Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Cowboyok és Jézus


  • Please log in to reply
427 válasz a témához

#1 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 10:20

Sziasztok Western barátok. Itthon még kevésbé ismert része az amerikai nyugatnak a hit és a western életstílus kapcsolata. "Cowboy church" kifejezésre, ha kerestek számos linket találhattok. A szabadságot, természet szertetét jó úgy megélni, mint a szeretõ Isten alkotását és ajándékát. Ha van kedvetek errõl csevegni, hát állok elébe! Ja és még valami. Elindítottunk egy ösztöndíjat,ami segít ezt a témát jobban megismerni, teszek föl róla infot, ha valakit érdekel.

#2 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 11:05

A szabadságot, természet szertetét jó úgy megélni, mint a szeretõ Isten alkotását és ajándékát. Ha van kedvetek errõl csevegni, hát állok elébe!

Értem. Azért nem vagyok westernes (se), mert a szabadság és a természet szeretetét nem keresztény szempontok alapján élem meg. :)

Minden bántó szándék nélkül, nekem ez a téma kicsit nyögvenyelõsnek tûnik. Vizuális típus lévén eszembe jutott pár érdekes jelenet, de kivételesen inkább visszafogom magam. :kv:

#3 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 11:20

Posted Image
a vizuális típusúaknak egy kis hûtõmágnes képe.

#4 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 11:25


A szabadságot, természet szertetét jó úgy megélni, mint a szeretõ Isten alkotását és ajándékát. Ha van kedvetek errõl csevegni, hát állok elébe!


Hmmm. Tanúsíthatom, hogy természet szeretetét úgy is jó megélni, ha nem Isten ajándékának és nem is az alkotásának tekintjük.
A szabadság pedig nem ajándék, úgyhogy ez alapból necces. :)

#5 Guest_nagydalton_*

Guest_nagydalton_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 8. - 11:27

Ha jól látom, a kavbojunk éppen elveszett glóriáját siratja a nagykeresztnél, pedig az fent van a kápán. Talán ha nem sietett volna a leszállással, nem akadt volna bele... :gm:

#6 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 11:44

Posted Image

Itt egy kép Randy Gunnról, aki amellett, hogy lelkész bajnok volt Cowboy Mounted ShootingbanPosted Image

#7 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 12:12

Posted ImagePosted Image

Posted Image
Na ízelítõül ennyi kép talán elég.

na talán még 1Posted Image

#8 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 8. - 12:13

Jól elbeszélgetsz itt magadban. :)

#9 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 12:20


Itt egy kép Randy Gunnról, aki amellett, hogy lelkész bajnok volt Cowboy Mounted ShootingbanPosted Image


Wow, ennek lézerkardja van vazze! :D

Kezdve az inkvizíciónál, elég jól lehet tömeggyilkolászni isten nevében is, miért ne irthatnák a kovbojok a hitetlen indiánokat?

Ha már vallás, nem szeretem az olyant, ha valaki mindent úgy magyaráz, hogymerazúr adta meg elvette, satöbbi. Az úr, már ha van, nagyrészt lesz@rja, hogy mi van a magyar paraszttal, vagy a kovbojjal. Viszont van egy jó elméletem, amivel ki lehet békíteni a kreacionalistákat meg az evolucionalistákat. Mi van, ha isten teremtette az evolúciót? ;) Megaztán a nyusziknak is azt mondta, hogy szaporodjatok, sokadosjatok, jáccódjatok, más értelmezésben: menjetek csináljatok amit akartok, már nem érdekel. A gép forog, az alkotó pihen. Úgy párezermillió évet. Nem azt mondom, hogy aki hívõ, az hülye, (csak gondolom) mert elég jól bele lehet törõdni minden sz@rba, ha azt mondjuk biztos Õ akarta így. Lelkibéke rulez. Buddha rulez. :D

#10 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 12:24

A torkolattűz jól néz ki szerintem is. A hit meg a vallás persze magánügy. Abban igazad van, hogy sok disznóságot követtek el különböző vallások zászlói alatt. de az egy érdekes állítás hogy az úr leszarja a magyar parasztot. Ezt honnan tudod?

