Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csömöri pampák és mogyoródi dombok...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1312 válasz a témához

#41 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 21:13

Cannabis póni?? :D Posted Image Magasnak nem túl magas, az biztos, de azért..jéé.. :D

#42 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 21:33

Cannabis anyja Tetke. Az apját nem ismerem, de vicces lehetett, ha felérte egy póni... :rolleyes: :D

#43 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 14:35

Nem hisztek nekem????? Dóri, neked sem tünt föl :confused: ??? Ioxodonta, én sem tudom ki volt az apuci, de bizti, h nem póni, de a végeredmény az lett... Posted Image

#44 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 16:00

Hát, az mindenesetre biztos, hogy nem igásló! ;) Tény, hogy nem túl magas, sõt talán kifejezetten alacsonynak mondható... Hát, nemtom, legyen magas vérû póni. :cool: (bár nemtom mennyi benne a televér)

#45 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:38

Ioxodonta te honnan ismered? Amugy a nicked nagy i-vel van vagy kis l-lel?

#46 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:40

már ha nem túl indiszkrét a kérdés :D ! HIányzik Csömör!!!!!!!!!!!!!!!!!

#47 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:40

kis l-lel. Szeptember óta járok a Szilvihez lovagolni.

#48 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:44

Akkor pont elkerültük egymást Posted Image ! Nedi majd mesél, ha még nem tette volna :D ! A mini-militarypálya felé nem jár senki??????

#49 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 22:36

Zserbo: Háát, nem tudtam, hogy póni. :D Te tudod, hogy milyen magas? Nem 160valamennyi?És nem az a ló mondható póninak, aki azért 160vamennyi alatt van?Ezt értelmesen elmondtam, ugye? :D

#50 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 11:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Zserbo: ! A mini-militarypálya felé nem jár senki?????? [/QUOTE]Arra gondolsz ami a patak átkelõ mellett volt egy kis erdõs részen? Szoktam mellette járni. Keresztül utoljára nyáron mentünk át. De akkor már el voltak húzva a fák. Miért? Most mintha a patakot duzzasztották volna fel. Olyan mély volt. Le kellett szállnom és átvezetni a lovat mert nem mert belemenni. Nekem is majdnem a csizmám száráig ért.

#51 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 14:44

Arra, Bubus! Azt Zsebke nagyon imádta! Akkor már lassan nem is patak lesz :D ! Kiváncsi lennék, mit szólnának hozzá a dögök :D , mert eddig õk sem féltek. De az autósok járnak a legrosszabbul, azt így már nem fogják használni Posted Image ! Dóri, a póni hivatalosan az a ló, melynek marmagassága max. 147 cm, patkolva 148 - másik két szakkönyv szerint 148 cm a határ, de itt nem térnek ki a patkóra, és én is 147-re emlékeztem. Mérete a határra esik, de semmiképp nem 160! :mad: :mad:

#52 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 22:25

Én meg ugy emlékszem, 160-nál magasabb, de semmi gond, holnap megkérdezem! ;)

#53 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 17:36

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok minden csömöri lovasnak:)!!Küli&Sárga

#54 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 20:38

mesélnék nektek valamit..jöttem vissza egy sétaterepröl egy kislánnyal és édesapjával.szemben egy pej lovacska,kalapos lovasával.már kanyarodtunk rá az utra,hogy megyünk vissza az istálló felé,erre a kedves lovas mögöttünk pár méterre vad galoppra ösztökélve a lovát vágtázik felfelé a karámok mellett.A két vendégem alól meg ugrottak ki a lovak,mert annyira megijedtek szegények a mögöttük ezerrrel elsuhanó "szörnytöl".Bevallom,én is.. :( Kedves lovas,ha magadra ismersz..légyszives máskor picit toleráld azt,hogy más is közlekedik arra és egyben szeretnénk hazaérni,nem pedig leesve és a ló után kullogva... :( Köszönöm magam és a többi lovas nevében!Különc

#55 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 13:07

24-én az istállónkból én voltam az egyetlen aki kiindult terepre. Persze meg is bántam annyira csúszotak az utak. Föleg ott ahol már járt autó és nyoma visszafagyott. A lejtõn lefelé azt hittem el fogunk csúszni párszor ezért le is szálltam. Aztán egyszer csak a földön találtam magam a gumi csizma talpa is rendesen csúszik. A lovam meg csak csodálkozott rajtam, hogy mit keresek én a földön ülve. 25-én reggel azért már jobb volt a helyzet egy fokkal csak a lovam volt tele. 26-án pedig már nagyon jó kis terepet mentünk.

#56 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 17:39

Különc, te a sárga istállónál(ezt hivják Alexandra nem tom minek?)vagy?

#57 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 15:41

Különc, erre a történetre még visszatérünk ;) Bubus, én is voltam kint 24-én Pistinkkel. Én nagyon nem bántam meg, igazi karácsonyi nyugodt terep volt. Igaz, volt egy hely, ahol mi is úgy döntöttünk, hogy jobb vezetve átmenni..

#58 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 12. - 17:27

Tegnap egy jó kis köd elõttem, köd utánam terepet sikerült menni.

#59 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 12. - 17:48

Na és ma milyent mentetek Bubus? Posted Image

#60 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 11:54

Semmilyet majd csak pénteken megyek Csömör felé... Mégse lehet mindig félnap szabin lenni... Posted Image

#61 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 12:09

A pici ugró pálya ami a patak mellet van elégé le van pusztúlva de ha van rá pár jelentkezõ helyre rakhatnánk ,hogy ismét lehessen rajta ugrálgatni.Cannabis apját én se tudom ki de sanszos a póni lehet hogy hozott egy sámlit is magával.A pej lovas sztori ra meg van egy tippem de szerintem nem direkt volt csak elvitte a lova azt nem láttad hogy csaj volt e vagy pasi?

#62 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 13:24

Pej lovas sztori.Garázdálkodik a környéken (Csömöri pampákon) két társaság, akikben NULLA lovas kultúra szorult.Mindegyikrõl hallottam már rémtörténeteket, és én is találkoztam már velük többször is terepen.Anikó (márint a Bakos, nem a Lovam Van ;) ) és Pisti is mesélt már róluk durvákat. A legutolsó találkozásom eredeménye az egyik bandával egy gipsz lett. Akkor történt, amikor egy-két hétig fagy volt, és utána egész nap esett az esõ, majd bejött a melegfront. Elõzõ nap egész nap bent voltak a lovak a boxban az esõ miatt, és elõtte sem tudtak a fagyos talaj miatt menni rendesen. Indultunk terepre. Lidérc fejében teljesen természetesen egy gondolat dolgozott: MENNIMENNI. Fent az elsõ úton kb. 5 percnyire a lovardától találkoztunk seggfejékkel. Én már csak így hívom õket. Ugyanaz a két alak volt, akivel pár héttel ezelõtt [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000802;p=4#000159"]találkoztam[/url] majdnem ugyanott, csak akkor épp hazafelé tartottam, most meg kifelé. Akkor velem szembe jöttek, most az utamra merõlegesen. Mikor elém értem, berobbantottak vágtába, ismét õrült tempóban. Lidérc ezt most nem fogadta úgy, mint pár héttel ezelõtt, (noná hogy nem) és utánuk akart rohanni. Elkezdett bakolni, ugrálni, kész volt a cirkusz, nyomta rendesen :eek: Végülis nem tudott letenni, de közben valahogy a kisujjam jól hátratört. Nem tudom, hogy hogyan történ pontosan, az adrenalin dolgozott közben rendesen. Azért az emberi test elég jól van megkonstruálva, nem ér rá akció közben olyanokkal foglalkozni, hogy fájdalom, meg ilyenek :cool: Ez után nem fordultam meg, hogy jó, akkor hazamegyünk, hanem még mentünk utána egy egész jó kis terepet. (persze az elsõ úton ahol ügetni szoktunk bakolt jókat, meg egyfolytában vágtázni akart, és késõbb is ijedezett, de azért jó volt). Lidércre ezért az akcióért egy percig sem haragudtam, csak azt csinálta, amit minden tele levõ ló tesz, ha elõtte bedurran két másik ló. Két pej ló volt, az egyik fickó kalapban, a másik talán kendõben(ha jól rémlik), az egy fiatalabb csávó. Nem tudom mit lehetne ezekkel kezdeni, de valamit kéne.Úgy tudom az egyik seggfej társaság a tó környékén lakik, a másik pedig az Uhrin társaság. Mit lehetne velük kezdeni??

#63 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 14:09

Röviden szerintem SEMMIT. Más világban élnek, fel se fogják, hogy mekkora balesetet okozhatnak ha egy kezdõbb lovassal találkoznak. Nyáron mi is összefutottunk velük, vagy egy hasonló hozzáállásu csoporttal de nekünk szerencsére a lovaink lenki világát nem bolygatták meg annyira. Bár ha egyedül vagyok lehet hogy én is gondban lettem volna...

#64 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 14:26

Nem tudom. Csak a jogosítvány és autóvezetés hasonlat jut az eszembe. Az utakon se mehet senki ész nélkül pl. a másik sávban közlekedve...Ez nem más világban élés. Ez egyszerûen csak seggfejség.Anikó mesélt vmi olyat, hogy volt egy lány akit magukkal "hurcoltak" kilométereken keresztül, leszarva, hogy a lány nem tudja megállítani a velük robogó lovát.

#65 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 14:30

Szerencsére még nemigen futottam össze velük. Az "Uhrin társaság" merre tanyázik?

#66 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 14:39

Az a baj, hogy minden amit tudok róluk, csak félinformáció :( Azzal meg nem nagyon lehet mit kezdeni. Az Uhrinék azt hiszem nem rég kezdték el a lovardáskodást, a telephelyük" valahol a Móniék istállója környékén van, ha jól tudom.(Amúgy félreértések elkerülése végett van még két másik lovas, akik gyakran kettesben járják a terepet, akik közül az egyik egy szürkével jár. Nem õk azok, õk normálisak, figyelnek másokra. Meg szokták kérdezni, hogy ügetésben elmehetnek-e mellettünk..)

#67 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 10:49

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa: Mit lehetne velük kezdeni?? [/QUOTE]Arra gondoltam, hogy valaki utánuk vágtázhatna, és leránthatná õket a nyeregbõl, ló farkához kötözhetné õket, stb. :D

#68 Amidamaru

Amidamaru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 20:08

Örülök, hogy véégre megtaláltalak titeket, loxodonta! Meg így megjegyzed a nevemet is. (Becézz Aminak:))Nemtom, Cannabis póni-e. Nekem teljesen mindegy. Szerencsére mi még nem futottunk össze a nyomikkal, de még nem késõ. Csak ne akkor legyen, mikor Tincsivel az elsõ tökmagányos terepünket menjük.(Tökmag Ányos...ÉÉrted??)

#69 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 21:18

Szia Amiiiii!!!!!!!! Posted Image Posted Image Üdv itt!Örülök, hogy idetaláltál. :D

#70 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 22:15

Szia Ami! Posted Image Jaj, ezek a szóviccek... Posted Image Örülök, hogy itt vagy!

#71 Durcaslany

Durcaslany

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 19:22

Sziasztok! Már a barátnõm és én is találkoztunk ezekkel a nyomikkal, de akkor ök jártak rosszabbul.Szilvi barátnõm és én majdnm minden héten egész napos terepekre megyünk,az ö Kecsesén és az én Durcikámon. Egy ilyen terepen megpróbáltak megelözni a Kastély utáni erdöben. Mi megfogtuk a lovainkat,ök nem. Csak azzal nem számoltak, hogy az én kancám lévén, hogy ügetõ versenyló, nem teljesen normális... Eredmény: 1/2 centi hijján majdnem lábszár-törés... És még nekik állt följebb!! Pedig javasoltuk, hogy inkább biciklizzenek, de azt mondták, fárasztó.Az aki egy Gidrán kancán ült,veresenyezni akart,a kalapos meg ült csak a ziháló lován mint gomba.Ezek LOVASOK ?!?! Szerintem nem!!Egyébként nagyon sajnálom Szultánt, Öt még én is pucoltam, mikor a Favoritban dolgoztam. Állítólag Darú és Torma is meghalt....

