Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Homeopátia


  • Please log in to reply
187 válasz a témához

#161 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 21. - 10:35

Na, ezt nem próbálom ki! :D Köszönöm a jótanács, de lenni fafej. Biztos akkor a jelek szerint vérnyomás? Volt már ilyen korábban is. Mindegy, elmegyek valamerre vele.

Edited by favory, 2008 február 21. - 10:37.


#162 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 21. - 10:50

Nem biztos, nem vagyok orvos, de kézenfekvõnek tûnik. Ha orvos megnézi, abból még baj nem volt.

#163 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 21. - 11:09

Voltam most egy 5 napos homeopátiás továbbképzésen ahol azt mondták, hogy kvantum-fizikai módszerekkel valóban mérhetõ rezgések vannak a homeopátiás szerekben... lehet, hogy kideritík hogyan hat?

Nyomjál lécci részleteket...

#164 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 21. - 11:18

Erre én is kiváncsi lennék,mert most az akupunktúra után el akarnak csábitani egy 2 napos " Homeopátia a lovaknál" c. kurzusra...a Tanárnõben abszolút megbizom, a dolog is érdekel valamennyire,de azért szkeptikus vagyok!

#165 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 12:00

Nekem van egy elméletem, amit sok feltaláló, gyártó vagy forgalmazó nem vesz figyelembe (ez csak nekik rossz): az ember az anyagi lehetõségeitõl függõen ad ki marhaságokra pénzt.
Így hát inkább muriból, mint kétségbeesésbõl, de vettem ezt a rézkendõt.
Na, tegnap este viszont igen nagy jót tett a családban.

#166 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 12:29

És mit? (Ne kelljen már mindent harapófogóval kihúzni belõled! :D)

#167 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 12:36

Utálnám, ha különbözõ dolgokat húzgálnál ki belõlem harapófogóval... :dev:

#168 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 12:37

A rézkendõ olyasmi, mint a vasfüggöny?

#169 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 12:46

Ernest! Azt azért még el kell árulnom, hogy a linked nem igazán mûködik. Legalábbis nekem, ahányszor csak megnyitottam, mindig más cikket hozott fel, de egyszer se a rézkendõt...

#170 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 10. - 12:55

Affrancba. Akkor www.bionet.hu, majd áruház, termékek, réztextíliák.

A rézkendõ olyasmi, mint a vasfüggöny?

Ja, vasfüggöny a proliknál, rézkendõ a nagypolgároknál...

#171 gyöngyi

gyöngyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 11. - 9:55

A réz,izületekre van nagyon jó hatással.Én karkötőt használok,mert a sok mosogatás miatt dagadnak a kezeim ,csak arra kell figyelni,hogy sok folyadékot kell inni,különben bezöldűl a bőr a karkötő alatt.

Edited by gyöngyi, 2008 november 11. - 9:56.


#172 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 11. - 21:35

Ilyeneket írtak róla ott:
Több ezer éve alkalmazott a gyógyításban a réz. Már az ókori katonák is használták a fáradtság legyõzésére és a fertõzött sebek kezelésére. Csodálatos hatását csak az utóbbi harminc évben kezdjük érteni.
A textilréz egyik különleges tulajdonsága, hogy oldja az izom és érgörcsöt, ez mellett rendkívül jó hõvezetõ képességgel rendelkezik és a testfelület hõegyenletlenségeit is képes kiegyenlíteni. Hatására fokozódik a vér- és a nyirokkeringés, a szervezetben visszaáll a normális mûködés.
A réz szerepet játszik a csontok, porcok, bõr egészséges képzõdésében, baktérium, gomba és vírusölõ, természetes fertõtlenítõ. Fokozza a vérkeringést, javítja a sérülések utáni regenerálódást. A rézkendõ nyakba kötve oldja a nyaki és a felsõháti csigolyák körüli izmok görcsös állapotát. Ezáltal csökken a porckorongra ható nyomás. Megelõzhetjük a csigolyák meszesedését, látási problémák kialakulását.


#173 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 14. - 13:57

Szerintem azt a pár miligramm rezet amire szüksége van a szervezetnek, megkapjuk akkor amikor a pénztárcánkban turkálunk a huszasok között.

Viszont vannak veszélyes cuccok is.
Itt van például az ezüst kolloid, amelyet jól hangzó maszlaggal, úgy hirdetnek úton útfélen, mint kisebbfajta homeopátiás csodaszert, természetesen mellékhatások nélkül.
Azonban ha egy kicsit tájékozódunk, láthatjuk, hogy szép számmal vannak akik póruljártak az ezüstkolloiddal, mely felhalmozódva a szervezetükben egyszercsak örökre maradó ufószínt okozott fogyasztójának.

A topik elõéletét olvasgatva eszembejutott egy nem lovas ismerõsöm, aki asztmás volt és 14 éves koráig folyton gyógyszerekkel tömték, míg végül egy rokon által ajándékozott versenybicikli segítette a gyógyulásban olyannyira, hogy 18 éves korában már 100 km-es túrákra mászkált biciklivel, és persze azóta is teljesen gyógyult.

Edited by moon, 2008 november 14. - 14:47.


#174 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 14. - 14:50

Régen mondták, hogy a levegõváltozás... AZ én életem is elviselhetõvé vált nyáron, mikor lakhelyet váltottam. (Asztma és szénanátha két jó barát.)

#175 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 17. - 20:11

Szerintem azt a pár miligramm rezet amire szüksége van a szervezetnek, megkapjuk akkor amikor a pénztárcánkban turkálunk a huszasok között.

Huszasok mindig voltak azért otthon, de hogy a kendõ egyszeri használata után azon lehet tûnõdni, hogy a 40 éven át sûrûn vásárolt fejfájás ellen bogyók ezentúl fölöslegesek lesznek, hát, az meglepõ.
Ja, kereskedelemben nem kapható a rézkendõ (nálam sem, a félreértések elkerülése végett).

#176 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 20. - 18:40

Hallott valaki a Sedafit nevû homeopátiás gyógyszerrõl? Vagy homeopátiás egyáltalán? Állítólag hiperventilláló, magukat izzadtra verõ lovakkal is csodákat tesz.

#177 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 21. - 13:30

Sedatif PC
Homeopátiás nyugtató.
Én szoktam szedni amikor migrénem van, és a fejem tetején üvöltve táncol a mind a 3 gyerek :gm: :dev: :D
El tudom képzelni, hogy lónak is jó :) :D :P


STIEFEL-Sedaphyt

Egy gyógynövényes pellet:
Lovak nyugtatása, de a teljesítmény. nem csökken, szállítható, versenyeztethetõ, nem minõsül doppingnak

Macskagyökér 10%,
Encián 10%,
Kamilla 40%,
Levendula 20%

Edited by lisawica, 2009 január 21. - 13:52.


#178 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 16:41

A Vaszatinak még nincs topikja.

#179 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 6:57

Egyszer vezetés közben tûnõdtem azon, hogy ezt írom ide: Furcsa, hogy az egészséges topicokban sosem esik szó a székletrõl. Pedig például a Reformkonyha címû mûvében Dr. Oláh Andor definiálja az egészséges kinézet fogalmát. :D :dev: :gm: Aztán most ez azért jutott eszembe, mert véletlenül valami olyanra kattintottam, ami elvezetett a Colonix porgramhoz... Hû, borzalmas dolgokat írnak és láttatnak...

#180 marcipanfelho

marcipanfelho

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 22:52

én próbáltam homeopátiás nyelv alatt szopogatós bogyókat allergiára de nem segített...fölösleges pénzkidobás volt :o

#181 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 19:01

ugyan kihalt a topic de hátha :) allergiás a szamaram és most a homeopátiában gondolkodom. van vkinek  tapasztalata ilyen témában? leginkább állattal kapcsolatban nem emberrel...



#182 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 19:35

Ne szórd a pénzed. Náluk még a placebóhatás sem tud érvényesülni :sad:



#183 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 20:21

na jó de akkor mit kezdjek vele? szteroid nem hat - meg nem is akarnám azzal tömni -  a gyógynövényes mindenáron köptetőt akar pedig nem köhög nem folyik az orra... egyszerűen nem kap levegőt. légzés szám 40/perc egyenlőre tünetmentes mert még nem nyílnak a gazok de mit csináljak ha elkezd... természetesen konzultáltam dokival de ő a szteroidot preferálja, bár mondta próbálkozhatok gyógynövényekkel de itt el is akadtam mert köhögős mixek vannak de mi nem köhögünk



#184 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 20:37

Ugyan én személy szerint abszolúte, egy picike fikarcnyit sem hiszek a működésében, de vannak homeopátiára szakosodott állatorvos kollégák akik nagyon jó eredményeket érnek el többek között pont allergiás eseteknél. És igen, az állatoknál nem igazán működik a placebóhatás. A beadott - homeopátiás - szer meg nem tartalmaz rezgéseken kívül az égegyadta világon semmit, csak vivőanyagot. Rejtély.

Homeopata állatorvosok listája



#185 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 21:41

Én csak a volt bőrgyógyászomat tudnám idézni, aki bőr ügyben lepett meg azzal a kijelentéssel, hogy: bármit hall, amit nem ítél meg gusztustalannak, vagy drágának, azt ki kell próbálni, mert nem lehet tudni, mi használ. Szerintem ez egy jó tanács. Ha a homepatkós szer ártalmatlan, és egyszeri adag kifizethető, akkor miért ne, legfeljebb két hétig kevesebb pálinkát iszol. :D

Egyébként a kétezresekben olyan allergiás voltam, hogy kénytelen voltam első generációs gyógyszerhez (Tavegyl) nyúlni, hogy létezhessek, mert a modernek (Claritine) nem használtak a szezon kiteljesedésében - majd szkeptikus mérnök kollégám tanácsára kipróbáltam egy homeopatkós szert, és aztán voltak évek, mikor még a Claritine sem kellett. Hinni én sem hiszek az elméletben.



#186 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 10. - 8:18

köszi... az lovasok.hun én is találtam egy ilyen dokit Bogár Orsolyának hívják gondoltam felhívom - de csak kedden tudom - addig írtam ide hátha vannak tapasztalatok... gondolom azért ha embernek hat állatnak is hathat... bár hallottam olyat h lelki eredetű is lehet egy allergia, ha nekünk ilyen van akkor lehet idén megússzuk mert már nem ott és nem olyan körülmények között él ahol kijött... meglátjuk. Amúgy a homeopátiás szereket akkor kell adni amikor megjelennek a tünetek vagy előre is lehet megelőzés gyanánt?

Őz  ismered vmelyiket? tudnál ajánlani? több is van pesti...


Edited by Jasmine20, 2014 március 10. - 8:19.


#187 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 10. - 17:02

Ismerni egyiküket sem ismerem. A pestiek közül Dr. Németh Vendel József ( www.patadoki.hu ;) ) és Dr. Takács Györgyi a "nagy nevek". Bogár Orsi az évfolyamtársam volt, vele - ha a földrajzi akadályokat áthidaljátok - annyival járhatsz jobban, hogy ő kimondottan lovas állatorvos. A pestieknél azért inkább a kutya-macska a hangsúlyos :)



#188 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 10. - 18:47

köszi akkor Bogár Orsolyát fogom felhívni első körben aztán meglátjuk :)