Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egészség, házi praktikák


  • Please log in to reply
1306 válasz a témához

#161 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 22:55

Szerencsémre nem velem van baj, hanem az unokaöcsémmel (ami már nem szerencse).
Sajnos iszonyatos válogatós, alig eszik meg valamit. A vérvizsgálat mutatta ezt ki. Most 15 éves, éjjel-nappal számítózik, mûanyag kajákat eszik (gyorsétterem, zacskós leves stb.), még a kutyákat se viszi le sétálni, bár szerintem az anyjának kéne jól "s.ggbe rúgni" és leküldeni, mert volt már rá példa, hogy nyûglõdött, hogy ott kellett hagynia a gépet, de a végén jól érezte magát.
Sajnos a májat és vizi dolgokat biztos nem eszi meg. Virágport, hogy tudnánk neki adni (15 éves). Tegnap céklát etettünk vele (salátát), de abból is ki kellett szedni a köménymagot, mert úgy már nem eszi meg. (elkényeztetett tudom :()
Vitaminkészítmény rábízzuk a dokira, bár a C-vitamin bajt nem okozhat. A többit megpróbáljuk. Még meg hasi ultrahangra is valamikor, amikor idõpontot kap, azt még nem tudom. Köszi a segítséget, azért ha van még valami örülök neki. Szerintem étvágyjavító is kéne neki.



Béres csepp?Vas is van benne és étvágyjavító is..a teájában talán még észre sem veszi...(mamám nem vette észre)

#162 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 14:13

Ezt ismeri vallllaki?
Belinkelhettem volna a paratopicba is, mert elég misztikus... :gm:
Voltam a Somato-n, hogymagammal beszélgessek. :D

Edited by Ernest, 2007 december 7. - 13:00.


#163 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 12:41

Term. a gyógyszer(ek) és a forró fürdő dacára sem tudok aludni. Mindig is tisztában voltam az orrom kapacitásával, na de hogy valakiből vödörszámra zúduljon ki a takony... Meghülyülök. Kb. három napig nem megyek emberek közé így, az faktum!

U.i. De akkor mi a fészkes fenének eszem naponta vitamint? Lehet, hogy pont emiatt fáztam meg? Vitamintúltengésem lett. Bárcsak söröztem volna, attól még nem lett bajom soha.

Tündércica: attól függ, mekkora mennyiségben eszel vitamint. Ha a szokásos multivitiket eszed, pont nem érsz vele semmit. C-vitaminból pl. minimum 1000mg-ot kell naponta bevinni, de ez a legalsó határ.
Mondjuk, csendben hozzáteszem, Ram is eszi a vitiket, brutál mennyiségben, és ő is olyan beteg lett egy hétre, hogy a közelébe se mentem :dev: (hm, talán épp ez volt a cél? :rolleyes: :confused: )
Viszont én is szedem, nekem meg semmi bajom se nincsen.
Jóhír: ha ugyanaz a bajod, mint Ramnak, akkor még bő egy heted van, hogy jobban legyél :gm:

Edited by Apple, 2008 február 4. - 12:42.


#164 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 13:29

Tündércica: attól függ, mekkora mennyiségben eszel vitamint. Ha a szokásos multivitiket eszed, pont nem érsz vele semmit. C-vitaminból pl. minimum 1000mg-ot kell naponta bevinni, de ez a legalsó határ.
Mondjuk, csendben hozzáteszem, Ram is eszi a vitiket, brutál mennyiségben, és õ is olyan beteg lett egy hétre, hogy a közelébe se mentem :dev: (hm, talán épp ez volt a cél? :rolleyes: :confused: )
Viszont én is szedem, nekem meg semmi bajom se nincsen.
Jóhír: ha ugyanaz a bajod, mint Ramnak, akkor még bõ egy heted van, hogy jobban legyél :gm:


Én meg semmilyen vitamint nem eszek X éve. Viszont nyers zöldségeket, és a kajapaletta minden ágát, igen.
Szerintem ha normálisan eszel, és mozogsz, semmi szükség akárcsak egyféle vitaminra is.

Megjegyzem az Acti........m........... nevü vitaminban ugyan nyilván minimális mennyiségben, de idegmérget találtak.

#165 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 13:31

"Viszont nyers zöldségeket, és a kajapaletta minden ágát, igen." Most már sok minden világosabb lett elõttem. :gm: :D

#166 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 14:04

Tötõ: sajnos hiába eszel a te mércéd szerint egészséges kajákat, negyedét se tartalmazzák a vitaminokból azt a mennyiséget, amire a szervezetnek ténylegesen szüksége lenne. Nem akarok igét osztani, de ha érdekel, ezt olvasd el: www.drlenkei.hu Én szedem a bogyóit, Zoliék ajánlották, és ha ezzel hosszútávon jót teszek magamnak, akkor nekem megéri a napi 130.-ot az egészségemért.

#167 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 18:42

A fent említett doktorról és bogyóiról is megoszlanak a vélemények.

#168 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 22:39

Én nem mondok róla véleményt, majd 4-5 hónap múlva szólok, hogy lett-e valami eredménye a vitaminoknak ;) Nem is úgy álltam neki, hogy na most akkor ez mindenre megoldás lesz. Ártani tuti nem árt, ha pedig lesznek pozitív változások (legyen szó akár a kisebb mértékû hajhullásról -ami nekem már nagyon jól jönne-, erõsebb körmökrõl, szebb arcbõrrõl), akkor örülök :) Mindenesetre azt jópontnak írom fel, hogy egyre korábban ébredek fel magamtól. 4-5 hónapja a régi munkámból kifolyólag elég volt 10-fél11 körül felkelnem, és fél9kor csak Broncon voltam képes kipattanni az ágyból. Az utóbbi 2 hétben percre pontosan 8kor ébredek fel, és az elmúlt héten inkább a fél8 lett a jellemzõ. És ez nekem nagy segítség, mert télen borzasztó, mennyire eltunyulok. Ehhez képest nyáron 5-10 percnyi ön-gyõzködések után fel bírok kászálódni hajnali 5kor lovakat etetni, bár nem mondom, hogy utána nem dõlök vissza fél órára a hivatalos ébresztõig :D (és itt is igaz, hogy ezt csakis lovas környezetben vagyok képes végigcsinálni. Itt, Büdöspesten kizárt) bocs, elkalandoztam. off off

Edited by Apple, 2008 február 4. - 22:40.


#169 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 23:41

Nemtom Aama, én is csak saját tapasztalatról beszélek, természetes hogy nincs elég vitamin bennük, de én nem is tudom hány éve nem szedek vitamint, viszont zabálom a nyers répát, káposztatorzsát ( :D ), meg mindent ami friss és zöldség vagy gyümölcs, ami azért valljuk be, ebben a rohanó világban nem divatos. Még anno humetR-t, meg vitacolan-t ittunk felváltva minden nap a másikat, tény hogy akkor az egész családnak egy köhintése sem volt egész tél alatt, de lekopogom az allergián kívül (persze az meg vitaminfüggetlen), semmi bajom nem volt. Na készítem a teát meg a kekszet mert most hogy ezt leírtam holnap tuti lázzal ébredek :D

#170 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 4. - 23:48

Igen, azt mesélted is, hogy erõvel nyerted a triatlon versenyt. Kiittad a medencét, aztán simán átfutottad. :D

#171 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 5. - 11:30

Nem akarok igét osztani, de ha érdekel, ezt olvasd el: www.drlenkei.hu

Úúú, azta, és én még azt hittem, hogy drágák az általam beszedett (bio)vitaminok... :eek:

Mellesleg meg beszólok annak a (minõségjelzõk kihagyva) embernek(?), aki ezt a magyardakar marhaságot kitalálta. Mindenesetre kösssz. Vááááá...

#172 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 6. - 17:30

A vitaminokhoz még: soha nem szedtem eddig még semmit, pár hete elkezdtem, mert idén többet voltam fél év alatt beteg, mint 5 éve összesen, és fáradt voltam állandóan. Kitaláltam, hogy vmit muszáj már csinálni, mert ez így nem állapot. Most szeded több félét is, ehhez képest tegnap óta megint taknyos vagyok, a ma reggelt meg hányással kezdtem. Bár lehet, hogy ez már inkább a véleményemet tükrözi... :dev: Szóval fene tudja mi hogy jó.

#173 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 6. - 17:35

Bocsánat, azért remélem senki nem gondolja úgy, hogy hétfõn elkezdem szedni a vitaminokat, és kedden már nem szabad, hogy beteg legyek! A szervezet elõször a v.-k segítségével megtisztul, kipucolja a sok káros anyagot, ami felhalmozódott, és utána tudja csak elkezdeni igazán feltölteni a szervezetet. Mindegy, én nem vagyok a pasas alkalmazottja, nem reklámozom, csak szóba került, én meg mondtam, hogy _én_ ezt a módszert választottam :) (és még: arról nem beszélve, amit talán már említettem, hogy míg a szervezetnek pl a C-vitaminból legalább 1000 mg-re lenne szüksége, addig az agyonreklámozott köztudatban szereplõ multivitaminokban 60mg van 1 bogyóban. Kis utánaszámolással kb fél doboznyit kéne abból beszedni -azaz félhavi adagot-, hogy a napi szükségletet kielégítsd. Frappáns)

Edited by Apple, 2008 február 6. - 17:40.