#72 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 15:56

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya:Arra gondoltam, hogy valaki utánuk vágtázhatna, és leránthatná õket a nyeregbõl, ló farkához kötözhetné õket, stb. :D [/QUOTE]Hát megfontolandó ;) Én egyelõre békésebb elintézésben gondolkodom (csak puska lesz nálam :D ) Vmi olyan körvonalazódik a fejemben, hogy többen meg kéne õket keresni a lovardájukban, együtt, nekünk, környékbeli lovasoknak, és elbeszélgetni velük. Vagy ne álmodozzak naívan ilyenekrõl, hogy ennek vmi haszna, pozitív eredménye lehet?Durcáslány, ez is súlyos, amit te írtál. Mi az, hogy hátulról idegenekkel elkezdenek "versenyezni"?? :mad: Pénteken amúgy megint volt egy kicsit hasonló élményem, igaz, ezeknek az elõzõknek a nyomába sem ér... Mentünk hazafelé, egy pörgõs "rohanjunk már" terep után. A Szávay istálló elõtti gyümölcsösbõl bújtunk épp ki a dzsumbujból, mikor hallottam, hogy vki ordít/üvölt a lovával, hogy "HÓÓÓÓÓ, HÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, HÓÓÓÓÓ", és nagy dobogás. Két lovas, az egyik egy szürkével. Na mondom, fasza, ezeket viszi a lovuk, mint a rongyot, nem tudnak megállni. Jobbnak láttam megállni/leszállni, mert hazafelé ha elrotyóznak elõttünk, nem biztos, hogy Koma kulturáltan fogadnája a szitut, és a szerencsétleneknek még csak az kell, hogy mi hátulól megkergessük õket :D De végülis megfogták õket. Épp nézegettem, hogy jól van, mehetünk, mikor Lidéc elkezdett táncolni. Na mondom, mi van már megint :D Egy másik szürke a szántófölden keresztül mögülünk elvágtázott a másik két lovashoz. Nem foglalkozott különösebben azzal, hogy más is van ott... Ó, hát minek is, végülis ez a legújabb módi a környéken, úgy látszik :mad: (Ja, szombaton is találkoztam egy másik lovassal, az is szembe jött, szintén vágtában, de teljesen kultúr tempóban, láthatóan/érezhetõen teljesen kontroll alatt, egy olyan réten keresztül, ahol bõven elfértünk egymás mellett, tisztes távot megtartva, és éééérdekes, így semmi problémám nem volt ezzel a szituval :rolleyes: )

#73 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 16:48

Átírom a topiknevet, "Rémregények a csömöri pampákon"-ra.Merre vannak ezek a vad népek? Nem létezik, még egyszer sem találkoztam velük, pedig elõfordulok terepen...Az is érdekes, hogy egy ismerõs mesélt "hátulról belevágtázós, miközben lóseggreverõs" történetet számomra meglepõ résztvevõkkel... Nem szürkén és nem kalapban. És nem csak pasik voltak az õrüldözõk.

#74 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 16:54

Na, Osh, mesélj.

#75 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 19:43

Lassan félni fogok Csömörre betenni a lábam. :D

#76 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 13:17

Erre minden okod meg is van, Adrika! Posted Image

#77 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 13:54

Ne félj amíg engem látsz!!!!

#78 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 14:05

Durcaslany!Tényleg meghalt Darú is? Ez egy jó nagy darab szürke ló volt. Ez az a ló?Én nem ültem rajta de olyan életerõs ló volt.Volt ott (Favorit lovarda) egy Marcipán nevû ló is. Marci. Róla tud valaki valamit?

#79 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 14:11

Daru, igen, nagy, és szürke, és "fejvakargatós". Aranyosan tudott barátkozni. Úgy tudom (nem biztos, hogy tényleg úgy volt), hogy kehes lett, és ezért mennie kellett :( :( Marci úgy tudom Sandokáné lett (nem biztos, hogy az övé), és MM oktatott vele Csömörön, csak valami idétlen neve lett :D

#80 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 14:44

egészen konkrétan Muci ;)