelenõ Outline, Standard, Linear+ dolgokat sem tudom hova tenni.

Hozzászólás megtekintése

A Quote-os kérdésre válaszoljon valamelyik mod, vagy segítõ, aki tudja a választ. Köszi. :)

Hozzászólás megtekintése

Azt hittem tudom, közben meg nem, bocsi, igazából csak próbálgatok valamit, nem számít :)

Edited by BoKa, 2005 május 18. - 11:43.


#22 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:48

Ez tetszik! Alul a jelenlevõ felhasználóknál dõlt betûvel, és szaggatott aláhúzással jelzi azt, aki épp ír. :)Továbbra sem tudom, hogy mi az üzenetek alján a +Quote, amire ha rákattintok, akkor piros -Quote lesz. Továbbá a topic megnyitása után felül megjelenõ Outline, Standard, Linear+ dolgokat sem tudom hova tenni.Nyûgös vagyok, tudom. Az megnyugtat azért, hogy BoKa is az.  :P

Hozzászólás megtekintése

A +Quote gombbal ki tudsz jelölni több hozzászólást, majd az AddReply-al egyszerre idézni mindet és válaszolni rájuk.

#23 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:49

Továbbra sem tudom, hogy mi az üzenetek alján a +Quote, amire ha rákattintok, akkor piros -Quote lesz. Továbbá a topic megnyitása után felül megjelenõ Outline, Standard, Linear+ dolgokat sem tudom hova tenni.

Hozzászólás megtekintése

A Quote-os kérdésre válaszoljon valamelyik mod, vagy segítõ, aki tudja a választ. Köszi. :)

Hozzászólás megtekintése

Azt hittem tudom, közben meg nem, bocsi, igazából csak próbálgatok valamit, nem számít :)

Hozzászólás megtekintése

Meg ez se.Mindenesetre az Outline nézet az baromi jó, azt már tudom :)Apró észrevétel, ami szintén baromira nem lényeg: a válasz betûit állító gombok alatt annyi látszik a szövegbõl, hogy "Használd az 'Útmutató segítségével' módszert az egys". A vége nem fér ki.

#24 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:50

És mi van a "nyomtató nézet"-tel?Ebben nem lehet mind a huszon-száz oldalt _egyben_ látni?Csak ha nem akarok lapozgatni?Hmmmm?

#25 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:54

Az Outline magáért beszél!Linear+ esetén a lap tetején mindig mutatja a témaindító hozzászólást és alatta lehet lapozgatni a többit. 1 oldalas témánál nem látszik igazán a külömbség.

#26 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:00

Dev: kiadja a topikokat. De talán te is tudod mi a különbség a topik, és a hozzászólás között :dev: ;)

Na de az alapján csak ki tudod szedni a hozzászólásokat, nem? :P És egyébként is. Ha végig olvastam volna a kérdésedet rendesen, nem akarnék hülyeséget válaszolni :) Hux, olyan funkció nem lesz, hogy ne írjon ki a legutóbbi látogatók között? Nem életbeváágó kérdés, csak érdeklõdöm. Köszi

#27 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:05

Olyan már van.(én már beállítottam, most keresem, hogy hol is, mert azóta már elfelejtettem :D )

Edited by BoKa, 2005 május 18. - 12:08.


#28 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:07

Dev, elméletileg valószínû be lehet, csak még nem találtuk meg, hogy. Folyamatban. :)Mac, ilyen szerintem itt nincs, esetleg ha az oldalak legalján a szöveges verzióra kattintasz, valamit segít...

#29 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:17

Olyan már van.(én már beállítottam, most keresem, hogy hol is, mert azóta már elfelejtettem :D )

Hozzászólás megtekintése

Beállítások-> Fórum beállítások, és a az "eldöntendõ kérdéses" :D résznél lehet kiválasztani. Már én is beállítottam. :D

#30 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:22

Köszönöm mindenki válaszát, segítségét! A Quote+ még mindig nem tudom hova tenni, mert nekem úgy tûnik, azon kívül, hogy kattintásra pirosra és "-"-ra változik, semmi egyéb nem történik. Próbáltam, hogy hátha utána az idézésnél csinál valamit másként, de nem. Szóval passz. Várom az okosabbakat. :DAmúgy jó ez a fórum, csak kicsit még idegen. Meg ez már a bõség zavara ezzel a sok állítgatási lehetõséggel, nem is tudom soknál eldönteni, hogy most melyiket szeretném, mert mindenben van valami jó, amiért hasznos lehetne. :)szerk. oka: Bocs KundK , egyszerûen valamiért nem vetten észre az elsõ oldalon az utolsó egynehány hozzászólást. Köszike, már tudom akkor, hogy mi a Quote+. Tulajdonképpen még van is benne logika. :D

Edited by ikácska, 2005 május 18. - 12:26.


