Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#161 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 13. - 11:06

Szia Lusitano!Mi is csak túralovagolunk, de méretre készítetett nyergeink vannak. Ez ugyan nem a legolcsóbb megoldás, de biztos, hogy passzol a paci hátára és a nyereg minõsége is nagyon jó. Viszont elég fiatalok még a lovacskáid, nem biztos, hogy a ma méretre készített nyereg 2 év múlva is jó lesz rájuk. Csibész pacink idén lesz 4 éves, még nála is bõven fennállhat ez a probléma. Bár már láttam olyan nyerget katalógusban, amit házilag szét lehet könnyen szedni, és egy csavarhúzóval lehet a váz méretein állítani, hogy jobban passzoljon a lóra :eek: Ami a nyereg egyéb tulajdonságait illeti, nem csak az a fontos, hogy a lóra passzoljon, hanem a lovasnak is kényelmes legyen, pl. nem mindegy az ülõfelület mérete, szélessége, mélysége, hossza sem. Nekünk 18"-os nyergeink vannak, mert nagy a fenekünk :D Fontos a különbözõ varrások, felületek elhelyezkedése, eldolgozottsága, nem csak kényelem, de tartósság szempontjából is. Mibõl van és milyen a váz, milyen a bõr minõsége? Ezek szerintem fontos kérdések a kiválasztáskor.A másik, ami miatt mi a méretre készített nyergeket preferáljuk, az az, hogy bármikor bármilyen probléma esetén visszaviheted a készítõhöz, aki jól ismeri a saját alkotást, és valószínûleg meg is fogja tudni csinálni úgy, hogy a nyereg minõsége nem romlik.Ha fõleg túrázni akarsz, vegyél egy távlovagló vagy túranyerget, szerintem nagyon jók még a katonai bock nyergek is. Lehet venni már újakat is. Aztán nagyon jók még állítólag a western nyergek is túrázáshoz Posted Image ;) Remélem tudtam egy kicsit segíteni Posted Image [ 13 Március 2002, 10:17: Az üzenetet átszerkesztette: zsezse ]

#162 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 16. - 17:35

[url="http://"http://www.nomadicjourneys.com/images/photos/horse/Mongolian_saddle.jpg"]Ezt a nyerget[/url] kezdõknek nem ajánlanám Posted Image

#163 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 16. - 18:11

De mé? :D Más: meghánytam-vetettem magamban a dolgot, és mégiscsak a kora délutáni múzeumlátogatás lenne jó. Elmondom miért: 1. 6-ig nyitva van a múzeum, tehát ha 2-3 óra körül talizunk, akkor bõven végig tudjuk járni, szerintem (remélem Posted Image );2. Gabó is tud jönni, meg akinek még dolga van délelõtt;3. Porfelhõ is tud lovazni, meg aki még lovazni akar délelõtt;4. egy késõ délutáni - kora esti sörözés mégiscsak ildomosabb, mint egy kora délutáni. Posted Image Ki mit mond? [ 16 Március 2002, 17:15: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#164 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 16. - 18:31

Így is jó, bár sörözni kora délutántól késõ estig is lehet :D

#165 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 16. - 21:26

Nekem jó délután is.

#166 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 17. - 13:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:[url="http://"http://www.nomadicjourneys.com/images/photos/horse/Mongolian_saddle.jpg"]Ezt a nyerget[/url] kezdõknek nem ajánlanám Posted Image [/QUOTE]Én sem értem, miért. Baromi nehéz lehet kiesni belõle. Posted Image

