Ugrás a tartalmakhoz


fjord lovak


  • Please log in to reply
2805 válasz a témához

#1 Guest_victus_*

Guest_victus_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 16:01

Kérem akinek van információja, tapasztalata ossza meg velünk a fjord lovakkal kapcsolatban. Ki tenyészt hazánkaban ilyen lovakat? Mi jellemzõ rájuk?

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 18:21

Úgy érzem, kicsit kompetens vagyok benne, nekem fjordom van. Igaz, csorog benne 1/4-nyi arab, de ez a kinézetén és tulajdonságain nagyon nem változtat, max. egy kicsit magasabb, nincs túletetve, nincs elhízva, így talán filigránabb is, mint az átlag.A képtáramban rengeteg képet találsz rólunk.Az én drágaságom az unokanõvéremék tenyészetébõl származik, aki az Õrségben, gyönyörû környezetben, szinte ridegen tartják õket egy kis faluban.A falu neve: Szatta(ha komolyan érdekel a dolog, magánban adok telefonszámot)Nekik általában csikóik vannak eladásra. külföldre is innen visznek, hisz itt olcsóbb és nagyon jó a származásuk.Két engedélyes fedménnel rendelkeznek, az egyik dán import Matador, a másik is nagy reményû (még nem sokat fedezett, fiatal) Magor.Az én lovam apja, Matador.Jellemzõi:Kompakt, erõs testalkat, alkati és lábhibáktól általában mentes. Néha a bakpatára hajlamos, de én ilyet még nem láttam.Erõs, rövid középillesztett nyak, hengeres törzs, kissé hosszú hát, ami a málháslovak jellemzõje.A Vikingek hozták az észak-európai részre, az izlandiak is a fjordoktól származik.Több mint 2000 éves múltra tekinthet vissza, az egyik legtisztább vérû lófajta.A lábak relatíve rövidek, nagyon erõsek, a csánkok rendkívûli módon erõsek.Farka alacsonyan tûzott.Szine, zsemlefakó, de mostanában megjelent a nagyon világos fakó, szürkefakó és lehet még cremello színû is.Az üstöktõl indulva, a sörényélben, a hátán a farka végéig egy sötét színû sáv fut végig.Sörénye, farka dús. Sörényét tradicionálisan úgy nyirják, hogy a középsõ sötét rész kiemelkedjen a világosból.Gyakori a lábak és vállak csikozottsága. Hasa alja és a véknyánál világosabb.Patája rendkívûl jó minõségû, palaszürke.Magassága, 1,35-1,50 között mozog. Évszázadok alatt, a tenyésztés és használhatóság miatt nõtt a magasság.Rendkívûl nyugodt természetû, nehezen lehet kihozni a sodrából. Néha kicsit makacskodik, de korántsem annyira, mint amennyire néhány "szakkönyv" jellemzi.Okos, könnyen tanul.Mozgása lépésben normális, ügetésben kissé aprózóbb, vágtája kényelmes.Fõképp fogatlónak és málhás lónak használták, Nyugatabbra többet használják lovaglásra.Nagyon jó túra és terepló, igen kitartó, bátor, kis kiképzés után el lehet vele menni bármerre egyedül is.Bartátságos természete és emberbaráti mivolta miatt alkalmas az egész család számára, mivel elbírja a felnõttet is.Békés, nyugodt természete miatt terápiás lovagoltatásra is alkalmas. Igazi plüssló.Hmm egyelõre ennyi jut az eszembe és a saját lovamat vettem alapul.. :yeah: Tudok még tenyészetet Apc-on is.

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 18:37

Egyébként a Kislovak topicban már volt róluk szó...olvasd el azt is. :)

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 9:41

Folytatva:Mi mindenre alkalmasak?Szinte mindenre, persze bizonyos határokon belül (1 adag :) ):Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 9:45

2. adag kép:Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 9:45

utolsó dbPosted Image

#7 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 9:48

fjordok színei a lehetséges cremello még, ami ritka:Posted Image

#8 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 12:26

Én nem látom a képeket :( :confused: ez az én hibám?Mostmár látom :)

Edited by lisawica, 2005 augusztus 29. - 15:28.


#9 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 12:35

Igen. :pEgyébként én sem, de az elõbb még itt voltak, biztos kimentek terepre.

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 19:25

Már visszajöttek, velem együtt. :D

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 19:29

A fene se gondolná, hogy ennyi féle színük lehet, de tényleg (nekem olyan egyformának tûntek, de így egymás mellé állítva feltûnõ, már itt az elsõ pár színre gondolok, ami, hasonlóak, persze) :) De hogy ez az egérfakó-szerû milyen jól áll nekik, nekemnagyon bejön!

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 19:36

Az nagyon szép, de szerintem dupla árért. Fõképp az amcsiknál menõ. Tudod, azok minden fajtából (legyen az kutya, ló, macska) másfélét kreálnak. :dev: Ha ilyen színû lovat akarsz, akkor ott a lengyel konyik, szerintem olcsóbb is és hamarabb hozzájutsz.

#13 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 19:50

gyönyörû az a grey szín :) és a yellow dun.de amiért írok ide: akinek van lehetõsége és kedve rá, mostanság ugye OMÉK van (belépõ 300Ft egységesen) és akad kint pár fjord, nem számoltam, 8-10 lehet. fogatot is mutattak belõlük. most teszem fel a fotókat, akad majd fjord is ;)

#14

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 19:50

Ilus: Tudom, azok is nagyon tetszenek, meg jó kis patások a konyikok, de fjordban még az életben nem láttam, és megtetszett :)

Edited by Dé, 2005 augusztus 29. - 19:50.


#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 6:52

Uni!Nem tudod, kik vittek ki oda fjordot?

#16 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 6:54

Dé!Hát szép is fjordban, de az õsi színû (persze amibõl a legtöbb van, az a brown dun tipus)Ha lenne pénzem, szívesen behoznék egy-két jó minõségû tenyészpárt abból a szürkébõl! :)

#17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 7:11

Legyen annyi pénzed! :DVagy, meg kell próbálni kitenyészteni mondjuk konyik keresztezéssel! :dev:

#18 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 8:16

ilu, senki lovassal nem kommunikáltam kint.

#19 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:28

Na végre megszületett ez a topik is :yeah: Félfjordok is jöhetnek reélem :)Érdekesek voltak a fjord szinek linken a képek. Ezek után megnyugodtam, hogy Viking testvére, Doki nem is annyira vad színû. Na jó, csak félig fjord. Szerintetek õ milyen színû? Nagyon különlegesen néz ki szerintem. ( http://www.oktabit.h...king_800_10.htm és http://www.oktabit.h...king_800_13.htm )( Kieg: Ja, és még mindig eladó ;) )

Edited by BoKa, 2005 augusztus 30. - 11:29.


#20 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:36

nagyon szép ez a doki ló, mindig fájdítod a szivem, amikor mutatod, de ha egyszer nem kell és nincs hova tenni...tényleg, viking és doki félvér sütésû?ilu, átgondoltam, újraszámoltam közben. kevesebb fjord van az OMÉKon, de azért akad. csak elsõ lelkesedésemben úgy fest a fotók alapján, hogy volt, amelyiket kétszer számoltam. képek a fotós topicban.

#21 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 11:44

Nincs sütésük. Vikingnek valszeg nem is lesz. Ha rajtam múlik ;) Az a baj, hogy igazából nekem sincs hova tenni, de annyira izgatja a fantáziámat még mindig, hogy csak nem nyughatok :) És ráadásul tök olcsón el lehetne hozni. És ha olyan jó fej, mint Viking, márpedig valszeg pont annyira, akkor meg álmaim lovának másik fele.

#22 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 12:48

Félbevágtad álmaid lovát? :eek: (Az nem kérdés, hogy széltében vagy hosszában. :gm: )

#23 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 12:58

Az én jobbik részem sem keresztben, vagy hosszában keresendõ körülöttem :D (szabin voltam, kipihentem magam, elnézést ;) )Hanem õ is valszeg pont olyan, mint amilyennek lennie kell szerintem a plüss lónak, azaz a megbízhatóság, a nyugodtság, a kiegyensúlyozottság, és a pont kellemes menõkedv, mint a fjordok fajtajellegének jellemzõi (már csak hogy még teljesen off se legyek :ang: ) .

#24 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 14:20

http://slawik.com/de...0050528&lang=hu

#25 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 8:40

Akármeddig is nézem Doki fotóit, nem tudom, mivel keverhették, hogy ilyen világos izabellás lett. Meg valamivel alacsonyabb is, mint Viking, nem?De Viking mindenképpen jobb választás volt.

#26 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 7:57

1234567tessék, ilu, de ha kimegyek, akkor próbálok még, mert ezekkel finoman szólva nem vagyok megelégedve. az jó neked, ha felírom a nevüket meg a szülőket? ja meg ott van a tenyésztő és a tulaj neve is (boxban csak egy fjordot láttam viszont).

#27 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 1. - 15:04

Pedig jó képek!Jól néznek ki mind.oké, köszi.

#28 Chico

Chico

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 7:48

Szerintem Fülöp Sándor érdi tenyésztõ lovai vannak a képen.

#29 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:11

Én is arra saccolnék. :)Az õ fedménjével (Charly) csak annyi a baj, hogy arteritis-es.

#30 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 19:36

aham, 2 kancája és 1 ménje volt kint (utóbbi matador-csikó). lefotóztam mindháromnak a tábláját, holnapra fent lesznek a képek.

#31 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 3. - 9:58

no itt a tegnapi fjord-eredmény:123456789

#32 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 3. - 17:41

Köszi Uni!Jók!Érdekes a fogatlovak homlokszíja, hogy egy ideig összefogja a sörényt, hogy ne lobogjon olyan idétlenül, ahogy nekünk és másoknak szokott.. :D

#33 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 18:18

http://img.tar.hu/ma.../15189770.jpg#3;)Szeretem kép, köszi Málnának ;)

#34 phanny

phanny

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 25. - 20:23

Sziasztok!Némi közöm nekem is van a Fjordokhoz, mivel Fjordon tanultam meg lovagolni!Nagyon szeretem õket!Aranyos, nyugodt lovak, és szerintem nagyon szépek is!!(Ilusta!Egyébként a Flora anyukájáról van szó!)

#35 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 17:24

No igen, a nevedbõl sejtettem.. :D Drága fjordocskám a most szombati szüretin ácsorgott órákat, ahogy kell, vittünk zászlót, játszottunk a zászlóval vaquerósat (nem csak én persze), szóval nagyon jó lovak.Nem cserélném el semmi pénzért. :yeah: Fanni egyébként hol van? Azt tudom, hogy 1991-es születésû.

#36 phanny

phanny

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:22

Nádasdon!Ott van Szattához közel!Én csak nyáron szoktam lemenni, de voltunk márSzattán túrázni és sokszor vittük a Fannit fedeztetni!

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:30

Aha, értem!Flóra egyébként eladó, vemhesen. Hacsak azóta meg nem ellett. A csikó apja, a jól bevált Matador.

#38 phanny

phanny

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:40

Tudom, tudom, láttam újságban is, és a Zoli is mondta (a Fanni gazdája),mindíg meg akarja venni, csak hát soha nem jön össze neki...Pedig jó kis ló az biztos!

#39 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 12:03

Viking így néz ki most:http://img.tar.hu/bo.../15948552.jpg#3Látható a fogyása? :) Baromi sokat fogyott, de valahogy ezeken a képeken nem látom annyira a különbséget.Ja, és megmértem: 140 a marmagassága, ha jól emlékszem :)A marjától a faroktövéig 110 cm hosszú.

#40 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 12:19

Viking így néz ki most:http://img.tar.hu/bo.../15948552.jpg#3Látható a fogyása? :) Baromi sokat fogyott, de valahogy ezeken a képeken nem látom annyira a különbséget.Ja, és megmértem: 140 a marmagassága, ha jól emlékszem :)A marjától a faroktövéig 110 cm hosszú.

Hozzászólás megtekintése

Deeeee! Látszik, hogy fogyott. Nagyon formás kis ló lett belõle! :yeah: És mi van Dokival? (Ugye így hívják a tesóját?) Még ugyanott, ugyanúgy? :rolleyes: