Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Misztika, Mágia, Paranormális és természetfeletti


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1285 válasz a témához

#1 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 14:42

Nos, gondolom a cím elég beszédes...Ilyen témákban várok bármien hozzászólást, kérdést, és ha jut idõm, örömmel válaszolok.Babonásokat és hitetleneket, misztikusokat és materialistákat egyaránt várok! Posted Image Posted Image A Dolog ott kezdõdött, mikor egy másik topicban jó kis vitába kezdtem Hux-al egy Necronomicon nevû Grimoire (Jelentése: Varázskönyv, szertartásos könyv) eredetiségérõl. Ez olyan jól ment, hogy most beírom ide:
idézet:
Én: ...Íme egy idézet egy többezer éves naphimnuszból tudományos írásmódban - mivel a billentyûzettel ugye nem lehet ékírásos jeleket bevinni:"At-ti ilu Isthar sa harma-sa du-uzi Tammuz."Vagy egy másik egy õsi rituáléból:"Ina zumri ya la duppira"Aki megfejti azelõtt fejet hajtok! Na mien nyelven van?... Huxley: A második idézet a Necronomiconból származik és mint ilyen egy fiktív nyelven íródott, amely sumér, arab és hasonló nyelvekbõl kölcsönzött magának szavakat, de többnyire csak halandzsa. Lowercraft olyan jól kitalálta és felépítette az egész mítoszt, hogy ma már sokan vannak, akik tényleg hisznek a Necronomicon valódiságában. Sõt, páran meg is írták ezt a nem létezõ könyvet. Ishtar istennõ és kedvese Tammuz babiloni, asszír és egyéb keleti mitológia történetekben szereplõ alakok. A Gilgamesh eposztól kezdve a Bibliáig bármiben szerepelhetnek. A Necronomiconban is "kölcsönvették" õket, legalábbis a nevüket Tényleg tudsz ékírást olvasni?... Én:
idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley:A második idézet a Necronomiconból származik és mint ilyen egy fiktív nyelven íródott, amely sumér, arab és hasonló nyelvekbõl kölcsönzött magának szavakat, de többnyire csak halandzsa. Lowercraft olyan jól kitalálta és felépítette az egész mítoszt, hogy ma már sokan vannak, akik tényleg hisznek a Necronomicon valódiságában. Sõt, páran meg is írták ezt a nem létezõ könyvet. [/QUOTE]NO-NO-NO!!!!!!Na nem egészen!Már egy ideje tanulmányozom a Necronomicont, és itt egy csöppet tévedsz!Igen, a második abból van, És valószínûleg nem túl helyes. Ellenben a Necronomicon nem kitalált! Eredetileg hibátlan sumer nyelven vannak benne a szövegek, benne vannak ugye sumer agyagtáblákról származó töredékek is. Az más tészta, hogy rengetegszer fordították, görögre, latinra, onnan meg tovább, így mire hozzánk eljutott, jelentõsen károsodott, hisz mindren fordításkor elveszik belõle egy kicsi. Olvastam réggebbi Magyar nyelvû változatait, és beszereztem a legújabbat, de csalódottan kell tapasztalnom, hogy egyre silányabb. A legújabb verzió egyenesen nem is hasonlít a régebbire. Ellenben a jobb változat - még ez is nagymértékben torzult - 60-80%-ban helyes, sumer, többnyire egy-két betû hibával.Nem lenne semmi okom megcáfolni hogy csak fikció, csakhogy...- Elõször is többszáz éves Codexekben is találtam róla említést, mint "A feketemágia nagykönyve", az ördög keze munkája, a konv példányainak égetését említik.- Másodszor Abdul Alhazred bizonyíthatóan létezõ történelmi személy, vannak arra vonatkozó bizonyítékok, melyek a konyvhöz kapcsolják.- És végül: A "Perdöntõ" bizonyíték: A Necronomiconnak több, bizonyíthatóan évezredes és több évszázados darabjai léteznek jelenleg is, Például egy amerikai milliomos magánkoönyvtárában, papi rendeknél, sõt, az egyik nagy egyetemen is van egy - azt kiszem Oxford vagy Chambridge - Sõt, az egyetlen fennmaradt EREDETI,TÖBB MINT EZER ÉVES ÓARAB NYELVÛ VÁLTOZAT TÖRTÉNETESEN PONT A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMI KÖNYVTÁRÁBAN PIHEN!!!!!!!!!!!!!Legközelebb megírom a pontos könyvtári jelzetet, most nem jut eszembe... és utánanézek neked a többi, külföldön lévõ példánynak is.Egyébként a Tudományos Akadémián ne is kérdezd! Nem hinném hogy bárkinek elismerik a létezését...Azonfelül:Ne keverjük mán ide Howard Philips Lowecraftot!Õ is olvasta a Necronomicon egy hiteles példányát, és azt szõtte bele írásaiba, tehát a Necronomicon alakította õt, és nem fordítva. Persze az emberek, ha olvasták a Necronomicont és Lowecraftot is, egybõl azt gondolják, hogy: "Dehisz ezt Lowecrafttól lopták, csalás az egész!"Lehet hogy Lowecraftnak pont ez volt a célja?! Talán nem akarta hogy az emberek komolyan vegyék a Necronomicont. Talán félt hogy nem tudnák megfelelõen használni...Gondold csak el, ha azt gondolnák, hogx igaz, kipróbálnák a varázslatokat, elõadnák a rituálékat... Mi lenne akkor? Lowecraft megvédett bennünket...Az Al Azif-nak soha nem lett volna szabad ilyen nyilvánosságra kerülnie...
idézet:
Ishtar istennõ és kedvese Tammuz babiloni, asszír és egyéb keleti mitológia történetekben szereplõ alakok. A Gilgamesh eposztól kezdve a Bibliáig bármiben szerepelhetnek. A Necronomiconban is "kölcsönvették" õket, legalábbis a nevüket Tényleg tudsz ékírást olvasni? [/QUOTE]Ha egyszer figyelmesen elolvasnád a Necronomicont, észrevennéd hogy eredeti sumer szövegek vannak benne.Ékírást még nem tudok olvasni, de néhány szöveg megvan ékírással is, ezenfelül most készülök beszerezni egy ékírásszótárat, és néhány egyszerûbb jelet magam is ismerek. Huxley: Mondtam én, hogy Lovercraft ügyesen csinálta. Aztán a követõi, utánzói, rajongói még rátettek egy jó nagy lapáttal, és megszületett a legenda. Lovercraft leveleibõl egyértelmûen kiderül, hogy a Necronomicon az õ találmánya. Állítólagos szerzõje, Abdul Alhazred Lovecraft kedvenc kitalált hõse volt, amikor öt éves korában kedves könyvétõl, az ezeregyéjszaka meséitõl fellelkesülten játszogatott.Elõször az 1922-es The Hound (A kutya) c. elbeszélésében említi a Necronomicont. Tehát - ha már nyomozgatni akarunk, - bármi, ami a hiteles bizonyítéknak van beállítva a könyv létezésével kapcsolatban és 1922 után keletkezett, eleve gyanús.
idézet:
- Elõször is többszáz éves Codexekben is találtam róla említést, mint "A feketemágia nagykönyve", az ördög keze munkája, a konv példányainak égetését említik. [/QUOTE]Ha nem nevezik nevén a könyvet és szerzõjét, ez még akkor sem bizonyít semmit, ha a kódex eredeti. Nyilván minden könyvet, melynek elégetéséhez ürügyet kerestek ilyen és hasonló címekkel illetett az egyház. Idézetek és a pontos forrásmegjelölés nélkül pedig a bizonyíték nem bizonyíték.
idézet:
- Másodszor Abdul Alhazred bizonyíthatóan létezõ történelmi személy, vannak arra vonatkozó bizonyítékok, melyek a konyvhöz kapcsolják. [/QUOTE]Persze, saját honlapja is van, ma is él és publikál. Jé, nem is egy Abdul Alhazred van! Dehát mindegyik azt állítja, hogy õ írta a Necronomicont. Akkor most hogy is van ez? Nem láthatatlan karmok tépték szét 738-ban a sivatagban?
idézet:
- És végül: A "Perdöntõ" bizonyíték: A Necronomiconnak több, bizonyíthatóan évezredes és több évszázados darabjai léteznek jelenleg is, Például egy amerikai milliomos magánkoönyvtárában, papi rendeknél, sõt, az egyik nagy egyetemen is van egy - azt kiszem Oxford vagy Chambridge - Sõt, az egyetlen fennmaradt EREDETI,TÖBB MINT EZER ÉVES ÓARAB NYELVÛ VÁLTOZAT TÖRTÉNETESEN PONT A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMI KÖNYVTÁRÁBAN PIHEN!!!!!!!!!!!!! [/QUOTE]És errõl melyik szerepjáték könyvben olvastál? Azért utánanéztem az online adatbázisukban; az MTA könyvtárában tényleg van egy Necronomicon. H. P. Lovercraft: Eryx falai közt - fantasztikus elbeszélések, Necronomicon sorozat, ISSN 1219-0829 ; 1.Az általad felsorolt többi bizonyíték sem "perdöntõ", ha nem ellenõrizhetõ, ha az állítások nem követhetõk vissza közvetlenül a forrásig.
idézet:
Ha egyszer figyelmesen elolvasnád a Necronomicont, észrevennéd hogy eredeti sumer szövegek vannak benne. [/QUOTE]Nem valószínû, hogy észrevenném, mert nem tudok sumérül. És melyik Necronomiconra gondoltál? Ha az eredeti létezését annyira titkoljákhonnan tudod, pontosan mit tartalmaz? Egy hamisítvány is tartalmazhat eredeti sumér, vagy másmilyen õsi szöveget, összeollózva innen-onnan, a hitelesség kedvéért.Bocsesz, hogy most kicsit gonosz manó voltam, nem akartalak ezzel megbántani. Nagyon szkeptikus vagyok az egésszel kapcsolatban. Nagyon izgalmas lenne, ha egy ilyen sötét, misztikus, titkos könyv létezne. Szeretünk hinni az ilyen dolgokban, de ez nem szabad, hogy befolyásolja józan ítélõképességünket. Ellenõrizd alaposan a forrásaidat, elõbb-utóbb rá fogsz jönni, hogy egyik sem nevezhetõ hitelesnek.Ajánlott olvasmány: [url="http://"http://www.geocities.com/Area51/Shire/7473/necro.html"]www.geocities.com/Area51/Shire/7473/necro.html[/url] http://Én:
idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley:Mondtam én, hogy Lovercraft ügyesen csinálta. Aztán a követõi, utánzói, rajongói még rátettek egy jó nagy lapáttal, és megszületett a legenda. [/QUOTE]Na igen, sajnos Lowecraft halála után néhány lelkes követõje túlbuzgó módon akarta megmenteni a "Lowecraft örökséget", volt mikor meglévõ, ám töredékes munkáit ahelyett hogy változatlanul megõrizték volna, maguk egészítették ki hogy telljes legyen, amivel azonban telljesen tönkretették.Sajnos ezt a "hagyományörzõ" megmentegetõs korszakot sok mûve elég nehezen élte túl...Egyébként tudom ajánlani a "H. P. Lowecraft összes mûvei" címû, vastag, fekete könyvet. Az elején részletesen taglalják a mûvek hányatott sorsát, de maga a könyv is érdekes, izgalmas történeteket tartalmaz. Kellemes olvasnivaló. idézet:
idézet:
Lovercraft leveleibõl egyértelmûen kiderül, hogy a Necronomicon az õ találmánya. Állítólagos szerzõje, Abdul Alhazred Lovecraft kedvenc kitalált hõse volt, amikor öt éves korában kedves könyvétõl, az ezeregyéjszaka meséitõl fellelkesülten játszogatott. [/QUOTE]Ennek utána fogok nézni. Megpróbálomk a dolgokat elfogulatlanul nézni, és pontosan kideríteni a dolgokat. Ám nekem nek olyan könnyû elfogulatlannak lenni! Hogy miért, azt magánüziben...
idézet:
bármi, ami a hiteles bizonyítéknak van beállítva a könyv létezésével kapcsolatban és 1922 után keletkezett, eleve gyanús.[/QUOTE]Ez igaz, az újabb bizonyítékokról többrõl tudom hogy hamis.
idézet:
Ha nem nevezik nevén a könyvet és szerzõjét, ez még akkor sem bizonyít semmit, ha a kódex eredeti.[/QUOTE]Egyik forrásban szó szerint nevén nevezik! Most próbálok a forrás eredetiségére - vagy valótlanságára - bizonyítékot találni. Az eredeti fóliánshoz természetesen nem juthatok hozzá, csak fényképekhez, másolatokhoz.
idézet:
idézet:
- Másodszor Abdul Alhazred bizonyíthatóan létezõ történelmi személy, vannak arra vonatkozó bizonyítékok, melyek a konyvhöz kapcsolják. [/QUOTE]Persze, saját honlapja is van, ma is él és publikál. Jé, nem is egy Abdul Alhazred van! Dehát mindegyik azt állítja, hogy õ írta a Necronomicont. Akkor most hogy is van ez? Nem láthatatlan karmok tépték szét 738-ban a sivatagban? [/QUOTE]Úgy értem bizonyítható hogy a könyv írásának idején élt egy Abdul Alhazred vagy Alhasred nevû, õrült arab pap, aki állítólag a sivatagban tûnt el.
idézet:
Azért utánanéztem az online adatbázisukban; az MTA könyvtárában tényleg van egy Necronomicon. H. P. Lovercraft: Eryx falai közt - fantasztikus elbeszélések, Necronomicon sorozat, ISSN 1219-0829 ; 1.[/QUOTE]Az általam említett óarab nyelvû fóliáns valami nemtommien közlemények xy számú mellékleteként van feltüntetve, és ezt egy híres és elismert külföldi professzor említi meg a Necronomicon eredetét és a mítosz valóságalapját taglaló kutatásaiban. A jegyzetem tatarozás közben elkeveredett, de amint meg lesz, pontosan közlöm.EWgyébként csak nem hiszed, hogy ha van nekik egy, akkor azt akárkinek be is ismerik? Hogy at Internetrõl ne is beszéljünk!Egyébként, jó... de akkor mi van a nagy egyetemek által õrzött példányokkal?