#167 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 március 17. - 16:23

Tegnap voltunk a folklórt kirakó vásárban.Teccett a dolog, nem beszélve a kiadványokról, amiket be lehetett szerezni.Vettem látatlanban egy füzetet: 1000 év magyar nyergeiAmikor elõször átnéztem, nagyon dühös lettem, mert csak 6 nyereg van benne, ez 1000 évre visszavezetve, elég savanykás mennyiség.Aztán rájöttem, hogy egy jó vásár volt, ugyan is ez nem egy törikönyv, hanem egy nyeregkészítõ pár referencia anyaga.Tehát megvehetõ cuccok.kun nyereg, török nyereg...etc.Én még csak az üzenetrögzítõjével tudtam beszélni, de nem adom fel.Akit érdekel:Tamus Antal 30/382-9755

#168 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 17. - 16:52

Azért érdemes még jobban körülnézni, Mongol. Nekem a Tamus-féle nyergekben az nem tetszik, hogy több (sõt, sok) darabból vannak összerakva, ami, messzemenõen sárba tiporja a régi magyar nyergek hagyományát, amik egy fa villás részébõl voltak kifaragva. Persze, ettõl még szépek, csak a tartósságukban kételkedem.

#169 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 március 17. - 18:51

Filly!Beszéltem a figurával, a kutya nem gondolta volna, hogy tõlem 20 km-re lakik.A tartósságot illetõen: ha több darabból raknak össze egy fadarabot, az tartósabb, mint az egydarabos, ugyanis nehezebben reped.Csak tesztelt nyerget ad el, ami azt jelenti, hogy akár én is tesztelhetem.Azt mondta, nyergeljünk fel és irény a Bükk.De õ is bejáratja, ha nekem az jobb.Ezt lehet, hogy csak a mostanában bennem túltengõ optimizmus mondatja, de ha nem próbálom ki, soha nem tudom meg.Persze elõbb a lovat kell kifizetnem.Ja, a sírból kibányászott dolgok nem olyanok, mint az eredetiek voltak ezért egy õsmagyart nemigen vállalnék be.Szerintem a ma is használatos ázsiai nyergek kópiája nagyobb eséllyel fog nálam indulni.De köszi a figyelmeztetést, a Te véleményedre általában adni szoktam. Csak hát tudod forrófejû vagyok.

#170 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 17. - 19:08

Nem értek én az ácsmunkához, meg különben is csak egy nõ vagyok, de... :D A deszkákból összeragasztgatott váz nekem a ragasztások miatt tûnik kevésbé strapabírónak, nem tudom, ez idõvel (jó esetben 20 év múlva pl.) nem enged-e el. A repedésben igazad lehet. Viszont több fa esetleg többfelé vetemedik, ha nincs eléggé kiszáradva. De meggyõzhetõ vagyok, mert én is nagyon szeretnék egy ilyen nyerget! Posted Image Hallottam még egy nyeregkészítõrõl, aki valahol a Mátrában lakik, õ sincs tõled messze. Részleteket a jövõ hét végén tudok majd mondani.

#171 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 13:51

Sziasztok,kicsit belekotyogok, úgy látom, érdekeltek vagytok a témában. Posted Image Szóval az ürge társa (alkalmazottja?) osztálytársam volt, az utazás kiállításon futottam velük össze, és mikor említettem, hogy van pár ismerõsöm, akik nyeregmániások, azt mondták, hogy nyugodtan lemehetünk hozzájuk nézelõdni, szívesen mesélnek errõl a munkáról, meg hogy hogy készülnek a nyergek, ilyesmi. Ha érdekel valakit, akkor lehetne idõpontot egyeztetni velük, aztán borozni egy jót a Szépasszonyvölgy kettes pincéjében :D Ez utóbbira így egybõl be is neveznék, nyeregtémában ugye nem vagyok túlzottan elkötelezve Posted Image

#172 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 március 18. - 17:09

A bor Ok, ha nem szépasszonyvölgyi turistáknak szánt lé.Bármilyen furcsa amit most mondok, Eger nem nyilvántartott borvidék!!Ez van " ismert Mo-n: Villány, Tokaj.Ez nem véletlen.(én is a jóféle chileit iszom, az ausztrál elfogyott)Nyeregnézõbe elmehetünk majd együtt, de én nem tudok addig várni, elmegyek a hét közepe felé is.