#31 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:29

Beállítások-> Fórum beállítások, és a az "eldöntendõ kérdéses" :D résznél lehet kiválasztani. Már én is beállítottam. :D

Hozzászólás megtekintése

Nem ott! Már megtaláltam. Ki kell jelentkezni, illetve újra bejelentkezni, és a bejelentkezésnél pipa a láthatatlan módhoz.

Köszönöm mindenki válaszát, segítségét! A Quote+ még mindig nem tudom hova tenni, mert nekem úgy tûnik, azon kívül, hogy kattintásra pirosra és "-"-ra változik, semmi egyéb nem történik. Próbáltam, hogy hátha utána az idézésnél csinál valamit másként, de nem. Szóval passz. Várom az okosabbakat. :D

Ezt meg KK elmondta, egész jól ;) Több idézetet tudsz egy hozzászólásba betenni. Elõtte kijelölöd miket akarsz idézni, mad alul nem a fastreply-t, hanem az addreply-t nyomod le. És akkor bekerül az összes, amit az elõbb kijelölgettél piros quote-tal.

#32 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:33

BoKa, lassú vagy! Már átszerkesztettem a Quote-s hozzászólásomat. :pSzerintem Mac problémájára is van valami. Valami rémlik, hogy lehet változtatni, hogy hány hozzászólás jelenjen meg 1 oldalon. Igaz, nem nyomtatható verzió...

#33 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:36

Megvan! Azt lehet beállítani a Fórum beállítások résznél. Beállítások-> Opciók-> Fórum beállítások Alapként a "Használd a fórum alapbeállításait" van kijelölve.

#34 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:39

BoKa, lassú vagy! Már átszerkesztettem a Quote-s hozzászólásomat. :P

Hozzászólás megtekintése

Bezzeg ha az már tényleg mûködne, hogy ne lehessen csak úgy össze-vissza szerkesztgetni.. :gm:

Szerintem Mac problémájára is van valami. Valami rémlik, hogy lehet változtatni, hogy hány hozzászólás jelenjen meg 1 oldalon. Igaz, nem nyomtatható verzió...

Lassú vagy, már HH arra is leírta a megoldást :P(amúgy ott is lehet, hogy beállítások -> fórum beállítások -> üzenetek száma oldalanként, de ott 40 a max.)

#35 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:40

Az adatok megadása közben kérnék mindenkit, hogy az Ország/Város mellett kerületet is adjon meg, illetõleg megyét! Köszönöm!(már ha megoldható)

Edited by Zsubaba, 2005 május 18. - 12:41.


#36 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:43

Szerintem Mac problémájára is van valami. Valami rémlik, hogy lehet változtatni, hogy hány hozzászólás jelenjen meg 1 oldalon. Igaz, nem nyomtatható verzió...

Hozzászólás megtekintése

Szerintem én ezt már jól megválaszoltam itt: Hozzászólás megtekintése

Hozzászólás megtekintése

Már Zsuzska is írta pont elõtted, itt. :)Én csak azért írtam, mert nem kifejezett nyomtatható verziót keresett, hanem már eleve a lapozási problémáját akarta kiküszöbölni, ha jól értettem, régebben is erre használta a nyomtatható verziót. Aztán lehet, hogy nagyot tévedek. ;)

#37 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:46

BoKa!4 perc alatt szerkesztettem, az még bõven belefér a 10 perc szerkeszthetõségi idõbe, nem? :P

#38 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:48

BoKa!4 perc alatt szerkesztettem, az még bõven belefér a 10 perc szerkeszthetõségi idõbe, nem? :P

Hozzászólás megtekintése

:nem: :nem: :D

#39 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 13:46

Szerintem nem jól jár az órája a forumnak.

#40 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 13:49

Bubus! Egy kicsit olvass, mielõtt kérdést teszel fel.