#11 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 12:34

Szerintem nem kéne Gábort froclizni. Nem hiszem, hogy ne férne el itt ez a téma is... max. érdeklõdés hiányában elsüllyed.

#12 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 12:45

Köszi Anikó! Nagyon kedves vagy. Bár nem vagyok mazoista, de értékelem mindenkinek az őszinte véleményét! Mások is megismerhetik az enyémet, ha érdekli őket.

#13 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:01

Csatlakoznék Anikóhoz, sok hozzászólás keletkezik a Lovasban, aminek ennyi köze sincs a lovakhoz. Lásd suttogós topik. Ha CR befektetési tanácsadása elfér ott, akkor ez a topik is itt. Engem az érdekelne, miért jönnek sokan zavarba, vagy viselkednek támadóan, ha a hit és vallás kerül szóba?

#14 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:07

Böh, engem meg érdekel. Nem vallásos vagyok, hanem mélyen Isten-hívõ. Márminthogy nem igazán tudom az egyházak által kanonizált tanokat elfogadni, Isten létezését ellenben de. Hívják Jézusnak, Buddhának, Allahnak - vagy akárhogy. Nekem - talán mert úgy gondolta jónak - Jézusként létezik. Meg aztán még valami: a cowboyok kultúrája spanyol eredetû, nem meglepõ, hogy a vallásukat is exportálták (magukkal együtt) a nagy szigetekre. Van ebben ráció.

#15 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:08

Szerintem nincs olyan, hogy keresztény lovaglás, meg marxista, meg taoista, meg ateista sincs. Lovaglás van, a többi meg hülyítés. Mint ahogy nincs keresztény kisgyerek sem, csak keresztény szülõk gyermeke, akik majd kereszténynek nevelik, persze mohamedán gyerek se születik, hanem azzá nevelik. Az Isten nem teremt keresztény lovasokat sem, mint ahogy budhista lovasokat sem. Sõt, lovasokat se teremt! Sõt, nem teremt õ az ég világon semmit, terem az magától, Isten nélkül is. Jól el lehet lenni nélküle, fõleg lóháton. :ang:

#16 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:17

Engem is érdekelne, hogy mit akar Gábor ezzel a topiccal? Szerintem a természet és Isten elválaszthatatlanok. Az, aki a Természettel behatóbban kíván foglalkozni, kénytelen a hittel, Istennel is. El nem kerülheti Isten nevét, akármennyire ateista is. Minimum vitatnia kell a kettõ kapcsolatát. Mondjuk én a Teremtõt és nem Jézust emlegetném együtt. Jézus nekem a szeretet, elfogadás és megbocsátás szinonímája. A Természet pedig a felfoghatatlan gazdagságot, a végleteket, a nagyságot, mélységet-magasságot, fenséges szépséget, embertelen könyörtelenséget jelenti. A cowboyok és a hit kapcsolata egyáltalán nem a hajánál fogva elõrángatott téma. Az egész Vadnyugat, a pionírok életét ezer szállal szõtte át a vallás. A témaválasztásban az a fura számomra, hogy miért jut valakinek eszébe 2008-ban a cowboyok és Jézus kapcsolatát vizsgálni? Mi indít erre valakit? Mire akar vele kilyukadni? Kíváncsi vagyok.

#17 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:18

Most jutott eszembe: ugye nem az lesz az egésznek a vége, hogy kiderül, valamelyik kortárs szekta küldötte korteskedik itt? Mert akkor elhányom magam.

#18 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:33

A torkolattûz jól néz ki szerintem is.
A hit meg a vallás persze magánügy. Abban igazad van, hogy sok disznóságot követtek el különbözõ vallások zászlói alatt. de az egy érdekes állítás hogy az úr leszarja a magyar parasztot. Ezt honnan tudod?


Nem csak a magyart, de általában mindenkit. Csak az ember olyan hitvány, hogy istennek képzeli magát, amikor nagyítóval hangyákat pörköl. Egy valódi ÚR miért játszana velünk? Elég, ha nézi, hogy játszunk, már ha akarja. Mintha lenne egy akváriumunk. Mi sem halljuk, ha a halaknak több oxigén kell és kiabálnak, vagy imádkoznak. :) Ha megdöglenek, lehúzzuk a klotyón, és veszünk egy új szûrõt.

Nem kell ahhoz hívõnek lenni, hogy az ember tisztelje azt amit más (isten, természet, bárki) alkotott. És a lovazáshoz pedig pont tisztelet, természetszeretet, alázat kell.
Ha körülnézek, viszont azt látom, hogy az emberek akik nyíltan hívõk, inkább csak megszokásból hisznek, imádkoznak, végzik a szertartásokat. Meg esetleg valamit lepleznek vele. Nem kell aranyfukszokat hordani félméteres kereszttel, meg felmatricázni a kocsit Jézusosra, belül kell rendben lenni a dolgoknak. Aztán felfedezni esetleg, hogy isten bennünk van.

#19 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:34

Ha már vallásnál tartunk, igaz nem biztos, hogy ide tartozik: "Nem szabad azt hinni, hogy a személyiségnek bármiféle jelentõsége van. Én mindig csak azt láttam, hogy az egyik ember helyettesítheti a másikat, anélkül, hogy a világban a legcsekélyebb változás történne!" Valahol nagyon is a valláshoz tartozik! Néha nem árt, ha az ember magába gondol, hogy mit is keres Itt! Érdekes lehet... Nem arra a gondolkodásra értem, amikor van 2perc az agyalásra, hanem amikor az agyunkt erre a kérdésre állítjuk be! Azt meg nem is merjem megemlíteni, hogy hogyan vélekedek a vallásról, legalábbis arról, amit a mai egyház annyira nyomat Nekünk! :gm: A "mai"-n persze nem az elmúlt pár évet értem...

#20 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:37

Bocs minden Isten félõ embertõl, de egy vicc jutott zuhanyozás közben az eszembe: Pistikééknél az iskolában megkérdi a tanító néni, hogy kinek mi hiányzik az otthonából? - Nekünk hiányzik egy jó nagy plazma TV - mondja az egyik gyerek. - Nekünk meg még nincs mosogatógépünk - mondja egy másik. - És Pistike nektek mi hiányzik a lakásból? - Nekünk mindenünk megvan - mondja Pistike. - Pedig én úgy tudtam - mondja a tanító néni- , hogy ti elég szegények vagytok. Mibõl gondolod, hogy nektek mindenetek mag van, és nem hiányzik semmi? - Egyik este haza jött apa, tök részegen, behányt a szobába, mire anyu csak ennyit mondott: - Na már csak ez hiányzott. - Nekünk is csak Te hiányoztál eddig, igaz hiányod nagyon nem tünt fel az elmúlt évek alatt. Ha valaki szeretne egy kicsit vallásfilozófiával foglalkozni másként, akkor ajánlom olvassa el: Richard Dawkins: Isteni téveszme címû könyvét, tanulságos.

Edited by terembura, 2008 február 8. - 13:39.