idézet:
Ellenõrizd alaposan a forrásaidat, elõbb-utóbb rá fogsz jönni, hogy egyik sem nevezhetõ hitelesnek. [/QUOTE]Vagy pont fordítva? És hogy honnan tudom hogy az általam olvasott példány eredeti? Az az én titkom!Egyébként ne félj, nem sértõdök meg, a cáfolataid legalább arra ösztönöznek, hogy tovább kutassak. Tök jó! a végén még egy egész érdekes kis tudományos értekezés lesz ebbõl a topicból. U.i.: Ne hagyd abba, csak fojtassuk, az a célom, hogy meggyõzzelek... Huxley:
idézet:
Egyébként tudom ajánlani a "H. P. Lowecraft összes mûvei" címû, vastag, fekete könyvet. [/QUOTE]A kedvencem. Most is itt van a hátam mögött. Ha eredetiben is érdekelnek a mûvei, iezen a honlapon sokat megtalálsz közülük.
idézet:
Úgy értem bizonyítható hogy a könyv írásának idején élt egy Abdul Alhazred vagy Alhasred nevû, õrült arab pap, aki állítólag a sivatagban tûnt el. [/QUOTE]Az Abdul Alhazred állítólag nem szabályos arab név. Az Abdul ul-ja és az Alhazred al-ja ugyanazt jelenti, a rendes nevekben nincs ilyen redundancia.Kíváncsian várom a bizonyítékaidat. Én: Örülök hogy a nagy fekete könyv a kedvenced.
idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley:Az Abdul Alhazred állítólag nem szabályos arab név. Az Abdul ul-ja és az Alhazred al-ja ugyanazt jelenti, a rendes nevekben nincs ilyen redundancia.Kíváncsian várom a bizonyítékaidat[/QUOTE]Egyértelmû szerintem hogy az "Abdul Alhasred" név helytelen. Elõször is nem olyan könnyû az óarabot Magyarra fordítani. Ha valaki azt állítja hogy az Európaiak számára "kriksz-kraksz"-nak tûnõ arab írásjeleket tökáletesen vissza tudja adni "egyszerû" nyelvünkön, az hazudik! - nézd csak meg mennyit vitatkoznak a terrorista vezér nevén is: Osama bin Laden, Usama bin Luden Osma Binladen, stb. senki se tudja, meik a helyes. (tuttad hogy az araboknál vagy 30! féle "H" hang van?)A fentebb említett formátum csak a legismertebb. Pontosan nemtom hogy írják latin betûkkel, de az eddig látott-hallott változatok közül az " Abdal Alhusred " tûnik a leghelyesebbnek, az "Alhusred" Al-jával nem tudok mit kezdeni.Bizonyítékot vársz? Tessék:Csak ki kell próbálni egy rituálét. Ha a könyv eredeti - és a változatod azon része helyes - akkor mûködnie kell.MI kipróbáltuk...És lássanak csodát: MÛKÖDÖTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!de senki ne próbálja meg, nem veszéjtelen! Még szerencse hogy én rájöttem hol hibás a változatom, és MI kiküszöbölüjk. Enélkül nem mûködik, és akármien megdönthetetlen is lenne, sose árulom el hogy csináltuk MI. Túl verszélyes.A "Természetfeletti téma kimeríthetetlen. auzt javaslom nyissunk egy új témát a "paranormálisnak, és ott nem csak a Fekete Föld Könyvérõl, hanem másról is beszélhetnénk. Huxley: Igen, az átírási hibák valóban eltorzíthatták a nevet. Amíg nem találnak egy eredeti arab nyelvû szöveget, amin szerepel a név, addig nem bizonyítható valódisága.
idézet:
de senki ne próbálja meg, nem veszéjtelen![/QUOTE]Látom. A helyesírásodra katasztrofális hatást gyakorolt. Igazad van, új témát kéne nyitnunk, kissé elkanyarodtunk az eredetitõl. Én:
idézet:
Eredeti szerzõ: Huxley:Igen, az átírási hibák valóban eltorzíthatták a nevet. Amíg nem találnak egy eredeti arab nyelvû szöveget, amin szerepel a név, addig nem bizonyítható valódisága. [/QUOTE]Eredeti óarab szöveg van, csak mint köztudott, a szerzõ nem tudta aláírni...Most megnyitom az új topicot. [/QUOTE]Na! Itt tartunk most!Írjatok! :D

#2 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 27. - 10:17

Hahó!

#3 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 12:15

Üdv! Naszóval: Mostanában tanulmányozgatom H. P. Lovecraft mûveit - a nagy fekete könyvet - , és az abban lévõ állítólagos Necronomicon idézeteket, és az állítólag a Necr.-ban megemlített dolgokat. Lovecraft sokszor írja hogy a fõhõst valami erre meg arra emlékezteti valami a Necr.-ból. Az érdekes, hogy csomó olyan dolgot említ, ami nincs benne a Necronomiconban, sõt: Szinte csak olyat. Gyakorlatilag vagy nincs tisztában a Necronomicon valós tartalmával, csak néhány részlettel, vagy egyszerûen túl unalmasnak találta, és kicsit feldobta egy két cuccal.Ha õ írta volna azt a szöveget, amit mi Necronomicon néven ismerünk, biztos nem írta volna "silányabbar, kurtábbra" mintahogy lefestette könyveiben.Bocs, most mennem kell, de várj, hamarosan folt. köv. Üdv:Suttogó

#4 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 12:45

...újra itt vagyok.Szóval Lovecraft somk olyat tulajdoníta Ncer.-nak, ami nincs benne. Ilyen például Leng fennsíkja is.Aztán Lovecraft rengeteg nevet helytelenül írt le. Ezek a sumer hitvilág istenei és lényei, melyekrõla Necronomiconban is írnak. - A Necronomiconban telljesen helyesen vannak leírva.Ilyenek például Kutulu, vagy Cutulu vagy Chutulu, melyet Lovecraft Cthulhu-nak ír. - ezek le vannak írva, majd idemásolom - Aztán: A Necronomicon nyelvezete:Sok szót azonosítottam a Necr. ráolvasásaiból. Tudományos könyvekbõl összegyûjtöttem annyi sumer szót, amennyit csak tudtam, és ezeket kerestem a Necronomiconban.Egy példa:Részlet a Nceronomiconból:"Zi dingir anna kanpa!Zi dingir kia kanpa!"Az én Necronomiconomban az elõszóban a részlet fordítása:"Ég szelleme emlékezz!Föld szelleme emlékezz!"Szakkönyvekbõl:Sumerül:anna: ég, levegõ, égboltkia: föld, talajdingir: isten, szellem, úrkanpa: emlékezni, felidézniÉs még sok ilyen példa...U.i.: Ha megtalálom a jegyzeteim, egy csomó újat is ideírok majd. Üdv:Suttogó

#5 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 12:25

Hét ez a hely halott. :(

#6 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 13:24

Meghalni nem halhat meg az, ami örökkétig állSzámtalan korok során enyészik a halál

#7 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 14:04

H.P.Lovecraft Posted Image

#8 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 19:36

Affene! Csak most bukkantem ide. Sajna, Lowecraft kimaradt eddigi olvasmányaimból, de most pótolom.Suttogó! Ha nincsenek is (író) érdeklõdõk, egy már van! Én. Erõssen érdekelnek ezek a dolgok (no nem a feketemágia, hanem az eredetük pl.).Mesélhetnél róluk. Honnan/hogyan alakultak ki, használták-e és mire, ilyesmik...Köszmac

#9 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 15:30

Üdv Nos, mac! Én az elméleten tullépve gyakorlatban foglalkozom mágiával, ezoterikával, okkultizmussal, energetkával, jóslással, asztrológiával,stb... Én sokat tudok errõl mesélni, sõt, tovvábbmegyek: Tanítani neked. Elõször is a mági se nem fekete, se nem fehér. A mágiának nincs színe. A jóság vagy gonoszság csak a varázsló lelkében lehet. A fekete és fehér jelzõket leginkábba felhasználásra lehet vonatkztatni. Eredet: Régen bizonyos õs népek rájottek, hogy ha isteneiknek áldozatokat mutatnak be, ha arra kérik õket hogy segítsenek nekik, ténylegesen megtörténhettek dolgok. Az õsi mágiában bonyolult rituálék, nehezen beszerezhetõ tárgyak, rohadt hosszú szövegek voltak. Õk azt hitték azért jön létre a kívánt hatás, mert pontosan hajtják végre a rituálét. Sokkal késõbb a felvilágosult mágusok rájöttek hogy a külsõségek nem olyan fontossak, és sokkal letisztultabb formában alkalmazták a mágiát. A XX.század mágusai már tisztában vannak a mûködéssel is. Ma már tudjuk, ha azt akarjuk hogy valami megtörténjen, és az akaratunk hatására megtörténik, az a mágia. A mágia nem természetfeletti, épp ellenkezõleg: A mágia a természetet és a világot alkotó, átható és mûködtetõ természetes energiák akaratunk szerinti irányítása, manipulálása, felhasználása. Talán hallottál már a reikirõl, melyet természetgyógyász módszerként ismernek. Nos a reikisek egyszerõen átadják a pozitív energiákat, és elvonják a negatívat, vagy a többletet, helyreállítják az egyensúlyt. A varázslók ezt az energiát nem közvetlenül használják fel, hanem céljaik elérésére összpontosítják. Ha például azt akarom hogy holnap süssön a nap, arra koncentrálok, elképzelem magm lõtt, és kibocsátom magamból az energiát, összpontosítom arra hpogy jó idõt sueretnék. És másnap süt a nap... Na most csak ennyi, mert mennem kell. Üdvözlettel: Suttogó

#10 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 19:34

Hajjaj! Most jó lenne, ha csinálnál egy kis jó meleg idõt itt a szombathely-velem-kõszeg háromszögben, mert lassan építkeznem kellene... Posted Image Nade félre a tréfával. A régi legendák, a mitológia, a mesék varázslói csak megszülettek valahonnan/valamibõl. Úgy hiszem, a régiek láthattak valamit, egy-két beavatott ember munkáját, ami megragadt a késõbbi mesékben; kissé továbbfejlõdött, alakult (természetesen), hozzátettek-elvettek belõle, de a lényeg megmaradt: mûködõ varázslatok és ráolvasások. Gondolom, a sárkányok fogalma is ered valahonnan. Mindenesetre várom a további "részleteket".Üdvmac

#11 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 21:41

Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. 1943-ban jelent meg eredetileg, de van reprint kiadása is. Antikváriumokban fel szokott bukkanni néha, és a könyvtárakban is általában fellelhetõ. Csaknem 500 oldalas, nagy alakú könyv, történeti áttekintést ad a mágia történetérõl a következõ témakörökben:Szomnambulizmus, spiritizmus, mesmerizmusMágia és a titkos társaságokAlkimistákTermészetes mágiaKabbalaNekromantia (halottidézés)Boszorkányság, varázslásTheurgia (ördögidézés)A Távol-Kelet és EgyiptomA mágia tudományos és a tudomány mágikus értékeléseEzek nagyjából a nagyobb fejezetek címei. Nagyon jó könyv, akár lexikonként is forgatható, olvasható, mindenkinek tudom ajánlani.

#12 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:47

Még hogy a mágiának nincs színe! :D

#13 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:57

Ja, köztudottan oktarin színû. :D

#14 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 15:20

Üdv, rég nem, voltam itt... Mac, én jobban szeretek vihart, villámlást, felhõket csinálni - és szoktam is. A mágiát olyanok is használják sokan, akik nem tudják hogy az. Lehet tudattalanul alkalmazni. Például a kersztény papok is használják, csk õk imának, áldásnak, meg csodának hivják. Ha egy pap imádkozik valamiért, akkor erõs hite az ami öszpontositja az erejét, és vallásának istenén kersztül õ maga hozza legtöbbször létre a hatást. Egyébként mágusok, varázsló papok, boszorkányok és más mágiaalkalmazók mindig is voltak, vannak, és lesznek is. Napjainkban egyre többen jönnek rá hogy amágia nem mese, és kezdenek el foglalkozni vele. Régen a páholyok és covenek - okkult, boszorkány és varázslói csoportok - a lehetõ legnagyobb titokban léteztek, de mostanában egyre többen lépnek nyilvánosságra, hagynak fel a rejtõzködéssel. Egyre több a nyilvános szervezet, akik nyiltan vallják hogy õk bizony varázsolnak. Néhány jó link annak akit érdekel: a Kelta Wicca Hagyományõrzõk Egyházának honlapja - hivatalosan bejegyzett, és egyetlen magyar Wicca egyház:[url="http://"http://www.wicca.hu"]wicca.hu[/url] Pogány és Wicca portal: [url="http://"http://www.telihold.hu"]telihold.hu[/url] Egyetlen magyar Thelemita páholy: [url="http://"http://www.thelema.hu"]Hungarian Babalon Lodge[/url] Várom a kérdéseket. Üdvözlettel: Suttogó K.W.H.E tag wicca óg

#15 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 16:31

idézet:
Eredeti szerzõ: Suttogó:Ha például azt akarom hogy holnap süssön a nap, arra koncentrálok, elképzelem magm lõtt, és kibocsátom magamból az energiát, összpontosítom arra hpogy jó idõt sueretnék. És másnap süt a nap...[/QUOTE]Hali!És ha más ugyanakkor esõt akar? Akkor mi van?

#16 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:50

Ha példának okáért aznap lovagolok, akkor aztán napsütést akarhat a Népi Kína teljes lakossága, akkor is esni fog.

#17 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 15:03

Ez jó kérdés, Ferenc... Én nem csinálok mindig idõváltozást az egész országra, csak arra a részére, ahova kell. De láttam már olyat - és más ismerõsöm is - hogy egy utca egyik oldalán fújt a szél, esett az esõ, és hideg volt, a másikon szélcsend, napsütés, és vagy 10 fokkal melegebb. Barefoot, ha gfí állsz hozzá, ugy is lesz... azzal hogy ezt gondolod hogy "ugyis esni fog" elõsegíted azt hogy tényleg essen. Talán ha úgy indulnál hogy azt gondolod "most biztos nem esik" akkor jobb esélyed van rá, hogy ugy is lesz. Persze ahhoz hiinned is kéne igazából abban hogy nem esik, mert ha csak benned dereng hogy "mi van ha mégis esik?" akkor az mindent elront. A saját pesszimizmusod áldozata vagy. Suttogó

#18 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 17:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot: Ha példának okáért aznap lovagolok, akkor aztán napsütést akarhat a Népi Kína teljes lakossága, akkor is esni fog. [/QUOTE]Az örök pesszimista tipikus esete Posted Image Már bocs ha, nagyon "megpiszkáltalak" :rolleyes:

#19 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 18:14

idézet:
Eredeti szerzõ: Suttogó: Barefoot, ha gfí állsz hozzá, ugy is lesz... azzal hogy ezt gondolod hogy "ugyis esni fog" elõsegíted azt hogy tényleg essen. Talán ha úgy indulnál hogy azt gondolod "most biztos nem esik" akkor jobb esélyed van rá, hogy ugy is lesz. Persze ahhoz hiinned is kéne igazából abban hogy nem esik, mert ha csak benned dereng hogy "mi van ha mégis esik?" akkor az mindent elront. A saját pesszimizmusod áldozata vagy. Suttogó [/QUOTE]Tökéletesen egyetértek. Már én is megfigyeltem, hogy Barefoot negatív hullámokkal bombázza a gyanútlan túratársait. Egyre erõsebb a gyanúm, hogy Õ a felelõs a vizes túrákért.Ferenc

#20 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 19:21

Aztán vannak bakik is, amiket a lelkes kis potterkék elkövetnek. Vagyis hát tulképp nézõpont kérdése.Van az úgy, hogy valaki esõt akar, és mégis röhögést csihol.Mint ahogy az ebben a topicban is történt (amiért én igen hálás is lettem hirtelen). Tehát ha más nem is, de az esõvarázslatoktól az én jókedvem bizony kisarjad, a könnyem meg kicsordul.Végsõ következtetés tehát, hogy ez az esõhozósdi mégsem olyan hülyeség, mint amilyennek látszik, csak kicsit máshogy mûködik, mint azt gondolnánk. Áradást ugyan nem okoz, de a kültér határozottan nedvesebb lesz :D

#21 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 20. - 8:22

Jaj, Boka! Ne legyél már ilyen negatív. Inkább arra figyelj, hogy mi az, amit hasznosítani tudsz a dologból.Suttogó!Ez a jóidõ dolog hogy van pontosan? Elképzelsz globálisan egy jó idõt ábrázoló képet, és az valósul meg, vagy Neked kell külön-külön mindenre koncentrálni? Tehát külön figyelsz arra, hogy eloszlasd az esõfelhõket, hogy kisüssön a nap és legyen egy kis langyos szél, vagy az egészre koncentrálsz?Ferenc

#22 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 20. - 10:49

Ferke, nem figyeltél, igenis, hogy hasznosítottam a tudásomat. És különben is, én is elismertem. Esõnek hívni ugyan enyhe nagyképûség lenne, de mndom: a kültér határozottan nedvesebb lett :D

#23 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 25. - 12:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Ferenc:Suttogó!Ez a jóidõ dolog hogy van pontosan? Elképzelsz globálisan egy jó idõt ábrázoló képet, és az valósul meg, vagy Neked kell külön-külön mindenre koncentrálni? Tehát külön figyelsz arra, hogy eloszlasd az esõfelhõket, hogy kisüssön a nap és legyen egy kis langyos szél, vagy az egészre koncentrálsz?Ferenc [/QUOTE]Nem kell mindenre külön. Én azt akarom, hogy szép idõ legyen. Bennem él az eéképzelés arról hogy mit szeretnék, tehát ha én arra koncentrálok hogy jó idõ, akkor az mindazt kiváltja, amit én jóidõnekj szeretek (napsütés, max gyenge szellõ, kék ég, szép kis felhõcskékkel tarkítva, stb) Igazából a belsõ gondolat - félig tudat alatt - sokkal gyorsabb mint a beszédszerû. Tehát nem kell pontossan végiggondolni mindent, hanem egyetlen piullanat alatt megfogalmazódik tudatalatt az egész összesség. Üdv: Suttogó

#24 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 18:24

Sziasztok!!! Eddig még nem nadon nézelõttem erre felé, mej mindig a lovasban járok!!! :D :cool: Én nadon xeretem a feng shui-t, és hiszek is benne. Ti mit gondoltok errõl??? Pusi

#25 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 15:15

idézet:
Eredeti szerzõ: helena: Én nadon xeretem a feng shui-t, és hiszek is benne. Ti mit gondoltok errõl??? Pusi [/QUOTE]Elõször is hello, Helena! A Feng-shui -ban nem hinni kell, mert az egy tudomány. 1ébként nagyonis hasznos dolog, tényleg sokszorta jobban él az ember egy olyan házban, amit egy hozzáértõ feng-shui mester rendezett be. Mivel megszünteti a negatív energiaforrásokt, és a pozitívakra összpontosít, az élet minden téren jobb lessz tõle. Ha 1szer majd lesz saját házam (lakásba nem költöznék) akkor azt tuti a feng-shi szerint rendezem majd be, és ha élehet, egy természetes energiaközpontra építeném fel. Üdv: Suttogó

#26 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 9. - 12:31

Na mivan??? megin behalt a topic? :confused:

#27 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 9. - 13:18

Úgy tûnik igen. Visszaolvasva az elõzményt, ha neked ez egyébként sem okoz gondot, jó lenne ha május 23-25-re jó idõt rendelnél Kunpeszér térségébe. Igazán jól jönne nekünk ;)

#28 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 13:01

Há azé nem wok én Ajjgner Szilárd! huszan harminc féle idõt kérnek... ez így nem megy, lol! De a közeljövõben lesz egy szép kis vihar! Posted Image Üdv: Suttogó

#29 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 13:40

(Szerintem kifejezetten jó a humora :D )

#30 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 13. - 9:53

Varázslótanoncok!Ha arra koncentrálok erõsen, hogy baromi gazdag vagyok, netán megnyerem a lottóötöst, akkor az fog történni? Posted Image Ti nem akartok a Világ Urai lenni?Ha erõsen koncentráltok, még vihetitek valamire! Posted Image (Na, majd jön a fejemre a fekete mágia! Kár, hogy nem hiszek benne! tongue.gif )

#31 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 11:38

Ilusta, ha arra koncentrálsz elég erõsen hogy gazdag vagy, akkor pl nagyobb eséllyel nyersz a lottón, megemelhetik a fizetésed, találhatsz egy ezrest az utcán, stb... De ha mondjuk a koncentrációhoz hozzákötöd hogy elégetsz egy gyertyát teleírva a pénz rúnájával, nagyobb a hatékonyság. Üdv: Suttogó

#32 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 14. - 12:15

Suttogó!Neked, ez megy? Nyertél már a lottón vagy egyéb helyen sok pénzt?Mert, ha csak ezen múlna, nem lennének az átlagnál szegényebbek a Földön.

#33 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 19. - 12:19

Én má nyertem a lottón.Mondjuk azt a szelvényt nem én töltöttem ki Posted Image Hát igen-igen.Ez így tényleg elég hülyén hangzik.És most senkit nem akarok megbántani,de ez az ilyen,meg olyan vihart csinálok dolog,hát...Szóval ez egy kicsit gyerekes.Még egyszer:NEM akartam senkit megbántani,ez a véleményem...

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 19. - 17:14

Kiwi!Tudod a mondást:Aki szelet vet, vihart arat!Lehet, hogy így csinálják? Posted Image

#35 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 19. - 22:59

Hát igen Ilusta.Aztán meg kiállnak az udvarra,és elkezdik énekelni a süss fel nap,fényes nap-ot... Posted Image :D

#36 Dragoon

Dragoon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 24. - 13:10

Amikor legutóbb KÉszítettem és csonkigégettem egy mágikus pénzhozó gyertyát, a szüleimnek megemelték a fizetését, a nagyszüleimnek megemelték a nyugdíját, én meg kaptam egy csomó zsebpénzt, és még az utcán is találtam pénzt. Most van egy másik pénz-gyertyám, annak már a két harmadát leégettem.

#37 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 24. - 15:23

A Necronomiconnal egy apró baj van: a valóságtartalom vizsgálata kb 15%-ot mutat.Egyébként aki a negatív irányultságot követi, ott vannak nem kis személyiségzavarok, ugyan is az emberi tudat (direkt nem mondok lelket) pozitív hangolású. Aki varázsolni akar, az hajlítsa magát effelé. Hidjétek el nem kis meló. Eltart egy életen át. (vagy többön)Az önjelölt herripottereket meg csókoltatom.Ismerek sajnos ilyet személyesen . Egy emberi katasztrófa.

#38 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 25. - 20:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol:Az önjelölt herripottereket meg csókoltatom.. [/QUOTE]Ez édi! :D tongue.gif ;) Hát valljuk be,vannak véletlenek is!Egyszer pl. (kb.6 éves koromban) kaptam varázsdobozt,és a pálcával,ami benne volt,mindenre rámutattam,hátha történik vmi.Amiko az ablakhoz értem,az kinyílt...de csak a szél volt... Posted Image :D Persze akkor meg voltam gyõzõdve arról,hogy én varázsoltam :D

#39 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 28. - 8:07

Nekem is volt Rodolfo bûvészdobozom, de most nem errõl szólottam. ;)

#40 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 28. - 11:44

Szerintem ilyen varázsdobozos izéje majdnem mkinek volt. :rolleyes: M1ek és elégetek egy pénzhozó gyertyát,és meggazdagszom... Posted Image Na ne röhögtessetek má!! :mad: Ha lenne ilyen gyertya,akko lennének még hajléktalanok??? :confused: ;) tongue.gif