#174 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 6. - 18:17

Nem tudom mennyi tisztulási idõ kell a szervezetnek, én bíztam benne, hogy cirka 5-6 hét elég. Úgy látszik nem. Aztán a továbbiakban meg majd kiderül. :) Jobb, szerintem is, a zõccség, gyümõcs, bár amit meg nem te termelsz meg, ki tudja mennyi vegyszer meg ilyen, olyan anyagot tartalmaz. Két osztálytársam apjának is gyomorfekélyt okozott a "vitaminbomba", de ez is egyéntõl függ.

#175 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 10:37

Két osztálytársam apjának is gyomorfekélyt okozott a "vitaminbomba", de ez is egyéntõl függ.

Ja. Meg a vitamintól...
No meg lehet némi szerepe az egyéb bevitt dolgoknak is.

#176 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 7. - 10:49

Ezért nem szeretem a kategorizált táplálkozást. Mindenki más, mindig jelez a szervezet, mi kell neki, mi nem. Csak ezt hajlamunk van figyelmen kívül hagyni. A fekélyrõl jutott ez eszembe. A fûszeres kaja árt a gyomornak. Szinte nem eszek olyan kaját, ami ne marna fejem búbjáig, mert ez kell. Van ismerõsöm, aki napokg rosszul volt az általam kreélt halászlétõl, mert neki meg nem jó. Ennyi.

#177 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 11:15

A fekélyt nem baktérium okozza?


Részben igen, és kapszaicinnel, a paprika hatóanyagával is kezelik.

Edited by Barefoot, 2008 február 7. - 11:16.


#178 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 11:40

Egyébként azért se hiszem, hogy a vitamin okozta volna a fekélyt, mert a vitaminok természetes anyagok. Allergiás se lehet senki a vitaminokra. Ez olyan, hogy vki allergiás lenne az oxigénre. Persze, ha az adott kapszula tartalmaz színezéket, vagy bármi mást, ami _nem_ vitamin/nyomelem/ásványi anyag, akkor arra az izére lehet allergiás. Ugyanígy azt gondolom, hogy nem a vitamintól kapott fekélyt, hanem vagy a tisztulási folyamat mellékhatásaként, ami késõbb (egyénileg változó, hogy 1 hónap, 2 hét, vagy 3 hónap) megszûnik. Az elsõ héten mindig késõ délután szedtem a vitaminokat. És 1 hét alatt egyszer se aludtam jól. Ha reggel veszem be, egész nap tökjól vagyok, nem jön rám a délutáni álmosság, este pedig végigalszom az éjszakát. Másik kellemetlenség meg az volt, hogy nem kívántam a csokit. :D Ugyanis mielõtt nekiálltam volna ezeknek a bogyóknak, iszonyatos mennyiségben fogyott nálam a csoki. Egyszerûen követelte a szervezetem. Ugyanígy a kajákat is borzasztóan sósan ettem. Most már mindkét dolgot elhagytam. Gondolom azért, mert már megkapom azokat az elemeket, amikbõl nagy hiányaim voltak.

Edited by Apple, 2008 február 7. - 11:40.


#179 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 11:49

Azért ennyire nem egyszerû a dolog. A pollen is természetes, aztán mennyien allergiásak rá. Nem is beszélve a munkáról! :D A vitaminokat és nyomelemeket is túl lehet adagolni, ha nem nyomokban visszük be :)

#180 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 11:53

a vitaminok természetes anyagok.

Hááát, amikor valamit szintetikus úton állítanak elõ, az nem tudom mennyire lehet természetes...

#181 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 12:15

Idézek a könyvbõl: "Szintetikus: Azt jelenti, hogy a természetben nem megtalálható, kitalált, konstruált vegyület. Mesterséges. Olyan, mint a mûszál a textiliparban. Mint a nejlon. nincs természetes megfelelõje. Itt van az egyik leggyakoribb félreértés. Ilyen értelemben véve szintetikus, mesterséges vitamin egyszerûen nem létezik. Senki nem talált ki vitamint, csak a Természet. Így tehát kitisztult, hogy az alábbi kategóriákban lehet gondolkodni: 1. Természetes vitamin: amely benne van a táplálékban. 2. Tisztított vitamin: amelyet valamilyen természetes forrásból vontak ki. 3. Természetazonos vitamin. amelyet kémiailag állítanak elõ alapanyagaiból. 4. A valójában nem létezõ: "szintetikus", mesterséges vitamin." Na, én itt elfáradtam a témában, meg itt ez úgyis off :)

#182 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 15:02

A fekélyt nem baktérium okozza?


