Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Appaloosa


  • Please log in to reply
715 válasz a témához

#161 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 20:52

Köszi Uni, Bölény!Most majd jók kiokosodom az app. színekbõl is... :) Most minden nap nézegetem, hogy változik-e....Ditke!A te lovad honnan származik? Magyarországról? Melyik fényképen van Álom?

#162 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 20:58

Ditke! Jók lettek a képek :yeah: Irigyellek titeket, hogy ott voltatok! :D

#163 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 15:03

Ha egy app. tobiánónak születik,azt Paint Hors-nak fogják törzskönyvezni.

Hozzászólás megtekintése

De ha az anyja nem app., így nincs fedeztetési papír sem, akkor gondolom Paint H. -nak sem... Vagy tévedek?

#164 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 12:17

Panni!Ha csak tarka és nincs papírja, azt maximum pinto-nak hívják, ami egy színt jelõl.Nem fajta!A Paint Horse eredetileg a quarter horse fajtájú ló, tarka változata.Az appaloosa megint egy külön fajta, amiben ezt-azt elfogadnak, de hogy nem tarka (foltos), az biztos! :cool:

#165 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 15:00

Na, most sok újat megtudtam. :P

#166 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 15:45

Te kezdted a tobiano kancával... :gm:

#167 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 16:37

Már bánom... :confused: :D Ráadásul az Uni álltal ajánlott linkben megtaláltam amit kerestem, hogy mivel mindkettõ domináns szín, így egyszerre, párhuzamosan, látható módon is jelen lehetnek. Szóval a lényeg, hogy ki fog világosodni, jórészt gondolom eltûnnek a foltjai. Ott a képeken olyan ló is van, amelyik majdnem feketén születik, és már négy évesen egészen világos. Na mindegy, amilyen tündéri, kedves, nyugodt kis csikó, neki bármilyen szín nagyon jól fog állni :)

#168 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 17:41

Fotót tehetnél fel, mondjuk az adataidhoz. :)

#169 Ditke

Ditke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 179 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 18:37

Panni a mi lovunk a Boldog Ló farmról származik ,magyarországról.Fenn van a neten és meglehet nézni.Álmot ezután fogjuk tanítani a lovaglás rejtelmeibe.Nyereg már volt rajta és azt gyönyörûen tûri magán.Dream Lady a következõ számu képeken van.DSC 0001,0004,0013-14-19-21-23-24-25-42-43-44-46 .Ezeken egyedül látszik és vannak olyan képek ahol más lovakkal van .BartorsiCsak azt sajnálom hogy több képet nem tudtam készíteni,fõleg a lovasversenyekrõl.Amugy készítettünk videófelvételt is ,igaz még nem tudtuk visszanézni mert elromlott a videó és fel kell vinni Pestre javíttatni.Azon felvettük Rákóczi Pisti versenyszámát is ahol 2. helyezett ,ezüstérmes lett.amit megígértük hogy elküldjük neki .Kicsit várni kell rá a javítás miatt.Az biztos hogy nagy élmény volt,fõleg hogy a magyar Himnuszt kétszer is hallottuk,ami ugytudom ezen a versenyeken még nem fordult elõ.Amugy ha nem veszitek sértésnek én azt ajánlanám ha lovat vesztek hogy alaposan nézzetek körbe és ne csak külsõ,(pötty,szín) alapján döntsetek. Attól még egy Appaloosa is lehet agyas.

