Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#121 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 13. - 10:46

Hali!
Legutolsó információim szerint Babó már jól van, szénát már ehet is :D . Holnap már haza is engednék, de sajna nem tudunk menni érte csak hétfõn :( . De legalább jó kezekben van :yeah: , Dénes doki pedig azt mondta, hogy megint a régi (átváltott sárkány üzemmódba), szóval nagyon-nagyon boldog vagyok. Csak az a fránya vasárnap telljen el minél hamarabb...
Satin Speed hosszú szõke hajad van? Bevallom õszintén nem nagyon néztem szét, de egy szõke hajú lány rémlik
Jobbulást mindenkinek!!!

Jaj nagyon örülök, hogy haza engedték! Még akkor ma kicsit megsimizgetem utoljára :D
Nem, nekem sötétbarna hajam van, nade lényegtelen. Örülök nektek nagyon, hogy ilyen gyorsan rendbejött!
Pojácka hízott! És egyre élénkebb. Már most ha nyitva marad a boxajtó véletlen, akkor szökni igyexik. :D Ti tudtok valamit arról, hogy állítólag a fokhagyma hajtja a férgeket a lovakból? Hogy állítólag nem öli meg õket, de hajtja.

#122 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 13. - 10:54

Nem, nekem sötétbarna hajam van, nade lényegtelen.

Lehet, hogy nem a hajszínedre gondolt! :gm:

#123 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 13. - 11:08

Babus szerdán volt rosszul, a reggelit már nem ette meg, csütörtökön reggel vittük fel Üllõre. (addig kezelte a mi állatorvosunk, infúzió, szuri, stb) Azóta kólikázott már egy pónink és ma reggelre megint nem ette meg a reggelit 2 ló, görcsölnek is szépen :( . Várjuk a dokit, remélem nem megyünk ma megint Üllõre- bár kamiont már kértünk kölcsön, az ördög nem alszik... Ugyanaz a széna, szalma, táp, zab mint eddig (bár a táp más alakú, mint eddig, de ugyanaz van benne a papír szerint... Etet közületek valaki Bázist?). Valakinek van ötlete mitõl lehet????? Kezdünk kétségbe esni :(

#124 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 13. - 13:13

Ti tudtok valamit arról, hogy állítólag a fokhagyma hajtja a férgeket a lovakból? Hogy állítólag nem öli meg õket, de hajtja.

:yeah: :yeah: :yeah:

Babus szerdán volt rosszul, a reggelit már nem ette meg, csütörtökön reggel vittük fel Üllõre. (addig kezelte a mi állatorvosunk, infúzió, szuri, stb) Azóta kólikázott már egy pónink és ma reggelre megint nem ette meg a reggelit 2 ló, görcsölnek is szépen :( . Várjuk a dokit, remélem nem megyünk ma megint Üllõre- bár kamiont már kértünk kölcsön, az ördög nem alszik...
Ugyanaz a széna, szalma, táp, zab mint eddig (bár a táp más alakú, mint eddig, de ugyanaz van benne a papír szerint... Etet közületek valaki Bázist?). Valakinek van ötlete mitõl lehet?????
Kezdünk kétségbe esni :(

Ajjaj. Ott valami nem stimmelhet a kaják valamelyikével. A doki biztos mond majd valamit, de én mostanság csak szénát adnék nekik egy darabig. Aztán a zabot pedig meglocsolnám egy kevés parafinnal mindnek.
Azt a bázis izét pedig be kéne vizsgáltatni.
Jobbulást a lóknak. ( nehogy bérleted legyen Üllõre )

#125 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 5:51

Sziasztok! búcsúzni jöttem ebbe a topicba :) , nemsokára indulunk Üllõre Babusért :) . Jól megsimizem majd Noxot és elmagyarázom neki, hogy õ egy nagyon menõ kiscsikó, mert hiábba ici-pici még, máris vannak internetes barátai (pl: én) :D . Tegnap estére végül sikeresen bekólikázott megint a póni a két nagy ló mellé, délután doki, este doki, az orr-nyelõcsõ szonda már szinte jó ismerõsünk, teljesen természetes dolognak tûnik, olyan lett, mint a paraffin olaj és a Buscopan :rolleyes: . De jó a rosszban: õk végül itthon alhattak és remélem ma már semmilyen extra dolog nem történik nálunk. Ja, amit már rég akartam írni, csak az események miatt nem voltam sokat net közelben, szerintem nagyon-nagyon jó dolog, hogy van egy hely ahol azt mondhatja az ember, hogy kórházban van a lovam az ország másik végén, így nem tudom látogatni, ha valaki arra jár légyszi simogassa már meg :yeah: . Köszi Donki, Fuszekli, Satin (barna-megjegyeztem :gm: ) Este válaszolok a magánokra! A Bázis meg megy laborvizsgálatra...

Edited by Lótuszvirág, 2008 január 14. - 5:52.


#126 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 8:13


Ja, amit már rég akartam írni, csak az események miatt nem voltam sokat net közelben, szerintem nagyon-nagyon jó dolog, hogy van egy hely ahol azt mondhatja az ember, hogy kórházban van a lovam az ország másik végén, így nem tudom látogatni, ha valaki arra jár légyszi simogassa már meg :yeah: . Köszi Donki, Fuszekli, Satin (barna-megjegyeztem :gm: )
Este válaszolok a magánokra!
A Bázis meg megy laborvizsgálatra...

Nagyon szívesen. ( Azt nem írnám, hogy máskor is. )
A labor eredményre pedig kiváncsi lennék.

#127 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 13:42

Sziasztok Én ha bele szolhatok, nem a tápot vizsgáltatnám be elsősorban hisz azt egy elég neves cég gyártja, hanem inkább a szénát. Hisz idén a takarmány árak mellett a mennyiség is mindenhol gondot okozott, igy elkezdtek sok helyen régi szénát vagy energia füvet is etetni.Ami lehet hogy nem olyan minőségü mint amit a kis gyomruk megszokott, és ha energia fü akkor meg is van, miért a sok kolika.Bár nincs egyáltalán takartmányozás tanból vizsgám, de a több viz felvételére késztetett lovak jol vették az átállást az energia fűre. Reméljük a többi paci otthon marad és a szép szürkség meg éppségben haza tér. Noixot tegnap még este meg dobtam egy kis szénával meg pár szem répával, olyan aranyos volt fekvés közben olyan intenzitással ette a szalmát, mert a széna már elfogyot hogy adtam még neki a finomabbanak tünö szénábol, hátha attol jobban hizik a kicsike. A törülközö egyébként miért volt bennt hagyva nála? Üdv mindenkinek Lovakat este megnézem nektek

Edited by dorszika, 2008 január 29. - 22:02.


#128 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 13:52

A törülközö egyébként miért volt bennt hagyva nála?

Hogy a kaja után meg tudja törölni a száját. :D Mert Ö jól nevelt lovacska. :)
Mit csinálsz Te ott a klinikán? Még sosem találkoztuk!!!!????

#129 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 18:04

Noixot tegnap még este meg dobtam egy kis szénával meg pár szem répával, olyan aranyos volt fekvés közben olyan intenzitással ette a szalmát, mert a széna már elfogyot hogy adtam még neki a finomabbanak tünö szénábol, hátha attol jobban hizik a kicsike. A törülközö egyébként miért volt bennt hagyva nála?

Üdv mindenkinek
Lovakat este megnézem nektek

Köszike!
A törölköző azért volt a feje alatt, hogy mivel feküdt és a feje alá tettük, nehogy a szeme begyulladjon. De hát időközben persze elmászkált a törölközőről. De legalább amíg ott voltunk, meg utána egy kis ideig rajta volt a fejecskéje.
Kééépzeljétek! Tegnap reggelre lefeküdt a rosszaság, bizonyára elfáradt... Megpróbáltuk felállítani, de annyira ki volt fáradva, hogy még ellen is állt a segítségnek. Azt hittük rosszabbul lett vagy ilyesmi, teljesen elszomorodtunk. Én nekem már musz volt suliba mennem, de mondta anyum, hogy ő kimegy reggel, megnézi hogy van. Erre óra közepén jött az sms, nem mertem megnézni... De mondom lesz ami lesz, elolvasom. Erre ezt kaptam anyutól:
"A csiko az ejjel felallt. Ugy tunik jol van de azert megyek ki, beszelni a dokival. puszi anyu"
Hát én örömömben elsírtam magam!!!!!! :yeah: :eek: :D :ang:
Az én kicsi babám az éjjel kellős közepén úgydöntött, hogy eleget feküdt már és felkelt! :kir:
Mindenki azt hitte az osztályban, hogy valami bajom van, én meg a bőgés közepette csak mutogatni bírtam, hogy nincs bajom, csak... Hát ilyen örömben legutóbb akkor volt részem, mikor 2007 Június 10-én éjjel kibontottam a magzatburkot és a kezembe "pottyant" a kis Pojácka.
És végre a doki is kimerte mondani: "Gyógyul a csikó. Mostmár nem szabad feladni, küzdeni fogunk érte."

Edited by Satin Speed, 2008 január 14. - 18:06.


#130 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 18:38

HÁt én lehet korán búcsúztam... Délben volt 48 órája, hogy elkezdõdtek a tünetek az újabb két lónál, egész nap és most este megint görcsölnek, rosszul vannak, csak állnak és lóg a fülük-farkuk... POnt addig vannak jól amíg hat a gyógyszer :( . Vagy csak én látom borúsan... mOst megyek ki megint, ha ma már nem írok, lehet megint mennünk kellett :( :( :(

#131 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 20:08

megint mennünk kellett :( :( :(

Jaj ne. Nem olyan jó hely az. :(

Mostmár nem szabad feladni, küzdeni fogunk érte."

:)

#132 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 21:43


Ha esetleg energia fû akkor máris megvan miért a sok kólika.

Meg ahogy Móriczka elképzeli!
A ló meg annyit iszik, amennyit igényel a szervezete, nem kell semmire rábeszélni.

Energiafû - kicsit olyan minbt a gabonafélék szárésze

Amin szép kövér levelek vannak.-))

#133 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 12:19

Don quihote Igaz a klinikán még nem, de a boltodban meg egy lovas találkozon már találkoztunk Kamilla barátnöjeként talán begrik. Egyébként a drága harci hátasommal jártam elég sokat a korházba és hát a sok ott töltött idö sok ismerettséget, meg barátságot szül, igy mint egy külsö segitö szoktam megjelenni minden nap több kevesebb idöre. Álltalában az esti orákat választom mikor már a loállatokat a szomszédban letudatam es eltettem öket alukálni. Valószínü februártól többet találkozunk napközben is, mert elvileg valamilyen recepcios állást is ellátok arra fele. Packa bár egyáltalán nincs takarmányozás tanból vizsgám és csak a jozn paraszti tudás egy része van meg a koromból adódóan, de a gyakorlat azt mutatja, hogy amilyik lo energia füvet eszik és bekolikázik abba a trágya besülése okoz gondot, míg azon társai akik szintén energia füvet esznek, de ilyen vgy olyan módon több víz felvételére vannak késztetve tünetmentesen szoknak rá az energia fû magas rost tartalmára. Amin sajnos ritkán megtalálható az álltalad írt szép köver levél, inkább marad a szép zöldes árnyalatú kemény szár rész meg a "virág". Satin a csiko tegnap mikor arra jártam épp nagy elánnal ette a szénát ugy hogy ezt jutalmaztam még egy kis halommal. Reméljük mostmár tényleg uton van a gyógyulás felé.

#134 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 12:35



bár egyáltalán nincs takarmányozás tanból vizsgám

Nekem sincs, így aztán maradjunk annyiban, hogy a különbözõ tápszereken tartott, napi elõírásos 5-7 kg szénát fogyasztó lovaknak nem ajánlott.-) Nekem hétköznapi lovaim vannak, nem is sült beléjük az energiafû. Igaz amilyen elvetemültek jeges vizet isznak rá, meg havat esznek, ami egy borotvált "lónál" szóba se jöhet.-)
Keresztkérdés: Mi van azzal a lóval, amelyik nem eszik energiafüvet és mégis belesül a szar?

Amikor vetettem az energiafüvet azt a felvilágosítást kaptam, hogy a Dóra majorban folynak kisérletek az etetéssel, rá is kárdeztem, de senki nem reagált. Tõled tudom, hogy A+-os takarmánnyá minõsült.

#135 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 13:08

ha ma már nem írok, lehet megint mennünk kellett :( :( :(

Kellett, sajnos. :(
Beszéltünk telefonon. Nincsenek jó hírei.

Igaz a klinikán még nem, de a boltodban meg egy lovas találkozon már találkoztunk Kamilla barátnöjeként talán begrik.

Rémlik, hogy igen. Ma délután is kimegyünk, mert a Lótuszék megint itt vannak egy másik pacival.

#136 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 13:44

Sziasztok Sajnálom, hogy ujra útra kellett kelni, reméljük azért meggyógyulnak a pacik. Én este megyek megnézem a betegeket. Üdv Dóri

#137 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 14:42

A Bázis meg megy laborvizsgálatra...

Szia!
Ha valami kiderül róla, leírnád légyszi? Broncon is fõleg bázist kapnak a lovak, és ugyan tényleg változott a formája, én egyelõre nem tudok semmilyen rosszullétrõl (koppkoppkopp), pedig 80 lóból kb 45 eszi ezt.

#138 Ancsyyka

Ancsyyka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 148 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 16:34

Az én lovam is bázist eszik, nemrég állt át rá, és nem volt eddig semmi probléma (remélem nem is lesz). De ha van bármi fejlemény, engem is erdekelne.

#139 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 17:35

Satin

a csiko tegnap mikor arra jártam épp nagy elánnal ette a szénát ugy hogy ezt jutalmaztam még egy kis halommal. Reméljük mostmár tényleg uton van a gyógyulás felé.

LOL! Mindenki aki arra jár bedob elé egy kupac szénát :D Persze dobják csak nyugodtan, mert addig se a szalmát eszi. És nagyon hálás vagyok érte. Box elõtt mindig van répa, azt is lehet a fejébe nyomni, meg imádja ha babusgatják, úgyhogy ha kérhetem és arra jártok, dögönyözzétek meg! :ang:

Lótuszvirág!
Gyógyulást kívánok a lovacskáknak. Remélem nem lesz komoly bajuk.

#140 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 17:59

Szia!
Ha valami kiderül róla, leírnád légyszi? Broncon is fõleg bázist kapnak a lovak, és ugyan tényleg változott a formája, én egyelõre nem tudok semmilyen rosszullétrõl (koppkoppkopp), pedig 80 lóból kb 45 eszi ezt.




Lótusék esete már a 2. amit a Bázissal kapcsolatban hallottam.Az elsõ ló nem ette meg, pedig csont sovány és ráférne.Igaz,hogy a ló nem hülye,mert a lucernát sem ette meg mert csak egy veséje van és érezte,hogy arra nincs szüksége!( sõõõt káros neki)
A Bázisban már kb. 2 éve nem bizok,mint lótakarmányban.Egyszerüen a garnulátumokban nem bizom.Fogalmam sincs mi van benne,nem látom csak olvasom, a papir meg minden hazugságot elbir...és ki tudja mibõl keverik vagy mivel mit pótolna( napraforgó,szója stb.).Én nagggggyon gyorsan lecserélném a Bázist.Ez a két eset engem meggyõzne arról,hogy kifogásolható minõségû...a bánat szórakozna vele .Nézznék más után...külföldrõl!

#141 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 18:27

Nézznék más után...külföldrõl!

Ott is van papír! :guny:

#142 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 18:27

Furcsa, mert eddig se a versenylótápjuktól, se a kancatáptól, se a bázistól nem volt baja egyik lónak se a 80-ból. Mondom, továbbra sincs, de hozzátartozik, hogy az állomány 80%-a ridegtartásban van, ami meglehetõsen sokat javít a kólikák megelõzésén.

#143 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 18:30

Az mindig csak találgatás, hogy mitöl kólikázott egy ló!

#144 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 18:32

Ott is van papír! :guny:



igazad van...csak ott a minõség biztositás és a felelõségbiztositás!


és az a 2 eset ami a Bázissal történt az pont 2-vel több mit amit az érzékenységem elbir!

Edited by LANDGRAF, 2008 január 15. - 18:33.


#145 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 18:58

Az mindig csak találgatás, hogy mitöl kólikázott egy ló!

