Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovastusa


  • Please log in to reply
1707 válasz a témához

#41 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 18:45

Tudom ,hogy amit irok az nem ide (topicba) való,de most már leirom ,mert nagyon nem szimpatizálok ezzekkel a véleményekkel amit furioso is irt az elõbb.Mi az ,hogy "minõsités"?,ki dönti azt el hogy valaki "szakmailag hova sorolható"?.Szerintem a válaszaiból ,hozzászólásaiból ,egybõl kiderül szakmai hozzáértése,nem pedig a "státuszából".Ugy érzem néhányan kizárólagos tulajdonuknak tekintik a fórumot,ha az új vendég nem kellõképpen "alázatos" rögtön támadjátok ,(saját tapasztalat).Ha csak magatok közt szeretnétek lenni ,ne engedjetek új vendégeket a fórumra (csak kihalásos alapon).Ha pedig igy marad fogadjuk el a szólásszabadságot,ez egy nyilvános fórum ha jól tudom .Akinek nem inge ....gatyája.

#42 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 18:51

Ugy látom a "rendszerurak "megint helyettünk döntöttek!Szerintem rosszul!

#43 csonti

csonti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 19:25

Most jól meg lettünk szüntetve.Különben is felhetalmazás nélkül indítottam topicot. Hiba volt. Ezen az oldalon azért megkapaszkodom. Mint a VÍÍÍÍRUS! Vagy ha itt sem megyek a havasra.

#44 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 19:28

Mili-tary! Az új vendég ne legyen alázatos, de ne is viselkedjen úgy, mint az elefánt a porcelánboltban. Azzal, hogy a fórum nyilvános, meg szólásszabadság van, egyetértek. Csak az elmúlt hetekben zajlott vita során - ami többek között a fórumozók hangnemérõl is szólt, bizonyára olvastad - jónéhány olyan, korábban itt mûködött fórumosról emlékeztek meg, akik pontosan a stílus és hangnem negatív változása miatt szüntették be a tevékenységüket, és akiket a mai napig hiányolnak.Ha szó nélkül hagyjuk az ilyen csonti-féle betoppanásokat, belépõket, akkor további színvonal süllyedésnek nézünk elébe.

#45 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 19:33

Mili-tary, Csonti!Mars [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000829;p=40"]bemutatkozni![/url] Nem kell megsértõdni, egyszerûen csak be kell tartani az irányelveket.Csonti!Hux normálisan leírta, miért zárta le a topicodat: nem azért, mert nem kértél engedélyt a megnyitására.

#46 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 20:18

Világos,hogy normálisan kell(lene de nincs is trágárság)irni,társalogni.És itt a Csontival nem is volt gond (lehet alkohol hatása alatt nem szedte össze eléggé gondolatait :D :D Posted Image Posted Image )nem tudom.De....nem muszáj bólogatni hátratett kézzel,miért ne lehetne vitatkozni normálisan?(ha valaki akarna).Azzal meg nemnagyon értek 1et,hogy miért szedték le az itt irtakat?? hiszen senki sem sértett+ senkit.Kicsit tantónénis az egész...vagy ovis?..meg ne sértõdjön a rendszer gazdi :D Egyébként attól jó ez a Fórum,hogy sokféle emberke ir itt,értelmeset meg kevésbét.Remélem nem sértõdött meg senki sem,nincs szándékomban sértegetni.....majd magánban Posted Image :D :D (csak vicc)További jó hozzászólásokat..én 1 :ang:vagyok egyébként.

#47 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 20:24

Kérlek ezt a havasban folytassátok. Köszi.