#21 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:52

Itt van egy kis fogalomzavar: a vallás és Isten, illetve az istenhit nem szinonímák. Tehát jó, ha ezt mindenki tisztázza, aki teológiai agyfosást folytat. Mellesleg, aminek semmi értelme sincs, mert annyira egocentrikus megnyilatkozások, hogy talán csak egy két-három fõs asztaltársaságra tartoznék. Olyannak tûnik nekem, mint az éhségérzet: ha éhes vagyok eszem, ha törik, ha szakad. Ha hitrõl, Istenrõl, vallásról van szó, jól megmondom a megfellebbezhetetlennek hitt véleményemet! Kicsit primitív (értem alatta: szûk látókörû) hozzáállás. Mélyen nem vagyok vallásos, de falusi ember lévén, tökéletesen vágom pl. a katolikus egyház rítusait - valamiért nagyon sok embernek szüksége van rá. Mondjuk egy körmenetre. És más rítusokra. Ja, hogy azok az emberek birkák? Szinte látom pár faszagyerek legyintését. Nyilván õk tudnak valamit. Többet, mint azok az öregek, akik 60-70 éves élettapasztalattal rendelkeznek, hogy ne említsem Hamvas Bélát, Babitsot... Mindegy, nem kívánok az egyházak és rítusaik mellett korteskedni, de baromira irritál, amikor bárki úgy hangoztatja radikális véleményét, hogy az egoista megnyilvánulásán kívül más, például a gondolkodásnak, a nyitottságnak még csak látszata sincs. És azért bosszant ez, mert öncélú megnyilatkozások ezek. Mert például úgy ugrottak a témára, mint gyöngytyúk a takonyra csak azért, hogy kategórikus és ellentmondást nem tûrõ álláspontjukat kifejtsék. Cinikus leszek: jól jött a téma, mi? Lehet legénykedni. Lehet, hogy tévedek. De lehet, hogy nem. Ki tudja? Lehet, h. a jelenség tulajdonképpen témafüggetlen és ennyi erõvel akár két nagy pártról is beszélhetnénk, hogy hasonló (hasonlóan bigott) megnyilatkozások szülessenek. U.I. Nem a hit ellen vagy mellett beszéltem, hanem egyfajta magatartásról.

#22 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 13:54

Most jutott eszembe: ugye nem az lesz az egésznek a vége, hogy kiderül, valamelyik kortárs szekta küldötte korteskedik itt? Mert akkor elhányom magam.


jóvan na, akkor nemcsak az én gyomrom lehet rossz. :D
én is ezen gondolkodtam, hogy mitõl tör rá valkire ez a téma felvetés, amikor 2004 óta alig ötvenpárszor szólalt meg.

#23 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:00

Engem is érdekelne, hogy mit akar Gábor ezzel a topiccal? Szerintem a természet és Isten elválaszthatatlanok. Az, aki a Természettel behatóbban kíván foglalkozni, kénytelen a hittel, Istennel is. El nem kerülheti Isten nevét, akármennyire ateista is. Minimum vitatnia kell a kettõ kapcsolatát. Mondjuk én a Teremtõt és nem Jézust emlegetném együtt. Jézus nekem a szeretet, elfogadás és megbocsátás szinonímája. A Természet pedig a felfoghatatlan gazdagságot, a végleteket, a nagyságot, mélységet-magasságot, fenséges szépséget, embertelen könyörtelenséget jelenti.

A cowboyok és a hit kapcsolata egyáltalán nem a hajánál fogva elõrángatott téma. Az egész Vadnyugat, a pionírok életét ezer szállal szõtte át a vallás. A témaválasztásban az a fura számomra, hogy miért jut valakinek eszébe 2008-ban a cowboyok és Jézus kapcsolatát vizsgálni? Mi indít erre valakit? Mire akar vele kilyukadni? Kíváncsi vagyok.

Szia Sheriff!
az a tapasztalatom, hogy ez a fórum õszinte hely, ezért mertem elõhozni néhány õszinte gondolatot.
Nagyon szeretem a természetet, nagyon szeretem a lovakat és nagyon szeretem Istent.
A Western Horsman 2005 decemberi számából ismertem meg egy családot (Lone Tree Ranch), akikkel összebarátkoztunk, és idén nyáron meglátogattuk õket. Ott ismerkedtem meg azzal, ami nagyon mély hatással volt rám. Az igazi nyugat, az igazi ranch és igazi, õszinte mély hit. Azóta kezdtem jobban kutatni, és rájöttem, hogy Amerikában a cowboy kultúra nagyon szorosan összekapcsolódik a hittel. Persze nem mindenkiben. Nem akarok semmit sem ráeröltetni senkire, de gondoltam jó, ha ezt is meg lehet itt beszélni.

jóvan na, akkor nemcsak az én gyomrom lehet rossz. :D
én is ezen gondolkodtam, hogy mitõl tör rá valkire ez a téma felvetés, amikor 2004 óta alig ötvenpárszor szólalt meg.

Ne félj realcowboy, nincs "szektaveszély"! Szeretem olvasni a fórumot, írni csak ritkán van kedvem. Azért a QH topik indítás nem volt rossz ötlet ugye?

Edited by Gábor2, 2008 február 8. - 14:22.


#24 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:02

nagyon szerettem a Kerasztapa trilógiát, soxor eszembe jut viszont, hogy az olasz maffiózók általában mélyen vallásosan ábrázoltak. nem csak külsõségekben, hanem úgy tûnik mindig, hogy tényleg hívõk. nyilván magukba belül valahogy elrendezik istennel a cselekedeteiket, de azért mégis furcsa nekem Jézus hite és a puskák, pisztolyok, csontozóbárdok, fûrészek használata.

#25 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:08

Hát az tényleg nemsemmi ahogy Corleonéék ezt az egészet megélték.. :rolleyes: . Na én sem azt gondolom, hogy a híres vadnyugati bankrablók lennének az autentikus mintahívők, és persze nem is a képmutató, vasárnapi keresztények. Hanem egy egyszerű, felelősségteljes, egymásnak segíteni képes világot ismerhettem meg (én nem a legendák vagy regények világáról beszélek most, hanem 2008-ban élő hús-vér emberekről).

Edited by Filly, 2008 február 12. - 16:26.


#26 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:14

Akkor arról már ne is beszéljünk, hogy a keményen beszedett egyházadó mellett még azért is fizetni kell, hogy a "saját" templomába bemehessen az ember! Nekem azt hiszem ezen fordult ki a gyomrom... és lett elegem a közvetítõk pénzéhségébõl! :rolleyes:

#27 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:19

Akkor arról már ne is beszéljünk, hogy a keményen beszedett egyházadó mellett még azért is fizetni kell, hogy a "saját" templomába bemehessen az ember! Nekem azt hiszem ezen fordult ki a gyomrom... és lett elegem a közvetítõk pénzéhségébõl! :rolleyes:



Errõl tényleg ne beszéljünk, mert nem sok köze van a felvetett témához...


Az igazi nyugat, az igazi ranch és igazi, õszinte mély hit. Azóta kezdtem jobban kutatni, és rájöttem, hogy Amerikában a cowboy kultúra nagyon szorosan összekapcsolódik a hittel.



#28 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:30

Pitiáner és önzõ reflexeimnek köszönhetõen nekem pl. Arezzoi Guido benedekrendi szerzetes (XI. sz.) jutott eszembe, akinek a munkája nélkül ma nem tudnánk értelmezni a blues-wampeket (sem). :) Volt tehát egynéhány jó húzása is az egyházaknak. Pl. az, hogy vannak. :D

#29 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:37

Szerintem nincs olyan, hogy keresztény lovaglás, meg marxista, meg taoista, meg ateista sincs. Lovaglás van, a többi meg hülyítés. Mint ahogy nincs keresztény kisgyerek sem, csak keresztény szülõk gyermeke, akik majd kereszténynek nevelik, persze mohamedán gyerek se születik, hanem azzá nevelik. Az Isten nem teremt keresztény lovasokat sem, mint ahogy budhista lovasokat sem. Sõt, lovasokat se teremt! Sõt, nem teremt õ az ég világon semmit, terem az magától, Isten nélkül is. Jól el lehet lenni nélküle, fõleg lóháton. :ang:

:D :D :D Ezen most nagyon jót vidultam. :gm: Tényleg, hogy a téma kissé erõltetett. Hisz vannak keresztények, marxisták, taoisták, meg ateisták is. És van amelyik lovas is egyben. Ezért így kiragadva kicsit furcsa ez a keresztény lovaglás. Mondhatni egy jó nagy gicss. :D Nem hiszem, hogy a lovaglás kultúráján bármit is módosítana a vallás és fordítva. Így legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy lovas emberek egymás között beszélgetnek a vallásról, ha épp a kereszténységrõl, hát akkor arról. :)

#30 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:42

Hú, de mellélõttem! Azt hittem, hogy a western kultúra és a hit kapcsolatáról szól a topic, de most látom, hogy a keresztény lovaglásról. Bocsi má, ne hari skacok! Nem lehetne, hogy belépek a Patkolókovácsok topicba és kijelentem, hogy szerintem a kortárs közgazdaságnak semmi köze sincs az ornitológusok nemi életéhez? Megteszem, csak csápoljon már valaki a találó megjegyzéseimhez.

#31 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:54

Hú, de mellélõttem! Azt hittem, hogy a western kultúra és a hit kapcsolatáról szól a topic.

Érdekes ez a felvetés is, ez kétségtelen! :cool: Kíváncsian várom mi kerekedik ki belõle.

Avagy, hogy kerül a csizma az asztalra. :)

#32 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 14:57

Porfelhő érti, hogy mit akartam elkezdeni, és Sheriff is. többen úgy tűnik megijedtek a témától, és gyorstüzelésbe mentek át, de majdcsak elfogy a puskapor, elszáll a füst és akkor előjönnek a gondolatok is.

#33 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 15:05

Engem is érdekelne, hogy mit akar Gábor ezzel a topiccal?

"Ja és még valami.
Elindítottunk egy ösztöndíjat,ami segít ezt a témát jobban megismerni, teszek föl róla infot, ha valakit érdekel.
"


Szerintem a természet és Isten elválaszthatatlanok. Az, aki a Természettel behatóbban kíván foglalkozni, kénytelen a hittel, Istennel is. El nem kerülheti Isten nevét, akármennyire ateista is. Minimum vitatnia kell a kettõ kapcsolatát.

Ha mondjuk annyira elvetemült ateista, hogy nem is hogy vitatja, hanem egyenest tagadja a kettõ kapcsolatát, akkor, hogy kell azt értelmezni, hogy elválaszthatatlanok?

#34 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 15:05

Porfelhõ érti, hogy mit akartam elkezdeni, és Sheriff is.
többen úgy tûnik megijedtek a témától, és gyorstüzelésbe mentek át, de majdcsak elfogy a puskapor, elszáll a füst és akkor elõjönnek a gondolatok is.

...Amennyiben gondolatoknak csak azok nevezhetõk, amely hozzászólások egyetértve fejtenék ki a téma létjogosultságát. :)

Edited by Bokorugró, 2008 február 8. - 15:07.


#35 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 15:08

Errõl tényleg ne beszéljünk, mert nem sok köze van a felvetett témához...

Természetesen értem mirõl van szó, tisztában vagyok vele. De ahhoz, hogy "Az igazi nyugat, az igazi ranch és igazi, õszinte mély hit" kialakulhasson egy emberben, ahhoz megfelelõ környezetnek, iránymutatóknak kell körülvennie az embert. És az, aki csak negatív oldalával találkozott eme dolognak, addig nem tudja milyen az, ha valakit egy tiszta hitû közösség vesz körül!
Jó lenne azt megtudni, hogy hogyan alakul ki, minek a hatására ez a "mély hit"! :rolleyes: Gábor2?

#36 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 15:08

...Amennyiben gondolatoknak csak azok nevezhetõk, amely hozzászólások egyetértve fejtenék ki a téma létjogosultságát. :)

ühhûûûmmm... :)

#37 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 15:22

És akkor a keresztes lovagokról még nem is volt szó... ;) :D :dev:

#38 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 16:15

Ha Jézus megérhette volna, hogy az egyházak miket követtek/nek el a nevében, biztosan önkezével vettt volna véget az életének. Bitangkasszáról például biztosan nem esett szó, ellentétben a kufárokkal.. :)

#39 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 17:06

Kovboj kapcsolja Jezust

#40 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 8. - 17:19

Aztán felfedezni esetleg, hogy isten bennünk van.


"Ha isten velünk, ki ellenünk?"

Az ámerikai kábojok is imádkoztak, mielött Dakota és Kiowa falvakat perzseltek fel. A spanyol és portugál hódítók is imádkoztak, mielött lerohanták a dél-amerikai indiánokat.
Svédországban generácikókat írtottak ki boszorkányság vádjával.
Akkor istennel van baj vagy a közvetítõkkel?

Isten mindent megbocsájt! Isten olyan mint egy jó asszony!

Marhára nincs tisztában ezzel a világgal! :gm:


Nem lehetne ezt a topicot -végre- bedobni az stb.-be? :rolleyes: