Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vizslások figyelem!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
100 válasz a témához

#1 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 14. - 15:05

Lenne egy-két kérdésem a vizslákról...Egyszerre nem jut úgyse sok az eszembe, majd idõközben még kérdezek!Nos...Milyen betegségektõl kell óvni és milyen betegségekre hajlamos? (baktériumok, vírusok, vagy öregség miatt kialakuló betegségek)Bent kell-e tartani télen? Nem fázik meg?Mennyi a mozgásigénye?Mennyi táplálékot igényel?Egyenlõre több nem jut eszembe! KöszikeZsu Posted Image

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 14. - 20:55

Szia Zsubaba!Igaz nekem nem vizslám van, de a környezetemben elég sok, fõképp a rövidszõrû magyar vizsla, de van köztük szálkásszõrû is.Nos, szerintem kölyökkorban, ha optimális összetételû kaját kap, ha megkap normálisan minden oltást, féregtelenítve van, valamint nem szed össze mérgezõ kaját, akkor nincs vele gond egy ideig.Nem tudom kertesházban tartanád-e, vagy sem, bár a kérdésedbõl azt szûröm ki, hogy kertesházban.Ha télen kint tartod (mert lehetséges), akkor viszont nagyon jó meleg és száraz, huzatmentes kutyaházról kell gondoskodnod. Szerintem elég fázós fajták. Posted Image (én télen nem tartanám kint Posted Image , de ez magánvélemény)A szálkásszõrû fajta szívósabb, de keményebb, önfejûbb is.Ami az öregkort illeti, - mint sajnos manapság a legtöbb fajta - hajlamos a rákbetegségekre, fõképp a bõr alatti tumorokra, valamint izületi bántalmakra, tumorokra.Sokan bõrbetegségekre hajlamosak, különbözõ ekcémák és bolhaallergiák.De ez is elmondható több kutyafajtáról...Ami a mozgásigényét illeti, szerintem elég nagy!Kaja dolgában én jobban szeretem a készkajákat, fõképp a száraztápot, de sokan éppen ezeket tartják rossznak..nekem még a kutyámnak semmi baja nem volt tõle, kölyökkorban jól fejlõdött, most 6 éves és semmi baja nem volt eddig! Posted Image Viszont a vizsla, ha nem mozog eleget és sok kaját kap, hajlamos a hízásra!Ez pedig idõ elõtti vizesedést, szívbajokat jelent!!Volt egy munkatársam, szó szerint, halálra etette a vizsláját..élt 7 évet!!!egyenlõre ennyit.... [ 14 Május 2002, 21:00: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#3 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 15. - 19:51

Azért kérdeztem, hogy muszáj-e bennt tartani, mert ha teszemazt nyár elején veszek egy kutyát, azt egész nyáron szoktatom, hisz otthon vagyok vele. Õsszel megszokja, hogy de. nem vagyubk itthon, de télen ugyanúgy nem vagyunk itthon, de a lakásban nincs olyan hely, ahová be tudnám tenni anélkül, hogy elindulhatna és kárt tehetne valamiben. 1-2 körül mindenképp van itthon valaki, szóval csak addig kéne kibírnia. Szóval ha télen beraknám a lakásba, akkor megszokná-e fél éves korára, hoyg nem szabad megrágnia mindent? Hát nem... szóval vagy kint lesz a házikójában pokrócokkal és szõnyegekkel vagy nem lesz vizslám :( A betegségeket meg azért kérdeztem, mert van egy 10 éves németjuhászom és mind2 térdét meg kellett mûteni. A bal térdszalagja részlegesen volt elszakadva és vmi porc be volt tokosodva neki. A jobb szalagja meg teljesen elszakadt és pótszalagot kapott. Most 3 lábú szegénykém és nagyon fáj neki. Szóval ezért kérdeztem, hogy egy vizslával milyen testi bajok lehetnek, amit mûtétre vagy gyógyszerezésre szorulnak?Köszi szépenZszu Posted Image

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 15. - 22:16

szerintem a vizsla annyira nincs még "túltenyésztve", mint a németjuhász, úgyhogy a lábai biztos jobbak.WSzerintem aktívan vadászó szülõktõl vegyél kiskutyát, talán azok szívósabbak.A kutyaház ajtajára tegyél olyan mûanyag sávokból álló "ajtót", ami bennt tartja a meleget. Ipari kapukra szokták rakni, de nagyon sok kutyaházat láttam, hogy így árulják.Szerintem fél napot ki fog bírni kint a hidegben is, adjál neki játékokat, hogy ne unatkozzon, én a helyedben meg is kötném valami hosszú "lére".

#5 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 16. - 9:44

Sziasztok!Mint gyakorló vizslagazdi hozzászólok, ha nem baj.Mi a drágát lakásban tartjuk, nem igy indult, de ez lett belõle. 3 hónaposan hoztuk el és amit lehetet szétrágott a lakásban, lerágta a tapétát, szétrágta a bútorokat, galérialépcsõt, szóval borzasztó dolgokat müvelt, de úgy tünik most leszokott róla ( jelenleg 13 hónapos). Mozgásigénye iszonyatos, egésznap rohanna, nálunk háromszor sétál egy nap, reggel egy rövidet, délután óriásit ( kb 2-3 órát, vagy a lovardában van kint velem) és még este egy kicsit. Ezzel elértük azt, hogy napközben alszik.Evéssel nekem is vannak problémáim, válogat, illetve nem is eszik, ezáltal irtó vékony, rossz ránézni. Szóval " vizslahízlalás" téren minden infot szívesen fogadok

#6 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 16. - 19:46

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: én a helyedben meg is kötném valami hosszú "lére".[/QUOTE]Ezt nem értem Posted Image MIlyen lé? Posted Image

#7 ornella

ornella

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 16. - 21:17

Hát a hosszú lé, valószinüleg hosszúláncot jelent, ha jól értelmezem. Már bocs, hogy belekontárkodtam! De én azért ezt nem javasolnám neked.Szerintem helyesen teszed, hogy kikéred mások véleményét egy kiskutya megérkezése elõtt. Látod milyen sokan segitenek, és ha nem is mindent fogatsz meg, ösztönösen is fogod tudni, hogy mi a jó a kutyádnak.Viszont javaslom, hogy a tenyésztõvel, akitõl a kiskutyád származik hosszan értekezz, mert ha valaki okos tanácsokat ad az adott fajtáról, õ biztosan megteszi.Valószinüleg, ha már nálad lesz a baby, akkor is fordulhatsz hozzá, ha problémád adódik.Az tény, hogy nagyon fázós fajta, fõleg ha nem mozog eleget.

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 16. - 21:36

Valóban hosszú pórázt (kikötést) gondoltam, de kölyökkutyánál nem alkalmaznám.Amúgy könyvesboltokban is kapni a magyar kutyafajtákról szóló szakirodalmat, benne van a vizsla is, nem ártana átolvasni.Ami a "hizlalást" illeti én is ismerek nagyon sovány vizslát, az sem hajlandó bármit és sokat enni, a gazdája próbálja jutalomfalatokkal (keksz-szel) tömni, de nem nagyon látom a fejlõdést! Posted Image

#9 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 17. - 9:13

Hát, nekem azt tanácsolták, hogy ne adjak neki 3 napig enni és mozgassam sokat. Állítólag utánna hatszor meggondolja, hogy válogasson-e. Nem tudom, elég durvának tünik, én próbáltam mindent, B12 vitamint, Catosalt, nem jött meg az étvágy, nem is hízik. Mindegy. Talán késöbb.

#10 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 20. - 18:47

Hát én nem tudnám egy icipici ideig sem megkötni a kutyámat... Inkább bezárom a kennelbe de akkor se! Hát nem tudom, még gondolkodom,hogy lesz-e vizslám Posted Image

#11 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 26. - 20:39

Sziasztok! Megint felhozom a témát, mert itthon is elõjött, hogy veszünk vizslát nyárra.Nem tudtok tenyésztõt, akinek április-májusra várható kölykei lesznek? (Vagyis tervezik?)Adjatok még tanácsokat vizslákkal kapcsolatban pls.! Posted Image Zsubab

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 26. - 21:04

Most attól függ milyen vizslát? Van egypár...Magyar, német, angol (pointer), francia, olasz, weimari (kék) stb.Mi az hogy nyárra?Szerintem a kutyaújságok tele vannak tenyésztõkkel, azoknál kéne informálódni, többhöz ELMENNI, KÖRÜLNÉZNI és amelyik a legszimpatikusabb (elmagyaráz mindent, felvilágosítást ad, megmutatja a szûlõket -vagy legalább az egyiket, tud címet adni, ahol onnan származó kutyákat lehet megtekinteni, egészségügyi garanciát ad.)nos, csak ilyen helyrõl szabad venni!És ez más kutyafajtákra is vonatkozik.De! Érdemes lenne elmenni menhelyre is, ott is vannak fajtatiszta fiatal vizslák!