#48 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 22:23

Csatlakozom Huxhoz, ez nem idevaló.Visszatérve a lovastusához, szerintem félvér lovakat is fel lehet készíteni tökéletesen.A KONDÍCIÓ ugyanis egy egészséges lónál felturbózható 6 hét alatt.A lényeg a precíz pontos, szinte percre beállított munka és takarmányadag.A telivér abban különbözik tõle, hogy "nagyobb a szíve", illetve NEM AMATÕR kezébe való.Ezeken a lovakon már kötelezõ gondolkodni, mert ha nem vagy vele agyilag egy hullámhosszon, lehet az bármilyen ugró-futózseni, nem fogsz vele jó eredményeket elérni.
idézet:
[/QUOTE]"A militarylovat nevelni kell, azt nem lehet megvásárolni" Lovasfutár2004/10 21-ik oldal

#49 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 23:57

Igen hihi,lehetnek félvérek is. Kiváló példák vannak az országban.(Regölõ,Figaró,Igéret,Ima,stb.)Hazai viszonylatban nincs akkora különbség a telivér és a félvér között.A nagyobb nemzetközi versenyeken viszont már csak a telivér tudja azt az idõt kigaloppozni ahol minden másodperc számít.A gyors "felturbózás"kétélû dolog,kisebb kategóriákra felhozható egy-egy versenyre egy jó értelemben vett hobby-ló is.Huzamosabb versenyzésre azonban már "pontos munka"kell, hogy fizikailag kellõen felkészitett lóval vehessünk részt.A "nagyobb szív" az bármelyik lófajtábanban megtalálható nem csak a telivérben és "gondolkodni" mindegyik lovon kell(ene) Posted Image Általában ami a telivérekrõl kialakult képhez tartozik(gyagya,ideges,tulfûtött,nehezen kezelhetõ stb)sokban hozzájárult a nem megfelelõ tenyésztés.És talán még az is hogy korábban munkára fogják(galopp) mint a többieket.De viszont egy normálisan nevelt (ménesi körülmény)telivér csikó semmivel se lesz "idegebb"mint egy félvér.Egy jó telivér nyugodt,élénk (ami nem ellentmondás),gyors,kitartó hiszen erre a célra tenyésztették ... a futásra,de nem a fentiekben leirt módjára.jó telivért találni elég ritka,fõleg amit meg is lehet kapni.Egy telivér tenyésztõ többet tudna mondani róluk..érdekes téma :cool: lehetne.

#50 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 0:22

Nem értem mit nevezel gyors felturbózáson..Én nem gondoltam ilyenre.Szerintem ez nem jó dolog.Az egy más történet, hogy megteszik.Az én véleményem az, hogy egy egynaposra is rendesen oda kell készíteni a lovat.És ez nem megy gyorsan.Szerintem az igazán jó telivért csak a galoppról tudod megvenni.Nem jobbak mint azok a lovak, amik nem voltak pályán, csak megtanulnak "futni".És ez nem csak tenyésztés kérdése.A ló intelligens állat, nem szereti a bunkókat.Fõleg a telivér.Sokan ott rontják el, hogy nem adnak elég idõt, miután lejött a galoppról a ló.Kb 1-1,5 év kell, mire érdemi munkát tudsz vele végezni és elviheted versenyre.Külföldön egyébként annyi elõnyük van (többek között), hogy eleve gátlovakból válogatnak a mi köztudottan megtizedeli az állományt és csak az igazán jó lovak futnak ott. Ugrani is kell és gyorsan kell menni, HOSSZÚ távon.Nem tudálékoskodni akarok, de véleményem szerint logikus:az a ló ami ilyen pályákon megy sokkal alkalmasabb a militaryra, mint azok amik effektíve rövid távon versenyeznek.Itthon fõleg ez utóbbikat tenyésztik. Posted Image Félre ne értsd, nem tudálékoskodni, és fõleg nem kötözködni akarok. :D :rolleyes:

#51 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 8:09

hihi! Abból kiindulva, amit idéztél: a militarylovat nevelni kell...Nem illik ehhez a mondáshoz az az állításod, hogy a kondíció egy egészséges lónál felturbózható 6 hét alatt. Mire? Militaryra? Valóban felturbózható, csak abból a lóból ettõl még nem lesz military ló (én a military lovon nem az egynapos versenyeken résztvevõ lovakat értem, hanem a klasszikus 3 napos versenyen résztvevõket). Ugyanis a cross szakaszon megkívánt iram és az ott elhelyezett ugrások teljesítése egy bizonyos fajta, speciális állóképességet igényel, amit nem lehet 6 hét alatt megszerezni (nagy tempóban, viszonylag hosszú szakaszon menni kell, s közben jónéhányszor ugrani), ahhoz hosszabb idõ kell. A légzési, keringési rendszert, a "futómûveket" fokozatosan növekvõ terhelésnek szabad csak kitenni (s ez hosszabb intervallum), hogy tudjanak alkalmazkodni az egyre növekvõ követelményekhez.A jó maratoni futók is hosszú évek szisztematikus munkájával jutnak el odáig, hogy jó idõvel tudják teljesíteni a távot.Ugyanígy van a lovaknál is. Ahogy írtad: a precíz, pontos, szinte percre beállított (amit már nem írtál: éveken át tartó, fokozatos) munka, és itt már nem a takarmányadagon van a lényeg, hanem az összetételen. A hagyományos táplálék mellett emgedélyezett takarmánykiegészítõk, koncentrátumok etetése, ami a fokozott igénybevétel mellett pótolja a ló szervezetébõl a munka során kiürülõ, felhasznált vitaminokat, ásványi anyagokat.Azzal a megállapításoddal sem értek egyet, hogy jó telivért csak a galoppról tudod megvenni. Be lehet azt szerezni máshonnan is, csak meg kell keresni, és ennek a lónak még az az elõnye is megvan, hogy a lábai és az idegrendszere nincs túl korán kitéve olyan igénybevételnek, ami a military ló szempontjából nem kívánatos.Itthon - s másutt is - tenyésztenek rövid távra alkalmas (1600 m-ig), gyors, s hosszú távra alkalmas (1600m és efölötti távra) távbíró és ehhez képest viszonylag gyors lovakat. Ha úgy lenne, mint írtad, akkor a hosszú távú versenyeket idõvel nem lehetne megtartani, mert nem lenne induló.Egy általam fogalomzavarnak vélt tévedésedet kell eloszlatnom (lehet, hogy csak félreértettem): azt írod, hogy külföldön eleve gátlovakból válogathatnak, ahol ugrani is kell és gyorsan menni, hosszú távon.A gátversenyek eleve a galopp pályákon zajlanak, a galoppéhoz hasonló távokon, döntött sövényeken. Ezek a military cross szakaszához képest rövid távok.Amire - vélelmezem - Te gondolhattál, azok az akadályversenyek (liverpooli Grand Natioanal, a pardubicei Velká Pardubická és mások), ahol valóban a military cross szakaszához hasonló távot és ahhoz hasonló számú akadályt kell legyûrni. Azok a lovak, amik akadályversenyeken indultak, nem tudom mennyire tehetõk alkalmassá és milyen munkaráfordítással (megéri-e?) a military követelményeinek teljesítéséhez szükséges egyéb követelmények (díjlovaglás, díjugratás) abszolválásáraÉn sem tudálékoskodni és fõleg nem kötözködni akartam [ November 14, 2004, 07:14: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#52 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 14:21

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso:.. Egy általam fogalomzavarnak vélt tévedésedet kell eloszlatnom (lehet, hogy csak félreértettem): azt írod, hogy külföldön eleve gátlovakból válogathatnak, ahol ugrani is kell és gyorsan menni, hosszú távon.A gátversenyek eleve a galopp pályákon zajlanak, a galoppéhoz hasonló távokon, döntött sövényeken. Ezek a military cross szakaszához képest rövid távok...[/QUOTE]Én érteni vélem a gondolatot. A kutya ott van elásva, hogy külföldön sokkal-sokkal több gátverseny van, (2400-6000m közötti távokkal) amivel a tenyésztõk számolnak, és ennek eredményeként nagyobb az ilyen lovakból a választék. Nem mellékes az ilyen versenyekre való trenírozási feltételek és kultúra.Nálunk évente ha öt-hat gátverseny van, benne talán 2-3! igazi gátlóval, (és lovassal) a többi alkalmi látogató.Összehasonlításképpen Csehországban pl. hetente 3-4 gátfutam van tudomásom szerint.Ezek a lovak állóképesek, és ugrókészséget örököltek mellé. Hab a tortán, ha a nagy tempó mellett taktikai irramváltásokat és az ugrásokhoz ütemes, pontos érkezést lehet elérni. Másszóval "lehet beszélni" a lóval száguldás közben is!! (Van ilyen Posted Image )Szerintem ezeknek a gátversenyeknek a kiugróan legjobbjai kerülnek majd az említett akadályversenyek mezõnyébe. Így ezek a lovak szinte "önfinanszírozók". Természetesen el tudom képzelni a direkt erre való felkészítést is, - elég erõs szponzori háttérrel. Valószínüleg itt sem lehet "egy lóra feltéve mindent" belefogni a versenyzésbe mert bármikor kieshet a munkából kiszemelt.Nálunk ezt az "egymásraépülést" nem látom jelenleg.

#53 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 20:03

Fec! Ezzel a plusz információval már el tudom fogadni a gátlovak közül való válogatást, illetve a gátversenyekre való utalást.

#54 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 21:49

Köszi Fec, :D én vagyok a hülye, hogy ezt elfelejtettem leírni.Furioso:Hidd el,egy jó állapotú, kondíciójú, jó ugró lovat fel lehet készíteni militaryra,nem a "C" kategóriára, hanem A/0- ra simán.És ez megy 6 hét alatt.Amire te gondolsz az már a magasabb kategória, amit évek alatt ér el az ember, de ezekre is kb 6-8 hét az effektív felkészítés.A jó telivér galoppról szerzéséhez pedig mereven ;) ragaszkodom.Van egy kis tapasztalatom ebben, bár nem sok. ;) Amelyik nem volt a galoppon versenyezni, annak nincs olyan "szíve" amit megkövetel ez a szakág. [ November 15, 2004, 20:53: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#55 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 22:48

Ezzel a "szív" dologgal kicsit értetlenül állok,Te mit értesz alatta?Kevésbé küzdõképes,gyors,bátor?Ezt csak a galoppon lehetne megszerezni?Csodálkoznék rajta."A jó telivér galoppról szerzéséhez pegig mereven ragaszkodom"irod.Kicsit talán lazitanod kellene a merevségeden(tornázzál) ;)Kilehet nevelni kiváló lovakat telivér csikókból is...csak idõ kérdése(szerintem nem lételeme a galopp versenyzés,de nyilván könyebb vagy nehezebb, attól függ milyen lovat kap az ember).És fel is lehet készíteni õket,sõt még felgaloppozni is ugyanugy mint akár a félvéreket.Pillanatnyilag a hazai military mezõnyben Igéret a legjobb,és õ félvér.Tudom az elõéletét is amit talán kevesebben ismernek. Neki kevésbé lenne "szive"?Õ sem volt galopp ló :D .De lehetne sorolni sok lovat a lovastusábol :D Az A/0-val egyet értek.

#56 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 0:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Mili-tary: És fel is lehet készíteni õket,sõt még felgaloppozni is ugyanugy mint akár a félvéreket. [/QUOTE]Mit takar ez a "felgaloppozás"? Ráadásul, mint a félvéreket?

#57 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 9:02

A vágtaugrások és az iram fokozása,(a félvéreket is fel lehet galoppozni mint a telivéreket :D igy tényleg jobb,a mondat) de nyilván csak a saját képessége határáig.

#58 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 9:28

Jaaa.. . Én ezt póriasan úgy hívom, hogy megtanítom elõremenni (haladni), ne csak maga alatt kaparjon.Na jó, tudnám szebben is mondani.

#59 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 21:47

Ha ismernéd a military terminológiáját, biztosan pontosan tudnád, mit jelent felgaloppozni egy lovat. Közel sem azt jelenti, hogy megtanítod elõre menni. Mert amelyik ló nem megy elõre, azt aztán próbálhatod felgaloppozni..

#60 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 21:48

Majdnem pontos, Fec.Csak ha egy military versenyre készíted, ott ezt precízen, napokra lebontva kell végrehajtani, az adott verseny erõsségéhez mérve.Komoly edzésterv kell.Nem "rajtarajtázik" ilyenkor a lovas, hanem ugyanúgy keretben lovagol, csak az iram sokkal fokozottabb.Mili-tary:ma már tornáztam..Én saját tapasztalatból beszélek, nem állítom, hogy ez így van. Posted Image )A helyzet az, hogy nekem sokkal jobban bejöttek a galoppról lehozott lovak, igaz sokkal munkásabbak is.De megéri.

#61 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 22:44

sziasztok..gondolom itt tud valaki segíteni nekem.Ugyanis szeretném kipróbálni a lovastusát.Van egy lovam de õ nem alkalmas rá mert eléggé sodrott.Milyen lovat kellene szereznem hozzá,és van-e kezdõ kategória amin tudnánk indulni?

#62 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 23:24

Biztos, hogy nem alkalmas a lovad? A Hargitai Jani a Mohikán nevû lovával még Magyar bajnok is volt.A ló sodrott volt.egyébként pedig magasfélvérrel kezdeném a helyedben.Az jobban bírja a bakikat agyilag.Van kezdõ kategória, ez kb 80cm-t jelent magasságban.De Mili-tary jobban tudja.

#63 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 23:42

Nemhiszem,hogy tudna ugrani a lovam :D max ha daruval emelnék át.Nagyon kellemes de nem sportra való.Minden segitségnek örülnék amit itt kapok Posted Image

#64 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 7:51

Hihi! Én ismertem Mohikánt, szép, félvér jellegû pej mén volt. S ha jól emlékszem Merengõ xx volt az apja. Az kétségtelen, hogy valahol hátrébb az anyai oldalon lehettek sodrott jellegû lovak, mert több ilyen jellegû utóda volt (Mohi, Marcipán, stb.)

#65 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 10:41

OK, Trekk, hihi, kapisgálom mire használjátok a kifejezést. (Elõhozhatnátok még párat. Felszerelés, pályák, feladatok, miegyéb..) Ha nem is írtam le részletesen, de a haladós galopp alatt az ütemes, energiatakarékos, ugyanakkor térnyerõ mozgást értem, teljes harmóniában a ló a lovassal. (nyilvánvaló: hosszútáv!) Erõbõl futva nem ér messzire a páros. A "rajtarajta" tényleg a lovasrohamra jó, a galopp finisét is árnyaltabban adják elõ.

#66 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 19:19

Igen, igazad van.Plusz még rájön -ha edzel- a hol kisebb, hol nagyobb iramot diktáló galopp, bizonyos ideig.(Mondjuk a legelején 1 közép, 1perc sebes,majd megin egy perc közép).De ez sok mindentõl függ,és persze a bemelegítés nincs benne.Satöbbi,satöbbi........Furioso:Bocsesz,akkor az információm rossz volt.Elõfordul.De a telivért Posted Image Posted Image Posted Image akkor is a galoppról kell hozni! [ November 17, 2004, 18:31: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#67 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 19:36

De a telivért Posted Image Posted Image Posted Image akkor is a galoppról kell hozni! És ehhez ragaszkodjá'! Mert, ha nem a galoppról van, irrrgum burrrgum nincs szíve. Csak egy nagy kráter a helyén.(bénáztam egy kicsit ezzel az idézéssel, bocs) [ November 17, 2004, 18:56: Az üzenetet átszerkesztette: Trekk ]

#68 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 23:00

Sziasztok millitary. Én tök új vagyok a fórumon. Én ugratok, de nafgy tisztelettel adózom a millitarynak. A legjobb. Csakhát Pécsen nincs millitarys klub. Így jártam...

#69 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 22:37

Veraa! Ez nem klubhoz kötött......Mili-tary! Ne tünj el! Posted Image Trekk: ez egy kicsit irónikusnak tünt.... :rolleyes: [ November 18, 2004, 21:38: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#70 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 10:04

Van egy telivér kanca, amit lovagolok, köze nem volt a galopphoz.lelõjjem, vagy azért alkalmas a sportra??? :D Amúgy elsõ közös versenyünkön két hibátlan összevetést mentünk és az egyiket meg nyertük.Amúgy abszolút galopp-ellenes vagyok.szerintem ott inkább tönkremennek a telivérek a túl korai belovaglás miatt és nem is választanék onnan lovat, ha nem muszáj.És egyetértek a félvéres dologgal is, fõleg azért, mert volt szerencsém Ígéreten lovagolni és azok voltak eddigi legjobb lovasélményeim, amikor rajta ültem. Mert volt benne legalább annyi szív és tûz, mint egy telivérben.Egyszóval szerintem a lóválasztás nem elsõsorban attól függ, hogy milyen fajtát és honnan kell választani, a lényeg az, hogy a célnak megfelelõ legyen.

#71 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 11:50

Lehet, hoyg kicsit ironikus volt, de remélem, nem bántottam meg vele senkit. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy a militaryban a ló "felturbózása" az egy komoly, preciz, napra pontosan kiszámított dolog (kellene hogy legyen). Ugyanúgy, mint a futók aerob és anaerob terhelése, itt is az a lényeg, hogy lehetõleg a versenyen legyen csúcsformában a ló (Meg, hogy ragadjon a bélyeg). Ez viszont csak a nagy kategóriákban lényeges, A haladó szintig nem kell különösebb rákészülés, egy arra alkalmas ló (akár egy félvér) meg tudja csinálni, ha egyéb tekintetben oda van készítve. A military nemzetközi szabályainak a változása (steeple elmaradása, ún, rövid versenyek) miatt, és amiatt, hogy technikailag viszont egyre nehezebb terep, egyes külfödi szakemberek szerint az is lehet, hogy a jövõben inkább a magasan telivérezett félvérek állják meg jobban a helyüket (ez persze a következõ 4-5 évben fog csak kiderülni). Amilyen pont az általatok említett, és magyar viszonylatban egyedülálló képességû és egyenlõre az egyetlen igazán nemzteközi szintû ló. Akit sokan sokféle okból szeretünk.

#72 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 19:30

Igéretrõl beszéltem

#73 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 19:37

Igen hallottam az Igéret n.lórol.Ugy tudom a Hercegfalvi n. lovas lovagolja a trakéneni lovat(ha jól emlékszem).Nagyon gyors ló Posted Image

#74 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 22:08

PozitívFeri! Igéretet Schaller Gábor lovagolja.(mégpedig kiválóan)A ló vele érte el eddigi legnagyobb sikereit.Valószinûleg már nem hallottunk volna Igéretrõl ha nem kapja meg.

#75 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:31

5tudom hogy nem klubbhoz kötött, de ha nincs edzõ aki eljár veled versenyre, úgay elég nehéz egy még csiszolódó lovasnak.(Hú de szépen megfogalmaztam....) 17 évesen nincs sok lehetõségem millitaryzni, de azért ugrani nagyon szeretek.

#76 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:32

megnéztem mit írtam. hát a gépelésem is csiszolódhat még.....

#77 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 10:33

VeraaaaaSomogyország telis tele van militarystákkal.Valamelyik biztos elvállal. [ November 24, 2004, 13:06: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#78 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 10:38

Kérlek a fórumon tartózkodjatok a személyeskedéstõl, fõleg olyanok esetében, akik nem fórumoznak. Köszi.

#79 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 20:52

Viszont szívesen látnám Mili-tary barátunk további felvilágosítását a militaryról. Hátha többet tud az eredeti témáról, mint mi. Mili-tary! Gyere elõ!

#80 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:08

Military témában érdeklõdnék, hogy Mon érdemes-e egyáltalán belevágni. Szerintetek... [ November 24, 2004, 13:22: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]