#173 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 18:08

Filly! Bartus Csaba Parád(fürdö???) Rá gondoltál?Amúgy lassan készül a cserkesz nyergem, május végére, június elejére ígérte Maya Pali.

#174 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 18:37

Csak érdekességnek tuareg tevenyereg: Posted Image Posted Image

#175 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 március 18. - 19:13

KuK ! Már volt szerencsém hasonlóhoz Gabesban(ezt úgy mondták, mert macska-részeg voltam), azt is mondták, jobb hogy amnéziás vagyok részegen, mert leszállítottak minket a várostól kb 5 km-re, mivel az egyik matróz lehányta a tevét nyergestõl.Aszem maradok a lónál akár szõrén is. Posted Image

#176 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 19:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol:KuK ! Már volt szerencsém hasonlóhoz Gabesban(ezt úgy mondták, mert macska-részeg voltam), azt is mondták, jobb hogy amnéziás vagyok részegen, mert leszállítottak minket a várostól kb 5 km-re, mivel az egyik matróz lehányta a tevét nyergestõl.Aszem maradok a lónál akár szõrén is. Posted Image [/QUOTE]És még mindig jobban jártál, mintha ráhuppansz a kápára. :D

#177 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 március 18. - 20:16

Ohhh!!Abduuuull!!! :D

#178 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 22:41

Akkor 23. szombat, fél háromkor a Néprajzi Múzeum elõtt.Akik mondták hogy jönnek:KundKHuxleySacGaboOxigenAdriennZsuzskaPorfelhõSikítson akit kihagytam! Továbbá azoknak akik igérték, de nem jönnek, azt üzenem, hogy futhatnak, de el nem menekülhetnek! Posted Image

#179 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 22:46

Megpróbálok ott lenni, de ha mégse jön össze a dolog, ne várjatok rám!

#180 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 23:18

idézet:
Akkor 23. szombat, fél háromkor a Néprajzi Múzeum elo½tt.Akik mondták hogy jönnek:KundKHuxleySacGaboOxigenAdriennZsuzskaPorfelho½ [/QUOTE]és én!!!!!!

#181 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 23:37

KundKHuxleySacGaboOxigenAdriennZsuzskaPorfelhõFilly (?)Anikó Így jó? Posted Image [ 18 Március 2002, 22:48: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#182 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 19. - 8:12

Figyeljetek, én most vettem egy lovat, és kellene rá ugye nyereg, meg kantár. Szóval ebben nagyon laikus vagyok és nem tudom, hol keressek. Lovasboltban, magánkézbõl, vagy hol? Nekem a használt is jó lenne, mert pénzem azért nem sok van rá. Nem westernnyeregre gondolok. Segítsetek!!!

#183 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 20. - 1:14

Az a kérdés, hogy mire szeretnéd használni. Túrázni, ugrándozni, díjvonaglani - mindegyikhez másféle nyereg a jó. A legjobb ha a lóra csináltatod a nyerget, de legalábbis megbeszéled a nyergessel, hogy milyen alkatú a ló. A használt nyereggel csak óvatosan, lehet hogy nem véletlenül adják el. A túl olcsó nyergeket is célszerû hanyagolni, egy-két havi bértartás ára látványos különbségeket okoz a nyereg használhatóságában.Ha angol nyerget akarsz venni, a [url="http://"http://www.nyereg.hu"]Neizer[/url] elég jókat csinál, nem túl vészes áron. Használt bocknyergeket lehet még idõnként felhajtani, ezeket persze fel kell újíttatni, ami még egyszer annyi amennyiért vetted, de ez még így sem túl sok.

#184 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 20. - 8:09

És mi az a "paraméter" a lóról, amit tudnia kell a nyeregkészítõnek? A mar méreteit, meg a hát méreteit, vagy az övméretet? Tudom, hogy nagyon laikus a kérdés, de még senki nem tudott normálisan válaszolni erre. A másik a kantár. Az milyen legyen? A készíttetett nyereg mennyibe kerül kb? Remélem nem százon felül. Vagy annál olcsóbban nem lehet?

#185 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 20. - 11:18

Neizernél tavaly nyáron csináltattam egy elég spéci nyerget 86 e Ft-ért. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A ló marja, nagysága (jó nagydarab ló, mondtam :D ) és az én hátsóm voltak a paramégerek Posted Image Kantárt olyat vegyél, ami tetszik neked. Nem árt, ha jó minõségû bõrbõl van, de ezt egy laikus nem biztos, hogy meg tudja állapítani (azért az látszik, ha nagyon sz@r lenne). Itt is a paraméter a ló fejének mérete (nagyfejû, átlag fejû, póni, stb...)

#186 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 20. - 11:38

Filly! Köszi az infókat, elég elfogadható árban van a nyereg. Szóval akkor nem kell semmiféle különleges trükk annak meghatározására, hogy milyen legyen a nyereg. Hát most megnyugodtam. A kantárhoz sem kell akkor különösebb szakértelem. Mégegyszer kösz. Pusz: Tavasz

#187 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 21. - 16:11

Hello Tavasz!Valahol az oldal elején írtam, hogy mi milyen nyergeket használunk. Neizer féle mindkettõ. Ha nála csináltatod, csak a ló marjára kell egy drótot ráhajlítani, és egy papírra átrajzolni. Megmondod neki milyet akarsz, és a lerajzoltak alapján megcsinálja. A párom egy Police tip. ugró/általános nyerget használ, nagyon kényelmes, az enyém meg egy túranyereg, ami nem pont olyan lett, mint szerettem volna, de ki fogja javítani. Januárban vettük, 120e pénz volt az ára. Jó alapanyagokból és minõségben dolgozik, és lehet egy kicsit az egyéni ötleteket is megvalósítani. Én is csak ajánlani tudom.Kantárt is készít, de az nem tetszett nekünk.

#188 Oxigen

Oxigen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 23. - 12:29

Barefoot, illetve, aki a nyeregkiállításra megy!Sajnos mégsem tudok ott lenni a nyeregkiállításon. Naggggyon sajnálom. :( :( :( Jó nézelõdést, ilyesmit nektek.Oxigen

#189 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 24. - 13:04

Tegnap 11-en (ha jól emlékszem) elmentünk és megnéztük a kiállítást.Nagyon sok szép, érdekes és izgalmas nyerget találtunk. Mindenkinek javaslom, hogy nézze meg. Szept. 10-ig még van ideje bõven. Sõt, talán jobban is jár, ha vár még egy picit, mert most elég befejezetlennek tünt. Hiányzott minden felirat. A nyergek jórészét még csak-csak felismertük, de egy-két feliratnélküli térkép és grafikon nagy derültséget okozott. Posted Image

#190 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 24. - 21:13

A kiállítás télleg jó. Én végül nem bírtam magammal és megvettem a katalógust is, abban benne van az összes hiányzó információ. A kiállítás megnézésével azért is érdemes lehet várni, mert április 18.-ától nyeregtakaró kiállítás is lesz.

#191 kigyo

kigyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 25. - 1:53

HelloHa érdekel valakit a magyar történelmi fanyereg a mai használatban, ismerek egy embert aki ilyen nyergeket készit. A nyergek használhatóak és kényelmesek ezt saját tapasztalat alapján állítom.Tudomásom szerint ma õ az egyetlen aki hivatalosan magyar nyeregkészitõ szakmával bír.( Bár ez nem biztos)Nos akit érdekel küldjön e-mailt és megírom a kapcsolatfelvétel módját.

#192 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 25. - 23:26

Nézzétek meg a kiállítást; a nyergesmûhely részt a mesterem, Pánczél Attila és csapata készítette, és igen jól sikerült. Videón végig lehet nézni egy kis bemutatót a szíjgyártó-nyerges mesterségrõl. A legérdekesebb része, melyben Attila bemutatja hogyan készül egy angol nyereg (ezt gyengébb idegzetûeknek nem ajánlom ;) ).

#193 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 2. - 13:41

[url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/HorseShow/nyeregbe2.html"]ha vki még nem látta...[/url] [url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/nyereg/nyereg-galeria1.html"]és a képek a nyergekrõl[/url]

#194 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 2. - 14:29

Azért nem hiszem,hogy egy hobbilovasnak marha drága nyeregre van szüksége. A 86 E még csak-csak elmegy, de a 120 E már nagyon túlzás. (Szerintem.) Látok olyan eszeveszett drága nyergeket, hogy majd' el dobom az agyam! Hjó, a díjlovagló nyergem nekem sem volt nagyon olcsó, de egyáltalán nem olyan drága, mint rengeteg sporttársamnak és nagyon jó! A másik nyergem árát, ami csak egy simple English :D nyereg, el sem merem itt árulni mennyibe került. Rohadt mázlim lehetett az igaz, de csak 29!!! E-be került kengyelszíjjal és hevederrel együtt! Használtan ugyan, de kifogástalan állapotban. Meg van már vagy 4 éve és imádom. Nemcsak jó, de nagyon kényelmes is.Az lehet, hogy ennyiért nem találnék mégegy ilyet, sõt biztos, de szerintem érdemes használt nyerget venni, csak nagyon meg kell nézni.

#195 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 2. - 15:49

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa:[url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/HorseShow/nyeregbe2.html"]ha vki még nem látta...[/url] [url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/nyereg/nyereg-galeria1.html"]és a képek a nyergekrõl[/url][/QUOTE]Erdekes, hogy a neten tobb info van a kiallitason lathato nyergekrol, mint a muzeumban. :mad: Meg aztan csendesebb is, mert nem szol allandoan a riaszto Posted Image

#196 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 4. - 11:43

ImRe, lehet, hogy nem kell piszkálni, tapogatni, és kipróbállni a kiállított darabokat? Posted Image

#197 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 4. - 12:22

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa:ImRe, lehet, hogy nem kell piszkálni, tapogatni, és kipróbállni a kiállított darabokat? Posted Image [/QUOTE]Na de akkor mi értelme az egésznek? :rolleyes:

#198 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 4. - 12:38

idézet:
Eredeti szerzõ: KundK:
idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa:ImRe, lehet, hogy nem kell piszkálni, tapogatni, és kipróbállni a kiállított darabokat? Posted Image [/QUOTE]Na de akkor mi értelme az egésznek? :rolleyes:
[/QUOTE]KundK!Az erotika kiállításon voltál? A kedves feleséged is?Ferenc Posted Image Ui.: Egy barátommal voltam annó a Picasso kiállításon a várban. A leányzó "nicsak linómetszet?" felkiáltással elkezdte kapirgálni a mûvet. Miután a harmadik teremõrt is lesegítettem a hátáról, megbeszéltük, hogy miért helytelen fogdosni a kiállított darabokat. Posted Image

#199 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 4. - 13:00

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa:ImRe, lehet, hogy nem kell piszkálni, tapogatni, és kipróbállni a kiállított darabokat? Posted Image [/QUOTE]Az a furcsa, hogy amikor piszkaltam & tapogattam egy nyerget, akkor meg veletlenul se szolalt meg a riaszto. Viszont amikor csak nezegettem a (szamomra) nem olyan erdekes darabokat, akkor allandoan vijjogott. (Neha meg akkor is, amikor 1m-es korzetemben sem volt nyereg) :eek:

#200 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 4. - 13:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Ferenc:Miután a harmadik teremõrt is lesegítettem a hátáról, [/QUOTE]Erotika kiállításon voltál? A kedves barátnõd is? :D Posted Image