Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holsteini


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
479 válasz a témához

#81 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 13:51

De legyél nyugodt, Sandro Boy apja, Sandro holsteini mén volt, úgyhogy vmi igazságod azért csak van... :D

#82 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 13:53

nnna tessék.felõlem tapír is lehet, nekem akkor is nagyon tetszik.Bár halottam rosszat csikóiról.Ezért kérdeztem.

#83 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 13:55

Na mesélj. Mert én meg nem hallottam a csikóiról semmit.

#84 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 13:59

egy állatorvos barátom mondta, hogy látott tőle csikókat, amelyek örökletes gerincbántalommal születtek, amitől a testük így a mozgásuk is asszimmetrikus. De nem tudta, hogy magaa mén hordozza e, de mindenesetre látott ilyen utódokat tőle.DE a betegség nevét meg elfelejtettem...Nem tudom mennyi igazság van benn, csak hallottam. Ennek ellentmond, hogy csikói nagy pénzekért mennek ha jól tudom. Persze nyilván nem a selejtek, ha vannak...De ha igaz, akkor marad apuka jelöltnek álmodozás szintjén a Quidam. CSak azt nagy hombár rusnya fejét tudnám feledni...Meg a hülye hókáját.Számomra a lónak úgy kell kinézni, mint Sandro Boynak.Ő az etalon mozgásban és küllemben is.

Edited by agrobe, 2006 november 10. - 14:00.


#85 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 14:23

egy állatorvos barátom mondta, hogy látott tõle csikókat, amelyek örökletes gerincbántalommal születtek, amitõl a testük így a mozgásuk is asszimmetrikus. De nem tudta, hogy magaa mén hordozza e, de mindenesetre látott ilyen utódokat tõle.DE a betegség nevét meg elfelejtettem...Nem tudom mennyi igazság van benn, csak hallottam. Ennek ellentmond, hogy csikói nagy pénzekért mennek ha jól tudom. Persze nyilván nem a selejtek, ha vannak...De ha igaz, akkor marad apuka jelöltnek álmodozás szintjén a Quidam. CSak azt nagy hombár rusnya fejét tudnám feledni...Meg a hülye hókáját.Számomra a lónak úgy kell kinézni, mint Sandro Boynak.Õ az etalon mozgásban és küllemben is.

Azért az elég bántó lehet, ha valaki 2500 eurót áldoz egy ilyen ménnel való fedeztetésre, aztán kap egy gerincbajos csikót. :) Amúgy szép ló, jó ló, tényleg. És a mozgáson és küllemen kívül még ugrani is tud, de még lovassal a hátán is! :D

#86 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 8:12

Na, vasárnap megérezett az uj pacckó is :D Képet még csak a boxban csináltam, de hamarossan csinálok majd egész alakosat is. :) egyébként õ egy Cassini II. apaságú, de a nevét nem tudtam megjegyezni :rolleyes: de tutira c betûvel kezdõdik.1.Én és az uj paci

#87 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 8:17

Hát ezekbõl max. annyit tudtunk meg, hogy szépek a körmeid. :D

#88 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 8:28

Nem Canuto-nak hívják (Cassini II - Carpaccio - Landgraf - Rasputin), és 21.000 euroba került? :)

#89 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 13:41

Haha :gm: jófejvagy, egybként köszönöm :D De ha jóltudom ilyen árban vették meg valahogyan. Nekem 22.000 euro rémlet, de nem kizárt, legközelebb leírom a nevét :rolleyes: ugy nem fogom elfelejteni.Most nézem az aucio katalogust és olvasgatom a neveket és azthiszem (41.Chablis le Beau Cassini II Linaro - Fabulus - Roman) õróla van szó. Mert ahogy elolvastam beugrott hogy több taból álló névre emlékeztem :yeah: Képeket meg csinálok majd még! Persze nem magamról hanem a lóról :P

Edited by aryka, 2006 november 16. - 13:46.


#90 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 14:23

A 41-es ló az, amit írtsz, de az az USA-ba került eladásra (legalábbis a www.holsteiner-verband.de honlapon ez van). Akkor neked most amerikai a fõnököd, vagy mi?? :D

#91 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 15:01

Jajjjakkornemtom :ang: de istenbizony mostmár nem hozok szégyent a fejemre és leírom normálisan. :gm: És nem a fõnököm, csak odajárok készülni a rajtengedélyvizsgámra onnan a fényképek :yeah: és régi ismrõsöm a tulaj.(nagynehezen megtaláltam azt a részt ahol a vásárolt lovak száma és a tulaj állampolgársága van, ugyhogy bocsánadodért esedezem :gm: de ugy néz i tényleg neked van igazad)

Edited by aryka, 2006 november 16. - 15:11.


#92 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 7:41

Jajjjakkornemtom :ang: de istenbizony mostmár nem hozok szégyent a fejemre és leírom normálisan. :gm: És nem a fõnököm, csak odajárok készülni a rajtengedélyvizsgámra onnan a fényképek :yeah: és régi ismrõsöm a tulaj.(nagynehezen megtaláltam azt a részt ahol a vásárolt lovak száma és a tulaj állampolgársága van, ugyhogy bocsánadodért esedezem :gm: de ugy néz i tényleg neked van igazad)

Szegény amerikai meg azóta is keresi, ki vitte el a lovát. :D :D :D

#93 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 7:55

:D na ja :P

#94 Guest_Metaxa_*

Guest_Metaxa_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 22. - 18:25

Én már bekészítettem a Neumünsteres borítékomat...

#95 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 21:08

Biony, ha már egy kis hölgynek is lehet vásárolgatni... :D

#96 Guest_Metaxa_*

Guest_Metaxa_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 25. - 17:37

Neki beújítunk valami barna kollekciót. :) Az Eskadronnak most jött ki az új dizájn, természetesen Magyarországon nem lehet kapni... Pedig nagyon dögös lenne vele a kiccsaj. Szóhoz nem tudnának jutni a lófiúk. :eek:

#97 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 25. - 19:21

Aha, mostmár tényleg muszáj visszamenni. :D Az Eskadronos standnál vettem a pulcsit, úgyis szeretnék még egyet :) , majd jól kifosztjuk õket!

#98 Guest_Metaxa_*

Guest_Metaxa_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 27. - 19:11

Jajjj, már alig várom! :cool:

#99 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 28. - 11:01

Hát akkor jövõre megint! :kocc: Már csak a megfelelõ jármûvet kell megtalálni, amibe ennyien beférünk és még a csomagoknak is jut hely (visszafelé is)

#100 Guest_Metaxa_*

Guest_Metaxa_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 28. - 19:31

Ne aggódj, majd megyünk a Vitommal. :D Vagy kiveszünk bérbe egy buszt, és abba pakolhatunk is. :yeah: Ja, csikóka neve Corvette.Csak azért, mert úgy hajt, mint egy Chevrolet. :P

#101 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 29. - 13:41

Na, alakul ez. Szóval szerzünk egy hatalmas jármûvet és megyünk körungot nézni, vásárolni, Karstadtozni, tengerpartolni.... Hmmm, már várom! Azért az Eskadron Nici kollekciója még mindig csikolja a fantáziámat :D Corvette Isten hozott, jó gazdit választottál!!!

#102 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 30. - 15:30

Itt vannak szabadonugrós videók a gyõztes/helyezett ménekrõl:http://www.horse-gat...gen/2006/holst/

#103 Guest_Metaxa_*

Guest_Metaxa_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 30. - 17:37

Nem hiszed el, de pont ma volt eszemben, hogy milyen jópofa volt a kislovacskás takaró, meg a többi.Nem baj, ha 2 szettet veszünk, biztos adnak kedvezményt. :D Corvettet ma körmöltük, úgy tartotta magát, hogy :hu: .Nagyon jó fej.Amúgy tök jó a videó. :) Jó rá még visszaemlékezni is. Szóval ajánlom a körungot mindenki figyelmébe!

#104 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 14:46

Sziasztok! A mi csikóink CORINO-tól vannak. Háát...................... Szinte minegyiknek gond van a lábával.:(Most ezért zeretnék kipróbálni egy másik mént :)

#105 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 1. - 14:59

Törölve

Edited by balymo, 2007 január 1. - 15:00.


#106 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 8:48

Sziasztok! A mi csikóink CORINO-tól vannak. Háát...................... Szinte minegyiknek gond van a lábával.:(Most ezért zeretnék kipróbálni egy másik mént :)

ez így elég sejtelmes, mégis mire gondoltál? :)

#107 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 8:58

Mit szóltok a kancavizsga nyertes Moncs-raz-hoz? Tudom hogy magyar sportló, de vajmi kevés köze van a magyar sportlovakhoz :gm: hisz ugye Alcatraz se magyar sportló se Justboy :P Nos?

#108 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 9:26

Mit szóltok a kancavizsga nyertes Moncs-raz-hoz? Tudom hogy magyar sportló, de vajmi kevés köze van a magyar sportlovakhoz :gm: hisz ugye Alcatraz se magyar sportló se Justboy :P Nos?

Na, pont ilyesmirõl akartam írni, de nem itt, hanem az MSLT-s topicban. Úgyhogy nem is írok ide semmit. :D (egyébként röviden a véleményem: nem baj, máshol is így van, a sportlófajta heterogén, holsteinben is fedezhet francia, hollandiában is német mén, a kiindulási kancaanyag a lényeg).

#109 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 9:32

tudom tudom:D de én az Alcatraz miatt irtam ezt ide :P na mindegy akor folyt köv a mslt forumban :)

#110 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 10:08

Mi bajod az Alcatrazzal, írjad idefele! :D

#111 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 14:36

ez így elég sejtelmes, mégis mire gondoltál? :)

Azt akartam mondani, nem vagyok a holstein-ekkel megelégedve:( Lehet hogy a kancám rossz, de nem hiszem. Magyar félvér a lelkem :D Lehet másnak bejöttek, de nekünk nem nagyon :nem:

#112 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 14:45

áááá, ez így butaság...azért nem vagy egy fajtával megelégedve, mert egy egyed nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket?Azért nem a virsli a hibás, mert Te a Tescóst vásároltad, nem a Frankfurtit. :)

#113 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 15:24

áááá, ez így butaság...azért nem vagy egy fajtával megelégedve, mert egy egyed nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket?Azért nem a virsli a hibás, mert Te a Tescóst vásároltad, nem a Frankfurtit. :)

Lehet sõt biztos igazad van. De én mint laikus "lótenyésztõ" általánosítok :) Rossz szokás de ez van :) Még nem találkoztam olyannal aki meggyõzött volna :)

#114 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 15:32

Ajánlom figyelmedbe a z eorosprton közvetített lovasmûsorokat. Ott elég gyakran feltûnnek a képviselõi ennek a fajtának.Másik egy magyar félvérban sok minden lehet. Lehet hogy a kancád kedves aranyos szép és jó ló, de ki tudja milyen génturmixot hozott?

#115 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 15:56

Ajánlom figyelmedbe a z eorosprton közvetített lovasmûsorokat. Ott elég gyakran feltûnnek a képviselõi ennek a fajtának.Másik egy magyar félvérban sok minden lehet. Lehet hogy a kancád kedves aranyos szép és jó ló, de ki tudja milyen génturmixot hozott?

Igazad van. Toborzó mond neked valamit? Na õ a lovam papája. Ahogy nézegettem a törzskönyvet sok benne a nóniusz.

#116 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 17:44

:dev:

#117 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 2. - 17:54

:dev:

??

#118 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 8:14

Igazad van. Toborzó mond neked valamit? Na õ a lovam papája. Ahogy nézegettem a törzskönyvet sok benne a nóniusz.

Akkor ez valószínûleg egy igazi hortobágyi génturmix. :D Mellesleg Toborzó is holsteini, benne is csalódtál?

#119 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 8:24

Mi bajod az Alcatrazzal, írjad idefele! :D

Nekem bajom az Alcatrazzal :) ne viccelj már! Nagyon tetszik az a ló!!!! plusz még pár másik :gm:

#120 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 9:00

??

Azt akarta mondani - mint eme topic elindítója -, hogy Boldog Új Évet kíván minden holsteini lószeretõnek, így neked is. Csak rövidített. :D