De micsoda megkönnyebbülés ha sikerül ráfogni valamire!-)

#146 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 20:07

Tavaly kezdék tesztelni a lovakon az energiafüvet a Dórában.
Egyik reggel azt rakták a lovak elé (hidegvérûek - nem hajlamosak kólikára - félridegen tartottak), nem szívesen ették, ám mivel nem kapta mást másnapra elkezdtek kólikázni.
Amikor elfogyott a széna, kérdezés nélkül adták a bértartott lovaknak is, szép sorban különbözõ mértékben kólikáztak tõle.
Na ezek voltak a kísérletek.

Blue-hoz is került belõle nemrég - két ló ment a klinikára és a többiek sem úszták meg tünetmentesen.

Energiafüvet nem szabad csak úgy széna helyett adni. Ugyan úgy kell eljárni vele, mint minden más takarmányváltáskor. Nem hiszem, hogy helyettesíti a szénát, talán a zabon "spórolhat" aki eteti kiegészítõként, de csak azt adni - pláne minden átmenet nélkül - az állatorvos számláját növeli.



Nekem sincs, így aztán maradjunk annyiban, hogy a különbözõ tápszereken tartott, napi elõírásos 5-7 kg szénát fogyasztó lovaknak nem ajánlott.-) Nekem hétköznapi lovaim vannak, nem is sült beléjük az energiafû. Igaz amilyen elvetemültek jeges vizet isznak rá, meg havat esznek, ami egy borotvált "lónál" szóba se jöhet.-)
Keresztkérdés: Mi van azzal a lóval, amelyik nem eszik energiafüvet és mégis belesül a szar?

Amikor vetettem az energiafüvet azt a felvilágosítást kaptam, hogy a Dóra majorban folynak kisérletek az etetéssel, rá is kárdeztem, de senki nem reagált. Tõled tudom, hogy A+-os takarmánnyá minõsült.



#147 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 20:31

eva, de nálunk az volt a gond, hogy nem volt lehetõség szakaszos váltásra, mert átvágott a szénás és emiatt elcsúsztunk a tartalékkal. ez azért erõsen hozzátartozik a sztorihoz, nélküle elég feles. (tényleg kevésbé hajlamosak a hidegek meg a sodik? nálunk mindkét kórházi erõsen sodi volt, ridegben tartottak - bezabáltak, mert kajálni is hajlamosak ész nélkül)

#148 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 20:42

Lótuszvirág!
Gyógyulást kívánok a lovacskáknak. Remélem nem lesz komoly bajuk.

Átadom, mert ma itt alszik nálunk.
Most értünk haza a klinikáról.
Megmûtötték a pacit. kb 200 liter trutymák volt a beleiben. Még szundikált amikor eljöttünk.
Dr. Bodó szerint sikerült a mûtét. A következõ 3 napban dölnek el a dolgok.
Most hívtak, hogy felállt az altatásból. :)

#149 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 20:53

HH! - nem tudok újságírósan sorok mögé bújtatva fogalmazni, a fenti - nem a bejárathoz közelebbi istálló! - lovasudvar a "sárga ménes" és a hidegvérû ménes - utolsó tavaly nyári tapasztalataim szerint... Uni! tudom, de nem akartam ragozni, csak Packának jeleztem - meg akit érdekel - hogy az energiafû márpedig okozhat kólikát.

#150 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 21:10

HH! - nem tudok újságírósan sorok mögé bújtatva fogalmazni, a fenti - nem a bejárathoz közelebbi istálló! - lovasudvar a "sárga ménes" és a hidegvérû ménes - utolsó tavaly nyári tapasztalataim szerint...

Uni! tudom, de nem akartam ragozni, csak Packának jeleztem - meg akit érdekel - hogy az energiafû márpedig okozhat kólikát.

Ne haragudj, de elég életszerûtlen, hogy másnapra beléjük sült.
Mindegy, mindenki arra fogja a kólikát amire akarja. Szabad ország, szabad népe vagyunk.

Tavaly kezdék tesztelni a lovakon az energiafüvet a Dórában.

Ne haragudj, megkérdezhetem, hogy Te milyen minõségben vettél részt a kisérletben?

#151 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 21:18

ki mondta, h másnapra? mert nem másnapra, csak azért.

#152 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 21:57

Átadom, mert ma itt alszik nálunk.
Most értünk haza a klinikáról.
Megmûtötték a pacit. kb 200 liter trutymák volt a beleiben. Még szundikált amikor eljöttünk.
Dr. Bodó szerint sikerült a mûtét. A következõ 3 napban dölnek el a dolgok.
Most hívtak, hogy felállt az altatásból. :)


Mi volt a gond?
Csavar, elzáródás, bélsárpangás?
Jobbulást, szorítok Nektek! :ang:

#153 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 22:12

Mi volt a gond?
Csavar, elzáródás, bélsárpangás?
Jobbulást, szorítok Nektek! :ang:

Sajnos nem tudom szakszerûen elmondani. Valamilyen toxikus dolgot mondott a doki, ami felszívódott.
Kritikus lesz a hátralévõ 3 nap. Nade, erõs 6 éves lólány. Biztos rendben lesz a dolog.
Majd a Lótusz leírja, ha net közelbe keveredik. Már szundikál, mert 40 órája nem aludt, sem sokat, sem keveset.

#154 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 22:15

Toxikus? Akkor széna....

#155 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 22:19

Toxikus?
Akkor széna....

A Bázis tápra gyanakodnak. 4 lovuk is rosszul lett, amióta ezt az új fajtát etetik. Alig vitték haza az egyiket délbe, már mentek is vissza a másikkal este. Nyíregyháza Bp. 220 km. Nem piskóta. Nagyon sajnálom Öket. Rájuk jár a rúd.

#156 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 8:43

ki mondta, h másnapra? mert nem másnapra, csak azért.


"Egyik reggel azt rakták a lovak elé (hidegvérûek - nem hajlamosak kólikára - félridegen tartottak), nem szívesen ették, ám mivel nem kapta mást másnapra elkezdtek kólikázni"

#157 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 8:50

A Bázis tápra gyanakodnak. 4 lovuk is rosszul lett, amióta ezt az új fajtát etetik. Alig vitték haza az egyiket délbe, már mentek is vissza a másikkal este. Nyíregyháza Bp. 220 km. Nem piskóta. Nagyon sajnálom Öket. Rájuk jár a rúd.


A tápot be lehet vizsgáltatni valahol? :confused:

#158 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 8:57

Hali! A purinások ingyen bérmentve bevizsgálják a tápot szénát, zabot ;) . Nem vádaskodás, mert egy éve etetjük a Bázist és eddig imádták a lovak , meg õk is mondták, hogy havi 60 tonnát adnak el belõle és nincs panasz, DE amióta megjött az új szállítmány azok a lovak akik kapnak belõle kólikáznak (bélgyulladást kapnak), Sõt a pónika amikor rosszul volt a kezelés után 2napig széna ici-pici zab diétán volt, viszont utána, ahogy a tápot is elkezdtük adni, megint kezdõdtek a tünetek.... Ami tény Schnappit tegnap megmûtötték (pedig hajnal óta mondták, hogy ha a vérértékei nem javulnak, akkor nem vállalják a mûtétet :( , estére még mindig nem javult a 16 óra alatt lefolyt 60 liter infúzió és rengeteg gyógyszer ellenére), mert azt mondták ez az egyetlen esélye. A mûtétet túlélte, az altatás után felállt (pedig felkészítettek, hogy lehet nagy baj is...), így Bodó dokktor szerint van kereken 20% esélyünk. és mi bízunk a 20%unk ban ;)

Edited by Lótuszvirág, 2008 január 16. - 9:25.


#159 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 9:02

Ha van eredményetek a Bázisról, majd leírnád, mert az egyik lovunk bértartásban van egy edzõnél, és õ is ezt kap:( Még ma leállítattom, de jó lenne majd tudni biztosat. Jobbulást Nektek, drukkolok nagyon!!

#160 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 9:05

Szia! Azért szerintem annyira nem rossz a helyzet, mi olyanra gondolunk, hogy esetleg ez a szállítmány volt szennyezett valamivel. sehol az országban nem volt ilyen panaszuk a lótartóknak. Vagy hatalmas véletlen csak...