Egy részét (Helikobacter Pylori). :D
Jelentõs részét viszont más, hisz remélhetõleg megmossuk a zõdséget és nem szarunk-hányunk egymás szájába. :D (Ez a baci a betegek 70-80 %-nál ugyan jelen van, viszont 5-10%-ban okoz önmagában megbetegedést.)

A fekély kialakulása tehát összetett.
Leggyakrabban amiatt alakul ki, hogy a gyomor falát behálózó erek összeszûkülnek és ezáltal a védõ faktorok nem képesek oda megfelelõ mennyiségben eljutva megvédeni a gyomor falát a savtól.
A másik oka lehet, hogy bizonyos gyógyszerek ( nonszteroid fájdalomcsillapítók, az antireumatikumok pl) ezen faktorok szintézisét gátolják (prosztaglandin-szintézis gátlása, mely prosztaglandinok felelõssek a különbözõ védõfaktorok létrehozásában) és ezért "jut" kevesebb oda és tudja a sav marni a célszervet..

A stresz élettanánál fogva szûkíti a gyomor ereit, ezért alakul ki a stresszes embernél gyomorfekély (paraszimpatikus-szimpatikus idegrendszer élettana).
Nyilván tetézheti ezt a nagy dózisú fûszer, vagy bármely savanyú kémhatású kaja, mely hatását már nem tudja ellensúlyozni a szervezet, kialakul a fekély.

De befolyásolja a kialakulást a fentieken túl a genetika, a nem, a dohányzás is.

Egyébként azért se hiszem, hogy a vitamin okozta volna a fekélyt, mert a vitaminok természetes anyagok. Allergiás se lehet senki a vitaminokra. Ez olyan, hogy vki allergiás lenne az oxigénre. Persze, ha az adott kapszula tartalmaz színezéket, vagy bármi mást, ami _nem_ vitamin/nyomelem/ásványi anyag, akkor arra az izére lehet allergiás.
Ugyanígy azt gondolom, hogy nem a vitamintól kapott fekélyt, hanem vagy a tisztulási folyamat mellékhatásaként, ami késõbb (egyénileg változó, hogy 1 hónap, 2 hét, vagy 3 hónap) megszûnik.
Az elsõ héten mindig késõ délután szedtem a vitaminokat. És 1 hét alatt egyszer se aludtam jól. Ha reggel veszem be, egész nap tökjól vagyok, nem jön rám a délutáni álmosság, este pedig végigalszom az éjszakát.
Másik kellemetlenség meg az volt, hogy nem kívántam a csokit. :D
Ugyanis mielõtt nekiálltam volna ezeknek a bogyóknak, iszonyatos mennyiségben fogyott nálam a csoki. Egyszerûen követelte a szervezetem. Ugyanígy a kajákat is borzasztóan sósan ettem. Most már mindkét dolgot elhagytam. Gondolom azért, mert már megkapom azokat az elemeket, amikbõl nagy hiányaim voltak.


Azért ez sem teljesen igaz.
A vitaminok formulációjától simány lehet gyomorirritációd - pl a kapszula, mint gyógyszerforma sokkal irritálóbb, mint a tabletta.
Valamint a zsírban oldódó vitaminok simán okozhatnak súlyos mellékhatásokat, mely pont olyan tüneteket vált ki, mint a vitaminhiány. Ezeket csak óvatosan, felügyelet mellett szabad szedni. ( Leggyakoribb hülyeség Hölgyeknél az "A" vitamin zabálása, hogy ne töredezzen a köröm, ne hulljon a haj és ne legyen korpa sem. És nem értik, miért lesz a kép egyre rosszabb)

A só magas vérnyomást okoz hosszú távon, nem sok köze van az ulcus kialakulásához, de a gyomorégéshez sem.

#183 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 15:18

Az tényleg durva hiba, ha valaki csak az egyiket szedi nagy mennyiségben (ez a C-vitaminra nem vonatkozik, mert azt nem igazán lehet túladagolni), mivel egyik vitamin elõsegíti a másik felszívódását. (azt meg csak megemlítettem, hogy a túlsózást is elhagytam anélkül, hogy odafigyeltem volna rá, de nem hoztam összefüggésben semmiféle gyomorfekéllyel) Ja, hogy on is legyen: beszólok, amiért az egyik jól bevált homepátiás torokfájás-csillapítót vénykötelessé tették :mad: Amit persze a doki nem ír fel, mert õ azt nem ismeri. :mad:

Edited by Apple, 2008 február 7. - 15:20.


#184 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 16:31

... a C-vitaminra nem vonatkozik, mert azt nem igazán lehet túladagolni), ...


HA túladagolni nem is, mert kipisiled, de azért remek vesekövet lehet vele indukálni hosszú távon. Ezért is csodálkozom, amikor grammszinten beszélgetnek a C-rõl... :rolleyes:

#185 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 16:51

"Szintetikus:
Azt jelenti, hogy a természetben nem megtalálható, kitalált, konstruált vegyület. Mesterséges.
Olyan, mint a mûszál a textiliparban. Mint a nejlon.
nincs természetes megfelelõje.

Ha ásványi anyagokról is beszélünk, akkor hadd jegyezzem meg, hogy a mineralógiában szintetikusnak nevezik azt, ami a természetben megtalálható, de laborban állítják elõ.
Mûtermék a neve annak, ami a természetben nem található meg, de laborban elõállítható.

Merem feltételezni, hogy senki nem akar olyan dolgokat vitaminnak nevezni, ami nem természetes. Tehát ez sem félreértés, csak definíció kérdése.

#186 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 17:26

egyik jól bevált homepátiás torokfájás-csillapítót vénykötelessé tették :mad:


:confused: Hát az meg hogy lehet?

#187 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 21:14

Bare: fogalmam sincs. Egyszercsak lementem a patikába, és a néni rázta a fejét, hogy nem kapok, aggyak recipét. majdnem két maflást adtam szegénynek. De hogy lehet vénykötelessé tenni homeopátiás szert? Nem értem :confused: az angin heel-rõl beszélek amúgy, a legjobb torokfájásra/gyulladásra.

#188 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 11:32

(ez a C-vitaminra nem vonatkozik, mert azt nem igazán lehet túladagolni)

Ez egy tévhit, mitosz, és mitológia :) A C-vitamint is igen csúnyán túl lehet adagolni, és komoly betegségeket is indukálhat a C-vitamin túladagolás.

#189 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 11:43

Rosi hogy van az anyajegyed? Most olvastam. Szvsz annyira expressz az anyajegyelkaparás, hogy anya kis tanítványának az apja most halt meg pár hete..... Tudom ne ijesztgessek senkit, de az is egy egyszerû anyajegy belekapásból indult.

#190 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 12:13

Ez egy tévhit, mitosz, és mitológia :) A C-vitamint is igen csúnyán túl lehet adagolni, és komoly betegségeket is indukálhat a C-vitamin túladagolás.

Most olvastam, hogy a felesleget egyszerûen kipisiljük. :confused: :confused:

#191 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 17:50

Most olvastam, hogy a felesleget egyszerűen kipisiljük. :confused: :confused:

Na, igen, és csinos kis oxalát-kristályok lesznek belőlük a vesénkben, hólyagunkban. Például.
Meg okozhat tartós hasmenést, annak minden további következményével (bélflóra/fauna megváltozása, fogyás, stb.), gyomorirritációt, és pl. kismamáknak kifejezetten tilos a C-vitamin szedése mert komoly fejlődési rendellenességeket okozhat. Vesebetegeknek sem ajánlott, mert erősen megterheli a vesét. Úgyhogy hajrá-hajrá :D

Valaki meg jól meggazagszik a sok eladott C-vitamin drg.-n, tbl.-n stb.-n :) :gm:
Mi az amit a gyógyszergyártók és forgalmazók sose fognak nekünk elmondani?:gm: :D
Ideértve pl. dr. Lenkeit (és a többi hasonszőrűt) is, aki(k) szintén gyógyszergyártó(k) és forgalmazó(k), hiába fikázza('k) azokat, gondolom nem kevés pénzt keres az eladott vitaminjaival. Mondjuk le a kalappal a marketing stratégiája előtt. Ügyes :D

Edited by lisawica, 2008 február 8. - 17:53.


#192 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 18:31

De hát gyerekek! Ott a rengeteg csipkebokor! Tessen gyûjteni! A lovas emberek amúgy is sokat járnak a természet ölén, 10-15 percre ki lehet azt a lovat kötni, aztán elõ a kis tarisznyát! A csipkebogyóban legalább az összes "vivõanyag" is benne van! Ja, hogy macerás este beáztatni, reggel egy szûrõn átnyomkodni, újra feltölteni vízzel, hogy egy óra múlva a felpuhult húsrészekbõl még ki tudjuk nyomkodni a lényeget... Valóban, egy mûcéizét sokkal egyszerûbb bekapni. :rolleyes:

#193 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 22:24

Rosi hogy van az anyajegyed?

Most olvastam. Szvsz annyira expressz az anyajegyelkaparás, hogy anya kis tanítványának az apja most halt meg pár hete..... Tudom ne ijesztgessek senkit, de az is egy egyszerû anyajegy belekapásból indult.

Én rendszeresen belekapok az oldalamon lévõ puklis anyajegyembe :( Fáj is utána pár percig, mint a barom. Egyszer egy másikba sikerült úgy belekapnom, hogy vérzett. Na, ott besz.rtam és rohantam a bõrgyógyászhoz. Megnézte hiperszuper-nagyítóval, és mondta hogy nem lett komolyabb baja. Tény, hogy egyszerûbb lenne leszedetni ezeket, de brrrrrrrrrrr :eek:

#194 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 22:37

Akkor tisztelettel kérem, tessék megmondani, mennyi a káros adag C-vitaminból. Hágy kilo hány nap hány vesekövet hány emberben okoz. Gyanúm szerint a nagy adag C-vitamin ellenes elméletek csak elméletek, mert nálunk szerintem ezelõtt 10 évvel még nem kezdett el senki sokat enni.

#195 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 2:21

Na, igen, és csinos kis oxalát-kristályok lesznek belõlük a vesénkben, hólyagunkban. Például.
Meg okozhat tartós hasmenést, annak minden további következményével (bélflóra/fauna megváltozása, fogyás, stb.), gyomorirritációt, és pl. kismamáknak kifejezetten tilos a C-vitamin szedése mert komoly fejlõdési rendellenességeket okozhat. Vesebetegeknek sem ajánlott, mert erõsen megterheli a vesét. Úgyhogy hajrá-hajrá :D

Valaki meg jól meggazagszik a sok eladott C-vitamin drg.-n, tbl.-n stb.-n :) :gm:
Mi az amit a gyógyszergyártók és forgalmazók sose fognak nekünk elmondani?:gm: :D
Ideértve pl. dr. Lenkeit (és a többi hasonszõrût) is, aki(k) szintén gyógyszergyártó(k) és forgalmazó(k), hiába fikázza('k) azokat, gondolom nem kevés pénzt keres az eladott vitaminjaival. Mondjuk le a kalappal a marketing stratégiája elõtt. Ügyes :D


Lisa, a gyomorpanaszokat ez esetben elsõsorban a formuláció okozhatja, magához a vitaminhoz sok köze nincs. Egy gyógyszerben ugyanis a hatóanyag mellett rengeteg egyéb - vivõ-, töltõ-, és más - anyag van, melyek közt sok a mellékhatást (gyakran hasmenést) generálók. Egy gyakori segédanyag a laktóz, amire sok ember érzékeny. Na, az iyen ekkor "kidõlhet".

Az pedig kifejezett hülyeség - már bocs - hogy a C vitamin magazatkárosító hatású és tilos lenne a terhesnek szedni.
Mint minden vitaminra erre is szüksége van a kismamának, csak normális dózisban, tehát 80-100 mg hasznos vitaminra naponta. Nem megyek abba bele, hogy milyen a C felszívódása és miért ajánlanak bizonyos készítményekból sokszáz miligrammot. Itt is lényeges a technológia, maradjunk abban.
Szóval túl nagy dózis ebbõl is kontraindikált a terheseknek, de ennek elég prózai oka van.
Mint minden más gyógyszer esetén itt sem vállalja fel senki, hogy terhesekkel vizsgálatot folytasson, viszont "önvédelembõl" ráírja minden gyártó a kontraindikációt.
Továbbá ipari elõírás, hogy amennyiben a gyógyszerrel kapcsolatba hozható az észlelt mellékhatás, úgy azt akkor is bele köteles írni a tájékoztatóba a gyártó, ha az egyszer fordult elõ (lett bejelentve orvos által) a világon. Ennek olyan per és egyéb következményei lehetnek, hogy az USA-ban külön oktatás van az iparban arra, hogy még akkor is jelenteni majd eljárni kell, ha az illetõ eltörte a lábát esés közben a jégen, de pl vérnyomáscsökkentõt szedett. Mert ráfogható, hogy megszédült a szertõl és ezért esett el. MIlliós kártérítések vannak ilyenekbõl, tehát ezért olvashatsz annyi mellékhatást - sok esetben a kóma és az elhalálozás is benne van - a tájékoztatókon.

Tény, hogy nagy üzlet a vitamin. Az egyik legsikeresebb magyar üzletember 90-ben lelépett a Richterbõl, mert nem akarták megcsinálni a pezsgõtabletta ötletét az akkori piaci hiány ellenére. Pharmavit néven gyárat létesített, a Pluszt mindenki ismeri. Évekkel késõbb eladta a céget az Abottnak, jóval piaci érték felett melybõl a saját része 33 millió $ volt!!! A fickó egy zseni üzletember, bárcsak az EÜ-ben is olyan jó lenne, akkor a reform nem ebbe az üzleti irányba menne. De ez már más téma. ;)
A lényeg, tényleg nagy üzlet ez (is) de ezért nem kell útálni ezt a piaci szegmenst.
Mert ha pl elmész a természettel igencsak harmóniában élõ helyekre, azért az átlagéletkor 24-28 év. (Fekete Afrikában enyhén jobban képben vannak a természetes gyógymódokkal és mégis.)
Szóval sokan átkozzák a gyógyszergyártókat, de úgy könnyû naturálkodni, hogy ha komoly a baj, bekapod a szert és meggyógyulsz. 100 éve még a tüdõgyuszinis halálos volt, a halálozás fõ oka a szepszis és egyéb fertõzõ megbetegedések voltak 50-55 év közötti várható átlagéletkorral, míg ma a fejlett országokban 80 körüli a születéskor várható átlagéletkor és a vezetõ halálok a rák és a kardio, mely utóbbi a táplálkozással és a mozgásszegény életmóddal függ össze. Csak ezeket kevesen tudják.

Szóval ha egyszer terhes leszel, egyél bátran savanyú kápit, de C vitamint is akár, mert 9 hónap C vitaminmegvonás alatt kihullik a fogad a skorbuttól és nem mutatsz majd olyan jól a gyerek mellett. Bár a protkógyártás is jó üzlet... :D

Packa, a túl nagy mennyiség C azért okoz vesekövet, mert a vesén keresztül ürül - tehát kipisi, de közben épül a kõ, ahogy Lisa írta. HA meg valaki tud mérgezést kapni bármely vízben oldódó vitamintól, az kérem jó nagy barom, mert kilószám eszi a kérdéses dolgokat. Viszont ez nem lehet érv, mert ilyen erõvel vizet se igyunk, hisz nagy tételben az is mérgezõ - tényleg mérgezõ, nem vicc.

#196 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 8:31


Packa, a túl nagy mennyiség C azért okoz vesekövet

Én katyvaszokkal nem kisérletezek, viszont téli idõszakban naponta lenyomok egy-két citromot. Negyedbe vágva kiharapva a héjából. :)

(Somody tényleg csúcs)

Edited by packa, 2008 február 9. - 8:32.


#197 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 9:49

Az pedig kifejezett hülyeség - már bocs - hogy a C vitamin magazatkárosító hatású és tilos lenne a terhesnek szedni.

Hát, pedig mi kifejezetten ezt tanultuk :D persze nem a normál adag C-vitaminról beszélek, az természetes, hogy kell, hanem a durva túladagolásról, illetve arról a (tév)hitrõl, hogy a C-vitamint nem lehet túladagolni, így lehet bátran szedni, nyakló nélkül. Mi azt tanultuk, hogy igenis túladagolható. Arról nem is szólva (persze lehet, hogy ebben is tévedtek a professzoraink), hogy a tartós szedés (bármilyen vitamin esetén) megszokáshoz vezet, és egyre rosszabbul fogja a szervezet hasznosítani a felvett mennyiséget, és végül az ember már tényleg nem élhet kiegészítõk nélkül. Én is szedek C-vitamint, ha náthás vagyok, de az állandó, ok nélküli szedését indokolatlanak tartom, sõt veszélyesnek is. De lehet, hogy nincs igazam, de nekünk tényleg ezt tanították :)

Ja, és az aszkorbinsav az sav akárhogy is nézzük, miért ne okozhatna gyomorirritációt? :P (na persze itt se a normál dózisról és a savanyú káposztáról (amit ha finom, imádok) van szó :D

#198 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 11:19

Ja, és az aszkorbinsav az sav akárhogy is nézzük, miért ne okozhatna gyomorirritációt? :P

Jelentem, igenis okoz. És a citrom is... Pláne azoknak akiknek amúgy is a fülükön jön ki a sav.

míg ma a fejlett országokban 80 körüli a születéskor várható átlagéletkor és a vezetõ halálok a rák és a kardio, mely utóbbi a táplálkozással és a mozgásszegény életmóddal függ össze. Csak ezeket kevesen tudják.

Na..., ha már rák, meg vitaminok. Minap azt olvastam valahol a neten, hogy a rák egyik oka lehet a B17 vitamin hiánya. :eek: Avagy a B17 vitamin hiánya rákot okoz? Már nem tudom, de ilyen egyszerû lenne? Mit a véleményetek errõl? :huh:

Edited by Bokorugró, 2008 február 9. - 11:14.


#199 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 11:56

Earl Mindell Vitamin Bilbliájában, amit 85-ben írt, még elég bizonytalanság van e téren.

#200 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 13:22

Hát, pedig mi kifejezetten ezt tanultuk :D persze nem a normál adag C-vitaminról beszélek, az természetes, hogy kell, hanem a durva túladagolásról, illetve arról a (tév)hitrõl, hogy a C-vitamint nem lehet túladagolni, így lehet bátran szedni, nyakló nélkül. Mi azt tanultuk, hogy igenis túladagolható. Arról nem is szólva (persze lehet, hogy ebben is tévedtek a professzoraink), hogy a tartós szedés (bármilyen vitamin esetén) megszokáshoz vezet, és egyre rosszabbul fogja a szervezet hasznosítani a felvett mennyiséget, és végül az ember már tényleg nem élhet kiegészítõk nélkül. Én is szedek C-vitamint, ha náthás vagyok, de az állandó, ok nélküli szedését indokolatlanak tartom, sõt veszélyesnek is. De lehet, hogy nincs igazam, de nekünk tényleg ezt tanították :)

Ja, és az aszkorbinsav az sav akárhogy is nézzük, miért ne okozhatna gyomorirritációt? :P (na persze itt se a normál dózisról és a savanyú káposztáról (amit ha finom, imádok) van szó :D


Ez így rendben, csak most másról beszélsz. :)

Fent azt írtad, hogy tilos, mert káros a C vitamin a kismamáknak. Az teljesen igaz, hogy nem szabad ládaszám szedni - ezt sem és mást sem.
Zárójelben megjegyzem, tartósan szedni hülyeség, normálisan táplálkozni kell. Egyen az ember paprikát, abban annyi C van, mint állat. Én pl akkor sem szedek tablettát, ha beteg vagyok. Pl errõl is megoszlanak a qtatók véleményei, hogy hasznos-e olyankor, vagy épp káros.

A felszívódást - gyógyszer formájában - leginkább a formulálás szabályozza, írtam fent. Ha betolod a savat, az okozhat nagytételben gyomorégést, bár olyat nem teszel, mert ipari ascorbinsavat nem eszel. Ami gyógyszer szedése esetén ebben az esetben legtöbbször problémát okoz, az a mechanikus irritáció, illetve a szar technológia, miszerint a filmtabi szétesik a gyomorban - ezért remek az olcsó generikus termék oly sok más mellett és ugyanezért kérik vissza a betegek az eredetit tömegével. Mert attól, hogy a hatóanyag ugyanaz, a gyógyszer még nem feltétlenül. De ez megint más.

És mégegy. Sajnos az elmúlt évtizedekben az egészségnevelés mint olyan tökéletesen hinyzott/zik.
Mert azt meg kell tanítani az embereknek, hogy pl egy anyagcserebetegséget elõször megfelelõ életmóddal, majd diétával és csak utána gyógyszerrel kezeljünk. Nem az a megoldás, hogy az orvost/betegeket szankcionáljuk, hogy ne menjenek "indokolatlanul" a rendelõbe, mert a magas vérnyomás, cukorbaj nem vérzik és nem fáj, viszont hosszútávon belehal a páciens , de elõtte még irdatlan pénzekért próbálják életben tartani gyógyszerrel otthon, majd kórházban. És mindeközben szar az élete is. De ez pláne más téma.

Én katyvaszokkal nem kisérletezek, viszont téli idõszakban naponta lenyomok egy-két citromot. Negyedbe vágva kiharapva a héjából. :)

(Somody tényleg csúcs)


Paprikát egyél, abban több van. :) (Szent-Györgyi is abból állította elõ ott Szegeden :) )