Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatvédõk


  • Please log in to reply
897 válasz a témához

#1 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 21:52

Elég elkeserítõ, hogy ilyen topikot kell nyitnom, de nem tudok nem foglalkozni vele. Találtam egy weblapot, amin elborzasztó képek és tények sora tárult elém. Az állatkínzásról beszélek...Pl. kísérletek, csapdák, vadászat, és még sorolhatnám...Elõre szólok, hogy csak olyanok nézzék meg, akik ERÕS IDEGRENDSZERREL rendelkeznek. Amióta láttam ezt, kétszer is meggondolom, mit eszem.a cím: [url="http://"http://zold.victorinet.hu/belso/fotok/"]http://zold.victorinet.hu/belso/fotok/[/url]Várom a véleményeteket, ami remélem, hasonló, mint az enyém: Hihetetlen, hogy azok, akik "ember"nek nevezik magukat, ilyet képesek tenni! És még a tudósnak csúfolt aberrált hóhérok mondják azt, hogy intelligensebbek, mint az "állatok"!!elnézést kérek, ha valaki nemtetszését keltettem, pusztán a véleményemet írtam le.Apple [ 28 Február 2002, 20:53: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#2 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 1. - 10:36

Szörnyû!

#3 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 10:28

Hogy ne offoljam tovább a Vágóló témát. Meggyes írta:"Nem feltetlenul kell kinyomtatott listaval vasarolni, a valasztando termekeken ott van a felirat, hogy NEM allatokon teszteltek. Ebben a kategoriaban kedvencem: "THIS PRODUCT WAS TESTED ON FRIENDS AND FAMILY, NOT ON ANIMALS !"Szerintem ez nagyon aranyos."Hát, ez valami otthon készített termék? ;) Akkor igen. Posted Image Sajnos nincs mindenre ráírva, hogy nem kísérleteztek állatokon a termék elkészítése során, ezért jobb a lista szerintem. Azt hiszem, hogy talán azért, mert a magyar vásárlók többsége még nem igényli ezt.

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 10:47

Amit az állatkínzás topicba írtam át lehetne hozni ide, csak én nem tudom hogyan kell, sajnos az is ide tartozik....ilyenkor az embernek az élettõl és mindentõl elmegy a kedve...néha azon gondolkodom, ha van Földön kívüli élet, ott is ilyen borzalmak vannak, vagy a Föld maga a Pokol?

#5 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 11:03

Ilusta, berakom ide is a linket, [url="http://"http://www.online.rtlklub.hu/hirek/tudomany/cikk.php?id=030270648"]mit veszel a kínai piacon?[/url] Csak belepillantottam, borzalom. Semmilyen szõrös kabáthoz meg ilyesmihez nem tudok hozzáérni, mert az az érzésem, hogy egy halotthoz érek. Nem is értem azokat az embereket akik ilyen szõrös kucsmában, meg kabátban nyomulnak és jól érzik magukat benne.

#6 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 12:03

Úgy láccik, suxx a gépem, és egy hozzászólsát (ami hosszabb pár sornál), több részben kell elküldenem. Úgyhogy most a mondandómat két részbe darabolom.... :mad:

#7 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 12:05

-1-Ma megszólalt bennem/belõlem az állatvédõ! És jólesett!Épp orvosi vizsgálatról tartottam hazafelé, és a "nagyonkedvelt" 6-os villamoson jövet láttam, hogy felszállt egy hölgyemény. Az a "hölgyemény" maga volt a hullaház! Nercbunda -persze jóóó hosszú, s a hullámhatást a jó sok betoldással érzékeltették-, kiskalap rajta, persze a karimája szintén szõrmébõl, s nyakbavalóként (nyilván õ az ilyet _SÁL_nak hívja :mad: ) egy rókaláb díszelgett!

