Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fényképezõk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1936 válasz a témához

#1 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 21:05

Gondoltam nyitok egy ilyen témát, mert eddig a Fotó c. topicban beszéltétek meg a gépekkel kapcsolatos dolgokat. Így már nem kell keresgetni, hogy hol is van a hozzászólásomra küldött válasz. Ha nincsen értelme, zárjátok be, de szerintem sokkal áttekinthetõbb lesz a Fotó c. téma, és reményeim szerint ez is. :) Ahogyan a címe is mutatja, ez a fényképezõgépekrõl és a videókamerákról szóló topic lenne.

Edited by The Oldenburgi, 2006 június 2. - 17:26.


#2 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 19:37

Fuji S2 Pro, kicsit hibrid gép, a Nikon F80 alapjaira épült, és a digitális résznek külön tápja van, meg a gépváznak is. A vázhoz kell a két pici elem. Nekem elég sokáig bírják az F80-ban, olyan 20-30 tekercshez jó. De pl. a vaku is errõl megy, ha a beépítettet használom. Az S3 Pro-ban már megoldották ezt okosan, abba csak 2 cerkaelem kell. Fényképezõgépet ceruzaelemrõl járatni felesleges, sokkal nagyobb a belsõ ellenállása mint az akksiknak, ergo nagyobb áramnál nem adja le a névleges feszültséget, távirányítóba való, nem digigépbe. Azért hal le fél óra alatt, amikor egy sima NiMH egy napig bírja. (ezt még a fotó topic folytatásaként. :) )

#3 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 20:33

HH: eddig én se tudtam, minek ennyi elem bele, Cav homályosított most fel.Ráadásul a vakuba is kell külön elem, szóval klafa... De azt még annyira nem tudom használni, hogy még elemet se vettem bele :D

#4 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 20:36

Ahogy én tudom nem ajánlott akkuval kiváltani, és nem is nagyon lehet találni (kerestem) ilyen méretû akksit. Valahogy összefügg a fénymérés pontossága a feszültséggel, legalábbis nekem ez jött le az angol doksikból, meg magyar fórumon is mintha láttam volna már ilyesmit.

#5 Cs.A.

Cs.A.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 20:38

Valami akku van ebben a méretben, de nem tudom hány mAh.Töltõ is kapható hozzá

Edited by Cs.A., 2005 december 26. - 20:40.


#6 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 26. - 20:49

Végülis töltõ + 2 akku 4-5 db elem áráért, ha jól mûködik nem olyan rossz bolt.

#7 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:11

Áááá....végre egy topik, ahol nyugodt szívvel érdeklõdhetek. :P Egy ideje töröm a fejem azon, hogy kéne venni egy digitális fotómasinát, az ezer éves, rozzant, már a maga korában sem csúcstechnikának számító automata gépem helyett.Ti mit ajánlanátok?Nem túl drágán...nem kiállítást akarok nyitni az elkészült képekbõl, de azért egy középkategóriás mobilnál többet tudjon...Én abszolút nem értek hozzá! :rolleyes: Ötletek?

Edited by kt-gyu, 2006 január 1. - 14:12.


#8 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:13

Mennyire nem túl drágán?Mi a felsõ határ?

#9 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:18

Háát, igazábol tettem férre egyszer a célra, igaz azt akkor el is költöttem utána :rolleyes: Százezres gépet biztos nem vennék, én maximum olyan 50000HUF-ra gondoltam.persze egy-két ezer ft ide-vagy oda nem számítana

Edited by kt-gyu, 2006 január 1. - 14:19.


#10 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:34

Már valakinek ajánlottam, amit Anikó vett. Rövid o-val. Ha jól sejtem, meg van vele elégedve. Az valamerre ebben az árkategóriában van.A mi családunkba most fogadtunk be egy NIKON Coolpix 5600-at. Annak öcccse, a 4600, az kb 52 eFt. Csak nagylelkû emberek tudják megszeretni. Moldova után szabadon: Il kütyü di bel tempo, azaz a szép napos délutánok fényképezõgépe - és a másfél méteren belüli vakut igénylõ témáké.

