Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#441 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 21:45

Nem létesít! :rolleyes:

...

Ha figyelmesen végignézed, számtalanszor meglöbben a szár, soxor laza, többnyire alig tart annyit, mint a szár súlya(tömege)

Tudom, ennyi évesen megvilágosodni megdöbbentõ, de ez már szárkontaktus. :D

Ezt az ugrásváltást bármellik egyensúlyban közlekedõ mezei patás megcsinálja. Lássunk egy egyszerû ugrásváltást. (t.i. balkéz vágta után x-nél - a pálya közepe - lépés, majd lépésbõl beugratni a másik kézre. Nem nehéz. :D )

#442 LiXa

LiXa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 22:20

Lixa! Ez ATV, vagy telivérezett magas vérben?

Nekem volt 24 éves magasfélvérem, az hetes túrán is vezetõló volt alattam és ment, mint a Doxa óra :D

Sajnos egyik sem talált :D Anyai nagyapja Apátfalva Nóniusz, apukája Lombard, olimpiai azthiszem bronzérmes hatalmas darab ugróló. :D

#443 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 23:29

Nem létesít! :rolleyes: Higgy nekem!! Sokadik alkalommal készült ez a videó, könyörögve kértem, vegyen rövidebb szárat igazítsa fül rendösen a luvat, "fogjon" egy kicsit a szájába...akkor ugyanis a ló ABSZOLÚTETÖKÉLETESEN másként megy, nem esik orrára, nem huzkodja a szárat nyakkal sötöbö...Sose merte! Saját bevallása szerint fél a szárba fogni!

(Ez a ló annyira puhaszájú, hogy minimális fölvételre azonnal átesik ügetésbe)

Ha figyelmesen végignézed, számtalanszor meglöbben a szár, soxor laza, többnyire alig tart annyit, mint a szár súlya(tömege)

Azokat a durva momentumokat én nem látom, ha a pillanatot (idõt) ideírod, ránézek, és elmondom, amit én látok és én gondolok a konkrét esetrõl.


Konkrétan az elejétõl a végéig fura nekem, azt mondod, hogy többet fogva átengedõbb is lesz? Mert így csak úgy látom, hogy szár ellen megy, nem tudom, hogy többet fogva valóban fel lenne-e igazítva, vagy csak összecsomagolva?
De inkább élõben kéne látni, vagy méginkább felül-rõl próbálni.

#444 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 7:36

Konkrétan az elejétől a végéig fura nekem, azt mondod, hogy többet fogva átengedőbb is lesz?

Hát ha azzal a zablával meghúzzák az orcáját, bármelyik ló "átengedő" lesz...... :gm:

De amúgy se mutat semmiféle összeszedettséget a ló, birkózik feszesen, az elejére esve a szárral, ami meg máskor lötyög és esélye nincsen támaszkodásra. És ezen mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy pont az javít, ha megfogják a fejét. De ez én vagyok.

Edited by Saby, 2012 június 7. - 7:42.


#445 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 7:44

nem sértésből meg kekeckedésből, de minek a mikmar? a másik,hogy ilyen lovas kezébe pláne nem való.. :rolleyes: bocsi,ha offoltam


ennek szögesen ellentmondani látszik az alábbi - melegen ajánlott - szájt' - ahol egy idézet erejéig megszólal a Mikmar atyja, miszerint ezt a vasat épp arra találta ki hogy a kevésbé képzett lovasok ne tegyenek kárt a lovaikban... most erre varrjatok gombot...

a ló viszont tetszik :ang:

Edited by börni, 2012 június 7. - 7:49.


#446 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 7:57

Díjugrató berkekben amilyen lovakra használták ezeket, és amiért, az alapján én azt mondanám, hogy pont annyira finom, amennyire jó kezû, ügyes, gyakorlott a lovas..... És érdekes módon mára már szinte mindenki letette ezt a zablát.... Nyilván lehet játszogatni a beállítással is, de csak bizonyos határokon belül.

#447 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 12:58

Konkrétan az elejétõl a végéig fura nekem, azt mondod, hogy többet fogva átengedõbb is lesz? Mert így csak úgy látom, hogy szár ellen megy, nem tudom, hogy többet fogva valóban fel lenne-e igazítva, vagy csak összecsomagolva?
De inkább élõben kéne látni, vagy méginkább felül-rõl próbálni.


Igen! Pont így van! Többet fogsz, a ló készségesebb, puhább lesz, és 1-2 perc után eldobhatod a szárat csak az ülésre, testsúlyra is tökéletesen korrektül dolgozik.

Igen! Szár ellen megy! Ez a ló több, mint 6 évig sanyarú sorsú bérló volt. Megtanulta, hogy szár ellen dolgozva, a szárat kézbõl kitépve saját kézbe vett "programozással" folyik a munka. :D

HA ezt engeded neki vidáman/virgoncan él(vissza) véle :dev: ..ha nem.. :ang:

(Ez a ló nem piskóta, kiképzésében Göttlervili, Hajdúzsolti bábáskodtak... ;) )

A lovasát Luca Tóth néven ott leled a fészen, ha vmit nekem nem hiszel, kérdezz rá,ellenõrizz bátran, a szavahihetõségem, hozzáértésem erõsen kétséges, ez biztos :gm:

ennek szögesen ellentmondani látszik az alábbi - melegen ajánlott - szájt' - ahol egy idézet erejéig megszólal a Mikmar atyja, miszerint ezt a vasat épp arra találta ki hogy a kevésbé képzett lovasok ne tegyenek kárt a lovaikban...


..ugyan börni! must te komolyan azt gondolod, hugy itt valakit érdekel az ilyen idióta szakmai megközelítés?
mikor létezik a SZENT CSIKÓZABLA szentsége :confused:

...mindannyian, régtõl és csalhatatlanul tudjuk, aki mást használ, mint csikózablát, az fakezeû, hozzánemértõ, idióta, hülye, lógyilkos..valamit kihagytam volna? toldjátok bé, kérem szépen :gm:

Díjugrató berkekben amilyen lovakra használták ezeket, és amiért, az alapján én azt mondanám, hogy pont annyira finom, amennyire jó kezû, ügyes, gyakorlott a lovas..... És érdekes módon mára már szinte mindenki letette ezt a zablát....
Nyilván lehet játszogatni a beállítással is, de csak bizonyos határokon belül.


Díjugrató berkeken belül természetesen! Ugyanis NEM elég kemény, nem elég "rámenõs" a kötyü, magasabb szintû porblemák megoldására nem igazán alkalmas..ARRA találták ki, és ARRA tökéletes, hogy alapszintû lovasoknak problémamentessé tegye a lovat, amihez nincs meg a technikájuk-nívójuk, a ló "megerõszakolása" nélkül...

(fülhívnám a nb. emeltszintû közönség figyelmét a "combination" kitételre, amit a zabla nevében találunk :yeah: )

#448 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 22:15

Ugyanis NEM elég kemény, nem elég "rámenõs" a kötyü, magasabb szintû porblemák megoldására nem igazán alkalmas..

Hát.... ha egy ló adott pillanatban valamit nagyon meg akar tenni, vagy épp nagyon nem akar megtenni, akkor lehet annak az orcájában bármi és kis túlzással ülhet a hátán bármilyen zsoké... Pont most nemrég kellett ezzel ismét szembesülnöm, nem saját élmény, egy általam igencsak jónak tartott lovassal esett meg.

#449 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 8:07

lyó-lyó..szélsõséges esetekben nyílván semmi sem segít, a puszta élet-halál harcot köll megvívni... olyankor már semmi sem a ZABLÁN múlik, csakis a lélekjelentétet, a halálmegvetésen, a kitartáson a vakmerésen és a SZERENCSÉN :D lyó még, ha õrangyala is van az embernek, és tud olyan gyorsan repülni, mint a lova rohan :ang: én arraa különös dologra utalok, hogy pl. ez a belinkelt videón vitzékedõ ló csikózablával mindent sokkal szarabbul, retardáltabban, nívótlanabbul csinál, mint mikmarral...bérlóként a csikózablát "kitanulta" hogy tuggya negligálni...a mikmar ezt kicselezte nála! am. már nem is mikmárral kezelem, mert áttértem a Fülöp Károly féle metódusra, azt próbálom beoltani nékije, és ahhoz a merev, vastag, lapos, széles fölfekvés nem lyó...gagzablával megy mustanság és szárnyal (fejlõdésileg! ;) ) :yeah:

#450 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 8. - 22:03

Az a ló, amelyik bérlóként kitanulja a trükkjeit, azt is nagyon jól tudja, hogy lovas alatt hogy kell közlekedni, mindenféle csodaszerszám nélkül. Talán inkább ezt kéne megtanítani a lovasának is. Az érzést meg keresse olyan lovon, akihez nem kell csodaszerszám. (A videón mikor a ló keresné végre a támaszkodást, véletlen se úgy reagál a lovas, ahogy kellene. Nem mondom hogy én tuti tudnék, de attól még látni látom.)

És visszatérve az öreg lovakra: Galeszkám így néz ki 25 és fél évesen :) és nyár végéig még jobb lesz :)

Posted Image

#451 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 9. - 6:58

Az a ló, amelyik bérlóként kitanulja a trükkjeit, azt is nagyon jól tudja, hogy lovas alatt hogy kell közlekedni, mindenféle csodaszerszám nélkül. Talán inkább ezt kéne megtanítani a lovasának is. Az érzést meg keresse olyan lovon, akihez nem kell csodaszerszám. (A videón mikor a ló keresné végre a támaszkodást, véletlen se úgy reagál a lovas, ahogy kellene. Nem mondom hogy én tuti tudnék, de attól még látni látom.)



látom én is, értesz a lóhoz és van is hozzá szemed..ami must alaposan becsap ám.... :(

EZ a ló semmiféle támaszkodást nem keres, egyetlen törekvése minden befolyás alól szabadulva, saját kényelmes, nyugis, nemtörõdöm, lomha tempójában elalibizgetni....

Erre egyetlen megoldást találtam gyakorlatban: rövid, feszes szár, erõteljes (de nem agresszív), határozott szárkezelés, lehetõ legkurtább keret, és teljesen zárt ülés...akkor a ló "fültámad" hihetetlen lyó érzést ad, akciósan, fülfele és élénken kezd mozogni, tetszõleges mértékben rövidíthetõ.... :)

Ami a lovast ileti, azt hibátlanul gondolod... :rolleyes: nem rajtam múlik a dolog....

#452 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 9. - 20:50

Ha alattad támaszkodik, akkor azé csak keres má valamit :) a videóról nekem kifejezetten ez jön le 1-2x, csak a szár meg lötyög. Egyébként ügyes lovas, lesz ez még így se. :)

Galeszka ma:

Posted Image

#453 Dom

Dom

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 9:06

Ma a rejtély megoldódott. A sûrû vizelet ürítést véres váltotta fel és a diagnózis hólyaghurut. Kap antibiotikumot és meg fog gyógyulni a lovam.

#454 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 21:06

Öregnek véletlenül sem mondanám, de pár éve már ebben a topikban ünnepli a születésnapját
Lótuszvirág ma 23 éves.
egy elég ügyetlen kép de a lényeg látszik - még mindig nem tudja megvárni, hogy átengedjük a külsõ legelõre, õ ugrik
délutáni hûsölés a haverokkal
csendélet mégegyszer
drága Lóti
:ang:

#455 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 27. - 21:54

Sok boldogságot és friss füvet, ropogós szénát neki!

#456 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 28. - 7:03

Lótusz nagyon szép, simán letagadhatna jó pár évet ;)

#457 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 28. - 9:15

Valóban szép paci. És milyen pocakos. :D

#458 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 28. - 13:10

:) Szépséges! Szeretem az ilyen lovakat, remélem, hogy 40 éves korában is raksz még ide képeket :)

#459 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 28. - 14:37

Posted Image

Cross a 19-be lépve :)

#460 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 11:52

Szeretnék tanácsot kérni tõletek. :) Most kerültem egy tanyára dolgozni,ahol van 3 mentett ló,ám a tanyán nem lovasok a dolgozók.Az egyik kanca 25,a másik herélt 24 éves,most nyáron csak legeltek.Ellenben most,hogy idekerültem,és jönnek a hûvösebbek is,szépen elkezdtek összecsoffadni. Etetési útmutatót szeretnék kérni öreg lovak számára,mert még sosem volt közöm idõs lovakhoz és szeretném,ha szépek,egészségesek lennének,amennyire csak lehet. :) (Szálast már esznek,szénát,zabszalmát kell nekik adnom.)

#461 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 13:55

Elõször is egy féreghajtás, aztán egy fogreszelés. A fogakat nem árt idõsebb korban sûrûbben nézegetni, mert ha nem tud rágni rendesen, akkor csak átmegy rajta a zab egészben (a trágyában látszik is). Én az öreg lovunknak most kezdtem adni az Immunovetet, már etetettem korábban, és nagyon jó véleményem van róla. Igaz, hogy drága, de egy õszi kúrát megér. Abrakot nem is fognak kapni?

#462 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 14:12

Elõször is egy féreghajtás, aztán egy fogreszelés. A fogakat nem árt idõsebb korban sûrûbben nézegetni, mert ha nem tud rágni rendesen, akkor csak átmegy rajta a zab egészben (a trágyában látszik is).
Én az öreg lovunknak most kezdtem adni az Immunovetet, már etetettem korábban, és nagyon jó véleményem van róla. Igaz, hogy drága, de egy õszi kúrát megér.
Abrakot nem is fognak kapni?


De,én szeretném õket abrakoltatni mindenképp!Szerintem arra mindenképp szükségük lesz,fõleg ahogy egyre hûvösebb az idõ.Javítsatok ki,ha tévedek... :ang:
Féreghajtás tök friss,épp most toltam bele mind a 4be. :kir:
Fogaikat jövõ héten szeretném megnézetni,mikor jönnek a kancámhoz ultrahangozni. ;)

#463 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 14:19

De,én szeretném õket abrakoltatni mindenképp!Szerintem arra mindenképp szükségük lesz,fõleg ahogy egyre hûvösebb az idõ.Javítsatok ki,ha tévedek... :ang:
Féreghajtás tök friss,épp most toltam bele mind a 4be. :kir:
Fogaikat jövõ héten szeretném megnézetni,mikor jönnek a kancámhoz ultrahangozni. ;)

:D
Takarmány-mennyiséghez nem tudok hozzászólni, mert nekünk az öreg egy hidegvérû, aki boxban lakik és dolgozgat is, szóval nem legelõs jószág.
De a zab szerintem is elkel, sõt, nagy hidegben akár még kukorica is.

#464 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 14:32

Szeretnék tanácsot kérni tõletek. :)
Most kerültem egy tanyára dolgozni,ahol van 3 mentett ló,ám a tanyán nem lovasok a dolgozók.Az egyik kanca 25,a másik herélt 24 éves.

Ezek a zakuszkás lovak, ha jól rakom össze. Andi biztosan tud tanácsot adni, elvégre évekig õ tartotta kondiban õket. Én elsõnek õt kérdezném meg.

#465 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 22. - 18:46

A héten már volt egy 17. és lesz egy 18. születésnapi bulink is. Alma, répa és vitamin az oldtimer szülinapi menü. Meg ha már itt vagyok megemlítem, hogy névadó öreg barátnõm idén a huszonnegyediket fogja ünnepelni Öreg ló nem vén ló ;) :ang:

#466 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 22. - 22:12

Horus Sahnnon alias Sanyi 16-án volt 22. éves!!! Isten éltesse, még vagy 15 évig :)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#467 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 22:34

Mici ebben a hónapban töltötte be 24. évét. :ang: 17 éve vagyunk együtt. :yeah:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Edited by canossa, 2013 március 28. - 22:43.


#468 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 29. - 7:39

Gratulálok, sok szép évet még nektek!

#469 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 29. - 9:16

Milyen jó ilyet látni :) Isten éltessen Mici!!

#470 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 13. - 21:40

hello max tegnap nyerte meg a hamburgi derbyt, 19 évesen.....
https://www.youtube....;v=mAOI1cRs6n8#!

#471 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 6:59

Hááát le a kalappal fiú elõtt, nagyon nehéz lovaglású ló ez a 19 éves...

#472 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 11:47

De komoly az a pálya... minden elismerésem!

#473 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 11:26

Régen jártam erre, de akkor most :)

Trudi 28 éves múlt:
Trudi a karámban
A telivér 28 évesen is telivér ;)
És lefotózni lehetetlen, mert megállni nem hajlandó :)

#474 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 11:33

Régen jártam erre, de akkor most :)

Trudi 28 éves múlt:



Azta!!! és milyen jó húsban van, pedig egy telivért még fiatlon se olyan könnyû jó húsban tartani! Még sok boldog évet neki!

#475 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 12:38

Gratulálok, és még további jó egészséget kívánok neki!

#476 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 12:52

Szóval Dióson van jó sora? Alkalomadtán megnézem.

#477 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 13:19

Köszönjük mindenkinek :) Igen, tavaly júliusban vittük Dióspusztára, azóta különösen összeszedte magát, nagyon jól van tartva. Széna helyett már szénapelletet eszik, ez különösen sokat segít. Napközben a legelõn, este az elsõ istálló jobb 2-es boxában megtalálható :)

#478 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 18:59

Vessy nagyonnagy gratu Trudinak!!! Nagyon jól néz ki. Visszamenõleg is boldog születésnapokat neki (minden év elején vártam hogy hozol szülinapi képeket) és még rengeteg szép évet nektek!! és milyen jól áll neki ahogy õszül :ang:

#479 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 20:30

Nagyon nagyon szép vén csont! Sok évet még neki és neked vele! :ang:

#480 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 22:42

Vessy nagyonnagy gratu Trudinak!!! Nagyon jól néz ki. Visszamenõleg is boldog születésnapokat neki (minden év elején vártam hogy hozol szülinapi képeket) és még rengeteg szép évet nektek!!
és milyen jól áll neki ahogy õszül :ang:


Köszönjük :ang:
Sajnos ebben a nagy Facebook-korszakban elszoktam a fórumozástól :rolleyes: aztán, hogy most nyert a 19 éves ló a derbyn, eszembe jutott, hogy ideje visszanézni.
Lótuszvirágnak is hasonló szépeket!