#8 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 12:06

-folyt.2.-Nem akartam elhinni. Persze még sorolhatnám a méteres mûkörmeit, a csillivilli mobilját, de az már olymindegy.És akkor pont mellett állt meg, amikor is megkérdeztem tõle (komolyan!!): -Elnézést, de milyen érzés agyonkínzott állatok földi maradványait magán viselnie?! Persze vissza már nem tudott válaszolni, mert egyrészt szerintem még most is az állát keresi valahol a villamoson, másrészt azzal folytattam, mielõtt leszálltam volna -hiába, azért egy ilyen szemét emberért (?) nem vagyok hajlandó továbbmenni a bkv-val egy megállót, mint kéne-, hogy "Alkalomadtán rakétasebességgel bujdosson el jó messzire." :mad: :mad: Issstenem, és oooolyan jól esett kimondani!

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 14:44

Sajnos az a baj, hogy annyira meg tudják változtatni kémiai úton a szõr mibenlétét, hogy nézésre, tapintásra nem tudod megállapítani pl. egy szõrõs jétékról, hogy igazi szõrbõl van, vagy tényleg mûszõr! Állítólag még a kémikusoknak is nehéz!Ennyit a plüsstigrisrõl és egyéb plüssállatokról!Pláne, ha made in China, Tajvan és egyebekek!Tudom ennyi erõvel ne legyen bõrkabátunk, bõrcipõnk, bõrõs autónk, de a kínai piacon már olyat is hallottam, hogy a cipõk is kutyabõrbõl vannak!Ha azt nézzük, hogy Ázsiában évente leölnek 40 Millió !!!! állatot a szõréért, az naponta!! 110.000 állat! Jézus!!!Ilyenkor nem bírom elviselni, hogy élek!!!És akkor még nincs hozzáadva a húsáért kínzott, ölt kutyák-macskák és egyéb ott élõ állatok!Most a bernáthegyi kölykökre álltak rá......undorító!!

#10 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 15:02

Azt nem tudom ésszel felfogni (de szó szerint!), hogy mioyen ember (??!!) az, aki egy állatot képes megnyúzni...Nincs tudatánál, vagy, vagy hogy??? Ne mondja nekem senki, hogy nem érez hányingert közben, nem köpné le szívesen magát, vagy nem hagyná ott az egészet!!!Komolyan, az ilyen "emberek" bõrét szívesen viselném magamon... Bár, nem mocskolnám be magam velük. Akkor azzal is megelégszem, ha ki van feszítve a lenyúzott bõrük, akik ezt csinálják... Gyomorforgató :mad:

#11 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 20:49

Apple!Úgy látom ebben a dologban olyan vagy mint én!Én is ölni tudnék! Sõt! Ugyanazt csinálnám ezekkel az emberekkel, amiket õk ezekkel a szerencsétlekkel!!

#12 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:Apple!Úgy látom ebben a dologban olyan vagy mint én!Én is ölni tudnék! Sõt! Ugyanazt csinálnám ezekkel az emberekkel, amiket õk ezekkel a szerencsétlekkel!![/QUOTE]Örülök, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Posted Image

#13 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 12:29

Igaz ez??? :eek: Mai Blikkben olvasom: "A Blikk megtudta, hetente százasával adják-veszik a kölyköket egy szigethalmi kereskedõnél, aki nyíltan hirdeti: kutya-macska exporttal foglalkozik. Ottjártunkkor megbizonyosodtunk: a szállítmányról tud az egész város, a szomszédok szeme elött zajlik a tranzakció. A helyi fõállatorvos nem adott engedélyt sem a kutyavásárokhoz, sem az ebexporhoz. A kölykök sorsáról tenyésztõik semmit nem tudnak, de információink szerint Dél-Koreába szállítják õket, ahol éttermekben szolgálják fel ..."Van benne egy utalás is a Új Kutyamagazinban megjelent cikkrõl....

#14 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 13:35

Eva!Szerinted ez megéri anyagilag egy dél-koreai étteremnek, hogy Magyarországról szállítassa a tenyésztõktõl (valószínûleg nem olcsón) vásárolt kutyákat? Mindenesetre rosszul hangzik, bármit tesznek is velük, valószínûleg nem szertõ gazdik várnak rájuk.

#15 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 13:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Anya: Eva!Szerinted ez megéri anyagilag egy dél-koreai étteremnek, hogy Magyarországról szállítassa a tenyésztõktõl (valószínûleg nem olcsón) vásárolt kutyákat? Mindenesetre rosszul hangzik, bármit tesznek is velük, valószínûleg nem szertõ gazdik várnak rájuk. [/QUOTE]Nem tartom valószínûnek, hogy akár (mint a cikk írja) 100ezret is kifizessenek egy németjuhász kölyökért. De a többit sajnos már nem egyszer hallottam...

#16 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 15:02

A témához hozzászólva! Én ellene vagyok minden állatkísérletnek, mindennek ellene vagyok ami az állatokat bajba hozná. Huhh de hülye megfogalmazás! :rolleyes: Én még az elemet sem engedem kidobni. Minden állatnak meg kell adni a lehetõ legjobb életkörülményeket. A vágóhídtól hányingert kapok! Már az egészbe az se jó, hogy megölik õket.

#17 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 18:42

Én még attól leszek rosszul, ha végiggondolom, mit kell kiálniuk szerencsétlen állatoknak a kozmetikai termékek tesztelése során.... :mad:

#18 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 19:52

Most volt a Fókuszban és az Aktívban is errõl téma. A Szigethalmi kutya-macska exportõr szerint nem érné meg, ha a kutyák a koreai és egyéb éttermekben végeznék.Nos, ez csak 1 dolog!!És mi van a szõrméjükkel???Olaszországban és Némethonban nagyon kapósak a kutyaszõrbõl és macskaszõrbõl készült termékek.(Cikk szintén Kutyaújság...)

#19 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 8. - 13:05

Nemrég kellett házidolgozatot írnom és az állatvédelem/állatkísérletek témát választottam. Sajnos elég kevés idõm volt rá, így nem lett valami hûdejó, de amiket végigolvastam, hát borzasztó miket mûvelnek velük. A kísérletek részletes leírásán teljesen kiakadtam, de a legborzasztóbb ez volt számomra: az állatot kényszeretetik a vizsgálandó dologgal( fogkrém, rúzs, bármi) mesterségesen meg van termékenyítve. Amikor már majdnem szülne, megölik és a kicsin vizsgálják a hatásokat...Ez extra kegyetlenség szerintem. :(

#20 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 13:25

Barátnõm írta, hogy jövõ szombaton (19-én)a Földmûvelési Minisztérium elõtt tiltakozó megmozdulás lesz a szigethalmi kutya-macska exportot folytató cég tevékenysége ellen, akik Kínába szállítanak állatokat emberi fogyasztásra. Nem tudom, hány órakor, ha valakit érdekel, és elmennétek, megkérdezem.Anya

#21 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 10:55

A megmozdulás nem szombaton lesz, hanem következõ csütörtökön, de úgy látom, nem túl nagy az érdeklõdés :(

#22 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 11:20

Anya! A tv riportban azt mondták, hogy teljesen törvényesen szállítják az állatokat kedvencnek. Nem kajának, vagy ilyesmi. Most akkor mi az igazság? Mert ha kajának viszik õket, vagy szõrmének, vagy bármi ilyesminek, akkor mennék én is tiltakozni. De ki tudja ezt biztosra mondani? Jövõ héten csütörtökön hány órakor lesz a tiltakozás az FVM elõtt?

#23 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 12:01

Zapolya!Ez jó kérdés, hogy ki tudja biztosra megmondani! Maximum eldönthetjük, kinek hiszünk. Azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy valakirõl elterjed ez a hír, aki valóban tiszta jó szándékkal exportálja az állatokat...Asszem a mai Esti Hírlapban írnak a tüntetésrõl. Hogy mikor lesz, stb. Én azt sem tudom, ki szervezi. Még a TV riportot sem láttam, amiben errõl volt szó.A barátnõm kedvéért tettem fel ide a tüntetés hírét.

#24 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 13:10

Hát ezt ki tudja eldönteni? A vállalkozó nyilván azt mondta, hogy kedvencnek viszi õket, a tévécsatorna meg az "utánajárása" eredményeképpen elhitte neki. Hogy mennyire járt utána a dolgoknak azt nem vettem ki a riportból, de az biztos, hogy Ázsiába nem mentek el, hogy megnézzék mi lesz a kutyusokkal.

#25 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 15. - 14:06

Ma 16,40-kor a TV2-n a Jakupcsek mûsorában pont errõl lesz szó! Állítólag majdnem minden érintett jelent lesz, valamint lehet, hogy botrányoktól sem lesz mentes a mûsor.

#26 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 16. - 10:38

Aki látta a mûsort, légyszi írja le pár mondatban mi volt! Én még olyankor nem vagyok otthon, és tényleg érdekelne.Köszi.

#27 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 16. - 11:21

Nem láttam, csak hallottam olyantól, aki látta (Éva), hogy nem derült ki a mûsorból az, amitõl az állatvédõk tartanak. Az állatvédõk felveszik a kapcsolatot a célországokban lévõ állatvédõkkel, hogy járjanak utána a kutyák, cicák további sorsának. Asszem. De majd Éva megerõsíti, vagy megcáfolja a hírt.Tüntetni nem megyek, mert lehet, hogy csak az állatvédõk tûnnek majd fel komolytalan színben addig, amíg nincs bizonyíték arra, hogy valóban van mi ellen tüntetni.

#28 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 16. - 12:44

Barátnõm írta:"... saját szememmel láttam, hogy madárkalitkába zárják a kutyákat és zárt teherautón szállítják el õket.A válasz arra a kérdésre, hogy hova, az volt, hogy Spanyolországba, luxuskörülmények közé. ... nem sikerült megnevezni a céget, akin keresztül külföldön folyik a kereskedelem, valamint az állatok fele már a magyar országhatárt sem éri el. ...akik megpróbáltak valamit tenni annak érdekében, hogy egyértelmû legyen a nevezett cég szerepe és tevékenysége, azokat megfenyegették."

#29 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 16. - 13:57

Nos tegnap a Jakupcsek mûsorában beszéltek a témáról.Meghívták a szigethalmi kereskedõt aki azt állította, hogy nála minden szabályosan zajlik, a kiskutyákat tenyésztõktõl vásárolja a külföldi (spanyol. olasz, görög) megrendelések alapján... Az állatvédõk nem tettek feljelentést, bejelentést hivatalosan semmilyen "szervhez", nincs kézzelfogható bizonyíték semmire (jelen pillanatban, ezeket gyûjtögetik)...Egy hölgy betelefonáló állítja, hogy madárketrecben szállítják az állatokat (késõbb kiderült, hogy ezt 2001-ben látta), amire egy szintén meghívott exportõr azt mondta, hogy a legújabb EU szabvány szerinti kisállatszállító kocsi... Az állatokat haszonállatként viszik ki és ahogy határt lép nem követhetõ az útja, nincs joga a magyar államnak (stb...), a szállítmány sorsa felõl érdeklõdni.Amíg nincs bizonyíték addig feltételezhetõ a 'bolhából elefánt' effektus. De: nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél.

#30 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 20:01

Sziasztok!Láttátok most az Aktív-ot?Az ázsiában történõ élve macskanyúzásról és szörmérõl volt szó!!!Évente innen ( és nem csak innen) rengeteg!!! macskát és kutyát visznek ki e célból!!!!Szívbõl kívánom, hogy mindazok akik ezzel és a húscélból való kínzásban bármilyen!! kapcsolatban állnak, ugyanabban a rettegésben és kínban legyen része, mint ezeknek a bemutatott szerencsétleneknek van-volt!!! :mad: :mad: :mad:

#31 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 14:18

Láttam tegnap a tévében, hogy megindult az aláírásgyűjtés azügyben, hogy az állatkínzás minősüljön bűncselekménynek és börtönnel büntethető legyen. Posted Image Ha összegyűlik 50ezer aláírás, akkor az országgyűlésnek tárgyalnia kell, de szerintem amúgy is sor fog rá kerülni.Azt nem tudom, hol lehet összefutni az aláírásgyűjtőkkel. :confused:

#32 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 14:29

Az állatkert előtt pölö.Ott állandóan ott vannak.De több infót találsz az Aláírásgyûjtés az állatvédelmi törvény szigorítására c. topicban [ Július 29, 2003, 14:36: Az üzenetet átszerkesztette: Devil_girl ]

#33 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 14:35

Zap, a téma tetején levő felkiáltójeles topikban is pölö minden benne van. :D Először pedig [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=3;t=000148;p=1"]ebben a topikban[/url] beszéltünk róla. [ Július 29, 2003, 14:36: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#34 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 14:37

Westelesek figyelem!A REX alapítvány állatbarátok segítségét kéri! Egy SMS elküldésével hozzájárulhatunk az új állatotthon felépítéséhez. Egy SMS 400FT+ÁFA.A szám: 06-90-635-033Azért ez is dühítõ, hogy egy Magyar alapítvány Angliából kap támogatást, mert a Magyar Állam tojik a fejükre. Elnézést a kifejezésért, de ez az igazság! :mad: Itt nálunk mért nem veszik az állatokat is "emberszámba"? :confused:

#35 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 9:36

Zap!Nem csak az állatkert elõtt(ott szeptember közepéig minden nap)lehet aláírni,hanem a diákszigeti zöld-sátorban is,vagy akár nállam :D .Már betelt az elsõ oldal nállam is Posted Image

#36 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 10:02

Diáksziget? Az meg mi? :rolleyes: Nálad, az hol van?

#37 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 11:04

Lehet, hogy meg koveztek. Es ez is hosszu lesz.Szerintem egyaltalan nem baj ha eszunk hust -aki szereti- es a tobbi mellektermekben jarunk-kelunk. En ott latom a problemat, ahogy az allatokat szallitjak a tenyeszteleprol, tenyesztotol, es ahogy leolik oket. Sajnos sokat hallottam es olvastam en is, hogy a kulonbozo allatszallitmanyok _tobb_ orszagon keresztul megallas nelkul esatobbi nelkul, menetelnek amig celhoz nem ernek. Na es az atrakodas? Az horror. Egeszseges lelku ember nem igy vegezne. Vannak haszonallatok, es hazikedvencek. A sargaknal pl. a kutya is haszonallat. Ez nem baj, csak ahogy bannak veluk? Ketrecbe gyomoszolik oket es viz ala eresztik... De senki ne higgye, hogy nyugaton a helyzet jobb, vagy az EU-ban. Olaszorszag teszi nevetsegesse az egesz alszent EU-s gyulekezetet... Azt hiszem nem artana azert is kampanyt inditani, hogy az eloallatszallitmanyokat ne engedjek at az orszagon; megyenkent min. 1 vagohid legyen ami a "humanus" vagast biztositja; soot, a vagohidakon se elmeroggyant szadistakat alkalmazzanak. Asszem ez alom. Az egyik buszsofornek az elozo munkahelye vagohidon volt, idult vigyorral az arcan meselte az utazo kozonsegnek, hogy hogyan kuldtek be a disznot __elve__ a porzsolobe, s meg meselhetnem, ez par evvel ezelott volt. Igazat megvalva nem tudom hogyan akarunk menni az EU-ba, nalunk a szennyviztisztitobol 2 TBC-s tudokorhaz szennyvizet eresztik a termeszetvedelmi teruletu patakba, az uzem evenkent kifizeti a birsagot, mert igy szazszor olcsobb nekik mintha beinditanak a gepezetet, az ANTSZ meg szarik ra. A sinter szedi ossze az udvarokbol is a kutyakat -hazi kedvenceket-, a telepere mar meg sem erkeznek az allatok, erre meg az Onkormanyzat szarik. Kinozzak az allatokat: felakasztjak oket, hurkot tesznek az erdobe ha meg nem pusztult el akkor agyonverik, a mezoor lelovi a szamara unszimpatikus kutyakat _lakott teruleten!_ is, a gazdajukat is ugyanazzal fenyegeti meg. Ram is ramlott mar, tanu hijjan az Erdeszet nem tesz semmit, a szaros gatyam ugy nez ki nem eleg. Biatorbagyon azaz ominozus eset amikor az idiota a koborolt kutyat odakototte a keritesehez es baltaval osszeapritotta a labat az allatnak, de csak a labat nehogy gyorsan kimuljon szerencsetlen, hogy a bo"rcafat tartotta az egyik laban a mancsat. Ez a budai oldal es kornyeke szekcio. Meseljek meg? Viszont TI meselhetnetek, hogy milyen allatvedokhoz tartoztok, vagy kikkel szimpatizaltok. Milyen eseteket sikerult megoldanotok mar? Mi most Budakeszin az ebek befogasi modszere "ellen" kuzdunk, pontosabban annak hitelessegeert. Tobb eve... Sajnos ezt nagyon befolyasolta a politika, most vegre valamennyire partner az Onkormanyzatunk.Azt tervezzuk, hogy mi magunk oldjuk meg a dolgot. Majd meselek hogyan haladunk Posted Image !

#38 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 11:17

Allattartasi rendelet.Mi most akarunk kozremukodni abban, hogy nalunk -Bkeszi- ami van azt uj valtsa fel. Ehhez kernem a segitsegeteket. Ha valakinek van digitalis formaban ilyen az kuldje el az e-mail cimemre. Ha otleted van az is nagyon szuper, minden erdekel. Posted Image Koszonom

#39 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 11:28

Agika! Pont múlt héten gondolkodtam el azon, hogy milyen ember az, aki vágóhídra megy el dolgozni? Nem állatbarát típusú lehet, tehát naivitás lenne elvárni tõle, hogy jól bánjon a vágóhídra került állatokkal. Aki meg állatbarát, nem megy oda dolgozni. Sajnos a lovardánk mellett mûködik egy vágóhíd, ahol malacokat vágnak le. Lehetetlen megszokni azt az állandó visítást, amit a rémült malacok rendeznek, ahogy hajtják õket, és az ordítozást, ami a vágóhídi jómunkásemberektõl jön. A szagról már nem is beszélve.

#40 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 11:51

Agika!1 évvel le vagy maradva!Tavaly nagy akció volt: aláírásgyûjtés az élõ-állatszállítás megszüntetésére. Több európai ország összefogott eme kampányban. Én kb. 60 aláírást tudtam összegyûjteni és elküldeni a Rex-nek.Tudom nem hangzik túl soknak, de ha minden állatbarát ennyit gyûjtene, jóval elõrébb lenne az ügy.Eme kampány tudomásom szerint lezárult, de nézd meg az állatvédõk honlapjait, onnan többet tudsz meg!Ami a többi állatkínzást illeti, ezért van most az aláírásgyûjtés, hogy ne szabálysértés legyen az állatkínzás, hanem bûncselekmény, így akár börtönnel is sújtható lesz! Az persze megint más kérdés, hogy hogyan bizonyítod, és a bíró mennyire veszi komolyan az ügyet...Tessék aláíróívet kérni, és minél több emberrel megpróbálni aláíratni.Feltételek és leírás a legfelsõ felkiáltójeles topicban! [ Július 31, 2003, 11:52: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]