#13 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 26. - 21:36

Magyar vizslát szeretnék, rövid szõrût. Úgy nyárra gondoltam, hogy tavaszi születésût, mert nyár elején tudnánk csak szoktatni a házhoz, meg tisztaságra meg ilyenekre... meg a másik kutyához, hogy ne egyék meg egymást Posted Image Azért nem megyek még körbe, mert a kutyák vemhességi ideje 2 hónap, tehát még meg sem fogantak azok a kutyák, amelyek közül válogathatnék Posted Image Igen, én is gondoltam, hogy elmegyek menhelyre, de 4-5 hónaposnál idõsebb kutyát nem nagyon szeretnék...És mindenképp szeretném legalább egyik szülõt megnézni... törzskönyv nem szükséges, vadászni vele, tenyészteni nem fogok. :rolleyes:

#14 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 26. - 22:00

Szia!Nem tudom miért ódzkodsz 4-5 hónapnál idõsebb kutyától?Szerintem 1 évesig (addig még kölyök)nyugodtan elmehetsz.Én direkt 6 hónapos kutyát akartam (és lett), mert lakásba lett véve és fogváltottat akartam, hogy ne szedje szét a lakást.Nos, szétszedte, de nem a rágcsálás miatt, egyszerûen fél évig rombolt, mert sokáig egyedülhagytuk. Ennyi idõ kellett neki, hogy rájöjjön, hazajön a gazdi. Ráadásul vonyított is!De azóta aranykutya.1 éves korig mivel kölyök, simán össze lehet szoktatni a másik kutyával, úgyis behódol az idõsebbnek..Vigyázz a törzskönyvnélküli, tenyésztõtõl vett kutyáktól!Ezek a szaporítók, akik találomra fedeztetik be a szukájukat, ezektõl ne várj semmilyen egészségügyi garanciát!Tudom, hogy így olcsóbb, de gondolj arra, hogy nem 1-2 évig fog veletek élni, hanem kb. 15 évig!Ha sikeresen összeszedsz egy diszpláziás, idegroncsot, pokol lesz az életetek!Mert ugye után nincs szíve senkinek sem "megválni" a kutyától!Úgyhogy az én javaslatom CSAK ELISMERT tenyésztõtõl szabad fajtatiszta kutyát venni!Még valami!Javaslom, hogy 1 év után menj el vele kutyasuliba, senkinek nem árt... Posted Image

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 26. - 22:05

Amúgy igazad van, a tavaszi kutya "jobb" kutya!Ami az ellentmondást illeti az elõzõ hozzászólásomban, miszerint fajtatiszta kutyát, csak tenyésztõtõl érdemes és nem menhelyrõl, nos a menhelyi kutyáknak annyi elõnye is van, hogy hozzászoktak a falkához (könnyebben beilleszkednek) és talán tudják az elõéletét, de legalábbis tudják a kutya elõnyeit-hátrányait... Posted Image Én ismerek egy nõhöz hozzácsapódott vizslát, együtt döntöttük el, hogy hazaviszi, a kutya szó szerint csontsovány volt, esküszöm az a kutya a leghálásabb, leghûségesebb!

#16 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 27. - 10:08

Kutyák felkészítése vadászati alkalmassági vizsgára!(gazdik bentlakása lehetséges 2 ágyas vendégszobában.)Snyehola Géza vadgazdálkodási technikusaranykoszorús vadászkutya mester vezetõBácsalmás06-20-321-1159 [ Március 29, 2004, 09:00: Az üzenetet átszerkesztette: Gumilovas ]

#17 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 27. - 12:43

Sziasztok Zsubaba, Ilusta!gyakorló vizslagazdiként én is Ilustának adok igazat. Szerintem nem éri meg olcsón venni kutyát törzskönyv nélkül, mert komoly problémák lehetnek késöbb (és itt nem csak a diszpláziára gondolok) és az esetleges állatorvosi költségek a végén sokkal nagyobb összeget tesznek ki mint a törzskönyves kutya ára. Én a vizslámat nagyon jó helyrõl vettem, sokan mondják, hogy talán a legjobbról, bár ezt nehéz megállapítani. Ha jó kutyust szeretnél már most meg kell nézni a szülöket és elõjegyzést leadni, hogy tavaszra tuti meglegyen. Én sok sikert kívánok, nagyon sok szép pillanatot szerez, de az is biztos, hogy amit nálunk tönkre lehetett tenni, azt tönkre is tette ( ezzel nem csak szép pillanatokat szerezve :D )

#18 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 27. - 18:32

idézet:
Nem tudom miért ódzkodsz 4-5 hónapnál idõsebb kutyától?Szerintem 1 évesig (addig még kölyök)nyugodtan elmehetsz.Vigyázz a törzskönyvnélküli, tenyésztõtõl vett kutyáktól!Ezek a szaporítók, akik találomra fedeztetik be a szukájukat, ezektõl ne várj semmilyen egészségügyi garanciát!Tudom, hogy így olcsóbb, de gondolj arra, hogy nem 1-2 évig fog veletek élni, hanem kb. 15 évig!Ha sikeresen összeszedsz egy diszpláziás, idegroncsot, pokol lesz az életetek![/QUOTE]Pontosítok: 4-5-6hónapos kölyköt szeretnék, de mindenképp 1évesnél fiatalabbat Posted Image Végülis nem muszáj törzskönyv nélkülinek lennie, de azért az esetek nagy százalékában van törzskönyv nélküli egészséges kölyök is. Egyébként meg a max. árát 20.000ft-ban állapította meg anyukám, õ a fõnök :rolleyes:
idézet:
Én a vizslámat nagyon jó helyrõl vettem, sokan mondják, hogy talán a legjobbról, bár ezt nehéz megállapítani. Ha jó kutyust szeretnél már most meg kell nézni a szülöket és elõjegyzést leadni, hogy tavaszra tuti meglegyen. [/QUOTE]Néztem a kenneleket a neten, meg majd újságban is körülnézek. Ha olyan jó helyrõl vettél vizslát, nem tudsz elérhetõséget, honlapot, és információt a kennelrõl? Posted Image Megköszönném...Gondolom elõjegyezni kutyust csak törzskönyvest lehet, nem? Igazából úgy nem is nagyon vagyok képben, hogy 20.000ft-ért lehet-e egyáltalán és, ha igen milyen törzskönyves vizslát lehet venni? Belegondolva tényleg jobb egy tözskönyves kutyát megvenni, de annak is lehetnek betegségei. Meg ha véletlenül olyan a kennel akkor agyon vannak tenyésztve a kutyák (apa-lánya...). Ilyen kutyát sem szeretnék, mert génhibás lehet, meg gyenge idegrendszerû.

#19 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 1:13

Zsubaba! Kutyamenhelyre nem gondoltál?? Szerintem akár ott is találhatsz aranyos kutyust. Az én CSibimnek az oltási könyvet kivéve semmi papírja nincs, úgy lett kimenekítve egy családtól ahol már agyon akarták csapni ... és ugyanolyan aranyos mint a "papiros" társai ...Üdv, Sac

#20 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 17:13

Szia Zsubaba!Sok jó kennel van, de sajnos olyan magyar, ahol weblapot is találsz nem sokat tudok.vagyis kettö igen, most jutott eszembe,a weblapom címét megtalálod az adataimban, és ott fent vannak linkként. A Sugár kennelt ajánlom, nagyon aranyos a lány, akié a kennel. Árat nem tudok mondani, mert gondolom minden tenyésztõ más áron adja a kölyköket, de szerintem vedd fel vele a kapcsolatot. Érdeklödve várom, hogy mikor vizslásodsz meg te is Posted Image

#21 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 21:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Sac:Zsubaba! Kutyamenhelyre nem gondoltál?? Szerintem akár ott is találhatsz aranyos kutyust. Az én CSibimnek az oltási könyvet kivéve semmi papírja nincs, úgy lett kimenekítve egy családtól ahol már agyon akarták csapni ... és ugyanolyan aranyos mint a "papiros" társai ...Üdv, Sac[/QUOTE]Dehogynem, gondoltam arra is. Sõt meg is néztem a neten, hogy mi a menhelyek "kínálata"... de azt jobban szeretném, ha ismerem a kutya szüleit, hogy milyenek, van-e öröklõdõ betegség stb...

#22 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:17

Csak az a gond, hogyha tényleg van a kutyának öröklõdõ betegsége, azt a tenyésztõ sem fogja az orrodra kötni és amire, erre rájössz, úgy megszereted a kutyust, hogy úgysem adod vissza.A pénzért lehet pereskedni évekig, beleunsz.Sajnos ez MO-on így megy, az emberek szívére apellálnak a tenyésztõk...még a nagyok is! :(

#23 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 22:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:Csak az a gond, hogyha tényleg van a kutyának öröklõdõ betegsége, azt a tenyésztõ sem fogja az orrodra kötni és amire, erre rájössz, úgy megszereted a kutyust, hogy úgysem adod vissza.A pénzért lehet pereskedni évekig, beleunsz.Sajnos ez MO-on így megy, az emberek szívére apellálnak a tenyésztõk...még a nagyok is! :( [/QUOTE]Igaz... de azért inkább maradok a tenyésztõnél. :rolleyes:

#24 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 20:05

Edere, a masfel eves fiu vizslara meglehetosen rossz korulmenyek kozott leltunk, egy mult heti kirandulason, videken. Lancra kotve, lesovanyodva vegetalt egy nem tul allatbarat csalad hazanak udvaran. Cimboraimmal elkertuk es elhoztuk, mert attol feltunk, talan megfagy vagy tudogyulladast kap ha bekoszont egy hidegfront. Sajnos en nem tudtam ot elhelyezni, ezert atmeneti idore most egy kutyapanzio vendegszeretetet elvezi ;o) , ahol szakavatott kutyasok foglalkoznak vele. Fokozatosan taplaljak, megkapja az oltasokat es szinte egesz nap mozoghat.Igen, most gazdat keresunk neki.Ede a zord korulmenyek ellenere nagyon jokedelyu, mozgekony es szelid maradt. Mindemelett mar profi hazorzo, es termeszetesen hihetetlen aranyos. Amire szuksege lenne, az egy olyan hely, ahol egyszerre mozoghat szabadon (kertben rohangalas),de be tud huzodni melegebb helyre is (pl. haz elotere, ha nem is kozvetlenul futott), mert a vizsla rovid szore miatt telen nem lehet tartosan a szabadban. Ezek persze csak a fizikai szuksegletek, azt nem kell mondanom, hogy leginkabb egy stabil, szereto gazdara van szuksege, mert nagyon erzekeny az ember kozelsegere. Ha tudtok esetleg olyan jo helyrol, ahova Ede bizalommal beterhet, kerlek hivjatok. Ede neveben koszonettel, Sinko Mate 30 415 0852Ezt a levelet írták be Kutyás fórumon. Aki tud valamit tenni, jelentkezzen Sinkó Máténál!

#25 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 14:13

[url="http://"http://www.zianet.com/poquito/Our%20Vizslas%20Page.htm"]http://www.zianet.com/poquito/Our%20Vizslas%20Page.htm[/url]Klafa kis vizslus oldal Posted Image

#26 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 12:27

Sziasztok!Én egy vizslával nõttem fel, akit 6. szülinapomra kaptam, a kutya most 12 éves! Órákig tudnék beszélni róla, de most csak azt ecsetelném, hogy hogyan is mûködik egy vizsla(esetemben magyar vizsla): Brúnó nálunk családtag, mióta él bent lakik velünk! Vannak akik kint tartják, de akkor egy kutyaház nagyon fontos!! A lényeg, ha bent tartod, megszokja, és akár egy kint töltött éjszaka alatt nagyon beteg lehet! Egy fiatal vizsla nagyon karcsú, és hihetetlen nagy mozgásigénnyel rendelkezik(mi annak idején kocsival futattuk)! A másik dolog, amire egy leendõ vizslásnak feltétlenül gondolnia kell, hogy VADÁSZKUTYÁK--) ezt az ösztönt semmivel nem lehet csillapítani a kutyánál. Akár egy napra is elmehet a kutya "vadászni". A miénk hozott már haza kiscicát, üregi nyulat--) egyikben sem tett semmilyen kárt, úgy szereti az állatokat, mintha ember lenne--)bármilyen más állat felbukkan a háznál(egér, tengerimalac, nyuszi, süni, csirke BÁRMI) órákig le sem fogja venni a szemét róluk, és ha megengeded neki, hogy megnézze, akkor anyáskodik felettük( nyalogatja, cipeli õket, ám SOSE bántja!) Ha sétáltatod egyfolytában szimatol, amint meglát egy menekülõ vadat, isten sem tudja visszahívni! Családcentrikus, könnyen tanítható, okos kutya(400 fajból 25. helyen áll-kutyarevü(volt) címû magazinból)! Rossz tulajdonságai: rendkívül sértõdékeny( ha megbántod elvonul és "nem beszél" veled, de könnyû kiengesztelni)! A makacssága a másik dolog, nagyon önfejûek, meg kell neki tanítanod, hogy te vagy a fõnök, mert a fejedre nõ könnyen--)ezt sajnos más kanoknál is szereti fitogtatni, és könnyen beleköt nála erõsebbekbe is! Nagyon tud szeretni, és nagyon tud örülni neked, ha idegen helyen egyedül van, megrémül, és addig keres amíg meg nem talál! Minden játékban benne van, természetet kutathatsz, úszhatsz vele( vigyázz, mert a vadkacsák után is bármikor elúszik), házõrzõnek sem utolsó( téged bármi áron megvéd)!

#27 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:03

Itthon van a kutyusom!Nézzétek meg: [url="http://"http://zsubaba.fw.hu/dana.htm"]http://zsubaba.fw.hu/dana.htm[/url] :D

#28 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:17

Rohadt aranyos!!! Irigyellek

#29 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:40

Tényleg nagyon aranyos! Szeretem a vizslákat ;) Dana lenne a neve?Remélem jól meglesznek a másik kutyáddal!!!

#30 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 21:53

Igen, Dana a neve, ma pont két hónapos Posted Image A másik kutyámmal eddig nem vesztek össze, csak félpercenként sír szegénykém, mert kint van a kennelben, mert nem akarunk belõle szobakutyát nevelni, és egyszer kell megszoknia így, hogy kint van... de most csöndben van... én meg mint egy 3 éves kérdezgetem anyukámat, hogy ugye, most hogy csönd van, alszik? :rolleyes: Posted Image

#31 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 18:27

[url="http://"http://kep.tar.hu/zsubaba/index.phtml?aid=27562057&pid=2185711&fullsize=1"]http://kep.tar.hu/zsubaba/index.phtml?aid=...5711&fullsize=1[/url] :D

#32 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 16. - 19:16

Vizslás emberek,hátha még nem késõ. [url="http://"http://www.extra.hu/illatosut/030414/0414_97.htm"]Neki[/url] ma jár le a 14 nap. Posted Image

#33 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 18. - 9:36

Jól elsüllyedt ez a topic! :( Itt az énkutyám:[url="http://"http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/0/8/8/BIG_0000152088.jpg"]Dancóka-mancóka[/url] :D

#34 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 18. - 15:00

Két vizsla is gazdit keres:[url="http://"http://www.minimenhely.hu/gazditkeresunk.html"]http://www.minimenhely.hu/gazditkeresunk.html[/url]

#35 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 9:32

Juhé, én is vizslás leszek! :cool:

#36 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 15:56

A vizslák nagyon jóarcok, örülök, hogy neked is lesz egy.De! Ha kertben akarjátok tartani, akkor inkább válasszatok másik fajtát. Õ szobába, kanapéra, fotelbe, ágyba való! ;)

#37 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 16:34

Nekünk is van!

#38 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 17:18

Hm, nekem is vizslum van, imádom, nagyon szép, izmosabb az átlagnál, bár nem magas Posted Image kint van mindig, télen ha hideg van, éjjel bentalszik, meg amúgy is szokott bent lenni, nagyon kultúrált, nem nyáladdzik, nem ugrál, nem kapar, semmi. :D szóval a vizsla a legjobb :cool: nameg persze nagyonnagyon okos.Az enyém ha éhes, rendszeresen ráharap a tál-ja szélére, és futkos vele az udvaron,lábbal toligássza maga elõtt a betonon, csahogy vegyük már észre hogy õ most igenis enni akar Posted Image aztán szépen leteszi az ajtó elé, leül mellé, és vár. Nagyon szeretem

#39 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 5:26

Hm...ezt nem értem. Sajnos a lakásban tartás nem megoldható, de eddig aztz hittem hogy kifejezeztten szívós, kint tartható, nagy mozgásigényû fajta...

#40 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 5:29

Ismerek is egy szép, egészséges, erõs vizslát, itt lakik az utcában...mindig kint van, télen is, mondjuk van egy nagy, meleg kutyaháza...szerintetek annyi elég? Vagy mindenképp házban kéne tartanom? /még nem is biztos hogy lesz, de már majdnem nyélbe ütöttük az üzletet/ :D