#11 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:42

HH cirka a fele a mondanivalódnak kínai :P , de a Foto-ban lévõ képek meggyõzõek.Mindenesetre EZEK-nél kicsit jobbak :rolleyes: Ha nem akarsz áz ára iránt érdeklõdni megkérnéd az asszonyt, hogy súgja meg nekem magánban ;)

#12 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:49

Ha nem akarsz áz ára iránt érdeklõdni megkérnéd az asszonyt, hogy súgja meg nekem magánban ;)

Hozzászólás megtekintése

Ugyan nem én vagyok az asszony... (szerencsére... :)), de itt pl. megnézheted...(ehhez persze hozzá kell adni még a memóriakártyát is)

#13 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 14:59

Ha nem akarsz áz ára iránt érdeklõdni megkérnéd az asszonyt, hogy súgja meg nekem magánban ;)

Hozzászólás megtekintése

Ugyan nem én vagyok az asszony... (szerencsére... :)), de itt pl. megnézheted...(ehhez persze hozzá kell adni még a memóriakártyát is)

Hozzászólás megtekintése

Köszi :)

#14 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 15:24

Kellett a héten vennem egy olcsó gépet.. A választás a Canon PowerShot A410-re esett... (Leírás)30.720 Ft-ba kerül és nagyon szép képeket csinál a masina.. A családban voltak már elõdei ennek a gépnek. Powershot 100, 200 és ezekben sem csalódtam..Ár/érték arányban tökéletes!Persze azért csodát nem szabad várni egy ilyen árú gépért.Fényképezõgép vásárlásnál úgy kell kalkulálni, hogy a gépen kívûl venned kell egy memória kártyát, tölthetõ elemeket-töltõvel és egy kis táskát..

#15 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 15:33

Kellett a héten vennem egy olcsó gépet.. A választás a Canon PowerShot A410-re esett... (Leírás)30.720 Ft-ba kerül és nagyon szép képeket csinál a masina.. A családban voltak már elõdei ennek a gépnek. Powershot 100, 200 és ezekben sem csalódtam..Ár/érték arányban tökéletes!Persze azért csodát nem szabad várni egy ilyen árú gépért.Fényképezõgép vásárlásnál úgy kell kalkulálni, hogy a gépen kívûl venned kell egy memória kártyát, tölthetõ elemeket-töltõvel és egy kis táskát..

Hozzászólás megtekintése

Köszi neked is.Tölthetõ elem a legkevesebb, én mindenhez azt használok, így van itthon pár tucat, ahogy nézem olyan is, ami ezekbe a gépekbe kell, a memóriakártya ha jól láttam olyan 5-6ezer pénz körül kezdõdik...Igazábol pont azért kértem a segítségeteket, mert nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz és nem akarok e-miatt valami olcsó, ámde sz*r gépbe beruházni.

#16 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 17:25

Már elõre látom magam megveszem az új fényképezõgépet és az elsõ két hónapom azzal fog telni, hogy átrágom magam a használati útmutatón és megpróbálom megemészteni az ott leírtakat...én a technikai zseni :rolleyes:

#17 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 17:32

Ááá, szerintem nem ennyire vészes a helyzet... :) Gyakorlatilag minden gépen van(nak) olyan automata üzemmód(ok), melyeknél kb. 2 dolog (zoomolás és fókuszálás) elvégzése után már készíthetõ is a kép...Persze típustól függõ számú (mely szám az "elég sok" és a "rengeteg" között változik) egyebet is lehet állítgatni, de ebbe lassan midenki belerázódik... ;)

#18 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 17:43

Én már nem veszek kis kártyát, mert azt úgyis cserélni kell. :)Sok vita folyik különbözõ beszélgetõs fórumokon arról, milyen felbontásban érdemes fényképezni. De akár egy fórumon belül lehet azt is olvasni, hogy az mind hülye, aki 1600x1200 fölé megy, és azt is, hogy azok a háborodottak, akik egyáltalán jpg-ben fényképeznek, akár a legnagyobb felbontásban és minõségben is. Én azért a felkínált legjobb minõséget szoktam választani, és így pld az 5 Mp-s Nikonnal 1 gigás kártyára "csak" 400 kép fér.Mondjuk, valaki tervez egy 2-3 hetes külföldi tartózkodást. A legegyszerûbb megoldás a nagy tároló kapacitás. 400 kép az már kompromisszum ez esetben. Tudom, hogy filmet max hármat vinne az ember, de, bocs, senki nem tolja az autót azért, mert régen lassan értek el valahová. :)

Edited by Ernest, 2006 január 1. - 17:45.


#19 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 18:00

Ez is jogos, viszont az én esetemben simán elégnek tûnik a kisebb, 256MB-os kártya...Sose használtam el egy-egy tekercsnél több filmet, szóval még így is több lehetõségem marad, mint eddig volt.Mellesleg egy ilyen gépnél azonnal eldönthetem, hogy mit tartok meg és mi megy a kukába, vagyis feleslegesen nem foglalnak majd hejet az elrontott képek(vagy rosszul tudom, kitelik tõlem :P )

#20 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 18:22

valóban rögtön ki tudod törölni, de egy digi gépnél (majd tapasztalod) valahogy elkezd többet fotózni az ember. az is lehet, hogy a kép nem olyan, mint amilyen a kijelzõn és akkor maradnia kell, amíg monitoron nem nézed meg nagyban :) pl. az én képeim valamivel sötétebbek a gép kijelzõjén, mint nagy monitoron.én is inkább a nagyobb kártyára szavazok. kellemesebb az elõhívott fotó is, nagyobban is tudod hivatni a képeket (ha szeretnéd) minõségromlás nélkül és tényleg több idõre elég amiatt, hogy többet tudsz ráfotózni.

#21 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 18:33

Sorry, KT, Uninak nagyon igaza van...

#22 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 18:43

Ezért nem fogok megharagudni ;)Majd meglátjuk, én ebben nagyon nem vagyok otthon, ezért kérdezek ;)És ennyire mélyen nem ástam még magam bele a témába, nem azt mondtam, hogy nincs igazad, csak, hogy én úgy érzem, hogy nekem ennyi elég lenne, viszont érdekelnek az érvek és az ellenérvek is... :)

#23 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 18:57

mondjuk olyan embernek (mint pl. én) nem javasolnám a több kártyát, aki a fejét is elhagyná, mert ha elhagy egy teli kártyát, rettentõ a bosszúság. ezen kívül abban igaza van HHnak, h a törléssel akár véletlenül is legyalulhatod minden képed és ha több kártyád van, akkor legalább a többi kártyán levõ képek megúszták mindenképp.nekem 1 gigás van, de a 6 megás képekhez kell is, én is a legjobb minõségben szeretek fotózni, de még jpg-ben.nyáron elég sokszor kellett néha így is letölteni a képeket, mert annyi dolog volt. ilyenkor jön tényleg jól a laptop (HH).

#24 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 18:58

Canon A510 és a fentebb már említett A410 mellé még belefér a keretbe egy memóriakártya és egy négy AA cella mellé tett AA töltõ, ez azért lehet szempont. A510-t ismerem, a teljesen autómata mellett nagy rakás kreatív és egy teljesen manuális módja is van, lehet szûrõket, és konvertereket csatlakoztatni, sd kártyát eszik és nagyon szép képeket alkot. Ajánlott vétel. Nikonokért ebben a kategóriában nem vagyok oda, sajnos a közvetlen közelemben is elpatkolt egy a közelmúltban.

#25 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 19:51

Az inkább mindegy, hogy az embernél levõ összkapacitás hány kártyából áll össze (bár van szempont erre is meg arra is), én azt akartam mondani, hogy sok legyen összeségében a kapacitás.A laptop jó, ha az ember kocsival jár. Ha nem díjbirkózó, és tömegközlekedik, akkor igen kellemetlen pótteher. Valamint, vagy elásod, vagy viszed magaddal(mert nem ugyanaz a kategória a lopás vesztesége szempontjából, mint 3 koszos alsógatya), szóval állandó fejfájás.Az én belsõ valutaátváltási táblázatom szerint laptop+adapter cipelés kontra kártya cipelés +10 eFt: nem kétséges, melyik a jobb üzlet. Fõleg, hogy a kártya jó legközelebb is, jó pendrive helyett is, stb.Volt már ismerõsöm, aki 2 Mpixeles gépet kölcsön kapva el akart menni a benne levõ 64 M-es kártyával 3 hétre nyelvtanfolyamra Skóciába a párjával együtt. Erõszakos marhának tartottak, láttam szemükben, hogy rábeszéltem õket egy 128-as vételére. Visszajövetelük óta én vagyok a fotós isten a szemükben.Remélem, a Nikon patkolás nem érvényes mindegyikre. :)

Edited by Ernest, 2006 január 1. - 19:51.


#26 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 20:02

nyilván nem a laptop az üdvözítõ megoldás, nekem is háttértár kellene, egyrészt azért is, mert azt hiszem, formázás jót tenne a gépemnek, de nem írja a CDket mostanában, ergo arra ki tudnám menteni minden ingóságom gond nélkül, másrészt a fotós táskában elfér, csak a laptop talán ismertebb, bár utóbbin nagyban meg is lehet nézni a képeken, míg nem mindegyik HDDn lehet ezt élvezhetõ minõségben megtenni és ha valaki "csak" elutazik valahova és van neki saját vagy tud kölcsönkérni addig laptopot, akkor 1 út miatt felesleges vennie egy HDDt, hacsak nem tud azt is kérni :)amiben kellemesen csalódtam, az a kártyaolvasó. sokkal gyorsabb, mintha közvetlenül a fotógéprõl menteném le a dolgokat. a miértjét nem tudom, ezekhez (is) hülye vagyok :D

#27 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 20:15

Én is azt használom, rugalmas. A 2000-nél és az XP-nél bárkinek a gépére rádugható. Amit a fényképezõvel nem lehet elmondani.Ami egyelõre KT-nak nem fontos, laptopot IS kell használnom, ha sûrû a nap, pláne, ha több napos versenyre megyek.(ezért is tudom, milyen az, ha valaki 5 napra felpakol, és vonatra száll, vagy mondjuk Toponár közepébõl elcipekedik a sporttatyóval a Lovasakadémiára... ilyenkor a laptopot lehet nagyon szidni)Kétségtelen, ha képeket kell mutogatni, netán napi termést kicsinyíteni, stb, akkor kell a lapostopos.Egyébként mindig röhögök magamon, de amit régen adtak a kompakt géphez, a 16 Mb-s kártyát, azt is elviszem mindig, külön nylonzacsiban. Mint a reklámban a margarin. És elég sokszor azt is elõveszem... Pedig EGY kép fér csak rá. :)

#28 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 1. - 20:33

Ilyent még nem ettem, jó, hogy mondod!A beszédes estén, mivel mögötted ültem, nézegettem a gépedet, amikor felemelted. Nem bántam volna, ha véletlenül leteszed és ott felejted... :)

#29 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 8:21

Én is vettem nem rég egy kártyaolvasót, egyrészt mert gyakorlatilag tényleg minden számítógépen és majd' minden memóriakártya-típussal használható, másrészt addig is kímélem a fényképezõgép áramforrásait, harmadrészt mert ki tudja, hogy mi jön (vagy mi jöhet a jövõben) át a számítógépbõl (akárcsak áramingadozás formájában is), az meg kinek hiányzik... Nem tudom, ez utóbbinak van-e reális alapja, de inkább vagyok paranoiás e tekintetben...

#30 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 10:46

Kártyaolvasók jó dolgok. Olcsók, az esetek döntõ többségében gyorsabbak mint a fényképezõgép a pc-hez csatlakoztatva és nem kell állandóan arra ügyelni, nehogy véletlen leverd a gépet az asztalról.

#31 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 10:47

Áramingadozások pedig nincsenek, mondta Könyves Kálmi. :)

#32 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 11:12

... és a közelgõ vihar elõl egy magányos fa alá húzódott... :gm:

#33 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 11:24

Ahol is belecsapott egy villám, és a könyvének ezüstcsatján utána ez a gravírozás volt olvasható - de csak holdtöltekor: Ki nincsen???

#34 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 13:58

Nekem meg lehet, hogy új kártyát kell vennem. :( 1g-s compact flash-t (vagy san disk, nemtom, melyik a hivatalos neve :) ), ami hát nem lesz egy olcsó mulatság, de a kölcsöngépben nálam kezdi feladni a szolgálatot. Biztos az elõzõ használója nem nagyon figyelt rá, hogy "biztonságosan távolítsa el a géptõl" olvasás után, így rendszeresen kiírja, hogy write error. A gépen nem tudom formázjni, csak a számítógépen, viszont utána is egy kis idei használat után (pl. 150 kép után) kiírja újra, hogy write error :(Már most fáj ez a kis kiadás...

#35 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:03

Nekem van egy CF kártyám, ami lassan 3-4 éves..Soha nem alkalmazom a "biztonságosan távolítsa el a géptõl" való dolgot és még tökéletesen mûködik..Valaki leírná nekem, hogy hogyan sérülhet meg a kártya??

#36 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:06

Ha így van, akkor érdemes kölcsön kérni egy hasonló CF kártyát és a gépet tesztelni.

Hozzászólás megtekintése

Ill. ha megoldható, akkor a kártyát tesztelni (leginkább megformázni) egy ugyanolyan gépben...

#37 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:08

A többi (256-os, 64-es) kártya -lekopogom- tökéletesen mûködik...

#38 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:42

Hogyhogy nem lehet a fényképezõben? Attól válik olyanná, amit szeret. Nem?

#39 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:45

Gondolom vagy sikeresen megformázza, vagy nem és az utóbbi esetrõl vanik szó.

#40 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:47

A fényképezõ nem tudja megformázni elsõre, így a gépen kell ezt megtennem, és utána újrakonfigurálom a fotóapparátban