Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tájékozódási Tereplovaglás


  • Please log in to reply
510 válasz a témához

#121 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 11:19

skatya: Nagyon jók a képek, látom szép kis túrát mentetek vasárnap is. A beszámolót várjuk ide is ha megírtad :) Sajnos még a hivatalos fotók nincsenek még fent a honlapon, de remélem hamarosan azok is felkerülnek. Milli: Nagyon jól néz ki a Feri a lovadon :) Tegnap voltam kint nálatok a Dolli rendes volt és odajött hozzám a karámban, de a Zsófi nem akart megmozdulni. Egyébként a héten valamikor megyek ki hozzátok egy próba lovaglásra :)

#122 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 11:58

Igenigen, a beszámolót majd ide is kérjük Kata! Na ja, szegény éhenkórász lovam bárkihez odajön, hétha kaja van nála...Bezzeg hozzám nem mindig:D Pedig asszem én viszek neki a legtöbbször kaját:) Ildi: mindenképpen szólj, hogy mikor jössz hozzánk lovazni! Mondjuk én a héten mostmár sztm minden nap megyek ki, a tegnapot pont meghagytuk pihinapnak a hétvége után.

#123 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 17:14

Igen sejtettem, hogy pihit kaptak a kis drágaságok, csak hétfõn nem dolgoztam és délután úgy döntöttem kinézek hozzátok. Szerintem csütörtökön megyek majd ki, mert addig nincs kocsim (szervizben van megcsinálják az elejét :)) szerdára ígérték de most beszéltem velük, hogy az a szerda igazándiból csütörtök lesz. Egyébként hétfõn beszéltem a Karcsival és mondta, hogy most hétvégén mégsem megy Bábolnára, mert lecsúszott a nevezésrõl... Szóval akár jöhetett is volna a versenyre, na de mind1. De elmeséltem neki, hogy nagyon jó volt a verseny is, na meg persze a hangulat.

#124 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 18:12

Szabolcs képei (Csikós-lovasudvar)

#125 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 18:25

...de most végignézve a mi képeinkbõl is akad benne bõven :P A cikk pedig remélhetõleg a héten meglesz... a Zh-im függvénye. Üdv: Kata

#126 Fehérló fia

Fehérló fia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 221 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 20:09

Na én is végre netközelbe keveredtem... Tegnap még annyi energiám volt, hogy elkezdjem a feltöltést, aztán el is aludtam...

...a Lacika akkor jól felpumpálta este a kereket ezek szerint :D

Nos akkor íme, itt vannak a KÉPEK!

Jó nézegetést!

Az album végén vannak a vasárnapi lovaglásról is fotók.

Összevetve nekem nagyon tetszett ez a hétvége, jó idõnk volt szerencsére, jól le is sültünk páran :)
..és ismét állhatok neki gondolkodni egy cikken, mivel Tinus megkért, hogy írjak most is valamit...
Üdv
Kata



Sziaztok!

Tuti a képas beszámolo.Tényleg sajnálhatja aki nem valt ott./köztük én is/ :hupp:

A hétvégén rendezzük a második Nagykozári derbit. :kocc: Eddig 11-csapatnevezett.

Probálok beszámolot küldeni,fényképekkel mellékelve.

Addig is HÓKA VELETEK ismeretlen ismerösök. :)

Zsike

#127 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 8:19

Zsike: Várjuk majd tõled is az élmény beszámolót, a Derbyhez pedig sok sikert :) Remélem eredményes leszel Ildi

#128 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 14:15

Na amúgy itt a kisrécsei vadászlovaglás, otthon talán nem olyan körülményes lejátszani mint amilyen fenn a "bagolyvárban" volt :P

Vadászlovaglás, Kisrécse, 2006


#129 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 14:20

Láttátok, hogy a Csikós honlapján fent vannak az eredmények?:) Meg a bajnokság állása is fent van;-) Ildi: Te aztán belehúztál: Egyéniben és csapatban is versenyzel a bajnokságért!;-)

#130 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 15:04

Márti! Jól áll a pejeknek a sárga! Meg nektek is! ;) (Végül csak kiegyeztetek egy színben!) Hol lehet megnézni az eredményeket? Nem linkelnéd be azt a honlapot?

#131 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 15:13

Hát igen igyekszem :) Majd a végén meglátjuk, hogy mi lesz ennek az eredménye, de remélem valahol csak elérek valami dobogós helyezést :)
Jucc: Ugyan a Mártit kérted meg, hogy adja meg a linket, de gondoltam megelõzöm :)
Csikós Lovasudvar honlapja

Remélem sikerült.
Márti: holnap megyek ki hozzátok, ha meglesz a kocsim, ha nem akkor beugrasz értem ha mész ki?

#132 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 15:39

köcce :)

#133 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 15:43

Ááá, már bánom, hogy a sümegin nem voltam de sajna nem sikerült összehozni sehogyan... Már várom a koppányi fordulót! Annyira jó a társaság, kezd kialakulni egy összeforrott csapat, egyre több ismeretség köttetik!

#134 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 17:34

Ez aranyos:
Posted Image

#135 Fehérló fia

Fehérló fia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 221 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 19:37

Üdv . Skatya:köszke a kis filmet a vadászlovazásrol! :yeah: Hozzánk közel,Orfün szoktak rendezni évente kétszer vadászlovaglást. Sajna a tavasziról lekéstem,de összel ottleszünk Zeuszommal. Jiiippiiiiiiiii!Végre kezd feléledni ez az oldal! :guny: Csak így tovább lovas barátok! Én is probálok tenni az "ügyért"..... :D

Edited by Fehérló fia, 2009 április 29. - 19:38.


#136 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 21:21

Jucc: Igen, csak sikerült kiegyezni, bár nem volt egyszerû:))) És a mi eredményeinket azért nem kell annyira nézni, nem mondanám, hogy nagyon büszkék vagyunk rájuk...De mindegy is, a lényeg, hogy tényleg király a társaság, és a hangulat:) Ildi: Persze felveszlek, csak hívj, ha kell a fuvar;-) Ill. még annyi van, hogy holnap viszem a futot a gumishoz, ugyhogy kimegyünk, és én gyorsan elviszem megcsináltatni, de 6ra sztm már vissza is fogok érni, és majd még utána lovazok. De ez asszem már nem sokakat érdekel itt, szal a többit holnap telon:)

#137 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 6:40

Egyébként csak hogy kicsit maradjunk a témánál, minden évben van legalább egy pont, amit valamiért nem találok... Végül meg szokott lenni, de úgy hogy én már feladom, de a csapattárs(ak) akkor jönnek jól, mert õk meg akkor állnak neki cseszegetni. Ezért is indulok én pl csapatban, és ezért jó talán, hogy fiúkkal. Más az értékrend :D Gondolkodtam az egyénin, de pont emiatt döntöttem úgy hogy idén még semmiképp se megyek egyedül. Pedig a jó "lovam" már megvan hozzá, hiszen Madár általában egyedül megy ki terepre, így egyáltalán nem kell vele küzdeni. Remélem a környékbeli versenyekre ezután is vele tudok menni; egészen megkedveltem a kis sodri fejét! (:P A jó kis rönk-ugró lovam :P).

#138 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 7:37

Hát én remélem, hogy az idei évre meg volt a meg nem talált pont, így ezután már csak jobb lesz :) A Koppányi fordulót már én is nagyon várom, márcsak azért is mert nagyon szeretem azt a helyet és hát a Kocsis Lacinak köszönhetõ, hogy rátaláltam erre a remek lovas szórakozásra.

#139 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 8:00

Hát az egyéni nekem/nekünk még tuti nem való. Épp Pécselyen jöttünk rá, hogy igazándiból elfáradunk, és nem tudunk fejben(!!!) figyelni mind a 11-12 pontra. Most is az volt, h azért tévedtünk el nagyon a 7. után, mert addig a Tamara olvasta a térképet, és addigra pont nagyon elfáradt... Úgyhogy, mint mindig, most is jól megbeszéltük hazafelea kocsiban, hogy a Koppányban mostmáraztántényleg az lesz a taktika, h félúton szerepcserélünk:) Hátha akkor nem lesz egy pont sem amit nagyon benézünk. Azért az jó volt, mikor a 7. pont utáni eltévedésben, Tami odaadta a térképet, h jó akkor mostmár én nézzem, õ elfáradt. Próbálom kitalálni, h merre is lehetünk, mikor kérdezi , h merre van Pécsely? mutatom, h szerintem arra... Erre õ nagyon határozottan elindul arra, h õt nem érdekli, menjünk inkább haza...:) De aztán jó, h én voltam az erõsebb, és mégis rávettem, h csak próbáljuk megkeresni azokat a nyomorult pontokat még:) És lám sikerült is:) Tehát reszkessetek, mert Koppányban mostmár tényleg vetélytársak leszünk!:)))) hihi

#140 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 8:05

Én Pécselynek köszönhetem :) Mivel 2001 óta oda járok nyaranta dolgozni/lovagolni, és ott 2004 õsze óta egy kivételével mindig megjelentem a versenyeken... De Pápán tanultam lovagolni, igaz nem a Kocsis Lacinál, Hanem a Gróf út végén a Gungl Zoltánnál, de Lacihoz is jártunk párszor, igaz oda már csak úgy, hogy helló, mi vagyunk ezek, meg ezek, szeretnénk lovagolni... Meg is kaptuk a legsárkányabb lovat Robin személyében, és mivel nem tudtuk, hogy embert is eszik néhanapján, elvoltunk az öreggel... Azért mennyit számít, hogy hogyan mész oda egy lóhoz - félelemmel, vagy határozottan.. Koppány szép terep volt tavaly, és nem is volt nehéz egyáltalán... A lovam is jó volt, egy kis fekete kocsilovat kaptam, Tücsköt. Idén is rá pályázok, mert õ aztán ment át mindenen félelem nélkül. Nem egy szépség, de a többi jó tulajdonsága többet ér :P

#141 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 8:42

Hát Kata, akkor a nevezési lapra majd írd rá hogy a Tücsit szeretnéd, akkor biztos megkapod. Legalábbis én tavaly ráírtam, hogy a Szabadkával szeretnék menni és mily meglepõ õ is lett a lovam arra a versenyre. Õ is nagyon jó tudd menni is bár a 30 fokban a sok vágta szakaszt nem nagyon bírta már a drágám, hisz õ már 26 éves, de azért végig mentünk

#142 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 11:58

Úgyis telefonon beszélem le a lovakat, meg most a fele társaságnak én fogom ezt szervezni úgy érzem :) Legalábbis a csapattársaim is, meg Takiék is szóltak, hogy majd rendezzem én a lóbérlést. Minden esetre ott kéne maradni éccakára, mert tavaly szerintem nem volt olyan jó, hogy reggel mentünk, este el is jöttünk... az más kérdés, hogy én már elõzõ nap is ott voltam, de a lovas buli akkor is hiányzott a végérõl. Ha más nem, sátorozni kéne, mert elég nagy ott a terület (ha esetleg kevés szálláslehetõség van)! Mit szóltok hozzá?

...ja és a cikk... egyenlõre itt tartok, lehet kicsit kevés? Vagy ti mit szóltok hozzá?

X. Tájékozódási lovas terepverseny, Pécsely
Veszprém megyei bajnokság 2009

Immár tízedik alkalommal került megrendezésre Pécselyen a már hagyománynak számító Tájékozódási tereplovaglás. A tavalyi év óta bajnokság keretében zajlanak a versenyek, április 25-én a Csikós – lovasudvar adott otthont a második fordulónak.

Rekord számú nevezéssel állhatott szembe a szervezõség, hiszen 55 lovas indult ezen a napon. Haladó csapat kategóriában 12, haladó egyéniben 5, kezdõ csapatban pedig 2 rajtot számolhattunk. GPS kategóriában sajnos nem volt induló. A bajnokságba csak a haladó kategóriák számítanak bele.
A pécselyi fordulón nem csak környékbeliekkel találkozhattunk, Zala-, Tolna-, sõt Pest megyébõl is szép számmal jelentek meg lovasok. A verseny napjára ragyogó napsütést kaptunk, a szervezés is nagyon jó volt, az egész rendezvény zökkenõmentesen folyt le. A pálya teljesíthetõ volt, igaz az egyik pont olyan jól el volt rejtve (többünk szerint), hogy már 5 csapat kereste egyszerre, mire a területet átpásztázva megtalálta valaki. Végül, aki elég ügyes, vagy kitartó volt az megtalálhatott minden bóját, és ha jó idõben is ért be, az oklevél mellé kaphatott egy kis üveggel a Pécselyvölgyi Pálinkafõzde kínálatából.
Idén bevezetésre került az állatorvosi vizsgálat is, ami annyit takar, hogy az egyik ellenõrzõ pontnál egy állatorvos megméri a lovak pulzusát, és ha az túl magas értéket mutat, akkor pihenõt szab ki. Erre az állatvédelem miatt volt szükség, hiszen idõre kell teljesíteni a pályát – tehát aki elõbb beér a célba az összes ponttal, az nyer. Korábban a szintidõt kellett minél jobban megközelíteni, két éve változott ez meg.
A továbbiakban a bajnokság keretein belül még 5 forduló lesz, legközelebb június 20-án, Bakonykoppányban. Minden érdeklõdõt szeretettel várunk a továbbiakban, remélhetõleg egyre többen jönnek el, és mérettetik meg magukat ezen a minden korosztálynak, és minden stílusban lovaglónak való versenyen.

#143 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 12:11

Nekem tetszik:) Egyet fûznék hozzá: annál a résznél, hogy: "Erre az állatvédelem miatt volt szükség" Írhatnád inkább, hogy az állatok védelme érdekében...sztm:) Koppányban mindenképpen támogatnám, h maradjuk éccakára...Bár nem ismerem az ottani körülményeket, ha nincs elég szállás, én szívesen elalszom sátorban:) (ugy még olcsóbb is:)) Mi bizti megint ugy megyünk, hogy péntektõl vasárnapig! Csak a lovak szállása oldódjon meg valami elfogadható módon :rolleyes:

#144 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 12:38

No szóval. Beszéltem a Kocsis Lacival. Szállás van 8 fõ részére a házban 3500 Ft/éj/fõ. Márti nektek jó hír, hogy van két darab mobil box ha jól vettem ki a szavaiból amire igényt tarthattok :) Lószállás 1500 Ft/éj/ló A sátrazásnak sincs semmi akadálya egyébként. A szállásról még annyit, hogy aki ott szeretne aludni az jelentkezzen minnél hamarabb. Van 2 db három ágyas és 1 db kétágyas szoba. Ha gondoljátok intézhetem a szállást nektek, de ahogy gondoljátok :) Ja Márti, mégse megyek veletek, ma ki mert már 4-re kész lesz a kocsim így ki tudok menni egyedül, de azért kint találkozunk.

#145 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 13:07

Huhh Ildi, most igencsak megnyugtattál, hogy lehet lesz mobilbox... Akkor kint találkozunk majd, és sok kérdésünket kell majd ma megválaszolnod koppányról!!:)

#146 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 17:51

Én nem foglalok szállást, mert akkor a sátor mellett döntök.. vagy Pápán alszom, ha megengedi ismerõsöm :) A mobil boxokat pedig akkor szerintem érdemes elõre lefoglalni! Na az a rész nekem se tetszett, azt majd átírom.

#147 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 2. - 7:14

Nem tudja valaki, hány pontjuk volt a kezdõknek? Á, ezt elfelejtettem megkérdezni.

#148 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 2. - 9:40

Háhá, már tudom, jól átírtam az egészet, hosszabb is lett de majd ha megjelenik valahol, csak akkor olvashatjátok! :dev: :kir: ...na tanulok is tovább, mert jövõ héten sûrítve lesz 3 Zh-m! :P

#149 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 3. - 6:49

Sziasztok! Elõre is bocsibocsi, de muszáj elújságolnom, hogy tegnap voltam versenyen, természetesen most nem tájékozódásin;-), hanem díjugratón a Csodalovammal, és az egyik számban 4.ek, a másikban pedig 3.ak lettünk!! Jupiii:) Kata: Tedd fel ide is a cikket...léccilécci:)

#150 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 3. - 7:56

X. Tájékozódási lovas terepverseny, Pécsely, Klára puszta
Veszprém megyei bajnokság 2009

Immár tízedik alkalommal került megrendezésre Pécselyen a már hagyománynak számító Tájékozódási tereplovaglás. A tavalyi év óta bajnokság keretében zajlanak a versenyek, április 25-én a Csikós-lovasudvar adott otthont a második fordulónak.

Rekord számú nevezéssel állhatott szembe a szervezõség, hiszen 55 lovas indult ezen a napon. Haladó csapat kategóriában 12, haladó egyéniben 5, kezdõ csapatban pedig 2 rajtot számolhattunk. GPS kategóriában sajnos nem volt induló. A bajnokságba csak a haladó kategóriák számítanak bele.
A pécselyi fordulón nem csak környékbeliekkel találkozhattunk, Zala-, Tolna-, sõt Pest megyébõl is szép számmal jelentek meg lovasok. A verseny napjára ragyogó napsütést kaptunk, a szervezés is igényes, és nagyon jó volt, az egész rendezvény zökkenõmentesen zajlott le. A haladó pálya körülbelül 20 km volt 11, a kezdõ 15 km-es, 8 ellenõrzõ ponttal, melyek jól megközelíthetõek voltak. A pálya teljesíthetõ volt, igaz az egyik pont olyan jól el volt rejtve (többünk szerint), hogy már 5 csapat kereste egyszerre, mire a területet átpásztázva megtalálta valaki.
A térkép nagyon részlet gazdag volt, ám sajnos már sok út nincs meg, esetleg új utakat csináltak, illetve a mûvelési formák is néhol megváltoztak. Kezdeményezés indult azonban egy tájfutó térkép készítésére is a környékrõl, egy kis összefogással remélhetõleg még idén elkészülhet. A versenypálya útvonala csodálatos helyeken vitt végig, gyönyörû kilátás tárulhatott elénk egy-egy magasabb pontról mind a Pécselyi medencére, mind a Balatonra. A Balatonfelvidéki tájvédelmi körzet nagyszerû helyszínt adott változatos domborzatával a rendezvénynek.
Idén bevezetésre került az állatorvosi vizsgálat is, ami annyit takar, hogy az egyik ellenõrzõ pontnál egy állatorvos megméri a lovak pulzusát, és ha az túl magas értéket mutat, akkor pihenõt szab ki. Erre a pálya második szakaszán, a 9-es pontnál került sor. A vizsgálat bevezetésére az állatok védelme miatt volt szükség, hiszen idõre kell teljesíteni a pályát – tehát aki elõbb beér a célba az összes megfogott ponttal, az nyer. Korábban a szintidõt kellett minél jobban megközelíteni, azonban ez két éve megváltozott. Végül, aki elég ügyes, vagy kitartó volt az megtalálhatott minden bóját, és ha jó idõben is ért be, az oklevél mellé kaphatott egy kis üveggel a Pécselyvölgyi Pálinkafõzde kínálatából.
A továbbiakban a bajnokság keretein belül még 5 forduló lesz ebben az évben, legközelebb június 20-án, Bakonykoppányban. Minden érdeklõdõt szeretettel várunk a továbbiakban, remélhetõleg egyre többen jönnek el, és mérettetik meg magukat ezen a minden korosztálynak, és minden stílusban lovaglónak való versenyen.

Eredmények:
Haladó-egyéni:
1. Tölgyesi Tibor (Pest megye)
2. Végh Gábor (Tolna megye)
3. Capári Róbert (Veszprém megye)

Haladó-csapat:
1. Takács Ferenc, Polai Attila, ifj. Mészáros József, Mészáros József (Zala- és Veszprém megye)
2. Érdi Gábor, Érdi Anna, Érdi Mária, Hegyi József, Schindler Endre, Varga Kristóf (Veszprém megye)
3. Miklós Melinda, Kékesi György, Kollár Csaba (Pest megye)

Kezdõ-csapat:
1. Vászolyi Dóri Koncz Lili (Veszprém megye)
2. Dr. Németh Balázs, Mihálovics Zsófi, Mihálovics László, Pongrácz Patrícia, Véninger Tibor, Miklós Erika, Hant Mercédesz, Kovács Orsolya (Veszprém megye)

Versenynaptár:
- Bakonykoppány (kapcsolattartó/rendezõ: Kocsis László)
2009.06.20. (szombat)
- Kõvágóörs (kapcsolattartó/rendezõ: Hajdú János)
2009.07.11. (szombat)
- Tapolca (kapcsolattartó/rendezõ: Pék László)
2009.08.29. (szombat)
- Sümeg (kapcsolattartó/rendezõ: Capári Róbert)
2009.09.26. – 09.27. (szombat - vasárnap)
- Pécsely – döntõ és bajnoksági hirdetés
2009.10.24. (szombat)

A versenykiírások, és egyéb információk a www.csikos-lovasudvar.huhonlapról tölthetõek le.

Sánta Katalin

#151 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 3. - 16:48

Gratu Kata! Ez nagyszerû lett! Remélem sok helyen meg fog jelenni!

#152 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 6:18

Köszönöm, én is remélem :) De várom a hétvégét, meg nagyon örülnék, ha jó idõ lenne, mert a május elsejei vadász az esõ miatt maradt el Kisrécsén! Aztán most ugye már tuti, hogy kapok lovat, méghozzá egy pinto-t, szóval csak ne maradjon el :P Pénteken kimegyünk kipróbálni, hogy ugrik-e, mert nem a nagy fogratag közepette kellene kipróbálni, és esetlegesen beégni :D Egyébként meg már Koppánnyal álmodtam, hogy egy csapat kivételével mindenki bicajjal ment, és valahol Nagyvázsony felé jártunk már, mikor felkeltem :gm:

#153 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 8:58

Kata! Akkor ne lovat hanem biciklit vigyünk magunkkal? :P A cikk egyébként nagyon jó lett, nekem tetszik :) Nincs kedved minden forduló után írni valami hasonló összefoglalót? Így talán még többen jelennének meg a versenyeken, ha olvasnák, hogy milyen jó móka is ez a lovas tájékozódási :) Fehérló Fiától várjuk a hétvégi derby beszámolóját. Remélem jól sikerült és nagyon jól érezték magukat!!!

#154 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 9:45

...lehet, hogy írok a többi után is, majd meglássuk, meg megkérdezem a szervezõket, hogy tartanak-e rá igényt :) A résztvevõk számával mondjuk igazán nem volt gond legutóbb :P De olyan szempontból nem hanyagolonadó a téma, hogy ugye rendezhetnének más megyében is, és nem ártana, ha országos szintûvé válna - mármint minden, vagy legalábbis több megyében lehetne ilyen bajnokság. Igenigen! Milyen volt a derby? Kérjük a beszámolót!

#155 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 12:58

Hát igen tudnék örülni egy Pest megyei bajnokságnak, bár már úgy járok Veszprém megyébe mintha haza mennék, de azért jó lenne itt is hasonló versenyeken részt venni. Biztos vagyok benne, hogy itt Pest megyében is rengeteg hasonlóan gyönörû hely van amit érdemes lenne lóháton felfedezni. Vagy például ott van Heves vagy Borsod megye ott is hasonlóan szép hegyvidéki tájakon lehetne lovagolni.

#156 Milli

Milli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 14:01

Így van! Ha Pest megyében lenne ilyen jellegû verseny az lenne az igazi, bár szerintem nem tudnánk olyan gyönyörû helyeket találni itt mint a Balaton-felvidék! :)

#157 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 14:44

Valóban kicsit más lenne, de azért itt találnánk szép helyeket! Például Biatorbágy és Sóskút között vannak nagyon jó kis terep lehetõségek :) Adyligetet csak azért nem ajánlanám, mert ott nagyon köves a talaj és az egy ilyen versenynek nem lenne megfelelõ talaj (legtöbb helyen csak lépésben biztonságos haladni), de azért itt is vannak szép hegyek és jó utak, csak meg kell találni a megfelelõ helyszínt (azután remélhetõleg találnánk többet is) :)

#158 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 15:05

Akkor lehetne Fejér megyében, Móron pl. Ott a Vértes lábánál tuti jó terepek vannak... Voltam arra lovagolni egyszer, egész jó tajal volt, bár nem mentünk túl sokat, de emlékeim szerint nagyon csini a táj :) ... vagy Gánt, Csákberény... Utánanézek van e arra lovas érdekeltségû ismerõsöm :)

#159 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 15:18

Elsõ hely, ahol megjelent a CIKK-em.
Nem is hallottam még errõl a honlapról :)

#160 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 16:59

Hát errõl még én sem de most már legalább ezt is tudjuk, hogy van ilyen :) Rossz hír viszont, hogy úgy néz ki Bakonykoppányba se tudok a drágasággal menni, hacsak valahogy meg nem oldom, hogy a ló Tiszakécskérõl oda kerüljön illetve vissza :( Karcsi megy nyaralni a családjával a tanév vége után indulnak :( Pedig már úgy rákészültem, hogy Mártiékkal megyek pénteken és akkor csinálunk ott egy közös lovaglást...