#170 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 19:37

Ditke akkor én már láttam is a te lovadat, még amikor a Boldog ló farmon volt. Egyszer voltam ott körülnézni, és rögtön õ tetszett meg, gyönyörû kis ló. :yeah: A képeket nézve gondoltam is, hogy õ az. Az én appi kancámat úgy hoztuk el, hogy azt mondták róla, hogy fajtán belül nyugtalannak számít, de így is 1000 szer nyugodtabb, mint az eddigi lovaim, és nyereg alatt egyszerûen egy tündér. Voltam vele szüreti felvonuláson kétszer is és teljessen nyugodtan viselkedett végig, még akkor is amikor a dobokat verték mellette, (pedig akkor még csak három hete kezdtük el lovagolni, elötte nem negyon foglalkoztak vele). Az igaz viszont, hogy elöször nagyon nehezen szokott meg, sokat sunyított-sunyít más lovakra is, meg pucolásnál csikorgatta a fogait, de mostanra már errõl leszokott (röpke egy hónap alatt). De az biztos, hogy nem bántam meg, hogy elhoztuk. :D

#171 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 8:37

Na!!!!!!!!!Végre!!!!!!!kezd felélénkülni ez a topik.Tenap megszületett a kis kancacsikónk.Teljesen pej lett, a két hatsó lábban kesej, csíkos patával és a homlokán csillaggal.Nem meglepõ az egyszinüsége mivel 75%-ban Quarter-horse.Az anya is teljesn egyszinü.Azt tudjátok.hogy egy Quarter-bõl bármikor lehet Appaloosa vagy Paint-Horse?De ez fordítva soha.

#172 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 10:08

Szeretem az appalosákat, ezért aztán olvasgatom ezt a topicot is.Fehér Bölény írása kapcsán kérdezem, h. az appalosa/quarter szülõtõl származó, de nem pöttyösre sikeredett csikókat minek sütik? Pl. a most született csikócskát? (Gratulálok hozzá egyébként! :) )A nem pöttyös mén kaphat fedengedélyt késõbb?Valahogy úgy tûnik nekem, hogy a hazai állomány fõleg barna-fehér tónusú egyedekbõl áll. Jól látom? Azok is szépek, de nekem a fekete pöttyösek jönnek be igazán.

#173 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 10:49

teljesen egyszínûek is lehetnek simán.nem sütik semminek a csikót, mivel az amerikai fajtáknál nem sütnek, de tudtommal, ha már van benne appi vér, bár 75% quarter, akkor is appinak fogják papírozni. igaz, bölény?olyan 155-160cm körüli volt az átlagmagasság, amiket láttam, de olyan halterek voltak olaszországban, hogy az 1-2 éves csikók is már ekkorák voltak. a lovak mappámban megtaláljátok õket az oldalamon, a tenuta gli eucalipti tenyészetrõl van szó. boxokban vannak lovak fotózva, van 2 db 4hónapos kancacsikó és háttal áll nekünk egy másik mén, na az 1 éves csikó, valamint odajött a nyitott ajtóhoz egy másik, nyakszíj van rajta, õ 2 éves.

#174 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 12:52

ööö, izé ... Sütés alatt azt értettem, hogy milyen papírja lesz :)Uni, jól értem? Ha mindkét szülõje valamilyen amerikai papíros westernló fajta, és legalább az egyik szülõje appalosa (vagy elég, ha appalosa vérhányadú?) akkor bejegyzik appalosaként akkor is, ha nem pöttyös?Volt már egyszer errõl szó, csak nem tudom mikor és hol. Talán innen rémlik valami olyasmi, hogy csak pöttyös mén kaphat fedengedélyt, de az nem baj, ha a kanca nem pöttyös. Bocs, ha keverek valamit, de épp ezért szeretném végre tudni, hogy is van ez.

#175 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 14:00

Adrienn! Broncoban Sunset is appaloosa, pedig egy pötty sincs rajta! :)

#176 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 14:37

Bölény!NAAAGY GRATULA a csikóhoz! Nem mondhatnánk, hogy elkapkodta.... :) Nem tudnál tényleg képet feltenni róla? Én már az elõzõ mén csikódról sem láttam sehol...

#177 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 14:52

Na akkor!!Ha Appaloosát Quarterrel keresztezik akkor Appaloosa lesz a csikó akármilyen szinü is lesz.Akár egyszinü akár nem.A nem karakterisztikus appaloosák csak úgynevezett Non Carakteristik nevû törzskönyvet kapnak.Appaloosa karakterek Fehér a szembogár körül /emberszem=/csíkos pata,kék szemm,Rózsaszín foltos bõr,csíkos pata,fehér szörzet a test ármely felén, meg még egy csomó minden.Ha ebbõl bármelyik megvan akkor Carakterisztikus lesz. A mén is lehet Non Caracterisztikus és fedezhet.Amerikában nincs Fed.engedély.Ha jó a mén akkor fedeztetnek vele,ha meg rossz akkor nem .Ennyi! De a két szülõ közül az egyiknek Caraktrisztikusnak kell lennie!!!!!!!Ennek hiányában nem fogadják el a csikót.Eddig a nem Carakterisztikus lovakkal nem lehetett Amerikába versenyezni.Ez most megváltozott,az EB-n volt egy közgyûlés ahol azt monddták,hogy már lehet,csak a pénzdíjas versenyeken az esetleges nyeremény 20%-ára jogosult a tulajdonos és ezeknek a lovaknak a regisztrációs díjja 300 usd.Uni nagyon jól ismeri az olaszországi lovakat.Szerintem ha egy ló 1 évesen 160cm és 600kg azt csak tuninggal lahet elérni.A standart méret a halter versenyben /szépség/ a méneknél 162cm, a kancáknál 158 cm. A többi versenyágban nincs méretstandart.DE!!!Gondoljatok bele,ha egy magas és egy alacsony ló egyszerre indul mondjuk egy hordókerülésben akkor ki fog gyõzni?Hát persze hogy a kicsi.Németországban vannak 180 cm-es példányok is.Ezekkel inkább az ugróversenyeken indulnak.Van az appiknak mindenféle angolos verseny is még fogathajtás is.Az Appaloosa lovat a fajtán kívül Quarter horsal megkötés nélküllehet párosítani.Ezen kívül meg angol telivérrel,de ebben az esetben be kell lápni az amerikai jockei klubba,valemint az arab teliverrel ,de al kell fogadtatni az Am-i arob lótenyésztõk szövetségénél.Ezt mind az interneten keresztül el lehet intézni.Van még egy lófajta valami délamerikai de azt nem ismerem.Ezen kívüli félvéreket csak akkor lehet elfogadtatni ha herélt.De ez már igen bonyolult. :confused: :confused:

#178 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:08

Na jóóó - jóóó!És a kép a csikódról?

#179 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:21

Köszönöm, Fehér Bölény :)

#180 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:43

Nagyon sík vagyok ehhez a masinához.Ha tudnák feltenni képet már rég itt lenne.

#181 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:46

küldd el mélben, felteszem! ;)zsubaba@easymail.hu

#182 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:50

épp azt akartam ajánlani, amit zsubé :gm:köszi a felvilágosítást, így nekem is helyére keült pár dolog.amúgy én is erre gyanakodtam kint, hogy tuningolják õket, de az ottani lány váltig állította, hogy látta, mit esznek, de csak azt, amit bármelyik másik ló. mondjuk extra szép csikóik is vannak (az anyjuk lábánál), de pöttyös×pöttyös szülõk esetén is volt 2 sárga pötty nélküli és 2 ugyanilyen pej csikójuk ebben az évben 6ból. érdekes, nagyobb arányra számítana az ember.

#183 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 16:40

Nagyon sík vagyok ehhez a masinához.Ha tudnák feltenni képet már rég itt lenne.

Hozzászólás megtekintése

Azonnal tessék a képeket átküldeni, nekem :gm: :dev: :mostjólkicsesztemveletekszmájli: :D

#184 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 17:04

A kicseszés az lenne, ha Bölény mégis inkább NEKEM küldené, mert ugyan én sem tudnám feltenni, de legalább én láthatnám :dev:

Edited by Panni, 2005 szeptember 22. - 17:05.


#185 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 15:59

Ditke!Képzeld, azt tudtam meg, hogy a te Álmod apai nagyapja az én kiscsikóm apukája. És ez tuti, biztos forrásból tudom! :) Nem tudom, láttad-e már a kancád apai nagyapját, de egy gyönyörû ló. Szóval nem csoda, ha a kancád ilyen jó :) (no meg az én csikóm!)

#186 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 18:25

panni: sweet dreams jjrk az a bizonyos mén?

#187 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 18:29

Igen. Ismered? Mi aza jjrk?

#188 Ditke

Ditke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 179 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 18:51

Fehér Bölény, gratulálok a kiscsikóhoz,már én is nagyon szeretném látni a képet. :kocc: Csikasz Álomnak a könyve alapján sárga a színe és ilyen színût én sem láttam a versenyen sem mint Álomé.Inkább erõsebb színek voltakÉs ki az anyukája?(lehet ám nem láttam minden lovat)Panni jól látod Álom nagyapjaSweet Dreams JJRKM. Egyszer láttam képet róla de ha valakinek van szívesen megnézném ha felteszi.A te csikód mennyi idõs? Ki az anyukája?Jövõre szeretnénk befedeztetni Álmot de még nem tudjuk milyen lóval.Addig pedig tanítjuk folyamatosan.Most nagyon jól érzi magát mert összeengedtük a többi lóval a legelõre.Van egy ló amelyik nemigazán tetszik neki és állandóan orrol rá.A harcból lett is rajta néhány plezur.Igaz a másikon is.Majd megszokják egymást.

#189 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 18:55

voltam már ott, de csak a másik mént fotóztam.tehát ismerem, ha az, hogy egyszer karámban láttam, az ismeretségnek számít.panni, az anyuka pedig az ottani foltos kanca, ami eladó volt? mert ha igen, akkor az õ elõzõ évi csikóját sweet dreamstõl meg tudjátok nézni nálam, lovak/appaloosa album. nem tudom, mi az a 4 betû, a gazdájától kellene megkérdezned.ditke: bölény szép ménjét láttad már?

#190 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 18:59

Az én csikóm még csak 3 hónapos lesz 28 - án. Az anyja egy nullás foltos kanca.

#191 Ditke

Ditke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 179 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 17:42

Unikorn láttuk Bölény szép ménjét is amikor nála voltunk.Igaz fedeztetés után még nem érdeklõdtünk senkinél mert egy fedeztetést ingyen kapnánk ,csak mivel mi lovagolni akarjuk Álmot ahhoz egy munka vérvonalu lóval lenne jobb fedeztetni.És még a színe miatt is gondban vagyunk.Mikor jön már a kiscsikó kép? Ki teszi fel?

#192 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 17:54

Sajnos óriási problémák léptek fel.A kiscsikó kapot egy bélsárpangást.3 napja vele aludtam és töltöttem a napjaimat.Már mondtam a dokinak,hogy altassa el.Nem engedte szerencsére.Mára már jobban van.Már egyedül tud enni.Eddig úgy kellett cumisüvegbõl 2óránként etetni. Visszatérve az olaszokra.Én amit láttam az EB-n, ott nem adtak szénát a lavaknak.Csak kizárólag tápot esznek.Maj holnap már küldök képet a csikeszrõl.A ménem után ez lett az elsõ egyszinü csikó.Eddig az összes leopárd színü lett.Igaz a kanca 75%-ban QH.

#193 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 18:10

Sajnos óriási problémák léptek fel.A kiscsikó kapot egy bélsárpangást.3 napja vele aludtam és töltöttem a napjaimat.Már mondtam a dokinak,hogy altassa el.Nem engedte szerencsére.Mára már jobban van.Már egyedül tud enni.Eddig úgy kellett cumisüvegbõl 2óránként etetni. Visszatérve az olaszokra.Én amit láttam az EB-n, ott nem adtak szénát a lavaknak.Csak kizárólag tápot esznek.Maj holnap már küldök képet a csikeszrõl.A  ménem után ez lett az elsõ egyszinü csikó.Eddig az összes leopárd színü lett.Igaz a kanca 75%-ban QH.

Hozzászólás megtekintése

Ó, de sajnálom, Bölény, remélem, ezzel vége a megpróbáltatásoknak. CSak fényképezzétek le, majd én berakom, ha elküldöd mélben...

#194 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 10:52

Szia Bölény!Hogy van a kiscsikó? Nagyon klassz, hogy ilyen kitartóak vagytok, szívbõl kívánom, hogy minden rendbejöjjön!Ditke!Mi az, hogy egy fedeztetést ingen kapnátok? A tenyésztõtõl, akitõl a kancát vettétek? De ott csak a te kancád apja van nem? Vagy esetleg tombolán nyertetek... :dev: Uni!Nagyon klasszak a képeid, bár ezt már mondtam :) Igen, az a foltos kanca van nálunk, a csikójával. Az a kis méncsikó meg, akit fényképeztél tavaly az meg egy kis tündér. (habár a porcukor a fenekérõl azóta sem kopott le, emiatt gondolom lepik a legyek... :D )

#195 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 13:40

panni, ditke lova tudtommal nyert valahol egy fedeztetést egy szabadon választott méntõl, de majd valaki kijavít, ha megint csak reszelem a körmeimet és hülyeségeket beszélek :gm:hogyhogy megvettétek azt a kancát? mikor láttad utoljára a tavalyi fiát? mármint az érdekelne, hogy világosodott, vagy annyi maradt csak a popiján?

#196 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 13:51

Hoppá! Tényleg nyerte? Én meg itt viccelõdök a tombolával :cool: Nem mi, hanem a férjem unokahugáék vették 6 hónappal ezelõtt a kancát. Nálunk tartják és a csikó a miénk. Így történt. Nagyon szeretik a kancát, teljesen megfelel számukra. (nekem meg a csikó :gm: )Kb 3-4 hónapja láttam a fiát, több fehér volt a farán, mint a képeiden. Már eladták.

#197 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 14:30

nem akarok lovat venni :)tényleg és mi a csikó neve?

Edited by Unicorn, 2005 szeptember 26. - 14:30.


#198 Ditke

Ditke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 179 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:02

Bölény remélem több gondod nem lesz a kicsivel és mihamarabb meggyógyul.Unikorn a fedeztetést nem nyertük hanem mint ahogy más tenyésztõ is szokta csinálni egyet kapol a vásárolt lóhoz.Pont azért vagyunk gondban mert ott nem sok a választási lehetõség és figyelembe kéne vennünk az ezelõtt leírt dolgokat is.Mivel mi alig ismerünk Appaloosa csõdöröket szívesen vennénk ha tudnátok nekünk ajánlani belõlük.Panni azért az sem okozott volna gondot ha nyerünk egy fedeztetést.Valamilyen kancát csak-csak találtunk volna rá nekünk 3 van itthol,igaz nem Appaloosák. :)

#199 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 7:13

nem akarok lovat venni :)tényleg és mi a csikó neve?

Hozzászólás megtekintése

Ezt három ló után meg tudom érteni :) Melyik csikóé? A tavalyi méncsikóét nem tudom, Pötyi asszonyt meg hiába kérdezem, csak sokat mondóan eszeget :) A mi csikónk meg Römi. (néha Bugyura, de ezt Õ tagadja....)

#200 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 7:25

Mindenkinek köszönöm a bíztatást.Azt hiszem már megmarad a kis gengszter.Tegnap már csak egy tetanusz oltást kapott.Van egy pár régebbi Appaloosa Journál újságom.Ha esetleg kell valakinek küldök belõle postán.Tele van mindeggyik szebbnél szebb lovasképekkel.Ha valakit érdekel írja meg magánban a címét és már postázom is.Abba majd láthatjátok,hogy nem csak a szines lovak körül forog a világ.Sõt! A szines lovakkal inkább csak a Mos Color Full kategóriában indulnak.A többi versenyszámban már teljesen mindeggy a szin.Inkább az izomzat,a méret és a teljesítmény számít.

Edited by fehér bölény, 2005 szeptember 27. - 13:47.